פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גיורא היימן, מנהל פורום מכרסמים וארנביםמנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

שלום, יש לי ארנבת בת 5 שנים. מזה זמן ממושך היא אינה שותה מים מכלי וגם מקערה. אנו נוהגים לתת לה הרבה חסה ו/או מלפפונים עקב כך.
אך אנו רוצים שתשתה מים, מה הפתרון לבעיה זו?

שלום,
חסה ומלפפונים מכילים 95% מים.
ארנבת שניזונה ממוצרים אלו לא זקוקה לשתיית כמויות מים ניכרות.
תזונת הארנבת צריכה להיות 90% אספסת, 5% כופתיות ו-5% ירק טרי.
המצאות בקבוק מים טריים בכלוב תספק את כל צרכי הארנבת. או במילים אחרות היא יודעת שיש מים והיא תשתה כאשר תרגיש צמא.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימן

שלום
הארנבת שלי חיה במרפסת מוצלת
עד כמה מעלות חום אפשר להשאיר אותה שם?

שלום

שלום

האם אפשר לשים קולר של חתולים נגד פרעושים ופשפשעים לארנב או שיש דרך אחרת לטפל בזה ?

שלום,
לא.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

פעם איתי כזה דבר כי לי יש ארנבים אבל לא הצלחתי להשיג ת זה בחות שאני מבקשת אומרים שזה רק לכלבים
בסה..............

שלום לגבי ההמלטות של הגורים לא צריך לעשות כלום רק לנקות את הכלוב אסור לגעת בגורים חודשיים ואחרי חודשיים להרזיק אותם בעדינות אחרי שהארנבת ממליטה צריך להפריד את האבא מהגורים לחודשיים לאמא צריך לתת מרחב לרוץ אם זה ההמלטה הראשונה של האמא וכולם מתו אל תדאגו כי עוד חודש וחצי היא תמליט פי-2 או 3 הארנבות צריכות שיהיה להם כיף בכלוב אחרת הם ימותו הם צריכות מרחב ריצה ענק כדי ליחיות צריך שהיה להם תמי אוכל ומים
אשמח אם עזרתי
נ.ב
אחרי שהארנבת ממליטה אסור לגעת בה חוץ מלשחרר אותה לרוץ
מותר לגעת בה רק אחרי חודשיים.

לאיזה גודל חולדה בוגרת מגיע?
*למטרות השוואה היא תגיע לגודל של שרקן בערך?

שלום,
בין 15 ל- 20 ס"מ ללא הזנב.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

העכבר שלי שבר את הרגל, רציתי לדעת אם יש משהו לעשות חוץ מפשוט לחכות שיחלים, הוא נתפס על ידי חתול אבל לא נראה כאילו ספג פגיעה חוץ מהרגל השבורה. האם יש משהו שכדאי לבדוק אם קרה לו? ואם לא אשמח לדעת מה לעשות בנתיים עד שיחלים ואיך לטפל בו.

שלום,
אפשר פשוט לחכות עד שיחלים לבד. אולי תהיה צליעה. אפשר גם להיוועץ ברופא\ה ווטרינר\ית.
כרגע מנוחה ואוכל טוב הם המתכון הראשוני להחלמה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

היי שלום יש לי חמוסה בת 7 חודשיים שלפני חודש עברה עיקור שהיא חזרה הביתה הכל היה בסדר היא המשיכה לאכול ולו"ז כרגיל מלאת אנרגיות לפני שבוע ככה התחיל לנשור לה השיער והיא ממש נראת רזה פתאום היא אוכלת אבל יותר מעט אבל עדיין מלאת אנרגיות וקופצנית...אני לא יודעת מה קרה לה

שלום,
חמוסים הם טורפים, לא מכרסמים.
אנא פנה לפורום המתאים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

האם ניתן לתת לחולדות חטיפים שיש בהם שמרים וקמח?

שלום,
לא!
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

רציתי לדעת אם ורד זה צמח רעיל לארנב?

שלום,
ורד אינו רעיל לארנבים. לפני שמגישים ורדים למאכל לארנבים כדאי לוודא שהצמח לא רוסס נגד מזיקים. כדאי לשטוף היטב.

מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

האם כלוב של 96 אורך 53 רוחב ו-55 גובה מתאים לשתי חולדות? (יש בו גם צעצועים 2 קומות נוספות חוץ מהרצפה שלו)

אפשר לשים 2 חולדות בגודל כזה של כלוב

שלום,
אפשר גם אפשר,
מה תעשה עם כל עשרות הגורים שיולדו תוך 4 חודשים?
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום רציתי לשאול כמה שאלות בנוגע לחולדות:

1.אם ניתן לגדל חולדות בחוץ?

2.כמה זמן אני יצתרך לשחק אם החולדה (ביום)
בהרבה אתרים רשומים נתונים שונים מה זמן המינימום (לא שאני לא ירצה לשחק איתה אלה שלא תמיג יהיה לי זמן)

3.אם אני מגדל חולדה בבית היא תפיץ ריח רב ורע?

4.האם ניתן לתת לחולדה בשר?

5.האים ניתן לצאת לטיול אם חולדה אם רתמה מיחדת לחולדות?

שלום,
1. אפשר לגדל חולדה במרפסת, עדיף בחדר.
2. זה כיף לשחת עם חולדה, החולדה שלי אוהבת לשבת אצלי על הכתף כאשר אני עובד. לא צריך "לשחק" מספיק להיות עם.
3. ריח רע יבוא מכלוב מלוכלך. תזהר כי החולדה עלולה להתלונן עליך ברשויות הרווחה. את הכלוב או חלק ממנו במידה והכלוב ענק, צריך לנקות כל 4-6 ימים.
4. החולדה שלי צמחונית. אין כל צורך בבשר. למרות שאפשר לתת לעתים רחוקות מעט בשר עוף מבושל.
5. לא! תן לה לשבת אצלך על הכתף. זה גבוה ונעים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

אני מחפשת בדחיפות ארנבת מניקה, לגור קטנטן שנשאר ללא אמו
אחיו לא החזיקו מעמד למרות הטיפול המאוד מסור של ביתי
אשמח ליירת קשר
יעל 0524656635

שלום יש ברשותינו 2 ארנבות צעירות כבר כמעט שבועיים. יש לי 2 בנות שיהיו בריאות שמשחקות איתם כל היום מחזיקות אותם עליהם . אחת קיבלה עיניים אדומות מלוות בדלקת שניקיתי ושמתי משחת עיניים ואחרי יומיים גם הבת השניה התעוררה עם עיניים אדומות עם דלקות , האם יש קשר אולי לארנבות? השיערות שלהם אולי נכנסו בעין ? האם זה נפוץ? יש לומר שהארנבים עברו טיפול ראשוני של רוולושין ואין להם יותר פרעושים

שלום,
סביר שהבת שנדבקה ראשונה בדלקת עיניים היא זו שהעבירה את הדלקת לבת השניה. לעצם העניין, אני לא מכיר דלקת עיניים שעוברת מארנבים לבני אדם. זה לא אומר שאין אפשרות כזאת אך קימת אפשרות של הדבקות גם מבני אדם, חברות, וסתם מגע עם אצבע בעין. במידה והדלקת טופלה ועברה אני חושב שאפשר להמשיך הלאה ולהנות מהארנבים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

מה צריך בשביל לעשות לו מקלחת הוא גור

שלום,
לא רוחצים גור ארנבים, ובכלל עדיף שלא לטבול גם ארנבים בוגרים במים. הדבר יכול להוביל להיפותרמיה, שוק ומוות. עדיף לנקות עם מגבון לח נקודתית, לטפל נגד פרעושים ולסרק בעדינות. ארנבים יודעים לדאוג לניקיונם לבד.

מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
צר לי אך אני לא איש של בשורות טובות. הסיכוי של הארנבונים לשרוד שואף לאפס. עליך למצוא ארנבת מניקה אשר תקבל אותם ותטפל בם. אולי בפינת חי כלשהי. הארנבונים חייבים לגדול בצל אמם. מערכת העיכול שלהם דורשת חיידקים מהאם כדי להתפתח ולהיות מסוגלים לעכל המזון. אחרת אין להם הרבה סיכויים.
צר לי. מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

היי ביתי מצאה בחוות הסוסים שהיא רוכבת בה, 4 גורי ארנבת בני יום או יומיים, נטושים ללא אימם, עיניים עדיין סגורות אין להם עדיין פרווה והם זוחלים בקופסע המרופדת ששמה אותם בה. היא לא רוצה שימותו והביאה אותם הביתה, אין לי מושג איך להאכיל אותם ומה לתת להם, תודה על תשובה זריזה

שלום,
רפואת אינטרנט היא רפואה מסוכנת!
אל כל פנים הייתי מנסה לנקות את העין עם מעט תמיסת תה ואולי למרוח מעט משחת עיניים אנטיביוטית. במידה ועזר טוב ובמידה ולא אזי אין מנוס מלהגיע למרפאה וטרינרית.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
טיפול בטוח נגד פרעושים בארנבים הייתי ממליץ על מוצר בשם רוולושין.
המינון המומלץ בדרך כלל הוא המינון לחתלתולים. היתרון ברוולושין הוא בכך שהוא מגן מפני קרדיות שונות ואף קרציות בנוסף להשמדת פרעושים. לעולם לא להשתמש במוצר שנקרא פרונטלין! הוא הורג ארנבים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
נראה כאילו לארנבת לא חסר דבר וטוב לה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

יש לי ארנבת בת שנה וחצי שמסתובבת אצלנו בחצר. כבר תקופה ארוכה היא נמנעת מללעוס אספסת או חציר אליהם היתה מורגלת מלידה וניזונה רק מירקות, כופתיות עשבים ועלים שהיא מוצאת בסביבה. אציין שהיא נראית בריאה ומתנהגת כרגיל. האם הארנבת יכולה לתפקד בלי אספסת והאם זה עלול להזיק לבריאותה לאורך זמן?

שלום שוב. קנינו ארנבים ממקום שבו היו הרבה ארנבות עם שרקנים . מן הסתם הבנו שהארנבים יבואו עם פרעושים. עשינו להם מקלחת עם קרצוף עם סבון ילדים עדין והוצאנו לא מעט מן הפרעושים . כעת אנו רואים שיש עוד כמה שאנו מנסים להיפטר מהם, בחנות חיות לא היה תכשיר לארנבות אלא כלבים . האם ישנו טיפול להיפטר מן הפרעושים? אציין שהארנבות גרות בכלוב בבית ומוצאות לגינה עם דשא סינטטי לכמה שעות עם פיקוח אבל אני רואה שיש גם ביצי פרעושים . אשמח לדעת על טיפול מהיר לבעיית הפרעושים. אגב האם כופתיות לארנבים עם שילוב ירקות וחציר מדיי יום זה תזונה מאוזנת לארנבים? אשמח לטיפים כללים היות וזה נושא חדש אצלנו

לפני כשחמישה ימים התפתח לאוגר שלי משהו בעין מין משהו אדום כזה מסיב לעין ואז זה גדל ועכשיו זה התפשט לעין והוא לא פותח אותה כאילו היא נבלעה לתוך הדלקת/אינפקציה אני לא יודעת מה זה ואני לא יודעת מה לעשות רוב הוטרינרים רוצים לקחת 130 או 172 שקל רק על בדיקה לא כולל תרופות לא יודעת מה לעשות

«   «הבא   | 258 | 257 | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240 | 239 | 238    הקודם»   »
X

כניסת מנהל