פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

היי
יש לי חתולה בשם לוסי. היא תמיד אהבה לאכול ותמיד רצה לקערה שלה כשמילאנו אותה, אבל היא השמינה מאוד והוטרינר אמר שצריך להחליף לה את האוכל באוכל דיאטתי, וצריך שהקערה תמיד תהיה מלאה. עשינו כדבריו אך היא ממש לא אהבה את האוכל הדיאטתי, והחלפנו אותו שוב. עכשיו היא לא אוהבת את מה שיש ואין לנו מושג מה לעשות. היא מנסה לפעמים לאכול את האוכל של הכלבים....
האם זה דבר רציני או שהיא פשוט תתרגל?
ניקולשלום ניקול תקראי מה כתבתי על השמנת יתר והסיכונים על ידי מילות חיפוש באתר זה.
יש לרויאל קאנין מזון רפואי לתקופת ההרזיה בשם אוביסיטי סאפורט.ניתן לקנות אצל הוטרינר ובהשגחתו החתולה תרד במשקל אומנם באיטיות רבה אבל ללא סיכון בריאותי.
לא נכון שהצלחת צריכה להיות מלאה! ואם כן אז במזון מונע השמנה .גם הכלבים צריכים לאכול מעט ובזמנים קבועים.
השמנת יתר מסכנת חיים ומובילה לשורה של מחלות הגורמות סבל רב לחתול .יש לי כלב פקינז בן 2 והוא מאוד מאוד רזה. אנחנו מאכילים אותו באוכל של כלבים ולא אוכל של בית. מה אפשר לעשות כדי שישמין? כי זה נראה מאוד לא טוב ואני חושש.
עודדשלום עודד קרא בעיון מה כתבתי לשואל בשאלה הקודמת בקשר להשמנה. זה מתייחס גם לפקינז שלך .
לפקינז בריא בן שנתיים שאינו נזקק למזון רפואי מומלץ להאכיל ברויאל קאנין מיני אדולט כמות המזון שהוא יצרוך הינה גרמים ספורים ביום .זכור פקינז שמן מתקשה לנשום , ועלול לפרוץ דיסק בעמוד השדרה כתוצאה מבטן שמנה וכבדה. תתייעץ עם הוטרינר שלך או קרא על כך באינטרנט.ובכלל כלב רזה שמתנועע בקלות הינו בדרך כלל כלב שמח ובריאשלום
שוב
יש לי כלבה רועה גרמני בת 4 חודש
היא היתה ללפני שהבאנו אותה בגיל חודש
אצלי היא ירדה במשקל לפחות 2 קג
היה לה בלקנדו אוכל טוב אכלה לא תמיד את הכל
החלפתי לה עכשיו רואיל קנין
שוב האם אוכל יבש מספיק כי היא חחיבת להשמין ,
מה אפשר לתת לה בכל זאת
האם אוכל היבד מספיק לכלב על מנת לשמור על המשקל שלה.?
כעת רזה לא יפה
מה עושים
יום טוב
תודה שחףשלום שחף.אל תטעה ואל תתן לאחרים להטעות אותך ! אסור לכלבים בוגרים ובוודאי שלא לגורים להשמין!!!!אין דבר כזה להשמין.השמנת יתר בכל שלב של החיים הינה מחלה לכל דבר שגורמת לאיכות חיים רעה וסבל רב.
לכן המזון המתאים הוא כאמור רויאל קאנין מקסי ג'וניור תקפיד על 3 ארוחות קטנות ביום לפי טבלת ההזנה המודפסת על האריזה.
מים טריים ובשפע חשובים בימים אלה לא פחות מאוכל.תן לה לגדול בקצב שלה לא יעזור לך אם "תדחוף" יותר אוכל או תשנה סוגי מזון זה רק יזיק.קרא בעיון את הספרון לגידול גורים של רויאל קאנין שתקבל בחינם בחנות המחמד.שלום, יש לי גור בן 6.5 שבועות.
איך אפשר להרגיל אותו לאכול בזמנים קבועים?
יש לי גם כלבה. שאוכלת לו את האוכל לכן זה בעייתי להשאיר את האוכל שלו 24/7
תודה מאיהשלום מאיה איזה גור ?כלב או חתול ?איזה גזע או למה הוא דומה? איזה כלבה ? בת כמה? איזה מזון היא אוכלת? האם הם חיים בבית או בחצר ?
לצערי אינני מחונן בראיית הנסתר וכדי לתת לך הוראות מקצועיות ותזונה נכונה ממיטב המזונות של רויאל קאנין עליך לפרט יותר.עבר שבוע והיא בת חודש. היא אוכלת עכשיו בעיקר תחליף חלב אם, אוכל בקופסה לגורים השאלה מה הכמויות המתאימות ומתי מתחילים עם האוכל היבש רטוב (קניתי לה נטורל בלנס אבל היא לא רוצה לאכול אותו). מים היא לא שותה בכלל. מחר אלך לוטרינר אבל אשמח לשמוע חות דעת. חיסונים גם ככה אפשר להתחיל רק מ 6 שבועות.
מיכלשלום מיכל.בנוסף לתחליף החלב יש לתת לה מדיום סטרטר יבש של רויאל קאנין. מזון זה מותאם לתקופה קשה זו בה הגורה צריכה להיגמל בהדרגה מחלב אם או תחליף החלב. ניתן להרטיבו במעט מים פושרים לצורת מחית כדי להקל עליה את הליקוק וגם בכך לספק לה מים חיוניים.בגיל חודש גורים אינם ממש לועסים אבל מלקקים מומלץ להאכיל אותה סביב השעון כל 5-6 שעות עד גיל חודשיים.
חיסונים יש להתייעץ עם הוטרינר!.
ניתן לקנות סטרטר של רויאל קאנין בחנויות המחמד ואם אין להם יזמינו ויקבלו בקשי גם ספרון לגידול גורים של רויאל קאנין שבו מידע רב וחיוני לגידול גור נכון ובריא.שלום רציתי לדעת באיזה גיל להחליף את האוכל של היורקשייר מאוכל של גורים לאוכל של מבוגרים?
orinשלום אורין. בן כמה הכלב ?איזה אוכל הוא מקבל עכשיו ?. לרויאל קאנין יש מזון שפותח במיוחד לגזע יורקשייר טרייר. מומלץ להתחיל להאכיל את הכלב במזון זה מגיל 10 חודשים ומעלה.ניתן לקנות בכל חנויות המחמד המקצועיות ולקבל ספרון לגידול בריא של הכלב.היי, בראשון אימצתי גורה בת 3 שבועות!! (אמא שלה מתה יום קודם) - לברדור ובורדר קולי.
אני מנסה כמה סוגי אוכל שהמליצו לי ועדיין לא מצליחה למצוא מה הכי מתאים.
התחלתי בלתת לה אוכל בפחית, אכלה בפעם הראשונה והפסיקה. עברתי לתחליף חלב אם של רואיל קנין והיא לא כל כך שותה את זה, בכוח 10-20 מ"ל. עברתי לאוכל יבש לגורים של נטורל בלאנס והיא התחילה לשלשל נוזל. חזרתי לתת לה אוכל מקופסה והיא אוכלת. אגב מים היא לא רוצה לשתות בכלל ויש לה שתן צהוב. להמשיך עם אוכל מקופסה - אני קצת חוששת שהיא 'תתרגל לטוב' ולא תרצה לעבור לאוכל יבש.
איך הייתם ממליצים להמשיך? אני ממש "אמא טריה" וקצת בלחץ :) תודה וסליחה על המגילה..
מיכלשלום יש לי חתול פרסי בן 4 וחצי שנים והוא ממש רזה אני נותן לו לאכול את האוכל היבש שלו ומפנק אותו מידי פעם בגבינה האוכל היבש הוא עתיר שומן אני צריך המלצות מה לעשות אני דואג לו ולקחתי אותו לוטרינר לפני כחמישה חודשים וגם הוא אמר לי שהוא בסדר רק ממש רזה וצריך לתת לו לאכול יותר אבל זה לא עוזר ...

יש איתו עוד בעיה אך מקורה ממש ממזמן אני אפרט רק אם יש קשר בין הדברים..
הוא עושה צרכים במרפסת למרות שיש לו ארז חול נקי הוא אוהב לצאת למרפסת שהיא ממש גדולה חשוב לציין שהיא ללא חול או אדמה זה בניין קומות והוא עושה שם.. לפעמים הוא עושה רק פיפי בארז חול
יוסישלום יוסי לפני הכל :
1.איזה מזון יבש הוא אוכל ?
2.עליך להפסיק מיד לתת לו גבינות או מוצרי חלב כל שהם מוצרים אלה אינם מזון לחתולים ! ושלא יספרו לך מעשיות. ולעיתים מוצרי חלב יוצרים אלרגיות או רגישות במערכת העיכול ולא מאפשרים ספיגה של מרכיבי תזונה חיוניים.
מומלץ בכל מקרה להאכיל את החתול ברויאל קאנין מזון לחתולים פרסיים שניתן לקנות בכל חנות מחמד.
3.שומן ,האכלת יתר והשמנה הינם אויבם של החתולים.
רק חלבון בעל נעכלות של 90% שנמצא במזונות של רויאל קאנין עשוי לפתח מחדש את מסת הגוף האידאלית של החתול שלך
וזאת כמובן בהנחה שהוטרינר בדק והוא בסדר לדבריך.שלום יש לי כלב שרפאיי בן 3 וכלבת צאו צאו בת 6
הבעיה שלי שאני לא מוצא אוכל מתאים שיספק את הכלבים
לשרפאיי יש נשירת מטורפת שהוא קם ממצב ישיבה הוא משאיר מלא שערות על הרצפה וזה כבר יותר מחודש לא שיניתי מזון הוא אוכל דייגו סלמון
איילשלום אייל.לרויאל קאנין יש מזון מותאם לכלבים גדולים ובינוניים שיעודו לשפר תיפקודי עור ופרווה !!! בצורה ניכרת תוך חודש עד חודשיים.אם אכן זאת זאת הסיבה וקל לנסות כי מדובר במזון מושלם . מזון זה נקרה:רויאל קאנין מדיום דרמה קומפורט
Medium Dermacomfort ניתן לקנות בחנויות המחמד המקצועיות ואם אין באותו רגע יזמינו ויקבלו תוך יומיים.
בזמן ההזנה במזון מושלם זה אסור לתת לכלבים שום תוסף חטיף או שאריות אוכל בייתי!!!!.שלום רב,

יש לי רועה בלגי מעורב בן 12. הוא גדול (שוקל כמעט 40 ק"ג). לפני כשנה עבר עקב בעיות רפואיות סירוס, וניתוח אל פי במיתרי הקול. לאחר מכן עלה עקב תופעות לוואי שאחרי הניתוח כ - 5 קילו והגיע למשקלו הנוכחי.
לאחרונה החלו אצלו בעיות ברגליים האחוריות, ויש לו קושי להרים את עצמו ולעלות במדרגות.
אני יודע שזו בעייה ללא פיתרון ושהזקנה עושה את שלה, אולם רציתי לדעת האם שימוש במגה גלופלקס יכול לעזור / להקל עליו.
אודה על התייחסותכם, אלוןשלום אלון.אין אינדיקציות אמיתיות לשימוש במגה גלופלקס הומני בכלבים !.לשיטתי זאת הדרך להקל על סבלו של הכלב:
1.מאכיל אותו ברויאל קאנין OBESITY MANAGEMENT בהשגחת הוטרינר תוך קביעת משקל מטרה נמוך ככל האפשר כלומר רזה!!!.
במזון זה יש 1100 מג' גלוקוזמין כונדרואיטין בקילו מזון מנה מתאימה לשלב הירידה במשקל וליכולת הספיגה .אם כמות המזון תחושב נכון תוכל לראות ירידת משקל מתונה ונוחה לכלב בין 1 עד 3 אחוז לשבוע!.
2,כאשר תגיעו למשקל המטרה תאכיל אותו ברויאל קאנין:MOBILITY במזון זה כבר שילוב של גולוקוזמין במינון גבוהה מ: 2 מקורות שונים המתאימים לכלבים עם בעיה זו אם ישנם סחוסים ואפילו שחוקים ניתן יהיה לראות שיפור ניכר לאחר מספר שבועות.
אין טעם לתת תוספים המיועדים לבני אדם
אין טעם לטפל שהכלב כבד.
תזונה זו ניתן לקנות במרפות הוטרינריות ובהשגחת ומעקב הוטרינר ולא להתפתות להרפתקאות שגורמות סבל לכלב מפחיתות איכות ותוחלת חיו.יש לי שאלה בנושא תזונת הכלבה שלי.
לאקי היא כלבה מעורבת כבת שמונה חודשים שעד כה מקבלת אוכל לגורים קטנים של ג'וניור. היא ממש לא אוהבת את האוכל הזה ואוכלת אותו רק כשהיא ממש רעבה.
לאחרונה שמעתי כי ייתכן והאוכל שקונים אצל הוטרינר הוא יותר "רפואי" ועדיף לתת לכלבה אוכל מחנות חיות-שהיא גם הרבה יותר אוהבת,מנסיון כשבקרנו אצל חברה שמאכילה את כלביה מאוכל כזה.
הכלבה בריאה לחלוטין,ולא שמנה\רזה מדי.
האם כדאי להחליף למזון ה"טעים" יותר? אני חוששת שהוא לא מספיק בריא.
מיכלשלום מיכל.בשונה מבני אדם כלבים אוכלים רק שהם רעבים! וכך נוהגת כלבתך וזה בסדר .וטעות נפוצה ליחס לכלב תכונות אנושיות של אוהב / לא אוהב! .
מזון רפואי ניתן לפי הצורך רק על ידי ובהשגחת הוטרינר.
כל מזונות רויאל קאנין הינם בעלי טעימות גבוהה (PALATABILITY) לעומת (TASTE) טעם.
ההבדל הוא טעם זה רק מה שמרגישים על הלשון ,לעומת פלטביליטי שבו משתתפים שאר החושים כולל התחושה ב"בבטן" לאחר האכילה.
בגיל שנה כלומר בסוף תקופת הגדילה הנראית לעין כלבתך תוכל לעבור למזון בוגרים,אם הכלבה מעוקרת וזה חשוב היא תוכל לאכול מזון של רויאל קאנין לכלבים מעוקרים או מזון של רויאל קאנין לייט .האכלת יתר שלא לצורך מובילה להשמנה השמנה בכלבים מובילה למחלות קשות לטיפול המפחיתות את תוחלת ואיכות החיים של הכלב וגורמות לו סבל רב.שלום יש לי רועה גרמני בת 3 חודש
אני נותן לה לאכול בלקנדו גורים אמרו לי איכותי מאד
אבל כל פעם היה לי כלב מאוכל יבש בלבד הוא רזה
איזה אוכל אפשר להוסיף לגור יראה מלא יפה לרועה גרמני
אולי תוספות אוכל ביתי ביצים?? גבינות?
בשר?
מה ממולץ בכלל מה לא בריא מהבית
לתת
יום נעים תןדה שחףשלום שחף.לפי התיאור שלך המזון המתאים ביותר לכלבך הינו רויאל קאנין 'רועה גרמני ג'וניור' . מזון זה פותח במיוחד על ידי רויאל קאנין כדי לתת מענה תזונתי מדויק לגזע הרועה גרמני.כי גזע זה שונה בגנטיקה שלו הן הנסתרת והן הגלויה לעין מכל כלב גדול אחר.ניתן לקנות בכל חנויות המחמד המקצועיות .גם אם אין להם באותו רגע ניתן להזמין ולקבל תוך ימים ספורים.
אסור לתת שום מזון ביתי שאריות או תוספות אפילו לא קצת! מערכת העיכול של רועה גרמני ובמיוחד גורים רגישה מאוד
ומתפתחת באיטיות ביחס להתפתחות שאר אברי הגוף והתזונה של רויאל קאנין מתאימה למצב זה.שלום
יש לי שאלה כללית:
האם כלב גזעי זקוק למזון מיוחד ואיכותי יותר מכלב מעורב?
תודה רחלשלום רחל.ללא ספק, כלב גזעי מגזע מוגדר ומובהק, שונה גנטית,מכלבים מעורבים או מגזעים אחרים ולכן זקוק לתזונה מתאימה שתענה על צרכיו.חברת רויאל קאנין היתה הראשונה שהבינה את השונות ופיתחה תזונת בריאות לפי גזע!.
כל גזע שפותח על ידי מגדלים מקצועיים גודלו וצורתו שונה, וכן סגנון חיו במשפחה בה הוא חי היינו רב גוני ולכן מתפתחות נטיות המובילות לעיתים למחלות מסוכנות הגורמות לכלב סבל רב.לדוגמה :השמנת יתר בלברדורים בעיות עור קשות בשר פיי בעיות שיניים בכלבים זעירים מחלות לב בגזעים מסוימים ועוד ועוד והרשימה ארוכה.מאז שידוע שתזונה נכונה הינה מרפה למחלות רבות, כלבים גזעיים רבים חיים באיכות חיים גבוהה ומתוך כך גם תוחלת חייהן מתארכת.חבל שלא ציינת איזה כלב יש לך.הדבר נכון גם לגזעי חתולים. וגם כאן קימת תזונה מתאימה של רויאל קאנין לגזעים רבים .למומחה התזונה בוקר טוב
יש לי לברדור מעורב בן 5 מאז היותו גור.
כל שנה אני מחליף לו את סוג האוכל כי אמרו לי שזה חשוב לגדילתו.
האם לדעתך באמת יש שוני גדול בין מזונות הפרימיום?
תודה
יניב המושבניקשלום יניב.כל מי שאמר לך מה שאמר איננו מבין את חשיבות התזונה.ואת הצורך להתאים אותה ומה העניין כל שנה ????.לחברת רויאל קאנין יש מגוון רחב של סוגי מזון בריאות לכלבים מגזע גדול ובמיוחד לגזע הלברדור ! לכן פנה לחנות החיות הקרובה וקנה לכלב שלך מזון מיוחד שפותח עבור גזע הלברדור על ידי רויאל קאנין.המושגים פרימיום ואחרים הינם מושגים שיווקיים.תזונה נכונה נמדדת בערכים של נעכלות ומספר מרכיבי התזונה החיוניים שאין להם תחליף הנמצאים במזון .פרטים אלו אינם מופיעים על האריזה אבל ניתן למצא את הפרוט באתר האינטרנט של רויאל קאנין.שלום,
באשר לתשובה שקיבלתי (מדובר בכלבה מעוקרת מסוג גולדן רטריוור מעורב בת ארבע וחצי) המלצתם על תזונה של רויאל קאנין הנקרא לארג' אדולט מעוקרים. המזון לא נראה לי כי הוא מכיל גם חלבון חזיר וסרטנים. הכלבה כשלעצמה אינה שמנה ואין לה נטיה כזו. הכלבה היא כלבה בריאה ובאופיה היא נוחה, חביבה ונעימה וגם חכמה.
אודה לכם אם תציעו לי אופציות אחרות, ללא מרכיבי חלבון חזיר, סרטנים וכיוצ"ב.
רון
.שלום רון זאת טעות נפוצה לחשוב קודם על הרכיבים.ברויאל קאנין חושבים תמיד: תזונה לפני מרכיבים !.כלומר מה שמתאים לכלב!.
1.לס"ה מרכיבי החלבון של מזונות רויאל קאנין יש נעכלות של 90% כלומר רק שארית מזערית שאיננה נעכלת / נספגת.
2.פירות ים צדפות או סרטנים מספקים מרכיב תזונתי חשוב לכלבים גדולים :'גלוקוזמין' מרכיב זה שאין לו תחליף ממקור אחר מסייע לבניית סחוסים במפרקי תנועה .תופעה נפוצה בכלבים גדולים היינה שחיקה של סחוסי המפרק!.גם כאן למרכיב זה במינון הנכון יש ספיגה אופטימלית.
3.מאז ומעולם היתה רויאל קאנין חלוצה בפיתוח מוצרי מזון לכלבים וחתולים תוך תשומת לב לכל נטייה גלויה או נסתרת
כבר בשלב המניעה.שלום . יש לי כלבת רידגבק בת חודשיים קניתי לה מה האוכל האולטימטיבי לגזע הזה ? (הכלבה שוקלת נכון לעכשיו 5 וחצי קג ) והיא תהיה גדולה .. פרו פלאן , רויאל קנין ..? אודה מאוד לייעוץשלום ליאור.כלבה מגזע ריג'בק מומלץ להאכיל ברויאל קאנין מקסי ג'וניור . הקפד על 3 ארוחות ליום ניתן לקנות בחנויות המחמד בקש וקבל כוס מדידה וספרון הדרכה לגידול נכון ובריא של רויאל קאנין.לא לשכוח מים טריים ובשפע!.מהי כמות המזון המומלצת היומית לכלבה מעוקרת בת ארבע וחצי מסוג גולדן רטריוור מעורב.
היום היא ניזונה ממזון מסוג "לאמב + אורז" של חב' נוטרו נטורל צ'ויס בוגר. האם המזון עדיין מתאים או שיש צורך להחליפו?שלום רב כלבה מעוקרת בת ארבע וחצי מומלץ להאכיל בתזונה מתאימה של רויאל קאנין לכלבים מעוקרים :"לארג' אדולט מעוקרים של רויאל קאנין ניתן לקנות בכל המרפאות ברחבי הארץ. מזון זה איננו מזון רפואי. כי אם מזון מונע שורה של נטיות הנגרמות מהשמנת יתר .בחנויות המחמד המקצועיות תמצא רויאל קאנין מקסי לייט למניעת השמנה. על כל אריזה מזון לכלבים של רויאל קאנין נמצאת טבלת הזנה ובחנויות המחמד בזמן הקניה מקבלים כוס מדידה.שלום, לקחתי כלב שהיה בהסגר אלי לאומנה הכלב נמצא אצלי כבר שבועים, הוא פיצנר ביונני ובן 8 לפחות , ומהיום הראשון קם באמצע הלילה והיה נראה כאילו עומד להקיא אבל בעצם שום דבר לא יוצא הכלב קורה לו את זה לפחות פעמים ביום , אני לא יודעת אם זה מכאבי שיינים או כאבי קיבע ,הכלב לא אוכל יחסית הרבה ולכמות שהוא אוכל הוא עושה את הצואה שלו רכה ולפחות 4 פעמים ביום (זה נורמלי)
אשמח אם תוכל לענות לי אני ממש דואגת לו זה כלב שננטש מבעליויש לגשת איתו בהקדם לוטרינר לבדיקה ובהתאם לתוצאות הבדיקה יש לבקש מהוטרינר להתאים לו תזונה של רויאל קאנין בהתאם לגילו ומצבו הפיזיולוגי!איזה אוכל הכי טוב לגורים מגזע זעיר?שלום רב כרגע המזון המתאים ביותר לגור מגזע זעיר הוא : רויאל קאנין מיני ג'וניור.במהלך השנה תשיק רויאל קאנין בישראל מזון מיוחד לגזעים זעירים גורים ובוגרים בשם:X-SMALL מזון מיוחד זה על כל תכונותיו התזונתיות הותאם במיוחד לכלבים שמשקלם בבגרותם לא יותר מ: 4 קג'. ניתן יהיה לרכוש מזון זה בנקודות המכירה של מזון לחיות מחמד. בכל הארץ.שלום, יש לי כלבה מגזע פיטבול בת חמש. היא סובלת מאלרגיות קשות בתקופת הקיץ כאשר ההתקף חמור היא מקבלת זריקה של סטרואידים + כדורי פרדניזון ואנטיביוטיקה, בהתקפים יותר קלים היא מקבלת מינון נמוך של פרדניזון למשך שלושה ימים. יש לציין שהיא מעוקרת קרוב לשלוש שנים ושוקלת כמעט 40 קילו. ולשאלתי, בשנה וחצי האחרונות אני מנסה לעשות לה דיאטה, עברתי את כל סוגי האוכל האפשריים (גנסיס,רויאל קנין,go,קנין קוויאר) כולם הבטיחו ירידה במשקל אך ללא הועיל. האם יש קשר למתן הסטרואידים שהיא מקבלת? האם הם גורמים לה להשמין ?? האם יש טעם ללקוות שהיא תוכל אי אפעם להגיע למשקל רצוי?שלום רב. השמנת יתר נגרמת ברוב המקרים מעודף קלוריות ופעילות מועטה. כדי להפחית את משקלה למשקל רצוי תוך מתן תזונה מתאימה לאלרגיות ויש מקורות רבים לאלרגיות :במגע ,נשאפים , מהאוכל ועוד ! עלי לשוחח עם הוטרינר המטפל.כי לרויאל קאנין יש תזונה מתאימה שמרגיעה את מערכת החיסון הטבעית !. או תזונה שאיננה כוללת מרכיבים המעוררים אלרגיה.הקפדה על מינון מנת המזון בהתאמה ופעילות גופנית בהרבה מקרים נתנו תוצאות טובות.«   «הבא   | 74 | 73 | 72 | 71 | 70 | 69 | 68 | 67 | 66 | 65 | 64 | 63 | 62 | 61 | 60 | 59 | 58 | 57 | 56 | 55 | 54    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...