חפש בעלי מקצוע:

מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

שלום יש לי ארנב שיש לו באחת העניים דלקת מה אפשר לעשות ?

שלום ד"ר, רציתי לשאול כיצד ניתן להתמודד עם נשירת שיער מוגברת בארנב ננסי בן שנה הוא מסורק מדי יום על ידי והנשירה נמשכת כבר יותר מחודשיים ימים, הארנב בריא בד"כ ומתפקד כרגיל ,האם זה הגיוני שתימשך נשירה ללא סוף??? ידוע לי על חלופת עונות אך כל כך הרבה זמן???אודה על תשובתך המהירה, תודה מזי

ארנבים חמודים למסירה
בני כ8 חודשים
בצבעים לבן חום ומנוקדים.

אנחנו גרים במושב במרכז מוזמנים ליצור קשר

יש לי ארנב ננסי בן שנה והוא מנשיר בכמיות שמלטפים אותו יורדים לו המון שערות ושמסרקים אותו יורדים לו כדורי פרווה על המסרק זה סטנדרטי בגלל המעבר בין העונות??

יש לי ארנב ננסי בן שנה והוא מנשיר בכמיות שמלטפים אותו יורדים לו המון שערות ושמסרקים אותו יורדים לו כדורי פרווה על המסרק זה סטנדרטי בגלל המעבר בין העונות??

ננשכתי על ידי שרקן שנמצא אצלי כ 3 חודשים.
מדובר בנשיכה עמוקה ודיממתי. קיבלתי טטנוס, ואנטיביוטיקה.
האם יש חשש להידבקות בכלבת משרקנים?

שלום, אני מחפש לקנות ארנב ננסי הולנדי.
ראיתי עכי קשה להשיג ארנבים כלה. אשמח אם תוכלו להפנות אותי לאיפה שאפשר לרכוש.
בנוסף, האם אפשר לגדל בתוך פינת חי ארנבים וציפורי אהבה יחד?

כיני שרקנים יכולים לעבור לכלבים?

מותר לארנב רגיל לזווג ארנבת ננסית? או שזה מסוכן לה. תודה

כן, הם יכולים להזדווג, לא יקרה לה כלום. פשוט יצאו גורים חצי ננסיים.

שלום, יש לי עכבר ואני לא יודעת אם אני יכולה להאכיל אותו באוכל של אוגרים או אם יש אוכל מיוחד לעכברים? בנוסף הצואה שלו נראית ממש רכה.

ישלי שרקנית שהיא נראת לי חולה(דופק מהיר מהרגיל) בגלל דלקת בעין וגם בגלל איך שהיא הולכת היא בקושי אוכלת וגם ללכת היא לא מרבה הרגלים האחוריות שלה מופנות כלפי אחורה או הצדדים כאילו שמוטות . חשבתי שהיא אולי בהריון כי הבטן שלה שמנה אבל אין לי מושג איך בודקים כי ישלה מלא פרוה על הבטן
בנוסף ישלה כל מיני קולות מוזרים כאילו היא מתעטשת כל שניה ויש לה גם טיקים ברגלים האחוריות ובראש
אשמח לדעת תשובה

כאילו והיא נפגעה ממשהו ויש בעיה.

לעיתים, שרקנים נולדים עם פגיעות שבבגרותם או עם הזמן ניתנות לצפייה.

שלום רב,
קיבלתי זוג ארנבים. בעוד לאחד פרווה חלקה, לשני ישנם קשרים רבים בפרווה שהפכו לגושי שיער ממש.
כיצד ניתן לטפל ולהוריד גושים אלו. ממש דבוקים

היי..
לפניי יומיים הבאתי ארנב שאח של בן זוגי רצה להיפטר ממנה, מאחר ולא מצא את הזמן לטפל בה.
הגענו הביתה, והחלטנו שהוא לא תהיה בכלוב, אותו השארנו לו פתוח, והוא הסתובב לו בבית כאוות נפשו.
ביום הראשון הוא היה ממש חביב ומקסים, התלטף עלינו, בא אלינו כשקראנו לו, הלך אחריי לכל מקום, וחג סביבי כשעצרתי במקום תוך כדי הליכה.
ביום השני, הגעתי לכלוב שלו על מנת למלא לו את צלחת האוכל, והוא רץ ישר אליי (הסתובב בבית), זינק על ידי ונשך אותי. מאותו רגע הכל השתנה, וכל פעם שאני מתכופפת כדי להרים משהו מהריצפה או כדי לנקות את הצואה שלו, הוא רץ אליי ישר, ונדמה כאילו הוא בא לנשוך אותי. הוא פשוט נהיה תוקפי ביום ממש ללא סיבה.
אני לא יודעת מה לעשות, אם אני אדע שזה עניין של זמן, אני כמובן אחכה ואתאזר בסבלנות, אבל זה ממש לא נעים לחיות בבית עם ארנב כזה, וקשה לי נורא לסגור אותו בכלוב, ככה שאני נמנעת מזה, אז אנחנו מדברים על חיים פיסיים משותפים.
יש איזושהי דרך לרכך אותו?
וההתנהגות הזאת של הסיבובים הבלתי פוסקים סביבי כשאני נעמדת, יש לה סיבה? זו איזושהי התנהגות עם מנגון גנטי?

תודה מראש.

זכרים יכולים להגיע לגודל גדול יותר, עד 700 גרם, ויש נקבות שאף יסיימו לגדול ב400

יש לי 2 ארנבים ובת אני לא יודע מה לעשות תמיד שאני שם אותם בכלוב הם רבים על הבת אני לא יודע מה לעשות יש אולי פתרון לזה תודה יוסף חי

היי בבית הספר של ביתי יש ארנבים אחד הארנבים נשך ארנבון קטן אחר איך ניתן לחטא את הנשיכה ומה למרוח עד שהויט יראה אותו . שבת שלום ותודה מראש

שלום,
כדאי לשטוף הפצע עם מעט פולידין. אפשר למהול את הפולידין במעט מים ולהזליף בעזרת מזרק, ללא מחט כמובן, ישירות לתוך הפצע. כל זאת כמובן כעזרה ראשונה עד בוא הווטרינר\ית המטפל\ת.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימן

שלום,
רכשנו לפני יומיים ארנבת ננסית צעירה. המוכר טען שאינו יודע את גילה המדויק אבל היא בת יותר מחודש. בינתיים הארנבת לא אוכלת מהכופתיות כלום, ושותה מעט מהבקבוק.
בצר לי נתתי לה קצת חסה, למרות שהמוכר אמר לא לתת לה בחודשיים הראשונים, כי היא פשוט לא אכלה כלום, ודווקא היא ממש אכלה את זה בתיאבון.
רציתי לשאול מה עלי לעשות? האם להמשיך לתת לה ירקות למרות שהיא כנראה עוד לא בת חודשיים? או שאסור בשום פנים?
עלי לציין שרציתי לרכוש חציר אך המוכר אמר שרק שבוע הבא יגיע אז בינתיים גם זה אין לה... :(

שלום,
כולי תקווה שהארנבת אכן מזן ננסי ולא פשוט גור צעיר בן כמה שבועות. לגבי חציר, תנסי לברר בחנויות חיות אחרת. כדאי גם לברר בחוות סוסים או רפת באחד הקיבוצים או המושבים. שם תקבלי חציר טרי איכותי ובמחיר שווה לכל נפש. יש תמיד אפשרויות נוספות. את גם יכולה לקטוף עשב וצמחים שגדלים בשדות כמו ריג'לה (רוגלת הגינה) ואחרים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

היי
יש לנו דירה לא גדולה, עם מרפסת קטנטנה (לא מקורה וחמה ביום כך שאי אפשר לשכן דייר קבוע במרפסת...).

הבת הגדולה שלנו בת ה= 5 מתחננת לשרקן או אוגר.

לאחר התלבטויות רבות, חשבנו להפתיע ולקנות לה ליום הולדתה (אני לא אוהבת אוגרים אז אם כבר אז שרקן).

השאלה שלי היא אם שרקן מתאים לגידול בתוך דירה- כמה הוא מלכלך את הסביבה, בעיות ריח, מקום וכיוב'.

מקווה שהשאלה שלי מובנת :)
תודה מראש,

שלום,
אכן השאלה שלך מובנת. התשובה אני מקווה תהיה מובנת לא פחות. חיות אינן מלוכלכות. חיות לא מפיצות ריח רע. חיות לא עושות "קקי" ו"פיפי" ויושבות בתוך זה. אלא אם כן אנשים לא נותנים להם מרחב מחיה כזה שמאפשר להם את ההיגיינה הבסיסית לה הם רגילים. במילים אחרות הסיבה שפרות ברפת מבוססות בבוץ, שתן וגללים היא כי בני אדם סוגרים אותם הכלובים, רפתות והם, בני האדם, לא מנקים את המקום, הרפת.
בטבע החיות ללא יוצא מהכלל, נקיות, ובריאות. שהרי ידוע לכול חיה: לכלוך וזוהמה מביא להתפרצות מחלות.
הבחירה שלך לשרקן היא מצוינת. זו חיה רגוע, לא נשכנית ומאוד לבבית. אני מציע רק פרט אחד. בצורה זו לא תהיה רבייה בלתי מבוקרת ובעיות של עודף שרקנים ללא יכולת למצוא להם בית. כדאי גם שיהיה צעיר. יהיה זה קל יותר להרגילו למגע יד אדם כבר מהיום הראשון והבת תוכל להחזיקו איתה ועליה. המזון הוא אספסת, כפתיות, ירקות. פרוט מדויק ניתן למצוא במורד הפורום או בגוגל. הכלוב הוא בדרך כלל המוצר היקר ביותר בכול העסקה הזו. הוא חייב להיות מרווח. את הכלוב יש לנקות באופן יומיומי משאריות מזון טריות שלא נאכלו, ולהחליף את המים בבקבוק ולפחות פעם בשבוע להחליף את המצא כולו – ניקיון פסח קטן.
אני אישית מגדל חולדה. אפשר לראות אותה בדף הפייסבוק שלנו.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
האוגר שלי השמיע קולות מוזרים: כמו כלב שכואב לו משהו. לדעתי זה היה מתוך שינה.אחרי שניגשתי אליו וכאילו הערתי אותו(לא יודעת אם ישן, כי היה בתוך גליל נייר), הפסיק עם הקולות וחזר לבית שלו...
הוא לא נראה סובל או כאוב. מה זה יכול להיות?
תודה מראש, אנה

שלום,
היות ולא שמעתי את הקולות אני משאר שאלו הקולות הרגילים שאוגרים משמיעים. והם אכן משמיעים קולות,

מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

«   «הבא   | 260 | 259 | 258 | 257 | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240    הקודם»   »