פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום, אני מאכילה חתולים בסביבת מגוריי פעמיים ביום.אחד החתולים אינו מרפה ממני נצמד לרגליי.לא נותן לי ללכת בבוקר שאני בדרכי לעבודה.ובערב שאני נותנת להם בשנית לאכול.ושאני עוזבת את המקום הוא שוב נצמד אליי ועוקב אחריי עד למדרגות שאני עולה הבייתה ואז מתחיל לילל.איני רוצה שיעלה איתי מפאת ההרגל ובשל כך שיש שכנים שמאוד כועסים וכבר לא פעם רבתי בעניין זה.מדוע הוא מתנהג כך ומה עליי לעשות בעניין.אשמח מאוד לתשובה כי הלב נקרע לי שהוא יושב וממתין שאחזור.האינטראקציה החברתית מהאוכל. כנראה שהחתול הזה הוא אחד המקרים האלה. אפשר להרגיל אותו לכך שהוא מקבל תשומת לב ממך (ליטופים וכד') בשעה קבועה ובמקום קבוע. עם הזמן הוא יתרגל ויפסיק לעקוב אחרייך.אני חדשה בתחום גידול חתולים.מגדלת חתולה כל 3 חודשים ויש לי מס שאלות
1 החתולה הורסת את הספות בבית בהם היא משחייה צפורניים. קניתי לה משטח מיוחד אך היא מתעלמת ממנו.
2 היא מדינה ריח לא טוב.כשבדקתי גיליתי שהיא לא מנקה עצמה טוב אחרי השימוש בארגז החול ובפיתוח הטבעת נשארים לי פירורי צואה.
זקוקה מאוד לניסיונגם.

תודה רבה1. יש כאן באתר מאמר בשם "פדיקור, גרסת החתול". קראי אותו ואני בטוחה שהוא יעזור לך.

2. אם נשארת צואה בפי הטבעת סימן שהצואה רכה מדי. כדאי להתייעץ עם הוטרינר בנושא התזונה שלה.היי יש לי חתול בן חצי שנה ובזמן האחרון הוא כל הזמן רעב?
יש לו קערה של אוכל יבש שזמינה כל היום
מה עושים ?רצוי להחליף את המזון בקערה לפחות פעם ביממה.

כל שינוי בתיאבון מצריך התייעצות עם וטרינר.

כמו כן, אפשר לתת לו לאכול מתוך צעצועי האכלה ולא מהקערה - העבודה עבור האוכל תעסיק אותו, תוציא לו קצת מרץ, ותצמצם את הרעב שלו.מה עושים כאשר החתול שלי בן השנה אוטוטו שעבר סרוס לא מזמן משתין בפינה של הבית ולא מפסיק יש לי עוד חתול ויש שני ארגזי חול בבית.

תודהבעיות צרכים נפוצות בחתולים.

אם המאמר לא יעזור לפתור את הבעייה, יהיה צורך בפגישת ייעוץ התנהגותי.מה עושים כאשר החתול שלי בן השנה שעבר סרוס משתין בפינה של הבית ולא מפסיק יש לי עוד חתול ויש 3 ארגזי חול בבית. החלפתי לו את החול ליורינרי כי חשבתי שיש אולי בעיה בשתן, ואני שמה בפינות ספרי שמרחיק חתולים, עדיין זה לא עוזר. תודההיי, יש לי חתולה מקסימה בת 4. מדי פעם כשאני מלטפת את ראשה היא מתחילה ללקק אותי, ואז פתאום מתחילה נשיכות קטנות ולא כואבות. מה המשמעות של זה? תודההנשיכות הקטנות האלה הן הדרך להוציא לכלוכים ופרעושים. חתולים עושים דברים כאלה רק עם מי שהם מאד אוהבים.לפני קצת יותר משנה, הגיחה גורת חתולים קטנה (חבולה ופצועה מהדרך הארוכה ומקבלת הפנים של חתולי השכונה), לחצר ביתנו.
מבלי להסס פתחנו את ביתנו בפני היצור הקטן, שאותו כינינו "תותי". ניקינו, חיסנו, האכלנו וסיפקנו מחסה חם לתותי.

לפני קצת יותר משבוע ימים תותי נעלמה. לאחר שמסעות החיפושים העלו חרס, קיווינו כי תותי מצאה בית חם אחר.
בבוקר יום שלישי, בדרכנו ללימודים, מצאנו את תותי זוחלת בקושי על שפת הכביש.
לאחר ביקור אצל וטרינר, שכלל טיפול ראשוני וצילומי רנטגן (וארנק קל יותר), התברר כי רגל שמאל האחורית של תותי שבורה באופן קשה.

תותי זקוקה בהקדם האפשרי לניתוח שעלותו הכוללת הינה 2,500 ש"ח.
אנו זוג סטודנטים תפרנים ולצערנו, למרות האהבה הגדולה ליצור הפרוותי, אין באפשרותנו לשלם את מלוא הסכום :( .
לפיכך, נעריך כל תרומה קטנה כגדולה!

קישור לדף התרומות:
http://www.gtaonline.co.il/blog/donations/tuti/שלום, אני נואשת וזקוקה דחוף לעזרה! יש לי בבית 4 חתולים, שנים עיוורים אחת גידמת רביעי הצעיר מכולם שלם לחלוטין, מצאתיו כבן שבועיים לפני שנה וחצי, גדל לתפארת בשלב מסויים התחיל להתעלל בשאר החתולים ולהשתין בבית, סירסתי אותו ופסק, לאחרונה שוב התחיל לסמן על מיטות, ספות ועוד.... ואין רגע של שקט משליט פחד וטרור, סגרתי אותו בחדר שם עושה צרכיו רק בחול ושאר החתולים רגועים ונינוחים , ללא נכוחותו כשהוא סגור בחדר , וליבי כואב עליו😢😢
מה עצתך על מנת להחזיר את. הריחות והשפיות לבית??
תודה זהבה"מפגשי חתולים" המסביר כיצד להפגיש ביניהם בצורה שתאפשר להם לחיות יחד. בגלל שהוא היחיד שאינו נכה בצורה כזו או אחרת, ובגלל שהוא מתבגר, הוא מתנהג בצורה כזו.שלום, אתמול הבאנו חתול בן 4 חודשים בערך.. אני מעוניינת שיהיה גם במרפסת אך בלי לברוח זה אפשרי ?אני מאכילה שני חתולי רחוב בוגרים: אחד זכר שהגיע לשטח שלנו במצב לא טוב והשניה נקבה שחיה אצל השכנים, רגילה לבני אדם, מתלטפת ונכנסת אלנו הביתה. לפני כחודש הגיעה אלי חתולה שמצאה אוכל בקערה של החתולים וכעבור כמה שעות חזרה עם שני גוריה.לאחר יומיים הצטרפו עוד שני חתולים צעירים. מאז אני מאכילה את החתולה המתלטפת רק בבית כי היא מאוד פחדנית, כשבסה"כ אני מאכילה 7 חתולים באופן קבוע בוקר וערב. האמא לא עוזבת את גוריה ונשארת בשטח הבית (שטח מאוד מאוד גדול) וגם כשהיא מחפשת מקום מרוחק מכניסת הבית, היא קוראת להם לבוא איתה. אחד תמיד היה צמוד אליה. אתמול בערב קרה דבר מוזר. אחרי ארוחת הערב, שאפילו אותה לא סיימו, הלכה פתאם האמא של הגורים לשטח של השכנים. היא אף פעם לא חצתה את השטח לשם מכיוון ושם מתגוררת החתולה המתלטפת שאנו מאכילים והשתיים לא מסתדרות כלל יחד. כשחצתה את השטח היא פתאם יללה בקול, יללה שאני לא מכירה, בתגובה לכך רץ אליה הזכר הבוגר (שמחזר אחריה המון), הגורים ו2 החתולים הצעירים יותר המשיכו לאכול. הלכתי לבדוק וראיתי אותה יושבת בין שיחים שמפרידים בין השטחים שלנו ושל השכן. לא ראיתי כל סכנה בשבילה והלכתי. בלילה הם נוהגים לישון או בארגז במרפסת הבית או בארגז ששמנו בשיחים. אתמול לא ראיתי אותה ישנה איתם. הגורים ישנו במרפסת בארגז, ואחד יצא ממנו והחל לשוטט בשטח. הבוקר באופן מפתיע לא ראיתי אותה ולא את הזכר הבוגר שאנו מאכילים כמעט שנה. חשוב לציין שבכל בוקר הם מחכים במרפסת לאוכל. עד עכשיו, שעות הצהריים הם לא הופיעו.. והגורים יושבים במרפסת ולא עוזבים אותה, כדי לשוטט בחצר ולשחק כמו בדרך כלל.
האם יכול להיות שהאמא עזבה? האם אמא תעזוב את השטח גם כשהיא מקבלת אוכל באופן קבוע? האם יש קשר להעלמות הזכר להעלמות שלה?
האם גורים שנראים כבר גדולים יכולים לשרוד בחוץ בלי האוכל שלנו.. כי אנחנו עתידים לעזוב את הבית עד הקיץ ואני קצת חוששת מה יהיה איתם אחרי...שלום שוב אילה , ותודה על כל העזרה :)

כשהחתולה שלי הולכת לשירותים יש לה לאחרונה תופעה שהיא עושה פיפי ממש צמוד לדפנות של השירותים, זה קורה רק כשהיא עושה פיפי.. הדבר מקשה מאוד על הניקוי.. זה עלול להצביע על משהו?
כמו כן, אחרי שעושה קקי שמתי לב שהיא יוצאת ונגררות אחריה חתיכות על הרצפה עם החול וחלק ממש נדבק לה לטוסיק, היא עצמה מתנקה אחרי זה.. אני לא יודעת אם זה משהו שיעבור לה עם הגיל או שזה מצביע על משהו..
תודה רבה!!שהצואה רכה מדי, ולכן הייתי מתייעצת עם הוטרינר לגבי התזונה שלה.

ההשתנה על הדפנות יכולה לנבוע מהצואה הרכה (אם היא לא רוצה לדרוך על זה), מגודל הארגז (הרבה ארגזים לא מספיק גדולים עבור החתול), או מתדירות נקיון הארגז (רצוי לפחות פעם ביום, אם לא יותר). זה גם יכול להיות בגלל חוסר נוחות שלה בארגז עצמו - היא לא מרגישה בטוחה בזמן שהיא עושה את הצרכים (יש עוד בעלי חיים או ילדים קטנים בבית? הם מפריעם לה בזמן עשיית הצרכים?) או סיבות נוספות.או מישהו בסביבה כשהיא נכנסת לשם בכלל..
לגבי הצואה כן היא אחרי תקופה ששלשלה וקיבלה טיפול ועכשיו עוברת לרויאל קנין קיטן בהדרגה אז אולי זו הסיבה..
היא עוד לא בת 4 חודשים, קנינו לה ארגז לא ענק אבל לא קטן.. עם דלת מסתובבת שהסרתי כרגע משום ששמתי לב שיש לה סוג של רתיעה ממקומות סגורים.. לגבי הניקיון אני מנקה בד"כ יותר מפעם ביום .. אז אני לא יודעת :/הצואה הרכה, וברגע שזה יתייצב המצב ישתפר.שלום אילה,
יש לי גורה כמעט בת 4 חודשים. אחרי שחלתה מאוד והייתה זקוקה לעידוד רציני באכילה על מנת שתשרוד היא התרגלה לכך שאנחנו מלטפים אותה בזמן האוכל ועכשיו לא מוכנה לאכול בלי שנלטף אותה..
בד"כ היא לא הייתה מעירה אותנו בבוקר בשביל זה והייתה יושבת ליד הקערה ומחכה שנקום אבל היום התחילו היללות.. ברגע שמפסיקים ללטף אותה היא מפסיקה לאכול ב90% מהמקרים..
כיצד גומלים אותה מזה?למשל תלטפו אותה, ובהדרגה תגדילו את משך הזמן בין ליטוף לליטוף.שלום, יש לי חתולה בת 10 שאוהבת מאוד לישון איתי במיטה.
אני סוגר את הדלת עליי עם המפתח אך היא כל הזמן קופצת על הידית ומנסה להיכנס.
מה אפשר לעשות כדי שהיא תישן בסלון?אם מאד חשוב לך שהיא לא תישן בחדר שינה, פשוט תתעלם מהקפיצות שלה על הידית, בסופו של דבר היא תפסיק לנסות.היי :)
יש לי חתולה קוראים לה קורה,. היא לא ממש החתולה שלי היא החתולה של סבתא וסבא שלי אבל בעיקר סבתא שלי ( כלומר היא הגיעה אליינו מהרחוב ווטבעה לעצמה את סבתא ואת סבא היא מקבלת -אנחנו משפחה של רוסים סבתא גרה ביחידת דיור לידינו -) עכשיו כל שאר האנשים במשפחה היא פשוט לא סובלת. כל פעם שאנחנו מתקרבים ומנסים ללטף אותה היא חושפת שיניים ועושה כל של חתול מאיים . זה הזוי לחלוטין מאחר ואימא שלי השקיעה בה את הנשמה היא הגיעה עלינו כאשר הייתה בת 3 ימים ! ואימא שלי ממש כל 3 שעות האכילה אותה וישנה איתה בלילה ליידה עם בקבוק המים ושיתנה אותה והכל. אבל כיום היא לא סובלת אותה ולא אותנו ורק את סבתא שלי היא אוהבת. בנוסף יש לה בעייה אני מניחה של חרדות ופחדנים, היא בורחת מכולנו , וברגע שהיא מאיימת (חושפת שיניים ועושה את הקול הזה שאין לי מושג איך להגדיר אותו בעברית ) היא מתחילה להיחנק. היא גם ממש רזה ויש לה אלרגיה לפרעושים וכל הזמן הרפס בעיניים בגלל סטרס. עכשיו היא חתולה שתוקפת ברמה של לקרוע אותנו אם אנחנו מתחילים טיפול, ואז יכולה להעלם מהבית למשך שבוע. היא פשוט עולה לגג וחוזרת בלילה לאכול ולשתות וחוזרת לגג. השאלה שלי פה היא כזאת : יש אולי אוכל שאת ממליצה אולי שיש בו את כל מה שצריך ? אולי אוכל מזין לחתולים חרדתיים? ובנוסף יש דרך לגרום לה להתקרב אליי? זה ממש כואב איך שהיא מגיבה...ולכן כדאי להפנות את השאלה הזו לוטרינר.

בנושא תוקפנות אי אפשר לענות בהתכתבות - תשובה שלא מתאימה למקרה עלולה רק להחריף עת הבעייה. את מוזמנת ליצור איתי קשר לגבי ייעוץ התנהגותי, אצלכם בבית, שיתאים למקרה הספציפי של החתולה שלכם.היי,ערב טוב!

יש לנו גורה בת 3 חודשים בבית.. היום זה היום השני שלה אצלינו :)
שמתי לב שלפני ואחרי שהיא יוצאת מהשירותים היא לא חופרת בחול אחרי הצרכים.. יש איזה דרך ללמד אותה? או שזה יבוא עם הזמן והיא קטנה מידי? עד כה אני מכסה אחריה..

בין היתר אני תוהה לגבי עוד נושא קטן ועל מה זה יכול להצביע? היא לפעמים מתהלכת בבית ומתחילה לעשות מייאו קצרים ולפעמים ארוכים..
אתמול היא שכבה וישנה בפינה שלה בספה בסלון רגועה והיום היא לא זזה מאיתנו לרגע ונרדמה רק על הרגליים שלנו..

תודה רבה :)גורי חתולים מתחילים להשתמש בארגז החול ולחפור בו בסביבות גיל חודשיים-שלושה. הם לרוב לומדים מהתבוננות באמם כיצד יש לכסות את הארגז. אם עד לפני יומיים היא הייתה עם האמא והאחים שלה, סביר להניח שהמיומנות תשתפר לבד עם הגיל. אם לא, כדאי לתת לה לראות אתכם חופרים בארגז בעזרת האצבעות - זה יעודד אותה לעשות זאת בעצמה.

חתולים מיללים, כשיש להם מגוון יללות שונות.

כדאי שהיא תתרגל להרגע ולישון לא רק כשאתם נמצאים - רוב האנשים לא נמצאים בבית מספר שעות במהלך היום. אם היא לא מסוגלת להרגע כשאתם לא בסביבה תהיה לה בעייה להשאר לבד בבית...שלום לאחרונה הבאתי הביתה חתול בן 5 חודשים והחתול שלי התנפל עליו באגרסיביות אכזרית.. מאז אני מפרידה ביינהם.. הייתי רוצה לדעת איך אוכל להרגיל אותם אחד אל השני? תודה"מפגשי חתולים". מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין חתולים שאמורים ללמוד לחיות יחד.

בהצלחה!שלום, אילו דברים חשוב לבדוק לפני שרוכשים חתולה בנגלית?
אני מתקשה למצוא מידע על הגזע הזה.. ואני חדשה בזה קצת ולא רוצה לטעות.. לחתולים יש תעודות כמו לכלבים? המגדל טוען שהגורה אחרי בדיקה וטרינרית וזריקה משולשת כולל עיקור ורגילה לאוכל יבש וצרכים בארגז חול כבר (בת 3 חודשים) , יש דברים שכדאי עוד לשאול אותו לפני שנחליט? איך אני בודקת שהכל תקין... תודה רבה :)ולכן לא הייתי קונה חתול שאין לו תעודות. אפשר להתייעץ בעמותת NICA האם המגדל הוא מגדל מוכר שמוציא תעודות לגורים.

בחתולים בד"כ נותנים חיסון מרובע, לא משולש. חיסון ראשון בסביבות גיל חודשיים, וחיסון שני בסביבות גיל 3 חודשים.

עיקור בגיל 3 חודשים זה קצת מוקדם, אבל בהחלט עושים את זה גם בחתולים.אוקי תודה רבה!! הבנתי שלשני ההורים יש תעודות ואין בעיה להוציא תעודה גם לקטנה..הוא אמר שהוא מגדל רשום ודיבר על תערוכות אז אני מאמינה שהוא לא יסתכן..אבל אפשר לבדוק, תודה!
לגבי העיקור הבנתי שהוא דחה את זה כדי שזה לא יהיה קשה מידי לגורה כי היא עדיין קטנה.. והמליץ בגיל 4-6 חודשים לעשות..ואפילו הציע לעשות את זה במקומינו.. אם מחליטים לא לעקר נקבה במה זה עלול להשפיע על ההתנהגות שלה?ייחום בחתולה הוא פעמיים בשנה, בד"כ בסתיו ובאביב, ובמחזורים של 3 שבועות. במהלך הייחום החתולה מייללת יללות חזקות ואופייניות, מתגלגלת ומתחככת בהרבה דברים, ומנסה לברוח החוצה. חתולים זכרים מתקהלים באיזור.

אם אינכם מתכננים להיות בית גידול לחתולים בנגליים, עדיף לעקר את החתולה.שלום רב!!!! יש לי נקבה בריטית בת שנתיים .וזכר בריטי בן שנה וחצי. מספר פעמים הזכר ניסה ועדיין מנסה לזווג את הנקבה גם בזמן שהיא מיוחמת לזווג אותה. אבל היא דוחה אותו על בסיס קבוע .מהי הסיבה לדחייה?רצוי אצל מומחה/ית לפריון בבעלי חיים, כדי לוודא שהיא בריאה.
יכול גם להיות שהסיבה לדחייה היא שהוא מציק לה על בסיס קבוע.שלום,
האם חתולה יכולה להיכנס להריון בעצמה????????????????????

תודה,
והמשך יום נעים.שלום, לפני שלושה חודשים עברנו לגור יחד אני וזוגתי, אני עם פיס בת 10 והיא עם תותי וגוש- בן שלוש וגורה.
המצב בבית כיום הוא כזה שפיס מוגבלת לשהיה על הספה ותנועה מוגבלת בבית בזמן שתותי ישן היות והוא אורב לכל תנועה שלה ותוקף אותה כמעט בכל הזדמנות (כמעט).
הדירה עצמה גדולה וידידותית לחתולים מבחינת מסלולי הליכה וגבהים.
יש לנו שלושה מקומות עם אוכל ושני ארגזי חול נקיים וגדולים. שפע של צעצועים ומלא פינוקי מעדנים וכד'.
תותי ופיס כאילו שונאים אחד את השני אך עיקר הבעיה זה תותי. אפילו לאחר האכלת ממתקים משותפת שעוברת סבבה (שלושתם אוכלים במרחק קטן ממטר אחד מהשני) הוא מתביית עליה ולא מרפה עד שמצליח לתת מכה או מורחק ע"י שפריץ של מים (הוא מתרחק לרגע ומנסה שוב ושוב עד שמתיאש).
מעולם לא היה ביניהם קרב רציני למיטב ידיעתינו.
מספר פעמים פיס עשתה צרכים על הספה, כנראה כי לא יכלה לרדת ממנה אל הארגז.
מה עושים?שזה יוצר מצב בו היא לא שומעת את האחרים מתקרבים או מילליםהיי החתול שלי כבר בן 5 בערך עבר סירוס כשהיה גור ועדיין הרבה פעמים קופץ על השמיכה וכאילו מזדווג איתה ולאחר מכן הוא יושב עם התכווצויות בכל החלק האחורי , האם זה תקין?הרבה פעמים מדובר בביטוי להתרגשות.

לפעמים גיל הסירוס משפיע על אוננות בהמשך החיים.«   «הבא   | 88 | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...