פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום,
יש לי עציץ רקפת חדש וחתול שנחוש לחסל את הפרחים שלו.
נותרו עוד מספר פרחים בודדים שאפשר לנסות להציל, אבל איך? ניסיתי להתיז על העציץ ספריי "get off" אבל זה בכלל לא מפריע לחתול, וממש לא תורם לריח בבית... מה לעשות?
תודה מראש!
דיאנהדיאנה שלום,

האם יש לחתול צמחים אותם מותר לו ללעוס? חתולים רבים נהנים ללעוס עלים, ולכן רצוי לספק להם עציץ של cat grass. אחרי שתהיה לחתול אלטרנטיבה טוב יותר, סביר להניח שהוא יעדיף אותה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום לכם יש לי בעיה ואני צריכה לפתור אותה במהירות יש לי בבית 2 חתולים ו3 חתולות שתי החתולים ממש לא מסתדרים והיום הם רבו מכות ממש כמעט רצחו אחד את השני וירד להם מלא דם אני רוצה לשאול האם יש פתרון לבעיה זו יש להדגיש שהחתולים לא מסורסים אבל אני אשמח אם תתנו לי עוד רעיון חוץ מסירוס החתולים....
אירנהאירנה שלום,

חלק מהפתרון יהיה סירוס החתולים ועיקור החתולות. מלבד זאת, ישנם דברים נוספים שיהיה עלייך לעשות, אך אני לא נוהגת לתת עצות בנושא תוקפנות דרך האינטרנט, מפני שתשובה לא נכונה עלולה לגרום להחרפת הבעייה. אנא צרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום,
יש לי שני חתולים בני 3 ו-1.5. לאחרונה הם מחטטים בפח האשפה על מנת למצוא מזון. ניסיתי לאטום את הפח ואף לשים אותו בתוך ארון - אך ללא הועיל - הם עדיין מצליחים לפתוח אותו. חשוב לציין שמדובר בשני חתולים מלאים למדי שאוכלים פעמיים ביום ולא בחתולים מורעבים. מה ניתן לעשות על מנת להרחיק אותם מן הפח?
תודה מראש,
יפעתיפעת שלום,

לצערי, הפתרון לכך הוא שעלייך לוודא שהם לא ימצאו דברים טעימים בפח. לכן, עלייך לוודא שהם לא יוכלו להגיע לתוכן הפח ע"י סגירה יותר טובה של הפח, או הוצאת הזבל בתדירות גבוהה יותר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
רציתי לדעת כמה שנים חתולים חיים
תודה מראש,
סרגיסרגי שלום,

בממוצע, חתולים חיים בסביבות ה-15 שנה. למרות זאת, אחד החתולים שלי כבר בן 22, ומרגיש מצויין...

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
יש לי חתול מסורס בן 8 שנים בערך שנמצא אצלנו מאז שהיה בן כמה חודשים. בשנה הראשונה היינו משאירים אותו בבית ולמרות שהיה ארגז חול הוא לא היה משתמש בו ועשה צרכים בכל מיני פינות בבית. מאז, כבר שבע שנים, הוא רגיל להיות בחוץ ולהיכנס לבית רק כדי לאכול ולהתפנק. בחודש הקרוב אני עוברת דירה ורוצה לקחת אותו איתי, להרגיל אותו להשתמש בארגז חול, שיהיה בבית כל הזמן. איך אני עושה זאת? ניסיתי בבית הנוכחי והוא היה מוכן להישאר בבית כמעט יומיים בלי לעשות צרכים מאשר להשתמש בארגז. רק כשהוצאתי אותו (אחרי יללות רבות..) הוא עשה את צרכיו בחוץ, על האדמה.
אשמח לכל עצה שתהיה לך,
תודה וחג שמח.
אלהאלה שלום,

כשלב ראשון, את יכולה לנסות לשים בארגז חול או אדמה מאיזור בו הוא נוהג לעשות צרכים בחוץ. אחרי שהוא יתחיל להשתמש בארגז באופן זה, אפשר יהיה בהדרגה להחליף את החול לחול קנוי.
במידה ושיטה זו לא עובדת, אשמח אם תיצרי איתי קשר מחדש.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהחתול שלנו ברוסלי בן שישה חודשים והוא עדיין לא מסורס (נאמר לנו ע"י הווטרינר שעד גיל 10 חודשים לא כדאי לסרס) הבעיה המרכזית היא שלאחרונה הוא משתולל ורץ בתוך הבית ותוך כדי גם שובר דברים,בין היתר הוא מתעורר כל בוקר בסביבות השעה 6 בבוקר ומתחיל ליילל למרות שיש לו אוכל ושירותים ומים,הרבה פעמים אנחנו מתעוררים כדי לבדוק מה קרה והוא פשוט מתחיל לשחק איתנו (ככל הנראה הוא משועמם), מה לעשות ? האם זה יעבור לו מתי שהוא? איך שמים לו גבולות?
אביביתאביבית שלום,

באמת נשמע שהחתול משועמם. בכדי לפתור את הבעיות שיש לכם איתו, תצטרכו להוציא לו יותר אנרגייה, ולספק לו יותר תעסוקה. לפני השינה, וכן מספר פעמים במהלך היום יש לשחק איתו בצעצועים אינטראקטיביים. משחק כזה אמור לדמות ציד, ויש להקפיד להניע את הצעצוע בצורה דומה לציד שנלכד, נפצע ומתעייף בהדרגה. משך המשחק תלוי בכמות האנרגייה של החתול.

כאשר אתם ישנים יש להתעלם מהחתול לחלוטין אם הוא מתחיל לילל. אם תקפידו להתעלם ממנו (לא לקום, לא לדבר, לא להתהפך במיטה ואפילו לא לשנות את קצב הנשימה עד כמה שאפשר) הוא יבין שהיללות שלו לא עובדות וימצא דרכים אחרות להעסיק את עצמו. לשם כך יש להשאיר לו מס' צעצועים בחדרים אחרים בבית. במקרה הצורך ניתן לסגור את דלת חדר השינה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comמקסי, אוהב לדבר, קצת יותר מדי...
לי זה לא ממש מפריע... אבל להורים שלי כן ..
כל יום הוא מעיר את כל הבית, כשהוא מחליט שזה הזמן להתעורר הוא מילל, כמובן שאני מתעוררת, ונותנת לו תשומי... אבל זה לא מספיק, הוא מעיר את כולם...
והיללות שלו נמשכות במשך כל היום !
ההורים שלי אומרים לי שיעיפו אותו מהבית אם אני לא אשתיק אותו אמא שלי משתגעת ! היא עובדת בבית, ומקסי פשוט לא מפסיק לדבר... ניסיתי לקחת את זה בהומור "הוא אוהב לשיר... " אבל היא מתעצבנת ! ואני לא מאשימה אותה... זה באמת מציק...
היא משפריצה עליו מים... משחקת איתו... מאכילה אותו... והוא לא מפסיק [אני בבצפר.. ככה שאני לא יכולה לעשות כלום]...
בנוסף לזה.. ההורים שלי, שכל כך מתעצבנים ממנו.. לא מקבלים ממנו אהבה... הוא גם ככה לא חתול מתלטף... אבל איתי... הוא יסבול בשקט, הוא נותן לי להרים אותו... לחבק אותו, להציק לו... XD
לפחות שיהיה שקט...
מה אני עושה? איך אגרום לו לדבר פחות?
מאיהמאיה שלום,

האם מקסי הוא חתול סיאמי? חתולים אלו ידועים ב"דברנות" שלהם.

כדאי לבדוק את מקסי אצל הוטרינר. יכול להיות שהוא לא שומע טוב, או אפילו חרש לחלוטין, ולכן הוא לא יודע עד כמה הוא מילל חזק.

מה שאתם עושים בכדי לגרום למקסי להפסיק לילל לא עובד, ולכן כדאי להפסיק עם דברים אלו ולנסות משהוא אחר - התעלמות. תנו למקסי תשומת לב, משחק ואוכל אך ורק כאשר הוא בשקט. בשאר הזמן פשוט תתעלמו ממנו. ייקח מעט זמן, אך בהדרגה הוא יבין זאת.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשמי מאיה.יש לי 2 גורי חתולים.לא ממזמן קניתי ארגז חול בחנות חיות.המוכר בחנות אמר שכדאי לקנות עוד אחד (יש לציין שקניתי ארגז חול ענקי,שיספיק לשניהם.)כדאי לקנות שניים?אני לא רוצה להוציא יותר מדי כסף.
תודה,מאיהמאיה שלום,

רצוי שמספר ארגזי החול בבית יהיה גדול ב-1 ממספר החתולים, כלומר אם יש לך 2 חתולים, רצוי שמספר הארגזים יהיה 3. כל עוד החתולים מסתדרים עם 1, אפשר לנסות להסתדר כך, בתנאי שאת מנקה את הארגז בתדירות גבוהה (לפחות פעמיים ביום). אם מישהו מהם יתחיל לעשות צרכים מחוץ לארגז, דבר ראשון שיהיה כדאי לך לנסות זה להוסיף עוד ארגז.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב..
לפני חודשיים וחצי מצאנו חתולה קטנה שנפגעה מכלב גדול.. כשהיא גורה בת כמה ימים..
אימצנו אותה וטיפלנו בה.. אבל היא היתה ממש אכזרית.. היא לא נתנה ללטף אותה ולא להרים והיא תמיד נשכה ושרטה.. קנינו לה ארגז והיא משתמשת בו כמו שצריך
לפני בערך חודש אולי פחות.. אימצנו עוד חתול(כנראה זכר) גם גור.. ואחרי שהוא התאקלם לבית הוא והחתולה התחילו להיות ממש חברים (או אויבים) הם תמיד משחקים ורבים ומאז החתולה הפכה להיות הרבה פחות אכזרית אלינו.. הבעיה היא.. שזה עבר לחתול.. הוא הפך להיות בדיוק כמוה..
ואנחנו כבר לא יודעים מה לעשות..
1. מה צריך לעשות כדי שהחתול החדש יהיה יותר נחמד..
2. הם שתיהם תמיד מחפשים אוכל ולא משנה כמה הם אכלו הם יקפצו על השיש ויחפשו אוכל. מה לעשות?
3.חשוב מאוד! החתול החדש לא מצליח להתרגל לארגז
הוא עושה בעציצים ולפעמים אפילו באמבטיה.. האם צריך להביא לו ארגז משלו? אולי קשה לו להיות באותו ארגז עם החתולה?
4.כל כמה זמן צריך לנקות את הארגז.. והאם הוא צריך להיות במקום קבוע?
עדןעדן שלום,

1. גוריםרבים, במיוחד אם הם יתומים, לא למדו לשלוט בעוצמת הנשיכה שלהם, ולא למדו לשחק עם ציפורניים בפנים. חשוב שהם ילמדו זאת . מאד ייתכן והוא ילמד זאת מהחתולה, אך חשוב לבכל פעם שהוא מכאיב לכם תתנו צעקת כאב, תרימו אותו בעדינות ותסגרו אותו בחדר אחר למשך כמה דקות, עד שהוא נרגע.

2. כדאי להתייעץ עם הוטרינר - יכול להיות שהאוכל שלהם לא מתאים להם. בנוסף, חשוב מאד לא להשאיר אוכל על השיש או במקומות אחרים.

3. בן כמה הוא? רצוי שכמות ארגזי החול בבית תהיה ככמות החתולים + 1. לכן, הוספת ארגז עשוייה לעזור. אפשר לשים על העציצים טוף כך שלא יהיה לו נוח להשתמש בהם, ולסגור את דלת האמבטיה.

4. הארגז צריך להיות במקום קבוע, וצריך לנקות אותו כל יום.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום
יש לי חתולה בריטית כחולה יפיפה כבר כמה פעמים התייחמה .
לקחנו אותה לזכר ראשון אך הוא היה חסר נסיון ולא עשה כלום
היא הייתה אצלו מתחילת סבב יחום ועד סיומו חזרה הביתה וכלום כי הזכר לא התעניין אפילו
נסינו שוב עוד פעמים כל פעם שהתה אצלהם שבוע ועדיין הזכר לא הגיב.
לאחר מכן התייחמה שוב והבאנו אותה לזכר בעל נסיון שיש לו בבית עוד שלוש חתולות וגורים מהן
היא הייתה מאוד מיוחמת רדפה אחריו , הרימה את הזנב יללה מאוד חזק כל מה שצריך
ושוב הזכר לא הביע שום עניין. לא רדף לא ניסה פשוט ישן
והיא שבוע שלם שוב צרחה וצרחה ורדפה אחריו והתגלגלה לידו וכלום הוא ממש לא הביע עניין .
האם יש לזה הסבר?
אשמח לשמוע תשובתכם
שלומיתשלומית שלום,

שלחתי לך תשובה בפעם הקודמת ששלחת את השאלה. כדאי לקחת את החתולה לוטרינר המתמחה בפוריות של בע"ח.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום , את החתול של מצאתי ברחוב והוא כבן חצי שנה.
זה יומיים שלושה החתול שלי לא אוכל, שקט מאוד, ישן רוב היום, אפטי ויש לו ריח רע מהפה מה יש לו ומה לעשות? הוא לא מחוסן
עליזהעליזה שלום,

אם לא עשית זאת עד עכשיו, כדאי לקחת את החתול בדחיפות לוטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
רציתי לדעת איך אפשר להבחין בהזדקנות החתול.
תודה מראש,
סרגיסרגי,

כל חתול מזדקן בצורה שונה מעט. בד"כ מתחילות כל מיני בעיות רפואיות אשר מקשות על התפקוד היומיומי של החתול. לפעמים החושים נחלשים, והחתול כבר לא רואה או שומע טוב. לפעמים קשה לו לקום, ללכת או לקפוץ. לפעמים מתחילות דלקות שונות, ועוד.

אחת הדרכים לאמוד את גיל החתול היא בעזרת השיניים. ככל שהחתול זקן יותר, שיניו יהיו צהובות יותר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי כלב,2 חתולים,תוכים,אוגרים ודגים.
2 החתולים נכנסים לחדר שבו התוכים(זכר ונקבה מסוג קוקטייל)והאוגרים (זכר ונקבה מזוג סיבירי).הם לא תוקפים אותם אבל היכולים לשבת שעות מול הכלובים.הדבר מפחיד אותם(את התוכים ואת האוגרים)וגורם להם להבהל.רציתי לשאול,אם אני שמה ספרי להרחקת חתולים ליד הכלובים שלהם ,זה יכול להזיק?(אי אפשר למנוע מהחתולים להכנס כי הם יודעים לפתוח דלתות)
מאיהמאיה שלום,

לצערי, חתולים לא קראו את התווית שעל הספריי להרחקת חתולים, ולכן במקרים רבים לא מתרחקים מאותו האיזור. יותר פשוט לסובב את ידית הדלת ב-90 מעלות כך שהחתולים לא יוכלו לפתוח אותה, ולסגור את הדלת.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
לחתול שלי (בן כ-8 חודשים) יש לכלוך מתחת לסנטר שנראה כמו הפרשות של פרעושים - כמו טיפות שחורות שצמודות לשערות. אני מטפלת בו באדוונטג' על העורף פעם בחודש ואני לא רואה עליו פרעושים . החתול יוצא ונכנס מהבית ומצאתי עליו קרציה שבוע שעבר. אין לו פצעים באזור הסנטר כך שלא מדובר באקנה. האם אכן מדובר בפרעושים ואם כן איך כדאי לטפל מעבר לאדוונטג שכבר שמתי לו - האם כדאי לרסס את אזור הסנטר (ואם כן במה?)? האם יכול להיות שמדובר בטפיל אחר? היו לי חתולים בעבר עם פרעושים ואף פעם לא ראיתי כזה מצבור של לכלוך באזור הסנטר, וזה מדאיג אותי כיוון שהחתול נראה נקי מפרעושים.
המון תודה,
מיכלמיכל שלום,

זו שאלה שיש להפנות לטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
כבר כמה זמן אני רואה לחתולה שלי (פרסית מעורבת עם אנקורה) מן בטן וורודה שדי בולטת ורכה עם בקושי שיערות עליה
היא מתנהגת כרגיל, משחקת, אוכלת די הרבה.
ניתן לציין שהיא לא מעוקרת והיא די רזה.
התחלתי לדאוג קצת כי אני לא יודעת אם יש גם לחתולים אחרים והיא לא מראה שום התנהגות מוזרה אחרת, כמו שציינתי מתנהגת כרגיל לגמרי.
האם זה נורמאלי ואני לא צריכה לדאוג?
תודה.נסטיהנסטיה שלום,

אינני וטרינרית. ייתכנו כמה סיבות לכך כמו למשל - הריון ו/או הנקה. במקרה של ספק תמיד כדאי להתייעץ עם וטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comמצאתי מתחת לבית של מכרים חתול/ת רחוב מתוק/ה (לא הצלחתי לזהות את מינו/מינה...) אשר לא שייכ/ת לאיש, מסתובב/ת שם הרבה ומחפש/ת תשומת לב, ליטופים ואוכל. מדובר בגור/ה קטן/ה גיל - כחודש, אולי קצת יותר. אני רוצה לקחת אותה לביתי ולאמץ אותה. ביתי נמצא במרחק של כשעה נסיעה. מדובר בבית קרקע עם חצר. אני רוצה לאפשר לה/ו להסתובב חופשי בתוך ומחוץ לבית.
1. הפחד הכי גדול שלי הוא שהחתולה תברח מפחד כי היא לא מכירה את המקום החדש
2. איך להנעים לה את הנסיעה אלי כמה שאפשר בלי לגרום לה לחרדות
3. החתול של השכנים מסתובב בחצר שלי באופן קבוע - איך להבטיח שהוא לא יפגע בחתול/ה החדשה
בתקווה לתשובה מהירה
אני רוצה לקחת אותה אלי לפני שהחורף הקשה יחל ולא יהיה לה מקום להסתתר
הדסהדס שלום,

1. רצוי לארגן לחתול/ה מקום להתאקלמות לפני שאת מאפשרת לו/לה להסתובב חופשי בחוץ.

2. רצוי לקחת את החתול/ה בכלוב. אפשר לתת לו/לה מעט אוכל טעים בתוך הכלוב.

3. אם החתולה תסתובב בחוץ, סביר להניח שהחתול ינסה לגרש אותו/ה מהטריטוריה שלו. לכן, על אחת כמה וכמה רצוי לארגן לחתול/ה מקום להתאקלמות.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comכמה צריכה לשקול חתולה מיצרית בת שנה וחודש?
תודה מראש
מאשהמאשה שלום,

שאלתך דומה לשאלה "כמה צריכה לשקול אשה בגיל 20?" - אין משקל אחד שמתאים לכל החתולים, כמו שאין משקל אחד שמתאים לכל האנשים. המשקל הנכון תלוי במבנה הגוף, וכן בגורמים נוספים.

במידה ואת חוששת שהחתולה שמנה מדי או רזה מדי, קחי אותה לוטרינר - הוא יוכל לאמר לך האם החתולה שמנה או רזה, ויוכל להמליץ לך על התזונה המתאימה לחתולה שלך.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי שאלה
החתולה שלי בזמן האחרון מתחילה לקרוע את נייר הטולט והיא עשתה זאת פעמים
מה הסיבה?
בתודה מאשהמאשה שלום,

סביר להניח שהיא עושה זאת משיעמום. נייר הטואלט נוח לה למשחק, ולכן היא משתמשת בו. אם את רוצה שהיא תפסיק זאת, עלייך לוודא שהיא לא תוכל להגיע לנייר הטואלט (למשל ע"י סגירת הדלת) מצד אחד, ומצד שני לספק לה חלופות אחרות למשחק.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
החתול שלי כבר בן 10 ומידי פעם יש לו תופעה שהוא עושה את צרכיו (לא פיפי) ממש ליד פתח הארגז שלו, שזה בעצם על הרצפה. החתול רגיל לצאת החוצה ולחזור ולרוב הוא עושה את צרכיו בחוץ. בשבועיים האחרונים הוא עושה את צרכיו בתוך הארגז ומחוצה לו.
מה הסיבה לכך? אתמול הייתי אצל וטרינר והוא טען שהוא בריא והוא אף קיבל חיסונים.
בעבר קראתי על זה שזה סוג של איתות למצוקה של החתול, אך איך אני אדע מה הבעיה?
סמדיסמדי,

האם הוטרינר ערך גם בדיקת דם ובדיקת שתן?

עשיית צרכים מחוץ לארגז היא אכן איתות למצוקה. באיזו תדירות אתם מנקים את הארגז? מה סוג הארגז? מה סוג החול שבארגז? האם מיקום הארגז השתנה לאחרונה? האם הארגז נמצא ליד דברים העלולים להפחיד את החתול? האם חלו שינויים משמעותיים בחיי החתול לאחרונה? האם אוכלוסיית החתולים והכלבים שבחוץ השתנתה לאחרונה?

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאיילה שלום,
אימצתי חתולת רחוב בגיל 3 שב'- חודש והיום היא בת 4.5 חודשים. היא חיה חצי בבית וחצי בגינה.
1. אני רוצה לשים לה קולר. איך להרגיל אותה?
2. כל יום לפנות בוקר, היא עולה לי על המיטה, מתקרבת אלי לראש ומגרגרת שאלטף אותה. זה נורא חמוד אבל נורא מפריע לישון... מה ניתן לעשות? (בלי לגרש אותה מהמיטה...?)
3. הכי דחוף - היא עושה קקי בגינה ובחול שבעציצים. עכשיו זה כבר בלתי נסבל ואני רוצה לשים לה בחוץ, ארגז עם חול שתעשה רק שם אבל מי מבטיח לי שהיא תלך לארגז...? איך אפשר ללמד אותה.
תודה, רוניתרונית שלום,

1. כדאי לשים לה את הקולר מייד לפני שתתני לה חטיף טעים. תתחילי לשים לה רק כאשר שתיכן בבית, ובהדרגה היא תוכל להשאר איתו יותר ויותר זמן.

2. את יכולה להתעלם ממנה עד שאת רוצה לקום בבוקר.

3. את הארגז תשימי בחוץ, במקום בו הוא לא ירטב בגשם. אחרי שהארגז יהיה במקום, תוכלי לפזר טוף על האדמה בגינה ובעציצים, אז הסיכוי שהיא תעשה שם צרכים ירד.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.com«   «הבא   | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...