חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

היי D: יש לי גורת חתולים בת חודש וחצי והיא כל הזמן נושכת. אני יודעת שכנראה היא רוצה לשחק אבל אי אפשר אפילו לגעת בה או ללטף כי היא פשוט תמיד נושכת! והיא גם חושבת שרגליים זה משחק אז היא פשוט קופצת אחרי כל מי שהולך בבית\רצה אחריו.
רק אחרי משחק רב\כשהיא עייפה היא נרגעת ומספיקה לנשוך אבל אני לא יודעת מה לעשות כדי שתפסיק, אני לא רוצה שתתרגל ואז כשתהיה גדולה תנשך באופן קבוע ותתנפל על אנשים שהולכים בבית.
בהתחלה כל פעם כשהיא נשכה אמרתי לה "לא" והורדתי אותה מהמיטה\איפה שהיא הייתה, אבל עכשיו היא יכולה לקפוץ בחזרה למקום שהורדתי אותה ממנו~ליזה שלום,

חשוב מאד לשחק עם הגורה באמצעות צעצועים אינטראקטיביים, למשל משחקי חכה שונים. המשחק צריך להיות יותר אטרקטיבי מהרגליים או הידיים שלכם.

במקביל, כשהיא מציקה ונושכת, אפשר לקחת אותה (בעדינות) ולסגור אותה בחדר אחר למשך כמה דקות, עד שהיא נרגעת מעט.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום.
יש לי חתולה בת 7 שכל החיים שלה חיה איתי בדירה עם מרפסות ,היא אוהבת לצאת למרפסת כביכול להיות בחוץ. אני עוברת עכשיו ליחידת דיור על הקרקע קצת כמו חצי מרתף .מדלת הדירה צריכים לרדת מספר מדרגות להגיע לדירה ויש גם חצר . אני מעוניינת לדעת תוך כמה זמן אני אוכל לתת לה לצאת החוצה בלי החשש שהיא תעלם לי ותנסה לחפש את המקום המוכר לה . כמובן שאני אתן לה לצאת אז אני אשאיר את הדלת פתוחה שתוכל להיכנס כי היא רגילה לישון לאכול ולחיות בתוך הבית.
בברכה ותודה מראש טל.טל שלום,

רצוי לסגור אותה בתוך הדירה למשך כ-3 שבועות.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום אילה,
יש לי שלושה חתולים בבית שתי נקבות וזכר בגילאים שנתיים שנה וחצי ושנה ( כל החתולים מעוקרים.) הם כולם חברים אחד של השני ואנחנו אוהבים אותם מאוד.
יש לי בעיה עם החתול שלי הזכר ( הוא בן שנה וחצי ) אני כבר ממש לא יודעת מה לעשות, במשך הלילה הוא יושב ליד המיטה ומילל או עולה למקום שאסור לו לעלות ועושה רעש כדי שאני אתעורר. אני מתעוררת מזמינה אותו לישון איתי אבל לוקח לו כמה דקות לבוא וגם אז הוא לא תמיד נשאר לישון זה נמשך כבר מעל לחצי שנה. ניסינו הכל. אנחנו באופן קבוע ( מנסים לפחות..) משחקים איתם לפני השינה ונותנים לכל אחד מהם לשחק בנפרד וביחד ומביאים להם אוכל טעים. הם מקבלים הרבה צומת לב החול שלהם נקי שתי החתולות ישנות כל הלילה או משחקות בסלון. ( חוץ מבזריחה שאז הם שלושתם משחקים ועושים קצת רעש אבל זה בסדר..)
אני חושבת שאנחנו עושים משהו לא בסדר, כשהחתול עולה על מקום שאסור לו ( גם כשהחתולות עושות את זה) אנחנו משפריצות עליהם מים. הבעיה היא שהחתול עושה הרבה יותר דברים שאסןר אז אנחנו מענישים אותו יותר. פעם היינו סוגרים אותו ( וגם את החתולות..) באמבטיה לכמה דקות אם הוא היה עושה משהו לא בסדר אבל קרה שנרדמתי והוא נשאר שם ליותר זמן אז אנחנו לא עושים את זה יותר.
בהתחלה בלילות כשהוא היה מטפס לאיפה שאסור היינו שמים אותו באמבטיה זה היה עובד הוא היה נרגע ויוצא משם לבד
אז בעצם, אני שואלת שתי שאלות:
-מה אפשר לעשות איתו בלילה, הוא מילל, ועולה למקומות שאסור
-והאם זה בסדר להעניש חתול, מה אפשר לעשות במקום?

תודה רבה רבה!סני שלום,

החתול מצא דרך מצויינת לקבל תשומת לב גם כשאתם לא מעוניינים להתייחס אליו. הפתרון הטוב ביותר הוא למנוע ממנו גישה לכל הדברים הלא רצויים, ולהפוך את המקומות שהוא לא אמור לעלות עליהם ללא אטרקטיביים עבורו, ובמקביל להתעלם ממנו כשהוא עושה את הדברים האלה.

באופן כללי, אני לא ממליצה להשתמש בשפריצר כאמצעי ענישה. עדיף להתעלם, אבל במקביל לתת המון תשומת לב על דברים אחרים שהוא עושה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460הי אילה,
שאלתי לי בנוגע להתנהגות חתולי רחוב. אני גרה בבניין אשר משקיף על גן ציבורי.
לפני כשנה עיקרתי וסירסתי 12 חתולים שחיים בגינה הזו. מאז אני מאכילה באופן קבוע בערך 8 מהם. בשעה קבועה ובמקום קבוע כ 50 - 60 מטר מהבית ( כשיוצאים מהגינה יש חורשה ושם אני מאכילה אותם).
הבעיה היא שלמרות הסדר הקבוע כשאנחנו יוצאים מהבית (אני והורי גרים האותו הבניין) הם עוקבים אחרינו לכל מקום מייללים, נכנסים אחרינו עד לכניסת הבניין, מפריעים לכלב שלי כשמטיילים איתו כי הם מחבבים אותו ולא מפחדים ממנו (אינני מאכילה אותם בחברתו).
ניסינו ללכת עם שפריצר של מים וזה לא ממש מזיז להם. הם ממשיכים.

הבעיה שזה מאוד מפריע לשכנים ולנו זה גם מאוד מפריע כששמונה חתולים פשוט לא עוזבים אותו.
אני מבינה שזה חיבה ואמירת שלום אבל כשגרים עם עוד אנשים והשכונה די צפופה זה כבר הורס לנו את איכות החיים.

אשמח לעצה ממך מה אפשר לעשות בנושא. (חשוב לציין שלערב את השכנים זה בא בחשבון - עדיף לא להעלות את הנושא בפניהם)

תודה רבה!קארין שלום,

מבחינת החתולים, הנוכחות שלכם זה משהו נחמד ונעים, ובגלל שהם מצאו איפה אתם גרים הם ימשיכו לחפש אתכם. יהיה קשה להרחיק אותם מהכניסה לבניין כל עוד הם פוגשים אתכם שם מדי פעם. אפשר לנסות להפוך את המקום לפחות אטרקטיבי בעיניהם, ומצד שני ליצור להם מקום אטרקטיבי יותר. למשל, אם ישנם מקומות בהם הם נוהגים לחכות - כדאי להפוך אותם לפחות נעימים לרביצה, ובמקביל לארגן להם מקומות נוחים בחורשה, או במקום מעט יותר מרוחק מהבית.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי אילה:)
אני ממש מיואשת. יש לי חתול שאימצתי לפני כשלושה שבועות. כנראה בן 8 חודשים לשנה, וכנראה היה חתול בית שננטש\ברח. הוא סורס לפני 3 ימים. בבית שלי יש חתול נוסף בן 6. החתול תוך כמה ימים בבית הפך לחתול מאוד תוקפני. הוא נושך כל הזמן. הוא מאוד אנרגטי ומהיר ורוב הזמן נמצא במעין מצב של צייד "משחק" של בני הבית ושל הצעצועים שלו. כמעט אי אפשר ללטף בלי לקבל נשיכה, ללכת בלי שהוא ירוץ לעברי ו"יתלבש" לי על הרגל ולא יפסיק לנשוך. כל מה שאנחנו מנסים לא עובד, לומר בקול תקיף "לא!"\להתעלם\ שפריצר מים... החתול פשוט נכנס לעיתים קרובות למצב "אמוק" ופשוט לא רואה בעיניים ולא מפסיק לקפוץ על בני הבית בנשיכות. אנחנו משתדלים לשחק איתו בחכה כל פעם שהוא מתחיל לתקוף, אבל לא תמיד יש בסביבה חכה, ואי אפשר לשחק איתו כל היום...
בנוסף הוא תמיד אבל תמיד מנסה לברוח החוצה. לפעמים הוא מצליח והוא כל פעם בורח יותר רחוק מהפעם הקודמת. פשוט לא ניתן לפתוח את הדלת בבית אם לא סוגרים אותו לפני בחדר. ממש בעייתי...
מה לעשות? אני מקווה שיש לזה פתרון כי ההורים כבר חושבים איך להיפטר ממנו:(נוי שלום,

אם הוא היה חתול שחי בחוץ, בשילוב עם גילו הצעיר, כנראה רגיל לרמת פעילות הרבה יותר גבוהה ממה שאתם רגילים מהחתול השני. זה דורש מכם הרבה יותר השקעה של הוצאת מרץ, והפעלה מנטלית (למשל באמצעות צעצועי האכלה במקום אוכל זמין בקערה).

כשאתם צריכים פסק זמן ממנו, ניתן לסגור אותו לזמנים קצרים בחדר אחר, עד שהוא נרגע.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב :)
יש לנו חתולה מקסימה, שאיננו יודעים בדיוק את גילה. קיבלנו אותה לפני 4 שנים ונאמר לנו אז שהיא בת 9 - אבל היא נראית ומתנהגת כצעירה יותר.

בזמן האחרון התחלנו לאפשר לה לצאת למרפסת, לאחר שווידנו שלא תוכל לברוח משם. היא מאוד נהנית מכך ובאופן כללי נראית רגועה יותר. אבל ממש לאחרונה שמנו לב שהיא הפסיקה לכסות את צרכיה בארגז... אין בעיה של עשיית צרכים מחוץ לארגז, ונראה שאוכלת ועושה צרכיה באותה תדירות וכמות כמו קודם, היא פשוט החלה "להתעצל" ולא לכסות את הצרכים.
אגב, היא כן "חופרת" לפני עשיית הצרכים.

אשמח לעצה - האם עלינו לדאוג?

תודה, נועם.נועם שלום,

יכול להיות שכמות החול בארגז לא מספיקה עבורה. ההמלצה היא שהחול יהיה בעומק של כ-5 ס"מ.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום וברכה
אני מגדלת חתולה כ-4 שנים מהיותה גור קטן, החתולה מקבלת חום ואהבה מעוקרת ומחוסנת.
הבעיה שלי שהיא תוקפת אותי לעיתים ללא הסבר וסיבה.
הגעתי למצב שאני חוששת ממנה, לעיתים יש לה מבט חודרני ואז אני יודעת שזה מגיע....שורטת אותי ונושכת עד זוב דם.
מה לעשות?
מי בעל הבית אני הוא היא??????סמדר שלום,

במקרה של תוקפנות אי אפשר לעזור בהתכתבות או בטלפון. אנא צרי איתי קשר לקביעת פגישת ייעוץ התנהגותי.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום!
בהמשך לשאלה שלי עם החתולה שמצאתי יצאתי לתת לה שמנת ואני לא נוגעת בה ופתאום היא היא התחילה לרדוף אחרי רציתי לדעת מה הסיבה
תודה!!נועה שלום,

אם את מביאה לה אוכל יש סיכוי שהיא תתחיל ללכת אחרייך, גם אם את לא נוגעת בה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום
אני מגדלת חתולה מגיל מאוד צעיר עוד בהיותה גור אימצתי אותה באהבה רבה. החתולה מקבלת חום אהבה יחס, מעוקרת מחוסנת וכל מה שצריך מקבלת.
החתולה רוב הזמן בבית אך גם יוצאת להתאוורר בחוץ והאמת? מאוד אוהבת לטייל.
הבעיה שלי היא שהחתולה תוקפת אותי ללא סיבה, יש לה לעיתים מבט מאוד מאיים, שורטת אותי ואפילו נושכת. שזה קורה אני חסרת אונים ולא יודעת כיצד להתנהג.
אשמח לתשובה
סמדרסמדר שלום,

במקרים של תוקפנות אי אפשר לעזור בהתכתבות או בשיחת טלפון, יש צורך בפגישה. את מוזמנת ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום!
מצאתי גור חתולים בערך בן חודש אחרי כמה זמן הבנתי שילדים נגעו בו ואמו לא תחזור הבאתי לו קצת חלב עם מים ,שמנת הוא אכל וראיתי שהוא פצוע בעין ויום למחרת ראיתי שהמצב של העין רק מדרדר יכול להיות שזה בגלל חתולים ששורטים אותו?
כמה פעמים ביום צריך להביא לו אוכל?
מה הסיכויים שהוא ישרוד?
תודה רבה!
נועהנועה שלום,

לא בטוח שהאמא לא נמצאת בסביבה, ושומרת מרחק רק כי את באיזור. הרבה פעמים האמא יכולה להעדר למשך כמה שעות, במיוחד כשהגורים כבר בגיל כזה.

לגורי חתולים ייתכנו כל מיני דלקות עיניים שהן מאד מדבקות, והם יכולים להדבק בהן מחתולים אחרים מאד בקלות. לכן, חשוב מאד לקחת את הגור לוטרינר לשם אבחון וטיפול בעין. אם זה לא יטופל הוא עלול לאבד את העין.

חתולים אמורים לאכול הרבה פעמים ביום, כמות קטנה כל פעם.

שיכויי ההישרדות תלויים בהמון גורמים, וקשה לענות על שאלה כזו בלי לדעת הרבה יותר פרטים. באופן כללי, רוב הגורים שנולדים ברחוב לא שורדים בלי טיפול (של האמא או של בן אדם).

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
החתולה המתוקה שלי בת 15 עם כשל כליות כרוני שמטופלת כבר למעלה משנה עם תזונה מותאמת של אוכל רטוב בעיקר וגם יבש. עד שינוי התזונה לאוכל כלייתי החתולה שלי אכלה אוכל קל עיכול בגלל בעיית עיכול כרונית-עצירות. בעקבות שינוי המזון ביחד עם תגובות לוואי לאנטיביוטיקה שגרמו לה לדלקות קשות במערכת העיכול החתולה שלי ניזונה רק מאוכל רטוב למשך כמה חודשים שהכוונה היתה לחזור בהדרגתיות לאוכל יבש אך למעשה היא אינה אוכלת מהאוכל היבש כמעט בכלל ( רק בלילה שאין לה ברירה) גם בשל פינוק מצידי ובגלל שגרת מתן סיבים באוכל הרטוב (כעת זה פעם אחת ביום) היא מבקשת רק אוכל רטוב כשהוא נגמר מהצלחת למרות שהאוכל היבש מונח ליד כל הזמן. אני מאוד רוצה לחזור לשגרת אוכל יבש ופעם או פעמיים ביום אוכל רטוב. איך עושים את זה? יכול להיות שהיא פשוט לא אוהבת את סוג האוכל היבש. קניתי אוכל יבש חדש מאותו סוג של האוכל הרטוב שאותו היא אוהבת ואשמח לעזרתך איך לעשות את זה נכון. תודהשרי שלום,

חתולים הופכים להיות מפונקים מאד באוכל, ואם יש משהו שהם אוהבים מאד לעומת משהו שהם פחות אוהבים, הם יעדיפו לחכות לדבר הטעים יותר. מצד שני, כן חשוב שהיא תאכל גם אוכל יבש, ולכן כדאי להרגיל אותה לשגרה בה היא מקבלת אוכל רטוב בשעות קבועות, והאוכל היבש זמין לה בשאר היום. בהתחלה אפשר לתת את הכמויות הרגילות של האוכל הרטוב, ובהדרגה להקטין את כמות האוכל הרטוב בכל מנה, כך שהיא תאכל גם מהאוכל היבש.

קחי בחשבון שחתולים שסובלים מכשל כליות הרבה פעמים לא רעבים, ולכן עדיף שהם יאכלו משהו מאשר שהם לא יאכלו בכלל. יכול להיות שיגיע השלב בו תצטרכי את להתפשר ולתת לה רק אוכל רטוב.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460יש לי חתול בן שנתיים וחצי וכל לילה הוא מנסה לינוק ממני הוא לוחץ עם הציפורניים ומכאיב אני כל פעם מזיזה אותו זה נראה לי קצת מוזר למה הוא עושה את זה? ומה אני צריכה לעשות?יהלי שלום,

מאיזה גיל החתול אצלך?
תופעה זו נפוצה בעיקר אצל חתולים שהופרדו מאמם ומאחיהם בגיל צעיר מדי, כלומר לפני גיל 3 חודשים. בגיל שנתיים יהיה קשה יחסית לטפל בזה, אבל אפשר לנסות לעודד את החתול לינוק ממשהו אחר ולא ממך (למשל מבובת פרווה). במקביל, תמשיכי להזיז אותו ולהפריע לו. בגלל גילו אני לא יודעת עד כמה זה יהיה יעיל, אבל כדאי לנסות.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום.

יש לי חתול קטן בן שלושה חודשים בערך שאספתי מהרחוב כשהיה ממש קטנטן.
הוא ממש מלא אנרגיה ואוהב לשחק כל היום. הבעיה מתחילה כשהוא מתחיל לנשוך.

אני מבינה שלפעמים מתוך תנועה שאני עושה הוא חושב שזה משחק, אבל רוב הפעמים גם אם אני יושבת סטטית הוא פתאום מתנפל לי על היד או הרגל ומתחיל לנשוך.

אפילו בלילות אם הוא ישן איתנו בחדר, הוא יכול לישון כל הלילה בצורה רגועה ופתאום בבוקר פשוט לנשוך לי איברים.

מיותר לציין שהנשיכות שלו כואבות מאוד. אפילו ברגע זה הוא פשוט נושך לי את הרגליים.

בגלל שזו הפעם הראשונה שאני מגדלת חתול אין לי ממש מושג מה לעשות בנושא. קראתי כמה מאמרים בנושא של איך להתנהג, אבל שוב, גם אם אני במצב סטטי הוא לא מפסיק לנשוך.

האם זה עניין של גיל וזה יעבור? האם סירוס בהמשך ירגיע אותו? אני קצת מודאגת שההתנהגות הזו תמשיך גם בעתיד.

אשמח לעצה :)
תודה!אביה שלום,

גורים בגילאים כאלה משחקים בנשיכות וב"ציד" של כל דבר שזז, וכשהם משועממים הם "צדים" גם דברים שלא זזים, אבל יגיבו לנשיכות ולשריטות שלהם.
לכן התפרון כולל 2 דברים:
1) ליזום איתו משחקים אינטראקטיביים עם צעצועים (למשל צעצועי חכה), מספר פעמים ביום.
2) אם הוא נושך, להפסיק, או לא להתחיל לזוז. נכון שזה כואב, אבל פחות מאשר כשכן זזים, ואז הוא גם יעזוב מהר יותר. אם הוא ממש מטריד בנשיכות אפשר לקחת אותו בעדינות ולסגור אותו בחדר אחר למשך כמה דקות, עד שהוא נרגע.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
תולה שלי בת חודשיים וחצי והיא נושכת כמעט כל מה שזז,בעיקר אותי!!!
היא מגרגרת ומלקקת אותי כשאני מחזיקה אותה ולמרות זאת היא נושכת.
אז רציתי לדעת למה היא עושה את זה
תודה רבה!!!

תודה,
נופרנופר שלום,

גורים בגילאים כאלה משחקים בנשיכות וב"ציד" של כל דבר שזז.
לכן התפרון כולל 2 דברים:
1) ליזום איתה משחקים אינטראקטיביים עם צעצועים (למשל צעצועי חכה)
2) אם היא נושכת, להפסיק לזוז. נכון שזה כואב, אבל פחות מאשר כשכן זזים, ואז היא גם תעזוב מהר יותר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי רציתי לברר לגבי רחיצת חתולים. יש לי חתול אחד בן 6 וחתולה אחת קטנה בת כמה חודשים.
החתול הגדול נרחץ בעבר אבל אני חוששת למשיך עם זה כי אולי זה לא טוב מצד שני חשוב לי שהוא יהיה נקי הוא ישן על המיטות בארונות הכל הוא לא יכול להיות מלוכלך או עם ריח לא טוב.
לגבי הקטנה היא מעולם לא נרחצה. הבאתי אותה מהרחוב וטיפלתי פה אני רוצה לקלח אותה הם יש בעיה עם הגיל שלה או בכלל?

תודהאריאל שלום,

ברוב המקרים אין צורך לרחוץ חתולים. חתולים נוהגים לנקות את עצמם בתדירות גבוהה.

אם החתולים לא יוצאים החוצה, הם לא מביאים יותר מדי לכלוכים מבחוץ.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460הי,
אנחנו מגדלים בבית חתולה לא כל כך ידידותית בת 6 בערך, ומעוניינים לרכוש גור כלבים מזן מלטז.
האם כדאי בכלל? או שיש סיכוי שהבית יהפוך לזירת מלחמה.
ואם כן ניתן להביא גור כלבים הביתה, מה נדרש לעשות כדי לאפשר לגור הכלבים להתאקלם בקלות?סיגל שלום,

אנא קראי כאן באתר את המאמר "וגר חתול עם כלב" שכתבתי. מאמר זה מפרט כיצד מומלץ להפגיש בין כלבים וחתולים שאמורים לחיות יחד. קחי בחשבון שגור מלטז הוא קטן במיוחד, ולכן חשוב ליצור עבורו סביבה בטוחה בו החתולה לא תוכל לתקוף אותו בשלבים ההתחלתיים.

ברוב המקרים, כלבים וחתולים לומדים לחיות יחד בשלום.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום. החתולה שלי בת 5 , מגיל קטן היא הייתה קצת קריזיונרית, והייתה תוקפת את כל מי שהוא לא אני, כי גרתי לבד תקופה ארוכה מאוד. וגם פעם או פעמיים תפסה קריזה גם עלי, הייתה חוסמת לי מעבר בתוך הדירה ותוקפת את הרגליים שלי. עם השנים הקריזות עלי כמעט פסקו כי למדתי להראות לה מי פה בעל הבית (אני), אבל היא עדיין תוקפת חזק את כל האנשים האחרים, כולל את בן הזוג שלי. עכשיו התחתנתי ואני עוברת לגור יחד עם בעלי בחו"ל.
את החתולה העברתי זמנית להורים שלי, כי חשנו להשאיר אותה אצלם עד ראש השנה כי צריך שיעברו 3 חודשים מאז שעושים בידקת דם לנוגדני כלבת (הנחיה לגבי איחוד אירופאי) .ואני עצמי מתגוררת זמנית אצל אחי עד הטיסה שלי שהיא בעוד פחות מחודש. אצל ההורים לקח לה שבועיים להסתגל, והיא כבר הייתה נותנת ללטף אותה והכל והתנהגה יפה, עד שפתאום תקפה את אבא שלי כביכול ללא שום סיבה, ותקפה ממש חזק, השאירה שריטה עמוקה ברגל. כעת אני ובעלי בהתלבטות: האם לקחת אותה איתנו לחו"ל ואם כן, אז איך היא תתרגל לבעלי, אי אפשר לחיות בפחד מתמיד שהיא תתקוף אותו פתאום, מצד שני נקרע לי הלב רק מהמחשבה שאני איאלץ למסור אותה. וגם מי יקח אותה? אני לא מתכוונת להסתיר את העובדה שהיא בעייתית כדי לא ליצור מצב שלוקחים אותה ואז יזרקו אותה ביום למחרת כי יגלו שהיא קריזיונרית. ההורים שלי לא הכי מאושרים להחזיק אותה מכל הסיבות שפירשתי. אודה לעצות. אולי ניתן לטפל בבעיה הזאת שלה?מאיה שלום,

אפשר לסייע במצבים כאלה, אך הדבר דורש פגישת ייעוץ התנהגותי. לדעתי יהיה כדאי לעשות זאת בחו"ל, אחרי שהחתולה תסתגל לבית החדש.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460איילה שלום,

אנחנו מיועדים לעבור בעוד חודשיים לארה"ב לתקופה בלתי מוגבלת.
ברשותנו חתול בן שנה שנמצא איתנו מגיל חודשיים באותו הבית. הוא יוצא לחצר בלילות אך רוב הזמן נמצא בבית.
אנחנו מעדיפים לקחת אותו איתנו כמובן אך ישנן כמה בעיות.
כשנגיע לארה"ב אנחנו מתחילים את השהות בפסטיבל במדבר ולא נהיה זמינים למשך שבועיים בערך. בנוסף, אחרי הפסטיבל אנחנו נעבור לגור בבית זמני (עם חצר) למספר חודשים ורק אז נעבור לבית קבוע.
לאור כל העובדות האלו, וכמובן בעדיפות עליונה לטובת החתול, מה היית ממליצה לנו לעשות?
1. האם ניתן להשאיר את החתול בפנסיון בארה"ב למשך הזמן שנהיה בפסטיבל ואז לקחת אותו איתנו לבית החדש זו אופציה? הוא בכלל ישרוד כזה דבר אחרי 30 שעות בכלוב וטיסה?
2. האם בכלל עדיף להשאיר אותו בארץ ולמצוא לו בית חם אחר?

נשמח לדעתך בנושא.

תודה מראש,

שניר וענת.שניר וענת שלום,

1. אין בעייה להשאיר את החתול בפנסיון עד שתעברו לבית הקבוע. לדעתי זו האפשרות העדיפה עבורו.
2. לא קל למצוא בית לחתול, במיוחד לחתול בוגר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי החתולה שלי המליטה לפני שלושה ימים 5 גורים אחד נפטר ישר ואחד קטן בהרבה מהאחרים מה עלי לעשות ?
תודהלירון שלום,

לתת לה לטפל בגורים כמיטב יכולתה, להקפיד על תזונה טובה בשביל החתולה, לקחת את הגורים לוטרינר במקרה הצורך ולעקר את החתולה כדי שהיא לא תמליט סתם עוד גורים (רוב הגורים לא שורדים עד גיל שנה).

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
לפני שנה מצאנו גור חתולים ברחוב, טיפלנו בו ועכשיו הוא חתלתול שובב.
הוא נותן שילטפו אותו ולפעמים אפילו מבקש שילטפו אותו אבל יש פעמים שהוא מתחיל להתחרפן: הוא צד לנו את הרגליים, קופץ לכלבה על הראש ומתחיל לנשוך ולשרוט אותה (והיא מנסה לסגור לו את הפה כמו אצל כלבים אבל הוא לא מפסיק, רק כשהיא קמה והולכת הוא מפסיק איתה). חוץ מזה הוא נכנס לשירותים ומתחיל להרוס את גלילי הנייר טואלט ואי אפשר להשאיר שום חדר פתוח כי הוא נכנס ומתחיל לקרוע וללעוס דברים.
הוא מסורס ויש לנו חצר אז הוא יוצא החוצה הרבה (נמצא יותר בחוץ מאשר בבית), רודף אחרי חרקים וציפורים, בא אחרינו לטיולים עם הכלבה ומוציא הרבה אנרגיה אז אני מניחה שלא זו הבעיה.
אנחנו כבר לא יודעים מה לעשות איתו, ניסינו להתעלם מהשריטות, לכעוס עליו ולהוציא אותו החוצה אחרי שהוא משתולל אבל כלום לא עוזר.אלה שלום,

נשמע שיש לכם חתול צעיר, בריא ומשועמם. אם תספקו לו יותר תעסוקה (משחקים אינטראקטיביים, צעצועי האכלה וכד`) הוא ישתעמם פחות.

כשהוא שורט - הכי טוב שתתנהגו כמו הכלבה - תתעלמו, ואם הוא ממש מציק תקומו ותלכו.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460«   «הבא   | 82 | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63 | 62    הקודם»   »