חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

היי, יש לנו חתול מתוק שמח וערני בן שנה ורבע. ביומיים האחרונים הוא קצת אפטי וכמעט לא פעיל. אוכל, שותה, עושה צרכים ומתלקק אבל מעט מאוד. היום עבר בדיקה רפואית והכל בסדר פיזית. לא היה שום שינוי בבית. מה יכולה להיות הסיבה להתנהגות זו ומה ניתן לעשות כדי שיחזור להיות פעיל ושמח? תודה מראשובמיוחד כאשר הוא נהיה אפאתי, סביר להניח שיש לכך גורם בריאותי. כדאי לקחת אותו לבדיקה וטרינרית מקיפה יותר.היי,
את ההודעה הקודמת כתבתי לאחר ביקור אצל וטרינר ובדיקה מקפת בה לא נמצא דבר ולכן היינו מודאגים מאוד. בדיעבד, כנראה שבובי חטף איזה וירוס שעבר מעצמו (לקח כארבעה ימים). לשמחתנו הרבה, החתול חזר לתפקד כרגיל, לשרוט ספות ולשחק (-:! אושר גדול ! תודה רבה על התשובה והדאגה. שבוע טובראשית, תודה על התגובות והדאגה. שמחנו מוקדם מידי. החתול נראה יותר טוב, קצת אוכל ושותה, קצת מגרגר, קצת משחיז ציפרניים, קצת משחק אבל עדיין לא פעיל כבעבר, צריך להביא אותו לאוכל ורק אז הוא אוכל וביממה האחרונה עשה מעט פיפי אבל קקי בכלל לא. לא מצליחה להבין אם מתאושש לאיטו ממחלה או שיש בעיה אחרת שלא עלו עליה בבדיקה )-:כדאי להמשיך בבדיקות הוטרינריות.התאוששנו (-:!

סכום קצר
מה היה לנו
1.חתול אפטי, חסר תיאבון ובפעילות נמוכה מאוד
2. בדיקה רפואית אצל הוטרינר לא העלתה דבר
3. לאחר קריאה באינטרנט, התייעצות אתכם כאן, התייעצות עם הווטרינרים המדהים במרפאתו של ד"ר שיינר בבורסה בר"ג והתייעצות עם בעלי, הגענו למסקנה שהחתול כנראה חטף איזשהו וירוס

טיפול
המטרה - לחזק אותו פיזית, שיחזור התיאבון, שיעשה פשפש וקשקש ושיחזור לפעילות

איך עשינו את זה
1. כדי להצליח לעקוב ולראות מה אכל, שתה, הוציא, נבחר בן אדם אחד במשפחה שטיפל בנושא
2. כולם גויסו ללטף ולהפגין אהבה אבל להשאיר מרחב וזמן התאוששות
3. כל שעתיים שלוש נתתי לחתול כף אוכל רטוב שהוא מאוד אוהב. אוכל יבש אחד אחד, תוך כדי משחק. פעמיים מזרק מים יש לפה, לאט לאט, כי חששנו שיתייבש. כף יוגורט בשירות אישי ישר אליו.
4. הוספנו עמדת אוכל יבש וקופסת
בהתחלה היינו צריכים להביא אותו אל האוכל או להביא את האוכל אליו. כל פעם קצת.

הסוף
החתול התחזק, חזר לאכול, לשתות, לשחק, לגרגר, לצעוק על ציפורים במרפסת ולשרוט את הספות.
עדיין לא אנרגטי כבעבר אבל בהחלט יציב, פעיל, שמח ומשמח.

מקווה שהמידע יעזור לאחרים
תודה לכולם על העזרה והדאגה
בריאות (-:!יש לי שאלה בבקשה יש לי חתולה בת 5 עברנו דירה לפני חודש לפני שעברנו היא היית ישנה איתי במיטה בבית החדש בימים הראשונים היית כול הזמן בחדר שינה היום לא מוכנה להיכנס לחדר כול יום לפנות בוקר מגיע לפתח החדר ומיללת לא ניכנסת רק מעירה אותי שאני באה לסלון יושבת לידי ונרדמת מה אפשר לעשות שהיא תחזור לישון בחדר איתימעבר דירה זה משהו די קשה להרבה חתולים. לפעמים לוקח להם כחודשיים-שלושה להסתגל לשינוי. סביר להניח שבקרוב היא תחזור לישון איתך.שלום, יש לי חתולה חצי סקוטית חצי בריטית, היא עוד שבועיים תהיה בת שנה, אני מעוניינת לזווג אותה (היא חתולה גיזעית), אני לא יודעת אם היא מיוחמת כיוון שהיא אף פעם לא עשתה את ההליכה המוזרה של ייחום והיא לא מייללת בלי סוף. מה שכן היא מידי פעם הולכת לדלת הכניסה ומייללת קצת וזהו. בערך פעמיים ביום היא עושה את זה, גם לא לזמן ארוך, היא רואה שאנחנו מתעלמים ממנה אז היא מפסיקה, או שאנחנו משיחים את דעתה בעזרת משחק.
האם אלו פעולות של ייחום?

תודהאם לא ניתן לזהות זאת התנהגותית, וטרינר יוכל לבדוק מה מצבה ההורמונלי והאם היא מיוחמת או לא.אני רוצה לאמץ חתול ומאוד מתלבטת: ישנם חתולים נעימי מזג, מתפנקים ועדינים, ויש כאלה שהם אנטיפתים, קופצים ומפילים כל דבר, הורסים, ותוקפניים. האם יש דרך לבחור חתול בגיל או בגזע, או בדרכים אחרות, כדי שהסיכוי לחתול כיפי ונוח יהיה גדול??? אשמח מאוד לעצות בנושא! תודה רבהקודם כלף, גורים אשר גדלו עם אמם ואחיהם עד גיל 3 חודשים לפחות ידעו מיומנויות שגורים שהופרדו בגיל צעיר יותר לא ידעו. למשל - לשחק בלי לשלוף ציפורניים או לנשוך באופן מכאיב.

ישנם גזעי חתולים הידועים באופי הנינוח שלהם, בעוד אחרים ידועים בפעלתנות שלהם. כאשר מדובר בחתול מעורב (חתול רחוב, למשל), קשה יותר לנחש מה יהיה אופי החתול, אבל בהחלט אפשר לראות הבדלים בין גורים באותו השגר כבר בגיל צעיר.שלום!
יש לי 4 חתולים. 2 זכרים ו2 נקבות. אחת החתולות מאוד תוקפנית כלפי הנקבה השניה. היא תוקפת לפעמים גם את הזכרים, אבל פחות. כשמנסה לשחק איתם - תמיד עושה זאת באלימות יתר. החתולה השניה סובלת ממנה מאוד. החתולה התוקפנית עורבת לה כל הזמן בפינות ומתנפלת עליה. מה אפשר לעשות על מנת למתן את ההתנהגות שלה ולגרום להרמניה בינה לבין שאר החתולים? יש לציין כי החתולים חיים רק בבית ללא יציאה החוצה.אימצתי חתול מהרחוב ואני לא יודעת בן כמה הוא, ויש לי כלב בבית והוא לא כל כך מסתדר איתו, לפעמים ישן לידו ולפעמים בורח ממנו. איך לגרום לו לא לפחד ממנו ואיך לדעת בן כמה הוא?כדאי לקחת אותו לוטרינר לבדיקה ראשונית. הוטרינר יוכל לתת הערכה לגבי הגיל שלו.

לא הבנתי מי מפחד ממי - החתול מהכלב או הכלב מהחתול.החתול לפעמים יושן ליד הכלב, והכל שקט. אבל היום הכלב ישן והחתול ניסה לתקוף אותו עד שאני עצרתי אותו. ניסיתי לתת להם משהו טעים לאכול אחד ליד השני אבל החתול פשוט לא התקרב. אומרים לי שלאט לאט הם יתרגלו אחד לשני, זה נכון?
תודה מראש.אם יש פחד או תוקפנות, הרבה פעמים זה לא נפתר לבד.

במקרה בחודש הבא תהיה סדנא על חיבור כלבים וחתולים שצריכים ללמוד לחיות יחד. את מוזמנת להרשם.
https://efrat-simon.ravpage.co.il/catdogloveשלום,אני לא יודעת אם פה מוצר לשאול או לדעת אבל אני מחפשת תשובה ולא מוצאת יש לי דודים שהם אלרגים לפרווה של חיות אחד מהם ממש ממש רוצה חתול אבל מפחדים כי זה בקטע חמור של זריקות וכדור אם קורה משהו ואני מחפשת לאמץ או לקנות בשבילם איך אפשר למצוא חיפשתי בכללל מקום אפשרי ולא מוצאת מצאתי אך ורק פוסט אחד שהכי דומה חתול גינגי פנים כאלו כמו באינרנט שכותבים היפואלרגני.ואוזניים פתוחות לרבחה ודיי ארוכות כאלו והגוף רזה האם זה היפואלרני? https://m.yad2.co.il/ad/mplkty

אשמח לתשובב ואם זה לא ארצה לדעת איפה אפשר למצואלחומר שנמצא ברוק החתול, ומתפזר על הפרווה בזמן שהחתול מתלקק. אין באמת גזע שהוא "היפואלרגני", אבל יש חתולים שאנשים אלרגיים מגיבים אליהם פחות. אפשר לבדוק תגובה אלרגית לחתול ספציפי.

ישנו חומר בשם Petal Cleanse, אותו ניתן למרוח על פרוות החתול ומצמצם את האלרגיה של אנשים לחתולים.האם מותר לשים לחתול(גור) קולר עם פעמון שיש כאלו שאומרים שזה הסדר ויש כאלו סכנת חנק ולחשוב כיאילו לבני אדם יש פעמון ליד האוזן תמיד לאן שאתה הולך וזה מפריע וכל זה... אבל אנחנו לא שומעים אותו הוא שקט ויצא כמה פעמייפ שדרכנו עליו בטעות כי בא מאחורינו יש איזו דרל טובה ולא מזיקה לשמוע תחתול ?יש סכנה בשימוש בקולר. לכן, ישנם קולרים מיוחדים שנפתחים במקרה של לחץ עליהם, כדי למנוע אפשרות שהחתול יישאר תלוי מהקולר.באיזה גיל החתולים מתחילים ממש להתרוצץ לקפוץ להשתולל לנשוך כמו ילדים וזה יפסיק עם הזמן? ואם כן מתי אימצנו גורה חתולה והיא בהתחלה אהבה את כולם חצי כן חצי לא ועם הזמן עבר היא כבר הסתגלה לבית יש לה מקום לישון שהיא תמיש מגיעה יודעת מי הבעלים וזה רבל בזמן האחרון כיאילו היא לא מכירה תמקום מתחילה שוב לחשוד ןבורחת אם מישהו עובר לידה מה אפשר לעשות לגבי זה?בסביבות גיל 3 חודשים. זה עובר בהדרגה ועם עבודה.

במהלך ההתבגרות יש הרבה פעמים "תקופות פחד" - תקופות בהן גורים מתחילים לפחד מכל מיני דברים, לפעמים אפילו דברים שהם הכירו בעבר. מצד שני, זה גם יכול להיות אחת מצורות המשחק שלה.חודש חודשיים ושלוש זה הגיל של החתולים שהם הכי פעלים וממש נושכים וזזים וקפוצים ושורטים זה נורמלי?
לא משנה כמה אומרים לא או אסור הם ימשיכו?
גיל חודש עדיין תריל להיות עם אימו? הרבה אנשים אמרו לי שלקחתי חתול ממש צעיר ועדיין צריל להיות עם אימו אבל הוא מחונך יודע לעשות צרכים יודע הרוב מתי אסור לעשות אפילו שאומרים לי שהוא יכול לחלות וכל זה בחי אימובמהלך הגורות, חתולים פעילים יותר מאשר בחייהם הבוגרים. חתולים נחשבים כגורים עד גיל של כשנה. כשהם משחקים הם יקפצו, ישרטו, ינשכו וכו', אבל אפשר ללמד אותם לשחק מבלי לשלוף ציפורניים ומבלי לנשוך.אני רוצה לאמץ חתול אבל הבעיה היא שהסבירו לי שאם יוצאים להשאיר לו אור קטן (אם זה בערב) אם לא הוא מתשגע ומתחיל לילל הוא מפחד מהחושך? ואם סוגרים בלילה את האור הוא בא לאנשים במקום להישאר לבד אפיחו עם שאר החתולים אפילו עם אור קטן שרוצה לישון יחד עם הבאנדם אפילו אם מתעלמים ממנו הוא מילל ולא יפסיק אפשר לקחת גור פחות מגיל חודשיים זה נכון שמעדיפים לקחת חתול עד גיל זה עד שיפרד מאמו מאיזה גיל אפשר לקנות לציפרניים אשמח לתשובותגם בשעות הלילה, וראיית הלילה שלהם טובה מאד. לא חייבים להשאיר להם אור. הם גם באופן כללי מעדיפים להיות עם אנשים ולא לבד.

רצוי להפריד גורים מהאמא ומהאחרים בגיל 3 חודשים, לא לפני כן.

מתקן גירוד אפשר לקנות החל מהרגע שמביאים חתול הביתה, לא משנה מה גילו. יותר משמעותי סוג המתקן והתאמתו לחתול.היי,
יש לי חתול בן שבעה חודשים שתמיד שורט ונושך חזק. הוא ככה כבר מגיל שנתיים.
אמא שלי אומרת שאחי ואבי לימדו אותו לשחק כך. אך לא משנה כמה פעמים אנחנו אומרים לו ''אסור לנשוך'' ונותנים לו מכה חלשה באף, הוא לא מפסיק.
בבית, אנחנו נותנים לו אהבה, יחס, ותשומת לב, ובכל זאת הוא כזה...
על פי הסימנים גם הוא אוהב אותנו! אבל, הוא נושך ושורט ללא שום סיבה... כאילו הוא תוקף!
רק כאשר הוא קם משנתו אפשר ללטף אותו ללא חשש.

אשמח לדעת איך אפשר לטפל בזה.

מידע על החתול: לא מסורס, לא מאולף, לא מודע לחיים ברחוב, יוצא למרפסת ומטייל על גגות השכנים, צד יונים ואפילו אוכל אותן.אנא צרי איתי קשר לגבי פגישת ייעוץ התנהגותי לחתול.

דבר אחד כן אציין - מכה על האף, לא משנה כמה היא חלשה, לא רק שהיא מיותרת לחלוטין ולא מלמדת את החתול את מה שאתם רוצים, היא גם פוגעת בקשר שלו אתכם. אנא הפסיקו עם זה.קיבלתי גורת חתולים ואין לי ניסיון אם חתולים זה נורמלי שבגיל חודש ומעלה היא תנשוך ולשרוט אנשים גם אם יש לה מתקן כזה לציפורניים ותעסוקה לחתולים יש איזו גיל מסוים שהיא מפסיקה אתזה? יש איזו מצב להרגיי אותה כשהיא הולכת לווטרינר כשהיא באה היא שקטה נותנת לאנשים לעשות את משצריך ולבסוף מיללת ושורטת את הכלוב מה זה אומר על חתול שהוא רץ קופץ כזה שהגב כזה למעלהבהחלט אפשר ללמד אותה לא לשרוט ותנשוך. אם היא לא תלמד בגיל צעיר לתקשר אתכם בצורה אחרת, זה עלול להשאר לכל חייה. לאור העובדה שאין לך נסיון עם חתולים, אולי כדאי שתקבעי פגישת ייעוץ התנהגותי.

ריצות עם גב קמור בגיל כזה הן משחק.חג שמח.
אנחנו עוברים בקרוב מבית אחד לשני (שניהם על הקרקע) עם חתול שמבלה את רוב זמנו בחוץ.
1. איך להרגיל אותו לבית החדש ולסביבה החיצונית החדשה בלי שיברח?
2. איפה אפשר להשיג תרסיס ודיפיוזר Feliway בארץ?
תודה.חג שמח,

1. במעבר דירה חשוב מאד לסגור את החתול בבית החדש למשך 3 שבועות לפחות. הוא יכול להתרגל לכך. הקושי העיקרי עלול להיות השימוש בארגז החול, ולכן כדאי לקחת חול ממקום בו הוא נוהג לעשות את צרכיו היום, ולערבב אותו עם החול בארגז החול. בהתחלה הוא עלול לילל ולנסות לברוח, אבל סביר להניח שעם הזמן הוא יתרגל. חשוב להקפיד לא לאפשר לו לחמוק החוצה. כאן באתר יש מאמר בשם "חתול חדש בבית", המפרט כיצד להביא חתול חדש הביתה, אך הוא מתאים גם למעבר דירה עם חתול.

2. הוטרינר שלכם יכול להזמין עבורכם תרסיס פליוויי (מחברת וט-מרקט). אין יבוא של דיפיוזר לארץ, ולכן מומלץ להזמין את בקבוקוני המילוי מחו"ל, ולהשתמש במכשיר דיפיוזר חדש שמיועד למשל לדוחה יתושים (הבקבוקון מתאים לדיפיוזרים שמוכרים בארץ). חשוב להשתמש בדיפיוזר חדש, ולא בכזה שכבר נעשה בו שימוש אחר.אכל יש לי חתול בלו ראשן בן חודשיים וחצי וגדל בבית. המשחק שלו זה לנשוך וגם לשרוט לפעמים. כיצד מטפלים. יש לי גם חתול גדול מאותו סוג שנושך ותופס רגליים ושורט. כיצד מאלפים דבר כזה?בנושא תוקפנות, גם אם מדובר בתוקפנות משחק, בהתכתבות. יש דברים שצריך להראות. אנא צרי איתי קשר לקביעת פגישת ייעוץ התנהגותי.החתולה שלי בת 5 חודשים , עעושה פיפי בארגז אבל את הקקי ליד ,מה יכולה להיות הסיבה והאם ניתן להרגיל אחרת?ארגז קטן מדי, תדירות ניקוי נמוכה מדי, ארגז סגור כשהיא מעדיפה פתוח, סוג חול שלא נעים לה ועוד. יש כאן באתר מאמר בשם "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" - מומלץ לקרוא אותו.

שנה טובה!היי,
אני עצמאי בעל משרד מפנק וגדול, במשרד עובדים 2 אנשים
ולקוחות מגיעים אחת לשבוע בערך.
אני מעוניין לאמץ חתול בוגר מעל גיל 4 (וזאת מאחר שבד"כ אנשים מעדיפים גורים),
השאלה שלי היא כזו:
המשרד פעיל כל יום מ-09:00 עד 18:30 (לפעמים יותר).
1. האם זה בסדר שמ-18:30 עד למחרת בבוקר החתול ישאר לבד כל יום ?
2. האם זה בסדר שבימי שישי שבת הוא ישאר לבד (כמובן מים,אוכל וכו בשפע)?

האם לדעתכם עדיף שאקח אותו איתי כל סופ"ש הביתה או שהוא יהיה אומלל מהמעברים ?
אני יודע בוודאות שבמהלך היום הוא יקבל את היחס הכי טוב שיכול להיות ויחייה כמו נסיך וזה מנסיון (מטורף על חיות)....

אשמח לדעתך,

תודה ויום נפלא,
קוביזה זמן קצת ארוך מדי. עדיף שמישהו יגיע למשרד לטפל בו (ובחגים, כמו עכשיו בראש השנה...). הטיפול כולל החלפת האוכל והמים, נקיון ארגז החול ומתן תשומת לב ומשחק עם החתול.

מעבר לכך אין סיבה למה לא לאמץ חתול למשרד.«   «הבא   | 90 | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77    הקודם»   »