פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

אנחנו גרים בקומת קרקע ולפני קצת יותר משנה אימצנו 2 גורים. החתולים (מיותר כמובן לציין) מתוקים, אבל כל הזמן מנסים לצאת מהבית.
אנחנו מאוד מפחדים שיצאו מכיין שאנחנו גרים בעיר- יש הרבה מכוניות הרבה חתולי רחוב (חלקם ממש ערסים וטריטוריאלים), יש כלבים מחלות ועוד כל מני הפתעות "חיוביות" שמחכות להם בחוץ.
אתמול גיליתי שאחד החתולים נעלם לנו. יצאנו החוצה לחפש אותו ומצאנו אותו בסבך סיחים. לקח לנו איזה שעתיים להוציא אותו משם (בכח ע"י התזת מיים אחרי שניסינו בדיבורים, עם אוכל, ע"י נסיון עם מקלות וכו'- הדבר היחיד שהציח להוציא אותו זה רק זרם מיים). החזרנו אותו הביתה ואחרי כשעתיים הוא שוב נעלם. אז הבנו מאיפה הוא מצליח לחמוק: יש לנו על החלונות רשת ששמנו כדי שהחתולים יוכלו לשבת על החלון ויהיו באויר, והחתול החצוף קרע את הרשת וברך דרך שם. אז כמובן שתיקנו את הרשת ומאז אנחנו כל הזמן רואים אותו מנסה שוב לקרוע את הרשת החדשה.
מה לעשות???
מצד אחד אני לא רוצה שיצא- בשל הבעיות שהזכרתי קודם, וגם אני יודעת שאם מרגילים חתול לצאת- אז לא נפתרים מזה...
מצד שני- אם הוא כל כך מנסה לברוח ולצאת החוצה? אולי....
בקיצור מה עושים?תמר שלום,

את מוזמנת לקרוא את המאמר "בבית או בחוץ" כאן באתר. מאמר זה מפרט את הייתרונות והחסרונות של מתן אפשרות לחתול לצאת החוצה.

ישנן רשתות עמידות יותר אשר החתול לא יצליח לקרוע - אפשר לשים שתי שכבות של רשת, אחת נגד זבובים ואחת נגד בריחת החתול.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום!
יש לי מספר שאלות על חתולים...
1. האם צריך לצחצח לחתולים שיניים, אם כן כל כמה זמן?
2. קראתי שבעיקרון צריך לעשות אמבטיה לחתול רק במקרים מיוחדים, האם זה נכון?
אם צריך לעשות לו אמבטיה, באיזו תדירות?
3. באיזה גיל גור חתולים הופף לבוגר?
4. כמה פעמים ביום אוכל גור וכמה פעמים בוגר?
5. האם יש צורך בפילטר בארגז החול?
אני מצטערת על השאלות הרבות,
אשמח לתשובות!שלום,

1. רצוי לצלחצח לחתולים שיניים בעזרת משחת שיניים המיועדת לבעלי חיים. התדירות המומלצת היא פעם ביום.
2. לרוב אין צורך לרחוץ חתולים.
3. חתול נחשב לבוגר בגיל שנה.
4. חתולים בכל הגילאים צריכים לאכול כמויות קטנות בתדירות גבוהה. לכן לרוב מומלץ להשאיר לחתולים אוכל זמין כל הזמן.
5. פילטר אשר מסנן מה?

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
יש לנו גור פרסי בן תשעה חודשים עדין וחביב ביומיים האחרונים הוא מסרב לעשות את צרכיו
בארגז החול (יש לציין שמאז היותו גור קטנטן הוא עושה שם את צרכיו), הוא מחפש מקומות חלופיים להטיל שתן ועם הצואה הבעיה קשה יותר, הוא פשוט נכנס לאמוק רץ בכל הבית ומפזר את הצואה. לאחר מכן מתכנס בתוך עצמו ולא יוצא מתחת למיטה, בנסיונות לקרבו לארגז הוא מביע פחד.הוא עבר בדיקה וטרינרית מקיפה ובריאותו תקינה. האם החלפת ארגז החול יביא לפתרון?
רינתרינת שלום,

יכול להיות שהוא נבהל ממשהו בזמן שהוא היה בארגז החול, ומאז הוא מפחד להיות שם או להתקרב לארגז. אם זה המקרה, החלפת הארגז (ואולי אף סוג החול) והעברתו למקום אחר בבית עשוייה לפתור את הבעייה. אם זה המקרה, ככל שהארגז יראה שונה מהארגז הנוכחי כך יהיה לו קל יותר להשתמש בו (ארגז פתוח/סגור, עם דפנות גבוהות/נמוכות, בצבע שונה וכד').

האם החתול מסורס?
האם חתולים נוספים נכנסים אליכם הביתה?
היכן ממוקם הארגז?
היכן נמצאים כלי המים והאוכל שלו?

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comפולי החתולה שלי מגזע סיאמי , תהה השנה בת חמש עשרה . חתולה בריאה ללא היסטוריה של מחלות. לאחרונה היא החלה מיללת יללות קולניות בשעות שונות של הלילה ואין לי כל הסבר לזאת. תופעה נוספת היא בעית אוכל, מאז ש"פריסקיז" האוכל הקבוע שלה שינה גירסה , היא מאד בררנית ולמרות שהנחתי לפניה שלושה סוגי אוכל היא ממעטת באכילה ורק מיללת. ניסיתי סוגים שונים אך לשוא. אפשר ששתי התופעות קשורות ואפשר אחרת??? האם יש לך ניסיון או רעיון במה הדברים אמורים?
יולייולי שלום,

חתולים סיאמים ידועים כ"דברנים" יחסית לגזעים אחרים.
יכול להיות שיש קשר בין החלפת האוכל והיללות. מאד ייתכן שהיא רגילה ללכת לאכול בשעות הלילה, ואז מגלה שיש את האוכל החדש שלא וצא חן בעיניה. אם זה המקרה, את יכולה לנסות אחד משני דברים - או להתעלם מהיללות ולחכות עד שהיא "תישבר" ותתחיל לאכול, מה שעלול להיות מסוכן מעט בחתולים, או שאת יכולה לנסות סוגים שונים של אוכל עד שתמצאי משהו שהיא אוהבת.
אם היללות שלה בשעות הלילה הן לא בגלל החלפת האוכל, במיוחד לאור גילה המתקדם, רצוי לקחת אותה לוטרינר לשלול בעייה רפואית. אם היא בריאה לחלוטין את מוזמנת ליצור איתי קשר מחדש.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comעברנו דירה לפני מספר חודשים וחתולה מהרחוב החדש אימצה אותנו (היא נכנסת לדירה כאילו חייתה כאן כל הזמן, חברותית אבל די מפחידה את החתול שלנו) אנחנו מאכילים אותה לעיתים קרובות והיא כל הזמן הולכת וחוזרת, עכשיו היא ממש כורעת ללדת ובימים האחרונים היא מנסה להיכנס לדירה כשפניה מועדות לחדר השינה שלנו(מתחת למיטה-אם להיות מדוייקת)אנחנו מוציאים אותה אך אז היא מייללת מחוץ לדלת ללא הפסקה.אנו חושבים שהיא מחפשת מקום להמליט ואנו רוצים לעזור לה אך אנו חוששים שהגורים יפתחו תלות בנו וכך גם היא (הדירה הינה דירה זמנית) מה לעשות?
אביביתאביבית שלום,

אתם יכולים לנסות להכין לה ארגז מרופד מחוץ לבית ולעודד אותה להכנס אליו, או אפילו לקחת אותה לעיקור - סיכויי הגורים לשרוד עד גיל שנה נמוכים מאד.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום :)
אני מגדל חתול בן 3 ושני כלבלבים בבית, השבוע רכשנו סלון חדש והיינו רוצים שהחתול לא ישרוט את הספות כמו ששרט את הישנות.
יש לציין שהקטן לא מתעניין בכלל בכל מתקני הגירוד שקנינו לו עד היום (עם או בלי קטניפ).
בתודה מראש,
עמית (ונחום)עמית ונחום שלום,

יכול להיות שהחתול לא התעניין במתקני הגירוד פשוט כי המיקום שלהם לא היה אטרקטיבי בשבילו. חתולי משייפים את הציפורניים, בין היתר, בכדי לסמן טריטוריה. אם הוא בחר לסמן טריטוריה בצורה זו דווקא בסלון, תקן הגרוד צריך להיות ממוקם בסלון ליד הספות, ולא במקום אחר.
לחתולים ישנה העדפה לסוג משטח (בד, חבל, עץ וכד') וכן לצורת ההעמדה של אותו משטח (אופקי, אנכי או אלכסוני). מתקן הגירוד צריך להתאים להעדפות החתול. אתם יכולים לנסות להכין לו מתקן גרוד (או לצפות מתקן קיים) בריפוד של הספות הישנות. באופן זה תדעו בוודאות שהוא אוהב את סוג המשטח הזה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאני שואלת שאלה בשם בני ומשפחתו: אנחנו עוברים מהכפר לדירה בלב תל-אביב. יש לנו חתול כבר 6 שנים שישן בבית אבל במשך כל היום נעלם למרחבים הבלתי נודעים וחוזר הביתה כדי לאכול ולישון.בערב, הוא ממש מתכרבל בחיקנו. המעבר לדירה בתל-אביב הוא בעייתי ומאידך אין מצב שנוותר על החתול. נאמר לנו שיש להחזיק אותו במהלך השבועיים הראשונים בבית בלבד. זהו חתול שכאשר הוא רוצה לצאת הוא משגע אותנו ביללות עד שפותחים לו את הדלת. מה הסיכויים שלו לשרוד ולהסתגל לחיי חתול עיורני. (יש לציין שאנו מגדלים גם שתי כלבות שחיות בחברתו מאז ומתמיד . אין לנו ספק שהן יסתגלו במהרה).תודה יעליעל שלום,

אכן, צריך להחזיק אותו בתוך הבית לפחות שבועיים-שלושה.
אם תתעלמו מהיללות שלו ותקפידו שהוא לא יצליח להתחמק החוצה, הוא בהדרגה יפסיק לילל בכדי לבקש לצאת.
סביר להניח שהוא לא ישרוד בעיר. כמות התנועה, כמות הכלבים הזרים, כמות המחלות ועוד - כולם גדולים יותר בעיר מאשר בכפר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comצוות וטרינרי שלום! יש לי כמה שאלות מכמה נושאים על חתולים:
1. אני ומשפחתי מתכוונים לנסוע לשלושה ימים, ורציתי לשאול אם זה אפשרי להשאיר את החתולה שלי בת 7 חודשים לבד בבית עם כל צרכיה. יש את קט-סיטר כפיתרון אך לא נראה לי הגיוני להשאיר למישהו זר את המפתחות של הבית. כמו כן, אין לנו קרובי משפחה או חברים היכולים לבוא ולהשגיח.
2. ברחוב שלי אני רואה הרבה חתולים זכרים שמזווגים את אותה חתולה בת למעלה מ4 שנים, חתולת חצר, מעוקרת- וזה פשוט נשמע לא הגיוני- אלא אם גם זכרים מיוחמים.חתולים גם מתייחמים?
3.החתולה דיי בודדה בבית, וכמובן שהכי עדיף לצרף אלייה חתול/ה. כרגע אין לי אמצעים להביא עוד חתול אך, עד איזה גיל מומלץ לצרף חתול? (שרמת ההסתגלות אחד לשני גבוהה?)
4. לאחרונה, החתולה נוהגת לצאת לסיבוב לילי- מה שלא הייתה עושה אף פעם- וכדי להחזיר אותה אני חייבת לחפש מחוץ לגינה בשעות המאוחרות וזה לא נוח להתרוצץ ב12 בלילה בחוץ.
איך לגרום לה להישאר בגינה לפחות בלילה או לגרום לה לחזור בשעה נורמלית?
תודה, זוהר.זוהר שלום,

אינני וטרינרית, אך אשתדל לענות על שאלותייך.

1) יהיה צריך להביא קט-סיטר לתקופה כזו, לפחות בשביל להאכיל את החתולה, לתת לה מים ולנקות את ארגז החול.

2) זכרים לא מתייחמים, אך אם ישנן חתולות מיוחמות בסביבה הם יתנהגו אחרת. נסיונות הזדווגות עם נקבה מעוקרת כמו גם עם זכרים אחרים מעידים על דומיננטיות, לא על יצר מיני.

3) ככל שהחתולה תהיה צעירה יותר כשתביאי חתול נוסף כך המפגש יהיה קל יותר לשניהם. במחרק שערכתי בנושא כלבים וחתולים שחיים יחד התוצאות הראו שהגיל האופטימי להפגיש בין חתול וכלב הוא כאשר החתול הוא לפני גיל 1/2 שנה (והכלב לפני גיל שנה).

4) כדאי שתגדרי את הגינה בצורה כזו שהחתולה לא תוכל לצאת ממנה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comביומיים האחרונים החתולה שלי "כועסת" מאוד על הזנב שלה. היא מנסה לנשוך אותו, משמיעה קולות כעס ורודפת אחריו.
היא לא התנהגה כך מעולם.
האם יכול להיות שמדובר בבעיה פיזית - כלומר פרעושים, קרציות (כי היא קצת מתגרדת וגם אני חטפתי כמה עקיצות).
אם כן - באיזה חומרים מומלץ לטפל?
תודה.
מיכלמיכל שלום,

יכול מאד להיות שמשהו מציק לה פיזית. כדאי שתתייעצי עם הוטרינר שלך לגבי חומרי ההדברה (בד"כ מדובר באמפולות למניעת פרעושים). במידה ויש כמות גדולה של פרעושים בבית ייתכן ויהיה צורך בהדברה מקצועית. במקרה כזה חשוב לוודא שהמדביר משתמש בחומרים ידידותיים לחתולים - אולי תוכלי לקבל המלצה למדביר מהוטרינר שלך.

אם לא מדובר בטפילים כאלו, קחי את החתולה לבדיקה וטרינרית. אם היא נקייה מטפילים ואין לה בעייה רפואית אחרת בזנב, אנא צרי איתי קשר מחדש.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום
בביתי גרה חתולה כבת שנתיים. בקרוב תצטרף אליה חתולה חדשה, כבת שנה. החתולות נפגשו פעם אחת בעבר, ולא הסתדרו ביניהן (החתולה המבוגרת יותר התקיפה ). רציתי לדעת מהם הצעדים הנכונים לנקוט על מנת שהן יוכלו לחיות יחד בבית? (יש בבית גם כלב, מסתדר ואוהב את שתיהן)
יעליעל שלום,

את מוזמנת לקרוא את המאמר "מפגשי חתולים" כאן באתר. מאמר זה מתאר כיצד מומלץ להפגיש בין חתולים אשר צריכים לגור יחד. במידה ותתקלי בבעיות, או שיהיו לך שאלות מעבר למאמר זה, את מוזמנת ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום,
אימצנו גורת חתולים לפני כחודשיים וחצי כשהיא בערך בת 3 חודשים. ככל הנראה חתולה טראומטית, אימצנו אותה מצער בעלי חיים כשהיא חסרת עין, קטנה לגילה וחולה.
מצבה הבריאותי השתפר מאד, היא גדלה, ערנית ובעלת תאבון. אך היא מאד מאד חרדתית, כל תנועה חדה מריצה אותה למחבוא גם אם לזמן קצר. היא אינה חוששת כלל ממגע ומתפנקת אך עד שמביאים אותה למצב של התפנקות היא בורחת ומסתתרת.
במהלך היום החתולה לבדה...
לפני מספר ימים אימצנו גורה נוספת בת כ- 3 חודשים מתוקה וחברותית מאד.
למרות שאנו יודעים כי חתולים הם מתבודדים, אנו מקווים לכשתתקבל התוספת החדשה שהן תארחנה חברה במהלך היום זו לזו וגם שתוסיף לה (החדשה לטראומטית..) בטחון.
היש עצות איך עלינו להתנהג על מנת לפטור אותה מחרדותיה? או שזהו פשוט אופיה? עניין של זמן?
תודה מראש-נטלינטלי שלום,

בגיל של כחמישה חודשים, סביר להניח שזה אופייה. עם הזמן, היא תתרגל אליכם ותהיה פחות מבוהלת בנוכחותכם, אך היא תמשיך לפחד מדברים מסויימים.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהחתול שלנו בן 8 חודשים ונאמר לנו שהוא נחשב עדיין גור, מתי הוא ייחשב כחתול בוגר והאם אנו צפויים לראות שוני בהתנהגות שלו? (חשוב לציין שהוא מסורס)
אביביתאביבית שלום,

חתול נחשב לבוגר בסביבות גיל שנה. יכול להיות שבסביבות גיל זה הוא ירגע מעט. מלבד זאת, לא צפויים שינויים התנהגותיים משמעותיים.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comהחתול שלי בן שלוש ובחודש האחרון החל לברוח מהחלון בבית ולהסתובב בשכונה. החתול מסורס כבר מגיל 8 חודשים. החתול מחוסן. אין שינוי באוכל שמקבל. היום האכלתי אותה בפסטרמה בכדי למשוך אותו לתוך הבית והוא התחיל לנהום עלי. ביממה האחרונה הוא החל להשתין בבית. האם מדובר בסימון טריטוריה, ואם כן כיצד ניתן למנוע זאת? האם מדובר בבעיה בריאותית?
תודה
נטלינטלי שלום,

סביר להניח שיש בחוץ דברים אשר מאיימים עליו, ולכן הוא מתחיל לסמן בבית ולנהום עלייך בחוץ. אפשרות נוספת היא כמובן בריאותית, ולכן חשוב לקחת אותו לוטרינר לבדיקה מקיפה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב,
יש לי מספר שאלות בנוגע לחתולים:
1. כל כמה זמן צריך להחליף את החול בארגז הצרכים?
* מחליפים רק את האיזור בו החתול עשה את צרכיו או את כל החול?
2. חיפשתי בחנויות וירטואליות ולא מצאתי קולר נגד קרציות לחתולים, האם להשתמש בזה של הכלבים או שאת יכולה להמליץ לי על חנות כדי לרכוש קולר זה?
* האם יש חברה מסויימת של קולר שאיכותה מועדפת?
תודה רבה לך!שלום,

1. צריך לנקות את הארגז כל יום. לגבי החלפת החול - הדבר תלוי בסוג החול, אך ברובם רצוי להחליף את כל החול בערך פעם בשבוע.
2. אסור להשתמש בקולר קרציות לכלבים. קולר קרציות המתאים גם לחתולים הוא בולפו של חברת בייר.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום רב
יש לנו חתולה כבת שנה וחצי חמודה להפליא אך גם חששנית. כל עולמה מסתכם בדירתנו התל אביבית. אנחנו רוצים להביא גור חתולים נוסף. כמה שאלות:
1. את האוכל שלהם כדאי לשים במקומות שונים בבית או זה ליד זה?
2. להציב ארגז חול נוסף או שאחד יכול לשמש את שנייהם אם אנחנו שומרים על נקיונו?
3. איך מרגילים את החתולה היקרה שלנו לנוכחותו של יצור חי אחר שחולק את שטח מחייתה? והאם זה מומלץ בכלל?
תודה גדולה
מיהמיה שלום,

1. רצוי שיהיו לפחות 2 "תחנות" אוכל.
2. רצוי להציב ארגז נוסף, במיוחד בהתחלה. בהמשך אולי אפשר יהיה לוותר על אחר.
3. את מוזמנת לקרוא את המאמר "מפגשי חתולים" כאן באתר. מאמר זה מפרט כיצד להפגיש בין שני חתולים זרים.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום
יש לנו חתולה בערך בת 3 שנים לא מעוקרת.
לפני 3 שבועות היא התחילה להשתין בכל מיני מקומות בבית . על הספה, על הרצפה , על שקיות.
ממש פיפי ולא רק דוגמיות. וכל יום זה קורה.
היא אמורה להיות מיוחמת עכשיו למרות שהיא כבר הרבה זמן מייללת -
כמה זמן אמורה לקחת תקופת הייחום - היא מייללת כבר חודש בערך גם ביום וגם בלילה.
האם יש קשר בין ההשתנה לייחום? מה אפשר לעשות כדי שתפסיק ??
תודה
תמירתמיר שלום,

במידה והן לא מתעברות, חתולות מתייחמות במחזורים של 3 שבועות לכל אורך תקופת הייחום. לכן, מאד ייתכן והיא תמשיך להתייחם כל האביב, ואולי גם בקיץ ובסתיו.

ייתכן ויש קשר בין ההשתנה לייחום.

בכדי להפסיק את השתנה בבית הייתי ממליצה:
1) לשקול עיקור. במידה וההשתנה קשורה לעיקור, וכל עוד היא לא התרגלה להשתין בכל מקום בבית, היא תפסיק אחרי העיקור.
2) אתה מוזמן לקרוא את המאמר "בעיות צרכים נפוצות בחתולים" כאן באתר.

במידה והדברים הנ"ל לא פתרו את הבעייה, אתה מוזמן ליצור איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום,
האם חתולים מגהקים?
כי החתולה שלי מזיזה את הראש כאילו היא מגהקת
האם זה נורמלי?
תודה
אורטלאורטל שלום,

קשה לי להבין מתיאורך מה בדיוק החתולה עושה. אולי תנסי להסביר זאת לוטרינר בביקור הבא.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
יש לי חתול שהוא הכלאה בין חתול רחוב לחתול בר. מאז שנולד, הוא נשאר בבית בלי אפשרות כלל לצאת מהבית.כעת עברנו לדירת קרקע עם גינה גדולה. כמה שאלות:
1. האם לאחר הסתגלות של שבועיים לבית, ניתן להוציא אותו קצת החוצה? ( הוא כל הזמן רוצה לצאת).
2. ישנו חתול שכל הזמן נמצא ליד הבית שלנו ומציק לחתול שלנו. אני חוששת שמכיוון שהחתול לא הכיר אף פעם חתולים אחרים, עליי להרחיק אותם אחד מהשני. האם נכון?
3. עברנו לפני כמה ימים. עד כה הוא בקושי הלך לעשות את צרכיו . האם זה קשור למעבר?
4. החתול משתעל מאוד. לאחר שיחה עם הוטרינר, הוא חושב שמדובר בחסימה בושט. המליץ על laxastat ושמן פארפין. האם להחליף גם תזונה? ואם כן, מה מומלץ?
תודה....
לילךלילך שלום,

1. אפשר להוציא את החתול החוצה בהשגחה בלבד. אם הוא לא רגיל לצאת החוצה, הייתי ממליצה לך לשקול אפשרות זו שוב - הוא לא ידע להתמודד עם הסכנות הרבות שמצפות לו בחוץ. כרגע הוא מבקש לצאת פשוט כי הוא עוד לא התרגל לבית החדש.

2. האם החתולים באם במגע זה עם זה?

3. יכול להיות שזה קשור למעבר. אם התופעה נמשכת, מומלץ להתייעץ עם וטרינר.

4. אינני וטרינרית, אך ההמלצה של הוטרינר נראית מתאימה כשלב ראשון. במידה ואין שיפור רצוי להגיע אליו לבדיקה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום,
בחודשיים האחרונים, אני שמה לב שלחתול שלי בעיית קשקשים. כל הגב ועד הזנב מלא בקליפות קשקשים. החתול הוא הכלאה בין חתול בר לרחוב ( לפי הוטרינר) והוא בין שנתיים.
מה גורם לקשקשים? והאם ניתן לטפל? ( החתול שונא רחצה אז לצערי זו לא אופציה..)
לילךלילך שלום,

רצוי להתייעץ עם הוטרינר. לפעמים הגורם הוא טפילים מסויימים ולפעמים סתם שינוי בתזונה יפתור את הבעייה.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanar.comשלום יש לי חתולה יפייפה אבל היא לא גזעית ורציתי שאנשים אחרים יראו אותה. רציתי לדעת האם קיימות בארץ תערוכות ומועדונים לחתולים לא גזעיים?אירנהאירנה שלום,

בתערוכות של החתולים הגזעיים ישנה קטגוריה של חתולים מעורבים. את יכולה להתעניין במועדוני החתולים ולברר פרטים נוספים אצלם.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.com«   «הבא   | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...