חפש בעלי מקצוע:

תזונה

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

שלום
הכלבה שלי היא מלטזית ששוקלת שלושה קילו והיא בת עשר. פעם היא הייתה אוכלת אוכל של פרו פלאן ולאחרונה (שנתיים אחרונות) אנחנו קונים לה אוכל של רויאל קנין.
בפעם האחרונה קנינו לה של בוגרים ולא מבוגרים (זה היה לה ממש בסדר אבל אנחנו מעדיפים למבוגרים) כי המוכר טען שהם הפסיקו ליצר אוכל למבוגרים מעל גיל 8, אני לא יודעת אם זה נכון, לפי אתרי חנויות החיות השונים...

בכל אופן אוכל עוד מעט נגמר וחשבתי שזאת הזדמנות טובה לקבל המלצה (שלא ממוכר לפי הסחורה שנמצאת אצלו בחנות) לאוכל שיהיה לה טוב. אין לה רגישויות מיוחדות...היא צריכה אוכל שמגיע בחתיכות קטנות ולא קשה בצורה מוגזמת כי אין לה את כל השיניים.

תודה רבה!
טלאם הכלבה נבדקה על יד הוטרינר והיא בריאה ואין לה בעיות מיוחד מומלץ להאכיל אותה ברויאל קאנין מיני מצ'ור 8+
ניתן לקנות בכל חנויות המזון לחיות מחמד ושלא יספרו לך שאין.שלום,
אני נותן לכלבה שלי (אקיטה אמריקאית בת חודשיים) אוכל של אופטימה. רשום שיש באוכל רק 20 אחוז כבש וכול השאר הם כול מיני רכיבים אחרים כמו אבקת כבש, תירס, אורז ועוד.. האם זה בסדר? הבנתי שהאוכל הזה לא בריא!
אשמח לתשובה מקצועית!
עמיאאינני מכיר את האוכל הנ״ל ! בתזונת כלבים ובמיוחד גורים לא מתעסקים עם המרכיבים אלה עם התזונה לרויאל קאנין יש מגוון מזונות מותאם לכלבים מגזע גדול ובכל שלבי הגדילה.
מרכיבי התזונה ראשון שני וכו אינם מעידים דבר
יש לבדוק את ההתאמה לגיל ולמצב הפיזיולוגי ואת אחוזי הנעכלות של החלבונים לדוגמה אחוז העכלות של החלבונים במזונות הבריאות של רויאל קאנין הינם 90% וזה הנתון החשוב וכמובן שאר הערכים ויטמינים מינרלים וכו,שלום דר
יש לי גור פירנאי בן שבעה חודשיים והציעו לי סוג של אוכל אך אני לא יודע עד כמה הם מכירים את זן הכלב..האוכל שקניתי הוא של חברה איטלקית בשם: aledog high power
על בסיס כבש וברמה בינונית לגורים מזן גדול..
הכלב מאוד אוהב את האוכל ונראה מאוד בריא אך אני לא מכיר כל כך ולא יודע עד כמה האוכל ישפיע בהמשך הגדילה..אשמח לקצת ידע בתודה מראש!!
איתיגידול כלב מגזע ענק אינו משחק יש לתת לו תזונה מתאימה לקצב הגדילה ולמשקל היעד ענק! לכן פנה לחנות המחמד הקרובה וקנה לו רויאל ראנין ג׳איינט ג׳וניור אל תכנס להרפתקאות לו מתאימות בתקופת הגדילה .הכלבה שלי מילנואה המליטה 12 גורים הם בני 28 יום והיא לא נותנת להם לינוק הם פוצעים אותה השאלה שלי כזאת
האם אפשר לעבור לאוכל יבש ?
האם אפשר לתת להם מים ?
ואם אוכל יבש כמה לתת לכל גור ביום ?
בתודה מראש על העזרהבמקרה כזה של המלטה מרובת גורים יש לטפל גם באם הממליטה וגם בגורים פנה אלי בפרטים מעודכנים יותר כדי שאוכל להמליץ לך על תזונה מתאימה של רויאל קאניןשלום
רציתי לדעת בבקשה אם מזון orijan מזיק לכלבת ציוואווה בגלל עודף חלבון במזון
תודה קרןלא מכיר מזון זה ולמה להכנס להרפתקאות מיותרות על חשבון קיבתו הזעירה של הציוואווה שלך בחנויות המחמד תמצאי תזונה מותאמת לכלב זעיר זה וגם סידרה חדשה שנקראת רויאל קאנין x small המיועדת לכלבים הזעירים ביותר.שלום יש לי מלטזית בת שנה וחצי החלטתי להחליף לה את האוכל המוכר הביא לי Eukanuba לגורים האם זה בסדר??
עמישלום עמי למלטזית שלך בת השנה וחצי מתאים רויאל קאנין מיני אדולט ! היא איננה גורה כבר מזמן וזקוקה לתזונה המתאימה לגילה!.יש לי כלב רועה גרמני גזעי בן 8 חודשים ורציתי להתייעץ איתך איזה אוכל הכי כדאי לתת לו?
Royal canin maxi juonior
Relish Puppy
Nutro Choice
או איזה אוכל שאתה ממליץ עליו אבל שיהיה בטווח המחירים האלה (250-290) ל 15 קג.
תודה. דורתזונה ובייחוד תזונה של גור צעיר בגדילה לא מודדים בכסף כי אם בערכים תזונתיים מתאימים! לכן תקנה לו מקסי ג'וניור של רויאל קאנין עד גיל 15 חודשים ! גידול גור הוא תהליך איטי וחייב להיות מגובה בתזונה זו וללא פשרות ואל תתן לאף אחד לבלבל אותך.שלום יש לי כלבה לברדור מעורבת לפני ארבעה ימים היא המליטה חמישה גורים ולפני כיומים היא לא נותנת להם לינוק האם יש מצב שנגמר לה החלב ואם כן מה עושים במצב זה ואיך נותנים לגורים הזנה?
תודה שירזנא לפנות לוטרינר לבדיקה. הכלבה צריכה לאכול מקסי סטרטר של רויאל קאנין וגם הגורים מגיל 3-4 שבועת ניתן לקנות בכל חנויות המחמד.שלום. יש לי חתול שמצאתי ברחוב בן שבועים שלוש. הוא לא עושה קאקי
אני דואגת רציתי לדעת מה זה יכול ליהות.
קטינא לגשת לוטרינר הקרוב שיבדוק ויתן הוראות טיפול ותזונה מתאימה לגורים קנים של רויאל קאנין.שלום רב. הכלבה שלי המליטה 7 גורים ואחרי שבוע אין לה מספיק חלב לכולם. הוטרינר נתן לה פרמין אך גם זה לא עזר ועכשיו נתן לה מוטיליום אבל אחרי 24 שעות לא נראה לי שיש שיפור בכמות החלב. בינתיים לאחר שלא נמצא בחנויות חיות באזורי תחליב חלב לגורי כלבים הוא אמר לי לתת להם מטרנה שלב 1. אני עוזרת לה עם 2/3 ארוחות ביום ובינתיים הם נראים בסדר. 1. מה אפשר לתת לכלבה לייצור חלב? הבנתי שיש זריקה עם הורמון אך הוטרינר אמר שצריך לתת את זה מיד ולא אחר 9 ימים. 2. האם הכדורים האלה לא מסוכנים לכלבה שלי? 3. האם אכן המטרנה זה תחליף מתאים? כמובן בנוסף להנקה אין לי אפשרות להאכיל 7 גורים כל שעתיים. 4. הם שוקלים בין 900 גרם ל1 קילו . כמה בערך תחליף הם צריכים לאכול? תודה מראש וסליחה על האורך.
ליאתמטרנה לא מתאימה לגורים תקנו בחנות המחמד תחליף חלב אם של רויאל קאנין!
מגיל 3-4 שבועות הגורים והאמה יכולים לאכול סטרטר יבש של רויאל קאנין מושרה במים פושריםרציתי לדעת עד איזה גיל דוג דה בורדו צריך לשתות חלב כשהוא גור?
עמיתרק חלב אם או תחליף חלב של רויאל קאנין! ולא שום חלב אחר. עד 8 שבועות ואז אפשר לעבור לרויאל קאנין ג׳איינט פפי ! עד גיל 8 חודשים. זכור! גורי כלבי הענק גדלים בשלב הראשון במהירות עצומה ותזונה לא מתאימה או שטויות אחרות עלולה לגרום נזקים בהתפתחות. מגיל 8 חודשים ומעלה מומלץ להאכיל באופן טבעי ברויאל קאנין ג׳איינט ג׳וניור במהלך שלב הגדילה השני שהוא איטי יותר ארוך יותר ובעל חשיבות רבה בהתפתחות!יש לי גורה יתומה שנזרקה בגיל יומיים ואני מטפלת בה כיום בת 14 יום בתחילה היא ינקה מטרנה לגורים ומאחר ולא מצאתי קניתי מטרנה לתינוקות גיל 3, היום היתה לה עצירות חצי יום ואחרי עזרה יצאה צואה רכה צהובה ורירית כמו כן היא לא אכלה כמו כל יום -אולי בגלל כאבי הבטן, מה עושים? בערב אלך לקנות מטרנה לגורים אבל מן הסתם זה מלחיץ...
יוסישלום יוסי מטרנה של בני אדם לא מתאימה ורוב הבעיות נגרמות מתזונה לא נכונה תקנה תחליף חלב אם של רויאל קאנין אבל לא הבנתי אם מדובר בחתולון או גורת כלבים .בגיל 4 שבעות גורי כלבים כבר יודעים ללקק ואפשר לתת להם סטרטר יבש של אויאל קאנין מושרה במים פושרים וקל להפכו לפירה קל לליקוקכמה שאלות לי
1. מה ההבדל בין הסוגים השונים של האוכל סניור של רואייל קנין? החתולה שלי בת 12 וצורכת סניור שלב 2 רפואי. מה ההבדל בין הרפואי ללא רפואי? או בכלל מה ההבדל בין הסניור הזה לסניור האחרים? האם הסניור הזה עוזר בבעיות כשל כליות?
2.בנוסף יש לה דלקת קלה בשתן, אני מערבבת לה את הסניור עם יורינרי ונותנת לה אוכל רטוב של הילס CD עם מים להשלמה- איך אני יכולה כבר להיפטר מהדלקת בשתן הזאת ולתת לה רק סניור? אנטיביוטיקה יכולה לעזור? או שזה כרוני?
3. האם זה נכון שאם שק שפתחתי אותו והוא פתוח מעל שלושה חודשים מאבד את כל הערכים התזונתיים שלו? לחתולה שלי לוקח לסיים שק של 3.5 קילו ב 4 חודשים, זה אומר שבחודש האחרון היא כלל לא קיבלה ערכים תזונתיים?
4. האם אוכל יורינרי רפואי פחות טוב ומכיל פחות ויטמינים מאוכל תזונתי רגיל?

תודה רבה אשמח לתושתכם ענברשלום ענבר. עליך ועל כל הקוראים להבין שבתזונה מודרנית לא עוסקים בהשוואות כי אם בהתאמת התזונה למצב הפיזיולוגי לגיל ולעיסוקה של חיית מחמד. ולרויאל קאנין יש תזונה מתאימה לכל מצב .
דלקות בשלפוחית השתן הרבה פעמים נוצרות על רקע אידיופתי ותזונה מתאימה כמו יורינרי רטוב או סטרילייזד רטוב של רויאל קאנין בתוספת לתזונה היבשה המונעת יכולה לעזור.
מרגע פתיחת האריזה וכניסת אויר חופשי לתוכה כל מזון גם של בני אדם מתחיל להתחמצן לכן יש לשמור על האריזה סגורה היטב מרגע הפתיחה ולכן יש גם אריזות קטנות של 1.5 ק"ג
מזון רפואי של רויאל קאנין מותאם להזנת הכלב או החתול במצבי מחלה או החלמה וערכיו התזונתיים הינם בהתאם לצורך התזונתי המיוחד.
כל מקרה ומקרה לגופו. ויש מחלות שנמשכות זמן קצר ומומלץ לעבור לאחר ההחלמה ולפי הוראת הוטרינר בלבד!!! למזון מונעשלום,
מה אני יכולה לתת לחתולה שלי על מנת שתשמין?
היא חתולה מאוד רזה, מגזע סקוטיש פולד, תיהיה בת 4 עוד פחות מחודש.
תודה לעונים. סופיאסור לחתולים להיות שמנים! השמנה גורמת לסוכרת! איזה מזון היא אוכלת עכשיו? האם היא מעוקרת? האים היא רק בבית?שלום,
יש לי חתול פרסי בין שנתיים. הוא לא חתול טיפוסי הוא שונא להיות בבית ומוכן להיות רק בחצר.
לאחרונה שמתי לב שהוא רזה (עד כדי כך שמרגישים לו את הצלעות) הוא לא אוכל הרבה וזה מדאיג אותי.
איך אגרום לו להשמין ולקבל גוף של חתול בריא ושמנמן?
תודה רבה עודדאיזה מזון הוא אוכל ? כמה הוא שוקל ? האם נבדק על ידי וטרינר ונשללו מחלות כגון כשל כליות או אחרות?שלום,
ברשותי כלב מסוג מלטז בן 5 חודשים , האוכל שהומלץ לי להאכיל אותו ע"י חנות החיות הוא רויאל קנין לגורים, האוכל נמצא זמין כל היום וברגע שהוא מסיים לאכול אני ממלאה לו שוב את הצלוחית .
ב3 ימים האחרונים הכלב לא מוכן לאכול את האוכל שלו וזאת לאחר שאכל עוף ובשר , בעבר שהייתי נותנת לו מעט דברי חלב כגון מעט קוטג' או גבינה הוא היה אוכל ומבקש עוד, אך כיום גם את דברי החלב הוא לא מוכן לאכול אלא רק בשר ועוף שאותם הוא אוכל במהירות ואפילו בלי ללעוס .
ברצוני לציין כי לפני 3 ימים הכלב הקיא וזאת לאחר ששהה בחצר ואכל דשא (מסתבר שזה טעים לו והוא אוהב לאכול דשא :) ) ומאותו הבוקר שבו הוא הקיא הוא הפסיק לאכול .
בנוסף יש לו התנהגות מוזרה , הוא מגיע לצלוחית של האוכל (שנמצאת במתקן יחד עם צלוחית המים) מריח את האוכל ומרים את הראש ועושה זאת כמה וכמה פעמים עד שבסוף הוא מנסה לשפוך את הצלוחית בעזרת הראש וברוב הפעמים הוא מצליח ושופך את האוכל והמים.
ניסיתי לעשות הכל כדי שיאכל, שמתי לו חטיפים בתוך הצלחת של האוכל , גבינו , חזב עוף שהכנתי במיוחד וערבבתי לו עם האוכל ובסופו של גבר הוא אכל רק את החזה עוף או את החטיפים ולא אכל את האוכל שלו.
מצטערת על המגילה שרשמתי ... ותודה אורלישלום אורלי כל פעולותיך עם הגור שגויות !! אין להשאיר אוכל זמין כל היום ! אין לתת לגור מזון ביתי שאריות או מוצרי חלב
אפילו לא קצת !! אכילת דשא מעידה לעיתים על צרבת או בעיה אחרת במערכת העיכול הצעירה והרגישה של הגור גם חטיפים אין רצויים בשלב הזה. לכאורה הכלב אוכל הכל חוץ ממה שצריך באמת לכן:הוא יגיע תוך זמן קצר לתת תזונה שתתבטא בהשמנת יתר עור ופרווה בעייתיים ומחלות מעיים .
גשי לחנות המחמד הקרובה בקשי בחינם ספרון לגדול גורים של רויאל קאנין ותעשי בדיוק מה שכתוב שם.שלום, יש לי קינג צ׳ארלס בן שנה וצריך לעבור עכשיו לאוכל של בוגרים. עד היום הוא אכל פרו פלאן גורים והמליצו לי על אוכל שנקרא earthborn. רציתי לדעת אם האוכל מומלץ ואיך צריך להעביר את האוכל בצורה נכונה. תודה מראש.
סלבהשלום סלבה בחנויות המחמד יש מזון מיוחד של רויאל קאנין לגזע הקווליר קינג צ'ארלס מזון זה מותאם לגזע ולוקח בחשבון את כל הנטיות הגנטיות של הגזע:התיחסות מיוחדת לבעיות לב נוסחה מיוחדת לשיפור העור והפרווה שמירה על משקל גוף אידאלי כופתית מיוחדת מותאמת לגודל ומבנה המשנן מגיל 10 חודשים ומעלה.ובכן זאת לא התנהגות מוזרה ביותר , הגור שלי מיילל ונראה כי הוא מחפש לינוק , אני יודעת שאין לי מה לדאוג אבל הגור בסה"כ בן חודש הייתי רוצה לדעת אם יש לי אפשרות להניקו לבד בעזרת בקבוקון עם חומרים כלשהם שלא יזיקו לגור. אשמח לעוד עצות.מר אורי שמעוני קוויתי לתשובה קצת יותר מספקת בסופו של דבר זה לא האתר היחיד שרויאל קאניו מדורג כאוכל ממוצע בין 3 ל3.5 כוכבים. הייתי רוצה להאמין שהתשובות שלך הם אוביקטיבות בתור תזונאי ושבתשובות שלך יהיה מגוון של המלצות בסופו של דבר אני בטוח שרויאל קאנין היא לא החברה היחדה שמציעה אוכל טוב לכלבים וחתולים!!!
יהונתןשלום יהונתן המחקר והפיתוח בנושא תזונתם של כלבים וחתולים רץ קדימה ידע רב שנצבר על ידי מגדלים מקצועיים באירופה ושאר העולם מחייב מענה תזונתי יותר עדכני רויאל קאנין הייתה תמיד החלוצה בפיתוח תזונה לפי גיל גזע מצב פיזיולוגי ומזון רפואי לכל מחלה אקוטית וכרונית חומרי גלם איכותיים וחדשניים הציבור הרחב אינו חשוף למידע זה ועדיין "תקוע" במידע מיושן ולא רלוונטי תזונה איננה דבר של מה בכך ותוצאות התזונה הנכונה והמתאימה נכרים לעין ואין צורך בסקרים או בכוכבים להבין זאת.שלום רב,
אני מודה לך על תשובתך ובהמשך לשאלה שלי, הבעלים הקודמים האכילו אותו ברויאל קאנין וכך גם אימצנו אותו: כשהאוכל שלו הוא רויאל קאנין. אבל לצערי האוכל הזה גרם לו לשלשולים בלתי פוסקים. אני לא יודעת מה היה בבית הקודם, משום שהבעלים הראשונים ניתקו כל קשר מהכלב. השאלה היא: להחזיר אותו בחזרה למרות שאני יודעת שזה לא עושה לו טוב?
יעל«   «הבא   | 79 | 78 | 77 | 76 | 75 | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63 | 62 | 61 | 60    הקודם»   »