חפש בעלי מקצוע:

מכרסמים וארנבים

+ הוספת הודעה

האוגרת אינה מסתדרת עם שאר האוגרים, החמוס מסרב לאכול והארנבת לא רוצה להזדווג? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גיורא היימן

ד"ר גיורא היימן בוגר רפואה וטרינרית מאוניברסיטת מקסיקו. לאחר מכן המשיך ללימודי המשך ופוסט דוקטורט באוניברסיטת מינכן, בגרמניה. תחומי אהבתו המקצועית הנם בראש ובראשונה חיות המחמד ובדגש על כירורגיה כללית ואורתופדיה. לפרטים נוספים>>

שלום רב,
לפני שבוע קנינו ארנב קטן מהחנות, איני יודעת בן כמה הוא. בהתחלה היה ממש פעיל ואכל ושתה המון.
לאחרונה, הוריד את הקצב ונוטה לשכב על הבטן לא נוגע במים ובאוכל, צואה מימית.
מה ניתן לעשות? דואגת..

שלום,
יכול להיות שרכשתם ארנב צעיר מגיל חודשיים?
בגיל זה הארנבים עדיין זקוקים לאם. לא להנקה אלה לתזונה יכונה ובנית פלורה (קהילה חיידקית) בריאה במערכת העיכול.
גש למרפאה וטרינרית בתקווה שעדיין יכולים לעזור למסכן.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם - גיורא היימן

הסנאי שלי לפני כמה דקות החליק וקיבל מכה בראש משולחן עץ וצנח מאיזה גובה של מטר 1 בערך גם על הרצפה על הראש
והוא מתחיל להשמיע צפצופים הולך אחורה וקדימה ונושך לעצמו את הזנב מה זה אומר? שיש לו נזק? שבר אולי משהו
או שהוא גוסס? :( ??

שלום,
טוסי למרפאה וטרינרית!
בדרך לשם לזכור כמה שפחות לטלטל את הסנאי.
אשמח לשמוע בשורות טובות.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

לעזרתך בדחיפות,הסנאי שייך לילד קטן וחולה שעבר מעל 30 ניתוחים
והוא קשור אליו מאוד הוא לא ישן כמה ימים והוא שבור
ניסיתי ללכת לכל המרפאות שיש גם לבית חולים בבית דגן אף אחד לא
מטפל בו,אומרים שזה חיית בר זה סנאי קטן עם פסים עליו

דווקא הוא היה נראה בסדר אחרי הנפילה,והוא עושה סלטות בכלוב,רץ קצת ומקפץ לא נראה לי שזה זעזוע מוח,כמה ימים אחרי נתתי לו חתיכת מילון קטנה וקיווי תמיד הוא אכל ולא היתה בעיה,יום למחרת הוא היה נראה חיוור
ואדיש,שמתי לב כל פעם שהוא שתה מים הוא הקיא חומר צהוב
כמה פעמים,ביום שישי היום רק פעם אחת
לאכול הוא לא יכול פתאום לפצח גרעינים רק אוכל ,אוכל רך כמו אבטיח
מה יכולה להיות הבעיה? הרעלת מזון? וזה יכול להיות מסוכן? אשמח לעזרתך בנושא

אני לא דוקטור ואני לא יענה על התשובה שלך כי אני לא יודעת אבל אני מעדיפה שתכתוב את זה בנפרד כי אני חושבת שהדוקטור לא יראה אז פשוט תכתוב אותו דבר אבל בנפרד ממליצה כדי שהוא יענה יותר מהר.

שלום,
יכול להיות שיש לו שבר בלסת ולכן הוא מתקשה לאכול?
יכול להיות שנשברו לו שינים ולכן הוא מתקשה לפצח גרעינים?
יכול להיות שהוא קיבל מזול שאינו מתאים לסנאי - אבטיח - ולכן פיתח גם קלקול קיבה?
יש יוותר מידי "יכול להיות"
לצערי יש לבדוק את הסנאי באופן יסודי.
תנסי את ד"ר עדי גנץ http://www.exoticdoc.co.il/
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419
חפשו אותנו בפייסבוק תחת השם -וטרינר גיורא היימן

לא רצה לטפל בו אמרו לי תרום אותו לגן חיות או לספארי

הוא היה אוכל אבטיחים הרבה וזה אף פעם לא קרה לו
גם מלונים הוא אכל

רק באותו יום שהוא אכל קצת מלון וקיווי התחיל להקיא כמה ימים
הבאתי לו מזון של צינצילה גם הקיא,לא מצאתי מזון סנאים
הבאתי לו מחנות תבלינים אגוזים צנוברים וכו
ועכשיו הוא הפסיק להקיא ,כנראה מכה בלסת או בשן

הוא היה אוכל כמעט הכול,אין חנויות שמוכרות מזון לסנאים??
זה לא סנאי רגיל כמו שיש בדרך כלל בחנויות זה סנאי מיוחד

הילד שלי ננשך על ידי צינצלה בקטנה זה מסוכן

שלום,
לא!
לא יותר מנשיכת אוגר, ארנב, שרקן, אחות או אח קטן.(:
כדאי לעקוב יום יומיים ולראות האם מתפתחת דלקת. במידה וכן אז לקופת חולים. ברוב המוחלט של המקרים הכל עובר חלק.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

ביקשתי שיקנו לי בחנות מזון לארנבת (רגילה, בת כחודשיים וחצי) כופתיות, והמוכר נתן תערובת (נראה כמו גרנולה ומכיל דגנים, זרעים, ירקות, מינרלים וחומרים שונים מן הצומח) שכתוב עליה שמיועדת לארנבת ננסית (Dwarf rabbits). האם זה מתאים או שעדיף להחליף לכופתיות רגילות? השאלה דחופה כי כמעט נגמר לי הכופתיות הישנות ואני לא יודע אם לפתוח את האריזה של התערובת, או לנסוע חזרה לחנות ולהחליף. תודה רבה מראש.

שלום,
אנא ממך חפש במורד השאלות בפורום מהו המזון הנכון לארנבים.
בגדול אין כל שוני מהותי בין מזון לארנבת רגילה ולגמדית.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

הארנב שלי כבן 4 בערך
לארנבים שלי יש בעיה עם לנקות את עצמם ולכן אני עוזרת להם ומנקה אותם בעצמי הרבה
ושמתי לב שאיבר המין שלו נורא נפוח
כשניסיתי לנקות אותו בעדינות ברח לו שתן
האזור ממש לא נראה במצב טוב וזה מדאיג אותי
מה יש לעשות?

שלום,
אני חושב שהדבר הנכון לעשות זה להגיע למרפאה וטרינרית. אני לא בטוח שמה שאתה מתאר זה אכן איבר המין ולא האשכים או דלקת עור מקומית. אגב אם הארנב בן ארבע נראה לי כי הגיע זמן לבדוק את מצב שיניו. אולי זו הסיבה לקשיים שיש לו בניקויי וטיפוח עצמי.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

תודה על המענה ! הארנב שלי מסורס
אז זו יכולה להיות דלקת עור?
חוץ ממנו גם שאר הארנבים שלי לא יודעים לנקות את עצמם
והם בגילו
אז הדבר יכול להיות בגלל השיניים?

שלום,
אכן יכול להיות שמדובר בדלקת עור או גם בעיית שיניים. אל כל פנים המלצתי בעינה נשארת, גש למרפאה וטרינרית.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,

היום הראו לילדים בקיבוץ גרביל.

הוא החליט לשרוט (ממש קלות, כמעט אין סימן) את הילדה.
לא יפה מצידו, אבל האם צריך לעשות משהו? טטנוס וכו'?

לשרוט בחזרה ירד מהפרק :)

שלום,
אז כך, לילד שלי הייתי רוחץ את השריטה, מורח מעט משחת פולידין למען הצבע, וקונה קרטיב לימון או אננס לשם ייצוב האישיות.
לא יודע עם עזרתי,

ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום, רציתי לדעת האם לארנבים יש שיני חלב?

שלום,
כן, לארנבים יש שיני חלב. חלקם נושרים כבר בלידה ואחרים נושרים עד גיל חודש ימים.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום!
יש לי שתי ארנבים, ראש אריה, זכר ונקבה. אני חושבת שהארנבת בהריון אבל בשבוע האחרון נהיה לארנבת מי עיגול די גדול שבו הפרווה נושרת, לא לגמרי אבל יש לה שם פחות שיער. אני לא יודעת עם זה קשור להריון או לחום. אשמח לקבל תשובה.

שלום,
יכול להיות שהארנבת תולשת שערות מגופה כדי להכין את ה"קן" בו היא תמליט ובהמשך תניק את הגורים.
מצד שני יכול להיות שאף אחד לא בהריון ויש לנו כאן בעיה של קרדיות. סוג של טפיל שחי על העור.
איך נדע?
גשי למרפאה וטרינרית ותני לצוות המקצועי לבדוק.
אשמח לקרוא מה הייתה האבחנה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

אני אגש למרפאה בקרוב.
בנוסף רציתי לדעת, הארנב ״כופה״ על הארנבת יחסי מין. זאת אומרת שהם בכלוב בוא רודף אחריה ולה אין לאן לברוח עד שהוא מצליח לתפוס אותה. והיא משמיעה קולות חזקים. זה טבעי שהיא ככה בורחת ממנו?
ניסינו להפריד אותם אבל שהוא חוזר הוא יותר תוקפני.

שלום,
ככה זה אצל הארנבים. לכן אני חושב שעדיף לגדל ארנב או ארנבת לבד.
לא, אין כאן כל בעיה של בדידות. הם גם לא נפגשים בחגים לארוחות משפחתיות.
ארנבים שחיים כחיה יחידה בבית לעתים מגיעים לגיל מופלג של שלוש עשרה שנים!
.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,מה לתת לארנבים לאכול ?עכשיו אני נותנת אספסת חופשי-מארגז הצרכים,כופתאות ומידי פעם ירקות ועלים.זה בסדר?לשנות את האספסת לחציר?כמוכן,איך משחקים עם ארנבים וכיצד להחזיק אותם כדי שלא יבעטו?

שלום,
במורד השאלות בפורום ישנה תשובה מפורטת שכתבתי בנושא מזון לארנבים, אנא חפשי.
בעיקרון את עושה בסדר גמור, בשלב זה לא כדאי לשנות דבר.
לגבי איך להחזיק, אך כך, כמה שפחות להרים אותם. הם נלחצים ואז הם בועטים. רדי לרצפה, שבי ונסי להביא אותם לעלות עליך. זכרי, גם אנחנו לא אוהבים שמרימים אותנו.

מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום,הארשלום,הארנב שלי השתין שתן חום-כתום.זה מסוכן?הארנבים שלי עושים בארגז צרכים כשאני איתם,אבל כשאני הולכת לישון וקמה בבטקר כל החדר שלי נלא קקי...מה לעשות?איך למנוע את התופעה??

שלום,
האמת שאני לא יודע איך לחנך שני ארנבים לעשות את צרכיהם במקום מסוים.
לגבי העובדה הם עולים אחד על השני אני חושב שכאן מדובר על תחרות מי יהיה הדומיננטי, המנהיג.
במורד הפורום היו שאלות לגבי ארנבים והרגלי היגיינה. אנא חפשי.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

יש לי ארנבון בערך בן חצי שנה. אני נוהג להוציא אותו לטייל בבית כשעה מדי יום. שמתי לב שהוא רץ בבית ואז חוזר נגיד לשבת לידי (אולי לנוח) הוא ממש רועד בכל הגוף. זו תופעה שלא ראיתי שהוא סתם בתוך הכלוב שלו אלא רק בחוץ.
האם זה נשימות מהירות לאחר מאמץ? זה תקין?

שלום,
אכן זה נשמע כמו נשימות מהירות. כמובן שסירטון היה עוזר.
תצטרך להראות אותו במרפאה קרובה אליך.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

שלום, הצלחתי להרגיל את הארנב שלי לעשות את צרכיו בקופסא ייעודית שארגנתי לו. ראיתי שלפעמים הוא "מפספס" ולא יוצא לו בדיוק במקום ואז הוא אוכל את הגללים שלו. האם זו תופעה נורמלית או שהיא יכולה להזיק לו?
דבר שני, כעיקרון קניתי את הארנב לביתי, כשאנו משחררים את הארנב הוא קופץ ורץ ונראה מאושר אך קשה מאוד ליצור איתו אינטרקציה. שמצליחים הוא מאוד נהנה מליטופים אך בשום פנים ואופן לא מוכן שירימו אותו. מבחינתי אין בעיה לא להרים אותו כלל אך ביתי מאוד רוצה "להרגיש" אותו ולחבק אותו. האם יש מה לעשות בנידון?

תודה!

שלום,
ארנבים הם בין היתר גם קופרופגיים. מה זה? זה אוכלי קקי. לא, זה לא מגעיל! לארנבים מערכת עיכול לא יעילה, הם לא מעלי גירה כמו הפרה אך גם לא בעלי מערכת איכול ענקית כמו לסוסים. מערכות עיכול אלה הם בתי חרושת ענקיים לעיכול, פרוק ותסיסה של תאית אשר נעזרות למטרה זו בכמויות עתק של חיידקים.
הארנבים לאומת זאת נאלצים להעביר את המזון שלהם פעמים דרך מערכת העיכול. במילים אחרות המחזור הראשון של הקקי יוצא ונראה כמעיין משחה שאותו הארנבים אוכלים. בפעם השניה שהוא יוצא דרך פי הטבעת זה יוצא כגללים קטנים ויבשים שכולנו מכירים כל כך טוב.
לגבי בעית החיבוקים, סבלנות סבלנות ובעיקר סבלנות. תנסו להביאו לכך שישב על הרגליים שלכם כאשר אתם ישובים על הרצפה. אני בטוח שאם הזמן הוא יתרצה.

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.
חפשו אותנו בפייסבוק לפי השם: וטרינר גיורא היימן

איך הצלחת להרגיל את הארנב שלך לעשות את הצרכים שלו בקופסא?

שלום ברצוני לקנות צינצילה רציתי לשאול האם ניתן לגדלה בחוץ בכלוב אם גג מקורה בלי קרני שמש ישירות =מבחינת הטמפרטורה.....? תודה..

שלום,
צ׳ינצ׳ילה זו חיית בר שבויתה. עדיין חיים לא מעט צ׳ינצ׳ילות האזור הרי האנדים שבדרום אמריקה. זאת אומרת אזורים סלעיים, מרובי מחילות למיסתור, קרירים בלילה וחמים נעימים המשך היום. במילים אחרות הם יכולים לגדול בכלוב מחוץ לבית. כמובן שיש להגן עליהם מפני חתולים, כלבים, עורבים ועופות דורסים. כמו גם משמש יוקדת ורוחות עזות. בקיצור כלוב המאפשר מספיק מקום להתרוצץ, לטפס, לקפוץ ולהכנס למקום מסתור. כמובן אוכל ומים טריים יומיום, חול לאמבט חול בקיצור בית מושלם.

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.

תודה רבה מבחינת הטמפרטורות אין בעיה? חם מאד בקיץ! תודה!

אשמח לקבל תשובה בהקדם תודה!

היי,יש חי שני ארנבים.כרגע הם בתוך כלוב,לעיתים אני משחררת אותם והם עושים לי בכל החדר...האם כדי לאלף אותם עלי לשים בתוך הכלוב ארגז צרכים או לשחרר אותם חופשי ולכוון אותם לכלוב כשהם צריכים לשערותים?(הם ממש לא קולטים את השיטה הזו והחדר מלוכלך)מה לעשות בנידון?בנוסף הם עולים אחד על השני וזה נראה כפעילות מינית.זה נורמאלי?תקין?תודה.

קנינו זוג שרקני לפני 3 חוד', והיום ראינו שהשרקנית המליטה 3 גורים מתוקים..
האם יש הוראות שחשוב להקפיד עליהן?
לדוגמא, בד"כ אנחנו מוציאים את השרקנים מהכלוב בבוקר לחלקה גדולה שגידרנו להם בחצר, ומחזירים בערב (מפחד החתולים).

האם אפשר להוציא את השרקנית והגורים או שאסור לגעת בהם בתקופה הראשונה? ואם אסור, אז כמה זמן?
המצע שלהם גם התלכלך בהמלטה. האם אפשר להזיז אותם כדי לנקות?

שלום,
מותר לגעת בגורי השרקנים בכל שלב.
אפשר להוציא אותם עם ההורים לגינה התנאי שיהיה להם מקום אליו יוכלו לברוח או להסתתר ברגע של בהלה.
כדאי אולי לעשות זאת בהדרגה, ביום הראשון שעה, ביום השני שעתים שלוש וכן הלאה.
מקווה שעזרתי,

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.
חפשו אותנו בפייסבוק לפי השם: גיורא היימן

מה לגבי הזכר?
שמנו אותו מיד עם ההמלטה בחלקה שבחצר, כשהאם והגורים נשארים בכלוב.
כמה זמן הוא צריך להיות בהפרדה?
האם הוא יכול להפרות את הנקבה בשנית באופן מיידי?

שלום,
אם אתם רוצים גורים נוספים אזי כל שאליכם לעשות זה להפגיש בין ההורים מיד אחרי ההמלטה והנקבה תכנס להריון.
מאוד לא מומלץ.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

אנחנו רוצים לתת לנקבה מרווח נשימה, מסכנה (...), אבל מצד שני, זה בעייתי להחזיק אותם בהפרדה כל הזמן. גם מרחמים על הזכר שנשאר לבד. הוא כל הזמן שורק.... ולעקר אנחנו לא יכולים (אנחנו דתיים וזה אסור על פי ההלכה).

השאלה היא האם הנקבה פורייה כל הזמן, או שישנן תקופות ייחום שניתן לצפות אותן ואז להפריד.

כמו כן, האם הזכר עלול לפגוע בגורים?

שלום,
השרקנית פוריה תמיד. בכל רגע נתון כשהשרקנית לא בהריון הזכר יכול להרביע אותה ובהצלחה.
אם יש לכם כלוב גדול מספיק אזי אפשר לשחרר בו את הזכר והגורים. אם יש בינהם נקבות, הזכר האב או האחים שלהם ירביעו אותם ובהצלחה. אם אלה רק זכרים אזי בהגיעם לבגרות מינית הם עלולים לריב ולפצוע אחד את השני.
בקיצור, זה מבוא סתום. נראה שעליכם למסור את הזכר והגורים ולהחזיק רק בנקבה. בצורה זו לא יהיו יותר גורים. לא, זה לא צער בעלי חיים להחזיק שרקן לבד בכלוב.

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.

בס"ד

ראשית, תודה רבה על התשובה הארוכה והמפורטת.
שומרת אותה לעצמי לפעם הבאה שתהיה בע"ה.

בינתיים קרה לנו דבר מצער מאוד- שכחנו להכניס את השרקנים הביתה בערב, וכשנזכרנו, גילינו חתולה בורחת מהשטח, ו-3 הגורים הקטנים פשוט נעלמו. חיפשנו בכל האזור ולא מצאנו (לא ברור לי איך הצליחה להעלים את שלושתם כ"כ מהר, אבל זה ההסבר היחיד).

היה לנו כאב לב גדול, אך שאלתנו כרגע לגבי האם- הפטמות שלה וכל האזור שסביבן הוא אדום, חם, נפוח ודי נוקשה.
מן הסתם מדובר בגודש, בעקבות היעלמות הגורים.
האם יש מה לעשות בעניין או שהדבר יחלוף מעצמו?

שלום
השרקנית שלנו המליטה גור. מסתבר שקנינו אותה בגיל חודשיים כבר הייתה בהריון...
שאלתי היא כיצד אפשר לדעת האם הגור זכר או נקבה?
במידה והוא זכר--- האם השרקנית האם עלולה להזדוג איתו כשיגדל?

שאלה נוספת--הבנתי שצריך להוסיף להם ויטמין סי. השרקן לא מוכן לאכול ירקות או פירות מלבד גזר וכמובן את האוכל הקנוי שלו.
האם אפשר להוסיף להם ויטמין סי נוזלי של ילדים למים?ואם כן מהי הכמות המומלצת ליום?
תודה רבה!

שלום,
כן, גור שרקנים שיגדל ויהיה לזכר אכן יזווג את הנקבה הראשונה שימצא. גם אם היא אמו.
לגבי מזון אזי מזון מגוון מכיל את כל מרכיבי ממזון להם הוא זקוק. כדאי לחפש במורד השאלות בפורום לגבי מגוון המזונות לשרקנים.
מקווה שעזרתי,

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.

שלום דוקטור,
כמה זמן אחרי שארנבת ממליטה היא עשויה להיכנס שוב להריון, או במילים אחרות, כמה זמן אחרי שהמליטה רצוי לעקר אותה?

שלום,
כאמור משך ההריון בארנבת הוא כ- 32 ימים והארנבת יכולה להכנס להריון יומיים שלושה אחרי ההמלטה. לכן יהיה זה נכון להפריד בין בני הזוג לפני ההמלטה ולהתארגן לעיקור שבועיים שלושה לאחר ההמלטה.
מקווה שעזרתי,

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.

שלום,
קניתי לא מזמן שתי ארנבות ננסיות ושרקן והם נמצאים באותו הכלוב, בזמן האחרון שמתי לב שהשרקן מנסה להזדווג עם אחת מהארנבות.
האם הארנבת יכולה להיכנס להריון מדבר כזה?

שלום
השרקנית שלי המליטה גור אחד.
איך אפשר לדעת אם הוא זכר או נקבה?
כשהגור יגיע לבשלותו המינית-במידה והוא זכר--האם השרקנית-האמא שלו עלולה להזדוג איתו?
תודה רבה!

לשרקן הזכר יש פין באזור המפשעה ואילו לנקבה יש פות. עזרה בנושא אפשר לקבל במרפאה וטרינרית.
מקווה שעזרתי,

ד״ר גיורא היימן

מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1, חולון.

לעכברה שלי 6 נולדו גורים לפני 4 ימים.
מלבד לתת לה מים ולחדש מזון אינני פוחתת את הכלוב כדי לא להפריע .
האב עושה משמרות עם האם בחימום הגורים.
כרגע, על פניו, נראה שיש 2 גורים בלבד, בתוך בור קטן שיצרו האוגרים בתוך האספסת ונייר הטואלט. כלומר על קרקר חשופה של הכלוב.
שאלותיי:
האם ניתן לפתוח את הכלוב כרגע לראות אם נשארו בחיים גורים בתוך הסבך או לחכות, ועד מתי?
מתי ניתן להתחיל להרגיל את הגורים למגע ידיים?
מתי להפריד את הגורים מהאם והאם להפריד את האב ?
מתי ניתן לאפשר לילדים להתבונן או לגעת בגורים ? (הם מטפלים בחיות הבית בהרבה רגישות)
הרבה שאלות :) והרבה תודה

מבקשת בהמשך לשאלות, לשאול מתי ניתן לנקות את הכלוב.
שוב תודה רבה.

שלום,
לנקות כלום כאשר הוא מלוכלך. לפני שהוא אופך למזוהם, מקום להתפתחות חיידקים ומיני בישין ומרעין. זכרי, חיות הם תמיד נקיות זה האדם שמלכלך ובעצמו לעתים מלוכלך. הכלוב או סביבת המחיה של כל החיות שברשותנו חייבת להיות נקייה. יש לנקות בהתאם לגודל הכלוב והאוכלוסייה אפילו כל יומיים שלושה.
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
050-8989528

כאשר אני נכנסת לתשובתך, לא מופיע שום דבר כתוב על המסך. נרשם שישנה תשובה שלך, אך כאשר אני פותחת אותה היא ריקה.
האם תוכל לשלוח לי שוב תשובה ? משהו לא עבר נכון.
הרבה תודה.
מיכל

2 עכברים חיים. הם בני 9 ימים.
אשמח לתשובתך, לפני שיזדקנו בשיבה טובה :)
אם תוכל, אנא ענה לי. אינני יודעת איך להתנהל וחשוב לי שייחיו.
תודה רבה בכל מקרה

ראשית סליחה על העיקוב.
כתבתי תשובה אך כנראה בכישרון רב הצלחתי למחוק אותה לפני השליחה וכך הגיע דף ריק. אתכם סליחה.
אז כך, האם דואגת לגורים ואין צורך להתערב בתהליך. מצד שני אין כל מניעה מלגעת בגורים. זה מיתוס שהמגע יד אדם או ריח זר יגרמו לאם להפסיק לטפל הגורים.
כדאי לגעת בגורים החל מהיום השני שלישי להיוולדם וכך להרגילם לריח יד אדם, זה אומר לגעת בהם ובהמשך גם להרים אותם לרגע קט ומיד להחזיר. בגיל שלושה שבועות עד חודש כדאי להפריד את האם מהגורים ובכך להימנע מהזדווגויות לא רצויות, את האב כדאי להפריד מיד אם ההמלטה מאותה הסיבה.
זכרי! במידה ולא תפרידי בין ההורים והגורים התפוצצות אוכלוסין תתממש אצלכם תוך 45 ימים!
קצת באיחור אבל בכול זאת,
מקווה שעזרתי,
ד"ר גיורא היימן
מרכז רפואי לחיות מחמד
פרישמן 1 חולון
03-5057419

«   «הבא   | 251 | 250 | 249 | 248 | 247 | 246 | 245 | 244 | 243 | 242 | 241 | 240 | 239 | 238 | 237 | 236 | 235 | 234 | 233 | 232 | 231    הקודם»   »