חפש בעלי מקצוע:

מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

שלום הארנבת שלי המליטה שישה גורים אך רק שניים שרדו, מחוסר ברירה לאור מצבם הפיזי (האם פצעה ומעכה אותם) הייתי צריכה להוציא אותם ולטפל בהם בעצמי, אך שמתי לב שעינו של אחד הארנבים נפוחה ונראית כאילו דלקתית ולשני יש רגל שנראית שבורה.
מה אני יכולה לעשות בשני המקרים?
תודה

שלום,
זה השלב להגיע בדחיפות למרפאה ווטרינרית.
בפעם הבאה אני חושב שכדאי לאפשר לארנבים כלוב גדול יותר עם אפשרות מסתור.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימן

אני נערה בת 13 שמאוד אוהבת בעלי חיים. אז בבית הספר יש ארנבייה אבל הכלבים מהקיבוץ נכנסו לבית הספר ואכלו רגל של גור ארנבים בן שלוש וחצי שבועות. פעם הייתי בארנבייה כל הזמן אבל עברתי יסודי ואין לי זמן לזה. הרשו לי לקחת אותו הביתה לטפל בו עד שיחלים, והפצע עבר אחרי כמה ימים. אבל הוא כל הזמן קופץ ובו זמנית מתנער והייתי רוצה מאוד לדעת למה זה.
תודה מראש

שלום,
יכול להיות שהארנב סובל מגרוד כתוצאה מקרדיות עור?
בדיקה מיקרוסקופית אצל הווטורינר\ית יפתרו את התעלומה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

היי לפניי פחות משבוע קנינו ארנב בן חצי שנה .
מיום שישי קורה לו משהו מוזר הוא בקושי אוכל בקושי משחק והיום הוא משלשל כל היום ... מה יש לו ???
גם הבאתי לו ירקות עם זה משנה .. חסה ומלפפון

שלום,
עודף ירקות כמו חסה ומלפפונים יכולים לעזור להיווצרות שלשול. עיקר התזונה צריכה להיות חציר איכותי. אנא עיין המלצות לתזונת ארנבים במורד התשובות בפורום.
בשלב זה הייתי מתקדם המהירות למרפאה ווטרינרית לשם טיפול.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום ..יש לי ארנב זכר בן 8 חודש שבזמן האחרון התחיל למרות את פרוותו וזה גורם לגושי פרווה שנתקעים לו בשיניו הקדמיות ומקשות עליו לאכול ואני כמובן כל פעם מוציאה את הגוש אבל אחרי כמה דקות הוא שוב מתחיל ללקק את עצמו ופשוט למרוט את עצמו ..
הבנתי שזה נהוג אצל.ארנבות בהריון שמכינות מקום המלטה אבל הוא זכר לכן השאלה שלי האם זה הגיוני המעשה שלו או שיש. צורך בטיפול כלשהו ..תודה רבה

שלום,
א. הייתי בודק את השיניים של הארנב. לעתים יש צורך בשיוף וקיצור השיניים הקדמיות.
ב. גרוד אינטנסיבי בגלל טפילי עור יכול ל"שגע" ארנב. אולי הוא בעצם מתגרד ונושך עצמו.
ג. יכול להיות שהבחור פשוט מחליף שער ובמסגרת תהליך הטיפוח השער "נתקע" בין השיניים.
שווה בדיקה,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום אני מעוניין לקנות חמוס ולפי הבנתי צריך להוציא אותי מהכלוב כל יום אבל הורי גרושים ואני יכול לגדל את החמוס רק אצל אבא שלי ואני אצלו בימים שלישי חמישי וגם כל שישי שבת כל שבועיים אם זה אפשרי שאוציא אותו רק בימים אלו? האם הוא יתחבב עלי? (כמובן שתמיד יהיו לו מים ואוכל)

שלום,
כמו כל חיה, ואצל החמוס באופן מיוחד יש צורך בטיפול אינטנסיבי, הדוק. חמוסים הם נשכנים ויש ללמדם שלא לעשות זאת לנו, ספקי האוכל שלהם. אני חושש שסידור כזה לא יניב את התוצאות להם אתה מצפה. אגב, אני מגדל חולדה. מספר ארבע אצלי. הבאתי אותה מפינת החי באחד מבתי הספר כשהייתה בת חודש ויומיים. היום בגיל 3 חודשים היא חיה מקסימה אוהבת אדם, מבלה את רוב הזמן על הכתף שלי כשאני במרפאה. 10 שעות על יום. אולי זו אופציה בשבילך?
הבעיה בדרך כלל היא השם שלה- חולדה. תנסה להגיד לכולם שזה דג זהב ואז אולי אמא ואבא יסכימו.
אגב, תוחלת החיים של חולדה היא כשלוש שנים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום, יש לי שאלה על אוגרים. יש לי אוגרים כבר שנה, כנראה שני זכרים, אבל יש סיכוי שאני טועה והן שתי נקבות. הם תמיד הסתדרו מצויין, לפעמים קצת ויכוחים אבל סך הכל מצויין. לאחרונה אחד מהם התחיל להיות הרבה יותר אגרסיבי והקטטות נהיו אלימות יותר. בנוסף, השני רזה בזמן האחרון.
לאחרונה החלפתי להם מזון, והם העבירו שבוע אצל ההורים שלי כשהיינו בחו"ל.. האם אחת מהן יכולה להיות הסיבה לשינוי בהתנהגות? בכל מקרה האם יש סיכוי שההתנהגות תחלוף?
תודה רבה, נדב.

שלום,
הגיע זמן להפריד ביניהם לפני שאחד ימות מזיהום כתוצאה מנשיכה.
אל תחשוב לרגע שיש ביניהם רגשות כבוד ואהבה. החזק מנצח! החזק אוכל ראשון, אוכל יותר, שולט על הסביבה, קובע מי יסתובב במקום ומי לא. אם חלילה אחד חולה או אז השני מיד יקפוץ על ההזדמנות כדי לכבוש עוד שטחי מחיה. בקיצור, תפריד.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

הי ,]יש לנו זוג ארנבים שמוטים בכלוב גדול, הארנבת לא נותנת לנו להרים אותה משמיעה קולות, הזכר היה במרדף לאחרונה מעליה והיא ברחה לו, יכול להיות הריון? ומה לעשות בהמשך? תודה מראש..

שלום אייל,
גם לי היה זוג ארנבים (לא שמוטי אוזניים) הארנבת השמיעה קולות מוזרים הארנב עלה עליה והיא ברחה.
מלפני בערך ככה חודשיים הארנב מת והארנבת לא ילדה שום ארנבון קטן
אני חושבת כשהיא משמיעה קולות אולי לומר לנו משהו ושאולי קורה לבן זוג משהו לא טוב.

שלום,
אם הכלוב גדול דיו אזי לארנבת יש מספיק מקום כדי לברוח מהזכר ולהימנע מפציעות. זכר רודף אחרי נקבה זה סביר וטבעי בקרב ארנבים. מה שעוד סביר זה שהיא בהריון. לגבי חוסר הרצון שלה שירימו אותה אובכן ידיד, גם זה טבעי לחלוטין. אם בכול זאת חפץ אתה להרימה אזי עליך להתחיל בכך שתרגיל אותה קודם לאכול מכף ידך בהמשך להרגיל אותה לעלות על ברכיך כשאתה ישוב על הרצפה ולקבל אוכל ולאט לאט להרגיל אותו למצב בו אתה מרים אותה.
בהצלחה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום רציתי לשאול האם אפשרי לגדל אפשרימלגדל חמוס בחצר הבית (במקום מוצל ומוגן מרוחות וגשם)ובנוסף לזאת באיזה גיל כדי לקנות את החמוס
תודה מראש

שלום,
חמוסים יכולים לגדול בכלוב מרווח בחצר. כמובן שצריך לספק מסתור מהחום והשמש היוקדת בעונת הקיץ ומהגשם, קור והרוחות בעונת החורף.
הגיל הנכון לרכוש חמוס צעיר יהיה בין 8 ל- 16 שבועות. חמוס זו חיה שדורשת המון המון תשומת לב, אחרת הקשר בין המגדל לחיה לא יהיה חזק דבר שיכול להביא לידי התרחקות, רתיעה, נשיכות ובסופו של דבר לקשר שבא לידי ביטוי בהכנסת אוכל לכלוב ולא יותר. אם רוכשים חמוס בוגר כדאי לוודא שאכן ניתן ללטף אותו באופן חופשי ללא חשש או שמא "נפלנו" על חמוס כמתואר למעלה.

מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

יש לי 2 שרקנים ורציתי לשאול כמה פעמים ביום מותר לתת להם ירקות ופירות?...ואיזה כדאי לתת?...פשוט השרקנים שלי לא אוהבים פירות הדר אז מה לתת?...פטרוזיליה וגזר ותפוח וגם מלפפון הם אוכלים...זה בסדר?

תזונת שרקנים מתבססת בעיקרה על שלושה מרכיבים: חציר טרי, ירקות וכופתיות (מזון מסחרי מוכן לשרקנים).
חציר טרי חיוני לעיכול תקין ואין לו תחליף. יש להגיש אותו ללא הגבלה.
שרקנים אינם מייצרים ויטמין C במערכת העיכול ולכן הכרחי שיקבלו אותו ממקור חיצוני. מעט פירות עשירים בוויטמין C כגון הדרים ויותר ירקות ירוקי עלים (כרוב, תרד, פטרוזיליה, כוסברה), ברוקולי ופלפל אדום וירוק. אפשר להגיש גם גזר, תפוחי עץ וחסה ערבית, הימנעו מחסה אייסברג ומעגבניות. הגישו כל ירק חדש בנפרד ובכמויות קטנות בהתחלה כדי לאפשר לקיבת השרקן להסתגל אליו. במהרה גם תזהו מהו הירק החביב עליו ביותר ובו תוכלו להשתמש כ"צ'ופר" על מנת לחזק את הקשר ביניכם.
כופתיות מיוחדות לשרקנים (מועשרות בוויטמין C) ניתן לתת בגיל צעיר ללא הגבלה, אך מגיל חצי שנה יש להגביל את הכמות. זכרו, עיקר המזון צריך להיות חציר איכותי. אל תבחרו בכופתיות מועשרות במיני אגוזים, גרעינים או פירות יבשים, אין זה חלק מהתזונה הטבעית של השרקנים והם עלולים להתקשות בעיכול מזונות אלו.
מקווה שעזרתי,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

אבל כמה פעמים ביום לתת פירות וירקות?

פירות פעם ביומיים שלושה ירקות אפשר כל יום אבל בסה"כ מעט.

קודם תודה רבה,
אבל אין באפשרותי להביא כלב לבית
והכלוב קטן רק מטר על שמונים ס"מ בערך
ואני חושבת שלא כיף לה והיא עצובה.
היום הגיע לנו לחצר תרנגולת מהשכנים היא אולי
יכולה לגרום שהחתולות לא יבואו? או שהיא יכולה
להילחם בחתולות?
תודה רבה גאיה.

אני חושש שהתרנגולות עלולות חלילה להטרף על ידי החתולה

שלום ד"ר היימן,
יש לי ארנבת שהייתה בכלוב אני שיחררתי אותה לחצר היא מסתובבת ולא בורחת מהחצר אבל יש לי בעיה: היה לה בן זוג וחתולה באה חצר והרגה אותו. ומלפני שבוע חתולה באה תפסה את הארנבת והוציאה לה מלא מלא שערות עכשיו זה גדל, אבל איך אני יכולה להרחיק את החתולות ממנה?

שלום,
מה שברור הוא שכדאי ללמוד משהוא מהעבר. החתולה הרגה את הארנב, למה השארת את הארנבת בגינה? הרי ברור שהחתולה תחזור עוד פעם ועוד פעם. לכן שלב ראשון תגני על הארנבת. הכניסי אותה לכלוב, תמסרי אותה או כל דבר אחר שיגן עליה מפני החתולה. שלב ב' אם את מעוניינת בארנבת אזי יש צורך להרחיק את החתולה. בנית גדר גבוה במיוחד, הכנסת כלב שחי בשלום עם הארנבת ואשר יבריח מנוכחותו בלבד את החתולה. בקיצור תהיי יצירתית אבל חלילה מלהשאיר את הארנבת לחסדי החתולה.
אגב , החתולה עושה את שהיא יודעת לעשות, לצוד. אין זו בשום אופן אשמת החתולה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום ד''ר.
יש ברשותנו ארנבון כ 4 חודשים. הוא היה עושה צרכים בתוך הכלוב אך פתאום שמנו לב שעושה צרכים בכל מניי מקומות שונים. מסתובב חופשי בבית, ומשאיר אחריו גללים. יכול להעיד על בעיה כלשהיא? אציין שהוא חיוני, לא משלשל, חברותי ומתנהג כרגיל. תזונה מאוזנת של כופתיות פשוטות וחציר. אשמח לתשובה. תודה.

שלום,
ארנבים בטבע מפזרים את גלליהם בכול מקום. כך עושים ברוב המקרים גם ארנבים מבויתים. ישנם באינטרנט אתרים שמנסים ללמד בכל מיני שיטות את הארנב לעשות צרכיו רק בארגז. כדאי לחפש ולנסות. לא תמיד זה מצליח. בכול מקרה זה לא מעיד על בעיה או מחלה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

קיבלנו לפני מספר שבועות ארנבת, והיא מאד לא ידידותית. כשמנסים ללטף אותה היא בורחת או מתקיפה עם הרגליים. זו ארנבת שהייתה בעבר 'עובדת' בחוגים בבתי ספר. יכול להיות שזה השאיר לה טראומה.
יש לה אצלנו כלוב ממש גדול, ואנחנו מפנקים אותה, אבל אי אפשר להתקרב.
האם יש דרך לעזור לה להתיידד איתנו?

וגם - האם ארנבת ושרקן יכולים לחיות באותו כלוב? כאמור, הכלוב גדול.

שלום,
יכול להיות שבגלל שהארנבת לא חברותית היא נאלצה לפרוש ממדור החוגים בבתי הספר?
לעתים אין מה לעשות, הארנבת תישאר לא חברותית. לעתים הוספה של שרקן לכלוב יכולה לגרום לארנבת להיפתח לקהל.
צריך לנסות.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

היתה לי ארנבת לא חברתית בכלל, ברחה ופשוט נעלמה, צריך לקנות ארנבת רגועה (עדיף קטנה שנולדה ממש בת כמה שבועות) ככה נחנך אותה אנחנו מגיל קטן להיות בידים ולהרגיל אותה לליטופים. פשוט עדיף להשיג אחת אחרת (ממש גורה) ולבדוק לפני שהיא רגועה ולא בורחת.

שלום, יש לי שרקנית קטנה בת כשנה וחצי.
השרקנית מאז הלידה הייתה קטנה מאוד יחסית, והיה נראה שהיא לא אוכלת הרבה.
עם זאת, הפרווה שלה נשארה מבריקה ומלאה למרות היותה רזה, מה גם שנראה שמצב רוחה היה בסדר גמור.
עכשיו לעניין- בזמן האחרון שמתי לב שנראה שהיא אוכלת עוד פחות מהרגיל אז החלטתי לבדוק את השיניים שלה.
לתדהמתי גיליתי שהיא חסרת שיניים תחתונות בכלל!
זה מאוד זיעזע אותי.
אני ניסיתי לטחון לה את האוכל הרגיל ולהביא לה קצת ירקות רכים כמו מלפפון ופלפל, אבל היא עדיין לא אוכלת הרבה.
אני נורא מפחד שהיא תמות מרעב בסופו של דבר.
מה אפשר לעשות? יש לה רק שיניים עליונות ואני לא אוכל לטחון לה את האוכל כל יום, מה גם שהיא בקושי נוגעת בו ממילא.

שלום,
אכן בעיה קשה, בעיקר לשרקנית. יש בפניך מספר אפשרויות: א. להמשיך לטחון את המזון ואולי בשלב הראשון להכניס לשרקנית את המזון לפה עם מזרק. ללא מחט כמובן. המזון חייב להיות טחון ממש דק בבלנדר כדי שיעבור במזרק. אפשר גם להשתמש במזון תינוקות גרבר ירקות. תוך תקווה שבהמשך היא תעלה במשקל ותסכים לאכול לבד אוכל טחון.
ב. להגיע לווטרינר לשם אבחון מקיף לגבי מצב השיניים בפה. אולי חסרות עוד שיניים ואולי ישנן שיניים שבורות ועוד כהנה אפשרויות.
ג. להפסיק את הסבל ולהרדים את השרקנית המסכנה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום רב,

אתמול בערב מצאתי קיפוד מצוי על המדרכה, מכודר ללא תנועה. לאחר בחינה של כמה דקות, בלא ידעתי אם הוא מת או אולי גוסס מהיפותרמיה. לקחתי אותו הביתה ושמתי אותו בקופסת נעליים וכיסיתי אותה עם פליז. בבוקר הוא לא הראה סימני חיים ולא הגיב למגע, מיששתי את החוטם שלו והוא די קר. אני חושב שהוא מת אבל קראתי שקיפודים יכולים לשקוע בתרדמת חורף שבו יורדת טמפ' גופם כמעט בהתאמה לסביבה והנשימה כמעט נפסקת. יש לי כמה שאלות:

אני גר במישור החוף (קריות), האם קיפוד ישקע בתרדמת באיזור כזה? אמנם הימים אלה די קר (8-11 מעלות אתמול והיום) אבל עדיין אני מתאר לעצמי באיזורים אחרים שהוא נפוץ בהם הרבה יותר קר.
דבר שני, האם הוא יכול להיות בתרדמת כה עמוקה שהוא לא ירגיש ולא יגיב כאשר מישהו מזיז אותו ונוגע בו?

אשמח למענה, איני רוצה לקבור אותו בטעות חלילה כאשר יש סיכוי שהוא שרוי בתרדמת.

שלום,
קיפוד מצוי אשר מסתובב באמצע היום בכביש או על המדרכה לעיני כל זו סיבה לדאגה! הקיפודים בדרך כלל מסתובבים בלילה. אז הם מחפשים וצדים את מזונם. קיפוד החולות מסתובב בחיפוש אחר מזון גם השעות הבוקר המוקדמות. הקיפוד המדברי הוא חיית לילה מובהקת לו רק כי המדבר קריר יותר בלילה ויצור גדול (יותר מקיפוד החולות ופחות מהקיפוד המצוי) ומגושם כמוהו יסתדר טוב יותר בלילה.
לגבי תרדמת חורף, עד כמה שידוע לי לא מדובר ביכולת של הזנים הארצישראלי, קרי קיפוד מצוי וקיפוד חולות וקיפוד מדבר. למרות שפעילותם יורדת בתקופת החורף וכך גם משקלם.
לצערי אני חושש שמדובר בקיפוד מת. על כל פנים אני בטוח שכל וטרינר בסביבת מגורך ישמח לעזור במידה וניתן או לחילופין לקבוע את מות המסכן.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

ד"א היימן, תודה על תשומת ליבך, כן וטרינר קבע את מות הקיפוד ויכולתי לקבור אותו בראש שקט.

תודה רבה,
איליה

שאלה אפשר לזווג ארנב קלאסי גדול וארנבת ננסית

כן,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

ד"ר היימן שלום רב!
בזמן האחרון אני לא יודעת מה יש לארנבת שלי לקחנו אותה לוטרינר מכיוון שהיה לה מוגלה סביב העין הוא אמר שזאת דלקת עיינים ונתן לה זריקה, הוא נתן לנו טיפות לשים לה פעמיים ביום 3 טיפות בכל עין במשך שבוע עבר שבוע והעין לא נראת יותר טוב כל הפרווה סביב העין מאוד קשה ולא נעימה היום ניקיתי לה את הפרווה עם קצת נייר עם מיים וסירקתי עם המסרק שלה

ובנוסף בזמן האחרון היא גומרת את הבקבוק מים הגדול שלה תוך שלושה ימים וכל החול שלה(יש לה. נסורת קשה של מכרסמיים) ניהיה רטוב מאוד ואנו צריכם להחליף לה אותו כל שלושה ארבע ימים.

ואני לא יודעת אם תיהיה באפשרותי להגיע לוטרינר שוב

מודה לך מאוד על העזרה הרבה!
נועה

שלום,
בעיות עיניים בארנבים יכולות להיות מתסכלות. הבעיה יכולה להיות אכן דלקת עיניים פשוטה אשר דורשת טיפול אינטנסיבי ולעתים יש צורך לשנות תרופות מספר פעמים עד שפוגעים "בול". בדיקת תרבית ורגישות יקלו על הטיפול אך העלויות גבוהות יחסית. מצד שני, לעתים הבעיה מתחילה בפה. שן חולה, שיניים חולות, מזון שחדר בין החניכיים או לתוך הלחי. כל אחד מהגורמים הללו יכול לגרום לבעיות עיניים. בדרך כלל רק עין אחת מעורבת.
בקיצור יש לבדוק את פה הארנבת בצורה יסודית. בדרך כלל תחת טשטוש או אפילו הרדמה. טיפול אנטיביוטי בלבד לא יפתור את הבעיה היות וצריך להוציא את הגוף הזר, הגרעין, השן החולה, הענף שגורמים למחלה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

יש לי שתי אוגרות. אחת מהן כל לילה משמיעה קולות ואני לא יודעת למה. יכול להיות שהיא לא מרגישה טוב ושקרה לה משהו? בבקשה תענה בהקדם מה אני יכולה לעשות. תודה מראש, יובל.

שלום,
אוגרים משמיעים קולות. זו הדרך שלהם לתקשר. להודיע "אני כאן, אני נקבה", "אני שלטת" "אני פוריה" וכן הלאה. גם הזכרים מודיעים הרבים על מרכולתם. אם האוגרים שלך רק "מדברים" ללא מלחמות ופציעות אזי הכל טוב. במידה ויש "מלחמה" אזי צריך להפריד בין הניצים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

נולדו לי בידוק 5 גורים כנראה האמא ממליטה גם עכשיו עוד כמה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אבל היא לא מאכילה אותם ?
מה עושים !!!!!!!!
בבקשה זה מקרא ממש דחוף

שלום,
בסוף ההמלטה היא תתחיל להניק.
גורים של מה?
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

ד"ר היימן שלום!
תודה רבה על כל העזרה שאתה נותן לנו עם בעלי החיים!

יש לי שאלה בנוגע לפרווה של הארנבת שלי
היא בת 5 ולפני חודשיים החלק העליון של הפרווה נראה כאילו הוא היה רטוב והוא התייבש היא מנקה את עצמה ואני מסרקת אותה מידי שבוע רציתי לדעת מה זה? ומה אפשר לעשות?

תודה רבה!!!
נועה.

נועה שלום,
האמת שאני לא בדיוק יודע מה גרם לארנבת ללקק את הפרווה שלה עד למצב בו היא הייתה ממש רטובה.
אולי נשפך עליה חומר כלשהו, או אולי היא התלכלכה ולכן ניקתה עצמה.
מה שחשוב שזה התייבש ונעלם.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

«   «הבא   | 257 | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240 | 239 | 238 | 237    הקודם»   »