פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

שלום אני מאכיל את כלבתי רועה גרמנית בת שנה ו7 חודשים באוכל ד"ר פט - זהו אוכל מומלץ? ומה יש בו שאין בpro plan וכן להפך?
תודה. מנישלום מני. מזון לכלבים צריך להתאים :לתכונותיו הפיזיולוגיות וסגנון חייו של הכלב כגון :רמת פעילותו ,מראה ומבנה העור ,הפרווה והשיניים, מניעת השמנה ,תמיכה במפרקי התנועה ועוד.....בקש מהמוכר: את החוברות שמספקות חברות המזון, עם האנליזות של כל מרכיבי המזון, לא רק חלבון שומן!! וכן את אחוז הנעכלות !!של כל מזון ,כמגדל של רועה גרמני ,אתה צריך לדעת :כי יש מזון מיוחד לגזע המיוצר על ידי רויאל קנין . בחנויות המחמד המובחרות תוכל לקבל מידע כתוב ומפורט על מזון זה.שלום.
רציתי לשאול שאלה לגבי המזון AD של חברת Hills.
אני יודעת כי המזון מיועד לחתולים המחלימים ממחלה או מניתוח והוא אמור לעודד אותם לאכול. אך מה בדיוק השוני בינו לבין מזון רגיל? ומדוע רשום על הקופסא כי האוכל מיועד רק להאכלה לסירוגין ולא כמזון קבוע עבור בעל החיים? האם הוא אינו מכיל את כל הדרישות התזונתיות של החתול? ואם כך מה חסר בו?
תודה. יפעתשלום יפעת. מזון רטוב כלומר בשימורים ,מכיל בדך כלל 80% מים. אמנם מים, חשובים מאוד כחלק מהתזונה אבל .....רק מזון יבש ,המתאים לגילו, מינו ומצבו הפזיולוגי של החתול, יתאים בטווח הארוך.מזונות רטובים כגון: AD או RECOVERY של רויאל קנין ,ניתנים לתקופות קצרות במטרה: לעודד תאבון במצבי אישפוז והחלמה ,אנורקסיה הסתרת תרופות,תילוע וכו'. למזון היבש של רויאל קנין לחתולים לדוגמה: יש גם ערכים של :מניעת קריסטלים בדרכי שתן,מניעת כדורי שער במערכת העיכול ,שיפור הגיינת הפה ומנעת אבן שן .תוספים לעור ולפרווה ומניעת השמנה,במעוקרים ומסורסים וזה רק על "קצה המזלג".דר' שמעוני שלום.
בנוגע לשאלתי הקודמת, ביקשת לדעת. אכן החתול מסורס. הבעיה היא שהוא לא מפצל את האכילה על כל שעות היום. את האוכל שאנחנו שמים ו הוא מסיים תוך 10 דק'.
שאלה נוספת: האם מומלץ לשלב ובאיזה תדירות מזון מקופסאות שימורים עבור חתולים או שהם יכולים לחיות בשלום עם המזון היבש בלבד?
תודה מראש. הילהשלום הילה.זה כבר יותר מידע. אכן חתולים מסורסים אוכלים יותר זה ידוע לנו מזה שנים .הסיבה שיעמום אוכל טעים וגם קצת שיבושים הורמונליים.מזון משומר צריך לבחור בקפידה לחלק מהמזונות הרטובים אין ערך תזונתי רובם מכילים כ:80 % מים אין רע בכך שהחתול יקבל מים דרך המזון הלח . למרות זאת החתול יכול לחיות כל חייו על מזון יבש .מזון יבש לדוגמה:"סטרילייזד"של רויאל קנין מעודד שתיה ויכול לפתור גם את הצורך במיים גם מניעת השמנה כדאי להגיש לחתול את רוב כמות המזון היומית בעיקר בערב.שהרי חתולים ישנים בדרך כלל ביום וערניים יותר בליילה.למזון יבש יש ערך נוסף בשיפור היגיינת הפה של החתול .איזה חשיבות יש לגודל הכופתיות שבמזון הכלב ואם יש חשיבות האם המזון של רויאל קנין עושה את העבודה
תודה לילך הורנשטיין מכפר סבאשלום לילך. תודה על שאלתך .נושא זה, מעסיק אותנו התזונאים וכן את הוטרינרים רבות בעיקר בגזעים קטנים, שאצלם רואים מקרים של: היגיינת פה לקויה , מסיבות גנטיות וגם מאכילת מזון בייתי רך ושאריות, הגורמת לזיהומים, לדלקות חניכיים חוזרות ונשנות ,עד כדי אבדן שיניים בגיל צעיר. וחבל, כי גזעים קטנים חיים שנים רבות ומצער לראותם, עם מעט טוחנות בפה כבר מגיל צעיר.
במזונות המתאימים לנטייה זו: ברויאל קנין , וניתן לראות זאת על השקית. הכופתית מבצעת פעולה כפולה במהלך הלעיסה,הראשונה:מכנית, הכופתיות שצורתן וגודלן שונות ,יוצרת חיכוך ומסלקת מעל שטח פני השן את החיידקים ומשקעי הסידן שהם יוצרים והשניה:תוסף הנקרא"סודיום פוליפוספט " שלוכד את הסידן ומונע ממנו להצטבר על השן. מזון זה משמש לפעמים לכל החיים. אם הנטייה קימת ומזהים בזמן. (ריח רע או מראה ) יקטין את הצטברות רובדי החיידקים. אצל הוטרינרים קיים מזון נוסף הנקרא: רויאל קנין "וט דנטל "בהתאמה :לכלבים קטנים או גדולים. מצטיין בכופתייות הרבה יותר גדולות, למקרים שבהם : בגלל גיל או סיבות אחרות ,לא ניתן להרדים את הכלב או החתול ! לצורך טיפול שיניים.יש לי חתול כבן שנה וחצי שחי בבית בלבד. אנחנו קונים לו מזון מסוג PROPLAN ונותנים לו במידה לפי הרישום על גבי האריזה ביחס למשקל החתול (לא קטן בכלל 6.5 ק"ג) ברגע ששמים לו אוכל הוא אוכל את כולו תוך עשר דקות. נאמר לי כי חתולים יודעים לאכול לפי מידת הצורך אך לא נראה שהחתול שלי למד את זה. נתנו לו תילוע לפני כחודשיים. האם זה יכול לנבוע מבעיה כלשהי או שמדובר בחתול גרגרן יתר על המידה?
הילהשלום הילה.האם החתול מסורס? משקל החתול הינו נתון שאינו מעיד על גודל , יש חתולים קטנים בגודל ,אך שמנים מאוד כבר מגיל צעיר וזאת כבר בעיה. ויתכן כי יש לנו כאן נטייה להשמנה. תעבירי לי תאור יותר מפורט של החתול. כי אינני רואה אתו ובלתי אפשרי לחוות דעה ללא מידע זה.שלום יש לי פומרניין יפה חכם ומדהים. רציתי לשאול האם מותר לו לאכול אוכל מבושל יחד עם היבש? כמו עוף כי הוא ממש לא אוהב את האוכל שלו.
ושאלה שניה
אמרו לי שצריך לסרס אותו אני לא מסכימה עם זה משום שהוא כלב נוח לא תוקפני ומקסים הדבר היחיד שגורם לי לחשוב על כך זה הבטיחות שלו, אמרו לי שזה שהוא לא מסורס זה יעד לתקיפה וכלבים גדולים יכולים לנשוך אותו.. מה עליי לעשות ? השיקולים שמעניינים אותי זה רק שיהיה בטוח מאושר ובריא! תודה....שלום רב. אין להאכיל את כלבך הזעיר באוכל מבושל!!! במזון מבושל אין כמעט מרכיבים תזונתיים הנמצאים לדוגמה: במזון לכלבי מיני של רויאל קנין . כמויות ההאכלה הינן ממש מזעריות לכלב כזה לכן את יכולה להעניק לכלבך את המקסימום. אם כלבך חשוב לך והבנתי זאת ממכתבך אכן מומלץ מאוד לסרס את הכלב הסרוס. מעניק לכלב חיים שקטים ובדרך כלל ארוכים ובריאים יותר מכלב לא מסורס. אני בטוח שהוטרינר ישמח לעדכן אותך בפרטים נוספים בהצלחה. אם תכתבי לי פרטים נוספים כגון גיל סביבת מגורים וכו' אשמח לתכנן לכם תפריט אידאלי .שלום
חתולתי המליטה בשעה טובה 3 גורים חמודים
האם עלי לשנות או להגדיל את תזונתה?
תודה על העזרה
מלישלום מלי. לא כתבת מה החתולה אוכלת. אם המזון מתאים אין צורך להחליף ואין להגביל את הכמות היומית.היא כבר תאכל כמה שצריך. אבל: יש לבדוק אם יש לה חלב והגורים יונקים מומלץ בגיל 4 שבועות לתת לחתולה ,ושגם הגורים יוכלו לגשת ולאכול: רויאל קנין "בייבי קט", אפשר להרטיב להם במעט מים פושרים הדבר יקל על החתולה המניקה שממילא החלב בשלב הזה מכיל מעט אנרגיה.באיזה גיל מחליפים לכלב את סוג המזון והאם תוכל להמליץ על מזון המתאים לכלב הדומה לשוקי מהטלביזיה בן שנתיים וחצי.
הוא אוהב לאכול במיוחד את האוכל שלנו
יואב עדיןשלום יואב.מזון ביתי הוא" מטרד" גם תזונתי וגם התנהגותי ,ולכן לא לתת מזון ביתי, או שאריות ,בשום אופן. גם אם הוא אוהב ,זה לא מתאים לכלבים ! כלב מגזע "שוקי" : נחשב כגודל "מיני" שאוכל כמיות קטנות, ואם אין לו בעיות מיוחדות, מומלץ לתת לו :רויאל קנין "מיני אדולט" נמצא בכל חנויות המחמד .ותבקש גם חוברת להזנת כלבים מיני של רויאל קנין ללא חיוב.שלום אורי
הכלב שלי אינו שבע
ניסיתי להחליף לו את סוג המזון למזון פרימיום אבל אם אני נותן לו לאכול כמה שירצה בוא בטח ישמין ויחלה.
אני נותן לו בדיוק לפי ההוראות על השק.
מה אתה מייעץ לי לעשות?
הוא בריא וחמוד
דודו רייכנברגדודו שלום. הרגשת השובע נמצאת במוח.תעביר לי תאור מדויק של הכלב משקל גיל גזע וכו' ואוכל לתכנן לו,תפריט מתאים ובריא. מתוך מגוון המזונות של רויאל קנין.שלום!
יש לנו גור אקיטה אינו מקסים בן 8 חודשים
לפני מספר ימים הבחנו בכך שהפרווה הכהה והצפופה יותר נושרת לו
ונראה שיש לו פרווה קצרה יותר וממש שונה מתחת לזו שנושרת
הפרווה הצפופה יורדת ממנו בקלות רבה מידי....
האם זה נורמלי או שזה עשוי להעיד על בעיה כלשהיא?
בנוסף לכך התיאבון שלו פחת בצורה משמעותית, אבל הוא לא מתגרד או משהו כזה והוא לא משלשל או מקיא. הוא אוכל אבל הרבה פחות מאשר עד כה
(אנחנו גרים בהונגריה וכרגע יש פה 3 מעלות..אני לא יודעת אם זה ממש קשור לעניין)שלום אמא של קיפי. אני ממש כרגע בברטיסלבה סלובקיה וגם כאן קר מאוד ויורד שלג. לא סביר, שבעונה זו נראה נשירה .
שאלות?
1.מה הוא אוכל?
2האם הוא פעיל , או סתם סגור בבית?
ממתין לתשובה.יש לי תוכית קוקטייל .!
יש לי כמה שאלות.
1.איך קוראים לספר שלך על חיות או על תוכים?!
2.במה מותר לי להאכיל את התוכי שלי?!
3.ואיך יודעים אם נשברה לה הכנף?(כל הזמן יורד לה דם כשהיא מקבלת מכה בכנף).

תודה מראש ,
דניאלשלום,
יש לי לברדור בן שנתיים בריא.
הכלב משיר שערות בכמות לא אמיתים
מכל שבוע שאני מטאטא את הבית אני יכול להכין פקינז :)
שאלתי היא האם ישנה נשירה מוגברת בעקבות האוכל שלו ?
כיום הוא אוכל פרופלאן כבש - בכל מקרה אני מעוניין להחליף את סוג האוכל
כי הוא יקר מאוד ולא מעט פעמים אמרו לי לא לתת לכלב כבש אלא עוף
האם ישנם סוגים מוכרים של אוכל לכלבים שגורמים לכלב לנשור פחות ?
המליצו לי על יוקונובה, ואני דווקא נוטה דווקא להחליף לפרופלן עוף ...
מה כדאי ?

תודה עידושלום עידו.למזלם של כלבי הלברדור בעולם ובארץ,ובגלל איפיונם, פיתחה חברת רויאל קנין: מזון מיוחד לגזע מאוד אופייני זה, הנקרא:"LABRADOR RETRIEVER ".מזון זה, מבוסס על עוף,אורז ועוד כ:40 מרכיבים תזונתיים נוספים. התפורים כחליפה המתאימה לגזע זה.מומלץ גם:להאכיל ברויאל קנין מקסי אדולט.אם הכלב בריא, שינוי התזונה צריך להבדק: במשך תקופה של: כמה חודשים,וזאת על מנת לראות תוצאות. צור עימי קשר, דרך האתר של בית ארז באינטרנט ואשלח לך את החוברת של כלב הלברדור של רויאל קנין.דבר ראשון: תודה! תודה! תודה!
הפסקתי לתת לגור פינצ'ר בן ה7 שבועות לאכול מוצרי חלב..
ודווקא הוא ממש התלהב מהרעיון של האוכל היבש (dr.pet) ..
הצלתם אותו..
והשאלה שלי הפעם היא..: - היום הוא עושה חיסון ראשון- תילוע- האם זה מבטיח שלא יהיו לו תולעים..ושאפשר להוציא אותו בהדרגה לבחוץ?
2- במה אפשר לגוון לגור עם האוכל היבש? מה בכל זאת הכי "נסבל" לתת לגור מהאוכל הבייתי?...תודה..ותדעו שאתם מ-צ-י-ל-י-ם !
גילשלום גיל. אני שמח, שהדברים מתפתחים בכיוון הנכון. אתה צריך להנות מגידול הכלב, והוא בדרכו, ישמח אתכם. אתם מחויבים לספק לו דבר ראשון: שינה ממושכת 14 שעות ביום מינימום ללא הפרעות.טיפול ומעקב וטרינרי, רק הוטרינר! יחליט, מה כוללת תוכנית החיסונים והתילוע, ומתי מותר כבר לצאת לטיולים. המזון היבש מגון מאוד, זה לא נראה כך, אבל רויאל קנין מיני ג'וניור מכיל: מעל 50 מרכיב תזונה שונים. הלוואי עלינו בני האדם מזון כו עשיר ומגוון.כך שבאמת אין צורך, להוסיף דבר. מה כבר תוסיף? הכל כלול.... ועוד לסיום כבר כתבתי רבות במדור זה: כלב שמתחילים "לשגע" בתוספים ללא צורך! הופך בבגרותו "לנודניק" תזונתי ואז ממש קשה לטפל בהפרעה זו.בהצלחה.שלום,
אימצתי גור כלב מעורב בוקסר עם לברדור. הגור בן חודשיים. רכשתי עבורו אוכל יבש לגורים. אנחנו יוצאים איתו הרבה לטייל, הוא עושה את צרכיו בחוץ וגם בבית. בשעות הלילה הכי קשה - הוא עושה את צרכיו בכל הבית.... איך אפשר "לחסוך" את תופעת "הצרכים של הלילה"? כמה פעמים ביום הוא צריך לאכול? האוכל נגיש וכל פעם שהוא מתעורר הוא אוכל ! תודה מראש על תשובתכם.
איריסאיריס שלום.שאלתך מעניינת והתשובה תגיע: מ 2 מומחים.הגור צריך צריך לאכול: 3 פעמים ביום עד גיל חצי שנה!!! בוקר, צהריים וערב. בהפרשים של כ:6 שעות בין הארוחות.דבר שיסדיר עם הזמן, את פעילות מערכת העיכול,
ואז עוברים ל: 2 ארוחות ביום, ולכל החיים.אפשר להתיעץ עם מומחה להתנהגות ואילוף כלבים,בקשר להרגלי הניקיון של הגור, וחינוכו לחיים בבית. ופיתוח מערכות היחסים עם בני הבית. מה שיותר מוקדם, יותר קל! ומתקבע לתמיד. אם מתחילים מאוחר, קשה למנוע הרגלים בעייתיים. בהצלחה.שלום רב,
יש לי חתולה בת שנתיים וחצי. בחודש האחרון היא הפסיקה לאכול לחלוטין את האוכל הרטוב שלה, Fancy Feast (שנתתי לה פעמיים ביום, בבוקר ובערב). את האוכל היבש מסוג Pro Plan היא ממשיכה לאכול כרגיל. אציין כי היא מאוד אהבה לאכול את האוכל הרטוב שלה ותמיד "טרפה" את כל המנה שננתי לה (בערך כף) תוך שניות. ניסיתי לתת לה אוכל רטוב של חברה אחרת, אך ללא הועיל. אוסיף כי בחודש האחרון התחילו שיפוצים בבניין שלי (במרכז תל אביב), כולל פיגומים ורעשים רבים.
המשקל שלה הוא 4+ קילו לערך.
מה הסיבה לדעתך להפסקת האוכל הרטוב והאם זה סימן לבעיה כלשהי, רפואית או נפשית?
תודה,
איילשלום אייל.רעש יוצא דופן,ושינויים במבנה ואיכות סביבתו של החתול, יכולים להשפיע וליצור מצבי חרדה, המובילים לסטרס. הסטרס בחתולים, מתבטא בכמה צורות. וצריך לעקוב ולראות: האם משהוא משתנה בהתנהגותו של החתול. צריך לתת דגש מיוחד: למתן השתן של החתול .אם החתולה ממשיכה לאכול מזון יבש, המתאים לגילו ומצבו הפיזיולוגי, ושותה כרגיל. (ניתן למדוד את כמות המיים בכלי).זה על פניו, לדבריך נראה בסדר. אם החתולה הפסיקה לאכול את המזון הרטוב לא נורא ממילא ערכו התזונתי נמוך, (צריך לזכור כי מזון רטוב מכיל בעיקר מיים).חתולי הבית הישראלים, הינם חתולים קטנים. משקלם בממוצא צ"ל: 4 ק"ג, כמובן יש טיפוסים: גדולים או קטנים והנקבות בד"כ קטנות יותר.חתול כזה אוכל בממוצע: 80 עד 100 גרם ליום (לפי הטבלאות של מזונות רויאל קנין).יש לי כלב כמעט בן שנה הוא סובל מבעיה חמורה בכבד.
מערכת הדם לא מספקת לו מספיק דם לכבד וכתוצאה מכך יוצא לקצף מהפה והוא לא רואה טוב.
לקחתי אותו לבדיקה והוטרינר אמר שזוהי מחלה מולדת אך אפשר לדעת זאת בוודאות רק לאחר ניתוח.
בינתיים הוטרינר נתן לו אוכל מיוחד בשם אפטיק ובנוסף מוקסיפן אנטיביוטיקה 3 פעמים ביום ועוד כדורים שלצערי איני זוכר את שמם.
לאחר תקופה מסויימת בדיקות הדם של הכבד השפרו והוטירנר החליט להפסיק את התרופות ולהמשיך רק עם האוכל לאחר כחודש שוב ביצענו בדיקות דם אך הפעם מצב הכבד הידרדר.
אשמח מאוד לחוות דעת נוספת ועצות.
והאם אפשר להשיג את האוכל הזה ביותר זול מכיוון שזה מאוד יקר כל חודש יותר מ-500 ש"ח
יבגנישלום יבגני.אני עוסק אך ורק ביעוץ והדרכה בתזונה.מחירו המומלץ לצרכן ,של שק הפטיק 14 ק"ג לכלב של רויאל קנין הינו: 453 ש"ח. יש חישוב של כמות ההאכלה היומית בהתאם: למשקל הכלב וזאת האינדיקציה, לכמה זמן זה מספיק. אני בטוח שהוטרינר המטפל, ידריך אותך בהתאם.יש לי גורי פג בני שבוע וחצי, עד היום הם עלו יפה במשקל והכפילו את משקלם. נדמה לי שלאם יש פחות ופחות חלב. איך יודעים אם נגמר לאם החלב? ומה לעשות במקרה כזה?
רוניתשלום רונית מזל טוב.תני לאמא טבע, לעשות את מה שהיא יודעת.אכן כמות חלב האם, פוחתת וגם תכולתו האנרגטית מעטה. במקביל תציעי לגורים רויאל קנין "מיני ג'וניור"! אפשר להרטיב, במעט מים פושרים (לא חלב פרה!). את השאריות תאפשרי שאמא "תחסל" גם היא: זקוקה לאנרגיה. הגורים אמורים, לאכול מזון זה: יותר ויותר, ובמקביל ישבעו, וישחררו את הכלבה: מ"עול" ההנקה. תהליך זה הינו טבעי, נקרא "גמילה" השאיפה שבגיל 8 שבועות, הגורים יהיו "עצמאיים ולא תלויים באימם.שלום!
יש לי גור פינצ'ר בן 7 שבועות...
מה מומלץ לתת לו לאכול בגיל כזה? האם זה בסדר גבינה וחלב ?
איזה מאכלים עוד אפשר לתת לו לגיוון.? והאם או מתי אפשר לתת לו בשר מקופסאות שימורים? אם תענו על זה ...!..תודה רבבבה! גילשלום גיל.שאלה מצויינת ובדיוק בגיל הנכון. אין לתת בשום אופן, מוצרי חלב פרה. זה לא מתאים ואפילו, יכול לגרום לאי סדרים במערכת העיכול הזעירה, לפעמים לכל החיים.גם לא מזון רטוב, אין לו ערך תזונתי המתאים לגור בשלבי גדילה.
מומלץ לספק לגור הפינצ'ר שלך: מזון יבש :רויאל קנין "מיני ג'וניור". ניתן לקנות, בכל החנויות לחיות מחמד,ולבקש חוברת הדרכה של רויאל קנין, ללא חיוב. תוכל למצוא בה: הרבה מידע חיוני.לגור כבר יש שיניים מספיק חזקות כדי לכרסם בהנאה את המזון. לעיתים, ניתן להרטיב במעט מים פושרים. שים לב לכמות המזון היומית 3 עד 4 ארוחות קטנטנות ליום. יש להשאיר לגור מיים טריים כל שעות היום. זכור:תקופת הגדילה של כלבים זעירים:קצרה מאוד ואינטנסיבית (8 חודשים בממוצע). אין להתפשר, על התאמת המזון. כל ניסיון לגרום לגור לאכול "בכח", יהפוך אותו לכלב בוגר מפונק עד כדי מטרד. והרבה פניות במדור זה עוסקות בכך. פנה אלי בכל עיניין תזונתי, ונוכל לפתור אותו בזמן.בהצלחה ........................שלום
יש לי חתולה פרסית בת 23. היא כבר מתנהגת כקשישה. בזמן האחרון השיער שלה מדובלל עם גושים. היא לא נותנת לגזור או לפרק את הגושים. מה עושים? זה מכוער ביותר. מה מוסיפים למזון של חתולה בגילה?
תודה מראש מריתשלום מרית.חתולה בת 23 (עד 120) לא הייתי משנה דבר בהרכב תזונתה עובדה שהגיעה לגיל כזה.ממליץ לפנות לספר/ית חיות מחמד ובעל/ת ניסיון כדי לטפל "בפריזורה".ואכן היא באמת קשישה .שלוםרב,
אני מגדלת שני כלבים ווטי בת 8שנים וצאו צאו בן 9 שנים.
7שנים ווסטי היתה בלי בעיות כלל ולפני כשנה התחילה להתגרד בטרוף ,
חשבנו שאולי בגלל האוכל :שניהם אוכלים את אותו אוכל תמיד --רק מזון יבש לפעמים PROPLAN כבש או עוף ולפעמים NUTRA NAGGETS
אולגהשלום אולגה.כלבים מתגרדים מסיבות שונות.אינני יכול מכאן, להחליף את בדיקת הוטרינר.שהיא בדיקה חזותית אין דרך לדעת מבלי לראות ולפעמים דרך מיקרוסקופ.יתכן ופרעושים או טפילי עור אחרים, מטרידים את הכלבים ,או רגישות לאחד ממרכיבי המזון. ממליץ לפנות: לוטרינר לאיבחון. אם מדובר, באלרגיה למזון: לרויאל קנין יש כמה סוגי מזון רפואי, והוטרינר יוכל להמליץ לך תזונה מתאימה והמשך טיפול.«   «הבא   | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...