פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גיורא היימן, מנהל פורום מכרסמים וארנביםמנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

 

שלום רציתי לשאול האם אפשרי לגדל אפשרימלגדל חמוס בחצר הבית (במקום מוצל ומוגן מרוחות וגשם)ובנוסף לזאת באיזה גיל כדי לקנות את החמוס
תודה מראששלום,
חמוסים יכולים לגדול בכלוב מרווח בחצר. כמובן שצריך לספק מסתור מהחום והשמש היוקדת בעונת הקיץ ומהגשם, קור והרוחות בעונת החורף.
הגיל הנכון לרכוש חמוס צעיר יהיה בין 8 ל- 16 שבועות. חמוס זו חיה שדורשת המון המון תשומת לב, אחרת הקשר בין המגדל לחיה לא יהיה חזק דבר שיכול להביא לידי התרחקות, רתיעה, נשיכות ובסופו של דבר לקשר שבא לידי ביטוי בהכנסת אוכל לכלוב ולא יותר. אם רוכשים חמוס בוגר כדאי לוודא שאכן ניתן ללטף אותו באופן חופשי ללא חשש או שמא "נפלנו" על חמוס כמתואר למעלה.

מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןיש לי 2 שרקנים ורציתי לשאול כמה פעמים ביום מותר לתת להם ירקות ופירות?...ואיזה כדאי לתת?...פשוט השרקנים שלי לא אוהבים פירות הדר אז מה לתת?...פטרוזיליה וגזר ותפוח וגם מלפפון הם אוכלים...זה בסדר?תזונת שרקנים מתבססת בעיקרה על שלושה מרכיבים: חציר טרי, ירקות וכופתיות (מזון מסחרי מוכן לשרקנים).
חציר טרי חיוני לעיכול תקין ואין לו תחליף. יש להגיש אותו ללא הגבלה.
שרקנים אינם מייצרים ויטמין C במערכת העיכול ולכן הכרחי שיקבלו אותו ממקור חיצוני. מעט פירות עשירים בוויטמין C כגון הדרים ויותר ירקות ירוקי עלים (כרוב, תרד, פטרוזיליה, כוסברה), ברוקולי ופלפל אדום וירוק. אפשר להגיש גם גזר, תפוחי עץ וחסה ערבית, הימנעו מחסה אייסברג ומעגבניות. הגישו כל ירק חדש בנפרד ובכמויות קטנות בהתחלה כדי לאפשר לקיבת השרקן להסתגל אליו. במהרה גם תזהו מהו הירק החביב עליו ביותר ובו תוכלו להשתמש כ"צ'ופר" על מנת לחזק את הקשר ביניכם.
כופתיות מיוחדות לשרקנים (מועשרות בוויטמין C) ניתן לתת בגיל צעיר ללא הגבלה, אך מגיל חצי שנה יש להגביל את הכמות. זכרו, עיקר המזון צריך להיות חציר איכותי. אל תבחרו בכופתיות מועשרות במיני אגוזים, גרעינים או פירות יבשים, אין זה חלק מהתזונה הטבעית של השרקנים והם עלולים להתקשות בעיכול מזונות אלו.
מקווה שעזרתי,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןאבל כמה פעמים ביום לתת פירות וירקות?פירות פעם ביומיים שלושה ירקות אפשר כל יום אבל בסה"כ מעט.קודם תודה רבה,
אבל אין באפשרותי להביא כלב לבית
והכלוב קטן רק מטר על שמונים ס"מ בערך
ואני חושבת שלא כיף לה והיא עצובה.
היום הגיע לנו לחצר תרנגולת מהשכנים היא אולי
יכולה לגרום שהחתולות לא יבואו? או שהיא יכולה
להילחם בחתולות?
תודה רבה גאיה.אני חושש שהתרנגולות עלולות חלילה להטרף על ידי החתולהשלום ד"ר היימן,
יש לי ארנבת שהייתה בכלוב אני שיחררתי אותה לחצר היא מסתובבת ולא בורחת מהחצר אבל יש לי בעיה: היה לה בן זוג וחתולה באה חצר והרגה אותו. ומלפני שבוע חתולה באה תפסה את הארנבת והוציאה לה מלא מלא שערות עכשיו זה גדל, אבל איך אני יכולה להרחיק את החתולות ממנה?שלום,
מה שברור הוא שכדאי ללמוד משהוא מהעבר. החתולה הרגה את הארנב, למה השארת את הארנבת בגינה? הרי ברור שהחתולה תחזור עוד פעם ועוד פעם. לכן שלב ראשון תגני על הארנבת. הכניסי אותה לכלוב, תמסרי אותה או כל דבר אחר שיגן עליה מפני החתולה. שלב ב' אם את מעוניינת בארנבת אזי יש צורך להרחיק את החתולה. בנית גדר גבוה במיוחד, הכנסת כלב שחי בשלום עם הארנבת ואשר יבריח מנוכחותו בלבד את החתולה. בקיצור תהיי יצירתית אבל חלילה מלהשאיר את הארנבת לחסדי החתולה.
אגב , החתולה עושה את שהיא יודעת לעשות, לצוד. אין זו בשום אופן אשמת החתולה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןשלום ד''ר.
יש ברשותנו ארנבון כ 4 חודשים. הוא היה עושה צרכים בתוך הכלוב אך פתאום שמנו לב שעושה צרכים בכל מניי מקומות שונים. מסתובב חופשי בבית, ומשאיר אחריו גללים. יכול להעיד על בעיה כלשהיא? אציין שהוא חיוני, לא משלשל, חברותי ומתנהג כרגיל. תזונה מאוזנת של כופתיות פשוטות וחציר. אשמח לתשובה. תודה.שלום,
ארנבים בטבע מפזרים את גלליהם בכול מקום. כך עושים ברוב המקרים גם ארנבים מבויתים. ישנם באינטרנט אתרים שמנסים ללמד בכל מיני שיטות את הארנב לעשות צרכיו רק בארגז. כדאי לחפש ולנסות. לא תמיד זה מצליח. בכול מקרה זה לא מעיד על בעיה או מחלה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןקיבלנו לפני מספר שבועות ארנבת, והיא מאד לא ידידותית. כשמנסים ללטף אותה היא בורחת או מתקיפה עם הרגליים. זו ארנבת שהייתה בעבר 'עובדת' בחוגים בבתי ספר. יכול להיות שזה השאיר לה טראומה.
יש לה אצלנו כלוב ממש גדול, ואנחנו מפנקים אותה, אבל אי אפשר להתקרב.
האם יש דרך לעזור לה להתיידד איתנו?

וגם - האם ארנבת ושרקן יכולים לחיות באותו כלוב? כאמור, הכלוב גדול.שלום,
יכול להיות שבגלל שהארנבת לא חברותית היא נאלצה לפרוש ממדור החוגים בבתי הספר?
לעתים אין מה לעשות, הארנבת תישאר לא חברותית. לעתים הוספה של שרקן לכלוב יכולה לגרום לארנבת להיפתח לקהל.
צריך לנסות.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןהיתה לי ארנבת לא חברתית בכלל, ברחה ופשוט נעלמה, צריך לקנות ארנבת רגועה (עדיף קטנה שנולדה ממש בת כמה שבועות) ככה נחנך אותה אנחנו מגיל קטן להיות בידים ולהרגיל אותה לליטופים. פשוט עדיף להשיג אחת אחרת (ממש גורה) ולבדוק לפני שהיא רגועה ולא בורחת.שלום, יש לי שרקנית קטנה בת כשנה וחצי.
השרקנית מאז הלידה הייתה קטנה מאוד יחסית, והיה נראה שהיא לא אוכלת הרבה.
עם זאת, הפרווה שלה נשארה מבריקה ומלאה למרות היותה רזה, מה גם שנראה שמצב רוחה היה בסדר גמור.
עכשיו לעניין- בזמן האחרון שמתי לב שנראה שהיא אוכלת עוד פחות מהרגיל אז החלטתי לבדוק את השיניים שלה.
לתדהמתי גיליתי שהיא חסרת שיניים תחתונות בכלל!
זה מאוד זיעזע אותי.
אני ניסיתי לטחון לה את האוכל הרגיל ולהביא לה קצת ירקות רכים כמו מלפפון ופלפל, אבל היא עדיין לא אוכלת הרבה.
אני נורא מפחד שהיא תמות מרעב בסופו של דבר.
מה אפשר לעשות? יש לה רק שיניים עליונות ואני לא אוכל לטחון לה את האוכל כל יום, מה גם שהיא בקושי נוגעת בו ממילא.שלום,
אכן בעיה קשה, בעיקר לשרקנית. יש בפניך מספר אפשרויות: א. להמשיך לטחון את המזון ואולי בשלב הראשון להכניס לשרקנית את המזון לפה עם מזרק. ללא מחט כמובן. המזון חייב להיות טחון ממש דק בבלנדר כדי שיעבור במזרק. אפשר גם להשתמש במזון תינוקות גרבר ירקות. תוך תקווה שבהמשך היא תעלה במשקל ותסכים לאכול לבד אוכל טחון.
ב. להגיע לווטרינר לשם אבחון מקיף לגבי מצב השיניים בפה. אולי חסרות עוד שיניים ואולי ישנן שיניים שבורות ועוד כהנה אפשרויות.
ג. להפסיק את הסבל ולהרדים את השרקנית המסכנה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןשלום רב,

אתמול בערב מצאתי קיפוד מצוי על המדרכה, מכודר ללא תנועה. לאחר בחינה של כמה דקות, בלא ידעתי אם הוא מת או אולי גוסס מהיפותרמיה. לקחתי אותו הביתה ושמתי אותו בקופסת נעליים וכיסיתי אותה עם פליז. בבוקר הוא לא הראה סימני חיים ולא הגיב למגע, מיששתי את החוטם שלו והוא די קר. אני חושב שהוא מת אבל קראתי שקיפודים יכולים לשקוע בתרדמת חורף שבו יורדת טמפ' גופם כמעט בהתאמה לסביבה והנשימה כמעט נפסקת. יש לי כמה שאלות:

אני גר במישור החוף (קריות), האם קיפוד ישקע בתרדמת באיזור כזה? אמנם הימים אלה די קר (8-11 מעלות אתמול והיום) אבל עדיין אני מתאר לעצמי באיזורים אחרים שהוא נפוץ בהם הרבה יותר קר.
דבר שני, האם הוא יכול להיות בתרדמת כה עמוקה שהוא לא ירגיש ולא יגיב כאשר מישהו מזיז אותו ונוגע בו?

אשמח למענה, איני רוצה לקבור אותו בטעות חלילה כאשר יש סיכוי שהוא שרוי בתרדמת.שלום,
קיפוד מצוי אשר מסתובב באמצע היום בכביש או על המדרכה לעיני כל זו סיבה לדאגה! הקיפודים בדרך כלל מסתובבים בלילה. אז הם מחפשים וצדים את מזונם. קיפוד החולות מסתובב בחיפוש אחר מזון גם השעות הבוקר המוקדמות. הקיפוד המדברי הוא חיית לילה מובהקת לו רק כי המדבר קריר יותר בלילה ויצור גדול (יותר מקיפוד החולות ופחות מהקיפוד המצוי) ומגושם כמוהו יסתדר טוב יותר בלילה.
לגבי תרדמת חורף, עד כמה שידוע לי לא מדובר ביכולת של הזנים הארצישראלי, קרי קיפוד מצוי וקיפוד חולות וקיפוד מדבר. למרות שפעילותם יורדת בתקופת החורף וכך גם משקלם.
לצערי אני חושש שמדובר בקיפוד מת. על כל פנים אני בטוח שכל וטרינר בסביבת מגורך ישמח לעזור במידה וניתן או לחילופין לקבוע את מות המסכן.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןד"א היימן, תודה על תשומת ליבך, כן וטרינר קבע את מות הקיפוד ויכולתי לקבור אותו בראש שקט.

תודה רבה,
איליהשאלה אפשר לזווג ארנב קלאסי גדול וארנבת ננסיתכן,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןד"ר היימן שלום רב!
בזמן האחרון אני לא יודעת מה יש לארנבת שלי לקחנו אותה לוטרינר מכיוון שהיה לה מוגלה סביב העין הוא אמר שזאת דלקת עיינים ונתן לה זריקה, הוא נתן לנו טיפות לשים לה פעמיים ביום 3 טיפות בכל עין במשך שבוע עבר שבוע והעין לא נראת יותר טוב כל הפרווה סביב העין מאוד קשה ולא נעימה היום ניקיתי לה את הפרווה עם קצת נייר עם מיים וסירקתי עם המסרק שלה


ובנוסף בזמן האחרון היא גומרת את הבקבוק מים הגדול שלה תוך שלושה ימים וכל החול שלה(יש לה. נסורת קשה של מכרסמיים) ניהיה רטוב מאוד ואנו צריכם להחליף לה אותו כל שלושה ארבע ימים.


ואני לא יודעת אם תיהיה באפשרותי להגיע לוטרינר שוב


מודה לך מאוד על העזרה הרבה!
נועהשלום,
בעיות עיניים בארנבים יכולות להיות מתסכלות. הבעיה יכולה להיות אכן דלקת עיניים פשוטה אשר דורשת טיפול אינטנסיבי ולעתים יש צורך לשנות תרופות מספר פעמים עד שפוגעים "בול". בדיקת תרבית ורגישות יקלו על הטיפול אך העלויות גבוהות יחסית. מצד שני, לעתים הבעיה מתחילה בפה. שן חולה, שיניים חולות, מזון שחדר בין החניכיים או לתוך הלחי. כל אחד מהגורמים הללו יכול לגרום לבעיות עיניים. בדרך כלל רק עין אחת מעורבת.
בקיצור יש לבדוק את פה הארנבת בצורה יסודית. בדרך כלל תחת טשטוש או אפילו הרדמה. טיפול אנטיביוטי בלבד לא יפתור את הבעיה היות וצריך להוציא את הגוף הזר, הגרעין, השן החולה, הענף שגורמים למחלה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןיש לי שתי אוגרות. אחת מהן כל לילה משמיעה קולות ואני לא יודעת למה. יכול להיות שהיא לא מרגישה טוב ושקרה לה משהו? בבקשה תענה בהקדם מה אני יכולה לעשות. תודה מראש, יובל.שלום,
אוגרים משמיעים קולות. זו הדרך שלהם לתקשר. להודיע "אני כאן, אני נקבה", "אני שלטת" "אני פוריה" וכן הלאה. גם הזכרים מודיעים הרבים על מרכולתם. אם האוגרים שלך רק "מדברים" ללא מלחמות ופציעות אזי הכל טוב. במידה ויש "מלחמה" אזי צריך להפריד בין הניצים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןנולדו לי בידוק 5 גורים כנראה האמא ממליטה גם עכשיו עוד כמה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אבל היא לא מאכילה אותם ?
מה עושים !!!!!!!!
בבקשה זה מקרא ממש דחוףשלום,
בסוף ההמלטה היא תתחיל להניק.
גורים של מה?
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןד"ר היימן שלום!
תודה רבה על כל העזרה שאתה נותן לנו עם בעלי החיים!


יש לי שאלה בנוגע לפרווה של הארנבת שלי
היא בת 5 ולפני חודשיים החלק העליון של הפרווה נראה כאילו הוא היה רטוב והוא התייבש היא מנקה את עצמה ואני מסרקת אותה מידי שבוע רציתי לדעת מה זה? ומה אפשר לעשות?


תודה רבה!!!
נועה.נועה שלום,
האמת שאני לא בדיוק יודע מה גרם לארנבת ללקק את הפרווה שלה עד למצב בו היא הייתה ממש רטובה.
אולי נשפך עליה חומר כלשהו, או אולי היא התלכלכה ולכן ניקתה עצמה.
מה שחשוב שזה התייבש ונעלם.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןד"ר גיורא שלום!
יש לי מספר שאלות
1-לפני חודש וחצי לקחתי את הארנבת שלי לוטרינר לטיפול בשיניים מכיוון שגדלו לה מאוד וכל היום רק הזיזה את הפה אז הוטרינר חתך לה אותם עכשיו הן נראות מסודרות וישרות אבל עדיין היא מזיזה את השיניים כל הזמן האם צריך לגשת שוב לוטרינר?

2- בחודש האחרון הארנבת שלי כל הזמן עושה רעשים מהאף כאילו אפצי או משהו שהיא רוצה להוציא, לפני שבוע ראיתי שסביב העין שלה יש רטיבות ומוגלה, לאחר כמה ימים הרטיבות ירדה אבל זה עדיין רטוב עם מוגלה והיא עושה רעשים.
רציתי לדעת מה זה והאם צריך לגשת עם זה לוטרינר?תודה רבה!
נועה.נועה שלום,
ארנבים נוהגים לשחוק את שיניהם באופן נורמלי. מומלץ לגשת למרפאה ווטרינרית כל שישה חודשים ולתת לצוות המקצועי לבדוק את מצב השיניים. בארנבים עם נטייה מוגברת לבעיות שיניים יש לגשת אפילו כל שלושה חודשים. תזכורת! לא רק השיניים הקדמיות צריכות קיצוץ ושיוף, גם הטוחנות העליונות והתחתונות בשני הצדדים. תהליך אשר נעשה לרוב בטשטוש ואולי אף בהרדמה מלאה.
לעתים חלקיק מזון נתקע בחניכיים, חודר מתחת לעור ונודד במעלה הלחי לכיוון העין.
לעתים חלקיק מזון, קליפה של זירעון וכיוצא חודרים מתחת ללחמית העין.
לעתים חלקיק מזון חודר לדרכי הנשימה העליונים, או דרך האף או דרך הלוע.
כל אלו ועוד הם הגורמים לדלקת עיניים ודלקת דרכי הנשימה-האפצ'י.
לעתים זה פשוט לטיפול - אנטיביוטיקה לפה ובטיפות לעיניים.
לעתים זה מורכב יותר.
בקיצור לגשת לווטרינר!
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןמחפשת אומנה זמנית עבור הארנבת שלי. בגיל 8 חודשים. מורגלת לצרכים בארגז צרכים. מתאימה לאדם שגר לבד, או שני אנשים בוגרים. לא לילדים. אינה מורגלת לכלוב. מוסרת עקב ניתוח שעליי לעבור בחודש ינואר. אני זקוקה לסיוע דחוף!! בברכה!יש לי ארנבות בכלוב ויש להם גם כלוב לילה האכלתי אותם כמו שצריך ונתתי להם הרבה אוכל ופתאום מצאתי ארנבת מתה בכלוב לילה והגופה היתה מאד רזה האם לשאר הארנבות יש חיידקים או משהו האם אוכל עוד להחזיק אותם ?
תודה מראש יוסףשלום,
האם הארנבות משלשלות? האם אזור הזנב ופי הטבעת מאוד מלוכלך? האם הארנבות האחרות רזות גם הן? האם יש קרחות על העור? האם האוכל מורכב מ-80% אספסת? האם הירק (חסה ואחרים )מהווים לא יותר מ10%? האם כופתיות מהוות 10% מסך המזון היומי?
האם אתה בודק את מצבן הפיזי ובריאותן של הארנבות באופן יומיומי?
הרבה שאלות.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןשלום, יש לי ארנבון בן כשנה שיש לו פצעים בכפות הרגלים, אולי זה נגרם מהציפורניים הארוכות שלו שמעולם לא גזרנו לו (הוא מתנגד כשמנסים..).
הוא כל הזמן מנסה ללקק את כפות הרגליים ולאחרונה נראה מתקשה להרים אותם.

הנה שתי תמונות של הרגל שלו:

http://srv1.jpg.co.il/9/567c3bd539546.jpg

http://srv1.jpg.co.il/2/567c3c1e45d98.jpg

רציתי לשאול מה זה נראה לך ומה צריך לעשות?
הבעיה היא שאין כ"כ אפשרות ללכת לוטרינר אלא אם כן זה משהו קטן שלא יעלה הרבה..טוב אז לקחנו אותו לוטרינר, הוטרינר זיהה מיד שזה היה סקאביאס.
הביא לו זריקה ויביא זריקה נוספת בעוד שבועיים. (גם גזר לו ציפורניים.. )

אני חושש קצת שהארנבון השני שלנו נדבק.
הוא מתנהג רגיל לעת עתה, והרגליים שלו נראות בסדר למרות שקשה להבחין כי הוא יחסית קטן..שלום,
נראה כאילו לארנב שלך יש בעיית קרדיות. מעיין "קרציות" מיקרוסקופיות שגורמות לגרוד ולמתקרחות. יש להגיע למרפאה ווטרינרית, לתת לצוות המקצועי לאבחן את הבעיה. היה ואכן בקרדיות מדובר הטיפול הוא בזריקה או בסירופ. אגב זה יכול לעבור ולהדביק בני אדם. כדאי לטפל!
עלויות, יש לברר בראש.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימןאהלן, שמח לראות את הפורום, ושמח לשאול :)

הארנבת שלנו המליטה לפני שעה. 7 גורים חמודים. שאלות...

1. הכלוב הוא 80 על 40, לאבא אמא וגורים... מספיק? אם לא - מה לעשות, את מי להפריד ומתי?

2. האם לא ריפדה לגורים בית \ והם לא במחסה מסוים אלא חשופים בכלוב. האם להכניס להם ריפוד \ מכסה כלשהו לכלוב?

3. מותר \ רצוי לגעת בגורים או באמא?

4. מה לתת להם לאכול וממתי?

5. מתי מותר לנקות את הכלוב ולהחליף מצע? היה מתוכנן למחר...


תודה!שלום ד"ר יש לי אוגר בשם קושקוש ויום שלישי האחרון (22\12) הוא עבר סירוס והשאלה שלי אחרי כמה זמן מהסירוס אני יכול לשים אותו על מצע של "קטס בסט" ועוד יותר חשוב מתי אני יכול להכניס אותו לאותו כלוב של נוקה האוגרת בלי שההורמונים ישתוללו כי ביום רביעי בלילה קירבתי את הכלוב של קושקוש לכלוב של נוקה והוא התחיל מתפרע ובקושי רב הצלחתי להרגיע אותו אז מה עושים אשמח ואודה לך על התייחסותך לסוגיה זו תודה מראש , יצחק.יש לי ארנב שלוש שנים והוא כבר די זקן יש לו כלוב גדול ואוכל טוב אבל בזמן האחרון הוא רזה ולא שיניתי שום דבר מהאוכל הוא אוכל קצת בפחות חשק לפעמים וכבר לא רוצה לרוץ ואוהב לשבת ולא לעשות כלום אמרו לי שזה בגלל שהוא זקן אם כן אז מה לעשות?
גם אם הוא זקן חייב להיות דרך שהוא לא יראה בדיכאון...«   «הבא   | 256 | 255 | 254 | 253 | 252 | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240 | 239 | 238 | 237 | 236    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...