חפש בעלי מקצוע:

מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

שלום,
רפואת אינטרנט היא רפואה מסוכנת!
אל כל פנים הייתי מנסה לנקות את העין עם מעט תמיסת תה ואולי למרוח מעט משחת עיניים אנטיביוטית. במידה ועזר טוב ובמידה ולא אזי אין מנוס מלהגיע למרפאה וטרינרית.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימן

שלום,
טיפול בטוח נגד פרעושים בארנבים הייתי ממליץ על מוצר בשם רוולושין.
המינון המומלץ בדרך כלל הוא המינון לחתלתולים. היתרון ברוולושין הוא בכך שהוא מגן מפני קרדיות שונות ואף קרציות בנוסף להשמדת פרעושים. לעולם לא להשתמש במוצר שנקרא פרונטלין! הוא הורג ארנבים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
נראה כאילו לארנבת לא חסר דבר וטוב לה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

יש לי ארנבת בת שנה וחצי שמסתובבת אצלנו בחצר. כבר תקופה ארוכה היא נמנעת מללעוס אספסת או חציר אליהם היתה מורגלת מלידה וניזונה רק מירקות, כופתיות עשבים ועלים שהיא מוצאת בסביבה. אציין שהיא נראית בריאה ומתנהגת כרגיל. האם הארנבת יכולה לתפקד בלי אספסת והאם זה עלול להזיק לבריאותה לאורך זמן?

שלום שוב. קנינו ארנבים ממקום שבו היו הרבה ארנבות עם שרקנים . מן הסתם הבנו שהארנבים יבואו עם פרעושים. עשינו להם מקלחת עם קרצוף עם סבון ילדים עדין והוצאנו לא מעט מן הפרעושים . כעת אנו רואים שיש עוד כמה שאנו מנסים להיפטר מהם, בחנות חיות לא היה תכשיר לארנבות אלא כלבים . האם ישנו טיפול להיפטר מן הפרעושים? אציין שהארנבות גרות בכלוב בבית ומוצאות לגינה עם דשא סינטטי לכמה שעות עם פיקוח אבל אני רואה שיש גם ביצי פרעושים . אשמח לדעת על טיפול מהיר לבעיית הפרעושים. אגב האם כופתיות לארנבים עם שילוב ירקות וחציר מדיי יום זה תזונה מאוזנת לארנבים? אשמח לטיפים כללים היות וזה נושא חדש אצלנו

לפני כשחמישה ימים התפתח לאוגר שלי משהו בעין מין משהו אדום כזה מסיב לעין ואז זה גדל ועכשיו זה התפשט לעין והוא לא פותח אותה כאילו היא נבלעה לתוך הדלקת/אינפקציה אני לא יודעת מה זה ואני לא יודעת מה לעשות רוב הוטרינרים רוצים לקחת 130 או 172 שקל רק על בדיקה לא כולל תרופות לא יודעת מה לעשות

יש לי ארנבת בת 6 חודשים לפני כמה ימיים הבחנתי בהרבה פרווה שמפוזרת בכלוב ואחר כך שמתי לב שיש לה קרחת בשוק של הרגל ניראה לי שהיא פשוט תולשת לעצמה פרווה מה יכולה להיות הסיבה לוליטה ארנבת נקייה מה ששולל פרעושים אוכלת בעיקר ירקות וגם איין אפשרות שהיא בהריון כי היא אף פעם לא היתה בקירבתו של זכר מה יכולה להיות הסיבה ? תודה

שלום,
הבעיה העיקרית בנושא ארנבות ובעיות שעוברות לבני אדם היא קרדיות. קיים סוג של קרדיות שגורמות לגרד נוראי ולדלקת עור מקומית אצל הארנבים. טפיל זה יכול לעבור לבני אדם. מסוכן? לא! לא נעים. כדי להימנע מהדבקות כדאי להגיע למרפאה וטרינרית לשם בדיקה ואולי אף טיפול מונע. אותו דבר לגבי התוכי. אל חשש הארנבים לא ידועים כמעבירי מחלות לתוכים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום קנינו היום 2 ארנבות מבחור שיש לו חווה קטנה. האם עלינו להיזהר ממחלות שעוברות מארנבות? שאלה נוספת וחשובה - יש לנו ארה בלו אנד גולד בן שנה בבית . האם יש חשש להעברת מחלות של הארנבת לתוכי? אודה לך אם תוכל לענות במהרה

שלום,
נראה לי שהבעיה גדולה על הפורום הזה. תלישת שער יכולה להיגרם מטפילים, מבעיה התנהגותית, חילופי שער עונתיים. ממה שאתם מספרים נראה כאילו מדובר במצב של לחץ נפשי. האם יש לו מספיק משחקים כדי להעסיק עצמו? משחקים תלויים, משחקי נשיכה? האם יש לו חול "לרחצה"? יכול להיות שבן או בת זוג ישפרו את מצבו רוחו.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
יכול להיות שהבחור קיבל נשיכה חזקה בגב ויש פגיע עצבית. יכול להיות שהכול זה עיניין של זיהום. בקיצור גשו למרפאה וטרינרית שמטפלת בחיות אקזוטיות. שם יבדקו האם הבעיה נוירולוגית, זיהומית או אולו אורטופדית וכמובן יציעו לכם פתרונות.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
לארנבים יש לפעמים שתן בצבע אדמדם. זה טבעי, קשור לפעמים למזון. אנא חפשו במורד הפורום את הדיון בנושא. היעזרו בחיפוש.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
האמת שאין לי מושג במה מדובר. בדרך כלל אני צריך למשש, להרגיש, לראות אולי גם לצלם (רנטגן). בקיצור העסק לא ברור לי.
המלצתי, לגשת למרפאה לשם אבחון.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
אני לא מוצאת איך לפרסם שאלה אז אשאל כאן מצטערת מראש

יש לי צ'ינצ'ילה זכר שצירפתי לו 2 צ'ינצ'ילות נקבות ואחת מהן הייתה בהריון.
הם היו ביחד בערך שבועיים ואז הוצאתי את הזכר מהכלוב כי הנקבה תקפה את הזכר ופצעה אותו, בכל הגוף יש לו קרחות ופצעים.
מה שהכי מפחיד אותי שהזכר גורר את 2 הרגליים האחוריות שלו ובקושי עומד עליהם וכבר לא רץ.
מה עושים במצב כזה ואיך קרה שהרגליים שלו הגיעו למצב כזה של גרירה?

תודה מראש,
טל.

שלום !הצ׳ינצ׳ילה שלנו זכר בן 4 בדכאון הוא תולש לעצמו פרווה !
לפני כחודשיים מת אחיו התאום ואין לנו עוד צ׳ינצ׳ילות אנו לא רוצים להביא עוד אחת כי איננו יודעים איך יקבלה. לאחרונה יש לו עצירות ולכן לקחנו אותו לוטרינר ומאז הוא ממש מפחד מאיתנו ונהייה ממש עצוב ולא מסכים לשתות גם לא במזרק. מה לעשות???(לא יכולים לתת לו פינוקים כי יש לו עצירות)
תודה מראש

יש לנו בבית ארנבת בת 5 בערך, ובשבוע האחרון שמנו לב שלפעמים יש לה דם בשתן :( היא אוכלת כרגיל ואין שינוי בהתנהגות שלה, ולא נראה שיש לה פצע חיצוני או משהו כזה. מה זה יכול להיות? לקחת לוטרינר דחוף?
תודה

שלום, יש לי ארנבת שכשהיא הייתה בת כמה חודשים (כשרק קניתי אותה) שמתי לב שיש לה בליטה קטנה בבטן. היום היא כבר בת שלוש והבליטה בבטן נהיית גדולה ובולטת יותר,זה מרגיש כמו שומן ונראה כמו כדור. הארנבת גם קצת שמנה, אבל חוץ מזה היא ניראת בריאה, יש לה פרווה יפה והיא אוכלת טוב ומקפצת בכל הבית. מה זה? זה מסוכן? חשוב לקחת אותה לבדיקה? תודה.

שלום ד"ר. יש לי ארנבת שלא מסתדרת עם הזכר פעם אחת הוא הצליח לתפוס אותה ונתן לה נשיכה נוראית מאחורה. מאותו הרגע היא לא הצליחה להזיז את הרגלים האחוריות. שמתי אותה בכלוב נפרד והיא אוכלת ושותה אבל כמובן כמעט לא זזה. כך כבר שבוע. יש סיכוי שתתרפא? אם לא, האם לא חבל שהיא סובלת כך אצלי הרי בטבע היא הייתה מתה מהר מאד במצב כזה?

שלום,
כדאי להגיע למרפאה ווטרינרית ולבדוק את מצבה של הארנבת. במידה וישנה פגיעה קשה בחוליות הגב ו\או בחוט השדרה אכן כדאי לשקול המתת חסד, אך המידה ומדובר בפצע מזוהם או כל גורם אחר שניתן לטיפול כדאי שתטפל כמה שיותר מהר. בכול מקרה כדאי לתת לצוות הרפואי לבדוק ולהמליץ על המשך הדרך.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום!
יש לי ארנבון כמעט 7 שנים שאותו אני מגדל בבית בגינה לאחרונה התגייסתי לצבא ולא נותר מי שיטפל בו וידאג לו באופן קבוע כמו שאני דאגתי לו שהייתי בבית לאחר התלבטויות רבות החלטתי למסור אותו לבית גידול\פינת ליטוף וכדומה, השאלה שלי היא האם מישהו מכיר מקום שיוכל לדאוג לו באופן מסור, בית חם שאפשר לסמוך עליו באיזור חיפה?
תודה מראש.

שלום וברכה.אתמול אמצתי 3 עכברות מעבדה.
אחותי מעוניינת למסור לי אוגרת סיבירית.
רציתי לדעת האם הן תסתדרנה יחד ?
האם יש חשש להדבקות העכברות במחלות ?
תודה .

שלום,
האמת שאין לדעת איך יפול דבר. יכול להיות שזה יצליח ויכול להיות שלא. לכן יש לפקח על החברה ולראות איך החיבור הזה מתפתח. יכול להיות שזה יהיה יותר קל עם אוגרת אחת ועם עכברה אחת. מה שבטוח שעל הכלוב להיות גדול במיוחד כך שכל חיה או כל קבוצה תוכל למצוא לעצמה פינה שלווה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

«   «הבא   | 258 | 257 | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240 | 239 | 238    הקודם»   »