פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום אילוף חתולים

+ הוספת הודעה

החתול שלכם שורט את הספות, לא עושה את צרכיו בארגז החול ותוקף כל אורח שמגיע הביתה? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

אילה נאור, מנהלת פורום אילוף חתוליםמנהלת הפורום: אילה נאור, מומחית בייעוץ התנהגותי לחתולים

איילה נאור עוסקת בייעוץ התנהגותי לחתולים, אילוף חתולים וכן אילוף כלבים, חינוך גורים, ספורט האיג'יליטי ופתרון בעיות התנהגות בכלבים. אילה בוגרת תואר ראשון במדעי החיים, עם נסיון של קרוב ל-10 שנים בתחום התנהגות בעל החיים. לפרטים נוספים>>

שלום רב,

החתול שלי (זכר, מסורס, כבן שנתיים) נהג לעשות את צרכיו בארגז. בחודשים האחרונים חל שינוי בהתנהגותו. הוא מביע פחות חיבה (עד כמה שחתולים מסוגלים להביע) ולאחרונה (בחודשיים האחרונים) התחיל לעשות את צרכיו מחוץ לארגז. חשוב לציין שהחתול חולק את הארגז עם חתולה נוספת (בת שלוש), איתה הוא מסתדר מצוין, ואני נוהגת לנקות את הארגז מדי ערב ולהחליף את החול פעם בשבוע. ממה עלולה לנבוע הבעיה שלו? האם ייתכן שזוהי בעיה פסיכולוגית שנובעת מהיעדרי לשעות ארוכות מהבית?

תודה מראש,
יפעתיפעת שלום,

האם חל שינוי בחייו של החתול בכמה החודשים האחרונים? האם חל שינוי בסדר היום שלך בתקופה זו?

בכדי לפתור את הבעייה, צריך למצוא את הגורם לה, ולכך חסרים לי פרטים רבים. אשמח אם תיצרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום,
אני מגדלת בבית שני חתולים, לאחרונה הבאתי כלבה מסוג דאקל שרודפת אחריהם ונובחת עליהם. היא רוצה לשחק איתם אבל החתולים מאוד פוחדים ממנה. החתולה עולה למקום גבוה ולא מוכנה לרדת משם, לפעמים גם במשך ימים, והחתול נושף ושולף ציפורניים. רציתי לשאול האם קיים סיכוי שהם יתרגלו אחד לשני ואיך עושים את זה.
טלטל שלום,

קיים סיכוי שהם יתרגלו אחד לשני, אך רצוי מאד לאלף את הכלבה וללמד אותה לעזוב את החתולים בשקט. כאשר היא תפסיק להפחיד אותם, הם יתחילו לגשת אליה יותר ואולי אף ליזום משחקים. אשמח אם תיצרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום שמי ברקת

והיתה לנו פעם חתולה בוגרת שהגיע סתם ככה ואז אף פעם לא ראיתי אותה ובאיזה יום היא ניכנסה לבית והולידה שלוש בנות ו-4 -בנים. (על המיטה של אחות שלי).

ולפי מה שאני יודעת אחת מהבנות נעדרה אחת מתה כעשר אבא של חברה שלי מהרחוב ראה אותה בגינה מתה והשלישית אני גידלתי לשבוע ואז דרסו אותה ורק הבנים נישארו ומיתברר שיש עוד בת שחשבנו שהיא בן ובסוף הצלחתי לקרב אותה אלי וכול 3 הבנים היו תאומים שחורים עים כמה כתמים בבתן ובצבר בצבע לבן ואחד עם גינגי בהיר וכהה ררציתי לישאול עם תוחל לומר לי איך אוחל לאלף את החתולה כי בעיקרון היא חתולת רחוב?
(כי אמא שלי אמרה שאני אחפס דרך איך לאלף אותה).ברקת שלום,

בניגוד לדיעה הרווחת, בהחלט אפשר לאלף חתולים. מה את רוצה ללמד אותה? אשמח אם תיצרי איתי קשר.

בהצלחה,
איילה נאור, 052-5492460
www.ayalanaor.comשלום לך!
אני שרון ואני הולכת ללמוד במגמת מביולוגיה(מדעי -החיים). לפני כן המורה המיועדת שאלה אותנו מיספר שאלות ביניהן הייתה שאלה שלא ידעתי לענות עלייה ונורא מסקרן אותי לדעת את התשובה:
למה חתול בעל 3 צבעים יהיה תמיד ממין נקבה ?

בתודה... שרוןשרון שלום,

בחתולים, הגן הקובע אם צבע החתול יהיה שחור או ג'ינג'י נמצא על כרומוזום X. מכיוון שלחתולים זכרים יש רק עותק אחד של כרומוזום זה, הם יכולים לקבל רק אחד הצבעים - שחור או ג'ינג'י. לעומתם, לנקבות יש 2 עותקים של כרומוזום X, ולכן הן יכולות לקבל את הגן השחור מאחד ההורים ואת הגן הג'ינג'י מההורה השני. לכן, חתולים עם הצבעים שחור וג'ינג'י יהיו תמיד נקבות.

במהלך ההתפתחות העוברית של נקבות (בכל היונקים) ישנו תהליך אשר נקרא X-inactivation. בתהליך זה, בכל אחד מתאי העובר, אחד מכרומוזומי X הופך לבלתי פעיל. בחלק מהתאים, הכרומוזום הפעיל הוא זה עם האלל (המופע) הג'ינג'י של הגן, בעוד בתאים אחרים הכרומוזום הפעיל הוא זה עם האלל השחור. כאשר כל אחד מהתאים האלו ממשיך להתחלק, הכרומוזום הפעיל נשאר זהה בכל תאי הבת של אותו התא. לכן, הצבעים בחתולות אלו מופיעים ככתמים ולא כתאים בודדים.

קיים גן נוסף אשר גורם ל"דהיית" הצבע - שחור הופך לאפור, וג'ינג'י הופך לקרם. גם חתולים אשר יש להם את הצבעים אפור וקרם גם הם יהיו תמיד נקבות.

קיום לבן בפרוות החתול/ה נקבע ע"י גן אחר, אשר נמצא בכרומוזום אחר. הצבע הלבן "מכסה" צבעים אחרים - גם אם אותו התא היה אמור לייצר פרווה בצבע מסויים, הלבן לא מאפשר זאת לכן, לחתולים לבנים יכולים להוולד גורים בצבעים שונים.

חתולות עם שחור וג'ינג'י בלבד, או אפור וקרם בלבד נקראות toirtoiseshell - "שריון הצב" או בקיצור טורטי. חתולות עם שחור ג'ינג'י ולבן, או אפור, קרם ולבן נקראות calico או טריקולור. ככל הנראה, הגן לקיום הצבע הלבן גורם לכך שתהליך ה-X-inactivation יתרחש מוקדם יותר במהלך ההתפתחות העוברית, ולכן הכתמים בחתולות אלו גדולים יותר מאשר בחתולות טורטי (יותר תאי בת נוצרים מכל תא בודד כאשר התהליך מתבצע בשלב מוקדם יותר של ההריון).

במידה ואת מעוניינת לקרוא עוד על הגנים השונים אשר קובעים את צבע החתול, את מוזמנת לקרוא את המאמר "גנטיקה בסיסית של צבעי חתולים" באתר שלי (http://www.ayalanaor.com/articles/cats/color.html).

בהצלחה בלימודי הביולוגיה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comשלום, יש לי שתי חתולים שאימצתי אותם מהרחוב כאשר היו גורים, אחד זכר והשניה נקבה.
כעבור שנה לערך הנקבה המליטה שלושה גורים.. והביאה אותם לגינה שלנו כעבור חודשיים..
בהתחלה החתול הזכר לא הסתדר עם הגורים אבל כעבור זמן מה הוא שיחק איתם הרבה ואפילו הביא להם אוכל. לפני יומים לקחנו את הנקבה ושלושת הגורים ומסרנו אותם. כך שאצלי נשאר רק הזכר ... מאז הוא אוכל מעט מיילל הרבה ונראה מאוד עצוב.. האם זה בגלל שלקחנו ממנו את כל החתולים? ואם כן האם הוא יכול להתגבר על זה?שגיא שלום,

מאד ייתכן והחתול מתגעגע לחברים שלו. תנסה להעסיק אותו יותר, למשל באמצעות צעצועים אינטראקטיביים, בכדי לעזור לו להתגבר על הפרידה הפתאומית. כמו כן, כדאי לסרס את החתול בהקדם.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comדרושות בחורות לעבודה קלה מהבית בשיחות וידאו עם לקוחות, שכר גבוה של 10,000-20,000 בחודש, לפרטים שלחו לנו אימייל whatzapvideotime@gmail.comשלום

היו לי ארבע גורי חתולים ליפני כמה ימים מכרתי שתיים מביניהם אבל אחרי יומיים הבן אדם היתקשר ואמר שהוא מעוניין להחליף אחד כי הוא רצה זכר ונקבה והיתברר שהוא לקח שני זכרים הוא בא והחלפנו בין החתולים אבל אחרי שהוא הלך שמתי לב שהחתול מאוד רזה ולא מסוגל ללכת הלכתי לוטרינר והיתברר שהחתול עבר היתעללות עכשיו אני רוצה להכזיר את שני החתולים שאצלו איך אני יכולה לקחת את החתולים כי אני מאוד דואגת להםיוליה שלום,

את יכולה לנסות לפנות לעמותת תנו לחיות לחיות - הם יוכלו לנסות ולעזור לך לאתר את אותו אדם ואולי גם לתבוע אותו בגין התעללות בבע"ח.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.comאנו מצאנו גור/ה של חתול רחוב
קטן מאוד
מה עושים
איך מאכילים את הגור/ה איפה היא יכולה לישון ואיך מרגילים אותם לארגז חול
תודה מראש
יעל כהן בת 8יעל שלום,

דברי עם ההורים וקחי את הגור/ה לוטרינר. צורת ההאכלה של הגור/ה תלוייה בגילו/ה. לאחר שהוטרינר יקבע את גיל הגור/ה, הוא יוכל להמליץ לכם על צורת ההאכלה שלו/ה.
אפשר לסדר לגור/ה מקום לישון בארגז קרטון מרופד, בסלסלה מרופדת או אפילו על כרית.
רוב הגורים מתחילים לעשות צרכים בארגז החול בסביבות גיל 3-4 שבועות. אחרי שתדעי את גיל הגורה, אנא צרי איתי קשר מחדש ואוכל להסביר לך כיצד ללמד אותו/ה להשתמש בארגז.

בהצלחה,
איילה נאור,
www.ayalanaor.com«   «הבא   | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...