פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום, יש לנו בבית שתי חתולות, שאנו לא מאפשרים להן לצאת לחצר למרות שזו קומת קרקע. אחת מהן או שתיהן משתינות מחוץ לקופסא, בעיקר ליד חלונות ועל הוילונות המכסים את החלונות. אנחנו חושדים שזה בגלל חתול זכר שנכנס לפעמים לחצר שלנו ולפעמים עומד מולן מעבר לזכוכית החלון. האם זה סביר? ואם כן, איך ניתן לפתור את הבעיה?
תודה אברהםאברהם שלום,

מאד ייתכן והבעייה היא אכן חתולי רחוב אשר נמצאים סביב החלונות של הבית. אם זו אכן הסיבה, אפשר לנסות לשים וילונות או להדביק בריסטול או קרטון על החלק התחתון של החלונות, בכדי שהחתולות יראו פחות את החתולים בחוץ. כמו כן, רצוי לנסות ללכוד את אותו החתול ולסרס אותו, או, לחלופין, לנסות לגדר את הגינה בצורה כזו שהחתול לא יוכל להכנס.

האם החתולות מרססות שתן (על משטחים אנכיים) או משתינות בכריעה (על משטחים אופקיים)?
האם החתולות נבדקו ע"י וטרינר?
האם שתיהן עושות צרכים מחוץ לארגז או שרק אחת מהן?

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום
יש לי חתול בן שנה ושלושה חודשים החתול נמצא אצלי כמעט שנה. עברתי דירה לפני חודש בדירה הקודמת החתול גר עם כלב בערך 9 חודשים (הכלב עזב לפני המעבר דירה) מאז שהכלב עזב נראה כי החתול "משועמם" מילל יותר ורוצה יותר תשומת לב אבל בסך הכל נראה לי כי המעבר לדירה החדשה היה קל והחתול הסתגל לבית החדש.
הבעיה היא שמאז המעבר לדירה החדשה החתול משייף את הציפורניים שלו על כל דבר אפשרי (הוא עשה זאת גם קודם אך בתדירות הרבה יותר נמוכה) וזה הורס לי את כל הרהיטים בבית. קניתי לו משטח גירוד אבל הוא לא מתעניין בו (כשהוספתי קאטניפ הוא התעניין בו אבל אחר כך הוא עוזב ולא חוזר למשטח) איך אפשר לחנך אותו לא להרוס רהיטים ???
אם בכלל אפשר ... חוץ מזה הוא חתול מקסים ואוהב ונוח
תודה רבה
גליגלי שלום,

משטח הגרוד צריך להתאים להעדפות של החתול. אם החתול אוהב לשייף ציפורניים על משטחים אנכיים ואת קנית אופקי, זה לא יעזור. גם הטקסטורה של המשטח צריכה להתאים להעדפות שלו. מיקום המשטח חשוב לא פחות - המשטח צריך להיות סמוך לאותם הרהיטים שהוא הורס היום.

אחרי שהחתול מתחיל להשתמש במשטח הגרדו אפשר להתחיל לפוך את הרהיטים לפחות אטרקטיביים ע"י כיסויים בניילון קשיח, למשל.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי 5 חתולים מתוכם 3 גורים כבני 8 חודשים החיים בגינה העיניין הוא שהם עושים את הצרכים שלהם בכל הגינה והיא כולה מסריחה, אני על סף יאוש ומסירה שלהם מה לעשות? כיצד תוחמים אותם , מדובר בגינה גדולה יחסית של כ 359 מ"ר חלקה עם דשא חלקה עם עצים
משהמשה שלום,

חתולים מעדיפים לקבור את הצרכים שלהם במידת האפשר. אם תספק להם שטח חולי, סביר להניח שהם יעברו לעשות את צרכיהם שם, ואז תוכל גם לנקות את החול בכדי לצמצם את הריח.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
אנחנו רוצים להביא הביתה כלב וחתול.
השאלה שלי היא, האם הם יסתדרו ביחד? ואולי הם יסתדרו יותר כאשר נביא את שניהם כגורים? או אחד מהם?...או אולי יש גם קשר למין הכלב או החתול...
בתודה,
יעליעל שלום,

תוצאות מחקר שיזמתי והשתתפתי בו, ולא התפרסמו, הראו שחתולים וכלבים יסתדרו בצורה הטובה ביותר אם שניהם מגיעים כגורים - החתול לפני גיל 6 חודשים והכלב לפני גיל שנה. אין קשר למין שלהם.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
לפני יומיים החתולה שלנו (בת 5) ירדה דרך המרפסת אל היער למטה..כמו שהיא רגילה לעשות כבר 4שנים.
אבל עד עכשיו היא לא חזרה הביתה, וחוץ מפעם אחד כשהייתה גורה ונעלמה ליומיים, היא אף פעם לא נעלמה ליותר מ-48 שעות, בלי מים..
אנחנו די דואגים לה, ולמרות שהיא מעוקרת ברצוני לשאול אם זאת תקופת הייחום שלה והאם יש קשר להעלמותה? איזה עוד סיבות יכולות לגרום לה לא לחזור עד עכשיו?
תודה,
יעל.יעל שלום,

אם החתולה מעוקרת, היא לא מתייחמת.

ייתכן ומשהו קרה לחתולה - או שהיא נפצעה, או שהיא נבהלה ממשהו ומפחדת לצאת ממקום המסתור שלה, או שהיא לא מוצאת את הדרך חזרה הביתה. ייתכן ויש חתולה מיוחמת בסביבה והזכרים הלא מסורסים שבאיזור עצבניים ותוקפים אותה. כמובן שייתכנו אפשרויות נוספות.

רצוי לתלות מודעות עם תמונה שלה בכל איזור מגוריכם, וכן במרפאות וטרינריות וחיות ציוד לחיות מחמד בטווח רחב יותר. ליד הבית כדאי לפזר מעט מהאוכל שלה, וכן לפזר מעט מהחול מארגז החול שלה (לא צמוד לאוכל שאתם מפזרים). הריחות המוכרים עשויים למשוך אותה לצאת ממקום מחבוא, במידה והיא שם. מומלץ גם לשים מספר קערות מים במקומות שונים בסביבת הבית.

חשוב לחפש את החתולה - רצוי בשעות הערב, הלילה וכן לפנות בוקר. במקרים רבים, חתולים מוצאים לעצמם מקום מסתור ומפחדים לצאת ממנו.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום, יש לי חתולה בת ארבעה חודשים,
החתולה גרה בבית, אבל יש לה אפשרות לצאת ולהכנס מתי שהיא רוצה, לכן רוב היום היא בחוץ
הבעיה היא שיש לה חוסר כשרון לברוח ממכוניות, וקראו כמה מקרים של כמעט תאונה.
היא לא נזהרת ממכוניות ואן לה את המודעות לכך.
אני לא רוצה לכלוא את החתולה בבית לבד כל היום, יש אפשרות לנסות לשפר אצלה את המיומנות הזאת? האם המיומנות אולי תשתפר בעתיד?
היה לי חתול קודם, והוא לעומתה ידע מאוד טוב לא להתקרב למכוניות
המון תודה מלימלי שלום,

לא ידועה לי דרך לשפר מיומנות זו בחתולים. הפתרון היחידי הוא למנוע ממנה גישה לכביש.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comלאילה שלום רב,
יש לי חתול סיאמי מתוק בן שנה ורבע שחי רק בתוך הבית. הוא קצת משועמם לאחרונה,
ואני רוצה ללמד אותו לשחק מסירות. הוא דוקא כדורגלן מוכשר מאוד כשהוא רוצה. פעם הוא אפילו שיחק איתי ספונטנית מסירות עם פינג פונג רך כמעט רבע שעה בגבולות חדר
האמבטיה, פשוט מדהים, אבל זה היה ממש מזמן וחד פעמי.
פשוט לא נראה שהוא תופס מה אני רוצה ממנו, גם כשאני מראה לו קופסת פנסי פיסט כפיתוי
וגוררת את הכדור עם חוט לכיוון הנכון כל פעם עם כמה מילים חוזרות. הוא פשוט מכרסם את החוט.
אני בטוחה שאפשר ללמד אותו כי הוא חתול די חכם. אבל אני לא יודעת איך להסביר לו ב"חתולית". אודה מאוד על עיצה שיטתית בעניין זה.
כל טוב,
טליהטליה שלום,

אפשר לאלף חתולים, ואפשר לשחק איתם. קשה ללמד חתולים כאשר הם מנסים לשחק - הם מאד מאד מרוכזים במשחק, ולא מנסים / מסוגלים ללמוד. כדאי לך להפריד בין למידה לבין משחק, ואז אולי תשיגי תוצאות.

במידה ואת מעוניינת לאלף את החתול (וזו דרך נהדרת להוסיף לו עניין בחיים), את מוזמנת ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום רב. יש לי חתולה בת 5, מגזע פרסי , מעוקרת. לאחרונה היא החלה להשתין על המיטה שלי. היא עשתה זאת בעבר כמה פעמים וחדלה אבל בשבוע האחרון היא עשתה זאת פעמיים. באף אחת מהפעמים לא "תפסתי" אותה עושה את זה .. רק הרחתי את הריח המלבב. בפעם השנייה ששמתי לב לכך, לקחתי אותה ותחבתי את אפה אל תוך הכתם המצחין וגערתי בה תוך מכות קלות על ראשה. בניגוד לספה ושטיח, מיטה זה דבר די אנטימי שאינו בר ניקוי בקלות. הוריי אמרו לי שהיא עושה זאת כיוון שאני לא מעניקה לה מספיק אהבה או שאין לה מספיק אוכל או שאני לא מנקה לה את הקקי מהארגז. אך גם לאחר שהרעפתי אהבה (מה שהיא קיבלה תמיד ועתה אף יותר) וגם לאחר שהחלפתי החול ודאגתי לאוכל זמין בכל שעות היום .. גם לאחר כל זה היא עדיין ממשיכה. נורא מסריח לי!!!! אנא תשובתכם.
תודה שחףשחף שלום,

תחיבת האף של החתולה בשתן, צעקות ומכות לא רק שלא עוזרים בפתרון הבעייה, אלא עלולים אף להחריף אותה!

קודם כל, קחי אותה לוטרינר לבדיקה מקיפה, הכוללת בדיקת דם ובדיקת שתן. במקרים רבים, עשיית צרכים מחוץ לארגז נגרמת מדלקת בדרכי השתן.

במידה והחתולה בריאה, אנא צרי איתי קשר טלפוני. נשמע שהאינטראקציה ביניך לבינה לא נכונה, וגורמת לחתולה לסטרס רב (אשר עלול לגרום לעשיית צרכים מחוץ לארגז).

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום רב,
אנו מגדלים חתולה בביתנו מזה כשנה וחצי, החתולה הורגלה במשך כל הזמן הזה להיות חתולת בית ולא הורשתה לצאת החוצה לגינה. לפני כחודשיים בערך התחלנו להתיר לה לצאת לגינה לשעות מספר ואז להחזיר אותה הבייתה.
כעת הגענו למצב בו החתולה לא מוכנה להיות בבית ומחפשת בכל רגע חלון פתוח כדי לקפוץ החוצה לגינה.
שאלתי היא כיצד אפשר למנוע מצב זה ואיך אפשר לחנך את החתולה לא לצאת החוצה בכל פעם שיש חלון פתוח ? האם יש דרך לאלפה או לגרום לה לרצות להישאר בבית במשך כל היום ? חשוב לציין שיש לה שירותים בבית ואת כל התנאים שהיא צריכה במהלך היום ...
שחרשחר שלום,

עבור חתול, החיים בחוץ מעניינים מאד. יש שם ציפורים, מכרסמים וחרקים שאפשר לצוד, ודברים רבים עליהם אפשר להתבונן. כמובן שיש גם יותר סכנות בחוץ (חתולים אחרים, כלבים, מכוניות, אנשים שאינם אוהבים חתולים וכו'). אם הרגלתם אותה לצאת החוצה, סביר להניח שהיא לא ממש תרצה לחזור להיות סגורה בבית, שם משעמם יותר.

אפשר לגרום לה להשאר בבית ע"י הקפדה על כך שהדלת תהיה סגורה, וכן התקנת רשתות מחוץ לחלונות. במקביל, חשוב מאד לספק לה תעסוקה ועניין בתוך הבית, למשל באמצעות צעצועים אינטראקטיביים.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאיילה שלום ותודה על תשובתך,
בהמשך לעצתך לסגור אותה בבית, רציתי לשאול למשך כמה זמן אנו אמורים לעשות זאת עד שהיא תתרגל לכך ולא תחפש כל פירצה ? כי די קשה לחיות בבית שכל חלון בו סגור...
האם לאחר תקופה היא תתרגל או שגם לאחר חודש חודשיים ברגע שהיא תראה חלון פתוח היא תנסה לצאת ?
תודה רבה על התייחסותך
שחרשחר שלום,

קשה לי לענות על שאלה זו. התשובה שונה מחתול לחתול, ומבעלים אחד לאחר. למרות זאת, כפי שכתבתי בתשובתי הקודמת, יהיה כדאי לשים רשתות על החלונות בכדי למנוע ממנה לצאת.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי חתולה בת שנה וחצי והיא מעוקרת, ומכיוון שרוב היום אני לא נמצאת בבית חשבתי לאמץ עוד אחד.
השאלה שלי האם כדאי? ואם כן מה עדיף, זכר או נקבה? ואיך לדאוג שהחתולה שיש לי כיום תקבל אותו/ה בסדר?מרב שלום,

את מוזמנת לקרוא את המאמר "מפגשי חתולים" כאן באתר. מאמר זה מפרט כיצד רצוי להפגיש בין 2 חתולים זרים. לא תמיד ההפגשה קלה, ולעיתים לוקח זמן עד שהחתולים מסתדרים.
אם את מתכוונת לסרס/לעקר את החתול/ה החדש/ה, אין הבדל משמעותי בין זכר ונקבה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב,
יש לי שתי שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובות:
רקע-החתולה שלי חתולת רחוב בת 5 חודשים, מעוקרת.
נמצאת אצלי מגיל חודש וחצי.
1. כבר חודש שקיים אצלי בדירתי (קומת קרקע), מדיניות החלון הפתוח עם חתולתי.
רק שלאחרונה (השבוע) נכנס לדירה חתול רחוב בכל פעם שהחלון פתוח.
דבר זה מכניס את חתולתי לחרדה, מה לעשות?
פתיחת חלון בזמן שאני ישנה מאפשר לי להצליח לישון בלי הפרעות/ הצקות מצד החתולה, אך לא מאפשר לי לשמור לחתולה על הטיריטוריה...
2. האם יש מה לעשות בקשר להצקות של החתולה בזמן השינה, מבלי לסגור את הדלת?
תמריקתמריק שלום,

1. אפשר להתקין בחלון דלת חתולים אשר נפתחת באמצעות מגנט. את המגנט מצמידים לקולר של החתולה, ובאופן זה רק היא תהיה מסוגלת לצאת ולהכנס דרך החלון.

2. בכדי לגרום לה להפסיק להציק במשך הלילה צריך קודם כל לעייף אותה לפני השינה באמצעות צעצועים אינטראקטיביים. כמו כן, יש להתעלם ממנה לחלוטין במשך הלילה - לא לקום, לא לגעת בה, לא לדבר או לצעוק, לא להתהפך במיטה ועד כמה שאפשר גם לא לשנות את קצב הנשימה. אמנם יהיו כמה לילות בהם לא תוכלי כמעט לישון, אך אחריהם היא תבין את הרעיון ותפסיק להפריע לך.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהאם חתולים רגישים לדגדוגים?
יעליעל,

אני חייבת להודות שמעולם לא חשבתי על נושא זה.

אני מניחה שמכיוון שחתולים לא צוחקים כמונו, לעולם לא נדע בוודאות. למרות זאת, נראה לי שהמקומות שאצלינו רגישים לדגדוגים לא משפיעים על חתולים, ויש חתולים אשר מאד לא אוהבים מגע במקומות אלו (כפות רגליים, בטן ובית שחי).

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי חתול בן 3 וחצי והוא כל הזמן שורט אותנו מה לעשות?
תודה יפעהיפעה שלום,

בכדי לפתור בעיות התנהגות בחתולים, צריך קודם כל למצוא את הגורם להן, ואז לפעול בהתאם לכך.
את לא נתת מספיק פרטים בכדי לזהות את המקור לשריטות של החתול, אך גם אם היית נותנת פרטים נוספים, אני בד"כ מעדיפה להמנע ממתן עצות בנושא תוקפנות דרך האינטרנט, בעיקר מכיוון שעצה לא נכונה עלולה לגרום ליותר נזק מאשר תועלת. אשמח אם הורייך יצרו איתי קשר לקביעת פגישת ייעוץ התנהגותי.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comבהמשך לשאלתי על הגורה בת החודש וחצי - אליזבת, היא מתחילה להתרגל לאכול מצלחת וכבר לא צריכה אותי לידה בכל ביס.
כדאי לציין שהיא מקבלת שימורים של אוכל רטוב לגורים יחד עם אוכל יבש שהורתח והפך לעיסה שקלה לאכילה (אני משקיעה עד להעברת העיסה במעבד מזון ליצירת עיסה חלקה ונוחה לאכילה.
ביומיים האחרונים היא אוכלת כמויות אדירות ושואגת כל הזמן בדרישה לקבל עוד. אני בעד התיאבון הבריא, אבל האם כדאי להגביל אותה בכמות המזון שאני נותנת או שגופה יודע בעצמו מתי לעצור?
שרוןשרון שלום,

אפשר בהדרגה להעלות את כמות האוכל שהיא מקבלת, ולהוריד את כמות הלחות שבו, עד שתגיעי לאוכל יבש.
רוב החתולים יודעים לווסת את כמות האוכל שהם אוכלים, אך במקרה שאת לא בטוחה, יש לפנות לוטרינר (יכול להיות שהיא סובלת מטפילי מעיים אשר גורמים לה לצרוך כמות גדולה יותר של אוכל ולהרגיש רעבה כל הזמן, למשל).

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהחתולה שלנו מביאה לפתח ביתנו "מתנות" כגון ציפורים מתות, עכברים מתים וחלקי חיות אחרים. כיצד ניתן לטפל בבעיה?
שלומיתשלומית שלום,

הדרך היחידה למנוע מהחתולה להביא לכם "מתנות" כאלו היא למנוע מהחתולה לצאת החוצה.

פתרון פחות יעיל יהיה לשים לה קולר עם פעמון, אך קולר כזה עלול לסכן אותה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום, מצאתי גורת חתולים כבת חודש-חודש וחצי (לפני כשבועיים) צווחנית ותובענית. האכלתי אותה במשך שבועיים במטרנה של חתולים.
לחתולה-אליזבת יש כבר שיניים אך היא מסרבת ללקק ולאכול מצלחת, המצב כיום הוא שאת בקבוק המטרנה החלפתי בכף היד שלי, ממנה היא מוכנה לאכול אוכל של גורים. היא ממש יונקת לי את היד ובולעת את האוכל, אך מסרבת ללקק ולאכול מצלחת.
איך אני מרגילה אותה לאכול מצלחת? מדוע היא אינה מלקקת אלא נושכת או מוצצת את האוכל? האם היא עיין קטנה מדיי?
באופן כללי מצב בריאותה טוב, היא ערנית וצווחנית, מטיילת בבית ותרה אחרי מקומות חדשים... אבל אני נאלצת לשבת לידה 3-4 פעמים ביום לטקס ההאכלה... יש מוצא?
שרוןשרון שלום,

האם האוכל יבש או לח (פחית שימורים)?

כאשר מרגילים חתולים לאכול אוכל מוצק רצוי להתחיל מפחית שימורים, ורצוי כזו שמיועדת לגורים. הרבה יורת קל לגורים לאכול אוכל לח. בשלב הבא, לוקחים אוכל יבש ומרטיבים אותו במים. בהתחלה כמות המים צריכה להיות גדולה יחסית, ובהדרגה מצמצמים את כמות המים, עד שלא צריך להרטיב את האוכל כלל.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום!
אני רוצה להביא הבייתה חתול אבל אמי רוצה חתול שאין לו נשירת שיער ולפי מה שאני יודעת זה שלחתול פרסי אין נשירת שיער.האם זה נכון?
איזה מזון הכי מומלץ, איזה חיסונים וטיפולים חתול מקבל, איזה בעיות נפוצות יש לחתולים, מה יותר כדאי גור או בוגר?
תודה ספירספיר שלום,

לחתול פרסי יש נשירת שיער. אם אני לא טועה, החתולים היחידים שאין להם נשירה הם מהגזעים הקרחים, כדוגמת הספינקס הקנדי.

מבחינת מזון - רצוי להתייעץ עם הוטרינר. המזון צריך להתאים לגיל החתול ולמצבו הרפואי.
מבחינת החוק, אין חובה לחסן חתולים, אך רצוי לחסן אותם בחיסון מרובע פעם בשנה כאשר הם בוגרים (כאשר הם גורים - פעמיים, -בגיל חודשיים ובגיל 3 חודשים). מלבד זאת, רצוי לתת לחתול טיפול נגד תולעי מעיים פעמיים בשנה.

גור הנו מאד אנרגטי, ומאד יאהב לשחק. לפעמים זה מעט מפריע. כמו כן, אם הוא צעיר מדי, עלולות להתפתח בעיות התנהגות שונות מכיוון שהוא לא גדל עם אמו ועם אחיו. לעומת זאת, האופי של חתול בוגר כבר מעוצב, ולא צפוי להשתנות באופן משמעותי. את מוזמנת לקרוא את המאמר "בחירת החתול המושלם" כאן באתר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comיש לי שאלה
יש לי חתול בן שמו מקס - כול הזמן רוצה לרדת למטה מה עושים
לא ישן כול הלילה ועוד משהו יש לו ריח לא טוב מהפהשלום,

אם אתם לא רוצים שמקס ירד למטה, צריך להקפיד שלא תהיה לו אפשרות לרדת למטה. במקביל, חשוב לשחק איתו באמצעות צעצועים אינטראקטיביים בכדי שהוא יוכל להוציא מרץ, וכן לנסות להוסיף לו עניין בחיים בתוך הבית. אתם מוזמנים לקרוא את המאמר "בבית או בחוץ", המפרט מה לעשות בנושא זה.

לגבי השינה בלילה - אם תעייפו אותו באמצעות צעצועים אינטראקטיביים לפני השינה, וכן תתעלמו ממנו מהלך הלילה, הוא בסופו של דבר יפסיק.

בנושא הריח הרע מהפה - יש לפנות לוטרינר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאילה שלום :]
בעוד כחודש אני עוברת דירה, מדירת גג לווילה דו משפחתית, אשמח ליידע אותך בתיכנון שלי להעברת החתול לדירה החדשה, כדי לשמוע הערות או טעויות, כי אני רוצה שהכל יהיה מושלם בשבילו ... ללא טעויות קריטיות... רק לפני כן אני חייבת לציין שהוא פחדן למדי, פוחד מכל רעש קטן וכאשר אורח בא הוא רץ אלי מיילל ואז הולך למקום מחבוא [שזאת לא בעיה זה פשוט האופי שלו.. פחדן... ניסינו לטפל בזה... אבל נו מילא... ]
אז הנה התכנון... סליחה אם הוא ארוך... :
כאשר יבואו המובילים החתול שלי ישאר בחדרו של אחי, שלא יעבור מהבית עד פסח, כך יהיה לו שקט עד שיסיימו...
הוא ישאר בבית לילה שלם [דבר שאני לא בעדו אך יש עוד זמן לשכנע את הוריי ]... ויום לאחר מכן נוכל לקחת אותו לחדר שלי בבית החדש שיהיה כבר מסודר ברהיטים שהוא יודע ומכיר...
אמ... הוא יישאר בחדר כמה ימים אני מניחה... ואז נוכל להראות לו את שאר הבית, ניתן לו כמה שבועות להתרגל, ורק אז נראה לו שיש בפניו אפשרות לצאת לגינה [בתקווה שהוא לא יגלה זאת לפניכן :
אוקיי אז הגעתי לשלב השאלות :
1. החתול שלי, מקסי, לא אוהב קולרים בכלל, למען האמת, הוא שונא אותם ומוריד אותם לבדו... לא היה לי משנה בבית הזה אבל כמובן שלא אתן לו לצאת לגינה ללא קולר, אז תהיתי אם ישנה אופציה להרגיל אותו לקולר... אמ... או קולר עם ריח מיוחד שיגרום לו לנוחיות מסויימת...
2. ובכן, הבית לא נמצא על כביש ראשי, אז אין חשש גבוהה מדי שהחתול ידרס חס וחלילה ! אבל יש לי חששות נוספות... אמ... מה יקרה במידה ויפרוץ עימות בין מקסי לחתול אחר [ד"א מקסי מרוסס... ], אם הוא ירצה לברוח, אם ינשוך אותו כלב, אם ידבק בכלבת [מחלה ששמעתי שאין במרכז אבל אני לא מעוניינת לקחת סיכון...] לכן תהיתי אם כדאי להוציא אותו החוצה.. דבר שאני מתארת לעצמי שהוא ילחם עליו [הוא מאוד עקשן.... ]
3. אני ממש לא חושבת שלהשאיר חתול בבית ריק ללילה שלם ליום אחד זה רעיון טוב... למען האמת אני ממש נגד הרעיון ! הוא לא יראה את המקומות מחבוא שלו שהוא יזדקק להם נואשות באותו הרגע, הוא לא ימצא את בעליו, רק את אח שלי שהוא ממש אוהב... הוא יכול לעשות דברים מטורפים ! [שהוא כבר עשה כשבאו לצבוע את הבית, הם יכלו לעלות לו בחייו בדרך אכזרית... אבל לא ניכנס אליהם עכשיו... >< ] אז חשבתי להשאיר אותו בחדר של אחי בזמן שמסדרים את חדרי בבית החדש, או לפחות מרהטים אותו...ואז להעביר אותו בכלוב לחדר שלי... מה דעתך?
אני שואלת את השאלה הזאת כי אני ואבי מתווכחים, אבא אומר שצריך לתת לו לעקל שהוא לא יגור יותר בבית החדש אבל אני טענתי שזה טיפשי כי הוא רק יקבל טראומה שכל המקומולת מחבוא שלו כבר לו שם, ואולי אפילו חרדת נטישה.
האם החתול שלי ישנא אותי לאחר שנעבור... כי הוא אוהב אותי עכשיו יותר מכולם, ויסמוך רק עלי שהוא יהיה בסדר בזמן שיש רעש מחוץ לחדר של אחי... לכן אני איתו, אבל לעומת זאת, אני זאת שאכניס אותו לכלוב, בחדר שלי הוא ישאר במשך כמה ימים למרות שהוא רוצה לצאת משם ולראות מה קורה... הוא לא יראה אותי כאשמה? האם הוא לא יתן לי להתקרב אליו יותר?
תודה מראש וסליחה על ההודעה הארוכה מדי... אני חושבת שתוכלי לעזור לי בעניין... :]
מאיהמאיה שלום,

1. אם החתול נוהג להוריד קולרים, סביר להניח שלא משנה איזה ריח תשימו על הקולר, הוא עדיין יוריד אותו. אפשר לנסות להשתמש בתרסיס Feliway, אבל אני בספק אם זה יעזור.

2. את מוזמנת לקרוא את המאמר "בבית או בחוץ" כאן באתר. מאמר זה מפרט את הייתרונות והחסרונות של מתן גישה החוצה לחתול.

3. בחתולים, חרדת נטישה הרבה יותר נדירה מאשר בכלבים. אפשר להשאיר את החתול בבית הריק לילה שלם. רצוי לעשות זאת בחדר סגור, בו יהיו לו ארגז החול, מקום מרבץ וכלי המים והאוכל (כאשר ארגז החול רחוק ככל האפשר מכלי המים והאוכל וממקום המרבץ). תוכלו לנסות ולהשתמש בתרסיס Feliway בחדר של אחיך למשך הלילה, ובחדר שלך לאחר המעבר. תרסיס זה מרגיע חתולים במידה מסויימת.

סביר להניח שהשינויים יגרמו לחתול לחוסר בטחון (בנוסף לפחדנות הנוכחית שלו). אם היום החתול בורח אלייך כאשר הוא מאבד את הבטחון העצמי, נראה לי שהוא יעשה זאת עוד יותר לאחר המעבר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.com«   «הבא   | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...