פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

הי
אנחנו מגדלים גור כלבים מסוג ביגל מעורב בן 3 חודשים. כלב חמוווד ושמח :)
לאחרונה יצאנו לחופשה של שבוע ימים והכלב נשאר אצל חברה שיש לה עוד 2 כלבים בבית.
בשבוע שלא ההינו הכלב השמין מאוד. גדלה לו הבטן,נהיתה לו כרס קטנה.... (החברה פינקה אותו בהרבה חטיפים,ונראה לי שהוא אכל גם לכלבים שלה את האוכל).
המזון שאנו מאכילים אותו הוא eukanuba medium לגורים בכמות של 250 גרם ליום (3 ארוחות). משקל הכלב לפני "שבוע ההשמנה "היה 4 קילו 700 וכרגע נראה לי שהוא שוקל לפחות 2 קילו יותר.
גם בשבוע הזה הוא קיבל את האוכל הזה. אבל נראה לי שהוא אכל את האוכל של הכלבים הבוגרים שחיים אצלה בבית.
האם להמשיך לתת לו את כמויות האוכל הרגילות שלו??
אשמח אם תוכלו לעזור לי כי ברור לי שזה מאוד לא בריא לכלב.
ליזישלום ליזי.ביגל מעורב כרגע בן 3 חודשים יהיה בבגרותו כלב בגודל בינוני.לכן אני ממליץ לך על רויאל קנין מדיום ג'וניור.לפחות עד גיל 12 חודשים עד גי חצי שנה עליו לקבל 3 מנות קטנות ומגיל זה למשך כל חיו 2 ארוחות ליום על כל שקית מזון של רויאל קנין יש טבלת הזנה מפורטת בקניה תקבלי כוס מידה למינון המנה באופן מדוייק. וכן תקבלי בחנות המחמד ספרון הדרכה של רויאל קנין לגידול נכון של גורים.אסור לגרום לגורים להיות שמנים.השמנת יתר הינה מחלה לכל דבר הגורמת לכלב סבל רב ואיכות חיים גרועה.מצאתי גורת חתולים שניראלי שהיא בת 2-3 חודשים אני לא בטוחה..
אז רציתי לשאול מה כדאי לתת לה לאכול? אם ההורים שלי לא מסכימים לעלות אותה לבית או לקנות לה אוכל של חתולים..בבקשה תענו זה דחוף :) אלהשלום אלה תקני לה בחנות המחמד הקרובה שקית שלרויאל קנין בייבי קט .ותצרי קשר עם אחת העמותות העוסקות באימוץ חתולים שידריכו אותך מה לעשות איתה בהמשך. וטרינר חיסונים תילוע פרונטליין נגד פרעושים וכו'.שלום
איזה שאריות של אוכל אני יכול לתת לכלב ?
לדוגמא קליפות של ביצים...
תודה עופראל תתן לו שאריות בכלל! מקומם של שאריות בפח האשפה.אם תתן תיאור של כלבך תוכל לקבל ממני המלצה לתזונה מתאימה מבית היוצר של רויאל קנין.שיעניקו לכלבך איכות חיים משופרת.שלום ורב !!! יש לי קאנה קורסו ופינצר ורציתי לשאול מה הכמות אוכל ביום שצריך לתת. וכמה ארוחות ביום וחשוב לציין שהקאנה קורסו בן שלוש חודשים והפינצר בן חמש חודשים תודה ויום טוב אור :) שלום אור .גור קנה קורסו בגיל שלושה חודשים יש להאכיל ברויאל קנין "ג'איינט פפי " לפחות עד גיל 8 חודשים.ואז לעבור לג'איינט ג'וניור.
גור מגזע פינצר בן 5 חודשים יש להאכיל ברויאל קנין מיני ג'וניור עד גיל 10 חודשים בממוצע ואז לעבור למיני אדולט.
על האריזות ניתן לראות בברור את כמות המזון היומית.מומלץ להאכיל גורים עד גיל 6 חודשים 3 ארוחות ביום ולעבור בהדרגה ל: 2 ארוחות ביום מדויקות בכמותן .
ניתן לקבל בחנות המחמד כוס מידה מתאימה וגם ספרון מפורט לגידול גורים של רויאל קנין.מה נשמע?
ככה יש לי מספר שאלות
יש לי כלב בוקסר בין 8 שבועות גזעי ובתחלה הוא אכל פרופלאן אבל לא סיים את המנה היומית שלו אז עברתי בהמלצה של הוטרינרית ל רויאל וגם את זה הוא אכל אבל לא סיים את המנה היומית שלו
נסיתי להחליף לו שוב אוכלת, ועכשיו הוא אוכל ריגל הוא לא מסיים את המנה היומית אבל הוא אוכל יותר מאשר האוכל הקודם
אז קודם עם ריגל נחשב לאכול טוב שכדי לתת לו ?
איך אני יכול לדעת מה זה אוכל סופר פרימיום?
אחרי שהוא מסים לאכול הוא תמיד מגהק זה טבעי?
הוא משתין המון כול הזמן והיום הוא השתין על המיטה שלו שזה עוד לא קרה עד עכשיו מה עושים?

תודה רבה על עזרה
אביחישלום אביחי.
1.צדקה הוטרינרית שלך שהמליצה על רויאל קנין!.וחבל שאתה לא מקשיב לה! על גב האריזה יש טבלת הזנה יומית מומלצת לגור בן 8 שבועות ועד חצי שנה יש לחלק את הכמות המומלצת ל: 3 מנות קטנות. ויש כוס מידה שניתן לקבל עם קנית המזון.לא נורא אם הגור לא אוכל הכול! הכמות הינה המלצה ויש גורמים רבים לאכילה מועטת כגון יום חם במיוחד . מתח בגלל המעבר לבית החדש ועוד הרבה סיבות.בקש וקבל במרפאה או בחנות המחמד ספרון לגידול גורים של רויאל קנין.
2תחזור לרויאל קנין ותתמיד .
3.מזונות פריום או סופר פרימיום הינם מושגים שיווקיים מזון איכותי נבחן קודם כל בהתאמתו ,בערכו הקלורי. בנעכלות החלבון, ברויאל קנין נעכלות החלבון הינה 90% !!. ובכמות מרכיבי התזונה החיוניים שאין להם תחליף ברויאל קנין יש כ: 40 מרכיבים כאלה הנותנים נוסחה מיטבית לגור המתפתח.
4.לא נורא אם הוא מגהק.
5.כל בעלי החיים חייבים להשתין ולעשות צרכים. פנה ללא דיחוי למדריך לאילוף כלבים מקצועי שידריך אותך בחינוך ואימון הגור לעשיית צרכים ומשמעת .הי
יש לי בבית גור מעורב קטן חדש
בעלי הכלבה אמר Aהוא כמעט לא יגדל
איך צריך להאכיל אותו בגיל חודשיים?
אנא לא המלצה על אוכל יקר כי אין לנו אפשררות
תודה
דגןשלום דגן.לגור כלב קטן מומלץ לתת לאכול רויאל קנין מיני ג'וניור .אם תתן בדיוק את המינון בהתאם לכתוב על האריזה תראה שכמות המזון היומית הינה קטנה הגור נהנה ממזון מתאים וטעים ביותר וענין המחיר ממש שולי.תזונה לא נכונה תגרום לגור לאי נוחות תופעות לוואי מוזרות שחלקן מזיקות וטרדה מיותרת רבה מצדך.שלום קוראים לי ירין ויש לי כלבת שיצו בת שנה ו5 חודשים ובזמן האחרון שמנו לב כי יוצא לה צואה בצבע ירוק. רציתי לדעת על מה זה מעיד? והאם זה תלוי בסוג האוכל שאנו נותנים לה שהוא משתנה מפעם לפעם?
תודה רבה יריןאני הייתי לוקח אותה אתמול לבדיקה אצל הוטרינר!. במידה והכל תקין ! ולא נמצאו ממצאים המחייבים מזון רפואי. ממליץ להאכיל אותה עם :רויאל קנין במזון שפותח במיוחד לגזע השי טצו. ניתן לקנות בכל בחנויות המחמד המקצועיות.ערב טוב
האם כלב שמסרב לאכול את האוכל הרגיל שלו מפונק או שהגיוני שנמאס לו וכדאי להחליף.
כלבי בן ששוחצי מורב בגודל בינוני עם פרווה קצרה ובדרך כלל תאבון בריא
תודה אלעדשלום אלעד.כמה זמן נמשכת התופעה ? באיזה מזון מדובר?. האם אתה נותן מדי פעם מזון ביתי או שאריות? האם הוא מקבל תוספים או תרופות. או שאינך יודע לכמת את מנת המזון היומית .האם הוא עושה צרכים. האם הוא שותה מים כרגיל? ואולי בגלל מזג האויר והחום הוא ממעט לאכול וזה די נורמלי לעונה. לא קל ובלתי אפשרי לתת תשובה טובה דרך האינטרנט.ומומלץ לפחות פעם בשנה להבדק אצל רופא וטרינר.אם הכל בסדר עם הכלב , יתאים לו לאכול רויאל קנין מדיום אדולט ניתן לקנות בכל חנויות המחמד גם באריזות של 4 ק"ג לניסיון .שלום

האם כלבים גדולים צורכים יור אוכל מכלבים קטנים?
האם מזונות משובחים שגם עולים יותר חסכוניים בכך שהכלב צריך לאכול פחות בכל ארוחה?
תודה רנישלום רני.חשבתה פעם מה וכמה אוכל מרים משקולות ומה וכמה אוכל קופץ לגובה? שניהם ספורטאים!,אבל נראים שונה .גם בכלבים זה כך.
חברת רויאל קנין הייתה הראשונה שפיתחה לפני יותר מ25 שנים תזונה בהתאם לגיל גודל ומצב פיזיולוגי!.
התזונה השונה חשובה לא רק בתקופת הגדילה ,יורקשייר מגיע רק למשקל של 2.5 קג' בבגרותו לעומת רועה גרמני שמגיע למשקל של 35 קג' בממוצע בבגרותו.
מרכיבי התזונה חייבים להיות איכותיים ובמינון הנכון.
לדוגמה : חלבון ,אחד המרכיבים בעל הערך הגבוה ביותר בפורמולה,חייב להיות בעל נעכלות מקסימלית והרכבו צריך לתת פרופיל חומצות אמינו חיוניות מיטבי. על אריזות המזון של רויאל קנין תמצא שהנעכלות של החלבון הינה 90% !.
כך מקבלים גם ערך תזונתי וגם נעכלות המאפשרים לתת מנות מחושבות קטנות יותר ראה טבלאות הזנה על האריזות, מבלי להפחית את כמותם של מרכיבי התזונה האחרים שאין להם תחליף.

וגם לצורת הכופתיות ולגודלן וקשיותן יש חשיבות רבה אבל זה נושא אחר.יש לי גורי פקינז בני שבועיים וחצי ואני מאכיל אותם בתחליף חלב של רויאל קנין , אחד הגורים מתקשה מאוד בעשיית צרכים, שתן הוא נותן אך צואה כבר יומיים שלא, עד עכשיו הוא היה עושה פעם ביום וגם בקושי עד שהיינו משתמשים עם מד חום ומגרים לו את פי הטבעת לפי הוראת הוטרינר. נתנו לו עכשיו גם שמן לקטולוז אך עדין אינו עושה צואה. ייתכן שיש לו עצירות כתוצאה מהאוכל, ואם לא מה אפשר לעשות? לציין שגם 2 הגורים האחרים עושים שתן רגיל אך יש בעיה עם הצואה אבל הן כן עושות פעם ביום. משקלו היום הוא כ434 גרם.
מאורשלום מאור .
1.יש להקפיד על יחס של 1 כף מידה אבקת תחליף חלב של רויאל קנין + 2 כפות מידה מים פושרים . לתת לגורים לינוק עד שהם נרדמים ולעשות עיסוי סביב פי הטבעת ובבטן התחתונה.נכון! קשה לחקות את תפקידה של הכלבה הממליטה.
2.בכל מקרה יש לפנות לוטרינר המטפל שיבדוק במגע או בדרך אחרת מה שלומם של הגורים.דבר שלא ניתן לעשות דרך האינטרנט.
3.מהיום שתזהו שהגורים יודעים ללקק בעצמם בעזרת הלשון אינסטיקנט שמתפתח בשבוע השלישי או הרביעי, זה הזמן להאכילם במקביל לחלב ולהעשיר את תזונתם ב:רויאל קנין מיני סטרטר מושרה במים פושרים וליצור מחית נוחה לליקוק. ניתן לקנות בכל חנויות המחמד המקצועיות.שלום רב
לפני שבוע אימצנו פינצרית ננסית בת 10 חודשים מצער בעלי חיים.
הכלבה ממש קטנה ומאוד רזה . עברה עיקור ביום לקיבלנו אותה .

יש לנו בעיה עם האוכל והשתיה , היא לא מוכנה לאכול שום דבר . החלפנו לה כבר 3 סוגים של אוכל יבש וערבנו עם אוכל רטוב וכלום לא עוזר . אנחנו לא יודעים מי היו הבעלים הקודמים שלה אך נראה עפ"י ההתנהגותה שהיא הייתה רגילה לאכול אוכל של אנשים. היא גם לא ממש שותה מים ואני נותנת לה במזרק לפה. יש לה מצב רוח טוב במיוחד כשיורדים איתה לטיולים אך כאשר חוזרים היא רוב הזמן ישנה .
היא כל כך רזה שאני ממש דואגת לה וכבר לא יודעת מה לעשות בשביל לגרום לה לאכול.
האם יש משהו שאפשר לתת לה שיגביר תאבון לפחות עד שתשמין טיפה? מה אפשר לעשות?
היא מקבלת אנטיביוטיקה בגלל העיקור האם זאת יכולה להיות סיבה לכך שאין לה תאבון?
אשמח לעזרה כך שאוכל להיות יותר רגועה שהיא תיהיה בסדר .
תודה איריסשלום איריס תקני לה בחנות המחמד הקרובה רויאל קנין מיני סנסיבל! כלבה קטנה אוכלת מעט ואסור להוסיף לה שום דבר לא חלב או שאריות אוכל ביתי ממש כלום אף פעם . מים טריים חשוב ביותר.קבלי בחנות חוברת גידול גורים של רויאל קנין ושם תמצאי טיפים שימושיים שיעזרו לך לטפל בה נכון ובעיקר למנוע טעויות נפוצות.אנטיביוטיקה משפיעה גם על חיידקים חיוביים רויאל קנין מיני סנסיבל יעזור לה לעבור תקופה זו בקלות ולהתפתח יפה.שלום
יש לנו חתולה פרסית בת 13 . בשנה האחרונה ירדה במשקלה מכ-4.5 ק"ג ל2.5 ק"ג, היא אוכלת מעט מאד למרות שאנו מנסים לגוון לה את המזון שהוא בעקרון מזון יבש באיכות הגבוהה ביותר. מדי פעם היא מיללת יללות שנשמעות כיללות כאב, אבל אח"כ היאחוזרת להתנהגות רגילה.בדיקות חוזרות אצל הוטרינר ( כולל בדיקות דם ) לא מראות כל בעיה. שמתי לב שהחתולה חורקת את השיניים מדי פעם כאשר היא אוכלת. בתספורת האחרונה שהיא הורדמה, בקשתי מהוטרינר לבדוק את השיניים שלה. הוא בדק וטען שהשיניים בסדר.
האם נתקלתם בתופעה? אני כבר לא יודע מה עוד ניתן לעשות?
תודה
רוןשלום רון חתולה בת 13 שיורדת במשקל זה מדאיג ויכולות להיות סיבות רבות הקשורות לזיקנה.
לא ניתן להעריך כלום דרך האינטרנט. וזה בסדר לפנות לוטרינר לחוות דעת מקצועית נוספת.
כאשר יהיו לך תוצאות הבדיקות למצבה. שהרי ברור לפי התיאור שלך שמשהוא לא בסדר .אוכל להמליץ לך על תזונה ממגוון סוגי המזון של רויאל קנין המתאימה למצב החדש.שלום רב יש לי כלבת הסקי סבירי בת ארבעה חודשים ומאז שמזג האויר נהיה חם מהרגיל היא כמעט בקושי אוכלת!! היא אוכלת כמעט שליש מהכמות היומית שלה. התחלתי לשים קצת מיים טריים על האוכל ולערבב קצת ולהגיש לה, להפתעתי זה עבד מאוד טוב והיא מתחילה ללקק ואז היא אוכלת את כל הכמות המומלצת. שאלתי היא האם ישנה בעיה כלשהי שאני שם לה קצת מיים עם האוכל או שזה דווקא טוב??
מאלקשלום מאלק. באיזה מזון מדובר ? .מזון של רויאל קנין מומלץ לתת יבש הכלב צריך לכרסם את הכופתיות כדל לשפר את הגיינת הפה. כלבים שמותרים על ארוחה או אוכלים קצת בימים חמים זה נורמלי. ואין צורך להכריח אותם לאכול. לא יקרה כלום אם יפסידו ארוחה לעומת זאת חשוב מאוד מים טריים קרירים בשפע.שלום
הכלב שלי מגהק המון
בערך כל פעם אחרי שהוא מסיים לאכול...
האם זה מסוכן?
זמרשלום זמר.שאלות הקשורות לתופעות פיזיולוגיות יש לשאול רופא חיות וטרינר.
אבל יתכן שזה קורה כאשר הכלב אוכל מהר ובולע אויר או מגזים במערכת העיכול.לרויאל קנין יש מגוון סוגי מזון המכילים סיבים תזונתיים באופן מאוזן שחלקם לא תוססים. וכופתיות גדולות במיוחד כך שהכלב יאלץ לכרסם כל כופתית לאט,קצב האכילה בליעה יתארך והכרסום ישפר את היגיינת הפה כלומר: הפחתת רובד החיידקים מעל השיניים ופחות אבן שן.חשוב לדעת איזה מזון הכלב אוכל ומה הרכבו.שלום, יש לי כלב פודל טוי בן כ- 3. בשבוע האחרון שמתי לב שהוא שותה מעט מאוד (במשך היום הוא לא שותה בכלל ורק בערב הוא שותה ואוכל), חשוב להדגיש כי בד"כ הוא שותה ואוכל בצורה עקבית ומאוזנת, וזה מלחיץ אותי כי אלו ימים חמים מאוד ואני פוחד שהוא יתייבש. למה זה קורה? ומה אפשר לעשות עם זה? אני ממש מודאג ומצפה לקבל תשובה בקדם, תודה :) רועישלום רועי.אכן שתית מים הינה חשובה ביותר כמעט כמו אוכל!.ויכול להיות שבגלל החום,הוא ממעט לאכול. אבל:לא ניתן לפי המידע הכתוב,לדעת מה עובר עליו. ולכן יש צורך לגשת לוטרינר ללא דיחוי לבדיקה .לפי תוצאות הבדיקה ואני מקווה שלא ימצא משהוא מדאיג, יש אצל הוטרינרים,מזון של רויאל קנין בשם:small dog adult (לא מזון רפואי) לכלבים קטנים מעוקרים או לא. למזון זה מעבר לשאר התכונות המתאימות לכלבים קטנים גם תכונה חשובה נוספת : המעודדת שתייה.בהמשך לשאלה לכלב שלי אני נותנת את המזון:Nutram Mini-Bite לכלבים קטנים אבל בוגרים.
אמרו לי לתת לו מים רק שאני יוצאת איתו. אם אני אתן לו יותר מידי הוא יעשה לי פיפי בבוקר. הוא מתאפק אבל בבוקר הוא עושה פיפי ולא מתאפק עד שאוציא אותו או אם אני אוציא אותו בלילה שזה 22:00 אחרי זה באחת או שתיים בלילה הוא יעשה. האם זה מצריכה רבה של מים?
דניאלשלום דניאל .אסור בשום אופן להגביל את מי השתייה של הכלב !. המים חייבים להיות זמינים וטריים כל הזמן!. וטועה מי שאומר אחרת.
הכלב צריך לקבל 2 ארוחות קטנות ליום.ואם מדובר בכלב קטן עד 10 ק"ג אני ממליץ על רויאל קנין מיני אדולט. ניתן לקנות בכל חנויות המחמד המקצועיות .
כמות המזון היומית כתובה על השקית.אם בגלל החום או פעילות נמוכה הוא אוכל מעט זה נורמלי.
השתנה בבית ניתנת לפתרון התנהגותי על ידי מומחים אחרים באתר.שלום הכלב שלי בן שנה ו3 חודשים הוא בינוני קטן כזה
רציתי לדעת כמה לתת לו אוכל במהלך היום וכמה מים?
אני נותנת לו בבוקר אוכל ובשעה שש בערב- הוא לא תמיד אוכל בערב
אחרי כל ארוחה אני נותנת לו מים וגם כשאני מוציאה אותו.
האם זה בסדר? ובגלל שקיץ האם הוא לא יהיה צמא?
הוא עושה הרבה פיפי ונראה לי שזה בגלל שאני נותנת לו הרבה מים.
דניאלשלום דניאל.
1. באיזה אוכל מדובר?.
2.מים חשובים ביותר לא פחות ממזון!. ואין להגביל את השתייה בשום אופן!.היי,יש לי בולדוג צרפתי בת שנה ויש לה נשירה מאוד מאוד חזקה,אמרו לי שיכול להיות שהאוכל לא מתאים לה,אבל היא אוכלת את אותו האוכל מאז שהיא בת חצי שנה ולא הייתה לה נשירה כזאת,הנשירה החזקה התחילה לפני 3 חודשים בערך..השאלה שלי היא:האם יש תוספים כלשהם או שמפו שיכול לעזור או משהו כזה? תודה משה....(האוכל מסוג eukanuba)
משהשלום משה די קשה לאבחן בעיית עור ויותר קשה דרך האינטרנט .
1.לדעתי אין מנוס מבדיקה אצל הוטרינר לשלילת אלרגיות נשאפות או במגע או אחרות.
2.ללא בדיקת וטרינר:תנסה לחודשיים לפחות רויאל קנין מדיום דרמה קומפורט. ניתן לקנות בחנויות המחמד המקצועיות.לכבוד אורי שמעוני
הכלבה שלי כלבת שיצו בגודל קטן-בינוני
אינני יודע כמה היא שוקלת אבל אני חושב שכמו כלב שיצו ממוצע
הכלבה אינה גזעית (מעורבת עם פקינז)
אשמח אם תמליץ לי על מזון של רויאל קנין שמתאים לה, ויוכל להתעכל בגוף.

בתודה נתנאלשלום נתנאל.כלבי שיצו הינם כלבים קטנים שמשקלם בבגרותם כ:6 ק"ג בממוצע.רויאל קנין פיתחה מזון מיוחד לגזע זה
ולקרובי משפחתו הדומים לו.מזון זה רויאל קנין לשי צו ניתן לקנות בחנויות המחמד המקצועיות מתאים בדיוק לגודלו ודרישותיו לתזונה נכונה.אל תתן אף פעם תוספות. שאריות. מוצרי חלב !.. לא לשכוח מים טריים.שלום
יש לי חתול פרסי
רציתי לדעת אם אפשר לתת לו בשר חי
תודה אווהלא אפילו לא קצת. וגם לא מוצרי חלב לרויאל קנין יש מזון מיוחד לחתולים פרסיים גורים ובוגרים ניתן לקנות בכל חנויות המחמד ברחבי הארץ.«   «הבא   | 62 | 61 | 60 | 59 | 58 | 57 | 56 | 55 | 54 | 53 | 52 | 51 | 50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...