פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

שלום רב,
יש לי חתולה בת שנתיים וחצי. בחודש האחרון היא הפסיקה לאכול לחלוטין את האוכל הרטוב שלה, Fancy Feast (שנתתי לה פעמיים ביום, בבוקר ובערב). את האוכל היבש מסוג Pro Plan היא ממשיכה לאכול כרגיל. אציין כי היא מאוד אהבה לאכול את האוכל הרטוב שלה ותמיד "טרפה" את כל המנה שננתי לה (בערך כף) תוך שניות. ניסיתי לתת לה אוכל רטוב של חברה אחרת, אך ללא הועיל. אוסיף כי בחודש האחרון התחילו שיפוצים בבניין שלי (במרכז תל אביב), כולל פיגומים ורעשים רבים.
המשקל שלה הוא 4+ קילו לערך.
מה הסיבה לדעתך להפסקת האוכל הרטוב והאם זה סימן לבעיה כלשהי, רפואית או נפשית?
תודה,
איילשלום אייל.רעש יוצא דופן,ושינויים במבנה ואיכות סביבתו של החתול, יכולים להשפיע וליצור מצבי חרדה, המובילים לסטרס. הסטרס בחתולים, מתבטא בכמה צורות. וצריך לעקוב ולראות: האם משהוא משתנה בהתנהגותו של החתול. צריך לתת דגש מיוחד: למתן השתן של החתול .אם החתולה ממשיכה לאכול מזון יבש, המתאים לגילו ומצבו הפיזיולוגי, ושותה כרגיל. (ניתן למדוד את כמות המיים בכלי).זה על פניו, לדבריך נראה בסדר. אם החתולה הפסיקה לאכול את המזון הרטוב לא נורא ממילא ערכו התזונתי נמוך, (צריך לזכור כי מזון רטוב מכיל בעיקר מיים).חתולי הבית הישראלים, הינם חתולים קטנים. משקלם בממוצא צ"ל: 4 ק"ג, כמובן יש טיפוסים: גדולים או קטנים והנקבות בד"כ קטנות יותר.חתול כזה אוכל בממוצע: 80 עד 100 גרם ליום (לפי הטבלאות של מזונות רויאל קנין).יש לי כלב כמעט בן שנה הוא סובל מבעיה חמורה בכבד.
מערכת הדם לא מספקת לו מספיק דם לכבד וכתוצאה מכך יוצא לקצף מהפה והוא לא רואה טוב.
לקחתי אותו לבדיקה והוטרינר אמר שזוהי מחלה מולדת אך אפשר לדעת זאת בוודאות רק לאחר ניתוח.
בינתיים הוטרינר נתן לו אוכל מיוחד בשם אפטיק ובנוסף מוקסיפן אנטיביוטיקה 3 פעמים ביום ועוד כדורים שלצערי איני זוכר את שמם.
לאחר תקופה מסויימת בדיקות הדם של הכבד השפרו והוטירנר החליט להפסיק את התרופות ולהמשיך רק עם האוכל לאחר כחודש שוב ביצענו בדיקות דם אך הפעם מצב הכבד הידרדר.
אשמח מאוד לחוות דעת נוספת ועצות.
והאם אפשר להשיג את האוכל הזה ביותר זול מכיוון שזה מאוד יקר כל חודש יותר מ-500 ש"ח
יבגנישלום יבגני.אני עוסק אך ורק ביעוץ והדרכה בתזונה.מחירו המומלץ לצרכן ,של שק הפטיק 14 ק"ג לכלב של רויאל קנין הינו: 453 ש"ח. יש חישוב של כמות ההאכלה היומית בהתאם: למשקל הכלב וזאת האינדיקציה, לכמה זמן זה מספיק. אני בטוח שהוטרינר המטפל, ידריך אותך בהתאם.יש לי גורי פג בני שבוע וחצי, עד היום הם עלו יפה במשקל והכפילו את משקלם. נדמה לי שלאם יש פחות ופחות חלב. איך יודעים אם נגמר לאם החלב? ומה לעשות במקרה כזה?
רוניתשלום רונית מזל טוב.תני לאמא טבע, לעשות את מה שהיא יודעת.אכן כמות חלב האם, פוחתת וגם תכולתו האנרגטית מעטה. במקביל תציעי לגורים רויאל קנין "מיני ג'וניור"! אפשר להרטיב, במעט מים פושרים (לא חלב פרה!). את השאריות תאפשרי שאמא "תחסל" גם היא: זקוקה לאנרגיה. הגורים אמורים, לאכול מזון זה: יותר ויותר, ובמקביל ישבעו, וישחררו את הכלבה: מ"עול" ההנקה. תהליך זה הינו טבעי, נקרא "גמילה" השאיפה שבגיל 8 שבועות, הגורים יהיו "עצמאיים ולא תלויים באימם.שלום!
יש לי גור פינצ'ר בן 7 שבועות...
מה מומלץ לתת לו לאכול בגיל כזה? האם זה בסדר גבינה וחלב ?
איזה מאכלים עוד אפשר לתת לו לגיוון.? והאם או מתי אפשר לתת לו בשר מקופסאות שימורים? אם תענו על זה ...!..תודה רבבבה! גילשלום גיל.שאלה מצויינת ובדיוק בגיל הנכון. אין לתת בשום אופן, מוצרי חלב פרה. זה לא מתאים ואפילו, יכול לגרום לאי סדרים במערכת העיכול הזעירה, לפעמים לכל החיים.גם לא מזון רטוב, אין לו ערך תזונתי המתאים לגור בשלבי גדילה.
מומלץ לספק לגור הפינצ'ר שלך: מזון יבש :רויאל קנין "מיני ג'וניור". ניתן לקנות, בכל החנויות לחיות מחמד,ולבקש חוברת הדרכה של רויאל קנין, ללא חיוב. תוכל למצוא בה: הרבה מידע חיוני.לגור כבר יש שיניים מספיק חזקות כדי לכרסם בהנאה את המזון. לעיתים, ניתן להרטיב במעט מים פושרים. שים לב לכמות המזון היומית 3 עד 4 ארוחות קטנטנות ליום. יש להשאיר לגור מיים טריים כל שעות היום. זכור:תקופת הגדילה של כלבים זעירים:קצרה מאוד ואינטנסיבית (8 חודשים בממוצע). אין להתפשר, על התאמת המזון. כל ניסיון לגרום לגור לאכול "בכח", יהפוך אותו לכלב בוגר מפונק עד כדי מטרד. והרבה פניות במדור זה עוסקות בכך. פנה אלי בכל עיניין תזונתי, ונוכל לפתור אותו בזמן.בהצלחה ........................שלום
יש לי חתולה פרסית בת 23. היא כבר מתנהגת כקשישה. בזמן האחרון השיער שלה מדובלל עם גושים. היא לא נותנת לגזור או לפרק את הגושים. מה עושים? זה מכוער ביותר. מה מוסיפים למזון של חתולה בגילה?
תודה מראש מריתשלום מרית.חתולה בת 23 (עד 120) לא הייתי משנה דבר בהרכב תזונתה עובדה שהגיעה לגיל כזה.ממליץ לפנות לספר/ית חיות מחמד ובעל/ת ניסיון כדי לטפל "בפריזורה".ואכן היא באמת קשישה .שלוםרב,
אני מגדלת שני כלבים ווטי בת 8שנים וצאו צאו בן 9 שנים.
7שנים ווסטי היתה בלי בעיות כלל ולפני כשנה התחילה להתגרד בטרוף ,
חשבנו שאולי בגלל האוכל :שניהם אוכלים את אותו אוכל תמיד --רק מזון יבש לפעמים PROPLAN כבש או עוף ולפעמים NUTRA NAGGETS
אולגהשלום אולגה.כלבים מתגרדים מסיבות שונות.אינני יכול מכאן, להחליף את בדיקת הוטרינר.שהיא בדיקה חזותית אין דרך לדעת מבלי לראות ולפעמים דרך מיקרוסקופ.יתכן ופרעושים או טפילי עור אחרים, מטרידים את הכלבים ,או רגישות לאחד ממרכיבי המזון. ממליץ לפנות: לוטרינר לאיבחון. אם מדובר, באלרגיה למזון: לרויאל קנין יש כמה סוגי מזון רפואי, והוטרינר יוכל להמליץ לך תזונה מתאימה והמשך טיפול.שלום !
יש לי כלב לברדור מעורב בן שנה .
1 ] אנחנו מאכילים אותו ב PRO PLAN YOUNG כשתיגמר השקית נתחיל להאכיל אותו ב PRO PLAN LARGE האם האוכל הזה מספק את כל הצרכים של הכלב ?
2 ] מותר לתת לכלב עצמות של עוף ? ( פולקה בדר"כ )
תודה , מור .שלום מור.
1.כדאי תמיד, לקנות שקית קטנה ולודא שהמזון מתאים.
לרויאל קנין, יש מזון מיוחד ללברדורים בוגרים מגיל 15 חודשים בחנות אפשר לקבל יותר מידע,או שתעבירו לי את
כתובתכם ואשלח לכם חוברת על "הלברדור".
2.אסור באיסור חמור ובאופן מוחלט, לתת לכלבים עצמות עוף. מקומם של עצמות בפח האשפה. הכלב אינו פח אשפה!!!!!!!!!! . אם המזון היבש מתאים אין צורך להוסיף דבר.שלום ד"ר
האם מזון רפואי אפשר לקנות רק אצל הוטרינר או שיש גם בחנויות?
שאלה נוספת: כלבי קבל אוכל רפואי לאחר שחלה במחלה זיהומית.
כעת חודש מאוחר יותר נאמר לי שאפשר לחזור בהדרגה למזון רגיל שלו.
האם בכל זאת עדיף להמשיך במזון המיוחד גם אם הוא בריא?
תודה דניאל מחדרהשלום דניאל.
1.מזון רפואי צריך לקנות אך ורק אצל הוטרינר.רק הוטרינר יכול לעקוב אחרי ההתקדמות וההחלמה של הכלב ובמקרה של נסיגה, אין ספק שהטיפול יהיה מקצועי ומיומן, מה שאין כך עם מוכר בחנות,שכמובן לא מסוגל לאבחן דבר!
2.רק הוטרינר קובע! ובהתאם למצב, את משך זמן האכלה במזון רפואי.לפעמים חודש ולפעמים לכל החיים,הכל בהתאם לנסיבות.לבריאות.שלום יש לי בולדוג צרפתי בן 3 וחצי חודשיים.אני יודע שלגזע זה יש בעיות חמורות בעור, אני מאכיל את רובי בפרו פלן עוף אבל זה לא מיועד לכלבים עם בעיות עור ניסיתי להביא לו יוקנובה כבש אבל הוא לא אהב יוקנובה ולא אכל ממנו יום וחצי עד שהחזרתי לו את הפרו פלן.
שאלתי היא איזה אוכל אני יכול להביא לגור בן שלושה חודשיים עם פוטנציאל לבעיות עור שלא אוהב יוקנובה כבש?תודה רבה!
צחשלום צח. הוטרינר בלבד, צריך לאבחן את הסיבה לבעיות העור. לרויאל קנין, יש כמה סוגי מזון טעימים מאוד!לפתרון בעיות עור ברמות שונות.אני צריך יותר פרטים אשמח להעזר בוטרינר.יש לי כלב זאב אם אסקי סיביר בערך בין 5ל 7 שנים כמה פעמים ביום צריך להאכיל ואיזה כמות וסוג מזון תודה
אבישלום אבי. כל כלב בריא, מגיל: 6 חודשים צריך לאכול, פעמיים ביום!. כלב מטיפוס גדול, כפי שאתה מתאר צריך לאכול: רויאל קנין" מדיום אדולט" אם משקלו עד 25 ק"ג. אם משקלו מעל, ובממוצע 30 ק"ג, מומלץ להאכיל ברויאל קנין "מקסי אדולט". ניתן להשיג: בכל החניות לחיות מחמד, ולבקש ספר מוצר בעברית ללא חיוב. לא לשכוח! מים טריים, הם חלק חשוב מהמזון, והמצאותם בסביבת הכלב כל היום חובה.שלום רב,
ברשותי כלבת לברדור בת 10 השוקלת 47 ק"ג. הוחלט, בייעוץ עם הוטרינר שלנו, על דיאטה דראסטית כאשר משקל היעד הינו 37-35 ק"ג.

בנוסף, אבחן ראומטיזם והמליץ על מזון מסוג " Eukanuba - Restricted Calorie" כאשר ניתן מינון בהתאם למשקל היעד הרצוי (180 גר' ביום). כמו כן, הוטרינר המליץ על תוסף מסוג "היפזמין" (10 מל' ביום). כיום הכלבה מקבלת את המזון והתוסף. מכיוון שכמות המזון פחתה, הכלבה מאוד רעבה - ברמה אובססיבית.

שאלתי היא האם ניתן לתת לה בנוסף מזון שאינו משמין יחסית כמו ירקות, ציר עוף וכו' - בנוסף למזון שהיא מקבלת - כדי שהיא לא תהיה ב"היסטרית רעב" או לפחות להפחית אותה...? יש לציין כי מהלתי את המזון עם מים ע"מ שיתפוס יותר נפח בקיבה וכמובן שאנו מבינים שבתהליך זה היא תהיה יותר רעבה..
עומר שלום.כיועץ תזונה של רויאל קנין, אינני יכול לשנות או להתערב בתוכנית ההרזיה שקבע הוטרינר! אבל תוכנית ההרזיה של רויאל קנין, שונה והיא מבוססת על תוכנית תזונה דלת שומנים, עם גיבוי של :גלוקוזמין כונדרואיטין הנותן מענה לתחזוקת מפרקי התנועה. כמות המזון לשיטתנו ב:"אוביסטי"של רויאל קנין למשקל מטרה של 35 ק"ג הינה 295 גרם ליום המזון כולל תוסף של: L- Carnitin המסייע לשריפה וניצול משופר של שומנים.תמיד,מומלץ וחובה לתת לכלבה: מיים טריים בשפע. ירקות מבושלים בדרך כלל אינם מזיקים וערכם הקלורי שלילי.לגבי הרגשת הרעב: מומלץ לצאת עם הכלבה לטיולים ממושכים, אם זה אפשרי? והכלבה יכולה ללכת מבלי לסבול, כדי לשפר את תהליך העיכול.אין לפרש את מבטי התחנונים של הכלבה, כרעב. בדרך כלל זו תוצאה של הרגלי אכילה ישניםולא נכונים עובדה, שהיא שמנה.היום יודעים יותר על צורת אכילה יעילה ונכונה.כלבים שאוכלים פחות חיים יותר שנים ובאיכות חיים משופרת, בהצלחה.fit flop shop
fitflops australia clearance http://www.australiafitflops.com/fitflop malaysia
fitflop sandal http://fitflopsmalaysia.cabotalpost71.com/fitflops outlets singapore
fitflops singapore sale http://singaporeasalefitflops.blogspot.com/שלום
יש לי כלב גולדן רטריבר בן 7 חודשים הוא אצלי כבר 6 חודשים ויש לי בעיה עם האוכל שלו כל הזמן אני קונה לו דוגלי מסוג פרופלין או מעוף או מבשר מלא לגורים והוא מסרב לאכול את האוכל ללא קציצת בשר מהבית או אוכל מהבית ואני חושבת שהוא צריך לאכול אך ורק מהאוכל שלו מה אני צריכה לעשות נא להנחות אותי . אני חושבת לשנות את סוג האוכל לרויאל קנין לגורים האם אתם ממליצים ?
אודה אם תענו לי בהקדם האפשרי
אריג' בנאאריג' שלום.כן ,אני ממליץ להאכיל את הגולדן שלך ב: רויאל קנין" מקסי ג'וניור".ותפסיקי עם הקציצות מהיום.תני לכלב כ:150 גרם בבוקר,ו: 150 גרם בערב.הכמויות עולות בהתאם לקצב הגדילה רשום על השק. מיים בשפע כל היום.וזה הכול! .......... חובה, לטייל עם הכלב כל יום לפחות שעה, להתאורר להוציא אנרגיה, ולפרוק מתחים . בהליכה מהירה ולתת לו להריח כשהוא רוצה. את האוכל נותנים לאחר הטיול.בהצלחה.שלום,
יש לי גורה בת 5 חודשים מעורבת, איננו יודעים בדיוק את הגזע שלה כי כל אחד אומר לנו משהו אחר לגביה..
היא אוכלת 3 פעמים ביום..
הייתי רוצה לדעת כל כמה זמן אני אמורה לתת לה לאכול?
מהן השעות הכי מומלצות?
לירוןשלום לירון.בגיל 6 חודשים אפשר לעבור ל:2 ארוחות ביום כל החיים. מומלץ להציע את המזון, בשעות הבוקר והערב,כפרס לאחר הטיול היומי, הגורם לשרפת יעלה של אנרגיה ושחרור מתחים.המים צריכים להיות זמינם וטריים כל היום.יש לי שני כלבים מעורבים
אחד גדול ואחד קטן. הם אוכלים אותו מזון.
האם לדעתך עלי להפריד באוכל שאני נותנת ולתת אוכל שונה לכל כלב?
אחד בגודל של קוקר ספניאל ואחד לברדור מעורב גדול
תודה
שימריתשלום שמרית.לדעתי, כל כלב צריך לקבל מזון מתאים: לגודל, גיל ומצבו הפיזיולוגי.אם יש אפשרות: להפריד כמובן שזה יהיה אידאלי, ויספק את הכלבים בצורה מושלמת.אם לא? יש לספק מזון לפי הכלב המבוגר יותר!. אין בעיה, שכלב צעיר יאכל מזון לבוגרים או קשישים, ויש לתת מזון המתאים לנטייה של הכלבים. כמובן :יש חשיבות רבה לכמות המזון בארוחה: לברדורים וקוקרים, ידועים בנטיתם להשמנה.לרויאל קנין, יש מגוון סוגי מזון מתאימים.אם אקבל יותר פרטים: אשמח לתכנן להם, תפריט מתאים ומשביע.שלום אורי
אני מאכילה את החתול שלי ברויאל קניין מאז שהיה גור. היום הוא בן שנה ורציתי לדעת מתי להחליף לו את סוג האוכל ולאיזה סוג אם כן.
הוא מסוג פרסי צנצילה
תודה דנהשלום דנה.לשמחתם של החתולים הפרסיים, רויאל קנין פיתחה עבורם כבר לפני שנים רבות: מזון המתאים לתכונותיהם. אם החתול בריא, ואינו זקוק למזון רפואי מיוחד?. כמובן שהוא צריך לאכול: רויאל קנין "פרסי 30" מגיל שנה ועד גיל 10 שנים.ניתן להשיג בכל חנויות המזון לחיות מחמד. מזל טוב ליום הולדתו הראשון.שלום רב,
אמצנו לפני שבוע וחצי גורה האסקי סיבירית מעורבת בת חודש וחצי.
הכלבה מאוד שובבה ונוטה לנשוך אותנו בידיים והרגליים. קראתי בספר של תמר גלר-"כלב אהוב,כלב מאושר", שהדרך ללמד אותה להבדיל בין נשיכות לליקוקים זה לשים חמאת בוטנים על הידיים כדי שתלמד ללקק ולא לנשוך ותוך כדי לעודד אותה בחיוב.
השאלה שלי היא האם זה בריא בשבילה לאכול חמאת בוטנים? היא עברה לפני שבוע תילוע והיו לה קצת שלשולים.
תודה מראש,
שרון וקובישלום לשרון וקובי.מזל טוב, ומאוד חשוב לאמץ כלבים. בקשר לשילשולים אם הם ימשכו יותר משלושה ימים יש לפנות לוטרינר לבדיקה! ולדאוג שיהיו לה מים טריים בשפע תמיד.כלבים נושכים ידיים רצועת הולכה ומה לא? כחלק ממשחק עם אחיהם לשגר,כחלק מתהליך של בניית מעמד במדרג הגורים או במקרה שהכלב מגיע הביתה עם בני הבית.. הגורה שלכם, צריכה היתה, להיות איתם עוד כשבועיים. אבל היא כבר אצלכם, ולכן אתם ממלאי המקום. ממליץ לפנות למאמן כלבים, וכמה שיותר מהר. אפשר באתר זה ולקבל הנחיות ראשוניות, כדי למנוע קיבוע של דפוסי התנהגות לא תקינים, לפני שהם יהפכו למטרד.ממליץ להזין את הכלבה ב:מדיום ג'וניר של רויאל קנין.לגבי חמאת בוטנים אני באופן עקרוני לא ממליץ על שום תוספות מעבר למזון היבש של הכלב מנסיוני השימוש יגרום לבררנות, הפרעות עיכול והפרעות אכילה.אל תהססו לפנות אלי, באתר זה על כל בעית אכילה או תזונה בהצלחה.שלום
האם אתה ממליץ להשתמש במזון כלבים מסוג אקנה לגזעים גדולים מסוג קאנה קורסו לכלב בן שנה
rubiשלום
יש לי כלבת קאנה קורסו בת שנה והיא אוכלת מזון מסוג פרפורמנס לכלבים פעילים אבל היא מאוד רזה ואוכלת יותר מהממוצע מה עליי לעשות?
רונןשלום רונן.בחודש שעבר, הוצג באתר זה גזע החודש: קאנה קורסו.אני מקווה שקראת את הכתבה. גזע זה שייך לקבוצת כלבי הענק, שמשקלם בבגרותם: מעל 45 ק"ג. כמובן, שיש הבדל בין זכר לנקבה בגודל!. כלב שאוכל "הרבה" ולא עולה במשקל, ובבדיקה של וטרינר, לא נמצא שום ממצא. כנראה: אוכל מזון לא מתאים! לחברת רויאל קנין, יש מזון מיוחד לכלבי הענק, המספק את כל הדרוש לגדילה של כלב הענק ובקצב הנכון הנקרא : "ג'איינט ג'וניור". במזון זה, מאכילים את הכלבה, מגיל: 8 חודשים.ועד ולא פחות מ:18 חודשים, ולפעמים עד 24 חודשים. כידוע: כלבי הענק, גדלים לאט! ועד גיל מאוחר יחסית,בהשווה לגזעים הקטנים מהם. בחנויות המחמד,ניתן לקבל ללא חיוב:ספרון הדרכה על סדרת המזון המותאם לכלבי הענק. או, לפנות אלי דרך :אתר האינטרנט "בית ארז" ואני אשלח לך בדואר.שלום
יש לי כלבת סמוייד בת שנתיים,מעוקרת,בריאה,במשקל 20 ק"ג ורמת פעילות נמוכה-רגילה.
מחפש מזון איכותי .עד כה האכלתי ביוקנובה,
המליצו לי לנסות QCּ/פרו פט /ריגל, כאיכותיים לא פחות וכמובן חסכוניים יותר.(מפרט שלהם נמצא באתר גג לחיות).
האם אכן מומלצים,או שיש המלצות טובות יותר?(מחפש מזונות איכותיים מאד ופחות ממוסחרים,ולכן גם חסכוניים יותר,הן במחיר והן בכמות האכלה יומית).
האם בשר הודו מיובש איכותי כמו בשר עוף מיובש?
בתודה
תמרי הדסשלום הדס.לפי תאורך, המזון שיתאים לכלבתך, בשילוב של: נעכלות מקסימלית, מחיר, ומענה לדרישה התזונתית פרווה מרשימה וחיוניות .הינו רויאל קנין מדיום אדולט. לדעתי לא לא ניתן להתפשר. אם תצרי עימי קשר מספר הטלפון שלי נמצא באתר של "בית ארז" אשמח לשלוח לכתובתך חוברת מפורטת של מרכיבי התזונה ותפקידם .
לגבי בשר מיובש: איכותו ואיכות שאר החלבונים,(איכות החלבון משפיעה לטובה על העור והפרווה) מופיעה בהצהרת החברה החברה, אם יש כזו? על רמת הנעכלות. ברויאל קנין לדוגמה הנעכלות הינה 95% בממוצע כי יש מרכיבי חלבון נוספים: לא רק עוף מיובש. חלבונים שלא מתעכלים בשעור זה נשארים במערכת העיכול זמן רב נירקבים ותוססים יוצרים גזים ואי נוחות לכלב. ברויאל קנין שילוב נוסף חשוב ביותר עם סיבים תזונתיים מסדיר את פעילות מערכת העיכול מעודד אוכלוסיות חיידקים "טובות" המסייעות בתהליך העיכול.
*איכות הבשר המיובש נקבעת כאמור למעלה ככל שהבשר מכיל פחות קמח עצמות רמת הנעכלות גבוהה יותר.
ברויאל קנין כאמור ממוצע 95% .יש לי חתולה מעוקרת בת שנה. היא שוקלת כ 5 קילו ואוכלת 75 גרם פרו פק ביום. העניין הוא שלמרות משקלה התיקני (לפי הוטרינר בפעם האחרונה שהיינו לפני חודשיים) היא נורא שמנה. כל השומן מתרכז באזור הבטן ובשאר הגוף הגודל שלה נורמלי ואפילו קטן. הבטן שלה מרגישה קצת קשה למגע והיא קצת צונחת, כמו כרס. אין לה בעיות בריאות או תאבון והיא במצב רוח טוב. האם ההשמנה המשונה תוצאה של העיקור? האם יש לקחת אותה לווטרינר
משהשלום משה.נטיה להשמנה בחתולים מעוקרים/מסורסים היא אכן תופעה מוכרת.החתול הישראלי הנפוץ הינו קטן יחסית ומשקלו צ"ל בממוצע 5 ק"ג . רקמת השומן בחתולים, מצטברת בעיקר: במבנה כמו שמלה מתחת לבטן.הדבר, מקשה על החתול להתנועע, גורם לבעיות נשימה, מפרקים, סוכרת ועוד.מכיוון שמדובר בחתולה צעירה :ניתן ע"י תזונה מתאימה, למנוע את רוב הנטיות, ולשפר את איכות ותוחלת החיים של החתולה.אצל הוטרינר תמצא מזון מונע של רויאל קנין הנקרא:" young female "( עד 7 שנים) בכל מקרה, יש לשקול את החתולה. להגדיר, ולקבוע את משקל המטרה, ולמנן את כמות המזון היומית בהתאם. יש לספק לחתול מיים טריים ובשפע, כחלק חשוב בלתי נפרד מהתזונה.«   «הבא   | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...