חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

הוא מנסה להפוך את הצלחות , ובעיקר חופר בתוכן כל הזמן לנסות להגיע לתחתית או משהו כזה. לצלחות יש סיליקון בתחתית אז הוא לא מצליח להפוך



יכול להיות שהריח של האוכל גורם לו לחפור.



אמצנו את החתול לפני כ3 חודשים וכבר שלחתי שאלה פה בנוגע לזה שבלילה קופץ לנו על הרגליים(עדיין קורה אבל רוב הזמן מתכרבל אתנו) והוא התחיל לפני חודש בערך לחפור בתוך קערת המים ולנסות להפוך את קערת האוכל, כך יוצא שבכל יום האיזור שלו נרטב ומתלכלך באוכל רטוב. מדי פעם הולך בבית וחופר ברצפה סתם כך ללא שום חפץ מסביב. אנחנו לא יודעים מאיזו סיבה הוא עושה זאת ולא יודעים איך לגרום לו להפסיק,
מה אפשר לעשות?



הרבה פעמים חתולים מנסים "לכסות" אזור בו יש ריח מסויים (שלפעמים אנחנו לא מרגישים בו). כדאי לנקות את האיזור עם חומר מסיר ריח, כגון חומר כביסה "ביו" מומס במים פושרים.

אפשר לקנות קערות אותן קשה להפוך, ואז בהדרגה הוא יפסיק לנסות לשפוך את האוכל והמים מהקערות.



שלום, יש לי בבית חתול בן 4 ולפני כחודש נולדה לי תינוקת. החתול קיבל אותה יפה. הוא בא לעיתים להריח אותה או לשכב לידה ואני תמיד מאפשרת לו. אתמול נוצרה בעיה כאשר ראיתי שהוא מנסה לקפוץ לעריסה שלה. יש לציין שהוא חתול גדיל ואני מפחדת שהוא יגרום לנזק מעצם הגודל שלו. אני לא יודעת כיצד מצד אחד למנוע ממנו לקפוץ לעריסה ומצד שני לא לעורר אצלו מצוקה ותוקפנות לציין שלרב הוא חתול חיובי אך לפעמים הוא נושך אותי ואורב לי



כילה סביב העריסה. הכילה לא תאפשר לחתול (וליתושים) להכנס לעריסה, ולא תעורר אצלו אנטגוניזם.

באופן כללי, כל עוד התינוקת לא אלרגית לחתול, והוא לא תוקפן כלפיה, אין בעייה שהוא יהיה איתה בעריסה. כמובן שרצוי להשגיח במצבים כאלה.



לאיזה חבר שלי יש 3 חתולים ושני כלבים וכבר חודשים חי אצלו חתול ספינקס בוגר נוסף. החתולים לא מקבלים את הספינקס. כשהבעלים שלו בבית אין תקיפות אבל הם תוקפים אותו חזק מאד בהזדמנות הראשונה. החתולים נמצאים עדיין בשלב הפרדה...................הצעות/המלצות/הארות יתקבלו בברכה



סימן שאתם מתקדמים מהר מדי. יש לחזור להפרדה מוחלטת, ולהתקדם שלב שלב הרבה יותר לאט. השלבים מפורטים במאמר "מפגשי חתולים" כאן באתר.



היי. יש לי חתולה בת 8. היא איתנו מגיל 3 חודשים. והיא מאוד תוקפנית ולא צפויה וזה אף החמיר כשבני בן ה11 חודשים נולד. מספיק שעוברים לידה בחדר וזה לא נראה לה היא רושפת, לאחרונה החלה אף לילל מהבטן בצורה מאוד מאיימת. בעבר זה היה רק לזרים היום גם לבני הבית אם מתחשק לה. מאוד דואגת לבני שמאוד רוצה בחברתה ואנחנו כל הזמן נאלצים להפריד ביניהם ואף לסגור אותה בחדר מהחשש.
אודה לעצה! מיואשת...



יכול להיות שמשהו פיזי מציק לה. לאחר מכן, אם הכל תקין, אנא צרו איתי קשר לגבי ייעוץ התנהגותי. לא ניתן לטפל בתוקפנות בהתכתבות.



שורטת ונושכת.. התייאשתי.. מה לעשות?



לא ניתן לטפל בבעיות של תוקפנות בהתכתבות. אנא צרי איתי קשר.



בבניין שבו אני גרה יש שני חתולים כבר מספר שנים, האחד שייך לאחת הדיירות והשני חתול חצר שאחת הדיירות מאכילה אותו בחצר.
לפני כחודשיים התחילו להופיע סימני שתן על דירות שונות בבניין. ניקינו עם אבקת כביסה ביו וההשתנה נפסקה לפני כשבועיים.
במקביל התחילו להופיע גושי צואה של חתול בחדר המדרגות בשתי קומות שונות. ניקיון השטח עם אבקת כביסה ביו, לא הועילה.

לא ברור מה קרה לפני כחודשיים שהתחיל את התופעה,
וגם לא ברור מי מהחתולים או שנייהם עושה זאת.

שאלתי: מה עושים כדי מצד אחד לשמור על הניקיון ומצד שני לא לפגוע בחתולים.
תודה



אני ממליץ להתקין מצלמה או לנסות להבחין איזה חתול מבצע את זה, יעזור בלטפל במקרה.



יש סיבות שונות שבגללן חתולים עושים צואה במקומות בולטים, חשוב לדעת מי החתול שעושה את זה.



היי

רציתי לברר מה הסיבה שהחתול שלי רודף אחרי ונושך אותי ברגליים?
האם זה משחק?
או שזה מעיד על בעיה ?
מה ניתן לעשות ?



אבל לא תמיד. חסרים פרטים רבים בשביל לענות על שאלתך, ובכל מקרה בנושא תוקפנות, לא יהיה זה נכון לענות בהתכתבות, מבלי לראות את חתול, את התנהגותו, את מערכת היחסים שלו עם בני הבית ואת התנאים בהם הוא חי. אתה מוזמן ליצור קשר לגבי פגישת ייעוץ התנהגותי.



שלום לכולם :)
חשבתי שזה יכול להיות מקום מצוין להפיץ מחקר מעניין לכל אוהבי בעלי החיים, ואשמח אם תקחו חלק במילוי שאלון שלוקח רק כמה דקות, ואולי אפילו דרך השאלות תגלו דברים חדשים על עצמכם שלא ידעתם.
תודה על שיתוף הפעולה!


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxn2aijJjnE5ZYaUitmTKqNdJ98YYqjiAEBjhXByxWBm5Dmg/viewform



היי,
אין לי חתול ואף פעם לא היה לי,
לידיד שלי יש והוא סיפר לי שהוא מחנך אותו בעזרת מכות וזה הטריד אותי.
הוא אומר שהיחס של חיות לאלימות היא שונה מהיחס של בני אדם לאלימות ( נשמע לי כמו שטות). אבל הוא אומר גם שזאת הדרך היחידה לחנך חתול , לדוגמה, לא לפגוע באנשים אחרים. ואם זה המצב אז הוא אומר שעדיף שחתול יגדל בצורה מבוייתת עם אלימות מצד הבעלים במקום ברחוב.
מה אתם חושבים?



אימצתי חתול רחוב לדעתי הוא בן 4 חודשים הוא מפוחד מאוד ולא יוצא מהמחבוא יוצא לאכול וחוזר רק בלילה מתחיל לטייל
אני מאוד רוצה לקחת אותו לוטרינר לבדיקה ראשונית איך אני יגרום לו להיכנס לכלוב?



אפשר להזמין לוכד/ת חתולים, אבל הדבר רק ילחיץ אותו עוד יותר. כרגע, עדיף לתת לו זמן להסתגל לבית החדש ולהיות פחות מפוחד לפני שלוקחים אותו לוטרינר.

יש כאן באתר מאמר בשם "חתול חדש בבית" המסביר כיצד מומלץ לקלוט חתול חדש באופן שיגרום לו למינימום סטרס.



שלום
החתול שלנו בן כחמש וסורס כשהיה גור ובכל זאת יש תקופות שהוא מנסה לבעול סמיכות ובגדים.
האם זה נורמלי? יש מה לעשות עם זה?
האם זה לא סבל בישבילו?



ובד"כ לא נובעת מהתנהגות מינית, אלא מהתרגשות/עוררות אחרת.



שלום אילה
ראיתי הפניה שלך למאמר על הפגשת חתולים ואחרי חיפוש ממושך התיאשתי. אולי תוכלי לשים כאן לינק?



שלום, אני מאוד מתלבטת אם לקחת אליי הביתה חתול מקסים וחברותי, כמעט בן שנה שגדל כל הזמן בחצר של ההורים שלי, הוא מקבל את כל מה שהוא צריך חוץ ממבית חם לימים הקרים... חשוב לי לציין שהוא מאוד נרתע ממקומות סגורים, ממה שניסינו.
האם זה יהיה צעד נכון לגדל אותו בדירה קטנה?



חיים מוגנים בבית, אבל עם הסטרס של המעבר, פחות גירויים ותקופת הסתגלות לחיים כחתול בית או חיים בחוץ, עם כל הסכנות שאורבות לו שם (מזג האוויר, כלבים, מריבות עם חתולים אחרים, כביש וכו').



שלום, החתולה שלי בת 11. אספתי אותה מהרחוב בגיל 3 חודשים וגידלתי אותה כחתולת בית. בשנים הראשונות שלה היא גדלה יחד עם חתולה בוגרת נוספת, בעלת אופי תוקפני למדי. החתולה שלי לא גדלה להיות תוקפנית אך מאז ומעולם היתה די 'משוגעת', לכל הדעות. כל מעבר דירה או אפילו ביקור אצל הוטרינר כרוך במלחמות קשות. התנהגותה החריפה עם לידת בני, לפני שלוש שנים. הסיבות ברורות לי וניסיתי להתמודד עם זה כמיטב יכולתי. בשנה האחרונה התנהגותה החמירה מאוד. היא מיללת ללא הרף, לועסת כל דבר בבית (חלק מהחומרים היא בולעת ומקיאה), מפזרת תכולת פחים בכל הבית (כשאנחנו לא בבית ונשכח מאיתנו לסגור את כל הגישות), מנסה לאכול בעקשנות כל דבר, גם מאכלים שאף פעם לא היה לה עניין בהם (ומקיאה אותם גם, כמובן). בשלב מסוים שמתי לב שכל דבר שהוא לא האוכל היבש שלה, היא מקיאה (גם קופסאות שימורים לחתולים). אציין כי לפני כשנה חלתה, עברה בדיקות ואף אושפזה ללילה עם אינפוזיה והתאוששה. לא הצליחו לאבחן משהו ספציפי. נכון להיום או לשנה האחרונה אין סימפטומים קלאסיים למחלה. היא אוכלת, שותה ועושה צרכים. אין לי אפשרות כלכלית להעביר אותה שוב בדיקות רפואיות מקיפות, מה גם שאני מתרשמת שמדובר בבעיה פסיכולוגית, אולי קשורה לגילה?
אנחנו די מיואשים משום שכל יום הפך לשדה קרב. מה אני יכולה לעשות בשלב הזה?
תודה מראש וסליחה על האורך.



ובכל מקרה של בעייה התנהגותית, יש צורך לקיים בדיקה וטרינרית מקיפה לפני שאפשר להתחיל בטיפול התנהגותי. הדבר נכון עוד יותר אם יש חשד להתנהגות הקשורה לגיל מבוגר.

אם מבחינה בריאותית הכל תקין, אנא צרו איתי קשר בנוגע לייעוץ התנהגותי - נשמע שבמקרה שלכם ייעוץ בהתכתבות לא יעזור, במיוחד לאור העובדה שההתנהגות הבעייתית נמשכת כבר כ-11 שנים...



היי תודה על העצות, לפני השינה משחקים איתו עם חכה ,ובלילה ישנים עם דלת פתוחה כבר והוא כמעט ולא מטריד אותנו , הכל יסתדר לאט לאט:)



יש לי חתולה בת 9שנים היא כל הזמן רעבה,יש לה קערה עם אוכל ומים זמינה כל הזמן. מה לעשות?



כי היא משועממת, לא כי היא באמת רעבה. יש כאן באתר מאמר בשם "משעמם לי" המפרט דברים שכדאי לעשות כדי לצמצם שיעמום בחתולים.



היי, אימצנו לפני כמה ימים חתול בן שנה מקסים. כמובן שפחד בהתחלה והתחבא מתחת למיטה אבל אחרי כמה שעות נרגע והרגיש בנוח בבית. בלילה הראשון שלו התחיל לקפוץ על המיטה שלנו ולנשוך את הרגליים דרך השמיכה, להפיל דברים ממדפים וכו'. מובן לי שחתולים הם חיות לילה וזה השעות שלו, לכן בלילות לאחר מכן סגרנו את דלת החדר כדי שנישן בשקט, אבל באמצע הלילה לקראת בוקר מתחיל לשרוט את הדלת לקלף אותה וליילל. פותחים את הדלת וכל הבלאגן של הקפיצות והנשיכות רגליים כחלק ממשחק מתחיל.. אפילו קפץ על הפנים שלי פעם אחת כי זה היה החלק החשוף. כאשר מפריע שוב מוציאים אותו מהחדר ואז שוב שורט ומיילל. לא משנה מה ניסינו יש בעיה בכל דרך- דלת פתוחה משחק ומאוד מפריע במהלך השינה, דלת סגורה הורס אותה ומיילל. מה ניתן לעשות כדי שכשיכנס לחדר שינה בלילה לא יקפוץ על הגוף שלנו ?



1. לעייף אותו במהלך הערב, רצוי באמצעות צעצועים אינטראקטיביים, כדוגמת צעצועי חכה.

2. לצפות את הדלת, כך שהוא לא יוכל להרוס אותה, ולסגור את הדלת בלילה. תתעלמו מהיללות שלו.

3. לא לשחק איתו עם הידיים או הרגליים - אם הוא כבר קפץ עליהם, תפסיקו לזוז.



היי,״ אימץ אותנו״ חתול שגדל בחצר שלנו בשמונה חודשים האחרונים. אנחנו נותנים לו אוכל, מים והרבה אהבה. החתול נשאר רק בחצר, אבל חוששים מהימים הקרים של החורף. יש לנו חניה מקורה ובה בנינו קופסא גדולה עם כריות ושמיכה. איך ניתן להרגיל אותו להיכנס ולהישאר שם? אנחנו נותנים לו אוכל איכותי בצורה מבוקרת מכיוון שיש עוד חתולים מסביב ולא ניתן להשאיר את האוכל לבד ליד הקופסא.
תודה!



«   «הבא   | 90 | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74    הקודם»   »