חפש בעלי מקצוע:

תזונה

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

שלום רב
ברשותי גור חתולים גזעי מסוג רגדול
על פי אתר של חברת רויאל קנין קיים מזון המותאם לגזע הנ"ל.
השאלות הם
האם מייבאים רויאל קנין חתולים גזע רגדול לישראל ?
האם מייבאים קופסאות שימורים לחתולים לישראל ?
כמו כן מצויין כי מזון רויאל קנין לגזע רגדול מתאים החל מגיל 15 חודשים , למיטב ידעתי גור חתולים גזע רגדול מסיים את שלבי הגדילה והתפתחות בגיל 4 שנים לא ראוי להכיל את החתול בתקופה הזאת במזון גורים ?

בתודה מראש
איילתזונה לגזע הרגדול תגיע לארץ במהלך שנת 2014 יהיה עדכון בפייסבוק רויאל קאנין ישראל.
מומלץ להאכיל חתולים מגיל 4 שבועות עד 4 חודשים ברויאל קאנין בייבי קט ומגיל 4 חודשים עד שנה ברויאל קאנין קיטן.
תזונה רטובה לחתולים של רויאל קאנין קיימת מזה שנים בחנויות המחמד ב : "פאוצ'ים" של 85 גרם כידוע חתולי הבית נוטים למעט בשתיה ולכן חובה לשלב בתזונתו של החתול גם תזונה יבשה וגם רטובה מאותו סוג כחלק מהזנה שמעשירה את תזונתו של החתול במים שתעזור לצמצם! את הנטייה לייצר קריסטלים או דלקות בדרכי השתן התחתונות.אהלן , שמי טל כהן ורציתי לדעת מהתעניינות איזה סוג של אוכל צריך לתת לכלבים מהגזע דוגו ארגנטינו , איזה בונזו יזין אותם ויעזור להתפתחות שלהם יותר ? תודה רבה.בחודש האחרון התחלתי להאכיל את כלבת הגולדן שלי (גיל 7 חדשים) בבשר חי, בעיקר כנפי עוף טחונות או שלמות, כאשר אני מוסיף ירקות טחונים ומדי פעם חלקים פנימיים או בקר. כמחצית מכמות האוכל היומית שלה מורכבת מהבשר והמחצית השנייה (בד"כ בערב) אוכל יבש איכותי. אני לא מערבב באותה הארוחה מזון חי ומזון יבש. הכלבה מקבלת מזון זה בברכה, היא נראית נמרצת יותר ונעלם לה ה"ריח הכלבי". בימים האחרונים כמות הצואה קטנה באופן משמעותי והגללים נורא קשים ויבשים, ממש כמו אבנים וללא ריח. קראתי באחד המאמרים שצואה קשה גורמת לבלוטות האנליות לעבוד ולשחרר את הריח אך מצד שני אני יודע שהצואה צריכה להיות קשה אך לא קשה מדי ומעט לחה. אשמח להבהרה בעניין. תודה מראש אורןאם תמשיך להאכיל את כלבך בתזונת חסר זו במוקדם או במאוחר יגיע לתת תזונה ! לכלבים יש ריח של כלבים כי כך זה צריך להיות .
המלצתי את תנסה להתחכם עם הצורך הטבעי תזונה חייבת להיות מגוונת ומאוזנת הכוללת חלבונים מהצומח ומין החי ועוד 30 מרכיבי תזונה אחרים שאין לכלב אפשרות לקבלם ממקטר אחר יתאים לכלבך רויאל קאנין מקסי ג'וניור עד גיל 14 חודשים.רציתי לדעת איזה אוכל מומלץ לתת לכלב מסוג דוגו ארגנטינו בגיל חצי שנה ?
והאם יש סוג של בונזו שמפתח את הכלבים מסוג זה.
טלשלום, יש לי גור רועה גרמני בן חודשיים ושבוע, מה האוכל הכי טוב שאפשר לתת לו? בנתיים הוא אוכל אינסטינקט שמתאים לגורים ובוגרים, זה בסדר?
תודה רבה לעונים.
רועהלגור רועה גרמני עד 14 חודשים מתאימה תזונה של רויאל קאנין בסדר הבא: רועה גרמני ג'וניור או מקסי ג'וניור.שלום,
יש לי כלב רועה גרמני בן שנה וחודשיים, לפני כ שלושה חודשים הפסיק לאכול את האוכל שלו אחרי שהשכן נתן לו לאכול עוף מורתח לשבוע ימים כששמר עליו כשנסעתי לחול, נסיתי הרבה דרכים כמו להרעיב אותו ואז לתת לו את האוכל וזה לא עזר התיעצתי עם הוטרינר ואמר שנחליף לו סוג האוכל וכבר החלפתי שלושה סוגים יוקנובה ופלטזור והיום אני נותן לו רויאל קנין, בהתחלה הוא מתלהב ואוכל, אחרי כמה ימים הוא לא מתלהב מהאוכל וכמעט אוכל רק חצי מהמנה שאני נותן לו ולפי החישובים של המנות הרשומות הוא אוכל רק מנה אחת ביום ולא יותר שהיא חצי ממה שהוא אמור לאכול, השאלה היא איך אוכל לעזור לו לאכול את הכמות המתאימה ולהחזיר לו את התאבון?
ניזארהכלב לא תמיד חייב לאכול את הכמות המומלצת וכשיש לו תאבון הוא אוכל ושאין תאבון הוא כנראה לא זקוק לאוכל.
פעילות גופנית תורמת לחילוף חומרים והוצאת אנרגיה. תזונה של רויאל קאנין ידועה כתזונה של מנות קטנות ובנעכלות מקסימלית של 90 אחוז. .מנה גדולה מדי עלולה לגרום להיפוך קיבה תופעה ידועה שקיימת בכלבים גדולים .שלום רב, לפני כשבוע מצאנו כלבה מוזנחת ועזובה מסוג לברדור מעורב עם סמוייד והחלטנו לאמצה. הכלבה בת 6-9 חודשים בערך הוטרינר אמר לנו להאכיל אותה ב300 גרם ביום היא מסיימת את האוכל לקראת אחהצ ולא נשאר לה אוכל להמשך הערב והלילה אם אני שמה לה עוד אוכל היא אוכלת אני מפחדת שתהיה לה השמנת יתר. הכלבה שוקלת 15.5 קילו האם הכמות מספיקה ואני לא צריכה להוסיף לה עוד או שיש להגדיל את המינון. אשמח לעזרה...
רחלישלום!
הכלבה שלי המליטה לפני שלושה שבועות ובימים האחרונים מסרבת להניק את הגורים.
אמרו לי לנסות לתת לגורים חלב אבל הם לא מסכימים לאכול (מתרחקים ובוכים כאשר אני מנסה לקרב אותם אל הצלחת).
השאלה שלי היא מה אני יכולה לתת להם לאכול ואיך לגרום להם באמת לאכול, אני נורא מודאגת כי נראה שהגורים רעבים ולא אוכלים כלום.
תודה מראש,בר.איזה כלבה מאיזה גזע?????
בכל מקרה תקני להם בחנות סטרטר של רויאל קאנין יש יבש ויש רטובשלום,
יש לי גורת רועה גרמני בת חודשיים וחצי מקסימה ואני מאכילה אותה ברויאל קנין! שזה אוכל נפלא ומומלץ העניין שזרקנו את השקית ואני לא יודעת כמה אוכל לתת לה?
תודה רבה
מאיהא.כדאי לשמור על האריזה עד הגרגר האחרון
ב.בגיל חצי שנה אם זה מקסי ג'וניור יש לתת שלוש ארוחות שבסך הכול יכללו עד 300 גר. כמו כן חשוב מאוד מים טריים.איזה אוכל מומלץ לתת לכלבת פקינז מעורבת בת 3 חודשים? , כרגע אני משתמשת בבונזו לגורים,האים זה טוב?
נעימהמומלץ רויאל קאנין מיני ג'וניור נתן לקנות בכל חנויות המזון לחיות מחמדהיי, יש לי חתול בן 6 וחתולה בת כמעט שנה, שניהם אוכלים ושותים ביחד, הבעיה היא שהחתול סובל ממשקל יתר ואני מנסה כבר הרבה זמן לתת לו כמויות קטנות יותר של אוכל, אבל בגלל שיש גם את החתולה זה מאוד בעייתי להפריד להם את האוכל כי הם אוכלים ביחד, אני לא רציתי לקנות מזון דיאטטי בגלל החתולה שלדעתי צריכה לאכול מזון רגיל במיוחד בגילה, אבל אני מאוד מודאגת מהמשקל יתר של החתול הוא מאוד מאוד גדול. מה אפשר לעשות שיתאים לשני החתולים?
אבישגתמיד השיקול בבחירת המזון כשאין יכולת הפרדה תהייה לפי זה שבסיכון אין ספק שהחתול השמן נמצא בסיכון
לכן מומלץ לקנות אובסיטי של רויאל קאנין ומומלץ לשלב רטוב ויבש ובתהליך איטי מאוד של חודשים החתול השמן ירד במשקל מרקמות השומן הצעיר לא ירגיש בכלום.שלום יש לי כלב שקניתי בן כ-7 חודשים (אך עדיין מתנהג כגור) מסוג יורקשייר טרייר.
הוא שוקל 3.200 קילו! יש לי כמה שאלות בנוגע אליו...:
1. כמה פעמים צריך להאכיל אותו? יש לי אוכל שמיועד לכלבים קטנים.
2. עד כמה קילו' מהגזע שלו הוא אמור להגיע בשיאו ועד איזה כיל הוא ימשיך לגדול אם בכלל?....
3. הוא לא מפסיק להתגרד. שמתי לו אמפולה מיוחדת נגד קרציות ופשפשים אבל עשיתי זאת לאחר שחפפתי לו וייבשתי אותו והבנתי שהיה עדיף לשים את האמפולה שלושה ימים לאחר המקלחת...הגוף שלו כבר עם פצעים קטנים (כמו פצעי לחץ, בהתחלה חשבתי שאולי אלו קרציות אך הוטרינר אמר שזה פשוט כתוצאה מהגירודים. מה עוד ניתן לעשות על מנת להקל על הכלבלב שלי?האם כדאי במקרה כזה לחסן גם נגד תילוע?

תודה רבה! ליבנתצריך לאכול מזון מותאם לגזע של רויאל קאנין יורקשייר גוניור עד 10 חודשים 2 ארוחות קטנטנות ליום לפי הטבלה
לקנות אפולות של פרונטליין פלוס כלב קטן ולשים אמפולה כל חודש! כל השנה! גם אם לא רואים פרעושים!!!!הכלבה שלי היא בת חודשיים וחצי, כלבת פקינז מעורבת, אני מאכילה אותה 3 פעמים ביום השעות הן : 8 בבוקר, 2בצהריים, ו 8 בערב. כל זמן ארוחה הוא 20 דקות בערך, האם השעות בין הארוחות תקינות, או שיש להאכיל יותר?
נעימהיש לי כלבת גולדן בת חמישה חדשים. בחדשיים האחרונים סבלה משלשולים ריריים ומלאי דם. לאחר שתי בדיקות דם שלא העלו שום דבר חשוד, טיפול במטרוג'יל למערכת העיכול ומעבר לאוכל רפואי הכל הסתדר. מיד כשחזרה לאכול את האוכל שאכלה מאז ומתמיד (פרופלן לגורים גדולים, על בסיס עוף) התופעה חזרה. העברתי אותה בהמלצת המוכר בחנות (מקצוען אמיתי) לאוכל אחר ותוך יומיים הכלבה השתנתה במאה ושמונים מעלות, הצואה טובה והכלבה ממש פצצת אנרגיה.ניסיתי לתת לה גם כבש וגם עוף והיא הגיבה טוב לשניהם. האם ישנה העדפה לאחד משני סוגי החלבון, עוף או כבש?
אורןלעיתים יש אלרגיה לחלבון שמקורו בבשר עוף אבל כאשר מדובר בחלבון עוף וכבש או עוף ודגים ואין אלרגיה כלומר שהבעיה לא בעוף.
מה שחשוב לבדוק זה את אחוזי הנעכלות של החלבון ברויאל קאנין זה 90 אחוז נעכלות הרבה פעמים אי נעכלות יוצרת ריקבון של החלבונים במעי שמוביל לריקבון גזים ודלקות
חשוב מאוד שיהיה גם אחוז ניכר של חלבונים מהצומח כגון חלבון תירס!!! שנעכלותו גבוהה ושלא יבלבלו אותך
חלבונים מהצומח בדרך כלל לא מעוררים אלרגיות!יש לי ג'אק ראסל טרייר בת שנתיים, ושוקלת כ 4.5 קילו היא ניזונה מרוייל קנין , לפי הכיתוב על השקית כתוב שהיא צריכה לאכול 64 גרם, האם כדי לחלק לה את המזון לפעמיים או רק לפעם אחת , והאם 64 גרם זו כמות מספקת, פיבי כלבה נמרצת .
תודה רבה אורית.כן אורית זה בהחלט מספיק ומספק ונכון מומלץ להאכיל פעמיים ביום במרווח של 10 שעות בין המנות תמיד חצי מנה בכל ארוחה
ולא לשכוח הרבה מים טריים וטיולים רגלייםשלום !
אני חדש באתר אז אני לא מכיר וטרינרים/הרופאים
אבל הכלב שלי בן חודשיים בשם לואי לברדור רטריבר מעורב באיזה סוג שוקל 5 קילו !
כשהיינו אצל הוטרינר אמרו שצריך לתת לו לאכול 3 פעמים ביום ועל שק האוכל שלו כתוב כמה גרם לתת לו לפי המשקל שלו
לא כתוב על השק שלו כמה גרם הוא צריך
אשמח מאוד אם תעזרו לי ותגידו לי
עמיתהי , יש לי חתולת רחוב ( אך מאוד מבוייתת ) בת כחמש , ומאוד שמנה .
היא שוקלת שמונה קילו ויש לה שק שומן נורא גדול שכבר מגיע לריצפה כשהיא הולכת , היא לא זזה הרבה וכבר לא משחקת כמו פעם .
היא אוכלת אוכל דיאטטי , ואין אפשרות להקטין את כמות האוכל כי יש עוד שלושה חתולים בבית .
זה כבר נורא מדאיג ואני לא יודעת מה לעשות .
תודה רבה :)
אלמוגנא לפנות לוטרינר ללא דיחוי השמנת יתר מובילה למחלותמסכנות חייםשלום,
רציתי לדעת אם ריגל נחשב כאוכל טוב לגור חתולים, אני מתכוונת לאוכל שמיועד לגורים?
תודה.
נטליכדאי לשאול את היבואנים של ריגל
לרויאל קאנין יש מזון מתאים לגורים עד 4 חודשים בייבי קט
מארבע חודשים עד שנה קיטן של רויאל ראניןשלום,
רציתי לשאול איזה מזון מומלץ לתת לגורי גולדן רטריבר בני חודש? עד כה נתנו להם מזון גורים עם חלב...
אשמח אם תענו לשאלה בהקדם מחשש שהמזון לא טוב או בריא לגורים
תודה רבה רבה
רומיחמה על חדירה מחכה לך מאמי

תתקשר אלינו 1919-121-936 שלוחה 1349
או שלח וואצפ:

053-3723266
055-5919758«   «הבא   | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63 | 62    הקודם»   »