פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

יש לי גורת חתולים בבית . היא בת כמה חודשים ויש לה מין הרגל שלפני שהיא הולכת לישון היא מוצצת את השמיכה. ממה זה נובע?עדיף לא לאפשר לה לינוק מחפצים, זה עלול להשאר כהרגל כל החיים, ואף לגרום לנזקים לעצמה ולבדים בסביבה.צריכה עזרה דחופה! אנחנו גרים בדירה עם גינה . חתולה המליטה לנו בחצר בפעם השלישית לפחות רק שהפעם היא נטשה את הגורים שלה יחסית מהר והם נתקעו פה. בעבר הגורים היו פשוט יוצאים מהגינה והיו מצבים שאפילו היו גורים שמתו לצערי החצר כי לא שרדו כנראה. הבאנו לגורות אוכל עד שהן יצאו לבד אבל הן לא מצליחות לצאת.. ניסינו לשים סולם וכו וזה לא עזר. הן בערך בנות חודשיים.. אתמול ניסנו להוציא אותן החוצה לרחוב והצלחנו להוציא רק 2 כי השלישית ברחה.. מסתבר שהשלישית נשארה אצלנו בגינה וכמעט היא לבד. היא לא מפסיקה ליילל ולבכות וזה קורע לב. הבאנו לה אוכל חלב מים אבל היא כל הזמן מייללת. אין ספק שזה היה כנראה טעות להוציא את 2 הגורים האחרים. יש מה לעשות בנדון? אני ממש מרגישה רע ולא יודעת מה לעשות!
תודהגם כדי לתפוס את הגורה בחצר, גם כדי לתפוס שוב את שני הגורים האחרים, וגם כדי לנסות לתפוס ולעקר את האמא, כדי שהיא לא תמליט שוב.יש לי חתולה מעוקרת בת 6 וחצי עוקרה בהיותה בת חצי שנה לאחרונה אני רואה שיש לה דימום קל מאיזור ההשתנה מה זה יכול להיות בתודה למפרעשלום רב, קאתי בעיון את המאמר שלכם בקשר לעשיית צרכים של החתול מחוץ לארגז, אז ככה, לפני עשרה ימים הבאתי חתולה פרסית מעוקרת בת 3 לחיות עימי ואני שמח על כך מאוד, אני איתה המון, משחק איתה ומפנק אותה במזון של שימורים יום יום בטעמים שונים וכו....בקיצור היא חיה כמו מלכה אצלי עד כדאי כך שהיא שותה מים מינרלים וכמו כן יש לה מזון ומים תמיד, קיבלתי אותה עם ארגז חול יפה כמו בית כזה וקניתי לה את החול מקריסטל שהוא היא רגילה להשתמש וניקיתי לה לפני וכו... אבל כל פעם שהיא עושה פיפי היא לא ממש ניכנסת פנימה ולאחר מכן לא מכסה ואז מנקה את הידיים הקדמיות שלה בדפנות הבית של הארגז ויוצאת בזהירות לא להיתלכלך, אבל שהיא עושה צואה היא מכסה את זה אבל עדיין לא כמו שצריך, אבש לציין כי הבית שלי ואני נקיים מאוד מאוד מאוד, היום לראשונה ראיתי שהיא עשתה פיפי על השטיח של המטבח, מדוע? מה הבעיה? אנא עזרו לי. כמו כן אבקש לציין כי אני מתייחס אליה מדהים והיא גם מחזירה אהבה. ממתין לתשובה. המון המון תודה !אם החתולה לא נכנסת לארגז עד הסוף, ייתכנו כמה דברים:

1. הארגז קטן מדי עבורה. אורך הארגז צריך להיות לפחות פעם וחצי אורך החתולה.

2. החול לא נעים לה בכפות הרגליים - חול קריסטלי הוא בדיוק זה - קריסטלים קטנים, אשר לפעמים יש להם פינות חדות. תנסה לראות אם היא משתמשת בחול מתגבש בצורה טובה יותר.

3. היא מעולם לא למדה איך להשתמש בארגז החול כמו שצריך. הרבה חתולים, בעיקר חתולים "מבוקשים" כגון חתולים פרסים, נמסרים בגלל שהם לא עושים את צרכיהם בארגז ולבעלים אין כח להתמודד עם זה. הרבה אנשים שמוסרים חתולים כאלה לא מיידעים את הבעלים החדשים על הבעייה.שלום.יש לי שני חתולים פרסים .אבל משום מה הם כל הזמן שוכבים על שולחן האוכל.אני מורידה והם עולים שוב.יעצו לי לשים קליפות תפוז כי הם לא אוהבים את הריח.לא עזר.פיזרתי קינמון גם לא עזר.הם בני ארבע חתולים טובים ומקסימים.רק זה מפריע לי מאד .יש מה לעשות?שאלה שניה.יש להם ריח מאד לא טוב מהפה.לפי מה שאני מתרשמת אין להם בעיית חניכיים.יש מה לעשות?תודה תודההם ימשיכו לשכב על שולחן האוכל. חתולים אוהבים לרבוץ במקומות גבוהים, מהם הם יכולים להסתכל על המתרחש מסביב. אם תארגני להם מקומות אטרקטיביים מוגבהים בסמוך - רצוי מעט יותר גבוהים משולחן האוכל - הם יעדיפו לרבוץ שם.

לגבי ריח הפה - כדאי לקחת אותם לבדיקה אצל הוטרינר. ריח פה יכול לנבוע ממספר סיבות.שלום,
היתה לי חתולה שנפטרה השבוע בגיל 18 . קיבלתי אותה ללא ציפרניים קידמיות והיה כיף איתה כי לא עשתה אף נזק בכל שנות חייה.
עכשיו אנו רוצים לאמץ חתול ואנחנו מתלבטים לגבי השריטות של חפצי הבית. האם ניתן להרגיל גור לא לשרוט ולהשתמש העמדת גירוד??
תודה
לאהלהשתמש במתקן בגירוד. זה עדיין לא מבטיח ב-100% שהם לא ישרטו גם רהיטים בבית,- אבל זה מצמצם את התדירות. יש כאן באתר מאמר שכתבתי בשם "פדיקור - גרסת החתול". מאמר זה מפרט כיצד לבחור מתקן גירוד מתאים לחתול, היכן למקם אותו וכד' כדי שהחתול ישתמש במתקן הגירוד ולא ברהיטים.יש לי שלושה חתולים- שמתי בפינה בסלון ארגז קרטון. הם מתים עליו ויושבים בו בתורות, וגם מאו נהנים לשייף בו ציפורניים. זה לא מונע מהם לגמרי, אבל זה הפחית משמעותית את השיוף על הרהיטיםשלום רב
החתולה של ידיד שלי המלית גורי חתולי ספינקס. באיזה גיל אפשר לאמץ?
תודה
אוריתאת הגורים מאמם ומאחיהם לפני גיל 3 חודשים.האם בשונה מכלב, חתול יכול להשאר לבד בבית?
האם הוא הורס חפצים?
באיזה גיל לאמץ?
האם ייתן אהבה כמו כלב?
יש סוג מסויים יותר נוח?
היה לנו כלב אבל היה קושי בלהוריד אותו
תודהגם חתול צריך דברים מסויימים. כן, הם מסוגלים להשאר לבד, אבל כן צריכים יחס ותשומת לב, ולחלקם קשה להשאר הרבה מאד שעות לבד. תוך כדי המענה לשאלתך, החתולה שלי מבקשת תשומת לב, מתחככת בי ורוצה ליטופים, כך שכן - הם יודעים לתת אהבה, אך בצורה שונה מכלב.

גורים הרבה פעמים הורסים חפצים, אבל גם חתולים בוגרים עלולים להמשיך בכך.

מומלץ לא להפריד גור מאמו ומאחיו לפני גיל 3 חודשים (מסיבות התנהגותיות). אפשר לאמץ גם חתולים בוגרים.

ישנם חתולים יותר רגועים מאחרים. רוב החתולים בארץ הם חתולים מעורבים ("חתולי רחוב"), ואיתם צריך פשוט לבדוק את האופי של החתול הספציפי. בחתולים גזעיים יש אופי אופייני לכל גזע.לפנק ולהתפנק אני גם אוהבת
פשוט קשה לנו לרדת למטה עם כלב
וכן אני כ9 משעות לא בבית
אני מבינה שחתול כן ניתן לשאת עם מתקן מיוחד לא הורס את הרכב ועוד
צודקת?
איך אדע איזה חתול יהיה מחונך?
האם גם חתולים גילם כמו כלב?
עד איזה גיל חיים?ואז כן, הוא לא יהרוס את הרכב.

גם חתולים חיים בממוצע כ-15 שנה.תודה לך על מענה מהיר
מה לגבי שעות עבודה מרובות שלי? בזמן שאני נוכחת אני ארצה להתפנק עם החתול.
אבל בשונה מכלב יותר קל ללכת איתו ממקום למקום נכון? בגלל כלוב הנסיעה?
והוא בקלות עושה רק במתקן שלו עם החול?
תודההם מעדיפים להשאר בבית. אם לא מרגילים את החתול לאהוב את הכלוב, יהיה קשה להכניס אותו לשם בשביל לנסוע למקומות שונים.

חתולים עושים את הצרכים בארגז החול באופן טבעי, אבל בתנאי שהם למדו את זה מאמם בגיל צעיר (זו אחת הסיבות שלא מומלץ להפריד חתולים מאמם ואחיהם מוקדם מדי). כמו כן, אם יש בעיות בריאותיות מסויימות או סטרס הם עלולים לעשות צרכים מחוץ לארגז החול. חשוב להקפיד לנקות את הארגז בתדירות גבוהה (רצוי לפחות פעם ביום, אם לא יותר), ולבחור מקום מתאים עבור הארגז. אם זה לא יקרה, ייתכן והחתול יעשה את צרכיו גם מחוץ לארגז.החתול של השכנה עושה לי פיפי במחצלת של פתח הבית.
מה עושים בנידון
אם יש איזה שהוא תכשיר שאפשר לרסס שלא יתקרבריח של קליפות של לימונים, ולכן לפעמים פיזור של קליפות לימון מגוררות מרחיק אותם. במקביל, כדאי לנקות היטב את השטיח, רצוי בעזרת חומר כביסה ביו (לא משנה של איזו חברה) מומס במים פושרים.שלום לכולם בשנה האחרונה אימצנו חתולה. כשהיתה גורה התחלנו לתת לה אוכל ומים והיא נשארה אצלנו במשך השנה הזאת היא המליטה פעמיים יש לה גורה בת חצי שנה ואחת בת חודשיים ושלושתן יש לציין גרות יחד אצלנו בחצר את האוכל אנחנו נותנים להן בתוך הבית כי רצינו שהן תתרגלנה אלינו ולבית אגב האמא עד היום לא מסכימה שנלטף אותה והיא בורחת. עם הגורות אין בעיה אנחנו מלטפים והן לא בלחץ גם כשאנחנו סוגרים את הדלת (ההיפך מאמן) אבל יש לי בעיה מכיוון ששלושתן עושו את צרכיהן בחצר. הריח בלתי נסבל וגם מביא זבובים איך אני מרגילה אותן לא לעשות צרכים בגינה אני חוששת שגם אם אביא ארגז חול הן לא יכנסו לתוכו אגב שמעתי שאם ארסס בגינה מים עם פלפל שחור בתוכם הן לא יתקרבו האם זה נכון ? אשמח לתובנות תודההוא עלול להזיק לחתולים. אפשר לפזר קליפות של לימון - הרבה חתולים (אבל לא כולם) לא אוהבים את הריח, ויעדיפו להתרחק ממקומות בהם יש ריח כזה.

אם את רוצה שהן לא תעשינה צרכים בגינה, את צריכה לוודא שיש מקום אטרקטיבי אחר (מבחינתם) בקרבת מקום - אדמה רכה או חול. אם יש מקום כזה, והמקום בו הן עושות היום יהפוך לפחות אטרקטיבי (למשל בעקבות פיזור קליפות הלימון, או כיסוי השטח בחלוקי נחל גדולים או משהו בסגנון) אז הן תעבורנה למקום החלופי לבד.

אני ממליצה לעקר את האמא ואת הגורה הבוגרת יותר כבר עכשיו, כדי שלא יהיו המלטות נוספות, ולעקר את הגורה הצעירה כשהיא תגיע לגיל חצי שנה.היי , יש לי חתולה נקבה גזע סקוטי פולד בת כ 5 חודשים .
אני וחברה שלי החלטנו להוסיף לה פרטנר שישחק איתה בזמן שאנו לא איתה . האם זה בריא לקנות זכר מאותו גזע עבור הנקבה ?
לפי חילוף העונות אני מאמין שעוד מעט היא תהיא בתקופת היחום שלה ואני שוקל לקנות את הזכר קצת מאוחר יותר האם כדי לחכות עם זה אם אני מעוניין להביא גם זכר ? .אז עדיף לעקר את החתולה. בסקוטיש פולד צריך לדעת מה עושים מבחינת זיווג, אחרת עלולים לצאת גורים עם בעיות בריאותיות (הגן של הפולד קשור גם לבעיות רפואיות).

אם אתם מתכננים להביא עוד חתול/ה בכל מקרה, עדיף לעשות זאת כמה שיותר מוקדם, כדי שהיא תסתדר טוב עם החתול החדש.חתולה עם 6 גוריה נחתו בחצר שלי. מסרתי 5 והשארתי לי את החתולה האם
+ חתול גור. האם הניקה אותו עד גיל 5 חודשים . כאשר הגיע לגיל חצי שנה עשיתי לו סרוס,ומאותו רגע האם לא הייתה מוכנה שהגור יתקרב. למרות שלפני כן הם שיחקו יחד והייתה אידיליה ביניהם. האם התחילה להתנכר לגור והחליטה גם להעלם לכמה ימים. היום מגיעה מידי פעם לאכול אך לא נמצאת בבית כפי שהיא נהגה להיות. ונראה שהיא לא בטוב.

מה יכולות להיות הסיבות לעזיבתה את הבית?
מדוע לא בחרה להיות ולחיות בחיוביות ליד חתול נוסף שהוא בנה?
יש לציין שאני ממש לומדת את שפת החתולים לא ביה לי ספריות בנושא.
אשמח להבהרותבאופן טבעי חתולות מתחילות לסלק את הגורים שלהן (ללא קשר לסירוס).

אני ממליצה לעקר את החתולה - יש סיכוי סביר שהיא שוב בהריון. אם היא לא נראית טוב, כדאי לקחת אותה לבדיקה וטרינרית. כמו כן, יכול להיות שהנוכחות שלו מרחיקה אותה, קשה לדעת מתיאור בהתכתבות.שלום,

יש לי חתול שהוא חתול גינה - חיי מחוץ לבית. בעבר הוא חיי איתי בחו"ל שלושה חודשים בדירה סגורה וזה היה סיוט, הוא לא מפסיק לילל אלא אם כן אני יושב לידו (על כיסא, על הרצפה, לא אכפת לו, העיקר שלידו ובלי לזוז והוא נרגע).

עכשיו עולה על הפרק לעבור לגור איתו בדירה סגורה ואני לא יודע מה לעשות כי הוא לא מפסיק ליילל - לא נותן לישון. מה אני יכול לעשות כדי להרגיע אותו? (יש לו עמוד גירוד ומקטניפ הוא לא מתרגש)בשם "חתול חדש בבית". מאמר זה אמנם מיועד לבעלי חתול חדש, אבל הוא מתיאם גם למעבר דירה עם חתול, ויכול להתאים גם למקרה שלך.היי
לקחתי חתול פרסי לפני 4 חודשים. הוא בין חצי שנה וחמוד אמיתי.
אני מתלבטת לגבי כיפור. רציתי להעביר את החג בבית הורי ולא יודעת מה הכי טוב לחתול..
האם לקחת אותו איתי זו אופציה?הבית סגור, ואין חיות שיפריעו לו. הייתי שמחה לקחת אותו אבל אשמח לשמוע איך זה משפיע עליהם..
האם להשאיר אותו לבד כ 27 שעות אופציה?נשמע לי נורא..
לעזרתכם אודה..
תודה!לא לצאת מהבית למקום זר, כלומר להשאר לבד בבית זו האפשרות הטובה יותר בשבילם.

למרות זאת, יש חתולים שמתמודדים יותר טוב עם שינויים בסביבה, ולכן יכולים לבוא למקום זר, בתנאי שהוא בטיחותי.

בקיצור - זה תלוי בחתול שלך. אם את לא בטוחה, הייתי משאירה אותו בבית, עם מספיק אוכל, ומים, עם ארגז חול נקי ועם מגוון של צעצועים.שאלה של התייעצות לגבי החתולה השמנמנה שלי ...
לאחרונה יוצאת עם בחור שדיי לא מסמפט חתולים, אך יחד עם זאת הוא כבר הבין שהשמנמונת שלי פה כדי להישאר ואין לי שום כוונה לוותר עליה.

אז בנתיים אנחנו מתנהלים כך שבניגוד לבעבר, כשאנחנו הולכים לישון החתולה נשארת מחוץ לחדר השינה. בימים שישנים אצלי (יום כן-יום לא)
מלבד זאת, הבחור נמנע כמובן מלשחק או להתקרב לחתולה. אבל אני מתנהלת איתה עדין כרגיל- משחקת, מלטפת ומספקת כמה שיותר אהבה.

הבעיה העיקרית, היא שהחתולה כמובן שלא מסמפטת את חסימת חדר השינה במהלך הלילה. וכל בוקר בשעה 5 בבוקר, מתחילה ליילל מחוץ לדלת ולגרד את הדלת- הלב שלי כמובן נשבר כל בוקר מחדש!

יועצות התנהגות שפניתי אליהן טוענות שאני חייבת לגרום לבחור להתייחס לחתולה ואולי אף להכניס אותו בהכרח לחדר.

ואם הוא מסרב- אז אני מקפחת את החתולה שלי.

זה פתרון שנראה לי קצת אבסורדי.
כי אין לי שום כוונה לוותר על החתולה, אין לי שום כוונה לקפח את החתולה
אבל נראה לי לגיטימי לחנך מחדש את החתול שבלילה- לא ישנים בחדר (בשאר היום הדלת פתוחה לרווחה).
כמו כן, נראה לי לגיטימי שאין לי אפשרות או יכולה להכריח את בן זוגי לשחק ולאהוב את החתולה (ויחד עם זאת לא אמורה לוותר על בן זוג בגלל חוסר אהבתו לחיה הזאת)- הוא בסופו של דבר, אפטי אליה אבל מקבל את האהבה שאני מרעיפה.

מה עושים ?
איך אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלמה?
יש למישהו המלצה על יועצת התנהגות שלא חושבת שצריכים לאבד את עצמנו לדעת למען בעלי החיים שלנו ועדין לאהוב ללא גבולותעם זה שבלילה דלת חדר השינה תהיה סגורה, ולחתולה לא תהיה גישה לשם. ייקח לה זמן להתרגל, וכל שעליכם לעשות זה להתעלם ממנה עד שהשעון המעורר יצלצל, גם אם זה מעיר אתכם.

כל זה בתנאי שהחתולה מקבלת מספיק תשומת לב בשאר שעות היממה, ושיש לה מספר מקומות בגבהים ומרקמים שונים לישון בהם.שלום. לפני כחודשיים וחצי מצאתי שני גורי חתולים בארגז ליד הבניין. הם לא ידעו לאכול עדיין ולימדתי אותם לאכול אוכל רטוב. כרגע הם בערך בני 4 חודשים ואחרי שחיפשתי להם בית ללא הצלחה החלטתי להשאיר אותם. את שניהם. אחת נקבה ואחד זכר. ידעתי שגורים הם היפראקטיביים ושקל זה לא יהיה. אבל ככל שעובר הזמן והם גדלים ומקבלים בטחון בבית הם הורסים יותר דברים קופצים לכל מקום שהם מצליחים להגיע ולא מפסיקים לשחק עם הכביסה התלויה לייבוש וכל דבר שהייתי שמחה שהם לא יגעו בו. קניתי להם כדורים מכל מיני סוגים ועכברי צעצוע כל מה שצריך. השאלה שלי היא האם יש משהו שאפשר לעשות כדי ללמד אותם גבולות מסויימים כמו לא לשחק עם הכביסה או לא לעלות על השולחן?:$ והאם גידול שני חתולים ביחד מומלץ. האם הם ירגעו באיזשהו שלב או שאני אמצא את עצמי בסוף עם שני חתולים גדולים ופעלתניים במיוחד שמשתלטים על המרחב בבית?הם בגיל שבו הם חוקרים כל דבר, ומנסים לשחק עם כל דבר, כלומר עושים בדיוק את מה שתיארת.

קודם כל, גידול שני גורים יחד מצד אחד מתאתגר יותר, ומצד שני מקל בהמון מישורים. מצד אחד, הם עושים הרבה נזקים ובלגאן, אבל מצד שני, הם משחקים הרבה אחד עם השני, ולומדים לשלוט בעוצמת הנשיכה שלהם, כמו גם לשחק בלי לשלוף ציפורניים. אלו מיומנויות מאד חשובות, והדרך הטובה ביותר ללמוד אותן היא במשחק עם אחים/אחיות ו/או האמא.

עם הגיל, הם ירגעו מעט. בכל מקרה, צעצועים שמשאירים להם על הרצפה הרבה פחות מעניינים מאשר דברים חדשים ומתחלפים (כמו הכביסה), ולכן רצוי לעשות תחלופה בין הצעצועים השונים שאת משאירה להם, ולהשאיר אותם במקומות מגוונים. כדי להוציא להם את המרץ, מומלץ לשחק איתם באמצעות צעצועים אינטראקטיביים - למשל צעצועי חכה שאת מפעילה בקצה אחד, והם משחקים עם הקצה השני. אם תנתבי את עיקר המשחקים שלהם למקומות הרצויים, הם פחות ישתוללו ויעשו נזקים בכיוונים אחרים.

השולחן קצת יותר בעייתי. חתולים זקוקים למקומות גבוהים, ואם לא מספקים להם מקומות כאלה, הם יעלו על כל דבר מוגבה שהם יכולים לטפס עליו. חשוב לתת להם נקודות תצפית יותר טובה על המתרחש בבית, קרוב לשולחן. אם תהיה נקודה כזו, סביר להניח שהם יעדיפו אותה (אבל עדיין, מדי פעם, יעלו גם על השולחן).

לסיום, אני ממליצה לעקר ולסרס אותם כשיגיעו לגיל חצי שנה.אני ליישם. בעקרון את רוב הדברים האלה אני כבר יודעת אבל כנראה שזה רק עניין של סבלנות ועוד מעט כמובן אעקר ואסרס כשיגיעו לגיל חצי שנה..שלום איילה,

בן הזוג שלי ואני אימצנו חתול בוגר בן 4 לפני כ חודש וקצת. הוא חתול נעים מזג, מתוק ומאוד אינטיליגנטי ואינטראקטיבי. מדי פעם ובייחוד אחרי אנחנו נותנים לו תשומת לב הוא מתלהב ולפעמים שורט או נותן נשיכות קטנות שאינן נעימות לנו. כיצד לגרום לו להבין שמה שהוא עושה לא מקובל מבלי להפחיד אותו.

תודה רבה,

נופראם מצד אחד תפסיקו לזוז כשהוא שורט ו/או נושך, ובמקביל תקדישו זמן למשחקים אינטראקטיביים איתו (למשל בעזרת צעצועי חכה), הוא יבין בהדרגה לא לשחק עם הידיים אלא עם הצעצועים.שלום! הבאנו גורת חתולים כבת 11 שבועות אלינו הביתה לפני כשבועיים (בהיותה בת 9 שבועות) היא גדלה עם הוריה ועם אחיה. בלילה הראשון נתנו לה לישון איתנו (טעות ראשונה) וקמנו אל תוך בליל של שתן וצואה... לאחר מכן החלפנו את החול לזה שהייתה רגילה אליו מהבית והמצב יחסית הסתדר. היא כל הזמן עושה לנו פיפי על המיטה (המצעים כובסו ב60 מעלות כולל ספריי הסרת ריח מיוחד), גם לאחר שהורחקה למשך שבוע מחדר השינה, והוכיחה שליטה מלאה בארגז החול שלה, עדיין... היא גם מתנהגת בתוקפנות על שמיכת הפוך, תוקפת כל תזוזה וגם אם אין תזוזה תוקפת את השמיכה, עד שמתיישבת (לאו דווקא בתנוחת עשיית שתן רגילה) ועושה פיפי...
אני ממש מתוסכלת ולא יודעת מה לעשות, לא הייתי רוצה להרחיק אותה לנצח מחדר השינה. רעיונות?קודם כל, יכול להיות שהריח נספג לא רק במצעים, אלא גם במזרן ובשמיכה. חשוב להסיר את הריח גם מהם. בנוסף, ייתכן שהיא מתייחסת למיטה כמו לארגז חול - זה מקום שאפשר לחפור בו בצורה נוחה. עוד אפשרות היא שתוך כדי משחק פשוט קשה לה להתאפק, והיא עושה איפה שהיא (כי מבחינתה המקום מתאים). לקורים צעירים לפעמים קשה להתאפק את משך הזמן שצריך ללכת עד לארגז החול, ולכן כדאי להוסיף ארגזי חול במקומות נוספים בבית.תודה איילה על התשובה המהירה!
אכן גם השמיכה כובסה ב60 מעלות וניקינו את המזרן עם מספר רב של חומרי ניקוי, למען האמת, לקח לו 4 ימים להתייבש, באותם ימים ישנו על מזרן בסלון, עם אותה השמיכה וג׳סי לא ניסתה לעשות עליה פיפי באותם ימים, אם כי לא הייתה רגועה...
אנחנו גרים בדירה דיי קטנה, וארגז החול שבאמבטיה נמצא בין הסלון לחדר שינה. כאשר אין לה גישה לחדר שינה היא משתמשת רק בארגזהאם היא מבלה שם זמן רב?
משחקת שם?

באילו חומרי ניקוי ניסיתם לנקות ולכבס את כלי המיטה, השמיכה והמזרן?לגבי המזרן:
הברשנו בוואניש אוקסי אקשיון ובמסיר אודור (חיות מחמד) סופר אוקסי של מר. מאסל (אנחנו לא גרים בארץ, וזה מה שהומלץ לנו בחנות חיות)

לגבי המצעים והשמיכה - אותו הדבר רק שבנוסף כובסו ב60 מעלות במכונת כביסה

לגבי ג׳סי:
החדר שינה סגור ביום, היא נכנסת איתנו בלילה, ישר קופצת ומתרוצצת ללא מנוחה על השמיכה, לעיתים רחוקות נרגעת לידנו ולרוב משתינה בחצי שעה הראשונה.

אוסיף שאתמול באמבטיה נראה כי היא התייחסה למגבת שהייתה פרוסה על הרצפה כארגז (התחפרה בה ונשכה אותה) אך הרמתי את המגבת מהר למנוע תאונות...בחדר שינה או סמוך אליו?

לגורים הרבה פעמים קשה להתאפק עד הארגז.הי, לפני קרוב לשנה צירפתי לחתולת הבית הוותיקה גורה בת חודשיים שהופיעה ברחוב. הבאתי בחשבון שמצפה לי שנה פלוס-מינוס של התנהגות גורית, וכצפוי המצטרפת החדשה היתה היפרית, אבל לא אלימה. אלא שבזמן האחרון, במקום להירגע, היא הקצינה התנהגויות: מלכתחילה היא נוהגת לתפוס בפה אביזרים ולהביא אותם אל דרי הבית כדי שיזרקו לה אותם, והיא תחזיר להם וחוזר חלילה. בזמן האחרון היא עושה את זה בכל רגע נתון, בעיקר איתי. אם אני לא משתפת פעולה, או מפסיקה לשחק איתה אחרי זמן מה, היא שורטת ותוקפת, בעיקר בפנים, ואפילו בעיניים. הגעתי למצב שאין כמעט זמן שבו אני יכולה לנוח ממנה. מה עושים??? תודהאי אפשר להשיב בהתכתבות. את מוזמנת ליצור איתי קשר.«   «הבא   | 87 | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...