חפש בעלי מקצוע:

מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

קניתי ארנב זכר ונאמר לי שהוא ימות אם הוא ישאר לבד מהבדידות זה נכון?

שלום יש לי ארב בן שלושה חודשים.
אתמול הופיעה לו מן קרחת קטנה במרכז הראש.
האם זה רק מפרעושים ? או שאיזה מחלה.?
תודה מראש .

תן לה בנתים ירקות
ותיקח אותו או אותה לוטרינר
במקום אחי קרוב

ובזהירות בנסיע
עם יש לך את ארנב אז תשאיר אותו ביחד
וכידי לקרב תאוכל ותמים אלה
יכוליות שיצתרכו לעשות אמתת חסד כמו שעשו לארנבת שלי

בברכה ליהיא

שלום רב,

יש לי ארנבת כבת חודש. אתמול היא נשארה לבד ל24 שעות.
לאחר שחזרתי הרמתי אותה שמתי עלי וליטפתי אותה. תוך כדי היא התחילה להשמיע קולות מוזרים ופלטה אלי רוק שקוף וסמיך. זה חזר על עצמו פעמיים ולאחר מכן היא נרדמה בזמן שליטפתי אותה. החזרתי אותה לכלוב והיא עלתה למקום האהוב אליה התיישבה התחילה לרעוד ולהירדם.

יש ממה לחשוש? ומדוע היא פלטה רוק?

שלום, יש לי ארנב בן חצי שנה לא מסורס שמסתובב בבית חופשי (יש לי בית קטן מאוד). הבעיה היא שהוא מכרסם את הקירות. אני לא רוצה לכלוא אותו בכלוב ולכן רציתי לדעת אם יש חומר כלשהו, אפילו ביתי, שארנבים לא אוהבים את הטעם שלו או שדוחה אותם, שאפשר למרוח בפינות מסויימות שהוא מכרסם בהן את הקיר? או אם יש רעיינות אחרים אשמח לדעת.

יש לי ארנבון זכר בן חצי שנה כמעט.
כשאני משחררת אותו הוא לעתים מנער את הראש ממש מצד לצד במהירות, וקופץ במין קפיצות סיבוביות כאלה וגם שוב מנער. אני לא מצליחה להבין האם זה ביטוי של פחד ותוקפנות? או של שמחה? לפעמים הוא עושה את זה גם בתוך הכלוב.
ללא קשר, אם אני מתעסקת עם הכלוב בזמן שהוא נמצא בו - רוצה לנקות הפרשות למשל, אז יש לו ביטוי של תוקפנות וקצת נשכנות. האם זה אופי? האם זה מתאים לגיל ויעבור? האם סירוס יכול לעזור?
תודה רבה.

לשרקן שלי יש נגע מכוער ומסריח ביותר על הגב, בבקשה מה לעשות? יש לי עוד 9 ואחת הריונית, אני פוחדת שיידבקו, הוא בבידוד אבל מה לעשות?!

לשרקן שלי יש נגע מכוער ומסריח ביותר על הגב, בבקשה מה לעשות? יש לי עוד 9 ואחת הריונית, אני פוחדת שיידבקו, הוא בבידוד אבל מה לעשות?!

נולד לנו אוגרים ואני לא יודעת מי האבא ומי האמא אחד מהם התחיל לאכול גור אז הוצאתי את שתיהם החוצה מה לעשות איך אני ידע מי האמא

יש לי שתי אחיות של אוגריים סיבירים ואני לפעמים שומעת מהם מן קולות גבוהים.. האם זה אומר שהן רבות או נושכות אחת את השנייה או שאין לי מה לדאוג. תודה מראש ליאת...

צהריים טובים
היתי רוצה להתיעץ בנוגע לשרקניות שלי. 2 נקבות בנות כשנה וחצי ושנה ושלושה חודשים. חיות בכלוב מרווח יחד במשך שנה, עד עכשיו לא נצפו בעיות התנהגות או תוקפנות. אולם לפני שבוע הצעירה שבהן מתחילה לתקוף את הבוגרת. מנפחת את הפרווה, מבריחה אותה, מאיימת ולא נותנת לה להיכנס למחסה המשותף. ואף נוקשת בשיניים ומשמיעה צלילים מאיימים.
השרקנית השניה סומרת פרווה, מנודה מהמחסה ו'בוכה' ומשמיעה צלילי מצוקה.
אני לא יודעת מה השתנה-אבל היתי שמחה לקבל המלצה לגבי מה אפשר לעשות במצב כזה???
תודה מראש, נטע

היי יש לי ארנבת מסוג פרוותי מין שילוב של ראש אריה ואנגורה, בימים האחרונים באיזור הישבן נושר לה פרווה כשאני מעבירה מסרק על הפרווה אז יש יחסית יותר פרווה מהרגיל..היא מחליפה פרווה לפרוות חורף?
יש לה שיער מאוד ארוך ..יש לה קשרים וסוג של גושי ראסטות על הפרווה אז הווטרינר המליץ לגזור את הגושים.. יש לה מקום שהפרווה הארוכה נשרה ויש שם פרווה קצרה וקשה יותר.. מה זה אומר?

שלומות
האם יש אפשרות לתרופה אורלית או בריסוס לסקביאס?
הבעיה היא בארנבונים שחיים בשטח גדול ואין אפשרות לתפוס אותם.
תודה רבה

שלום רב
יש לי שני ארנבונים בני חודשיים וחצי (אחים) זכר ונקבה. הם כל הזמןנושכים אחד את השני מה שנראה כמו קרב ביניהם.
האם זה מסוכן? להפריד בינהם? אני לא ממש יודעת אם זה משחק או באמת סוג של קרב.
אודה על תשובתכם. זה ממש מדאיג אותי. אני פוחדת שהם יעשו משהו אחד לשני .

האוגר שלי בן שנה וחצי בערך, הוא מפרכס כבר חצי שעה, הרזה מאוד בזמן האחרון ומנשיר שיער.

שלום, כבר שנה וחצי חיות אצלנו שתי אגרות גמדיות. אתמול מצאנו אחת מהן מתה בכלוב ופנינו אותה. מאז נראה שהשניים לא רגועה ומחפשת אותה.
האם מומלץ לרכוש ולצרף אליה אוגרים נוספים צעירים? אם כן, מאיזה מין?
כי אני חוששת שגם היא תמות בקרוב 😢 מדיכאון.
תודה מראש

שלום רב,
יש לנו ארנב נזה כשבוע. בבקרים אני פותחת לו את הכלוב שיוכל לטייל במרפסת...
היום חזרנו והארנב פשוט איננו. מדובר במרפסת של12 ס"מ. הפכנו את כל הבית שמא השארנו את הדלת של המרפסת פתוחה ואנחנו לא מאתרים אותו. יש רעיון היכן ארנב קטן יכול להתחבא? הרי אין סיכוי שנעלם...

אצלי זה בדיוק ככה ,מה המצב של השרקנית שלך כרגע ?את יודעת מה זה יכול להיות ?
היא לא אוכלת ולא שותה יש לה גם טיקים בזמן שהיא בכלוב היא בקושי הולכת והיה לה הפרשות מהעין

שלום רב,
יש לי אוגרת סורית. בחודש מאי, היא כבר הפכה להיות בת שנתיים סך הכל.
לא מזמן היה לה סימן כחול על אחת מרגלייה האחוריות והיא התקשתה לדרוך עלייה. רצינו לקחת אותה לווטרינר, אך הסימן נעלם כעבור שבוע או יותר לערך ומצב רגלה השתפר לאחר זמן מה (היא הצליחה לדרוך על כפתה).

א. לאחרונה, הופיע כמדומני על אותה הרגל, סימן אדום בולט, הנראה כמו עקיצה.
האם הדבר מסוכן? או ניתן לפתור זאת בעזרת משחה מיוחד?

ב. בנוסף, עין ימין שלה אינה נפתחת, מה שבדרך כלל לא קרה. (רק כשהייתה מתעוררת משנתה עין אחת הייתה סגורה טיפה, אך הדבר היה מסתדר לאחר כמה דקות).
כיצד ניתן לטפל בעין? האם תה יעזור? [ובאיזו דרך לשים לה את החומר הנדרש? האוגרת זזה רבות ומרחיקה את פנייה כשלא נעים לה, והיא אף משמיעה קולות עקב חוסר נעימות(זה נורמלי שהיא עושה קולות?)]

ג. יתרה מכך, דבר חמור אף יותר...
בזמן האחרון היא נושמת בכבדת רבה. זה מתבטא בצורה משונה של נשימה- במיוחד בזמן שהיא ישנה...
זה נראה כאילו היא מפרכסת, אך היא לא.. היא נושמת כך..
מדוע זה קורה? זה ממש מלחיץ ואני מפחדת לקחת אותה לווטרינר..

ד. בנוסף לעיל, האזור שממנו היא מוציאה את צרכיה, ממש שחור ומלוכלך ובמהלך שנתה היא תמיד מנקה/מגרדת את האיזור...
האם יש לה תולעים?..

כל הדברים שהזכרתי,מתרחשים עכשיו.. מה אוכל לעשות?.. אני ממש פוחדת לאבד אותה... לפעמים הבית שלה (הכלוב) היה מלוכלך, אך הייתי מנקה לה אותו והיא הייתה בסדר.. ועכשיו הבית שלה ממש נקי והיא נהפכה כזאת.. (התקשתי לנקות לה את הבית כי הוא היה ממש גדול, לכן לא ניקיתי הרבה פעמים.. ואני יודעת שזה לא בסדר, אבל ניסיתי לשמור עלייה הכי נקייה שאפשר..)
בבקשה תעזור לי.. אני ממש מפחדת לאבד אותה.. :(

היא נושמת כאילו שהיא צעצוע מצפצף שלוחצים עליו כל פעם, אך ללא הצליל של הציפצוף. והיא רועדת..
ויממה שלמה היא רק ישנה..

שלום. רציתי לדעת האם שרקנים יכולים לתקוף שרקן אחר

זכרים לא מאותו בית גידול/קבוצה יכולים לריב.
שרקן זכר יכול לתקוף נקבה מאהבה והיא אותו כשלא נוח לה עניין ההזדווגות ול"גרש" אותו מבית המחסה.

יש מקרים של אלימות ואגרסיביות בעל חיים, כולל, אצל שרקנים

«   «הבא   | 261 | 260 | 259 | 258 | 257 | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241    הקודם»   »