פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום
יש לי חתולה נקבה בת שנתיים
בזמן האחרון היא מתחילה להיות מאוד אלימה. היא סורטת את כל בני הבית וכשמחזיקים אותה ולאחר כמה זמן רוצים להוריד אותה היא מתחילה לסרוט אותך כנראה מכיוון שאינה רוצה לרדת.
וכשמכניסים אותה להסתובב בבית (כמובן בהשגחה) היא גם סורטת כסאות וספות.
ושוב בעיקר את בני הבית.!!!
מה אפשר לעשות בנידון?!
אם אפשר לחנך אותך איך שהוא שלא תסרוט....
תודה רבה מראש
אביהאביה שלום,

יש הבדל בין שריטה של בני הבית לבין שריטת רהיטים.

האם היא תמיד הייתה תוקפנית כלפי בני הבית? אם לא, מתי התחיל השינוי בהתנהגות ואילו דברים קרו בערך באותה תקופה? האם החתולה מעוקרת? האם החתולה נבדקה ע"י וטרינר?
אשמח אם תיצרו איתי קשר בנושא זה.

לגבי שריטת הרהיטים - אם תספקו לה מתקן גירוד נוח (עבורה) סמוך לרהיטים, היא תעדיף להשתמש בו ולא בכסאות ובספות.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comצהריים טובים!
יש לי בעיה, תפסתי את חתולה שלי מזיזה את המכסה העגול הלבן של הביוב שיש באמבטיה על הרצפה ומלקקת את הדפנות בחור.
אני מפחדת שזה יעשה לה זיהום. האם הסיכון באמת קיים?
מצפה לתשובה, יעליעל שלום,

רצוי להפנות שאלה כזו לוטרינר.
בכל מקרה, ניתן להחליף את מכסה במכסה כזה שהיא לא תצליח להזיז, או להשאיר את דלת האמבטיה סגורה כל הזמן.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב!
יש לי בעיה חמורה מאוד
החתולה שלי מתנהגת כמו מופרעת, היא מטפסת על הוילונות, תוקפת את הרגליים שלנו, קופצת על שאר חתולות הבית וגורמת להן לברוח החוצה, קופצת ומטפסת על כל דבר שהיא יכולה, היא הגיעה לטלויזיה שלי שתלויה למעלה על הקיר!
ההתנהגות הזו מאוד בעייתית, גם הורסת לנו את הבית והיא גם מסכנת את עצמה בהרבה דרכים.
שכחתי לציין שהחתולה בת 7-8 חודשים, היא לא קטנה בכלל.
לא משנה כמה אנחנו כועסים עליה אם היא עושה משהו היא לא קולטת ורק ממשיכה לנסות לשחק איתנו ונשוך לנו את האצבעות, הנשיכות שלה לא כואבות אבל כל ההתנהגות שלה אל במקום.
מה אפשר לעשות?
תודה
יעליעל שלום,

כאשר אתם כועסים על החתולה, היא רואה זאת כדרך מצויינת לקבל את תשומת הלב שלכם, ולכן רק תמשיך לעשות את כל אותם הדברים שגורמים לכם לכעוס.

מכיוון שמדובר במכלול בעיות, הכולל גם תוקפנות, אשמח אם תיצרו איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום יש לי חתול בן 8 חודשים והוא עושה את צרכיו בטוח כלוב שקנינו לו במקום בחול ואני לא יודעת מה לעשות?שלום,

חסרים לי פרטים רבים נוספים. למשל:
מהו סוג ארגז החול בו אתם משתמשים?
באיזה סוג חול אתם משתמשים?
היכן ממוקם ארגז החול?
היכן ממוקם הכלוב?
באיזו תדירות אתם מנקים את הארגז?
האם החתול עבר ניתוח עקירת ציפורניים?
האם החתול סובל מבעייה רפואית כלשהי?
האם הוא כן משתמש בארגז החול לפעמים?

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comזו שאלה שנייה בנושא עשיית צרכים (צואה) אצל חתולים. אני וחברתי מגדלים שני חתולים פרסים לא מסורסים ובריאים בני שנה, זכר ונקבה. הזכר, כאשר לא שומרים עליו עושה את צרכיו מחוץ לארגז (אבל בקרבתו), לעומת זאת כאשר חברתי "שמה עין" עליו ועוקבת אחריו הוא עושה את צרכיו בארגז ומקבל תגמול, ממתק לחתולים בתמורה. לחתולים שני ארגזי חול שונים, הזכר לא מסורס ומדי פעם משתין במקומות שונים בבית.
האם יש לו תקנה? והאם החינוך מחדש יעבוד אי פעם גם כשאנחנו לא עוקבים אחריו?
תודה מראש
עידןעידן שלום,

מכיוון שמדובר בזכר לא מסורס ובוגר מינית, מאד ייתכן והוא מסמן טריטוריה, אך חושש לעשות זאת כאשר אתם בסביבה. במקרה כזה, מאד ייתכן וסירוס יפתור את הבעייה, כמו גם את בעיית הסימון באמצעות שתן בבית.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום אמרו לי לשלוח פירוט על החתולה שלי שבת חצי שנה...
התבלבלתי היא סוף בת 3 חודשיים והיא מתנהגת כמו חיית פרא!
לדוגמא:
החתול של חברה שלי גדול ממנה בחודש וששמים לו אצבע בפה הוא מוצץ והחתולה שלי נושכת!
וגם כי מתנהגת יותר כמו נמר ולא חתול!
למה היא ככה?
ברבר שלום,

עדיין, לא אוכל לענות על שאלתך מבלי לקבל פרטים נוספים. אשמח אם תיצרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comיש לי חתולה בת 3-4 חודשים. אנחנו גרים בירושלים ונהיה מאד קר בבית כשאנחנו לא שם ולא מחממים. אני לא רוצה להשאיר לה רדיאטור כיוון שאינו מחובר לקיר ואני מפחדת שתפיל אותו.
האם קיימות מנורות חימום, או גופי חימום מסוג אחר שמומלץ להשאיר לחתול? האם לדעתך זה פינוק ומיותר?
עדי טלעדי שלום,

ניתן להשיג מנורות חימום, אבל בד"כ מספיק לחתולים כשמשאירים להם שמיכה רכה, כרית או מקום חמים אחר להתכרבל בו.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום.
יש לי חתולה כבת 8 חודשים, יש לי כמה בעיות איתה, היא נושכת בלי הפסקה ושורטת וזה כבר בלתי נסבל, העם ניתן לטפל בבעיה זאת? ועם כן מה לעשות?
יש לה גם הרגל של לעשות צרכים בחדרי מגורים, וארגז החול שלה הוא נקי ולא נראה שיש סיבה כל שהיא, שהתולה לא תוכל לעשות בארגז החול שלה צרכים.
אבל היא לפעמים עושה צרכים בארגז החול שלה ולפעמים בחדרי מיגורים.
כשהיא עושה צרכים בחדרי מגורים אנחנו מענישים אותה בכך שנותנים לה מכה בישבן, אבל לא נראה שזה עוזר, ואיך אפשר לגמול אותה מהרגל זה?
תודה מראש ויטה.
נ.ב
כשמוסרים למשל לצער בעלי חיים חתולת רחוב , האם צריך לשלם עליה?
ויטהויטה שלום,

לפעמים חתולים לא עושים בארגז החול מסיבה רפואית, למשל עקב דלקת בדרכי השתן, בעיות הורמונליות ועוד. לכן, חשוב לקחת את החתולה לבדיקה וטרינרית מקיפה, הכוללת בדיקת דם ובדיקת שתן. רק לאחר מכן ניתן לפנות לטיפול התנהגותי. מכות רק יחריפו את הבעייה, בין אם היא התנהגותית ובין אם היא רפואית.

לגבי התוקפנות של החתולה - אינני יודעת באיזו סוג של תוקפנות מדובר, ולכן אינני נוהגת לייעץ בנושא מבלי לראות את החתולה. את מוזמנת ליצור איתי קשר אחרי שתקחי את החתולה לבדיקה.

אינני יודעת לגבי מדיניות התשלום בצער בעלי חיים ובאגודות השונות, אך בחלק מהמקומות הם מרדימים חתולים ארש מגיעים אליהם עם בעיות התנהגות.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comאיילת שלום,
יש לנו חתולה פרסית כבת 4 שנים שמזה שלוש שנים, פעם בחודש, עושה פיפי על המיטה והספה שבביתנו ( שלולית שתן- לא רסס) והיא תמיד עושה זאת כאשר איננו נוכחים.
יש לציין שהיא משתמשת באופן קבוע גם בארגז הצרכים שלה (אותו אנו מנקים מדי יומיים- שלושה, הוא גם הוחלף בעבר ע"מ לנסות לפתור את הבעיה).
בנוסף, אנו מקדישים לה המון תשומת לב, כך שלא נראה שהעניין נובע מחוסר תשומת לב.
ברצוננו לדעת מה אפשר לעשות ע"מ לפתור את הבעיה?
נשמח לקבל תשובה,
תודה מראש, שימי ומורןשימי ומורן שלום,

קחו את החתולה לבדיקה וטרינרית מקיפה הכולל בדיקת שתן ובדיקת דם. לעיתים, דלקת קלה מאד בדרכי השתן או בעייה הורמונלית קלה עלולות לגרום לתופעה תיארתם.

במידה והחתולה בריאה, אנא קראו את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" כאן באתר. לעיתים, עודף תשומת לב גורם לכך שחתולים עושים צרכים מחוץ לארגז כאשר הבעלים לא נמצאים.

אם גם המאמר לא מסייע לכם לפתור את הבעייה, אנא צרו איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comביום שבת 24.11 קנינו חתולה רוסייה כחולה בת חודשיים וחצי. החתולה היתה מאוד מפוחדת בהתחלה אבל היסתגלה מאוד מאוד מהר והיא עדיין מיתסגלת. היא יודעת להישתמש בארגז חול פתוח ולנו יש סגור. הורדתי את החלק העליון של הארגז, אבל אני רוצה שתדע איך להישתמש בו כשהוא סגור. היא כבר הישתמשה בו מיספר פעמים כשהוא היה פתוח, וכשהיה עים החלק העליון אבל כשהדלת פתוחה(שמתי מקל שיחזיק אותה פתוחה). היא מפחדת להיות בפנים כשהדלת סגורה. איך אוכל לגרום לה להשתמש בארגז כשהוא סגור?
טליטלי שלום,

חתולים רבים מפחדים להשתמש בארגז סגור. אני בד"כ ממליצה להסיר את דלת הארגז לגמרי בכדי לאפשר לחתולה להשתמש בארגז בחופשיות, ועיין לקבל את יתרונות הארגז הסגור.

אפשר לנסות להרגיל אותה בהדרגה לכך שהדלת סגורה יותר ויותר ע"י קשירת הדלת בגובה הולך ויורד. חשוב לעשות זאת באופן מאד הדרגתי בכדי למנוע מצבים בהם החתולה תעשה צרכים מחוץ לארגז.

תתחדשי,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
שמי מורן ויש לי חתולה בת 8 כבר 4 שנים שאנו גרים בבית קרקע והחתולה רגילה לטייל בחוץ גם מעבר לגבולות החצר וכיוצא בזה התרגלה לעשות את צרכיה שלא בארגז.
בעוד שבועיים אנו חוזרים בחזרה לגור בבית קומות וכמובן שהחתולה באה איתנו,
האם ניתן להרגיל את החתולה לבית דירות, האם יש משהו שניתן לעשות על מנת להקל את המעבר? ואיך מרגילים את החתולה להשתמש שוב בארגז?
תודה מראש מורןמורן שלום,

את מוזמנת לקרוא את המאמר "חתול חדש בבית". אמנם מאמר זה מפרט את השלבים להבאת חתול חדש הביתה, אך הוא מתאים גם בנושא של חתול "ישן" בבית חדש.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום!
שלחתי את שאלתי פעמיים ולא קיבלתי שום התייחסות.אולי השאלה טיפשית אך היא אמיתית.
חתולה פרסית עברה לרשותי אחרי 3 שנים בבית של חבר.היא התאקלמה תוך מספר שעות והיא אוכלת, שותה מתפנקת ונהנת מהחיים (היא גם הכירה אותי קודם לכן, לכן היא עברה אלי).השינוי היחיד בהתנהגותה הוא שבביתי היא כל הזמן מנפנפת בזנב שלה.כשהיא הולכת, כשהיא מתפנקת,כשהיא סתם שוכבת על המחשב... זה לא היה קודם. קראתי שניפנוף זנב מעיד על עצבנות או חוסר שקט, אך לא ניראה לי שזה המקרה שלה.אז מה הסיבה? גם אם השאלה נראית דבילית, אני באמת שואל. אני לא יודע. תודהראובן שלום,

קודם כל, שאלתך נענתה כבר פעמיים. לעיתים עובר מעט זמן עד שהשאלות מגיעות אלי - לפעמים אפילו כמה ימים. יש להתאזר בסבלנות, או לשאול שאלות בפורום החתולים.

אתה מוזמן לדפדף אחורה בשאלות ולמצוא את תשובתי לשאלתך.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי חתולה בערך בת חצי שנה...
אימצתי אותה מהרחוב לפני חודשיים.
אבל יש לי בעיה!היא מתנהגת כמו חיית פראה ולא כמו חתולה מתוקה!
ועוד שאלה הקקי שלי עם חצי דם!כאילו הקקי שלה יוצא חצי דם חצי קקי וזה מפחיד אותי
ואני לא רוצה שזה יחמיר ויקרא לה משהו...
ברבר שלום,

קחי את החתולה לוטרינר לבדוק את נושא הצואה. כאשר היא תהיה בריאה, אשמח אם תרטי יותר בנושא ההתנהגות שלה, ואז אוכל לעזור יותר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום איילה
יש לי חתול זכר מסורס כבן שנה וחצי, הבעיה שלי איתו לא חדשה אבל הפכה להיות בלתי נסבלת ואני שוקלת למסור אותו בעקבות השותפה שלי שכבר לא עומדת ברעש. הבעיה היא
שהחתול מיילל מאוד מוקדם בבוקר שזה בעצם אמצע הלילה. משעמם לו והוא רוצה תשומת לב, זה לא קשור לאוכל (בהתחלה חשבתי שהוא רעב). יש עוד חתולה בבית אבל הוא חתול שמאוד קשור אליי ועכשיו גם לשותפה שלי והוא התחיל לפתוח דלתות באמצע הלילה ולעשות כ"כ הרבה רעש ע"י הפלת דברים שאי אפשר לישון כמו שצריך. הייתה אצלי מישהי שמומחית לחיות והציעה לי לשחק איתו משחקי חכה כדי להתיש אותו לפני השינה, לתת לו צעצועים חדשים כל הזמן לשים לו רוכל בתוך כלי האכלה כדי לשעשע אותו ולהעסיק אותו אבל שום דבר לא עזר. שמעתי שיש כדורים שבעזרתם ניתן לווסת את מחזור השינה של החתול ככה שיתאים לבעליו - שנוכל שלושתנו (אני החתול והשותפה) לישון כמו שצריך. אני יודעת שזה נשמע אכזרי לבקש כדורים שכאלה אבל החתול אצלי מגיל שלושה חודשים ואני אוהבת אותו נורא והדבר האחרון שאני רוצה כרגע זה למסור אותו, יהיה לי מאוד כואב להיפרד ממנו. אז כמפלט אחרון אני שואלת על כדורים שכאלה. אם יש כאלה איפה ניתן לקנות אותם? תודה על העזרה.
איילתאיילת שלום,

אפשר לסובב את ידיות הדלתות ב-90 מעלות כך שאתם תוכלו לפתוח את הדלתות, אך לו לא יהיה על מה לקפוץ בכדי לפתוח את הדלת.

באופן כללי, העצות שקיבלת נכונות - חשוב להעסיק את החתול ולעייף אותו לפני השינה. אך יש לעשות זאת מספר פעמים במשך כל הערב בכדי שבלילה הוא באמת יהיה עייף.

לגבי טיפול תרופתי - יש להתייעץ עם הוטרינר בנושא.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום!
יש לי חתולה פרסית שעברה אלי אחרי שגרה בבית אצל חבר. היא היסתגלה מהר מאוד, תוך פחות מיום (בניגוד לנבואות של כולם) והיא אוכלת, שותה, ומבסוטה מהחיים.ההבדל היחידי בהתנהגות הוא שמאז שעברה אלי היא לא מפסיקה לנפנף בזנבה, ויש לה זנב מפואר מאוד! קראתי שניפנוף בזנב מעיד על מתח, אולם לא ניראה לי שזה המקרה שלה, כי היא מנפנפת בו גם כשהיא מקבלת פינוק. מה זה יכל להיות?ראובן שלום,

שלחתי תשובה בנושא. אתה מוזמן לדפדף אחורה בתשובותי ולמצוא את שאלתך.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לנו גורה מגזע גדול. בת חצי שנה בערך. מעורבת מגזעים לא ידועים.
חמודה, רק שהיא חופרת בעציצים של אישתי עד כדי הריסתם המוחלטת
עוד מעט חיי הנישואין שלי יהרסו מזה ;-)
הסברים לא עזרו
מכות קלות על הטוסיק גם לא עזרו
* זה כן עזר לגמול אותה מלהשתין בבית...
מכות יותר חזקות גם לא עזרו, ואני ממש לא אוהב את זה
אני דיי אובד עצות מה לעשות ואיך לגרום לה להבין שהעציצים מחוץ לתחום
היום היא נמצאת רוב הזמן בחצר ויש לה מספיק מקום ומרחב לחפור בדשא, בערוגות השיחים...
אבל היא מתעקשת לחזור תמיד לעציצים העדינים של אישתי
מה עושים ?! אדיראדיר שלום,

נראה שלי שאתה מדבר על גורת כלבים ולא גורת חתולים. מדור זה נועד לענות על שאלות בנושא התנהגות חתולים. בכל מקרה, גם בחינוך כלבים וגם בחינוך חתולים, מכות לא עובדות, אלא רק מחריפות את הבעייה!

במידה ואכן מדובר בחתולה, אנא צור איתי קשר מחדש.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום לחיות ולבני טיפוחכם האנושיים!
ברשותי חתולה פרסית שהייתה אצל חבר כ-3 שנים ועקב נסיעה היא עברה אלי. היא היסתגלה יפה מאוד ומהר מאוד,אוכלת, שותה, עושה צרכיה איפה שצריך, ובכלל נהנת מהחיים. מה שהשתנה בהתנהגותה הוא הזנב.
מאז שהיא אצלי הוא לא מפסיק להתנפנף לו ימינה ושמאלה. כשהיא מסתובבת בבית, כשהיא מקבלת פינוק וכשסתם היא שוכבת על המקלדת של המחשב.(איפה עוד חתולה נורמלית שוכבת, לא על המחשב?).קראתי שניפנוף זנב אצל חתולים מעיד על עבנות או מתח, אך לא ניראה לי שזה המקרה שלה.
זו לא בעיה קשה, אולי לא בעיה בכלל, אבל רציתי לדעת למה הוא מתנפנף כל היום.ראובן שלום,

אצל רוב החתולים, הנעת הזנב מצד לצד מעידה על עצבנות, סקרנות או "כוונות ציד". גם חתול רגוע ונינוח מזיז לפעמים את הזנב מצד לצד. ההבדל במשמעות של התנהגות זו הוא באופן בו היא עושה את זה. יש הבדל בין נפנוף עצבני ומהיר מצד לצד, בו כל הזנב פחות או יותר זז, ואשר נראה לפעמים כהצלפה של הזנב מצד לצד, לבין הנעה של קצה הזנב מצד לצד בקצב איטי. כמו כן, ההנעה של הזנב מצד לצד לא באה לבד, אלא כחלק משפת הגוף של החתולה, ולכן אי אפשר "לקרוא" ולפרש רק את התנועות של הזנב מבלי לראות את שאר חלקי הגוף. מבלי לראות את החתולה קשה לי לענות על שאלתך.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comבמאי 2007 אימצנו חתול פצוע מאוד. לפי הערכתו של ווטרינר - בן שבועיים . החתול הבריא ולא מזמן התחילה הופעה בלתי צפויה: פתאום התחיל לעשות צרכים ליד השירותים שלו ולא בגלל הלכלוך בשירותים (מנקים אותם כל יום).
איך להבין את המסר שלו ואיך לטפל בזה?
החתול שלנו עקשן, לא מחשיב לבקשות ואיסורים (קופץ לשיש, על השולחן, במיוחד בזמן
שהשולחן מלא אוכל, גונב מהצלחות של האוכלים וחו".
העם יש טיפול לזה?
אלכסנדרהאלכסנדרה שלום,

1. את מוזמנת לקרוא את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" כאן באתר. אם המאמר לא יעזור בפתרון הבעייה, אשמח אם תיצרי איתי קשר.
2. אפשר לחנך חתולים, אך עונשים וצעקות לא עוזרים איתם. יש להרגיל את החתול לשבת במקום אחר בזמן האוכל, ולגרום לשולחן להיות מקום לא נעים עבורו גם כאשר אתם לא בסביבה.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comאילה שלום.
עברנו מהעיר אל הכפר. חתולה כבת שנתיים וחצי וחתול כבן שנה וחצי. המפגש הראשוני ביניהם (בבית סגור בעיר) עבר בהצלחה, לאחר ההסתגלות הם היו משחקים, נחים ורבים יחד. (היו מריבות מי שין איתנו במיטה - היא היתה ותרנית). מאז המעבר, לפני כחודשיים (הם יצאו החוצה לראשונה) השתנו היחסים (הגדולה נפגעה בזנב ממכונית וברחה מהבית ל- 5 ימים אח"כ נותחה בזנב והחלימה בבית עוד שבוע עם "אהיל" על הראש). בתקופה הזו היא היתה רגזנית מאוד, במיוחד כלפי החתול. היום היא כבר שבועייים אחרי, אך רוב היום היא לא נמצאת בבית, מגיעה בערב לאכול ולישון (לא תמיד) וממשיכה לנהום ולתקוף את החתול ולהיות רוב הזמן לבד. היא מאוד התרחקה מכולנו. מה יש לה? האם היחסים יחזרו להיות טובים ביניהם?
לילךלילך שלום,

החתולה מסתובבת בחוץ, ואין לכם מושג מה קורה לה שם. היא כבר נפצעה פעם אחת (אם לא יותר). היא עברה טראומות שונות, כגון התמודדות עם כלבים וחתולים עוינים, מכוניות ואולי גם אנשים שלא אוהבים חתולים. כל עוד היא ממשיכה לצאת החוצה, היא ממשיכה לחוות חויות לא נעימות, אשר אתם כלל לא מודעים אליהם. מבלי לדעת מה קורה לה כשהיא מסתובבת בחוץ, קשה לי לענות לשאלתכם.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב
חברתי ואני אימצנו לאחרונה שני חתולים פרסים לא מעוקרים שניהם בסביבות גיל שנה (עפ"י וטרינר, עם הבעלים הקודמים אין קשר). הזכר מסרב לעשות את צרכיו בארגז (לנקבה אין בעיה מסתבר), למרות שקנינו לו ארגז נוסף הוא עדין עושה את צרכיו בצמוד לארגז, ואילו הנקבה עושה בשניהם..
תודה מראש. עידןעידן שלום,

האם הזכר נבדק ע"י וטרינר? חשוב לבצע גם בדיקת דם ובדיקת שתן בכדי לשלול בעייה רפואית.

במידה והחתול בריא, אתה מוזמן לקרוא את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" כאן באתר. אם אחרי שתקרא את המאמר ותיישם את הכתוב בו עדיין יהיו לך בעיות, אתה מוזמן ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.com«   «הבא   | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...