פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

תודה רבה לך אורי על תשובתך המיהרה , אך לצערי לא הבנתי את התשובה.
זה טבעי שהוא ככה מאונן על הכרית ? או שלמעשה כן צריך לצעוק עליו כשהוא עושה את זה.
אודה לך עם תענה לי שוב, תודה רבה פלורין.שלום פלורין.התופעה מוכרת לנו ,(וכמובן שהיא טבעית) העוסקים בהתנהגות בעלי חיים .וניתן לטפל ולמנוע אותה. כאמור אפשר לפנות: לדר' לורון קרן דרך אתר זה ולקבל ממנו מידע .שלום..
יש לי כלב כבן 4 דני ענק מעורב עם פוינטר, אימצתי אותו מהכלבייה שבתל אביב והוא אצלנו כבר כמעט יותר מחודש. הוא כלב טוב וצייתן אך לפי דעתי יש לו איזו בעייה תזונה.
כשקיבלנו אותו מהכלבייה הוא הגיע עם שלשולים ולאחר בדיקה כללית אצל הוטירנר שלנו הוסבר לנו שניתן לו להתרגל לסביבה החדשה שלו ולאוכל. ואכן לאחר תקופה אומנם הוא לא משלשל אך הצואה עדיין מאד רכה ולפי דעתי הוא מחרבן המון, כוונתי שכשאני קמה בבוקר אני רואה על הדשא לפחות 3-4 גושי צואה... אני מנסה ללמד אותו שאת הצרכיים יש לעשות בחוץ כשאני יוצאת אותו לטייל, אבל אני חושבת שזה לא כל כך תלוי בו במקרה זה...
המזון שהוא אוכל של HEROI מבית GUABI של כלבים בוגרים פעמיים ביום (2.5 כוסות לפעם)
תודה....
גלשלום גל. כפי הנראה מזון זה איננו מתאים .מזון איכותי נמדד בכמות גללים קטנה יחסית, ואם המינון נכון הגללים יהיו יבשים יותר, ניתנים לשליטה על ידי הכלב ונאספים בקלות .ממליץ לך לעבור :לרויאל קנין מקסי אדולט את ההבדל תראי תוך ימים אחדים .מזון כמו רויאל קנין מאופיין בנעכלות של 95% מה טעם לקנות מזון אחר וזול שנעכלותו נמוכה ורובו יוצא בצואה .תודה רבה אורי על תשובתך.
האוכל שאנחנו נותנים לו קוראים: NUTRIENCE JUNIOR.
ברשותך יש לי עוד שאלה, הכלב לוקח את הכרית שעליה הוא ישן ומאונן עליה, זה טבעי שהוא עושה את זה ? צריך לצעוק עליו שהוא עושה את זה?
תודה רבה, פלוריןשלום פלורין. אם הייתי מכיר את ההסטוריה של הכלב ,יתכן והייתי מוצא הסבר להתנהגות זו. אני מעדיף ,להשמיע רעש חזק ,כאשר אני רוצה לתקן התנהגות לא רצויה. וכאשר הכלב מפסיק ,אני משבח אותו בקולי ,ובטון נעים ושקט.
לפקינז בן 9 חודשים אני ממליץ על:רויאל קנין מיני אדלט מזון זה יספק הכל ואין צורך בתוספים ,שנזקם רב על תועלתם.שלום, יש לי כלבה לפי הוטרינר היא 90% פינצ'ר ו10% הוא לא בטוח אבל רוב הסיכויים תחש.
היא בת 8 חודשים בערך..
היא עברה את כל החיסונים שצריך כולל תולעת הפארק..
איזה אוכל מותר להביא לה מהאוכל של בני האדם ובאיזו תדירות והאם זה מומלץ?
תודה רבה.. עדישלום עדי.ולכול קוראי המדור.אסור לתת לכלבים מזון של בני אדם! לא קצת ולא לפעמים פשוט אסור!!!!!!.
המזון המתאים ביותר לכלבתך הוא רויאל קנין מיני אדולט. ניתן לקנות בכל החנויות לחיות מחמד באריזות של 2 ק"ג 4 ק"ג ואפילו ב:8 ק"ג כלבה לפי תאורך,צריכה לאכול מעט מאוד ביום ,וזה מספיק. כמובן לא לשכח מיים טריים בשפע. מומלץ לצאת לטיולים עם הכלבה אם זה אפשרי.שלום יש לי גור רועה גרמני בן חודש רציתי לדעת מה כן אתם ממלימים לנו לתת לו לאכול בגיל הזה ומה הכמות תודה מראש יוסישלום יוסי.גור רועה גרמני בן חודש וחצי, צריך להיות עם אימו לפחות עד גיל חודשיים !!אבל אם הוא כבר אצלך, מומלץ להאכילו ברויאל קנין : GERMAN SHEPHERD JUNIOR עד גיל 15 חודש, 3 ארוחות בים עד גיל 6 חודשים ,ואז לעבור ל: 2 ארוחות כל החיים. הכמות המומלצת המקסימלית ליום ,כתובה על השקית .אם הצואה של הכלבה שלי לא קשה מדי ולא רך מדי זה אומר שהיא אוכלת את הכמות הסבירה?מני שלום . זה רק סימן אחד . כמות המזון המקסימלית ליום נמדדת בגרמים וכתובה על השק.שלום שמי פלורין ויש לי כלב פניקנז בת 9 חודשיים...
בעלי נתן לכלב גמבה והוא נתחק והקיא את זה, אחרי כמה ימים הוא נתן לו כבד ושוב הוא הקיא את זה, ולמשל היום הוא נתן לו חתיכת שניצל ושוב הקיא את זה.. למה הוא מקיא? אסור לתת לכלבים אוכל של בית ?
למשל הכלבה של חברה שלי היא נותנת לה לאכול הכל בבית והיא לא מקיאה את האוכל..
אודה לך עם תוכל לעזור לי,
תודה רבה. פלוריןשלום פלורין.
1.איזה מזון יבש הכלב מקבל? ממליץ על רויאל קנין מיני אדולט.
2.אסור לתת לכלבים מזון ביתי , או שאריות .לא קצת ולא לפעמים ,פשוט אסור!!! ולא כל כלב מגיב באופן זהה ועובדה שהכלב שלכם מקיא.היי
לקחנו כלבה מצער בעלי חיים. כשהיא הגיעה אלינו (והיתה יחסית שמנמנה)היא כל הזמן רצתה לאכול. לאחר כמה ימים התפרצה אצלה מחלת הפרוו והיא רזתה בצורה נוראית, ובזכות הוטרינר המדהים שלנו היא ניצלה. הבעיה איתה עכשיו שהיא שוב כל הזמן רוצה לאכול (היא השמינה קצת חזרה) וכל שעתיים-שלוש היא מתחילה לבכות ליד הדלת של המטבח עד שאנחנו מביאים לה לאכול. אנחנו נותנים לה חופן כל פעם (אוכל של אוריגין לגורים) כבערך 4 פעמים ביום) היא בוכה גם באמצע הלילה ורוצה לאכול. האם זה קשור איכשהו למחלה? מה לעשות כדי להפסיק את הבכי של הרעב (אין לי ספק שהיא אוכלת מספיק ואפילו יותר...)? אנחנו לא רוצים שתרזה שוב...
תודה תודה! מיטלשלום מיטל . שאלת 2 שאלות .
1 .השמנה:צר לי מייטל אסור לכלבים להיות שמנים בשום אופן !!!!! ואולי המזון אינו מתאים? אם תעבירי לי את גילה ומאיזה גזע אוכל לתכנן לכם תפריט טעים ומזין מתוך מגוון המזונות של רויאל קנין.
2.כדאי ומומלץ ,לפנות למאמן כלבים מקצועי .שידריך אתכם ואת הכלבה,להקניית משמעת בסיסית . התהליך רצוי גם לכלבים קטנים.שלום לכם יש לי שאלה. יש לי כלב מסוד סמוייד בן8 פחות או יותר..לאחרונה הכלב שותה יותר מדי מים לטעמי ומשתין לעיתים קרובות. הכלב שותה כמויות גדולות מאוד של מים מה זה יכול להיות וכנ"ל משתין ללא הפסקה ולפעמים לא מצליח להתאפק בלילה ועושה את הפיפי בבית .
איילשלום אייל. גם הגיל וגם מתן שתן לא כרגיל,מומלץ ורצוי ללגשת לוטרינר,לבדיקה אל תדחה !!!שלום,
יש לי כלבה בת שנתיים וחצי מסוג פאג. הכלבה שלי ממש צמחונית ולא בגלל שאני מכריחה אותה. אני שמה מולה קבנוס ועגבניה והיא בוחרת את העגבניה. היא מטורפת על פירות וירקות ובמיוחד על עגבניות. היא גם מאוד אוהבת חמאת בוטנים. אני נותנת לה בנוסף ניוטרו צ'וייס כבש. השאלה שלי היא: האם הפירות, הירקות והחמאת בוטנים מזיקים לה?
תודה מראש,
מאיהשלום מאיה. כלבי פאג נוטים להשמנה ,אך אין כל רע באכילת ירקות שערכם הקלורי נמוך, ותועלתם בויטמינים ונוגדי החימצון ובעיקר בעגבניה. לעומת זאת, קבנוס ממש רע לכלבים ,מכיל מלח רב וחומרי שימור וצריך להמנע ממנו.חמאת בוטנים עשירה בשומנים אמנם מהצומח אבל הנטיה להשמנה.........! צריך לזכור כי ככול שניתן לכל יותר אפשרויות הוא יהפוך עם הזמן לבררן בעייתי ויפתח הפרעות אכילה עד כדי מטרד. תקפידי לטייל איתה זמן רב להוצאת אנרגיה ושחרור מתחים . ורק 2 ארוחות קטנות ליום .
בקרוב ניתן יהיה להשיג בחנויות המובחרות לחיות מחמד מזון לכלבי פאג של רויאל קנין תתחילי להתעניין.היי אורי שמעוני, אוקיי להלן הפרטים
כלבה בת 7 חודשים , מסוג פומרניאן (גזעית)(TOYׂ)
שוקלת 1.81 קילו
איילתשלום איילת. כלבה זעירה מגזע זעיר זה ,יכולה כבר לאכול מיני אדולט של רויאל קנין בכמות של : 35 עד 60 גרם שהם 5/8 בכוס המדידה. לחלק כמובן ל 2 ארוחות קטנטנות ליום בבוקר ובערב ,ואנא ממך , אין נישנושים !!!! בין הארוחות. כלבים זעירים ,נוטים לפתח דלקות חניכיים ,עד כדי אבדן שיניים בגיל צעיר מאוד (ריח רע מהפה הוא סימן לכך). ואם לא מטפלים ,נוצרת אבן שן ואחר כך .........! מיני אדולט של רויאל קנין , מעודד את הכלבה ללעוס את הכופתית ומונע הצטברות אבן השן. כל מזון אחר רך ,נתקע לכלב בין השיניים ,נרקב ומאיץ את התהליך .
גם כלב זעיר, זקוק לשיחרור מתחים ואנרגיות ויש צורך לטייל עימו, בקצב שלו, כל פעם למקום אחר. ושיהיה מעניין.ולא לשכוח מיים טריים יום יום ובשפע.שלום רב!
לקחנו גור בן חודשיים וחצי (לברדור מעורב) .כלב מדהים עם המון ארגיה.אך ישנה בעיה רצינית .כל פעם שהוא עושה את הצרכים ,אם אנו לא שמים לב, הוא מיידית אוכל אותם.וכאשר הוא מקיא,גם את זה הוא אוכל, ברגע שלא הספקנו לשים לב.קנינו ויטמינים וכבר יותר משבועיים נותנים לו,אך זה לא עוזר... מה עושים במקרה כזה? מאוד אודה לך אם תוכל לעזור לי לפתור את הבעיה.
תודה מראש .
אילונהאילונה שלום. מדובר בדפוס התנהגות שאינו קשור לתזונה .אין צורך כמובן בויטמינים. מומלץ לפנות ליועץ ההתנהגות באתר פט נט דר' לורון קרן ..שלום רב,
יש לנו חתול פרסי מסורס בן 4 שנים בשם פרידריך, וחתלתולה פרסית בת 7 חודשים בשם רוזה.
פרידריך הוא חתול ענק השוקל כ-7 קילוגרמים, וצורך מזון מיוחד (URINARY של רויאל קנין) בשל בעיות בדרכי השתן שצצו אצלו בעבר. רוזה צורכת מזון גורים של רויאל קנין.
כשפרידריך היה לבד, היינו פשוט ממלאים לו את צלוחית המזון כל כמה שעות. בשלב כלשהו הבאנו את רוזה, וכעת יש לנו בעיה: בניגוד אליו, היא לא נוהגת לאכול מיד את כל האוכל שאנחנו נותנים לה, ומשהוא מסיים לאכול את שלו, הוא עובר לצלוחית שלה. לפעמים הם אפילו חולקים במזון אחד של השניה. צמצמנו את זמני האוכל שלהם לפעמיים ביום, במרחק של 12 שעות - פעם בערב ופעם בבוקר. העניין שהוא שנראה שהם לא ממש מרוצים מהסידור הזה, במיוחד פרידריך, והם ללא ספק מראים סימני רעב בזמן שבין ההגשות. מה עלינו לעשות? איך נוכל לוודא שהוא לא אוכל את האוכל שלה, והיא לא אוכלת את שלו?

מעבר לכך, רוזה כאמור בת 7 חודשים. היא טרם עוקרה, ואנחנו שוקלים לזווג אותה ולגדל חתול נוסף מגוריה (יש אפילו כבר שם!). עד כה, לא הבחנו בסימני ייחום, ובאופן כללי, אין לנו באיזה גיל יהיה נכון לזווג אותה.

שאלה אחרונה, גם לגבי רוזה, היא בעניין ההפרשות הבלתי פוסקות שיש לה מהעיניים (בניגוד לפרידריך, יש לה פרצוף פחוס). אנחנו מנקים לה את האזור שמסביב לארובת העיניים בכל יום, אבל האם אין דרך להיפטר מהתופעה שנראה כי מציקה לה מאוד, או לפחות לצמצם אותה?

בתודה גדולה מראש.שלום רועי.תודה על שאלתך.אכן מגדלים רבים מתחבטים בבעיה זו.אם החתולים כולם מעוקרים ומסורסים,אזי ניתן להאכילם במזון של רויאל קנין רחב טווח להנאת כולם(ויש מגוון גדול). ולשאלתך :פרסי מסורס יכול לאכול יורינרי ובמעקב על ידי הוטרינר אם לא היתה אפיזודה דומה מעל מס חודשים ניתן להחזירו למזון לחתולים פרסיים ולעקוב בדריכות.צריך לדעת כי ביורינרי אין התיחסות לסילוק כדורי השער שכל חתול בולע תוך כדי "הטיפוח העצמי",וצריך "לעזור לו בסילוקם. וכן הכופתית מתאימה למבנה לסתותיו של הפרסי שלנו ומסייעת לו בשיפור היגיינת הפה. החתולה הצעירה לעומת זאת ,אם מתכננים להשאירה פוריה לצורך גידול ,יש להאכילה ברויאל קנין קיטן פרסי ,עד גיל שנה לפחות. אם מפעם לפעם, זה אוכל את מזונה של זו ,אין בעיה. אבל עליך להקפיד, שיהיה להם מזון זמין בעיקר בשעות הערב .כי חתולים, נוטים לאכול את מרבית האוכל: במספר רב של ארוחות קטנות ,בעיקר בשעות הלילה .לא לשכוח מיים טריים ובשפע כל היום . צרים לזכור כי חתולים ממעטים לשתות (חלק מהסיבות להיוצרות קריסטלים בדרכי השתן. גם מתח מתמשך הגורם לעקה(סטרס) לחתול גם הוא מהגורמים לדלקות חוזרות בשלפוחית השתן.
בקשר להפרשות מהעיניים, כדי שהוטרינר יבדוק !.לא ניתן לתת פתרון ללא בדיקה פיזית.
לפרטים : מתי להרביע (לזווג).מומלץ לפנות ,למרכז הגזע לחתולים פרסיים באחת מהעמותות החתולים.יש לי כלבה פינצ'רית לא יודעת אם גזעית או מעורבת נראה לי מעורבת היא בת 4 חודשים רציתי לדעת.
1- כמה פעמים ביום להאכיל אותה
2- כמה פעמים להוציא אותה לצרכים
3- ואם זה בסדר שלפעמים אני צועקת עליה

תודה מראש שנהבשנהב שלום. חסרים לי פרטים :
1.איזה מזון קנית לה? ממליץ על מיני ג'וניר של רויאל קנין.
2.גור צריך לאכול עד גיל חצי שנה 3 ארוחות קטנות ביום !ומגיל חצי שנה 2 ארוחות כל החיים ומים בשפע וטריים.
3.להוציא אותה לצרכים בכל פעם שהיא קמה משינה ,או אחרי האוכל,או אחרי משחק .
4.אין טעם לצעוק על הכלב ,אבל צריך ללמד אתו: להיות קשוב אלינו, מומלץ לפנות למאלף כלבים מקצועי ,כן כן גם עם כלב קטנטן ,כדי לרכוש הרגלי התנהגות נכונים זה חשוב אחרת הכלב רוכש הרגלים רעים ומעצבן את בני הבית ואורחיהם.שלום, יש לי כלב האסקי סיבירי כבן שנה וחודש,
יש לי מספר בעיות קטנות בנושאים שונים ולכן אשלח מס' שאלות בתקווה לתשובות ברורות שיעזרו לי.
קודם כל כמו שציינתי הוא בן שנה וחודש,
הוא אצלי מגיל ארבעה חודשים בערך והוא אף פעם לא היה אכלן גדול, כלומר רוב הכלבים שאני מכיר ברגע שמביאים להם אוכל (ויש לציין אוכל יקר אני קונה וטוב) הם ישר אוכלים אותו,
הכלב שלי אינו קפץ על האוכל מעולם, ואף אכל תמיד למשך כל הזמן שהוא אצלי פחות ממה שאמור לאכול לפי משקל של האוכל.
ולמרות זאת, הוא נראה מאוד חזק ופיזי, הוא מהיר בצורה מטורפת, ואין לו בעיות מיוחדות.
האם לדעתכם יש בעיה עם כך שלא אוכל כמו שצריך?
יכול להיות שזה נובע מכך שההורים שלי זרקו לו פה ושם כל מיני דברים לאכול כמו לחם ודברים כאלה?
כי גם היום כאשר הוא בוגר יותר הוא לא ממהר לאכול, בשעות הצהריים הוא רק אוכל את ארוחת הבוקר ותמיד משאיר קצת בצלחת, ובשעות הערב אוכל גם חצי ארוחה כזאת, לפעמים הוא אוכל ארוחה אחת כל היום.. שזה קצת יותר מחצי ממה שהוא אמור לאכול.
זה לא ישפיע על התפתחותו לטווח הרחוק? ומה נתן לעשות עם זה?
זה בסדר שפה ושם נותנים לו חתיכת לחם או דברים כאלה?
תודה רבה מראש.שלום ליאור.
1. איזה מזון כלבך מקבל?.
2.אסור לתת לכלבים מזון ביתי שאריות וכו' לא קצת ולא לפעמים!!!
3.את האוכל היבש יש להשאיר רק 10 דקות ,ולקחת .ובערב שוב אותו סידור.
4. אסור לכלבים להשמין. הם צריכים להיות ספורטיביים וגמישים. קל מאוד להגיע לכך :כל יום טיול ארוך בהליכה נמרצת לא יזיק. וגם..............ישפר את התאבון.שלום אורי
ברשותי כלבת זאב בת שלוש. עקב קשיים בתקציב ברצוני להאכיל אותה במזון לא יקר ובתוספת אוכל מבושל שלנו
האם תוכל להמליץ על תפריט מתאים?
תודה מיכל מראשוןשלום מיכל.אני מבין את האילוץ. אבל !מזון ביתי מכל הרכב שהוא אינו מתאים לכלבים! מזון יבש רויאל קנין "מקסי אדולט"תמיד ! יהיה המתאים ביותר והזול ביותר בכל הבט שהוא. מנת המזון היומית ,לכלב בית לא פעיל הינה כ 1% ממשקל גופו התקין....ליום במזון יבש זה,הכלב מקבל כל יום, את הרכב המינרלים הויטמינים ושאר הערכים התזונתיים, באופן מושלם .מה שלא כך במזון ביתי, אין לך כל דרך לחשב את הצורך היומי ולכן הכלב יחיה כל חייו בחסר תזונתי!. (לדוגמה :כלב ששוקל 30 ק"ג יקבל לפי חישוב זה 300 גרם מזון יבש ליום מחולק ל: 2 מנות ! ) ומה עם הנוחות והזמינות ההגיינה וכו'.שלום לך!!
שאלה לגבי האוכל..אני נותנת לה אוכל יבש 5/8 מדוד בכוס..האם זה הרבה או מעט? והאם כדאי לחלק את זה במשך היום או לתת לה בפעם אחת?

דבר האחרון..הכלבה שלי אוהבת לאכול, ובדרך כלל שאני אוכלת בסוף אני נותנת לה את הביס האחרון כמו: מעדן,עוף, פסטרמה
האם זה בסדר, האם מותר לה לאכול דברים כאלו..
תודה רבה ומקווה שלא הגזמתי עם השאלות
איילתשלום איילת.חסר לי פרט חשוב גיל ומשקל כדי להגדיר כמויות. תמיד מומלץ לחלק ל 2 מנות בוקר וערב. אין לתת לכלב שאריות או אוכל בייתי אפילו לא ביס זה מיותר ולפעמים מזיק. ולא לא הגזמת , את מוזמנת תמיד לשאול מה שאת רוצה אבל צריך יותר רקע.שלום רב,
יש לי כלב מסוג שיצו בן שלוש.
אימצתי אותו לפני מספר ימים ויש מספר בעיות שעליי להתייעץ:
א.לפעמים הכלב שותה בכמויות מטורפות ולאחר מספר דקות הוא מקיא מים.
ב.האם יש כלבים בעלי רגישות לאוכל מתובלן?היום הוא אכל בבוקר ולאחר חצי שעה הוא הקיא מעט מהאוכל.
האם הכלב חולה או קיבל קלקול קיבה כלשהו?או שפשוט עליי לתת לו אוכל מסויים וכמויות השתייה שאני נותן לו גדולות מידי?
כמו כן הוא מקשקש בזנב ברוב היום ומתנהג בנורמליות אבל יש לי את התחושה שהוא קצת לא רגיל למקום החדש אצלנו ואולי הוא קצת אפתי....
אביבשלום אביב,ברכות לקבלת הגור החדש.שמתחיל תקופת התאקלמות בבית ועם משפחתו החדשה.
1.חשוב להגיע עימו לוטרינר הקרוב לביתך לבדיקה כללית .
2.אם הוא בן 3 שנים כך הבנתי ,צריך לאכול מזון מתאים לגילו ממליץ על:מיני אדולט של רויאל קנין.ומים ללא הגבלה! .
3.אסור בשום אופן לתת מזון או שאריות אוכל בייתי מתובל או לא, חד וחלק אסור !!!!!!!!!!!!!!.
4.הכלב צריך לקבל 2 ארוחות קטנות ביום ,כמה ?:כתוב על השקית ,וגם זאת כמות מקסימלית מומלצת . בדרך כלל פחות ממה שחושבים .
5. יש לטייל עם הכלב בקצב שלו, כל יום. ןלוודא עשיית צרכים פיפי קקי תקינים .
6,גם כלב קטן זקוק לאימון ומשמעת ,פעילות זאת יוצרת סדר יום וקשר טוב ונכון בינו לבין בני הבית.שלום, אני מגדלת חתולה בת 15 וחצי. לפני כחודש העברתי אותה לדירתי לאחר ששהתה בבית הורי שנים רבות. החתולה חצי פרסית לבנה עם עין אחת צהובה ואחת כחולה (הבנתי שהם נוטים לחרשות, לשיפוטי היא לא חרשת). בנוסף על כך שתמיד היו לה יללות מחרישות אוזניים, הורי הרגילו אותה לשתי ארוחות של מזון רטוב מקופסא בבוקר ובצהרים, ומזון יבש בכלי ההאכלה שלה כל היום. כך שבבקרים היא לפעמים מנסה (ומצליחה) להעיר אותי כדי שאתן לה אוכל וכל מהלך הקימה עד שהיא מקבלת מזון מלווה "בצעקות". בנוסף, מאז שהיא אצלי (אצל הורי ישנה בחוץ, בחצר), היא מתעוררת באמצע הלילה ביללות, עד שאני צועקת עליה. וזה הופך את החיים ללא קלים בכלל.
זקוקה ל עיצות, או רעיונות להתמודדות. אפילו חשבתי לנסות למסור אותה, אבל מי יקח אותה ממני?
מריםשלום מרים.לדעתי מדובר כאן , בעיקר על בעיות התנהגות ,שחלקן נרכשו בביתה הקודם של החתולה, וחלקן מתוך עקה(סטרס),שהתפתחו במעבר למקום החדש. ממליץ לפנות ליועץ התנהגות !. דר, לורון קרן דרך אתר פט נט.שלום,בתחילת חודש ינואר הכלבה שלי,לינדה(רועה גרמנית בת 7), החלה לשלשל יותר מהרגיל וירד לה מאוד התאבון(נכון ל1.2.09 היא ירדה כ5 קילו בפחות מחודש) ,בעקבות זאת לקחנו אותה לוטרינר,ההנחה הראשונית הייתה שהבעייה היא באוכל-Techni-cal Solutions-Joint Flexibility Management,Bone and Joint(היא אוכלת מזון מיוחד בגלל בעיות פרקים באגן)-אז החלפנו לאוכל מיוחד אחר(joint mobilityשל יוקנובה),אבל התאבון לא ממש חזר(למרות שהשלשולים באמת פסקו)וביום חמישי ה29.1.09 היא הקיאה יותר מחמש פעמים,אז לקחנו אותה לוטרינר שוב-נאמר לנו שישנו חשד לגידול ממאיר ומאחר והאולטרסאונד לא ממש עזר לגלות איזה סוג של גידול,הכוונה הייתה לבצע צילום רנטגן ביום ראשון(ה1.2.09)ואז בהתאם לנתח ולהוציא את הגידול,אולם לאחר הצילום- http://www.2all.co.il/web/Sites/akila/29062_(20).jpg הרופאים אמרו כי אין ממש מה לעשות-אין טעם לנתח ולהוציא את הגידול כי הסרטן כבר התפשט ויהייה זה סבל מיותר לכלבה שלא יעזור-הסרטן התפשט ליותר מדי מקומות. נתנו לנו כמה כדורים נגד כאבים(טולפידין) וגם אנטיביוטיקה(צפוויט וצפורל) כנגד הזיהום בדם-נאמר לנו שבדיקות הדם שלה תקינות חוץ ממספר רב של כדוריות דם לבנות-ואמרו לנו שאין טיפול ממשי וכשבאמת תתחיל לסבול(כרגע היא חלשה וקצת אפאטית,אבל לא ממש מראה סימנים לכך שהיא סובלת)צריך יהייה להרדים אותה. שאלתי היא-האם,לפי הצילום ולפי כל מה שתארתי כאן, באמת לא נותר דבר לעשות,האם אין טיפול ממשי שיוכל להאריך קצת את חייה בלי לגרום לה סבל רב-נאמר לנו כי כימותרפיה והקרנות לא יועילו,אבל אולי תזונה נכונה יכולה קצת להועיל?הוטרינר אמר שאפשר להאכילה בהכל,אז מיום ראשון היא אוכלת בעיקר חזה עוף מבושל(שהיא אוהבת מאוד) והמזון הרטוב-recovery של Royal Canin (שגם אותו היא מאוד אוהבת)וקצת אורז שמגיע עם העוף(באורז היא בקושי נוגעת)והדוגלי שלה-יוקנובה- טחון(כי בתור כופתאות היא כבר לא נוגעת בו,וכשהוא טחון אנחנו מערבבים אותו בכמויות מזעריות עם הrecovery או עם האורז והעוף והמים בהם התבשל העוף...)וכמובן האנטביוטיקה(כל כדור פעמיים ביום),האם באמת אין טעם להמשיך להאכילה באופן מסודר,האם באמת כבר אין צורך להמשיך ולהאכילה במזון המיוחד שלה לפרקים?(בעבר אכלה מנת דוגלי בבוקר ומנת דוגלי בערב אך בימים האחרונים נתתי לה לאכול כחמש פעמים ביום לא בכמויות רבות).אולי דווקא התאמת תפריט בשבילה ותזונה נכונה יכולים להאריך את חייה במקצת?
תודה,
ענת.שלום ענת.תודה על מכתבך המפורט. צדק הוטרינר ,אכן יש צורך בהזנה מתאימה ,על מנת להעניק לכלבה איכות חיים טובה, בזמן הקצוב שנותר לה. ואיש לא יכול להעריך את משך הזמן .תני לה לאכול :מה שהיא רוצה ויכולה, בצרוף:RECOVERY של רויאל קנין.(118.5 ק"ק ל100 גרם) כמו כן לדאוג כמובן למים טריים. לצערי ,בני אדם וגם חיות המחמד שלהם ,לא מתים בדרך כלל מזיקנה ,כי אם ממחלות וחשוב שלפחות איכות החיים תהייה מקסימלית.«   «הבא   | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...