חפש בעלי מקצוע:

אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

אנו מטפלים בחתולת חצר בת 6 מאז היותה בת שנה בערך. בשנה האחרונה חילקה את זמנה בין הבית והחוץ, אבל עכשיו החלטנו להרגיל אותה לחיות בבית בלבד. אנו חיים אמנם בבית צמוד קרקע, אבל על שפת כביש מהיר יחסית וייותר מדי חתולים שטיפלנו בהם נדרסו.

החתולה כבר 8 ימים בבית, רוב היום הכל תקין - היא ישנה, אוכלת, מתנקה, מתלטפת ומשחקת - אבל מדי פעם דורשת ביללות חזקות לצאת. הדבר בעייתי במיוחד בלילה, למרות שיש לה מים ואוכל, הבית מלא בצעצועי ם ואנחנו מקפידים לעייף אותה לפני השינה בחכה.

- איך אפשר להרגיל אותה לישון בלי להעיר אותנו ביללות?
(ניסינו בטוב (ליטופים), ברע (פקודות "למיטה!" - היא מצייתת לזמן מה) ובמשולב ("למיטה!" ואז ליטופים כשהיא שם. בינתיים הכי יעיל אבל לא מספיק). ניסינו גם להתעלם אבל אפילו עם אטמי אזניים היא מעירה אותנו. בינתיים צברנו מחסור נוראי בשינה, ונודה על כל עצה.)

- מה כדאי לעשות כשמשאירים אותה לבד בבית?שלום,

הכי טוב להתעלם לחלוטין מהיללות שלה. יקח קצת זמן, אבל היא תפסיק.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460החתולה שלנו המליטה המלטה ראשונה (ואחרונה-אנחנו מתכוונים לעקר אותה) לפני כחודש. היא המליטה 2 גוריםוגידלה אותם מחוץ לבית במקום נסתר. היא עצמה היתה חוזרת הביתה לחלק מהזמן. לפני כמה ימים איתרנו את המקום והכנסנו את הגורים הביתה, לפינה מרופדת ומוגנת. היא ניסתה להוציא אותם חזרה אבל לא אפשרנו לה, דאגנו שיקרה להם משהו, וגם היה בחוץ חם נורא. החתולה ממשיכה להניק ומאפשרת לנו ללטף אותם. היא ממש לא תוקפנית, אבל היא מאוד לא רגןעה ומטריפה אותנו ביללות. בעיקר בלילה. מה אפשר לעשות? איך להקל עליה? עוד שאלה- מתי אחרי המלטה אפשר לעקר? תודה.נועה שלום,

הדרך הכי טובה להקל על החתולה יהיה לאפשר לה לבחור את המקום בו היא תסתיר את הגורים שלה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום
יש לי חתול בן 3 מעוקר בחצי השנה האחרונה הוא "משפץ" את הקירות בבית .כל פעם הוא תופס קיר אחר רץ לעברו קופץ ומקלף חלקים נכבדים מהקיר בהתחלה חשבתי שהוא רואה משהו מעופף שנמצא באותו מקום אבל לאחר בדיקה מדוקדקת לא גיליתי דבר . גם אם אני שמה משהו שיחסום את דרכו לאותה נקודה ולאחר מספר ימים מסלקת את המחסום [למקרה ששכח] הוא חוזר וקופץ לעבר הקיר ומקלף חלקים מימנו .
שאלתי היא
מדוע הוא עושה זאת ?
מה עושים כדי להפסיק את המנהג הזה { מצב הקירות בבית נראה מזעזע }
בברכה
רוניתרונית שלום,

כדאי לקחת את החתול לבדיקה וטרינרית מקיפה כדי לוודא שאין בעייה בריאותית.

אם הבדיקה תקינה, יהיה קשה לייעץ מבלי לראות את החתול. אנא צרי איי קשר לקביעת יעוץ התנהגותי.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
אימצתי גורת חתולים בת 3 שבועות. מצאתי אותה נטושה כשהייתה בת שבוע וחצי. במשך 10 ימים האכלתי אותה בתחליף חלב לפי ההוראות, ולפני מספר ימים בהוראת הוטרינר, התחלתי להעביר אותה למזון יבש איכותי לגורים.
הבעיה היא שהיא כמעט לא מוכנה לאכול את המזון היבש, אפילו אם מרטיבים אותו או מערבבים אותו בשימורים איכותיים.
שימורים בלבד היא דווקא מוכנה לאכול, אך לא מצלוחית (היא כאילו לא מבינה שזה אוכל, גם אם אני מכוונת לה את הראש לשם או מחזיקה פירור ביד ומעבירה אותו לצלוחית כשהיא מגלה עניין). לעומת זאת, היא אוכלת יפה מאוד אם אני מחזיקה לה את האוכל בכף היד שלי ואז היא טורפת בתאבון רב.
בנוסף- היא לא מבינה שהיא צריכה לשתות מים. היא בכלל לא מתעניינת בהם. אם אני מנסה לתת לה קצת בבקבוק (אותו בקבוק שהיא ינקה ממנו חלב) היא יורקת אותם החוצה. מה אפשר לעשות? כרגע אני מסתמכת על הנוזלים שיש בשימורים ובודקת שהיא נותנת שתן כל 3 שעות, אבל זה לא נראה לי פתרון.מיכל שלום,

עם הזמן גורים לומדים. אפשר לערבב את השימורים עם מים, ובהדרגה להוריד את כמויות השימורים עד שהיא מתחילה לשתות.

שימי את היד שלך עם האוכל מעל הקערה, ובהדרגה תפרידי את האצבעות כך שהיא תאכל מהקערה. אח"כ בהדרגה אפשר להרחיק את היד מהקערה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום, יש לנו חתול בן 8 שנים שבעלי אסף אותו מהרחוב בגיל 3 שבועות. החתול בעל התנהגות מאוד בעייתית והופך למאוד אגרסיבי במצבים לא מוכרים. לפני 3 שבועות עברנו עיר ודירה ונאלצנו לפנות ללוכדת חתולים על מנת לתכניס אותו למנשא כי הוא תקף אותנו. מאז הוא התאקלם בדירה, אבל הוא תוקף כל השתקפות שלו שהוא רואה- כגון דלת מראה, חלון סלון. התקיפה מלווה בקולי קולות תוקפניים והיא מרביץ להשתקפות. (אני שמחה שהוא לא מתקיף אותנו:)) איך ניתן לפתור את הבעיה? חוץ מלכסות את המראה?
אנחנו מאוד מודאגים מהאופי של החתול שכן עוד חודשיים יהיה לנו תינוק וזה עוד נושא לדאגה.
תודה!אינה שלום,

אפשר לכסות את המראות, ובהדרגה להרים את הכיסוי עד שהוא כן יראה את ההשתקפויות שלו.

בנוסף, רצוי להרגיל אותו לכלוב - להשאיר אותו פתוח במקום זמין בבית, להחביא בפנים חטיפים שהוא אוהב וכד`.

לגבי התינוק - קשה לי לענות מבלי להכיר את החתול.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב,
אני מתכוון לקנות חתול בזמן הקרוב. אני מתלבט בין 2 סוגי חתולים: האחד בריטי קצר שיער והשני רגדול.
אני מעוניין לדעת מה היתרונות והחסרונות שיש בכל סוג של חתול הזה ( מבחינת התנהגות בבית, אופי, בריאות, רמת פעילות- האם הוא רובץ כל היום או פעלתן האם הוא מתאים למשפחה עם ילדים ועוד).

תודה מראש
אילןאילן שלום,

שני הגזעים יחסית נוחים בבית, ובד"כ בעלי אופי נוח. מבין השניים, רגדול ידוע באופיו הנוח במיוחד, אך גם הבריטי יכול להיות חתול מתאים למשפחה.

אני ממליצה לך להתיעץ עם מגדלים של שני הגזעים כדי לקבל מידע מעט יותר מפורט - מומלץ לפנות לעמותות לחתולים גזעיים כדי לקבל פרטים של מגדלים מומלצים. בכל מקרה, לא מומלץ לקנות חתול "גזעי בלי תעודות" כיוון שאז לא ניתן לדעת מה השושלת שלו, האם קיימות בעיות בריאות גנטיות או אפילו אם החתול הוא גזעי או לא.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460יש לי הרבה חתולים בחצר שאנחנו מאכילים ויש גורה אחת שההאחים שלה נעלמו ואמא שלה נטשה אותה. החבר שלי החליט לאמץ אותה והבאנו לה הכול עד לפרט הכי קטן. היא בת 3 חודשים ומהר מאוד הרגלנו אותה להשתמש בארגז חול, היא אוכלת טוב ושותה מים. יש רק כמה דברים מוזרים היא לא משחקת בכלל. ניסינו לשחק איתה עם כדורים וחקות והיא פשוט לא מגיבה לזה. היא ישנה כול היום, גם בלילה וגם ביום היא קמה פעם בשעתיים לאכול, לשתות ולשרותים וחוזרת לישון. עם קמה זה רק לחצי שעה בערך שאז היא רק מייללת. מה יש לה? זה לא מוזר שהיא ישנה כול כך הרבה? ומה אפשר לעשות כדי שהיא תהיי יותר נמרצת ותגיב למשחקים??ירדן שלום,

כדאי לקחת אותה לוטרינר לבדיקה (וחיסונים).

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב,
יש לי חתול ספינקס בן שנתיים וארבע חודשים תוקפן מאוד לחתולים אחרים, אך איני יודעת האם הוא מסתדר עם כלבים אחרים, אנו רוצים לצרף כלב לביתנו, יורקשייר בן כחודשיים.
אנחנו לא יודעים האם החתול יקבלו או לא.. ואנחנו לא יודעים כיצד לברר זאת, אנו לא רוצים לקחת כלב שלא נוכל להחזיק ולעשות לו עוול.
כיצד אני ידע האם החתול שלי יקבל אותו?
האם כדי לקחת כלב או עדיף לוותר ?
במידה וכדאי לקחת, כיצד להפגיש אותם? איך לנהל את אורך החיים בבית מבלי שהחתול יתקוף את הגור כלבים? (הוא יכול לפגוע לו בעין ולגרום נזק)
ובקיצור מה עליי לעשות ואיך?
בנוסף מה כדאי לקחת מבחינת החתול שלי, זכר או נקבה?
תודה מראש, עמית :)עמית שלום,

אנא חפש כאן באתר מאמר בשם "וגר חתול עם כלב" אותו כתבתי בדיוק למטרה של הפגשת חתול עם כלב. במקביל, כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים לגבי תיחום הגור, דבר שיבטיח את בטיחות הגור כשאתם לא בסביבה ובמקביל יסייע עם חינוך לצרכים, מניעת נזקים ועוד.

אין משמעות למין הגור.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460החתול שלי מגזע בריטי כחול בן 8 לאחרונה כל הזמן חצי או רבע לשון בחוץ, האם עלי לדאוג?אסתי שלום,

כדאי לקחת אותו לוטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום, לפני פחות מחודש אני ובן זוגי אימצנו גור חתולים מהרחוב, טיפלנו בו, קנינו לו אוכל וחיסנו אותו. כרגע יש לי 2 בעיות:
1. החתול לא מפסיק ליילל ולצרוח. הוא מאוד תלותי ולא נותן לי לאכול (כי הוא קופץ לי על האוכל) ולישון (כי הוא דופק את הראש שלו בדלת של החדר שינה ומיילל כדי שאפתח לו).
2. במשך השבועיים האחרונים החתול שלי לא מפסיק למצוץ לי את האוזן ומשתמש גם בשיניים
זה לא נעים ואף כואב. הוא לא מוכן להיות עליי אלא אם הוא מוצץ לי את האוזן ומרגיש כי זו המטרה היחידה שלו, אחרת הוא משתגע. אני מתגעגעת לימים שהייתי יכולה ללטף אותו מבלי
שיקפוץ לי על האוזניים.


מה אני יכולה לעשות? תודה ויום טוב, אפרתאפרת שלום,

בן כמה הגור? הטיפול יהיה מעט שונה בגילאים שונים.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום, החתול שלי בן 8, מגזע בריטי כחול, בשבוע האחרון הוא כל הזמן עם הלשון בחוץ , הקצה בלבד מדוע?אסתי שלום,

לשון בחוץ יכולה להעיד על מספר דברים, רובם בריאותיים. קחי אותו לבדיקה וטרינרית.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460ביום שלישי אחר הצהריים ראינו גור חתולים מיילל בחצר שלנו, החלטנו לא לגעת בו , אחרי שעה בערך ראינו עוד חתול יחד איתו, אבל אחד מהם היה מת והשני עדיין חי ומיילל. לא הבנו איך הוא מת ואיפה האמא, שלא ראינו אותה בכלל, החתול המת היה שם די הרבה זמן וכך גם אחיו, התלבטנו במשך רבע שעה מה לעשות ופחדנו לגעת בו, אבל המראה של החתול המת הטריד אותנו. לא הבנו ואנחנו עדיין לא מבינים איך זה קרה, החתול המת פשוט דימם מהפה שלו לא היה נראה שנפל הוא נחתך.
החלטנו בסוף לקחת את אחיו החי כי האמנו שהאמא נעלמה, הסיבה היחידה שלקחנו את הגור היה כי אחיו היה מת וזה הדאיג אותנו מאוד לגבי הגור השני.
עכשיו הוא אצלנו ואנחנו מטפלים בו לפי הוראות וטרינר.
אבל הבוקר ראיתי עוד גור חתולים באותו אזור, מיילל ומתחבא, והוא לא היה שם אתמול, וזה גרם לי לחשוב אולי עשינו טעות שנגענו בו כי מצד אחד הוא לא היה שם אתמול ולא היו סימנים לאמא, אבל אם הגור הזה שם פתאום והוא חי אחרי שעברה כבר יממה ויותר אז אולי האמא לא נטשה או נעלמה ואני מתלבטת אם להחזיר את הגור שלנו לאחיו ולאמו.
ואחרי שנזהרנו כל כך לא לעשות טעות ולהפריד בינהם אני מרגישה נורא ושוקלת להחזיר אותו לאמו..סופיה שלום,

כיוון שעברו כבר כמה ימים, עדיף לא לנסות להחזיר את הגור.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום,
החתולה שלי מעורבת,בת 4 שנים וחצי ובריאה לחלוטין. לאחרונה היא מגלה עניין בפינה מסויימת בחדר הכביסה שם היא עומדת ומלקקת את הקיר. מלבד זה היא מתנהגת כרגיל ואוכלת כרגיל. החתול השני בבית לא שם לב לאותה פינה בכלל. מה יכולה להיות הסיבה והאם מדובר במחסור תזונתי?
תודה.קרינה שלום,

לא סביר שמדובר במחסור תזונתי, אבל כן כדאי להתייעץ עם הוטרינר בנושא.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460היי
לפני מספר ימים ראיתי שהחתולה (הביתית) שלי ״משחקת״ עם שממית בתוך הבית.
לפני החילוץ של השממית היא הצליחה להמלט מאחורי הארון ללא הזנב
אחרי יממה חזרתי שוב וראיתי אותה שוב עם החתולה- הפעם החילוץ נחל הצלחה!
הקטע הוא שמאז החתולה הפכה להיות מאוד שקטה, אם היו לה פעם שעות שהיתה דורשת לשחק ויחס
היא כבר לא עושה את זה ואפילו ישנה יותר הרגיל.
החתולה בריאה ( היתה לפני שבוע-שבועיים בביקורת אצל הוטרינר) ובשביל חתולה בת שנתיים וחצי נראה לי שאמורה להיות יותר אנרגית בשעות הרגילות שלה 22-23

השאלה אם יש קשר בין 2 האירועים?
יכול להיות שמשהו עובר עליה? בסטרס מיום שלם עם שממית?
השממית יכולה להדביק אותה במחלה ואולי לא מרגישה טוב?
או שסתם יכול להיות ביום אחד של ״משחק״ עם יצור חי ויציאת יצר הציידת שלה נרגעה ?

תודהיערית שלום,

סביר להניח שאין קשר בין שני האירועים, פרט, אולי, לעייפות שלה (שהייתה אמורה לעבור אחרי כמה ימים). מה שכן, תוכלו ליזום אתם יותר משחק אינטראקטיבי איתה. אם היא עדיין לא חזרה לעצמה, כדאי להתייעץ עם הוטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460יש לי חתולה בת 17,ניבדקה לאחרונה על ידי וטרינר ופיזית מצבה בסדר גמור,הבעיה שהיא מייללת המון,ורק שמלטפים אותה היא נרגעת,וזה ממש פוגם באכות החיים שלנו ,אני מחפשת וטרינר שמטפל גם בבעיות ריגשיות אצל חתולים באזור ראשל"צ,וכמו כן אשמח לעצה טובה,תודה ליאורליאור שלום,

יכול להיות שהגורם לבעייה היא התדרדרות חושית ו/או קוגניטיבית בעקבות הגיל. ישנם רק 3 וטרינרים התנהגותיים בארץ - ד"ר נועה הראל, ד"ר עופרה גלילי וד"ר סטפן בלואר. כולם נמצאים באיזור המרכז.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום רב. יש לי שתי שאלות.
יש לי חתול ממין נקבה בת 4 שנים מגזע פרסי מסורסת.
1) יש לה פצעים די גדולים כמעט על כל הזנב מתחת לפרווה. הם מתקלפים עם הזמן ובאים והולכים בכמה זמן. מה זה יכול להיות אלרגיה למשהו מסוים? טפיל?

2) יש לחתול תופעה מאוד מוזרה היא מתנהגת כרגיל ולפעמים בפתאומיות היא יושבת על הרצפה סוגרת ממש חזק את העיניים ומזיזה את הזנב ותוך כדי מיללת ומוציאה טיפה את הלשון ומחזירה. זה נמשך מספר שניות ואז היא שוב מתנהגת כרגיל. יש לציין כי היא נראית ממש סובלת כשזה קורה. מה זה יכול להיות?דניאל שלום,

לגבי שני הנושאים חשוב להתיעץ עם הוטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום, יש לי חתולה כחצי שנה היא חתולת רחוב.
בשבוע שעבר החתולה שלי לא הפסיקה לילל וכל מה שעשיתי היא המשיכה עד שהפסקתי להתייחס ולפני כיומיים היא נעלמה. חשוב לציין שהיא לא מעוקרת.
יכול להיות שהיא מתה ?סתיו שלום,

סביר להניח שהיא מיוחמת, ושחתולים זכרים לא נותנים לה להסתובב כפי שהיא הייתה רוצה. כשהיא תחזור, מהרי לעקר אותה.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום קוראים לי מעין ויש לי חתולה שלפני שלושה שבועות המליטה שלושה גורים .
לאחר שבוע אחד הגורים נעלם והיום עוד אחד הגורים נעלם ונשאר רק אחד.
אני רוצה לדעת מדוע היא העיפה שני גורים מהבית ואני חושב להפריד בינה לבין הגור האחרון ולהביא לו במזרק חלב האם זה צעד חכם? וגם למה היא עשתה את זה? השמח לתשובה כמה שיותר מהירה תודה :-)מעין שלום,

לפעמים גורים מתים בימים הראשונים לחייהם. לפעמים האמא רואה שהם לא עומדים לשרוד ומפסיקה לטפל בהם. לפעמים האמא לחוצה מאד ומפסיקה לטפל בחלק או בכל הגורים.

עדיף לא להפריד את הגור מהאמא - סיכוייו לשרוד ירדו משמעותית.

כדאי לעקר את החתולה כאשר הגורים בני כחודשיים.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460בוקר טוב!

יש לנו חתול חצי פרסי חצי סיני שאצלנו שנה וחצי. יש לו ארגז חול ועד עכשיו הכל היה ברור.
כבר פעמיים שהוא מחרבן באמבטיה, לא ברור לנו למה כי החול שלו מנוקה כל יום, אפילו פעמיים ביום.
היינו רוצים לדעת למה ואיך מונעים את זה בעתיד?

שאלה שניה: הוא מקיא הקאה צהובה כמו צואה גם בכל מיניי מקומות בבית. ההקאה מאד סמיכה שיוצאת כמו צואה

אשמח לקבל תשובות בהקדם האפשרי כדי למנוע הרגל

בברכה

לאהלאה שלום,

כדאי לקרוא כאן באתר את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" ולפעול בהתאם להוראות. כפי שתראי, השלב הראשון הוא לפנות לוטרינר - מהתיאור משתמע שיש בעייה וטרינרית כלשהי, הגורמת להקאות - מאדי ייתכן ובעייה זו גורמת לו גם לעשות את צרכיו מחוץ לארגז.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460שלום :)
אודה לעזרתם בעניין התנהגותה של החתולה שלי, מעורבת בת 3, אהובה מאוד ומטופלת היטב.
מיום שנולדה, היא גדלה בבית קרקע עם גינה רחבת ידיים במצפה רמון, ושם הייתה חתולת גינה - היא עשתה את צרכיה בגינה, ואכלה, נחה, ישנה ושיחקה בבית.
לפני כחודש עברנו לדירה בחדרה. המעבר קשה לה מאוד. על אף שיש לנו גינה (הדירה בקומה ראשונה ויש לה גישה לגינה), היא אינה מרגישה בטוחה מספיק ומעדיפה לעשות את צרכיה בארגז.
שאלתי היא: החתולה מרבה ללקק את פי הטבעת שלה. בהתחלה חשבתי שמדובר בפרעושים, אך החתולה קיבלה טיפול ואינה מתגרדת. גם אין לה בעיית עצירות (אם כי הצואה שלה מאוד רכה...).
אומנם אינני ווטרינרית....ולכן אני פונה אליכם, אך נדמה לי, מהתבוננות ארוכה בה, שמדובר בהתנהגות של עצבנות/חרדה. בכל פעם שהיא בלחץ, היא מתחילה ללקק את פי הטבעת שלה. איך אני יכולה לעזור לה להירגע?

תודה רבה!! :)אליען שלום,

קודם כל כדאי לוודא שלא מדובר בבעייה וטרינרית.

אם לא מדובר בבעייה וטרינרית, ייתכן ובאמת מדובר בהתנהגות שנובעת מלחץ. במקרה כזה, את מוזמנת ליצור איתי קשר לקביעת פגישת יעוץ התנהגותי.

בהצלחה,
איילה נאור - פשוט מאלפת
אילוף ופתרון בעיות התנהגות בכלבים ובחתולים
www.ayalanaor.com
052-5492460«   «הבא   | 81 | 80 | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63 | 62 | 61    הקודם»   »