פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

היי מקווה שהכל בסדר אצלי יש בעיה קטנה שהיפיוף שלי אוכל רק פעם ביום בלילה ובמשך כל היום רק שותה האם זה בסדר ומה עליי לעשות תודה.
דוריתשלום דורית.נכון שצריך לאכול לפחות 3 פעמים ביום, ובמנות קטנות עד גיל חצי שנה. אולם בכלבלב זעיר כשלך כשכמיות המזון גם הן זעירות לא תמיד זה מסתדר חשוב מאוד לעקוב אחרי היציאות":קקי פיפי"לראות שהן סדירות ותקינות. שתית מיים הינה חשובה ביותר.מים הינם חלק חשוב ממרכיבי המזון .יש לי גורת פאג בת 7 חודשים היא אוכלת מזון מסוג "נוטרו צ'ויס" כבר חודשיים.....
הכל היה בסדר עד שפתאום היא החליטה לא לאכול יותר....היא לא נוגעת באוכל שלה ועד היום היא הייתה טורפת את 3 הארוחות שלה בשניה....
ממה זה נובע? אולי זה כי היא צריכה לקבל מחזור.?
אני לא רואה איזה שינוי בהתנהגות שלה חוץ מזה שהיא התחילה קצת לנבוח ולענות לכלבים שנובחים.....
תודה מראש!
עינבשלום עינב.
בדרך כלל בתקופת היחום לא רואים ירידה בתיאבון.בגיל 7 חודשים אפשר כבר להאכיל פעמיים ביום. אם המזון לא מתאים לה נסי רויאל קנין מיני ג'וניור שקיים גם באריזות קטנות. כמות המזון המומלצת תהיה 80 עד 100 גרם ליום,לפעמים גם זה יותר מידי.לא לשכוח: פג הוא היא כלב קטן, מקסימום 8-10 ק"ג בבגורותו ואסור לו להשמין.
נביחות בין כלבים, היא צורה של תקשורת, אין בכך כל רע כל זמן שזה לא הופך למיטרד.כדאי להתיעץ עם מאלף מקצועי.חתולה בת 14.5 בריאה (מגרגרת, אף רטוב, ערנית) רזתה מאוד בתקופה האחרונה וכנראה פיחתה קצת נוקשות במפרקים, אוכלת שותה הבעייה היא שכשהיא אוכלת את האוכל היבש היא מקיאה אותו (אם היא מסכימה לאכול אותו שכן היא לא אוכלת אותו כמעט בעוד בעבר היא אהבה אותו) אוכל יבש מותאם לחתול מבוגר, מאידך כאשר אני נותנת לה עוף או כבד מבושל היא אוכלת בתאבון רב ולא מקיאה אותו, מה הסיבה להקאה? האם האוכל הרגיל(עוף כבד) מספיק לה ואם כן איזה כמות לתת לה ביום, האם יש אוכל יבש אחר שיהיה טוב לה יותר? תודה
משהשלום משה .
בתאריך: 22.11 כתבתי לכם, תשובה באתר ואני חוזר בשנית:ירידה בממשקל בגיל כזה היא מדאיגה במקצת, עוף וכבד מבושלים אינם מתאימים ואינם מהווים תזונה מספקת בגיל כזה. יש צורך להבדק על ידי וטרינר ולאחר האיבחון והממצאים נוכל למצוא מזון מתאים.יש לי דוג דה בורדו בת 4 חודשים והיא שוקלת 15 ק"ג. נתתי לה עד היום רויאל קנין רפואי - פאפי early careץ האם זה נחוץ שאני אמישך לתת לה אוכל רפואי? או שאני יכולה לעבור למשהו אחר? תודה רבה.
ענברשלום עינבר.
המזון שכלבתך אוכלת, הינו מזון מומלץ לגורים. וכשמו כן הוא מזון מונע: לתופעות תזונתיות אופייניות לגורים צעירים.
בקרוב, ולפי עיתוי שיקבע הוטרינר, מומלץ לעבור לשלב הבא: "Royal Canin Early Care "Digest & Osteo" במזון זה נאכיל את הכלבה, עד גיל 18 חודשים לפחות. ואז............נראה מה הלאה, בינתיים שחקו הרבה עם הגורה, פנו למאמן כלבים מקצועי לאילוף. ואשמח לשמוע איך היא מתפתחת.למר שמעוני אורי
ברצוני להודות לך על היעוץ היחס הסבלנות והעזרה שהענקת לי עזרת לי המון אתה מדהים מודה לך מכל הלב המשך כך דורית.חתולת הזבל שלי אוהבת ללקק אבקת פודרה שאנו משאירים לפעמים שלא במתכוון מפוזרת על השיש ליד כיור רחצה. הפודרה המסוימת האמורה מכילה בושם לבנדר. להבנתי החתולה ממלאת בכך חוסר בסידן ולכן נתנו לה גבינה לבנה רכה וגם אותה היא מלקקת אך לא מוותרת על הפודרה. מה לעשות בנדון?
מוטישלום מוטי.
צריך למנוע מהחתולה, כל מגע עם חומרים שאינם מזון המיועד לחתולים.מדובר בדפוס התנהגות מיותר.חוסר סידן ניתן לבדוק רק במעבדה.וחתולים אינם יודעים, זה מיתוס ישן.לא ממליץ לתת מוצרי חלב לחתולים בוגרים.!! תן לי תאור מפורט יותר של חתולתכם ואוכל להמליץ לכם, על תזונה מושלמת וטעימה, ממגוון המזונות לחתולים של רויאל קנין.שלום רב
יש לי גורה בת חודשיים מסוג פקינז, אני מאכיל אותה באוכל מזוג פרופלן.
האם יש צורך לתת מזון נוסץ מעבר לאוכל היבש , גבינות ,בצים קשות , עוף ,
ואם כן באיזה תדירות ?
יש שמועות שאם מוסיפים שמן זית לאוכל היבש זה עושה את הפרווה שלהם מבריקה האם זה נכון ?
באיזה גיל מתחלף השיער של גור בשיער בוגר ?
בתודה מראש
ליאורשלום ליאור.
בדרך כלל אין צורך ואפילו מיותר להוסיף את המוצרים שצינתה.
כדאי לא להתיחס לשמועות להתיעץ עם מומחים .......! מזונות איכותיים כרויאל קנין לדוגמה מכילים חלבון הנספג\מתעכל בנצילות של מעל 90% איכות החלבון ותוספים כגון:אומגה 6 ,אבץ, חומצות שומן משמני דגים,שמן בורג'(מצמח הזיפן)ועוד, תורמים ליצירת עור ופרווה בריאים.נכון,גורים נולדים עם "פלומת שער גורית"המתחלפת בהדרגה לשער, תלוי בגזע בסביבות גיל 4 חודשים.גם תהליך זה, דורש המון אנרגיה בצורת מזון איכותי ,עם כל התוספים .וכמו שאמרתי וכתבתי בעבר המזון היבש מורכב כפאזל מחלקים רבים ואין אפשרות ליצור תמונה מדויקת עם חלקים ממקור אחר.בחנויות המחמד ניתן לקבל חוברת הדרכה של רויאל קנין לכלבים בגודל מיני הכוללת מידע רב ושימושי כולל אנליזות מפורטות של מרכיבי המזון ותכונותיהם.רשלום יש לי פיקינז בן חודשיים וחצי ויש לי בעיה איתו הוא לא אוכל לבד אלא רק אם אני מאכילה אותו מה עליי לעשות אשמח עם תענו לי בהקדם דורית.שלום דורית. דיברנו בטלפון אתמול 24.8 אחה"צ. הגדרנו כמויות : לרויאל קנין מיני ג'וניור . מעט סבלנות הכל יסתדר.שלום, יש לי פקינז ננסי לבן בן חודשיים וחצי, לפני 3 ימים קיבלתי אותו מהבעלים שלו שהאכיל אותו בסוג אוכל שנקרא יגאלפקס ומאז שהוא נולד זה האוכל שהוא אכל אתמול האכלתי אותו בסוג אוכל שונה שנקרא פופלן, והוא לא רוצה לאכול את האוכל החדש. מה אני צריכה לעשות? האם להחליף לו את סוג האוכל? ואם כן לאיזה סוג. ,תודה
דוריתשלום דורית.
ברכות לקבלת הגור החדש.כדאי לך, לקרא את השאלה של שחר בר במדור זה מתאריך 14.11.08 ואת תשובתי.
המקרה די דומה למעט גילו של הגור.אני ממליץ כתזונה מתאימה :רויאל קנין מיני ג'וניור. שקיים גם באריזות קטנות של החל מ: 1 ק"ג. המנה היומית תהיה לא יותר מ: 50 גרם ולחלק לפחות ל: 4 מנות! נכון.... כן ....כל כך מעט! אין להשאיר מזון בצלחת בין הארוחות,ואין לתת תוספים כל שהם.
מים טריים זמינים כל היום, חשוב ביותר. בגיל חצי שנה זה משתנה ל : 2 ארוחות ביום כל החיים. הכי חשוב:להכין לגור מקום שקט שישן הרבה שעות וברוב הזמן שנותר לשחק עימו איך?.....כדאי לפנות למאמן כלבים מקצועי.יש לי חתולת רחוב כבת 14.5 מעוקרת לאחרונה ירידה ניכרת המשקל חוסר תאבון - אינה אוכלת את האוכל היבש לפיכך עברתי לאוכל רגיל ואני נותנת לה מה שאוכלים בבית - כבד, עוף בשר - האם תקין?את האוכל הזה היא כן אוכלת, כמו כן אני לא רואה אותה שותה אבל אני מניחה שאם היא אוכלת היא בוודאי שותה - מה צריכת האוכל שלה צריכה להיות? האם להעשיר את האוכל במרכיבים נוספים לציין שהיא מרבית היום ישנה ויוצאת - לדעתי לעשיית צרכים - פעם ביום (אנחנו גרים בבית קרקע כך שאין מאמץ מצידה לצורך כך ) כמו הכנתי לי פינת שינה מרופדת - איך אוכל לדעת אם הפיה מספיק חמה?
הרבה תודה
משה שבילישלום משה שבילי.
חתולה בת 14.5, שיורדת במשקל, מראה סימני חוסר תאבון ולא ניתן לראות את הצואה והשתן. הייתי לוקח לוטרינר לבדיקה לאחר קבלת הממצאים נוכל לתכנן לה תפריט מתאים.שלום רב יש לי כלב בן שנה שמאוד אוהב שאני מערבב לו באוכל כל מיני תוספות.
השאלה שלי אם זה טוב לתת לו גם שמן זית ואם כן באיזה כמות?
והאם יש משהו ספציפי שעלול להזיק לו כתוספת?(כמובן שלא מדובר בשוקולד פירות עצמות וכו')
תודה רבה ויום טוב נוה.שלום נוה.
תוספים למזון יש ללא סוף. ואין מידע רישמי מבוסס על מעקב המוכיח ואת השפעתם על תזונת כלבים או החתולים.בעבר, לפני שנים רבות כאשר המידע היה מועט ורוב המזונות היו דלים, ניתנו תוספות מזון ביתי וקנוי. נכון להיום, אין צורך בכך לעומת זאת, במזונות כמו רויאל קנין: יש הכל, מכל טוב, במינון היומי המתאים וממקורות משובחים ביותר עם ערכי ספיגה מקסימליים.חשוב לציין כי מזון זה מורכב כמו פאזל רב חלקים ואין אפשרות או צורך להכניס לתוכו חלקים ממקור אחר .שלום!
לחתולתי אין שום בעיה לצוד פרפר לילה שחדר לתחומה ולאוכלו! למנוע ממנה או שאין זה מזיק?
ב. מה הדרך הכי טובה להוסיף "דייר" נוסף לבית (חתול זכר קטן) ?ברור לי ש"הדיירת הקבועה" לא תאהב את הרעיון אך איך אוכל לגרום לידידות ביניהם?
תודה רבה ..שלום

א.חתולים הם ציידים מיומנים מלידה.ולא ניתן למנוע את יצר הצייד ואם זה מעסיק מעט את החתול\ה זה מצויין.
לא ידוע לי על בעיות כל שהן מאכילת מזדמנת של פרפרים.
ב.ועוד בענין טריטוריה:החתולים הינם יצורים טריטוריליים מאוד, ובדרך כלל טוב להם להיות לבדם. בטבע הם נפגשים רק לצורך רבייה.חתולים שעוקרו בגיל צעיר בטרם פיתחו הרגלי רביה, נוחים יותר ואין בעיה מיוחדת, לגדל בדירת מגורים רגילה, יותר מחתול אחד.אבל צריך לדאוג ל:2 או יותר ארגזי לחול, ולפחות 2 כלי אוכל ומיים.בביתי, שוכנים בשלום :חתולה ותיקה בת 11 , וחתול בן 7 שנים מטיפוס גדול,שהיגיע היה כבר בן 8 חודשים. המפגש הראשון עבר בשלום וכל אחד מוצא את פינתו. מי שנהנה באמת הם בני הבית האנושיים. בהצלחהשלום,
אמנם הנושא כבר נידון כאן רבות, אבל יש לי כמה שאלות לגבי התזונה של החתול שלי.
החתול הוא בן 9 חודשים ועבר סירוס לפני כחודש.
בהמלצת הוטרינר, הוא מקבל אוכל של רויאל קנין - מסירוס ועד גיל 7.
הנושאים שמטרידים אותי הם אלו:
* האם צריכים לתת לו את המזון לפי הכמויות שמומלצות על האריזה?
* האם יש תדירות כל שהיא שבא מותר לתת לו "פינוקים" - גבינה / נקניק / דגים, או שעדיף להימנע לחלוטין?
* האם יש צורך לגוון לו את המזון כל פרק זמן מסוים?
* המשקל של החתול הוא כ 4 ק"ג. האם זה משקל תקין?
* כמו כן, הוא נמצא כל היום בבית (אנחנו גרים בדירה). האם זה משפיע על אחת מהתשובות?
תודה רבה,
רונהשלום רונה.תודה על שאלותיך, אכן נושאים אלו הינם מענינים ונוגעים לרבים ממגדלי החתולים.
1.אכן לאחר סרוס\עיקור ישנם 'תסריטים' קבועים הניתנים למניעה כגון: השמנה, נטיה לחסימות בדרכי שתן תחתונות, שיניים קבועות המחייבות היגיינת פה משופרת וצורך לעזור לחתול לסלק כדורי שער ממערכת העיכול .ואכן המזון שהוטרינר המליץ לך:רויאל קנין Young Male מסרוס עד 7 שנים הוא המזון המתאים.
2.המינון היומי צריך להיות כזה שבצלחת ישאר תמיד מעט מזון . מומלץ לשים כ:שליש מהכמות בבוקר חתולים אוכלים בדרך כלל: מעט במשך היום, ומעדיפים לישון וזה נורמלי. רוב הכמות תינתן בשעות הערב, חתולים שהם בעל"ח פעילי לילה, נוטים לאכול יותר בשעות אלו. יש לדאוג כמובן למיים טריים בכל שעות היממה.
3.יש להמנע לחלוטין, מכל מיני תוספים שמקורם: במזון ביתי ובעיקר ,להמנע ממוצרי חלב.
4.רק במצבים של מחלות (חס וחלילה) צריך לפעמים לשנות את התזונה בהמלצת הוטרינר.
5.הייתי מעוניין לדעת, באיזה חתול מדובר כי החתול הישראלי המצוי, הוא חתול די קטן שצריך לשקול בבגרותו: עד 4 ק"ג. והנקבות עוד פחות מזה. צריך לזכור כי חתול נורמלי ובריא צריך להיות רזה.
6.חתול שחי רק בבית ,חיו טובים ושקטים בדרך כלל. והוא חשוף פחות מאחרים: לפציעות והדבקויות ממחלות וטפילים. הוא ישן הרבה: 18 שעות במצטבר, וזה נורמלי נא לא להפריע :-) ואם יש חלון עם שמש ונשים שם את הערסל שלו חשוב שישן שם לפעמים.
7.מומלץ לשחק עם החתול במשחקים המדמים 'צייד' עם סמן ליזר או חכה זה יעסיק וישעשע אותו מאוד.
מקוה שעניתי על כל שאלותייך..............שלום יש לי רועה גרמני בת 4 שנים והחלפתי לה את הבונזו לבונזו בון והיא מתחילה לשלשל לי מה צריך לעשות עם זה?
אורישלום אורי.
כדאי לפנות לוטרינר כדי לאבחן את הסיבה לשילשול!שלום
יש לי כלבה מעורבת בת 3 שנים
היא רזה מאוד יכול להיות שזה המבנה גוף?
אם לא מה לתת לה חוץ מדוגלי
דורשלום דור.
נכון ,לפעמים יש כלבים עם מבנה גוף רזה וזה בסדר.ובכלל כלבים שמנים, כמו בני אדם סובלים מבעיות בפרקים,בלב וגם מערכות חיוניות אחרות בגוף מתקשות לתפקד.אני אוהב לראות כלבים רזים ושריריים .אם אדע: מה משקלה של הכלבה או לאיזה גזע היא דומה? נוכל להתאים לה מזון מתאים של רויאל קנין. כתוב לי.קניתי כלב מסוג שאר פאיי מרומניה, כרגע אני נותן לו נוטרו צ'וייס כבש, הוא נורא אוהב, רציתי לדעת אם יש מזון מומלץ יותר שיתאים לו?
הבנתי שהסוג הזה של הכלבים דיי רגישים למזונות...?
זוהרשלום זהר.
נכון,כלבים מגזע 'שאר פאיי': ידועים ככלבים הנוטים גנטית לבעיות בעור ואחרות שאינו נראות. אולם גורמים סביבתיים משתנים נוספים, עלולים להעיק על מערכות הגוף ולהגביר את התופעות לדוגמה: זיהום אויר, קרינת שמש חזקה, אבקת פרחים,אבק, טפילי עור, שאריות מזון בייתי וכו'. בחלק מהמקרים, ניתן לסייע 'ולהרגיע' על ידי מזון מתאים. בעבר, כאשר לא היו מזונות מותאמים לרגישויות או אלרגיות בעור, מקובל היה לתת: מזון על בסיס כבש. אבל מזון כזה צריך להכיל % 30 בשר כבש לפחות! וזה מזון יקר מאוד!. בדוק על האריזה אם אכן זה המצב.אבל לרויאל קנין, יש מזון לשלב שבו אין עדיין אבחנה ואנחנו רוצים למנוע בעיות עור. ממליץ על רויאל קנין Skin& Digest מזון זה שהינו מזון מונע! ועדיין אינו מזון רפואי,ניתן להשיג אצל הוטרינר. וזה חשוב! כי כדאי בעזרתו, תוכל לזהות ולטפל בזמן.שלום,
ברשותי גורה מדהימה של מגזע בולדוג צרפתי , הגורה בת כ9 שבועות ונימצאת אצלנו כשבועיים.
יש לנו בעיה שהיא לא אוכלת כמו שצריך והסבר:
כשהיא הגיעה אלינו קנינו לה מזון יבש לגורים יוקונובה, היא פשוט לא רוצה לאכול אותו גם כשאנו מרטיבים לה אותו .... היא אוכלת ממש קצת כמה פעמים ביום (אני שם לה את האוכל בבוקר בצהרים ובערב כל פעם למשך 20-30 דקות).
החלטו לנסות להחליף לה את האוכל ואת הטעם וקנינו לה מזון יבש בטעם כבש ואורז מסוג נוטרא צוייס.
גם אם האוכל הנ"ל התופעה חוזרת חלילה.
מה אני יכול לעשות היא ניראת לי רזה יחסית לגורים אחרים.
מחכים לתשובה.תודה מראש.
שחרשלום שחר.
כאשר גורה עוברת מחייק אימה, לבית חדש כל חייה משתנים.! וצריך לעזור לה להתמודד. המזון חשוב ביותר, אבל בעדיפות שניה. קודם כל צריך לדאוג למקום נח שבו תוכל לישון שעות רבות 18 לפחות ללא הפרעה בזמן הנותר יש לשחק עימה הרבה עד שתתעייף וגם לטייל מעט, בסביבתה הקרובה והחדשה.ורק 4 פעמים ביום ל:10 דקות היא תראה את האוכל רק יבש!!! כמה?:מעט מאוד לפי המומלץ על השקית. לפעמים המזון אינו מתאים. ממליץ לנסות רויאל קנין מיני ג'וניור.שלום יש לי רועה גרמני בן 8 חודש והוא כרגע אוכל רויאל קנין וגודל יפה
יש לי שאלה על המזון Bosch שהמליצו לי מאוד וגם מחיר טוב!
היתי רוצה לדעת עם זה מתאים לרועה גרמני?
ועם כן אז איזה מהם כי יש כמה ותודה
קובישלום קובי.
אכן רויאל קנין ,היא בחירה נכונה ומתאימה לרועה הגרמני שלך.הגור צריך לאכול מזון גורים עד גיל 15 חודשים.
לא מומלץ לשנות מזון מצויין באחר בגלל מחיר.מחיר לעולם לא יהיה שיקול בבחירת המזון ובהחלט לא בתקופת הגדילה הכל כך רגישה. כשיגיע לגיל הבגרות שהוא: 15 חודש וכ:שבועיים לפני סיום השק נדבר.שלום לכם:
הכלב שלי בן 11 שנים , יש לו בעיית עור כל הסימנים מופיעים- התקרחויות נשירת שיער הוא לא מגרד אבל כשנוגעים לו באיזורים האלה הוא נרתע , טיפלתי בו בסטירואידים ואנטיביוטיקה לא עזר , הוטרינר הציע מזון היפואלרגיני , איזה חברה יותר טובה , הוא הציע לי יוקנובה אבל לא מצאתי בה חוץ מאוכל יבש בלי ביסקויטים או שימורים והכלב שלי רגיל לאוכל ביתי , האם אפשר לערבב לו יותר מסוג אחד של אוכל היפואלרגיני, כי אני חושבת שיהיה כל הזמן רעב אם רק אתן לו אוכל יבש שלא רגיל אליו ובכלל אם יקבל אותו .
אנא עזרתכם
יעקובשלום יעקב.
אסור בשום אופן, להוסיף אוכל ביתי למזון היפואלרגני!!!!!!!!!!!!!!!!.שלום :
האם אפשר לתת לכלב שלי מזון היפואלרגיני משני סוגים כמו יוקנובה וגם ריגל למשל . כי מיוקנובה לא מצאתי אלא אול יבש והכלב שלי לא רגיל אליו ואני חושבת שיהיה כל הזמן רעב לא ביסקויטים ושימורים ( הוא רגיל לאוכל ביתי- והוטרינר ביקש שאחליף את האוכל להיפואלרגיני בגלל העור הרגיש מהמזון) אשמח לעזרתכם בנושא
יעקובשלום יעקב.
אסור בשום אופן, להוסיף שום דבר למזון היפו אלרגני.!!!!«   «הבא   | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...