חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום,
מזה כשלושה שבועות החתולה שלנו עושה לסירוגין צרכים מחוץ לארגז ובאופן ספציפי על הספה בסלון. מדובר בחתולה בת 5 אשר אימצנו מבית אחר לפני מספר חודשים. היא עושה בעיקר פיפי מחוץ לארגז, ולכן חשדנו שמדובר בדלקת, אך בשבוע האחרון היו גם שני מקרים של קקי. כמו כן יש לציין שהיא עושה זאת רק כאשר אנחנו נמצאים בבית - כאשר הייתה לבד מספר ימים (אך באו לבקרה אחת ליום כמובן) כשהיינו בחו"ל - היא לא עשתה צרכים מחוץ לארגז בכלל. עד כה היא עשתה זאת רק על ספה אחת אך מאתמול החלה לעשות צרכים גם על הספה השנייה - עליה היא נהגה לישון לעתים קרובות עד עתה. היא ממשיכה לעשות זאת על אף ששתי הספות מנויילנות כרגע ועל אף ששמנו קערת אוכל על אחת מהן (והיא כן אוכלת ממנה). עוד חשוב לומר שלאחרונה היא נשארת הרבה יותר לבד בבית במשך היום - עד עכשיו עבדתי רק מהבית וכעת אני עובדת מחוץ לבית רוב הזמן. הווטרינר רשם נוגדי חרדה עבורה ואנחנו מתלבטים אם לתת לה או לנסות קודם פתרונות אחרים. נשמח להצעות. תודה!הרבה פעמים עשיית צרכים מחוץ לארגז מתחילה מבעייה בריאותית.

מעבר לכך, כדאי לערוך פגישת ייעוץ התנהגותי לפני שמתחילים בטיפול תרופתי. עדיף למצוא את שורש הבעייה ולטפל בו.ש לנו חתולת רחוב שאימצה אותנו ואנחנו אותה. היא נמצאת אצלינו כבר שנתיים, ומכיוון שאנחנו קומה ראשונה, היא גם בבית וגם בחוץ, יוצאת ובאה לפי רצונה. בלילות היא ישנה איתנו בבית, ביום לפעמים מעדיפה להישאר בבית ולפעמים לצאת.

אנחנו עוברים לדירה באיזור אחר, לקומה שביעית !! יש לי מספר שאלות

1) ביום המעבר, האם לסגור את החתולה בחדר אחד? לכמה זמן? מתי לאפשר לה לצאת מהחדר ולהסתובב בדירה?

2) בדירה בקומה ה7 יש מירפסת גדולה עם "גינה" והיא מיועדת להיות ה"חוץ" של החתולה. אחרי כמה זמן בבית לאפשר לה לצאת למירפסת? כמה זמן איקלום בבית היא צריכה? למעקה המירפסת הוספנו הגבהה, בחלונות החדרים יהיו סורגים שקופים וגם רשתות.

אשמח לתגובות מאנשים שהעבירו את החתול שלהם גם כן, ולרעיונות איך להקל עליה את המעבר.

אני מתכוונת להיות איתה בבית כמה ימים, ורק אז לחזור לעבודה.תודה רבה"חתול חדש בבית", שמפרט אמנם כיצד להביא חתול חדש הביתה, אבל מתאים גם למעבר דירה עם החתול.

ולשאלותיך:

1. כן, עד שהיא מרגישה מספיק בטוח בחדר, ואז אפשר לאפשר לה לחקור בהדרגה את שאר הבית.

2. כשהיא מרגישה בטוח בבית אפשר לתת לה לצאת למרפסת בהשגחה, וכשהכל בסדר גם שם - אפשר לתת לה לצאת ולהכנס כרצונה.

זמן ההתאקלמות שונה מחתול לחתול, ולכן קשה לענות על השאלה.לפני כמה חודשים, חתולה שכונתית המליטה בחצר שלנו גורים, לפני כמה ימים, היא נטשה את שני הגורים שלה והם עדיין אצלנו בגינה.
במהלך החודשים האחרונים נתנו להם אוכל ומים ודאגנו להם מאד, אך הגורים עדיין מאד מפחדים מאיתנו.
עכשיו כשהאמא שלהם נטשה אותם, אנחנו מאד רוצים לאמץ את שניהם אך הם מאד מפחדים מאיתנו. מנ כדאי לנו לעשות?של בניית אמון בחתולים. אל תנסו לגשת אליהם, אלא פשוט שבו קרוב (אבל לא צמוד!) כאשר יש להם אוכל, ובהדרגה תוכלו להתקרב יותר ויותר. תנו להם ליזום את המגע איתכם.יש לי גור חתולים בן 3 חודשים ונמצא אצלי כחודש.
הוא לא עושה צרכים בארגז למרות שהחלפתי לו את החול . צריך לשים אותו בארגז כדי שיעשה צרכים אחרת , הוא מילל לפני כן ואז אנחנו רצים לשים אותו בארגז.
הוא מסתובב סביב עצמו לפעמים מיילל תוך כדי עד כדי שהוא מתעייף וצריך לקחת אותו ולהרגיע אותו. הוא מפחד לעלות ולרדת ממקומות גבוהיים.
הוא נבדק אצל וטרינר והוא שלל דלקת שתן ובעיות ראייה.
היו לי תמיד חתולים אבל לא היה לי מעולם חתול שלא עושה צרכים בארגז ומתנהג התנהגות מוזרה כזו.

לעזרתכם אודהנשמע שקצת כואב לו לעשות צרכים. הייתי מתחילה בבדיקות יותר מקיפות.

כמו כן, הייתי קונה לו, לפחות בשלב ההתחלתי, ארגז עם דפנות נמוכות יותר, כדי שיהיה לו קל יותר לטפס פנימה.הוא נבדק אצל הוטרינר והוא שלל דלקת שתן.
זה מאוד מורגש כאילו הוא מוזר קצת. הוא מסתובב סביב עצמו בצורה חריגה ומסתכל לשמיים ומייל ותוסיפי את זה שהוא לא עושה צרכים בארגז . האם שמעת על חתול כזה? אני חושבת שהוא פגום שכלית וזה נאמר כתחושהשלום איילה. לפני חודש אספתי גורת חתולים נטושה לביתי. אני מעריכה כי גילה היה שבוע וחצי שכן עיניה היו פקוחות ולא היה סימן לחבל טבור. כלומר היא בת חודש וחצי.
האכלנו אותה כבר מהתחלה מבקבוק בתחליף חלב מיוחד לגורי חתולים.
לפני שבוע כבר החלה לאכול עוף טחון וכבד משימורים מיוחדים לגורים (פעם ביום ,כמות קטנה )
היא כבר רוחצת עצמה (כלומר מלקקת את עצמה )
אך... היא מסרבת ללקק את התחליף חלב מקערית. רק אם אני נותנת לה בבק' היא אוכלת. זה מקשה עליי כי לא יכולה להשאיר אותה להרבה שעות לבד וממשיכה להתעורר בשעות לא שעות כדי להאכילה כי היא מייללת ,קופצת למיטה ואף נושכת קצת .
איך אני עוזרת לה להיגמל מבק' ? אציין כי השארתי אותה עם הקערית והתחליף , היא לא נגעה בו וחיכתה עד שאשוב ואאכיל אותה מהבק'(4-5 שעות )תתחיל לאכול אוכל "רגיל" של חתולים, אותו אפשר להשאיר לה כל הזמן. אפשר להרגיל אותה למזון חתולים באופן הדרגתי - בהתחלה מרככים אותו במים פושרים ומגישים לה אותו כדייסה, ובהדרגה מפחיתים את ההשרייה במים.שלום,
אימצתי 2 גורי חתולים הם בני 3 חודשים עכשיו ואני רגילה למיאו "נורמאלי" של חתול
כי היתה לי חתולה ממש "מדברת" ובקולי קולות.
הגורים משמיעים ציוץ קטן - האם זה ישתנה?? כי אני בקושי שומעת אותם כשהם רוצים להשמיע את קולם.
תודה
לאה"חתולה ממש "מדברת" ובקולי קולות" זה בדיוק מה שיש לי עכשיו חח >.<
בנגלית, אנרגטית עם קול חזק! לפעמים הייתי רוצה שיהיה לה קול חלש יותר.. בטח עם הגיל יתחזק להם הקול ..הוא כבר לא ככ צעיר ולא רואה טוב. אני שמה לו אצלי מנורת לילה כי הוא מפחד לישון לבד בחושך. אז הוא מרגיש רגוע כשהוא לצידי במיטה עם קצת אור.יש לי חתול מאוד פינוקי שממש אוהב לשכב דווקא על הכרית שלי במיטה. שזה בסדר וטוב, אבל כשאני רוצה ללכת לישון בלילה זה נהיה מעצבן. הוא יודע שאני רוצה לשכב שם והוא נלחם קשה יותר על להישאר במיטה. עד עכשיו השיטה שלי הייתה פשוט להיצמד אליו ולחבק אותו עד שהוא ירגיש לא בנוח ויעבור מקום לבד. אבל עכשיו הוא קולט את זה, והוא מגיב לזה כמו שהוא מגיבה כשמנסים פיזית להזיז אותו- צורח ונושך. הוא חיה מאוד היסטרית, למרות שאין לו באמת סיבה. הוא חי אצלנו מאז שהיה גור ותמיד קיבל רק פינוקים וכיף. בקיצור, רעיון לשיטה חדשה לגרום לו לפנות את המקום מבלי קרבות מולו? כי אין לי כוונה לוותר, אבל אולי יש דרכים מעניינות שלא חשבתי עליהן שהוא גם לא יעלב מהן.כשעה לפני ההליכה לישון או כל פרק זמן אחר שדרוש כדי שהחתול עוד לא יתמקם על הכרית מלכתחילה?חתולת בית שלנו נושכת לעצמה את אצבעות הרגל האחורית עד שהיא מדממת, אחר כך היא מתחילה לצלוע והמזג שלה נהיה תוקפני כלפיינו במשך שבועות, וכשהיא מחלימה וחוזרת להיותר נחמדה כהרגלה, היא עושה זאת שוב ושוב נהיית תוקפנית- לא נותנת שילטפו אותה, מתרחקת מכולם, נוהמת וסומרת ומנסה לסרוט את מי שמתקרב

מעולם לא נתקלנו בתופעה ולכן אין לנו מושג מה לעשות,
תודה רבה מראש לכל העונים!זה לקחת את החתולה לבדיקה וטרינרית מקיפה.אם הייתי רוצה סתם לזרוק 200 שקל על פגישה עם ווטרינר הייתי כבר הולך אליו בלי לשאול אני שואל כדי לראות אם אפשר להמינע מזה פה בפורום, אם יש לכם איזשהם רעיונותאתה צריך קודם כל לשלול בעיות בריאותיות, במיוחד במקרה בו בהחלט נראה שיש משהו פיזי שמציק לחתולה. רק אם בריאותית הכל תקין אפשר להתחיל לחשוב על דברים התנהגותיים.

במקרה הזה, יכול להיות שהוטרינר הרגיל לא יהיה מספיק, ותצטרך גם ללכת לוטרינר מומחה, כך שבהחלט לא מדובר על לזרוק 200 ש"ח על פגישה עם וטרינר.יש לי חתול בן 4 חודשיים חמוד נורא.
יש לנו רשתות נגד יתושים בבית ובתמימות או שלא הוא התחיל לשרוט את הרשתות עד שהם נקרעו ונאלצתי להחליף אותם.
לאחר כמה פעמים שהחלפתי אותם ושוב אותו סיפור הצלחתי למצוא באינטרנט חברה שמציעה רשת עמידה לחיות מחמד.
היתי סקפטית קצת בגלל שהם תיארו אותה שאין סיכוי שהוא יצליח לקרוע אותה ואחרי הניסיון שהיה לי עם רשתות רגילות.
בכל מקרה הזמנתי והחלפתי את הרשת הקרוע
והפלא כבר 3 חודשים הוא לא מצליח לקרוע אותה.
ממליצה בחום למי שיש לו בעיה כזאת ולא מצליח לחנך את החתול .יש לי שני חתולים, לאחרונה החל אחד מהם לתקוף את השני בצורה אלימה.
כתגובה החתול השני נהיה יותר חרדתי.
מה ניתן לעשות?היי,
יש לנו חתול בן שנתיים שהיה מקסים וחברותי עד לפני כ-8 חודשים, כאשר עברנו לגור אצל ההורים שלי. יש לנו קומה משלנו שסגורה עם דלת, אבל כשאנחנו לא בבית, או נמצאים בקוה התחתונה- הוא מיילל בלי סוף.
אנחנו משתדלים לשחק איתו כמה שאנחנו יכולים כשאנחנו בבית, אבל כנראה זה לא מספיק. לאחרונה הוא תוקף אותנו יותר ויותר, ממש פוצע... מניחה שזה מרצון לתשומת לב אבל אני כבר לא יודעת מה לעשות כדי להפסיק עם זה.
עוד כמה חודשים צפויה להיוולד לנו תינוקת ואני לא רואה איך הוא יצליח להכיל את זה במצב שבו הוא נמצא כרגע.
אשמח לעזרה...אתם צריכים ייעוץ התנהגותי. את מוזמנת ליצור איתי קשר.היי, אנחנו מפתח תקווה
אשמח להמלצה על מאלפים שמבינים בפיטבולים עם דגש על מערכת יחסים בין החתולה לכלב.
תודה, אילניתשלום,
אני גרה לבד עם חתולה בוגרת. בשלוש השנים האחרונות לא יצאתי מהבית, עקב מחלה. בתקופה זו החתולה היתה צמודה אלי והתרגלה לנוכחותי הקבועה.
בימים אלו אני רוצה לצאת קצת מהבית אבל חוששת להשאיר אותה לבד.
האם הדבר יכול לגרום לה לטראומה כלשהי?
תודהבהתחלה בחדר אחר כשאת בבית, אח"כ צאי מדלת הכניסה ותחזרי מייד, ובהדרגה תעלי את משך הזמן שבו היא נשארת לבד.

כשהיא לבד, תשאירי לה תעסוקה - צעצועי האכלה וצעצועים נוספים.שלום,
לפני כחודש וחצי לקחתי את החתול שלי (כבן שנה) לבית חולים וטרינרי בעקבות דם בשתן. הוא קיבל טיפול ונאמר לי ע"י הוטרינר כי יש לו "דלקת מטורפת" בדרכי השתן. הוטרינר אף ביקש להחליף למזון רפואי מסוג CD לדלקות בשתן.
אכן מאז האכלתי את החתול באוכל הנ"ל אך לצערי החנות הפסיקה לייבא מזון זה ונאלצתי לרכוש לו: ROYAL CANIN - URINARY. נאמר לי שאין הבדל בין האוכל הזה ל-CD אך ממה שזכור לי הוטרינר בבית החולים ממש עמד על כך שאתן לו את ה-CD ולא משהו אחר.
רציתי לדעת אם יש משמעות מיוחדת למתן CD בלבד? האם קיים הבדל כלשהו בין המזונות הנ"ל? שהרי שניהם רפואיים ושניהם עבור בעיות בדרכי השתן.
נ.ב.: יש לי חתולה נוספת, בריאה. לא הצלחתי להרגיל אותה לאכול מקערה נפרדת, אז גם היא אוכלת מהמזון הרפואי.. האם זה יכול להוות בעיה?
אני מאוד לחוצה ואשמח לתשובה בהקדם.. תודה רבה!אימצתי 2 גורים אח ואחות. מבקשת עצות וטיפים מבעלי החתולים שהצליח להם אופן התנהגות מסויים וכד'. אין כמו למידה מבעלי ניסיון. כי לי היה ניסיון עם חתולה מהממת שנפטרה אחרי 18 שנה ולא היו לה ציפורניים ולכן לא הרסה שום דבר. עכשיו המצב שונה. מבקשת עצות מבעלי ניסיון.

תודה
לאהשיכולים לעזור לך:
"חתול חדש בבית"
"פדיקור, גרסת החתול"
וכו'.שלום,
אימצנו 2 גורים שובבים הם בני 7 שבועות. בינתיים מסתובבים בסלון - ובאמבטיה שמנו ארגז החול. עשיתצי להם תחום התחלתי בשלב שני פתחתי עוד חדר.

חתולה קודמת הסתובבה בכל הבית וארגז החול היה בקומה שניה שלנו במרפסת ויש לנו דלת חתולים.

השאלה מתי ניתן לשחרר אותן למרפסת? יש אדניות על המעקה ועצים ורהיטי מרפסת. אני פוחדת שיטפסו על האדניות ואולי יפלו. באיזה גיל את ממליצה ללמד אותן לצאת מדלת החתולים??

תודה
לאהבפעמים הראשונות חשוב להוציא אותם למרפסת אחד אחד, ובהשגחה, כדי שאפשר יהיה לוודא שהם לא נופלים מהמרפסת. בכל מקרה, מומלץ לשים גדר רשת שתמנע מהם את האפשרות ליפול.

ברגע שאת סומכת עליהם שהם יודעים להסתדר במרפסת, אפשר ללמד אותם להשתמש בדלת החתולים.אימצתי 2 גורי חתולים אח ואחות בני 7 שבועות. נחמדים משחקים יחד כל היום. לפניהם היתה לי חתולה שנפטרה בגיל 18 לא היו לה צפרניים והיא לא נגעה בשום דבר לא הזיזה כלום היה כיף לגדל אותה.

השאלה שלי: איך ניתן להתגונן מהריסת הבית?? האם גזיזת צפרניים ממתנת את ההרס? ניתן ללמד אותם לגרד בעמדת גירוד?? איך??
שאלה נוספת איך ללמד אותם לא לעלות על השולחנות?? לי לא משנה אבל לא נעים כשאני מארחת להשתלט על שניים מטפסים.

שפריץ מי?? יש איזה ריח אחר שיכול לעזור??

האם כשהם גדלים הם נרגעים??

תודה
לאה

אקבע איתך בהזדמנות אחרי "שאאסוף"את כל הבעיות שאני צריכה לפתוריש כאן באתר מאמר בשם "פדיקור - גרסת החתול".

אני לא ממליצה על שפריץ מים. הרבה יותר פשוט לסגור אותם בחדר אחר כשיש אורחים (לפני שהאורחים מגיעים, או לפני שאת מגישה כיבוד).

כן, הם נרגעים עם הגיל, אבל זה ייקח קצת זמן...היי, יש לנו חתולה בת 11 שנים ולפני כשבוע הבאנו גור פיטבול חדש בן חודשיים. כשהוא מתקרב לחתולה היא חושפת שיניים משמיעה קולות מאיימים וממש ממש מפחידה. אני בדילמה רצינית ולא יודעת מה לעשות. אני מפחדת שהחתולה תפגע בו. הגור יילך לאילוף בקרוב, אני ממש דואגת בקשר אליהם. מה עליי לעשות על מנת שיסתדרו?"וגר חתול עם כלב". מומלץ לעקוב אחר ההנחיות במאמר. בכל מקרה, חשוב למנוע מהכלב לנעוץ מבט בחתולה - סביר להניח שזה מה שגורם לה לנשוף עליו.

כדאי להתחיל באילוף כבר עכשיו, עם דגש על מערכת היחסים בין הכלב לחתולה. אם תכתבי לי מאיפה את בארץ אוכל לנסות להמליץ על מאלפים שמכירים את הנושא.«   «הבא   | 89 | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70    הקודם»   »