חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום
יש לי שני חתולים זכרים בני4.5. הם אצלי מגיל חודש.
הם כמובן מסורסים ובד״כ חברים ומתנהגים יפה:) האחד לשני ובבית. הם לא יוצאים החוצה אף פעם.
לאחרונה הם מפזרים את הצואה בבית תוך כדי ריצה ולאחר יציאה מאגז החול. הצואה שלהם סבירה . זו לא בעיית עצירות ולדעתי זו בעיית התנהגות. כיצד אפשר להפסיק התנהגות זו?
תודה!ורד שלום,

האם החלפת להם סוג אוכל לאחרונה?
האם משהו אחר השתנה בבית בתקופה הזו?

נשמע שבכל זאת משהו כואב או מציק להם. חתול לא אמור לרוץ החוצה מארגז החול. אנא קחי אותם לוטרינר לבדיקה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460יש לנו חתולה כבר 4 שנים ואנו רוצים לצרף אלה חבר\ה
1) מה עדיף זכר או נקבה? (הם כמובן יהיו או מסורסים או מעוקרים)
2) האם חתול זכר מסורס מסמן טריטורי ? (החתולה שיש לנו לא מעוקרת אז אם חתול זכר מסורס מסמן טרירורי מה יקרה שהיא בדרישה?)
תודה מראש !!אלה שלום,

אם הייתם שואלים את החתולה, סביר להניח שהיא הייתה מעדיפה שלא תצרפו חתול נוסף הביתה. לחתולים קשה לקבל חתולים זרים, ולכן אם אתם לא ממש חייבים אז עדיף שלא תצרפו.

אם בכל זאת החלטתם להביא חתול נוסף, אנא קראו את המאמר "מפגשי חתולים" באתר שלי. מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין שני חתולים שצריכים לחיות יחד.

1. אין משמעות.
2. זכר מסורס עלול לסמן טריטוריה, כמו גם נקבה (מעוקרת או לא), ובמיוחד אם יש מתח בין שני החתולים. מומלץ מאד לעקר את החתולה הקיימת, כי כל ייחום שלה יעלה את המתח בבית, לא משנה אם תביאו זכר או נקבה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
יש לי חתול בן 5, מאוד מפונק ופחדן. כשאנשים חדשים שהוא לא מכיר נמצאים בבית הוא ישר בורח להתחבא במחסן ועולה רק כשהם הולכים, אבל אם הם באים מספר פעמים בסוף הוא מתרגל. כשהוא עצבני עלינו הוא עושה את צרכיו בכל הבית. שקלנו להביא גור כלבים ואנחנו לא יודעים אם החיבור ביניהם יעבוד, ואם עדיף זכר או נקבה. יש לציין שהחתול מסורס.
תודה רבהבר שלום,

יש באתר שלי מאמר בשם "וגר חתול עם כלב". מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין הכלב לחתול.
אין משמעות לזכר או נקבה, אבל כן כדאי לקחת כלב שגדל בבית שיש בו גם חתולים.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460החתולה שלי בת 15, בריאה ופעילה אך, לאחרונה החלה לעשות צרכיה במטבח? ניסיתי לשים ארגז חול מחדש אך, היא אינה עושה צרכיה בארגז?
מה התפתרון לבעיה זו?
תודה רבה
ציפיציפי שלום,

עם כל שינוי התנהגותי בחתולים, ובמיוחד בחתולים מבוגרים כמוה, כדאי קודם כל לקחת לבדיקה וטרינרית. הדבר יכול לנבוע ממגוון בעיות בריאותיות. אם הכל תקין, ייתכנו גם מספר סיבות התנהגותיות, ולכן אשמח אם תפרטי מעט יותר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום ,יש לי שני חתולים חמודים. אימצתי אותם מצער בעלי חיים וכיום הם חתולי בית לכל דבר.
הראשון נמצא אצלי כ 4 שנים. השני כ 3 שנים. שניהם מסורסים וקיבלו את כל החיסונים.
בבית כמובן יש שני ארגזי חול ומשחקים.
הבעיה שהם רבים בלי סוף- נשיכות וכאפות. איך אני משלים ביניהם? שיהיה נעים בבית?
תודה רועי :)רועי שלום,

חתולים שלא גדלו יחד צריכים להתרגל לנוכחות אחד של השני, וזה תהליך שלוקח זמן, וההצלחה שלו תלוייה גם באופן בו הם נפגשו לראשונה. אצלך, לא רק שהם לא נפגשו בצורה הדרגתית, אלא הם גם רבים כל הזמן, מה שאומר שיהיה צריך להפריד ביניהם לחלוטין למשך תקופה, ולהפגיש ביניהם בהדרגה. באתר שלי ישנו מאמר בשם "מפגשי חתולים" המפרט כיצד לעשות זאת. בגלל שיש להם היסטוריה של מריבות ביניהם, חשוב לקחת את הזמן בין שלב לשלב, ולהתקדם מאד לאט - תהליך שיכול להמשך מספר חודשים.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי,החתול החמוד שלי נתקע בתוך חתיכת בד שמצא לפני כמה ימים והחל ליילל.אחרי שראיתי שהוא לא מצליח להשתחרר באתי לעזור לו והוא שרט אותי בצורה חמורה וכואבת.מרוב כאב "הפלקתי" לו וצעקתי עליו.מאז הוא מרוחק ממני וכל מאמצי להתקרב אליו לא הולכים.האם הוא זוכר את זה או שזו סיבה אחרת שלא קשורה? ואם כן מה אני יכולה לעשות עכשיו? ומה הייתי יכולה לעשות אחרת חוץ מלעזור לו ולקבל את השריטות הואבות ומבטי האימה?שרית שלום,

הוא שרט אותך כי הוא היה מאד לחוץ. אם אחרי זה גם "הפלקת" לו, סביר להניח שהוא קישר לא רק את חתיכת הבד אלייך, אלא גם זוכר שבמצב המאד מפחיד שהוא היה בו את גם הרבצת לו.

עכשיו, את צריכה לאפשר לחתול לסמוך עלייך מחדש, דבר שעלול לקחת זמן. קודם כל, תפסיקי לנסות להתקרב אליו, ותאפשרי לו לגשת אלייך במקום. בנוסף, בכל פעם שאת באיזור, תני לו חטיף שהוא מאד אוהב. זה יכול לקחת די הרבה זמן (אפילו חודשים) עד שהוא יעיז להתקרב אלייך שוב, וכל נסיון לזרז את התהליך בצורה לא נכונה עלול להסתיים בתוקפנות. לכן, אם את מעוניינת, את מוזמנת ליצור איתי קשר לקביעת פגישת ייעוץ התנהגותי, אז אוכל להראות לך את הדרכים המתאימות למקרה של החתול שלך כדי לעזור לו לסמוך עלייך מחדש.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום, בתחילת השבוע אימצנו חתלתולה בת כחודשיים. רקע: ככל הנראה ננטשה על ידי אמה בגיל מאוד צעיר, נמצאה על ידי זוג חברים שלנו בשיחים ליד הבית. הם גידלו אותה במשך כמה שבועות (בתחילה ינקה מבקבוק) ולבסוף מסרו לנו אותה. אצל החברים בבית היו שני חתולים נוספים ושני כלבים, והחתלתולה גדלה ביחד איתם (למרות שהייתה מבודדת רוב הזמן).
החתולה אצלנו מתחילת השבוע, ונראה שהתאקלמה יפה מאוד (אוכלת, שותה, משחקת, קופצת כל יום לגבהים חדשים, ואפילו עושה צרכים בארגז). ה"בעיה" היחידה שהיא נושכת כל דבר וכל הזמן, בכל דקה שבה היא ערה. זה כולל קצת את הצעצועים שלה, אבל בעיקר את האצבעות שלנו. רוב הזמן זה לא כואב יותר מדי, אבל מדי פעם "בורחת" לה נשיכה כואבת ממש. כמו כן לעתים כשהיא מתעייפת, לפני שהיא נרדמת היא מתחילה לעשות תנועות של יניקה, סתם מהחולצה שלנו למשל, בליווי תנועות כפות ידיים של גירוי. אם לא מפסיקים אותה, זה יכול להימשך דקות ארוכות.

לגבי הנשיכות: הבנתי שמדובר בתופעה רגילה לגורים בגילאים האלו, מפני שהשיניים שלהם גדלות/מתחלפות. השאלה האם להמשיך לתת לה לנשוך גם את האצבעות שלנו, או שזה עלול לקבע אצלה את ההתנהגות הזו גם כשהיא תגדל וכבר לא "תצטרך" לנשוך? זה לא מפריע לנו יותר מדי כרגע (למעט הנשיכות החזקות מאוד שבורחות מדי פעם) אם מדובר בתקופה חולפת, אבל אנחנו לא רוצים שזה יתקבע לכל החיים.
לגבי הניסיונות שלה לינוק מאיתנו - האם נורמלי או שצריך לדאוג? להפסיק אותה או לתת לה להמשיך? כדאי לחזור אחורה להאכלה בבקבוק (לפחות מדי פעם), או שאפשר להישאר עם האוכל היבש שאנחנו נותנים לה כרגע? יש צעצוע שיכול להוות תחליף לזה?

תודה רבה מראש!חן שלום,

רצוי לא לאפשר לה לנשוך את האצבעות שלכם. אם תפסיקו לזוז כשהיא נושכת בצורה עדינה, היא תעזוב את האצבע. אם היא נושכת חזק - תנו צעקת כאב, ותתרחקו מהחתולה. במקרה הצורך אפשר גם לסגור אותה בחדר אחר למשך כמה דקות. במקביל, חשוב לשחק איתה באמצעות צעצועי "חכה" - צעצוע כלשהו שקשור בעזרת חוט למקל.

רצוי לא לאפשר לה לינוק מהחולצה - זה עלול להשאר כהרגל רע לכל חייה, ואף להתפתח לאכילת בדים.

שתי התופעות שתיארתם מאד אופייניות לחתולים שגדלו ללא האמא והאחים שלהם עד גיל 3 חודשים, הגיל בו מומלץ להפריד את הגורים מהאמא.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי,לפני כמה ימים החתולה החמודה שלי קפצה מאיזה מקום בבית ושברה את הזנב.עשינו לה ניתוח להורדת החלק המדמם עם תפרים וקלר אליזבטני ל10 ימים.מאז הניתוח עושה רושם שהיא כועסת עליי כי אני זו שהבאתי אותה לוטרינר וגורמת לה לסבל הזה (תחבושת בזנב והקולר המעצבן). האם היא אכן זוכרת שאני שמתי אותה שם וכועסת עליי? או שהיא פשוט סובלת וזה לא קשור אלי? בדרכ היא מאוד קשורה אליי והיא מאוד מרוחקת.בנוסף קשה לה לאכול ולישון והיא ממש נראית סובלת...מה עושים?נאוה שלום,

סביר להניח שהיא פשוט סובלת. כדאי להתייעץ עם הוטרינר לגבי משככי כאבים.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460החתול שלי עבר טיפול אצל וטרינר שמצריך לשיש לו קולר למשך 10 ימים.מה שקורה שהחתול לא מוצא את עצמו וכשהוא עולה על בית החתולים שלו הוא מושך את הראש אחורה ומנסה להשתחרר מזה,מה שכמה פעמים גרם לכך שהוא ייפול לאחור על הגב.זה מאוד מדאיג אותנו שהוא הולך עם ראש אחורה כל הזמן והרבה פעמים גם הולך אחורה...דורית שלום,

הקונוס הזה הוא משהו זמני, ולכן עדיף פשוט למנוע ממנו גישה למקומות כמו עץ החתולים שלו, כדי שהוא לא יפול.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב-נתקלתי בבעיה בחתולתי המחונכת בדרכ בת ה-3. כמה פעמים יצא שהיא עשתה קקי בארגז אך לא שמה לב שנארה לה "שארית" ויצאה החוצה מהארגז ומצאתי את זה על הרצפה או על השטיי.ברור לי שהיא לא עשתה זאת בכוונה אז כל ענישה אל תעזור אבל מדוע זה קורה ואיך מונעים זאת?נועם שלום,

בד"כ דבר כזה קורה בגלל תזונה שלא לגמרי מתאימה לחתולה. הקקי לא צריך להשאר על הפרווה או בפי הטבעת. כדאי להתייעץ עם הוטרינר בנושא החלפת סוג מזון.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב-יש לי חתולת בית חמודה בת 3.היא מחונכת מאוד.אך בשבוע האחרון יש לה מנהג מרגיז (רק בלילה)-היא מוציאה את האוכל מהקערה ברגלה ואוכלת אותו על הרצפה,ואת הקערת המים היא גוררת כך שיהא נשפכת.בהתחלה חשבתי שמהו מתחבא שם אך זה כל השבוע.בנוסף לזה היא הולכת ומיילת כל הלילה ומה שלא עשתה לפני.חשוב לציין שיהא מעוקרת.מה זה יכול להיות? תודהנעמה שלום,

כשיש שינוי בהתנהגות כדאי קודם כל לקחת את החתולה לבדיקה וטרינרית.

מעבר לכך, ניתן להשתמש במתקן שיחזיק את הקערות במקום ולא יאפשר לה לגרור או להפוך אותן.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב-החתולה שלי בת 3 תמיד עם זנב למטה-לא בין הרגליים פשוט אף פעם לא למעלה גם כשהיא שמחה וגם כשלא תמיד למטה.בדקנו עם וטרינר ואין לה בעיית כאב הוטרינר אומר זה פסיכולוגי.השאלה מדוע ולמה ואיך מטפלים בזה והאם צריך לטפל בזה או שהיא חתולה מאושרת ואפשר לעזוב את זה.תודהרונה שלום,

אם החתולה נראית שמחה ומאושרת, אין סיבה להתעסק עם זה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460לפני חצי שנה עברנו לבית פרטי יחד עם כלבתנו פג סינית מעורבת . בגלל מחום באילת שמתי בחצר גיגית עם מים לחתולי רחוב . לפני חודשיים הופיעה חתולת רחוב מעוקרת די קטנה פיזית וכל הזמן מסתובבת ומייללת . התחלתי לשים לה אוכל והיא התקרבה אלי וכל פעם כשאני מגיע הביתה היא באה ומייללת ורוצה שאני ילטף אותה ורוצה להיכנס הביתה אבל יש לי כלבה בת 6וזה לא מתאים . בקיצור החתולה פשוט עושה לי "מארב " וכל הזמן מייללת ורוצה יחס וליטופים אפילו פעם אחת היא נשכה אותי מרוב התרגשות כנראה מהליטופים . אין לנו בעיה שהיא תגור בחצר אבל היללות האלה מתי זה יפסיק והיא תבין את מקומה ?שמעון שלום,

חתולים יכולים לעיות מאד עקשנים במקרים כאלה. יכול מאד להיות שהיא הייתה פעם חתולת בית, או שהיא ממש רוצה להיות בבית. כלבים וחתולים יכולים ללמוד להסתדר ולחיות יחד.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי,
אני בהריון ראשון, בחודש חמישי ומזה כמה שבועות החתול שלנו עומד ליד צלחת האוכל שלו וכאילו מבקש אוכל, למרות שיש לו. החלפנו לאוכל טרי, החלפנו שתי צלחות (פלסטיק ואלומיניום) ועדיין אותה בעיה. הוא מוכן לאכול רק כשאני מאכילה אותו מהיד. ניסיתי להגביהה את הצלחת כדי שלא יצטרך להתכופף אבל זה לא עזר. היציאות נראות בסדר גמור ובתדירות נורמלית.
שאר ההתנהגות שלו נשארה כמו תמיד.
היינו אצל הוטרינר שבדק וכל המערכות תקינות-שיניים,שרירים וכו. ניסינו לתת אוכל רטוב אבל זה לא שינה את הקיטורים שלו.
האם יכול להיות קשר להריון, או אולי למשהו אחר שאנחנו מפספסים?
אנחנו יוצאים מדעתנו ונשמח לעצות ותובנות.טל שלום,

יכול להיות שזה קשור להריון, ויכול להיות שהוא סתם מתפנק.

ניסיתם להתעלם מהיללות שלו, אבל במקביל למדוד כמה הוא באמת אוכל ביום? (אפשר לספור גרגרים בקערה בבוקר, ו-24 שעות אח"כ לחזור על הפעולה - ככה אפשר לדעת בדיוק כמה הוא אוכל)

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום
יש לי גור חתולים שהולך כל הזמן עם זנב למטה זה אומר משהוא?
תודה נתנאלנתנאל שלום,

יכול להיות שישנה בעייה פיזית בזנב - כדאי לקחת את הגור לוטרינר לבדיקה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
יש לי חתול כבן 5.
מצאתי אותו ברחוב בביתי (בית קרקע) כשעוד היה גור ומשם אימצנו אותו והכנסנו אותו לביתנו. מאז ומתמיד נתנו לו להסתובב חופשי מחוץ לבית ובפנים כרצונו.
כשהיה בערך בן שנתיים עברנו בית (גם כן בית קרקע) שני רחובות ליד.
מאז פעם בכמה חודשים הוא חוזר לבד לבית הקודם, מיילל ובוכה בלילה לשכנים ומפריע להם, הוא לא מצליח לחזור הביתה חוץ מפעם אחת שהצליח לבדו. בכל פעם אנחנו חוזרים לבית הקודם או לשכנים ומביאים אותו.
אנחנו כבר נואשים מהסיפור הזה ורוצים כבר לפתור את זה.. מבחינתי למסור אותו לאימוץ או לשכוח אותו שם לא בא בחשבון אבל הוריי קצת מתייאשים ממנו..
אשמח לעזרתך!!תומר שלום,

כשעוברים דירה עם חתול, צריך להשאיר אותו סגור בפנים למשך 3 שבועות לפחות, כדי שהוא יתרגל לכך שזה הבית החדש. אם לא עושים זאת, החתול עלול לנסות לחזור לבית הקודם. במקרה שלכם, הבית הקודם קרוב יחסית, ולכן הוא חוזר לשם כל כמה זמן. במקרה כזה, עדיף לסגור אותו בפנים למשך תקופה ארוכה יותר - כחודשיים פחות או יותר, כדי שהוא באמת יתרגל לבית החדש (ועדיין יש סיכוי שהוא יחזור לבית הקודם בעוד כמה זמן).

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום , רציתי לשאול לגביי התנהגות מאוד מוזרה של 3 חתולים שיש לי - כולם זכרים , 2מהם המליטה החתולה שלי ואחד מהם אימצנו ... הם בני 8-10 חודשים בערך לא סירסנו אף אחד והם מפתחים התנהגות שנראית הומוסקסואלית , מלקקים את אחד השני בפטמות ובאיברי המין , כבר היו לי חתולים זכרים בעבר ובדרך כלל בגיל הזה הם כבר אמורים פחות לשחק ולהתכרבל עם אחד השני אך אצל החתולים האלו המצב נראה הפוך... רציתי לדעת אם זה נורמאלי או שיש הסבר כלשהו להתנהגות המשונה הזאת?לי שלום,

זו עדיין התנהגות נורמאלית.

אני ממליצה לסרס אותם (ולעקר את החתולה) לפני שהם יתחילו לריב ביניהם.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי D: יש לי גורת חתולים בת חודש וחצי והיא כל הזמן נושכת. אני יודעת שכנראה היא רוצה לשחק אבל אי אפשר אפילו לגעת בה או ללטף כי היא פשוט תמיד נושכת! והיא גם חושבת שרגליים זה משחק אז היא פשוט קופצת אחרי כל מי שהולך בבית\רצה אחריו.
רק אחרי משחק רב\כשהיא עייפה היא נרגעת ומספיקה לנשוך אבל אני לא יודעת מה לעשות כדי שתפסיק, אני לא רוצה שתתרגל ואז כשתהיה גדולה תנשך באופן קבוע ותתנפל על אנשים שהולכים בבית.
בהתחלה כל פעם כשהיא נשכה אמרתי לה "לא" והורדתי אותה מהמיטה\איפה שהיא הייתה, אבל עכשיו היא יכולה לקפוץ בחזרה למקום שהורדתי אותה ממנו~ליזה שלום,

חשוב מאד לשחק עם הגורה באמצעות צעצועים אינטראקטיביים, למשל משחקי חכה שונים. המשחק צריך להיות יותר אטרקטיבי מהרגליים או הידיים שלכם.

במקביל, כשהיא מציקה ונושכת, אפשר לקחת אותה (בעדינות) ולסגור אותה בחדר אחר למשך כמה דקות, עד שהיא נרגעת מעט.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום.
יש לי חתולה בת 7 שכל החיים שלה חיה איתי בדירה עם מרפסות ,היא אוהבת לצאת למרפסת כביכול להיות בחוץ. אני עוברת עכשיו ליחידת דיור על הקרקע קצת כמו חצי מרתף .מדלת הדירה צריכים לרדת מספר מדרגות להגיע לדירה ויש גם חצר . אני מעוניינת לדעת תוך כמה זמן אני אוכל לתת לה לצאת החוצה בלי החשש שהיא תעלם לי ותנסה לחפש את המקום המוכר לה . כמובן שאני אתן לה לצאת אז אני אשאיר את הדלת פתוחה שתוכל להיכנס כי היא רגילה לישון לאכול ולחיות בתוך הבית.
בברכה ותודה מראש טל.טל שלום,

רצוי לסגור אותה בתוך הדירה למשך כ-3 שבועות.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום אילה,
יש לי שלושה חתולים בבית שתי נקבות וזכר בגילאים שנתיים שנה וחצי ושנה ( כל החתולים מעוקרים.) הם כולם חברים אחד של השני ואנחנו אוהבים אותם מאוד.
יש לי בעיה עם החתול שלי הזכר ( הוא בן שנה וחצי ) אני כבר ממש לא יודעת מה לעשות, במשך הלילה הוא יושב ליד המיטה ומילל או עולה למקום שאסור לו לעלות ועושה רעש כדי שאני אתעורר. אני מתעוררת מזמינה אותו לישון איתי אבל לוקח לו כמה דקות לבוא וגם אז הוא לא תמיד נשאר לישון זה נמשך כבר מעל לחצי שנה. ניסינו הכל. אנחנו באופן קבוע ( מנסים לפחות..) משחקים איתם לפני השינה ונותנים לכל אחד מהם לשחק בנפרד וביחד ומביאים להם אוכל טעים. הם מקבלים הרבה צומת לב החול שלהם נקי שתי החתולות ישנות כל הלילה או משחקות בסלון. ( חוץ מבזריחה שאז הם שלושתם משחקים ועושים קצת רעש אבל זה בסדר..)
אני חושבת שאנחנו עושים משהו לא בסדר, כשהחתול עולה על מקום שאסור לו ( גם כשהחתולות עושות את זה) אנחנו משפריצות עליהם מים. הבעיה היא שהחתול עושה הרבה יותר דברים שאסןר אז אנחנו מענישים אותו יותר. פעם היינו סוגרים אותו ( וגם את החתולות..) באמבטיה לכמה דקות אם הוא היה עושה משהו לא בסדר אבל קרה שנרדמתי והוא נשאר שם ליותר זמן אז אנחנו לא עושים את זה יותר.
בהתחלה בלילות כשהוא היה מטפס לאיפה שאסור היינו שמים אותו באמבטיה זה היה עובד הוא היה נרגע ויוצא משם לבד
אז בעצם, אני שואלת שתי שאלות:
-מה אפשר לעשות איתו בלילה, הוא מילל, ועולה למקומות שאסור
-והאם זה בסדר להעניש חתול, מה אפשר לעשות במקום?

תודה רבה רבה!סני שלום,

החתול מצא דרך מצויינת לקבל תשומת לב גם כשאתם לא מעוניינים להתייחס אליו. הפתרון הטוב ביותר הוא למנוע ממנו גישה לכל הדברים הלא רצויים, ולהפוך את המקומות שהוא לא אמור לעלות עליהם ללא אטרקטיביים עבורו, ובמקביל להתעלם ממנו כשהוא עושה את הדברים האלה.

באופן כללי, אני לא ממליצה להשתמש בשפריצר כאמצעי ענישה. עדיף להתעלם, אבל במקביל לתת המון תשומת לב על דברים אחרים שהוא עושה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460«   «הבא   | 83 | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63    הקודם»   »