פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

הי, יש לי גור בן חצי שנה, ונראה שהוא תמיד רעב/יכול לאכול עוד.לא משנה כמה אוכל שמים לו בקערה, או כמה פעמים ביום, הוא כמעט תמיד יסיים הכל. הוא אוכל יותר מהכמות המומלצת על האריזה למשקל שלו.
בעיה נוספת שקשורה לאוכל, הוא מנסה לחטוף לנו אוכל, די באגרסיביות. גם אם זה אוכל שהוא לא אוהב כמו תפוחים, הוא עדיין ינסה את מזלו.
האם זה רגיל ומה אפשר לעש‎ות כדי שהוא לא יפריע לנו לאכול?

תודה,
נועה1. להתייעץ עם הוטרינר לגבי התזונה שלו. יכול להיות שהמזון הספציפי שאתם נותנים לו לא מתאים לו.

2. להאכיל אותו מצעצועי האכלה - צעצועים שמתאימים לכלבים קטנים יכולים להתאים גם לחתולים (יש בחנויות חיות). אפשר גם להכין לבד. הרעשיון הוא שהוא צריך לשחק עם הצעצוע כדי שייפלו לו כמה גרגרים.

3. אפשר ללמד אותו לעשות טריקים תמורת המזון. זה יגרום גם לאכילה יותר איטית וגם לכך שהוא יתעייף מנטלית מהחשיבה.

4. אם הוא לא שמן, אפשר להגדיל את כמויות האוכל - גור בן חצי שנה גדל מאד מהר, ויכול להיות שהוא באמת צריך את תוספת המזון כדי לגדול.

בנוסף, אפשר ללמד אותו לא להציק בזמן הארוחות שלכם.שלום. יש לי חתולה בת 8. לאחרונה החלפתי לה את ארגז הצרכים לארגז חדש ושונה במבנה ממה שהיה קודם (שניהם ארגזים סגורים).
היא לא מתייחסת לארגז החדש בכלל ומוצאת מקומות יצירתיים לעשות את צרכיה (באמבטיה למשל). גם עם הארגז הישן זה היה קורה מדי פעם, כנראה כשהוא היה מלולכך לטעמה... אבל עם החדש היא בכלל לא מתייחסת לקיומו. יש מה לעשות?שינוי בארגז הוא מאד משמעותי עבורם.

האם הארגז החדש ממוקם באותו המקום שהיה בו הארגז הישן?
האם הדלת של הארגז החדש ממוקמת באותו הכיוון?
האם החלפת סוג חול?

יש כאן באתר מאמר בשם "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" - מומלץ לקרוא אותו.החלפתי חול מכיוון שזהו ארגז שמותאם לחול ספציפי. בעבר לא היו לה בעיות להסתגל.
בלי קשר, היא נוהגת לעשות את צרכיה לעיתים באמבטיה או במרפסת (עוד לפני ההחלפה).
הלינק למאמר שהמלצת לא עובד...יכול להיות שהרעש של המנוע מפריע לה.

אני רואה שהקישור באתר זה באמת לא עובד, הנה הקישור למאמר באתר שלי:
http://ayalanaor.com/cat-behaviour/litterbox-problems.aspx.htmlזה ארגז ללא מנוע. הוא שקט ודומם עד שמושכים ידית...
תודה על הקישור!שלום רב,
יש לי חתול שהצלנו מהרחוב בגיל 3 שבועות ומאז הוא אצלי בבית , כחתול בית לכל דבר - האו כרגע בן שנה וארבעה חודשים ומסורס.
אנחנו גרים בבית פרטי ובשנה האחרונה תמיד סקרן אותו לצאת לחצר.
הוא הספיק לברוח פעמיים וחיפשנו אותו והחזרנו אותו הביתה לאחר ששהה 4 ימים בחוץ.
לפני חודש תפס הזדמנות וברח שוב , אמרנו ניתן לו לחזור לבד.
אחרי 4 ימים מצאתי אותו והחזרתי הביתה.
לאחר 3 ימים בלבד לאחר שניקיתי אותו מפשפשים והוא גם נורא כעס ביום הראשון לאחר שהחזרתי אותו התנהג לא יפה לילדים שרצו ללטף אותו והתנהג כחתול רחוב.
הוא שוב ניצל הזדמנות וברח שוב מהחצר - שוב חיכינו שיחזור וראינו אותו מסתובב על החומות קרוב לבית קראנו לו שיבוא והוא ברח.
נתנו לו את הזמן שלו והוא אכן חזר לחצר שלנו בלילה ושהתקרבתי אליו לאט לאט ברח , בפעם האחרונה שהגיע לחצר לא התקרבתי אלא ישבתי ושיחקתי עם האוכל שלו עם הרעש שהוא תמיד מגיע בריצה..
אך הפעם הוא לא התקרב ופשוט קם והלך שוב..
מאז לא ראינו אותו ועברו כבר שבועיים...מה לעשות?
האם הוא רוצה להיות חתול רחוב ולא לחזור כלל הביתה?
אשמח לתשובתך.יש חתולים שמעדיפים את חיי החוץ על חיי הבית. ייתכנו לכך כמה סיבות, למשל: זכרים לא מסורסים מחפשים נקבות מיוחמות, ועכשיו זו עונה שבה הרבה נקבות מתייחמות. אם משעמם לו בבית, הוא מחפש דברים לעשות, ובחוץ יש הרבה...

אני כן הייתי מנסה למצוא אותו, ומרגילה אותו לצאת לטיולים באופן יזום ובהשגחה, ובמקרה הצורך יוצאת איתו לטיולים בעזרת רתמה ורצועה במקום לאפשר לו לשוטט כרצונו.קיבלתי חתול לאימוץ לפני כחודש.. עכשיו הוא בן כשלוש חודשים והוא תמיד רודף אחריי בבית וקופץ לי על הרגליים שורט ונושך. אי אפשר לגעת בו בשום צורה שהיא כי הוא ישר שורט.. בבקשה עזרה כי אין לי מושג מה לעשות כברשזו בעייה נפוצה מאד, במיוחד בגילאים האלה, בגורי חתולים.

הפתרון לכך הוא להפסיק לזוז כשהוא רודף אחריך (גם אם הוא נושך ושורט - זה יכאב ויפצע פחות אם לא תזוז מאשר אם כן תזוז) מצד אחד, ומצד שני לשחק איתו באמצעות צעצועים אינטראקטיביים - משחקי חכה למיניהם - כדי להוציא לו את המרץ ולנתב אותו למשחקים רצויים.תודה רבה😊 עזרת לי מאוד!הוא נהיה ממש מקסים אחרי שקניתי לו מתקן גירוד ומשחק חכה. כנראה היה לו סתם משעמם😉אתמול הבאתי גור ספינקס בן 3 חודשים לבית אחותי עליו אני שומרת בחודש הקרוב . ציפיתי שהחתולה של אחותי סיאמית מבוגרת אם כבר לא תאהב את הרעיון שנכנסים לה לטרטוריה . מה שקרה שהגור ספינקס כולכך נבהל והתחיל לתקוף את החתולה מאז כל אחד בחדר אחר . לא יודעת מה לעשות הם נוהמים אחד על השני מאז דרך ויטרינה שקופה ...
ממש צריכה עזרה ממשהו שמבין או התנסה בעבר אם כזה מקרה !!! איך אני מחברת בן השניים ??"מפגשי חתולים". מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין חתולים אשר אמורים לחיות יחד.החתולה שלנו בת חמש וחולקת את זמנה בין הבית לחוץ.
השכנים מתלוננים על הריח העז של שתן החתולים בחדר המדרגות ואכן "תפסתי" את החתולה שלנו מסמנת בהשתנה לאחור על דלתות השכנים וגם ליד דלתנו..
יש ברחוב עוד הרבה חתולים ואחד השכנים גם אימץ חתולת רחוב ומאכיל אותה מחוץ לדירתו. החתולה הזו תוקפנית ומלחיצה מאוד את החתולה שלנו.
האם יש דרך לפתור את הבעיה? הסימון הפך מטרד לכל הבניין..כלומר, החתולה לחוצה בחדר המדרגות, יכול להיות שבגלל החתולה התוקפנית. בשביל לטפל בבעייה בצורה יסודית, צריך לטפל בגורם ללחץ שלה, קרי לטפל בתוקפנות של החתולה שמקבלת לאכול מחוץ לדירת השכן.

את הריח ניתן להסיר באמצעות חומר כביסה ביו (לא משנה של איזה חברה, לא משנה אם נוזל, ג'ל או אבקה) מומס במים פושרים. רצוי להשאיר את חומר הכביסה על המקומות שהיא מסמנת במשך כרבע שעה לפחות.שלום,

אימצתי גור חתולים (בן חודש וקצת) שהצילו מתוך מנוע של מכונית וזאת גם כנראה הייתה הפרידה שלו מאמא שלו מכיוון שעל-פי זה שהציל אותו הוא לא ידע לאכול אוכל רטוב (הוא לימד אותו).

הגור אצלי כבר 4 ימים והוא עדיין חושש ממני, הוא בורח כשאני מסתובבת בחדר או מושיטה לו יד, אבל אחרי שאני מתיישבת על הרצפה ולא זזה הוא מתקרב ומשחק מסביבי. גם לא אכפת לו שאני מלטפת אותו בזמן שהוא אוכל.

אתמול הצלחתי ללטף אותו אבל הוא הפך את זה למשחק שהוא שוכב על הגב ומשחק עם היד שלי עם הציפורניים והשיניים שלו. הבנתי שזה לא טוב כי הוא יהפוך לחתול נשכן.

אז השאלות שלי הן:
1. איך אני יכולה לגרום לו להפסיק לחשוש ממני ולברוח ממני (ניסיתי לתת לו אוכל מכף היד שלי)
2. איך אני מלמדת אותו שכשאני מלטפת אותו זה לא משחק של שריטות ונשיכות?

אשמח לכל עצה וטיפ שאוכל לקבל

תודה רבה,
מעיןהרבה מיומנויות. כפי שציינת, אחת החשובות שביניהן היא לא לשחק עם הידיים. אם הוא כן מקבל ליטופים - לטפי אותו ליטוף אחד או שניים ותפסיקי לפני שהוא מתחיל לנשוך. אם הוא כבר התחיל, אל תזיזי את היד (זה כואב פחות!). במקביל, רצוי לשחק איתו בעזרת צעצועים אינטראקטיביים - צעצועי חכה שונים.

ייקח לו זמן להתרגל אלייך - תמשיכי להאכיל אותו לידך, לשחק איתו וללטף אותו, בלי לעשות תנועות חדות או פתאומיות, ובהדרגה הוא יתרגל אלייך.היי.

לפני כשבוע הבאנו גורת רגדול חדשה הביתה בעקבות מוות פתאומי של החתולה שהייתה לנו לפני כן. בבית שלי יש עוד שתי חתולות סיאמיות אחת בת 5 והשנייה בת 4. הגורה בת חודשיים וכשלקחתי אותה מהבית בו נולדה הבטיחו לי שהיא יודעת לעשות צרכים בארגז חול.
החתולה מאוד חברותית וחמודה ולמרות שהיא מפחדת מהחתולות הבוגרות ועוד לא קיימת ביניהן חיבה אנחנו די אופטימים.
הבעיה היא הצרכים. אני לא בטוחה שהיא באמת נגמלה ולמדה לעשות צרכים בארגז חול כמו שאמרו לי. היא לא הולכת מיוזמתה אלא אני צריכה להביא אותה לשם כל פעם כדי שהיא תעשה צרכים. בנוסף או היא או החתולות הבוגרות עושות צרכים מחוץ לארגז ברחבי הבית (אפילו על הספות).

אני כבר לא יודעת מה לעשות! אנחנו מאוד אוהבים את הגורה החדשה אך המצב הזה מתחיל כבר להעמיד את ההורים שלי על חבל דק בין להשאיר אותה לבין להתייאש ממנה.
עליי לציין שהחתולות הבוגרות מעולם לא עשו צרכים מחוץ לארגז שלהן.

אשמח לכל עצה ועזרה!!!ללכת מרחק גדול (יחסית) עד לארגז, כמו גם לטפס לארגז עם דפנות גבוהים. כדאי להוסיף לה ארגזים במקומות נוספים בבית, ורצוי שאלה יהיו ארגזים עם דפנות נמוכים (אפשר להשתמש בתבנית אלומיניום לאפייה - זה יהיה משהו זמני).שלום,
אני בת 21 וכל חיי החתולים ליוו אותי. בשנה שעברה אימצתי גור אחרי שהחתולה המבוגרת שלי הלכה לעולמה. גור אפור שובב סבלני מלא שמחת חיים. היה מתפנק איתי במיטה משחק המון ופשוט שמח. בזמן האחרון עם הגעתו לגיל שנה שינה החתול את אופיו. הוא כל הזמן עצבני חסר סבלנות מרביץ כשאני רק עוברת לידו או מרימה אותו על הידיים. כמעט לא משחק וכבר לא בא להתפנק במיטה... מדובר בחתול בן שנה סורס בגיל 7-8 חודשים. חי עם עוד חתולים וכלבים בבית. מבלה המון בחצר וצייד מעולה.
אשמח לעצה טובה.. אני ממש מודאגת ומעולם לא הייתה לי בעיה כזו עם החתולים האחרים שלי.ובמיוחד אם השינוי הוא פתאומי, כדאי לפנות קודם כל לוטרינר.באמת התלבטתי אם לקחת אותו לוטרינר אבל הוא אוכל שותה ועושה צרכים כרגיל. שמתי לב שכשהמזגן פועל הוא חוזר להיות נחמד. אולי חם לו.שלום,
אימצתי חתולה מהרחוב, נכון יותר, היא אימצה אותי. היא מדהימה. למעשה כלב בעור חתול. מתמסרת ולא פוחדת מאיש. וכל אימת שאני מלטפת אותה (היא אוהבת מסז') היא מלקקת לי את הידיים במרץ. מש תופסת לי את היד בכפותיה. מה זה אומר? חברה אמרה שאולי חסר לה משהו שהיא מלקקת מהעור שלי.
כמו כן, היא יוצאת לחצר מדי פעם ואני לא מכריחה אותה לחזור אלא מניחה לה לחזור כרצונה. זה בסדר? השכנים שלי חושבים שאני מסכנת אותה..

דבר שלישי, בבוקר היא מייללת בשש וחצי (זמן היקיצה שלי) וכשאני יוצאת מהחדר היא בטירוף. רק רוצה לשחק ושאלטף אותה. אם זה לא קורה, כי אני מתארגנת לעבודה, היא ממש צועקת עלי בחתולית, או כך נדמה לי.
אשמח לשמוע את דעתך המלומדהגם לי יש חתולה שאוהבת ללקק. זה חלק מההתנהגות החברתית של חתולים שחיים יחד - ניקוי הדדי - את מלטפת (מנקה) אותה, והיא מלקקת אותך.

לגבי היציאה לחצר - זו התלבטות של כל בעלי החתולים - האם לספק להם את ההעשרה שהסביבה החיצונית נותנת ולהסתכן בפציעות, מחלות ואף מוות, או לסגור אותם בבית בסביבה בטוחה ולהסתכן בשעמום. יש כאן באתר מאמר בשם "בבית או בחוץ" בנושא זה.

אם דלת חדר השינה סגורה בלילה, סביר להניח שהיא התעוררה מעט לפנייך, ומאד שמחה לנוכחותך. הייתי מתאמצת לקום 10 דקות מוקדם יותר, ולתת לה מעט תשומת לב בזמן הזה.במגרש החניה שמחוץ לביתי נוהגים להסתובב חתולים.
משום מה, דווקא במקום החניה שלי הם נוהגים תמיד להטיל צואה, כך שכל פעם שאני רוצה להיכנס לרכב אני דורכת על הצואה.
איך אפשר לגרום לחתולים להפסיק לעשות צואה במקום החניה שלי?אדמה? כורכר? אספלט? חול?

חתולים בד"כ נוהגים לכסות אחריהם. האם את בטוחה שזו צואת חתולים ולא צואת כלבים?כן, אני בטוחה שזו צואת חתולים.אבל לא בטוח שיעבוד, זה לפזר קליפות לימון מגוררות בחניה.שלום,חתול בן 19 נראה שלעיתים לא מצליח להכניס ציפורניים בחזרה בעיקר כשהן נתפסות בבד. פעם אחרת קפץ על כסא ובגלל שהציפורנים נשארו שלופות, הוא החליק כי מדובר בעץ קשה וחלק.אם היה נוחת על כפות הרגליים לא היה מחליק.
לסיכום, נראה שהוא עיבד שליטה על החזרת הציפורניים.
איך אפשר לעזור לו?בגלל שהם פחות פעילים, הציפורניים לא נשחקות מספיק, ואז קשה להם להכניס את הציפורניים חזרה באופן מלא. כדאי לדבר עם הוטרינר וללמוד כיצד לקצוץ לו את קצוות הציפורניים (חשוב ללמוד איך, כדי לא לפצוע את הרקמה החיה שבתוך הציפורן).שוב שלום , החתולה שלנו קוקה המליטה לפני 4 חוד' בזמן האחרון היא מניקה ככה ככה לא רציני ,
ביום שישי התחיל לה ייחום קצר ושונה מהפעם הראשונה , בפעם הראשונה ידענו בוודאות שהיא תהיה בהריון זה נמשך שבוע והייתה התקהלות של זכרים באיזור ,
הפעם זה היה ממש קצר התחיל שישי שבת היא הייתה רגילה לגמרי !
אז מעניין אותי אם יכול להיות שהיא נכנסה להריון בייחום כ"כ קצר
בלי התקהלות של זכרים ייללות, רדיפות, וחיזורים וכל הבאלגאן ?( :החתולה שלנו ( קוקה : ) ) כבר כמה זמן מניקה פה ושם לא רציני .
יום שישי התחיל לה ייחום קצר מאוד שבשבשת הוא נגמר ,שונה לגמרי מהפעם הראשונה ,
בפעם הראשונה הוא נמשך שבוע והיו הרבה זכרים באיזור ידענו בוודאות שהיא תהיה בהריון ,הפעם היה מוזר וקצר התחיל שישי ונגמר בשבת, בשבת הייתה רגילה לגמרי !
קראתי פה באתר שכאשר היא מפסיקה להניק אחרי כמה זמן היא יכולה להכנס להריון ,
(היום היא הניקה דקות אבל ראיתי שהם לוקחים חלב)
יכול להיות שבייחום קצר כזה היא כבר בהריון ? בלי כל ההמולה של הזכרים והרדיפות והיללות והחיזורים וכל הבלאגאן? תודה ( :בכל מקרה, מומלץ לעקר אותה בהקדם!שלום , יש לי 3 גורי חתולים בני 4 חודשים כרגע הם התנתקו קצת מהאמא , באיזה גיל הם נפרדים אחד מהשני ?
בבקשה אני צריכה תשובה כנה ממי שבאמת יודע . תודה (:מצויין שהם היו יחד, ויחד עם האמא עד גיל 3 חודשים, החל מגיל 3 חודשים אפשר להתחיל להפריד אותם.הם עדיין ישנים ביחד ומתכרבלים ומשחקים אז רציתי לדעת מתי התענו הזה יגמר , כי יש שלב שהם גם נפרדים בטבעיות אחד מהשני באיזה גיל זה ?את יודעת ?פחות או יותר בבגרות המינית, כלומר סביב גיל חצי שנה. יש גורים שתמיד נשארים יחד גם בבגרות.שוב שלום , החתולה שלנו קוקה המליטה לפני 4 חוד' בזמן האחרון היא מניקה ככה ככה לא רציני ,
ביום שישי התחיל לה ייחום קצר ושונה מהפעם הראשונה , בפעם הראשונה ידענו בוודאות שהיא תהיה בהריון זה נמשך שבוע והייתה התקהלות של זכרים באיזור ,
הפעם זה היה ממש קצר התחיל שישי שבת היא הייתה רגילה לגמרי !
אז מעניין אותי אם יכול להיות שהיא נכנסה להריון בייחום כ"כ קצר
בלי התקהלות של זכרים ייללות, רדיפות, וחיזורים וכל הבאלגאן ?( :שוב שלום , החתולה שלנו קוקה המליטה לפני 4 חוד' בזמן האחרון היא מניקה ככה ככה לא רציני ,
ביום שישי התחיל לה ייחום קצר ושונה מהפעם הראשונה , בפעם הראשונה ידענו בוודאות שהיא תהיה בהריון זה נמשך שבוע והייתה התקהלות של זכרים באיזור ,
הפעם זה היה ממש קצר התחיל שישי שבת היא הייתה רגילה לגמרי !
אז מעניין אותי אם יכול להיות שהיא נכנסה להריון בייחום כ"כ קצר
בלי התקהלות של זכרים ייללות, רדיפות, וחיזורים וכל הבאלגאן ?( :http://www.dgsm.co.il/שלום לך...יש לי חתול בגינה חמוד מאוד חברותי תמיד הזנב שלו היה למעלה ופתאום הוא למטה והחתול לא מפסיק ליילל וגם כשעושה צואה הוא לוחץ חזק ועושה קול מוזר קצת מה לעשות?הוא גם היום בקושי אכל ממה זה נובע כי גם השכנה שלי שמאכילה אותו לא נמצאת אני מאכילה אותו מקומה היא צריכה לחזור ביממה הקרובה...אשמח לקבל מענה בהקדם תודהחתול בית התחיל להתנהג משונה כשנכנסה שותפה חדשה לדירה לפני שבוע (כבר נכנסו שותפים בעבר וזה לא היה ככה). השותפה מסתדרת איתו מצויין, אבל הוא מיילל כל הזמן לתשומת לב, מתחיל ביללות\צווחות ב-6 בבוקר כשכולם ישנים. תקף רגליים של שתינו ביומיים האחרונים. דברים שלא היו עד עכשיו.
חוץ מזה נראה בריא לגמרי, אוכל, שותה, עושה צרכים, רק משגע את כולם...
מה עושים?הרבה פעמים שינוי בהתנהגות מעיד על התחלה של בעייה רפואית כלשהי.

בנוסף, יש להתעלם מהיללות של החתול כשכולם ישנים.שלום איילה, לפני כשבועיים נפטרה החתולה שלנו...
הבאנו חתולה חדשה, חצי פרסית וחצי סיאמית, החתולה כמעט בת שנה ונראית רגועה סה"כ באופייה.

שמנו אותה בחדר שלנו והיא מסתגרת בארון אמבטיה...לא יוצאת, לא אוכלת ולא שותה. למרות זאת, כן עשתה צרכים בארגז
ניסינו ללטף אותה קצת והיא הגיבה בתוקפנות, כל הלילה היא בכתה כנראה מבילבול.
השאלה איך אפשר להקל עליה את התהליך..סה"כ היא נמצאת כאן יום אחד, מקווה שזה ישתפר.
אשמח מאוד לתשובתך, תודה רבה ושבוע טוב.
מיטל,הדבר נכון עוד יותר עבור חתולים בוגרים. תנו לה את השקט שלה, ואת הזמן לחקור ולהסתגל לבית החדש. כדאי לסגור אותה בחדר אחד, וכשהיא תתחיל להתאקלם - לאפשר לה לחקור גם את שאר הבית.

יש כאן באתר מאמר בשם "חתול חדש בבית" - כדאי לקרוא אותו, כדי להבין איך להקל על ההסתגלות של החתולה.מאז שכתבתי, החתולה כבר החלה לחקור את הבית, הלילה כבר לא בכתה וגם התחילה להתקרב אלי בהיסוס...

כבר אוכלת ושותה...תודה לאל,
עדיין מתחבאת רוב היום בארונות.

מודה לך על התשובה ...שיהיה אחלה יוםשלום , אנחנו גרים בבית קרקע והחתולה שלי מסתובבת הרבה בחוץ
יש בחוץ חתולה עם גורים שאני מאכילה אותי .( אני מרחמת עליהם )
אבל כל פעם שאני שמה לה אוכל החתולה שלי תוקפת אותי אחכ .
מה לעשות ? ולמה היא מתנהגת ככה ,החתולה שלך רואה את החתולה עם הגורים כפולשת לטריטוריה. אני ממליצה להאכיל את החתולה עם הגורים כשהחתולה שלך לא באיזור (סגורה בבית, למשל). כמו כן, כשהגורים יגדלו מעט כדאי לעקר את חתולת הרחוב, וכשהגורים יגיעו לגיל המתאים - לעקר ולסרס גם אותם.«   «הבא   | 86 | 85 | 84 | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...