פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום תזונה לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

החתול סובל מעודף משקל, הכלב מסרב לאכול אוכל יבש והתוכי נשאר רעב כל היום? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

דניאל רובין, מנהל פורום תזונה לחיותמנהל פורום: דניאל רובין

דניאל רובין, יועץ התזונה של רשת זולו, בעלים של מסי וקוקוס.
עבר השתלמויות בתחום התזונה, ומתמחה במיוחד בתחום המזון היבש לפרטים נוספים>>

 

האם כל כלב עם בעיות עור זקוק למזון מיוחד שאפשר לקנות רק אצל וטרינרים?
האם יש אוכל רגיל המתאים לכלב שיש לו קרחות בעור?
הכלב שלי הוא רועה גרמני לא גזעי ויש לו קרחות שמגרדות לו במקומות שונים על הגב
תודה
יריבשלום יריב.כלב עם בעיות הנראות על העור ,זקוק לאיבחון אצל הוטרינר!. ורק הוא יכול על סמך בדיקה יכול לקבוע את הסיבת שיכולה להיות גם אלרגיה.הפתרון.יכול להיות תרופתי ואו תזונתי . לרויאל קנין (יש מספר סוגי מזון תומך תלוי),שניתן לקנות אצל הוטרינר ,ובהשגחתו.שלום יוסי !!
יש לי כלב מסוג פינצ'ר מעורב בן 3 שנים ..לעיתים הוא מקיא לנו בבית קצף צהוב..ממה זה נובע ?? חשוב לציין שאני מאכיל אותו אוכל איכותי שהוא נויטרו צו'יס ..אך לפעמים נותן לו גם אוכל ביתי (לא עצמות) האם זה יכול לנבוע מכך ??
תודה קובישלום יוסי. לא ניתן "לנחש" מבלי לראות ולבדוק מדוע הכלב מקיא מומלץ לפנות לוטרינר !יש לי כלבה חדשה מעורבת שאימצתי בשבוע שעבר.
האם תוכל להמליץ לי על מזון איכותי לכלבים בני שנה וחצי?
תודה
תהלשלום תהל. לרויאל קנין יש מגוון סוגי מזון עשיר . תעבירי לי את תאור הכלבה, (משקל ,גודל, לאיזה גזע היא דומה וכו.) פרטים אלה חיוניים ,להתאמת המזון כדי למנוע נטיות אופיניות כגון: הגיינת פה לקויה ,השמנת יתר ,ובעיות עור הנפוצות בכלבים ,משפיעות לרעה על איכות ואורך חיהן ,אך ניתנות למניעה בקלות על ידי מזון מתאים .אין דרך אחרת לבחירת מזון מתאים !יש לי גור רועה גרמני בן 11 שבועות
לאחר שהוא עושה את צרכיו הוא אוכל את הצואה שלו? מה לעשות, האם זה התנהגות של גור?
רויטלשלום רויטל ממליץ לפנות ליועץ ההתנהגות של אתר זה דר' לורון קרן ,אין ספק שימצא לך הסבר מלומד לתופעה זו.אורי שלום
אני מעוניינת לשלב לכלבתי אוכל מבושל יחד עם מזון הכלבים.
האם תוכל להדריך אותי
תודה נירהנירה שלום.אין למזון מבושל ערך תזונתי הניתן למדידה לכלבים. ויותר מכך מזון ביתי יגרום לכלבתך להיות בררנית חסרת תקנה ויפתח שורה של הפרעות אכילה שלפעמים גורמות למחלות ונזקים בלתי הפיכים!. מזון יבש של רויאל קנין המותאם לגילה וגודלה של כלבתך האהובה יספק לה את כל הצורך התזונתי,יום יום בכמות מדודה ומדויקת. כל סידור אחר איננו מתאים !האם חתולה לאחר המלטה זקוקה למזון או לכמויות השונים מחתולה שאינה מניקה?
דורון לבשלום דורון.מומלץ להגיש לחתולה מניקה, מזון לגורי חתולים: רויאל קנין בייבי קט . וזאת,עד כשבועיים לפחות לאחר עזיבת הגורים. מומלץ ,שגם הגורים מגיל 4-5 שבועות ,יוכלו להגיע לאוכל ולטעום ממנו .כך הם יגמלו מחלב האם ויתפתחו בצורה מיטבית.אין להגביל את כמות האוכל של החתולה האוכלת מספר רב של פעמים ביום לפי הצורך.שלום רב
ברשותי כלבת גולדן מעורבת עם פוינטר בת 3. אומצה על ידי לפני שנה. בחצי השנה הראשונה אכלה רויאל קנין מדיום אדולט ועם הזמן הלכה והשמינה. לאחר כחצי שנה החלו בעיות עור למיניהן ולאחר בדיקה אינטנסיבית בחו"ל המסקנה הייתה שהיא אלרגית כמעט לכל גורם סביבתי. בהמלצת הוטרינר עברה לאוכל היפולארגני אך חוות דעת שניה טענה כי אין כל צורך בכך אך אפשר לתת לה מזון דיאטטי עקב כך שהמשיכה לעלות במשקל.בעקבות תוצאות הבדיקה קיבלה זריקות מיוחדות.
לאחרונה אוכלת יוקנובה אך לא אוהבת כ"כ את האוכל ככל הנראה ומשקלה עומד כיום על 28 ק"ג.
אשמח לקבל המלצות לסוגי מזון מומלצים ,למרות שלא מעט המליצו על הרויאל קנין לייט
תודה רבה
ענבלשלום ענבל.אחת הנטיות הנפוצות בכלבים בשנים האחרונות ,ובמיוחד בקוי הדם של הרטריברים: הינה השמנת יתר. נטיה זו ,הינה בעיקר גנטית.ומועצמת גם כאשר האנרגיה המתקבלת במזון ,נאגרת ולא נצרכת.בעיקר מכיוון שכלב הבית הממוצע ,אינו מבצע פעילות גופנית, ומבלה את רוב זמנו ברביצה משעממת . לא אחת בשיחות בע"פ או דרך מדור ,זה אני ממליץ לבעלי הכלבים :להפעיל אותם ,להפסיק לתת שאריות ושטויות ,ולמנן את המזון היבש במדוייק. אם לא כן : הכלבים מגיעים מהר מאוד "להשמנת יתר" שזאת כבר מחלה! עם כל תוצאות הלוואי כגון בעיות מפרקים ,סוכרת,בעיות לב, בעיות עור וכו' . המלצתי: לשקול את הכלב אחת לחודשיים ,לקבוע משקל מטרה,להאכיל רויאל קנין מדיום לייט במינון מדוייק 2 ארוחות קטנות ביום! (ולא להכנע למבטי התחנונים ) מבטיח לך שהיא תקבל את כל הערכים התזונתיים . מיים טריים ובשפע, והרבה טיולים ארוכים בהליכה מהירה כל יום לכיוון אחר(שיהיה מעניין).גם אם היא זקוקה למזון היפו אלרגני? (הכי קל לדעת ע"י אכילתו לתקופה של לפחות 3 חודשים ) בהשגחת הוטרינר. ושלילת סימנים בעור. אשמח לשמוע איך זה מתקדם .שלום
תודה על התשובה
אני תגברתי בתחליב חלב לגורים וזה לא נתן ממש תשובה לבעיה והייתה לי תמותה גדולה
שאלה נוספת שרציתי לשאול מדוע הכלבה לא מיצרת חלב בכמות מספקת ממש יש לה מעט חלב ורק החזקים מצליחים לינוק.
יש לציין שאני מאכיל את הכלבה במזון גורים של פרופלן שהוא מזון עשיר ונחשב לטוב
הכלבה נראת טוב חוץ מדימום קל שזה היה גם בהמלטה קודמת ככה שנראה לי תקין
בתודה מראש
שלומישלום שלומי.לא ניתן להעריך מדוע היתה תמותה ללא בדיקה של הגורים המתים.כי לא תמיד הבעיה היא תת תזונה.ידוע לי על המלטות מרובות גורים :14 גורים ויותר בגזעים גדולים כמו לברדור או דני שכל הגורים שרדו והתפתחו יפה .זה כל כך מורכב, ומהרבה גורמים. עניין ה"מטרנה"לא ברור לי האם מטרנה לתינוקות אנושיים?שלום
יש לי כלבת רידג'באק שהמליטה 12 גורים בתאריך 11/3הכלבה לא מיצרת מספיק חלב ולכן מתו כמה גורים נתתי מטרנה לגורים וזה לא ממש עזר.
יש לציין שהכלבה נראת בסדר ואני נותן לה תוספות של חלב וביצים
הגורים החזקים נראים טוב ואוכלים.
יש לציין שהיא המליטה בשנה שעברה גם 12 גורים והכל היה תקין
שאלתי האם יש עוד משהו שאני צריך לעשות בכדי שיהיה יותר חלב
אשמח לתשובה שלומישלום שלומי.קשה לחקות את הטבע.מטרנה אינה מתאימה לכלבים כי אם לתינוקות אנושיים שקצב גדילתם שונה.להזכיר לך שגור כלבים נגמל מחלב אם בגיל 8 שבועות . תהליך יצור חלב האם הינו הורמונלי, וחוץ מלתת מזון עשיר אין לך הרבה מה לעשות.מומלץ להניק את הגורים ,בתחליף חלב אם של רויאל קנין .ניתן להשיג אצל הוטרינרים ,או בחנויות למזון לחיות מחמד. את הכלבה חייבים להאכיל במזון גורים עד כחודש לאחר גמילת הגורים. ממליץ להאכיל את הכלבה ברויאל קנין "מקסי ג'וניור ובגיל 5 שבועות, אפשר להציע זאת גם לגורים ,על מנת לגמול את הגורים בתהליך טבעי .זכור כי ערכו התזונתי של חלב האם הולך ופוחת והגורים צריכים אנרגיה כדי להתפתח !!! שתגיע בעיקר מהמזון היבש. חלב פרה לא מומלץ לכלבים בוגרים , ואם מוסיפים ביצים חייבים לבשלן .בהצלחהאבקש המלצתכם לסוג האוכל וכמותו ליום, עבור כלב דני בן 4 שנים, תודה.
אבישלום אבי.דני ענק מומלץ להאכיל ברויאל קנין Great dane . כמות המזון היומית לדוגמה:כלב שמשקלו התקין 60 ק"ג תהייה כ:755 גרם. מומלץ לחלק את הכמות ל: 2 ארוחות ביום . מזון זה מאופיין בין היתר, בכופתית ענקית יחידה מסוגה, המאפשרת לכלב סוף סוף ללעוס, ולא סתם לבלוע ובכך לשפר את הגיינת הפה . ועוד.....אמרתם לי שאני צריכה לתת לכלבה שלי 2 ארוחות ביום אחת בבוקר והשניה בערב
רציתי לדעת באיזה שעות בבוקר ובערב צריך לשים לה את האוכל שלה?וכמה זמן אחרי ששמתי את האוכל צריך להרים אותו?כדי שהיא לא תבוא יותר מאוחר לאכול אותו.

נ.ב
חוץ מזה שרשום על האריזה של המזון של הכלבים איזה כמות אני צריכה להביא לכלבה...
אייך אני ידע בדיוק כמה לשים לה בצלחת?
האם יש צלחות שרשום עליהם את הכמות?
אשמח עם תענו לי!! ותודה על התשובות הקודמות! נופרשלום נופר.מומלץ לתת לכלבה לאכול :בבוקר ובערב, בשעות שנוח לך.
יש לסלק את המזון היבש המיותר לאחר כ:10 דקות. עד לארוחה הבאה אחרי 12 שעות בערך.
בחנות שבה קונים את המזון ,צריך לבקש ולקבל חינם :כוס מדידה. (רויאל קנין מספקת כוסות למי שקונה).היי זאת נופר..
שאלתי אותך שאלות בקשר לכלבה הפינצרית שלי אז ככה:
מה היא אוכלת?
1. מאז שהייתה גורה היא אכלה רק בונזו גורים ולפני חודשיים בערך החלפנו בונזו שמתאים לגיל שלה

בת כמה היא?
2. היא בת שנה וחצישלום נופר.כנראה שמזון זה אינו מתאים.תנסי לקנות לה :מיני אדולט של רויאל קנין .יש אריזות קטנות של 2 ק"ג .תוך כמה ימים תוכלי לראת שינוי . על השקית כתוב כמה גרם!!! לתת ביום ויש לחלק ל: 2 ארוחות קטנות אחת בבוקר והשניה בערב . ואין צורך להכריח אותה "לגמור הכל" אם היא משאירה .הכלבה צריכה לטייל הרבה וכמובן להשאיר לה הרבה מיים טריים. בהצלחה.שלום יש לי לברדור רטריבר בן חודש וחצי ורציתי לשאול מהו האוכל המתאים לו?(בהנחה שאנו רוצים אוכל יחסית זול אך טוב)?
האם בגלל שהוא גור לשים לידו את הקערה של האוכל כל היום או להרגילו ל ארוחות מסודרות(3 פעמים ביום)?
כמו כן קנינו לו שימורי בשר בטעם עוף והודו מאיזה גיל ניתן לו את זה ובאיזה כמות?
שמוליקשלום שמוליק.אין דבר כזה מזון זול וטוב!.אבל יש מזון מתאים או לא מתאים!! גור לברדור בן חודש וחצי, צריך היה להיות אם אימו, לפחות עד גיל 8 שבועות !!!! אבל הוא כבר אצלך ולכן אתה חייב לספק לו את כל ההדרוש לתקופת הגדילה שנמשכת כ: 15 חודשים .קנה לו מזון יבש :רויאל קנין מקסי ג'וניור . בקש בחנות גם את חוברת ההדרכה לכלבים של רויאל קנין וכוס מידה.תציע לו לפחות 4 ארוחות קטנות ביממה, ומיים טריים כל היום .חבל לקנות לגור שימורים ,בד"כ אין לזה ערך תזונתי משמעותי (מכילים בעיקר מים תקרא את התוית) כמובן אסור בשום אופן ,לתת מוצרי חלב פרה או שאריות של אוכל בייתי ! אפילו לא קצת. כמובן יש להגיע לוטרינר לבדיקה וחיסונים בהצלחה.שלום יש לי חתולה רחוב שגידלתי ויש לה עצירות נורא קשה ואין באפשרותי ללכת לויטרינר לעשות חוקן זה המון כסף יש איזשהי דרך טבעית שאני יכולה לעזור לה תודה אשמח לתשובה רפאלהשלום רפאלה.עצירות הינה בהחלט תופעה שיש לטפל בה אצל הוטרינר.אין דרך אחרת .הוטרינר יכול לאבחן את הסיבה .לפעמים, ניתן לפתור את הבעיה:על ידי מזון רפואי "רויאל קנין אוביסיטי" עתיר סיבים . בכל מקרה יש לגשת לוטרינר!!!!!!!!!!.שלום!!!
יש לי כלבה פינצרית..
השאלה שלי היא כזאת...
מה הסיבה שהכלבה שלי רעבה תמיד(כאילו כל האוכל שאנחנו נותנים לה וזה לא מספיק לה אף פעם תמיד היא רוצה עוד) האם זה ביגלל הסוג שלה?
והיא כל הזמן עושה את הצרכים שלה בלי הפסקה (היא רק אוכלת לא משנה מה ושניה אחר כך הולך לעשות את צרכיה)
לפעמים כל כמה דקות היא הולכת לעשות צרכים מהי הסיבה לכך?
אשמח עם תענו לי..תודה!!! נופרשלום נופר .לא אוכל לענות אם לא אדע את הפרטים הבאים:
1.איזה מזון היא אוכלת?
2.בת כמה הכלבה?
3. לגשת לוטרינר לבדיקה בקשר לעשיית הצרכים התכופה!יש לנו לברור בן 3 חודשיים קיבלנו אותה לפני חודש וחצי היה לו אוכל יוקנובה ופרו פלאן ביחד שזה נגמר קנינו דוגלי והוטרינרית אמרה שזה לא אוכל טוב וזה יבלבל אותא מה לעשות איזה אוכל לקחת ואם דוגלי זה חברה טובה? ויש בה חומרים שצריך?
דליהשלום דליה .ללברדור בן 3 חודשים מתאים,ומומלץ להאכיל ב:רויאל קנין מקסי ג'וניור !!! מעכשיו ועד גיל 15 חודש.ושלא ינסו לבלבל אותך . 3 ארוחות קטנות ליום, הכמות כתובה על השק וכן :יש לבקש ולקבל כוס מדידה . אל תהססי לפנות אלי בכל מה שקשור להזנת כלבים! .שלום,
יש לי גור כלבים זכר בן חודשיים בערך וקיבלתי אותו לפני כמה ימים.
ראיתי אותו אוכל סיד מהקירות ואבק.
מה זה אומר? מדוע זה קורה?
תענו לי בבקשה בהקדם האפשרי.
תודה מראש
אושר בנזינושלום אושרי.מדובר כנראה בבעית התנהגות,פנה דרך אתר זה לדר' לורון קרן מומחה להתנהגות .לא יכול להיות שהכלבה שלי פשוט משתעממת מהאוכל זה כבר אותו אוכל חצי שנה. והיא הייתה טורפת אותו עד לפני שבועיים שאני פשוט לא יודע מה קרה היא מסרבת לאכול. בגלל זה גם אין לה הרבה צרכים כמו קודם
ממני שלום רב .לכלבים שיוצאים לטייל, ועושים פעילות לא משעמם .הם יכולים לאכול את אותו המזון, שנים רבות רק חשוב לודא שהוא מתאים !שלום רב
הכלבה שלנו רועה גרמנית מניקה 5 גורים,מקבלת אוכל גורים כמה אוכל לתת לה?
מוטישלום מוטי.אם הכלבה המניקה שלך אוכלת מזון רויאל קנין מקסי ג'וניור : היא צריכה לקבל מזון ללא הגבלה!!!! מומלץ : מהשבוע הרביעי שגם לגורים ,תהייה נגישות למזון .(כדאי להרטיב במעט מים פושרים) כך הם ילמדו לאכול :מזון מוצק ולאט לאט יינקו פחות מהכלבה . ערכו התזונתי של חלב האם הולך ויורד בזמן הגמילה ועד 8 שבועות הם חייבים ללמוד לאכול מזון יבש !. הכלבה יכולה לאכול את השאריות . יש להמשיך לתת לכלבה לאכול ללא הגבלה עד עזיבת הגורים ,ובהתאם למצבה הגופני. יש לאפשר לה לצאת "להתאוורר" בזריזות .בהצלחה.החתולה שלי בזמן האחרון לא אוכלת בכלל מה יכול להיות לה יכול להיות שהיא התקררה?האם לחתול יכול להיות עצירות ?אשמח לתובה תודה! רפאלהשלום רפאלה .למרות השנים הרבות והידע הרב, אין ביכולתי לתת פתרון קסם. אם וכך נראה, שזה מדאיג אותך. נא לגשת ללא דיחוי לוטרינר!!!!«   «הבא   | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...