פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום.. יש לי חתולה בת שנה,פרסית מעורבת עם הימלאיה. היא לרוב מחונכת אך לאחרונה היא עושה את צרכיה (שלא בנוכחות אנשים)גם מחוץ לארגז שלה למרות שהוא נקי ובאותו מקום קבוע. לרוב היא משתינה במקום די קבוע במרפסת ליד העציצים והשטיח. האם יש סיבה מסוימת לכך? אני לא בטוחה לגבי התגובה שאני צריכה להראות לה- האם לקחת אותה לאזור בו השתינה ולהראות לה שאני כועסת? ואם עבר זמן בין ההשתנה לתגובה הכועסת- האם היא תקשר ותזכור זאת בפעם הבאה? האם לחתולים יש יכולת להסיק מסקנות ולהימנע מהפעולה הזו להבא, על סמך תגובה בדיעבד? אני ממש מתוסכלת וחוששת שהיא מנסה לומר משהו בכך...!
תודה רבה
מורןמורן שלום,

רצוי לקחת את החתולה לבדיקה וטרינרית בכדי לשלול בעייה רפואית.

לא יעזור אם תראי לה שאת כועסת - לא זמן מה אחרי שהיא עשתה צרכים וגם לא אם את תופסת אותה בזמן מעשה. הכעס שלך יגרום לה להכנס לעוד יותר לחץ, מה שרק יחריף את הבעייה. במידה והחתולה בריאה, אנא קראי את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" כאן באתר, וצרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comהחתולה שלי מיללת בלילה (סביבות אחד עשרה) כדי להכנס לחדר שלי,
ואחרי זה היא מעירה אותי ב4 לפנות בוקר כדי לצאת מהחדר שלי,
ואחרי זה ב6 לפנות בוקר היא רוצה שוב לחזור לחדר שלי אז היא שוב מייללת...
ובגללה אני לא יכול לישון !!
מה לעשות איתה ??
עומריעומרי שלום,

את יכולה להשאיר את דלת החדר פתוחה כך שהחתולה תוכל להכנס ולצאת החדר כרצונה (אפשר להשאירק רק חרץ כזה שהיא תוכל לעבור בו). אפשרות נוספת היא להתעלם מהיללות שלה כאשר היא רוצה להכנס - בסופו של דבר היא תמצא לעצמה מקום אחר לישון בו.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לנו בישוב הרבה חתולים משוטטים.
אז כל שנה חתולה ממליטה בגינה שלנו באותו מקום. ואני גם מגדלת גורת כלבה והם כל הזמן רבים.....
כשמתקרבים לגורים החתולה מתחילה להיות תוקפנית.... הכלבה שלי כל הזמן מתקרבת לשם והחתולה תוקפת אותה.... או שהיא תוקפת את החתולה.
מה אני יעשה???
לא ממזמן אותה חתולה המליטה לייד הכלוב של הארנבות שלי .
אז כל הזמן החתולה והכלבה שלי רבות שם...
אני חסמתי ואטמתי את הכלוב של הארנבות שלי לגמרי שהחתולה או גוריה יתקפו אותם.
כל פעם שפורצת מריבה בין הכלבה לחתולה שלי הארנבונים שלי נבהלים.
מה אני יעשה כדי להפסיק תופעה זו???
הדרהדר שלום,

חתולה המגוננת על הגורים שלה תהיה תוקפנית.

כדאי לנסות ולעקר את החתולה. באופן זה היא לא תמליט כל כחצי שנה, ולא תהיה תופקנית כלפי מי שמתקרב לגורים.

לגבי הארנבונים - כדאי לוודא כל הזמן שהכלוב שלהם סגור היטב כדי שהחתולה, או שחתולים אחרים לא ינסו לטרוף אותם. חוץ מזה, כדאי לארגן להם מקום מסתור בתוך הכלוב כך שהם יוכלו לברוח ולהתחבא שם כאשר הכלבה והחתולה רבים.

מבחינת המריבות של הכלבה עם החתולה - רצוי לא לעודד את הכלבה לתקוף אותה. ייתכן ולשם כף יהיה צורך באילוף הכלבה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהמקרה הבא קרה לפני ארבע שנים אבל אני סתם סקרנית :
יום אחד בחורף עליתי לבית עץ קטן שנמצא בגינתי כדי לקחת תיק שהשארתי שם.
בתוך התיק ראיתי משהו פרוותי ( שמאוחר יותר היסתבר לי שזה חתולה) הייתי ילדה קטנה בערך בת 7 וחצי מתוך סקרנות של ילדים נגעתי בזה בזהירות והחתולה הרמה את ראשה בבהלה (כך גיליתי שזה חתולה!) ואז הסתבר לי שהיא הניקה את גוריה הקטנים. היא קפצה בזריזות מפתיעה מתוך התיק וקפצה דרך החלון של הבית עץ. בהתחלה דאגתי לה אבל היא נחתה על הרגליים ורצה כאילו לא קרה לה כלום על שכני. עזבתי את גורי החתולה הזהירים שאפילו לא פתחו את עיניים הקטנטנות
ונראו כעכברים חסרי ישע ויללו כקוראים לאימם לנפשם וכמובן לא נגעתי בהם למשך יומיים.
לאחר יומיים נכנסתי שוב לבית עץ בתיקווה לקחת את התיק שהישארתי שם ולהפתעתי הרבה האמה חזרה ולקחה את כל ששת גוריה. אך היא השאירה גור אחד זהיר.
ריחמתי עליו ולקחתי אותו לביתי כדי שלא יקפא בלילה. הבאתי לו חלב חמים שלא יהיה רעב שמתי לו כל מיני בדים שאני לא משתמשת בהם והחזרתי אותו לתיק בבית עץ כשאני מקווה שאימו תשוב לגורה והלכתי לישון. (הבית עץ היה סמוך לחלון חדרי כך ששמעתי את היללות שלו. בשלב מסויים החלטתי לראות למה הוא מילל. אז פתחתי מעט את חלון חדרי וראיתי את החתולה קופצת שוב מלון הבית עץ ונעלמת.
לא שמעתי מהחתולה ומגוריה עד שלאחר שנה אותו גורת חתולים משוטטת חזרה לגינתנו והמליטה שם את גוריה.
עכשיו אני תוהה מדוע היא המליטה גם את הגורים שלה באותו מקום?
נ.ב.
מאז כל שנה אותו גורת חתולים שגדלה ממליטה שם את גוריה....
גם השנה... רק שהשנה היא לא המליטה את הגורים שלה בבית עף אלה לייד הארנבות שלי והכלבה שלי כל הזמן רבה איתה....
הדרהדר שלום,

לעיתים קרובות חתולות משתמשות במקום הולדתן כמקום להמליט בו גורים נוספים. אם המקום הזה היה מוצלח מספיק בכדי לגדל אותה, למה שהוא לא יהיה מוצלח מספיק כדי לגדל א הגורים שלה?

לגבי הכלבה, החתולה והארנבות עניתי לך בשאלתך הקודמת.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאימצנו חתולה פרסית בגיל 3 , בהתחלה היא התנהגה קצת בפחד, היא נמנעה מאיתנו. כיום היא מניחה לנו ללטף אותה אך כעבור כמה דקות היא מגיבה בתוקפנות, מחצינה שיניים, נועמת
ומנסה לשרוט.
יש לחתולה ארגז חול, בחודש הראשון עשתה את צרכיה בארגז ובשבוע האחרון היא עושה את צרכיה במיני מקומות בביתינו.
כיצד עלינו לנהוג ע"מ להבין את פשר התנהגותה?
איציקאיציק שלום,

תנסו ללטף אותה לזמנים קצרים יותר, לפני שהיא מתעצבנת. במידה וזה לא עוזר, אתה מוזמן ליצור איתי קשר.

לגבי ארגז החול - מומלץ לקחת אותה לבדיקה וטרינרים בכדי לוודא שהיא בריאה. במידה והיא בריאה, אתה מוזמן לקרוא את המאמר "בעיות צרכים נפוצות" כאן באתר. במידה ומאמר זה לא יעזור לך לפתור את הבעייה, אתה מוזמן ילצור איתי קשר מחדש.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום איילה
יש לי חתול אהוב, עוד מעט בן ארבע. הוא גדל אצלי מגיל יומיים. יוצא ונכנס מהבית באופן עצמאי. הוא קצת אגרסיווי ושתלטן, ועד היום חייתי עם זה בכיף.
רק שאני עומדת ללדת תוך כמה חודשים, ונראה לי שהוא מרגיש ונהיה עוד יותר רגיש מהרגיל. האם יש לדאוג כי הוא יאיים על שלום התינוק?נ.מ. שלום,

תמיד אפשר להשתמש במיטת תינו עם כילה. הייתרון כפול - גם החתול לא יכול להגיע לתינוק וגם בקיץ לא יציקו לו זבובים.

נתקלתי במקרים שחתולים תוקפנים פתאום התחילו "לשמור" על התינוק. מצד שני, קשה לדעת כיצד הוא יגיב. רצוי להכין את חדר התינוק ולאפשר לחתול לחקור אותו, ובכלל לבצע כמה שיותר שינויים באופן הדרגתי (עד כמה שניתן, כמובן), בכדי שהחתול לא יהיה לחוץ לקראת ואחרי הלידה. כדאי להשמיע בבית הקלטות של תינוקות בוכים - בהתחלה בעוצמה נמוכה ובהדרגה להגביר. רצוי להזמין חברים עם תינוקות צעירים, ולהשגיח על החתול כאשר הם נמצאים. לאחר הלידה, רצוי שבעלך יביא הביתה בגדים שהתינוק לבש, ורצוי גם חיתול מלוכלך.

בהצלחה ולידה קלה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב,
אנחנו זוג המגדל חתולה מקסימה, בתוך בבית (ללא חצר). אנחנו לא נמצאים בבית במשך שעות רבות, ולעתים גם מספר ימים, ומלווים ביסורי מצפון על כך שהחתולה לבדה בבית. אנו חושבים לקחת חתול נוסף, על-מנת שתהיה לה חברה. האם חתול אכן מעדיף להיות עם חתול נוסף מאשר לבדו? האם זה בכלל משנה לחתול אם הוא נמצא לבד?
בתודה מראש,
לירוןלירון שלום,

חתולים התפתחו כבעלי חיים סוליטריים, אשר מעדיפים להיות לבד. בעקבות הביות הם למדו לחיות בקבוצות, ולכן מסתדרים גם עם חתולים אחרים. מה עדיף לחתולה שלכם תלוי באופי שלה. אם היא לא נפגשה מעולם עם חתולים אחרים, אם היא מפחדת מהם או אם היא תוקפנית כלפיהם - עדיף לה להיות לבד. אם היא מאד זקוקה לחברה כל הזמן - עדיף להביא עוד חתול.

בכל מקרה, חשוב שמישהו יגיע לפחות פעם ביום להחליף לה מים ואוכל, לנקות לה את ארגז החול, לשחק איתה ולהקדיש לה תשומת לב.

דרך אגב, כשרוצים שחתולים יסתדרו מצויין יחד, רצוי להפגיש ביניהם בגיל צעיר, לא בגיל מבוגר. ההפגשה בגיל מבוגר קשה יותר לחלק מהחתולים. אתם מוזמנים לקרוא את המאמר "מפגשי חתולים" כאן באתר. מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין חתולים זרים בכדי שהם ילמדו להסתדר ולחיות יפה יחד.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי חתולה בעבודה שכל פעם שהיא רואה אותי היא רצה אחרי ומתחילה ליילל.
כמובן שאני שמה לה תמיד אוכל ומים ואפילו חלב כך שהיא לא רעבה.
שאני מתכופפת אליה היא מצד אחד נותנת לי ללטף אותה ומצד שני מרימה יד כאילו לתקוף
אני באמת לא יודעת איך להתייחס לזה , זה נראה כאילו היא מתלוננת .
אנא תשובתכם בהקדם
קרןקרן שלום,

רוב חתולי הרחוב לא גדלו עם ידיים שמלטפות אותם. נשמע כאילו החתולה מאד רוצה את הליטופים שלך מצד אחד, ומצד שני היא חוששת מהמגע. תנסי לשים לב ולהפסיק ללטף אותה לפני שהיא מראה סימני אי נוחות. אם תתמידי בכך, היא תלמד לקבל את הליטופים שלך ולא "תתלונן".

דרך אגב, חתולים רבים רגישים לחלב פרה.

בהצלחה,
איילה נאוראוסקר חתול בן כ-8 חודשים בערך. עד לפני כחודש גדל בגינה עם אחיו (קיבל רק אוכל). חתול מדהים וחברותי בסך הכל (מעט פחדן). התרגל לעשות את הצרכים בארגז ונראה שבאופן כללי מאוד טוב לו. הוא ישן עם הבנות וזה קצת מפריע להן ובשעות המוקדמות של הלילה או שהן מורידות אותו לא כל כך ברור מה קורה אבל הוא מתחיל ליילל ולא מפסיק בני הבית מותשים, עלי לציין שבשעות שהמשפחה נמאצת הוא לא מילל באופן מיוחד אפילו יחסית מאוד שקט. לא ברור לי מדוע מילל הוא לא עושה סימן שהוא רוצה לצאת אבל מצד שני הוא לא יודע שיוצאים מהדלת, אנו מנסים להרגיל אותו להיות ביתי לגמרי. משחקים עימו הרבה ואוהבים אותו. תמיד יש לו אוכל בלילה אבל ננסה עכשיו לתת לו משהו לפני השינה. הוא עדיין לא מסורס אבל יעבור סירוס בזמן הקרוב מעבר לכך אין לנו רעיונות מה ניתן לעשות?, האם הסירוס יוכל לעזור?
יעליעל שלום,

חתולים רבים פעילים יותר בשעות הלילה, דווקא כשאנחנו ישנים. מאד יכול להיות שאוסקר מילל מכיוון שהוא רוצה לשחק עם מישהו. אם תתעלמו ממנו לחלוטין הוא יבין שהיללות לא עובדות, ויפסיק. במקביל, חשוב מאד לשחק איתו במשחקים אינראקטיביים כמה פעמים במהלך הערב, כך שכשתגיע שעת השינה הוא יהיה עיף.

סירוס יכול לעזור אם הוא מילל בגלל חתולות מיוחמות בחוץ. בכל מקרה, מומלץ לסרס אותו.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהחתול שלנו אוטוטו בן שבעה חודשים, האם כדאי כבר לסרס אותו?
שאלנו בעצתו של ווטרינר והוא אמר שכדאי להמתין עד שהוא יהיה בן 10 חודשים(זה תורם להתפתחות שלו לפי דברי אותו ווטרינר) ואילו ווטרינר אחר אמר שכל השיני חלב שלו כבר נשרו ולא צריך להמתין, מה לעשות?
אביביתאביבית שלום,

מבחינה התנהגותית, רצוי לסרס חתול לפני תחילת ההתבגרות המינית ולפני הופעת התנהגויות לא רצויות, כלומר בסביבות גיל 6 חודשים.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום לצוות המומחים.
אני עוברת דירה ממושב לבית משותף- כלומר לדירה עם מרפסת גג. 2 חתולות עוברות איתי.
אני מודאגת- החתולות היו חופשיות לצאת ולהיכנס מהחצר לבית ולהיפך מתי שרצו, עשו את צרכיהם בחוץ וחזרו הביתה, חפרו בקרקע וכו'.
עכשיו לא תהיה להם קרקע- רק גג שם אני מתכוונת להציב ארגזי חול לצרכיהן.
השאלה שלי היא האם המעבר יהיה טראומטי עבורן ואיך אוכל להקל עליהן? אני פוחדת שהן יברחו מהבית איכשהו או יפלו מהמרפסת (קומה 4). החתולות מעוקרות ונמצאות אצלי כבר מס' שנים. ולא יודעת אם שייך, אבל הן כבר ביקרו בבית הזה ומכירים אותו (לא יודעת אם זוכרים).
האם דירה עם מרפסת גג יכולה להוות תחליף הוגן לחצר עבור החתולים? האם ירגישו שם בנוח או ינסו להימלט?
בנוסף, רציתי לשאול כמה זמן לוקח לחתול להסתגל למקום חדש?
תודה רבה,א שלום,

את מוזמנת לקרוא את המאמר "חתול חדש בבית" כאן באתר. אמנם המאמר מפרט כיצד להביא חתול חדש הביתה, אך הוא מתאים גם למעבר דירה עם חתולים. ברוב המקרים, חתולים מסתגלים לבית חדש, כאשר קצב ההסתגלות שונה מחתול לחתול.

מבחינת עשיית הצרכים - קחי איתך מעט מהאדמה בחצר הנוכחית שלך, ותפזרי אותה בארגזי החול. באופן זה, הריח המוכר יעודד אותן לעשות צרכים בארגזים.

חשוב מאד לא לאפשר לחתולות להסתובב במרפסת ללא השגחה, לפחות בתקופה הראשונה. במהלך תקופה זו תוכלי לראות האם החתולות מנסות לקפוץ מהמרפסת והיכן, ולטפל בבעיות אלו. בכל מקרה, רצוי שתפרשי רשת לכל אורך המרפסת - מהמעקה ועד התקרה אם יש, או כזו שתיצור מעין תקרה למרפסת. באופן זה, החתולות לא יוכלו לקפוץ או ליפול.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
יש לי חתול בן 10 חודשים ויש לי בעיה רצינית איתו. אני גרה בדירה מחולקת ודלת הכניסה שלי מעץ. החתול שלי כל הזמן מנסה לפתוח את הדלת הוא קופץ עליה בעוצמה עם כל המשקל שלו ומאוד מאוד מרעיש, לפעמים זה לוקח דקות ארוכות והשכנים (שהם גם בעלי הדירה שלי) לא מפסיקים להתלונן. רוב הזמן הוא עושה זאת שאיני נמצאת בבית אך לעיתים גם כשאני בבית. מספר פעמים כשהייתי בבית הדלת לא הייתה נעולה והוא פתח אותה, יצא לטייל בחדר המדרגות וחזר.
הדירה שלי אינה גדולה אך יש לו מספיק מרחב, מה גם שזאת דירת גג והחלון פתוח עבורו כל שעות היממה כך שהוא מסתובב ברחבי הגג.
אני לא יודעת כבר מה לעשות, הוא מפריע לשכנים וגם לי. כשאני נמצאת בבית והוא עושה זאת אני מרחיקה אותו מהדלת והוא חוזר בחזרה וממשיך. אני חייבת עזרה לפני שמעיפים אותי מהדירה. איך לגרום לו להפסיק לקפוץ על הדלת?
תודה.
דוריןדורין שלום,

את יכולה לסובב את ידית הדלת ב-90 מעלות, כך שהחתול לא יוכל להתלות עליה. אפשרות נוספת היא החלפת הידית בידית עגולה, אותה הוא לא יצליח לסובב.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב
יש לנו חתולה בת כמעט שנתיים שחיה עד כה לבדה בדירתנו (כלומר איתנו, אך ללא חתול נוסף). היא אגרסיבית, לפעמים תוקפת, אבל לפעמים היא גם בסדר. כשהתייעצנו עם וטרינר מה לעשות עם התוקפנות שלה (היא למשל יכולה להתנפל על זרוע באופן פתאומי ומכאיב) הוא אמר לתת לה כדורים או להביא לה חתול גור. אז הבאנו, ממש לפני שבוע, גור בן חודשיים. בימים הראשונים הוא היה בחדר סגור והיא לא ראתה אותו. שמנו לה מגבת עם הריח שלו תחת האוכל (המליצו לנו שתתרגל לריח). אחר כך הוצאנו אותו על הידיים שתראה אותו, והיא חשפה עליו שיניים. אתמול נתנו לו כבר להסתובב בבית, הוא קטן ועליז ורצה לשחק איתה אבל היא תוקפנית, עצבנית ונראיה שהיא ממש לא הולכת להיות חברה שלו. האם יש משהו שאפשר לעשות? האם טעינו בדרך? יש משהו שכן יכול לעזור? אני לא רוצה לגרום לה צער ומצוקה, ומצד שני הגור כבר פה ואני לא רוצה למסור אותו, אלא אם זה יהיה ממש דרוש.
מיכלמיכל שלום,

עלי לתקן את הוטרינר שלך - לחתולה בוגרת אשר מעולם לא גדלה עם חתולים אחרים לא מומלץ להביא גור. חתולים בוגרים בד"כ מפחדים מגורים, ולכן עלולים לתקוף אותם.

ישנן דרכים אחרות ללמד את החתולה כיצד להתנהג איתכם מבלי לתת לה כדורים.

מכיוון שכבר הבאתם את הגור, אני ממליצה לכם לקרוא את המאמר "מפגשי חתולים" באתר זה. מאמר זה מפרט כיצד להפגיש בין שני חתולים זרים אשר אמורים לחיות יחד. במידה ותלכו לפי השלבים שבמאמר - ומומלץ שתמתינו מעט יותר זמן בין שלב לשלב - ועדיין תתקלו בבעיות, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום יש לי שני חתולים פרסיים ואין להם כל ריח רע אבל רציתי לשאול האם זה בסדר להתיז דאודורנט על הפרווה ליצירת ריח טוב ונעים יותר???
ריטהריטה שלום,

יש להפנות שאלה זו לוטרינר.
ללא קשר לריח של החתולים, התזת נוזל כלשהו על חתול עלולה להפחיד אותו ולהכניס אותו ללחץ.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב. אני מחפשת לקנות בארץ מערכת invisible fence על מנת למנוע מהחתולים להכנס לשני חדרים בבית (של השותפות...). היכן ניתן לקנות את זה בישראל? ומהו בערך המחיר?
נילינילי שלום,

מערכת invisible fence מיועדת לכלבים, לא לחתולים.
קיימים בארץ מוצרים המיועדים למנוע מחתולים להכנס לאזורים מסויימים בבית בעזרת קול סוני. את מוזמנת ליצור איתי קשר לפרטים נוספים.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום
לחתולה שלי יש כמה התנהגויות ממש מוזרות למשל ששמים לה חול חדש אז היא ניכנסת לארגז ומחפשת בתוך החול את הצרכים שלה ועושה הרבה באלגים?
מזה ההתנהגות הזאת?
או שמישהו עושה לה תנועה כלשהי או שהיא עולה על השולחן וצועקים עליה אז היא מייללת במהלך שהיא יורדת מהמקומות.
מה אומר כל ההיתנהגות הזאת?
אוריתאורית שלום,

מאד יכול להיות שהחתולה מחפשת את הריח המוכר של הצרכים שלה בארגז כאשר אתם מחליפים לה את החול. אפשר לשים מעט מהחול הישן מעל החול החדש, ואז היא פחות תחפש את הריח המוכר לה.

לא צריך לצעוק על החתולה. אפשר ללמד אותה לרדת מהשולחן גם ללא צעקות.

יש חתולים "דברנים", אשר אוהבים להגיד בדיוק מה הם עושים באותו הרגע. מאד יכול להיות שהחתולה שלך פשוט מודיעה לך שהיא יורדת מהשולחן.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום, החתולה שלי בת 6 וחצי לא מעוקרת ומעולם לא יצאה החוצה או פגשה חתולים אחרים. בחודשים האחרונים היא משתינה בהרבה פינות של הבית, ממה זה נובע? החלפנו את סוג החול, אבל זה לא עזר.
תודה מראש!
טליטלי שלום,

קחי את החתולה לבדיקה וטרינרית הכוללת גם בדיקת דם ובדיקת שתן.
במידה וממצאי הבדיקות תקינים, אנא קראי את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" כאן באתר.
אם גם מאמר זה לא פותר את הבעייה, אנא צרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comהחתול שלי בן 3 חודשים והוא אצלי מהימים הראשונים שלו.. בזמן האחרון הוא התחיל לנשוך ולשרוט יותר חזק מהרגיל- ממש נכנס לאטרף ואני מייחסת את זה לעובדה שהוא גדל והתחזק. ניסיתי לצעוק עליו, לסגור אותו בחדר, להתעלם ממנו ולא לשחק איתו (להוריד אותו כשהוא מתקרב) אך נראה שהוא בשלו- לא מבין וממשיך להכאיב. יש לו המון צעצועים אך הוא מעדיף להתפס לי על הידיים ולא לרפות. מה עושים? הידיים שלי מלאות סימנים וזה כבר ממש מוגזם
תודה
שישי שלום,

צעקות לא עוזרות עם חתולים.
תופעה זו נפוצה בגורים יתומים, וצריך הרבה סבלנות - לוקח קצת זמן עד שזה עובד, אבל באופן כללי, כשהחתול מתחיל לנשוך - תתן צעקת כאב, תרים אותו בעדינות ותסגור אותו בחדר אחר עד שהוא ירגע.
במקביל, חשוב לשחק איתו בעזרת צעצועים אינטראקטיביים, כדוגמת צעצועי חכה.

אפשרות נוספת היא שתביא גור/ה נוסף/ת. הוא ילמד שהנשיכות שלו כואבות תוך כדי משחק עם הגור/ההחדש/ה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאיילה שלום
בדירת אמי גדלים שני חתולים גזעיים. זכר פרסי לא מסורס בן 12.5, החי בבית מגיל חודשיים, ונקבת הימלאיה מעוקרת בת 5. הנקבה חיה בבית זה כשנתיים וחצי, ולצערנו הגיעה ללא ציפורניים בכפות הקדמיות. לפני כן חיה בבית אמי נקבה פרסית, שהיתה בת 4 חודשים כשהזכר הגיע הביתה, ומתה בגיל 10.
החתולים אינם יוצאים מהדירה (הדירה לא קטנה). רוב שעות היום החתולים נמצאים לבד בבית. יש אוכל יבש ומים טריים במספר מקומות בבית בכל שעות היום. החתול מקבל אוכל מיוחד עקב בעיה בכליות שהוא סובל ממנה כ-3 שנים, ופעם ביום האוכל מעורבב עם מעט טונה (החתולה לא מביעה עניין). החתול תמיד היה מעט רזה, אך מלבד זאת בריא.
יש לציין שהיחס לחתולים מפנק ואוהב, ואמי ובאי הבית מקפידים שלא להתנהג אליהם באגרסיביות, אך למרות זאת מאז ומתמיד היו נרתעים בקלות, לפעמים גם מאנשים שחיו איתם (אך לא מאמי, שכרגע היחידה שחיה איתם).
בבית שני ארגזי חול במרפסת כביסה, המנוקים מידי יומיים-שלושה.
בתקופה הראשונה לשהות החתולה בבית, היא לא השתמשה בארגז החול, אלא בפינות שונות בבית. במשך הזמן התחילה לתת את השתן בארגז, וצואה גם, למעט מקרים בהם משאירה צואה בפינה בחדר האמבטיה.
מידי פעם מתגלים גושי צואה מקובצים במקומות אחרים בבית, כגון מושבים, מיטות וספות. באופן טבעי אמי חשבה שזו החתולה, עד שיום אחד החתול נצפה גורף בתוך סלסלת קש ומיילל. אמי שלפה אותו משם בעדינות, ויצאה לו צואה על הרצפה היכן שהוא נח.
מה ניתן לעשות לשיפור המצב? אמי מודאגת שמא החתולים נמצאים במצוקה (נפשית או פיזית).
בתודה רבה
רותםרותם שלום,

מיכוון שהחתול נהג להשתמש בארגז החול במשך כל השנים, ואילו עכשיו מסיבה כלשהי הוא החל לעשות צרכים במקומות נוספים, רצוי לקחת אותו לוטרינר לבדיקה. הדבר נכון עוד יותר בגלל גילו של החתול - ישנם חתולים אשר חושיהם נחלשים בגיל כזה, או שהם סובלים מכאב פיזי כלשהו, ולכן לא מצליחים להגיע לארגז או לא מוצאים אותו.

אם החתול בריא, אמך מוזמנת ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comיש לי חתולה בת 8 שנים, מעוקרת וללא ציפורניים, לפני כ4 חודשים מצאתי חתול קטנטן, בן שבוע/שבועיים, שאנחנו החלטנו לאמץ אותו שבסוף התברר שהחתול הוא חתולה.
החתולה "החדשה" מציקה מאוד לחתולה "הישנה", לא סתם מציקה אלה אפשר לומר מתעללת בה, היא לא נותנת לה רגע מנוחה, והמנוחה היחידה שיש, זה כשהיא ישנה ובגלל שיש לה מרץ לא רגיל אז היא גם לא ישנה הרבה. "הישנה" פשוט נלחמת על חייה ותמיד מפסידה. היא לא יכולה להגן על עצמה. הפרדתי את האוכל שלהם, כרגע יש שני פינות של אוכל, שני ארגזים.
אני חודש הבא הולכת לעקר אותו, אולי זה קצת ירגיע אותה אבל לדעתי זה עניין של אופי גם.
מה אנחנו עושים? לא רוצים להיפרד ממנה כי ניקשרנו וטיפלנו בה מגיל 0 אבל לא רוצים להחתולה "הישנה" תיסבול.
תודה על התשובהשלום,

המשחק האגרסיבי תלוי גם באופי, אך גם בלמידה. החתולה החדשה למדה שהותיקה לא מסוגלת להגן על עצמה, ולכן נהנית מאד לעשות זאת.

אפשר לסגור מעט את הגורה בחדר אחר, ולאפשר לותיקה להסתובב בבית "כמו פעם". אםשר לעייף את החתולה החדשה באמצעות צעצועים אינטראקטיביים, כך שלא יהיה לה כח וחשק להציק לותיקה. אפשר לארגן לחתולה הותיקה מקומות לשבת בהם אליהם הגורה לא תצליח להגיע. אפשר גם ללד את הגורה להתנהג אחרת עם החתולה הותיקה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.com«   «הבא   | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...