פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גיורא היימן, מנהל פורום מכרסמים וארנביםמנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

יש לי ארנבת בת 6 חודשים לפני כמה ימיים הבחנתי בהרבה פרווה שמפוזרת בכלוב ואחר כך שמתי לב שיש לה קרחת בשוק של הרגל ניראה לי שהיא פשוט תולשת לעצמה פרווה מה יכולה להיות הסיבה לוליטה ארנבת נקייה מה ששולל פרעושים אוכלת בעיקר ירקות וגם איין אפשרות שהיא בהריון כי היא אף פעם לא היתה בקירבתו של זכר מה יכולה להיות הסיבה ? תודה

שלום,
הבעיה העיקרית בנושא ארנבות ובעיות שעוברות לבני אדם היא קרדיות. קיים סוג של קרדיות שגורמות לגרד נוראי ולדלקת עור מקומית אצל הארנבים. טפיל זה יכול לעבור לבני אדם. מסוכן? לא! לא נעים. כדי להימנע מהדבקות כדאי להגיע למרפאה וטרינרית לשם בדיקה ואולי אף טיפול מונע. אותו דבר לגבי התוכי. אל חשש הארנבים לא ידועים כמעבירי מחלות לתוכים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימן

שלום קנינו היום 2 ארנבות מבחור שיש לו חווה קטנה. האם עלינו להיזהר ממחלות שעוברות מארנבות? שאלה נוספת וחשובה - יש לנו ארה בלו אנד גולד בן שנה בבית . האם יש חשש להעברת מחלות של הארנבת לתוכי? אודה לך אם תוכל לענות במהרה

שלום,
נראה לי שהבעיה גדולה על הפורום הזה. תלישת שער יכולה להיגרם מטפילים, מבעיה התנהגותית, חילופי שער עונתיים. ממה שאתם מספרים נראה כאילו מדובר במצב של לחץ נפשי. האם יש לו מספיק משחקים כדי להעסיק עצמו? משחקים תלויים, משחקי נשיכה? האם יש לו חול "לרחצה"? יכול להיות שבן או בת זוג ישפרו את מצבו רוחו.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
יכול להיות שהבחור קיבל נשיכה חזקה בגב ויש פגיע עצבית. יכול להיות שהכול זה עיניין של זיהום. בקיצור גשו למרפאה וטרינרית שמטפלת בחיות אקזוטיות. שם יבדקו האם הבעיה נוירולוגית, זיהומית או אולו אורטופדית וכמובן יציעו לכם פתרונות.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
לארנבים יש לפעמים שתן בצבע אדמדם. זה טבעי, קשור לפעמים למזון. אנא חפשו במורד הפורום את הדיון בנושא. היעזרו בחיפוש.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
האמת שאין לי מושג במה מדובר. בדרך כלל אני צריך למשש, להרגיש, לראות אולי גם לצלם (רנטגן). בקיצור העסק לא ברור לי.
המלצתי, לגשת למרפאה לשם אבחון.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,
אני לא מוצאת איך לפרסם שאלה אז אשאל כאן מצטערת מראש

יש לי צ'ינצ'ילה זכר שצירפתי לו 2 צ'ינצ'ילות נקבות ואחת מהן הייתה בהריון.
הם היו ביחד בערך שבועיים ואז הוצאתי את הזכר מהכלוב כי הנקבה תקפה את הזכר ופצעה אותו, בכל הגוף יש לו קרחות ופצעים.
מה שהכי מפחיד אותי שהזכר גורר את 2 הרגליים האחוריות שלו ובקושי עומד עליהם וכבר לא רץ.
מה עושים במצב כזה ואיך קרה שהרגליים שלו הגיעו למצב כזה של גרירה?

תודה מראש,
טל.

שלום !הצ׳ינצ׳ילה שלנו זכר בן 4 בדכאון הוא תולש לעצמו פרווה !
לפני כחודשיים מת אחיו התאום ואין לנו עוד צ׳ינצ׳ילות אנו לא רוצים להביא עוד אחת כי איננו יודעים איך יקבלה. לאחרונה יש לו עצירות ולכן לקחנו אותו לוטרינר ומאז הוא ממש מפחד מאיתנו ונהייה ממש עצוב ולא מסכים לשתות גם לא במזרק. מה לעשות???(לא יכולים לתת לו פינוקים כי יש לו עצירות)
תודה מראש

יש לנו בבית ארנבת בת 5 בערך, ובשבוע האחרון שמנו לב שלפעמים יש לה דם בשתן :( היא אוכלת כרגיל ואין שינוי בהתנהגות שלה, ולא נראה שיש לה פצע חיצוני או משהו כזה. מה זה יכול להיות? לקחת לוטרינר דחוף?
תודה

שלום, יש לי ארנבת שכשהיא הייתה בת כמה חודשים (כשרק קניתי אותה) שמתי לב שיש לה בליטה קטנה בבטן. היום היא כבר בת שלוש והבליטה בבטן נהיית גדולה ובולטת יותר,זה מרגיש כמו שומן ונראה כמו כדור. הארנבת גם קצת שמנה, אבל חוץ מזה היא ניראת בריאה, יש לה פרווה יפה והיא אוכלת טוב ומקפצת בכל הבית. מה זה? זה מסוכן? חשוב לקחת אותה לבדיקה? תודה.

שלום ד"ר. יש לי ארנבת שלא מסתדרת עם הזכר פעם אחת הוא הצליח לתפוס אותה ונתן לה נשיכה נוראית מאחורה. מאותו הרגע היא לא הצליחה להזיז את הרגלים האחוריות. שמתי אותה בכלוב נפרד והיא אוכלת ושותה אבל כמובן כמעט לא זזה. כך כבר שבוע. יש סיכוי שתתרפא? אם לא, האם לא חבל שהיא סובלת כך אצלי הרי בטבע היא הייתה מתה מהר מאד במצב כזה?

שלום,
כדאי להגיע למרפאה ווטרינרית ולבדוק את מצבה של הארנבת. במידה וישנה פגיעה קשה בחוליות הגב ו\או בחוט השדרה אכן כדאי לשקול המתת חסד, אך המידה ומדובר בפצע מזוהם או כל גורם אחר שניתן לטיפול כדאי שתטפל כמה שיותר מהר. בכול מקרה כדאי לתת לצוות הרפואי לבדוק ולהמליץ על המשך הדרך.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום!
יש לי ארנבון כמעט 7 שנים שאותו אני מגדל בבית בגינה לאחרונה התגייסתי לצבא ולא נותר מי שיטפל בו וידאג לו באופן קבוע כמו שאני דאגתי לו שהייתי בבית לאחר התלבטויות רבות החלטתי למסור אותו לבית גידול\פינת ליטוף וכדומה, השאלה שלי היא האם מישהו מכיר מקום שיוכל לדאוג לו באופן מסור, בית חם שאפשר לסמוך עליו באיזור חיפה?
תודה מראש.

שלום וברכה.אתמול אמצתי 3 עכברות מעבדה.
אחותי מעוניינת למסור לי אוגרת סיבירית.
רציתי לדעת האם הן תסתדרנה יחד ?
האם יש חשש להדבקות העכברות במחלות ?
תודה .

שלום,
האמת שאין לדעת איך יפול דבר. יכול להיות שזה יצליח ויכול להיות שלא. לכן יש לפקח על החברה ולראות איך החיבור הזה מתפתח. יכול להיות שזה יהיה יותר קל עם אוגרת אחת ועם עכברה אחת. מה שבטוח שעל הכלוב להיות גדול במיוחד כך שכל חיה או כל קבוצה תוכל למצוא לעצמה פינה שלווה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום הארנבת שלי המליטה שישה גורים אך רק שניים שרדו, מחוסר ברירה לאור מצבם הפיזי (האם פצעה ומעכה אותם) הייתי צריכה להוציא אותם ולטפל בהם בעצמי, אך שמתי לב שעינו של אחד הארנבים נפוחה ונראית כאילו דלקתית ולשני יש רגל שנראית שבורה.
מה אני יכולה לעשות בשני המקרים?
תודה

שלום,
זה השלב להגיע בדחיפות למרפאה ווטרינרית.
בפעם הבאה אני חושב שכדאי לאפשר לארנבים כלוב גדול יותר עם אפשרות מסתור.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

אני נערה בת 13 שמאוד אוהבת בעלי חיים. אז בבית הספר יש ארנבייה אבל הכלבים מהקיבוץ נכנסו לבית הספר ואכלו רגל של גור ארנבים בן שלוש וחצי שבועות. פעם הייתי בארנבייה כל הזמן אבל עברתי יסודי ואין לי זמן לזה. הרשו לי לקחת אותו הביתה לטפל בו עד שיחלים, והפצע עבר אחרי כמה ימים. אבל הוא כל הזמן קופץ ובו זמנית מתנער והייתי רוצה מאוד לדעת למה זה.
תודה מראש

שלום,
יכול להיות שהארנב סובל מגרוד כתוצאה מקרדיות עור?
בדיקה מיקרוסקופית אצל הווטורינר\ית יפתרו את התעלומה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

היי לפניי פחות משבוע קנינו ארנב בן חצי שנה .
מיום שישי קורה לו משהו מוזר הוא בקושי אוכל בקושי משחק והיום הוא משלשל כל היום ... מה יש לו ???
גם הבאתי לו ירקות עם זה משנה .. חסה ומלפפון

שלום,
עודף ירקות כמו חסה ומלפפונים יכולים לעזור להיווצרות שלשול. עיקר התזונה צריכה להיות חציר איכותי. אנא עיין המלצות לתזונת ארנבים במורד התשובות בפורום.
בשלב זה הייתי מתקדם המהירות למרפאה ווטרינרית לשם טיפול.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום ..יש לי ארנב זכר בן 8 חודש שבזמן האחרון התחיל למרות את פרוותו וזה גורם לגושי פרווה שנתקעים לו בשיניו הקדמיות ומקשות עליו לאכול ואני כמובן כל פעם מוציאה את הגוש אבל אחרי כמה דקות הוא שוב מתחיל ללקק את עצמו ופשוט למרוט את עצמו ..
הבנתי שזה נהוג אצל.ארנבות בהריון שמכינות מקום המלטה אבל הוא זכר לכן השאלה שלי האם זה הגיוני המעשה שלו או שיש. צורך בטיפול כלשהו ..תודה רבה

שלום,
א. הייתי בודק את השיניים של הארנב. לעתים יש צורך בשיוף וקיצור השיניים הקדמיות.
ב. גרוד אינטנסיבי בגלל טפילי עור יכול ל"שגע" ארנב. אולי הוא בעצם מתגרד ונושך עצמו.
ג. יכול להיות שהבחור פשוט מחליף שער ובמסגרת תהליך הטיפוח השער "נתקע" בין השיניים.
שווה בדיקה,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום אני מעוניין לקנות חמוס ולפי הבנתי צריך להוציא אותי מהכלוב כל יום אבל הורי גרושים ואני יכול לגדל את החמוס רק אצל אבא שלי ואני אצלו בימים שלישי חמישי וגם כל שישי שבת כל שבועיים אם זה אפשרי שאוציא אותו רק בימים אלו? האם הוא יתחבב עלי? (כמובן שתמיד יהיו לו מים ואוכל)

שלום,
כמו כל חיה, ואצל החמוס באופן מיוחד יש צורך בטיפול אינטנסיבי, הדוק. חמוסים הם נשכנים ויש ללמדם שלא לעשות זאת לנו, ספקי האוכל שלהם. אני חושש שסידור כזה לא יניב את התוצאות להם אתה מצפה. אגב, אני מגדל חולדה. מספר ארבע אצלי. הבאתי אותה מפינת החי באחד מבתי הספר כשהייתה בת חודש ויומיים. היום בגיל 3 חודשים היא חיה מקסימה אוהבת אדם, מבלה את רוב הזמן על הכתף שלי כשאני במרפאה. 10 שעות על יום. אולי זו אופציה בשבילך?
הבעיה בדרך כלל היא השם שלה- חולדה. תנסה להגיד לכולם שזה דג זהב ואז אולי אמא ואבא יסכימו.
אגב, תוחלת החיים של חולדה היא כשלוש שנים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום, יש לי שאלה על אוגרים. יש לי אוגרים כבר שנה, כנראה שני זכרים, אבל יש סיכוי שאני טועה והן שתי נקבות. הם תמיד הסתדרו מצויין, לפעמים קצת ויכוחים אבל סך הכל מצויין. לאחרונה אחד מהם התחיל להיות הרבה יותר אגרסיבי והקטטות נהיו אלימות יותר. בנוסף, השני רזה בזמן האחרון.
לאחרונה החלפתי להם מזון, והם העבירו שבוע אצל ההורים שלי כשהיינו בחו"ל.. האם אחת מהן יכולה להיות הסיבה לשינוי בהתנהגות? בכל מקרה האם יש סיכוי שההתנהגות תחלוף?
תודה רבה, נדב.

שלום,
הגיע זמן להפריד ביניהם לפני שאחד ימות מזיהום כתוצאה מנשיכה.
אל תחשוב לרגע שיש ביניהם רגשות כבוד ואהבה. החזק מנצח! החזק אוכל ראשון, אוכל יותר, שולט על הסביבה, קובע מי יסתובב במקום ומי לא. אם חלילה אחד חולה או אז השני מיד יקפוץ על ההזדמנות כדי לכבוש עוד שטחי מחיה. בקיצור, תפריד.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

«   «הבא   | 257 | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240 | 239 | 238 | 237    הקודם»   »
X

כניסת מנהל