פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

רפואת עיניים לחיות

+ הוספת הודעה

הכלבה מבוגרת ואינה רואה כראוי ולחתול מתפתח קטרקט? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד

ד"ר חוי צרפתי הינה בוגרת האוניברסיטה העברית, קורס מתקדם ברפואת עיניים וטרינרית והשתלמות בנושא בארה"ב. מתמחה של הרויאל קולג' (הקולג' המלכותי הבריטי) באופטלמולוגיה וטרינרית ויועצת לבעיות עיניים. לפרטים נוספים>>

 

שלום,יש לי רועה בלגי מלינואה בן 3 חודשים, לקחנו אותו לסבתא שלנו, וגם לסבתא שלנו יש כלב בן 5 שנים, והוא שרט את הכלב שלנו מעל העין, החתך עמוק ,מה צריך לעשות???
נ.ב הכלב שלי לא אוכל ולא שותה הוא נמצא בטראומה ואין לו ביטחון אין לו חשק לזוז מה עושים?
שליושלום יש לי כלב צ׳וואווה קטן גיזעי,והוא מאוד מפריש בעיניים אמר לנו וטרינר שזוהי בעיה בגזע, ועכשיו גיליתי שי טיפות עיניים כריסטל אייז רציתי לדעת איך שמים אותם?
רוניזו אכן בעיה מוכרת בגזעים קטנים, אך זאת לא באמת בעיה רפואית, אלא קוסמטית בלבד, שלא צריכה להטריד אתכם. אני לא מכירה את הטיפות עיניים האלו, אך צפוי ששום דבר לא באמת יעזור לזהיש לי כלב מסוג שיצו. בשעות האחרונות העין שלו מעט סגורה ונראה שקשה לו לפקוח אותה לאורך זמן.מה יכולה להיות הסיבה ?ומה אפשר לעשות על מנת לעזור לו?האם זו דלקת עיניים?
שרוןשלום שרון, את צריכה לקחת אותו בהקדם לוטרינר. עין סגורה מצביעה על כאבים, הדבר יכול לנבוע מדברים רבים, והטיפול בהם רצוי שיהיה מהירשלום רב
ברשותי 5 חתולים שאספתי מהרחוב כשהיו במצב סופני.רובם עים נכות קלה..ישנו חתול עיוור.שלאחרונה אמצתי..הוא משתמש בחושים שלו בצורה מדהימה יש להגיד שהוא עירני ופעיל יותר מכולם. אבל ישנה בעיה קטנה: מתוך כל עין יש הפרשה של נוזל ומוגלה. כל כמה שעות וזה מתמשך מאז שהבאתי אותו הביתה.זה כמעט שנה אני תמיד מנקה כל הזמן..וכמובן לההפרשות יש ריח לא נעים מהעיניים...יש ברשותי.. חתול אחר שהצלחתי להציל לו ..רק עין אחת..ובזמנו סגרו את העין השניה .ושם תמיד יש הפרשה של מוגלה..וריח לא נעים .
מחור קטם שלא נסגר היטב. אני פניתי בשאלה לאתר כי אין באפשרותי ללכת שוב לוטרינר מומחה. בתשלום בעקבות נכות אשמח מאוד לתשובה אם יש כזאת
דויד


ושבוע טוב לכל האנשים הטובים
לעזרה בנושא החתוליםשלום דוד, הבעיה להפרשות שאתה מתאר הוא ניקוי ארובת העיניים משרידי העיניים שנשארו וסגירת העפעפיים בצורה הרמטית. (בניתוח כמובן) לא צריכה להיות הפרשה מהעין אחרי סגירה. ישנן עמותות שמבצעות את הניתוח הזה במחירים מופחתים משמעותיתשלום , יש לי גורת פומרני ןבת חודש ימים ,
היא עדיין לא מחוסנת . יש לה ורידים אדומים והרבה
בעיניים , היא מתנהגת רגיל מלאת אנרגיות אוכלת ושותה
ועושה צרכים כמו שצריך ,
אין סימנים שמראים שהיא לא מרגישה טוב
אבל בכל זאת זה נורא מדאיג אותי ..
אשמח אם תעזרי לי להבין מה הורידים האלה ואם
אני אמורה להתחיל לדאוג ...
תודה מראש , אנסטסיה ;)שלום אנסטסיה, יתכן שזה נורמלי, אך אם זה מדאיג אותך רצוי שתתיעצי עם הוטרינר שלך. יתכן ומדובר בדלקת עינייםשלום,
יש לי כלב פקינז קטן, ושלשום הוא הותקף על ידי רועה גרמני, שתפס אותו בגב וטלטל אותו כהוגן עד שהצלחנו לחלצו (כנראה הוא לא נשך, ואין דימום על גופו). אחרי זה ראינו שיש לו בעין אחת מסביב לאישון צבע אדום כהה הופיע, כאילו דימום שנראה שהקיף את כל האישון עד עכשיו. בנוסף היום שמנו לב שהוא התנפח בגופו (בטן וגב) ואנחנו מפחדים מדימום פנימי. מלבד זה הוא זז לאט כאילו עדיין בטראומה אבל עושה את צרכיו אוכל ומגיב.
האם זה מסוכן?
גיאאם יש פגיעה פנימית, כן, זה מסוכן. אם יש פגיעה לעין עצמה אז זה מסוכן לעין. אם זה רק שטף דם חיצוני, אז זה לא מסוכן, זה יעבורהיי,
יש לי 2 צ'ינצ'ילות..אמא ובת
לפני כמה שנים האמא ניסתה להרוג את הבת ומצאתי אותה פצועה ומיד הפרדתי ביניהן וכיום הן חיות בכלובים נפרדים.
לפני כמה ימים ראיתי שהעין של הבת מתחילה להיות בהירה יותר קצת. השאלה שלי היא האם זה סימן לעיוורון שמתחיל? כי כבר היייתה לי גורה אחת שעין אחת שלה הייתה בהירה ממש.
וגם, כל הזמן שאני חוזרת הביתה מהבסיס מופיע אצל הבת בעיניים מעין חומר לבן כזה כמו לכלוכי עיניים רק בתוך העין ואני כל פעם מנקה לה את זה וזה חוזר..מה עושים?
תודה מראש, דוריתלגבי העכירות בעין- יתכן ומדובר בדלקת , או בקטרקט, קשה לומר ללא בדיקה. כנ"ל לגבי ההפרשותשלום יש לי שאלה ואנחנו בבית מאוד מתלבטים הכלב שלי מסוג פיקנז בן 14 יש לו תשתית בעיינים ב2 העיינים והציעו לנו שיעבור ניתוח להוצאת העיינים. הבעיה שאמרו לנו שזה יכול לקחת סיכון והוא יכול למות אנחנו בדיכאון לא יודעים מה לעשות!!! הוא גם סובל בגלל העיינים אבל בסך הכל הוא כלב שמח
לירוןלא הבנתי מה המחלה בעיניים ממנו הוא סובל. בכל מקרה הסיכון למוות בהרדמה הוא מאוד מאוד קטן. אם הוא סובל מהעיניים ואין פתרון תרופתי, הפתרון שהציעו לכם הוא נכוןשלום רב,
ברשותי צ׳ינצ׳ילה זכר בן 5 אותו אני מגדלת עם עוד חבר מאז שהם גורים.
הצ׳ינצ׳ילה המדוברת מעולם לא היתה חולה. לפני יומיים הבחנתי בדלקת חמורה בעין השמאלית ונגשתי בדחיפות לווטרינר מומחה.
הוא הסביר שהמצב חמור ונתן לי טיפות (וולטרן ופנימיקסין) לטיפול.
הרופא מקסים אבל אשמח לעוד חוות דעת.
התחלתי את הטיפול לפני קצת יותר מ24 שעות. מאז חלה הדרדרות בנשימה של צ׳ילו ,נראה כי האף מפריש נוזלים והוא נאלץ לנשום מהפה במאמץ (הרופא אמר שזו תופעת לוואי של הטיפות).
למרות שהוסבר לי שההחלמה אינה מהירה אינני רואה שום שיפור, רק החמרה והעיניים מפרישות מוגלה כל הזמן.
הדבר החמור ביותר- הוא אינו אוכל ושותה יותר מיממה(!!) ולפי התנהלותו אינו רואה.
מה עליי לעשות? מהו הזמן הסביר שהוא יכול להמשיך ללא מים ומזון מבלי שהעניין יהיה בגדר התעללות? כלומר, מתי עליי להקבל החלטה להפסקת הטיפול ובמידת הצורך בהרדמת הצ׳ינצ׳ילה היקרה שלי?
לעזרתכם אודה,
מיטל. (ושתהיה שנה טובה ובריאה)
מיטלשלום מיטל, האם התייעצת עם וטרינר כללי או וטרינר המתמחה ב"חיות אקזוטיות"? יתכן ומדובר במחלה כללית שגורמת לבעיה בעיניים, או שהבעיה בעיניים גורמת לכאבים ולכן הצינצילה לא אוכל ושותה, קשה לי לומר לך ללא בדיקה . אני מציעה לפנות לוטרינר שמתמחה בחיות אקזוטיות, ובמידת הצורך גם ברופא עינייםשלום יש לי כלב פיקנז בן 13+ עיוור בשני עיניו ואתמול הוא פצע את עצמו בעין והתחיל לרדת לו דם בשעות המאוחרות של הלילה..... השאלה שלי חייבים לנתח אותו...? ומה המחיר...?
סיווןצריך לבדוק את הכלב כדי להחליט אם חייבים לנתח ומה הניתוח שצריך לבצעשלום לך

היום, לאחר ששניים משלושת כלביי שיחקו בחוץ הבחנתי שלאחד הכלבים האישון עלה למעלה
לאחר שחרשתי את האינטרנט כדי למצוא תשובה לשאלה מה קרה לו ולא מצאתי
הלכתי לבדוק מה קורה איתו כשאז הבחנתי שהאישון השני גם מתחיל לעלות למעלה
מתחת לאישון יש הרבה אדום
טלשלום טל, לדעתי התיאור מתאים לעליה של העפעף השלישי למעלה, כך שהוא מסתיר חלק מהאישון. אם זה לא עבר עד עכשיו, כדאי לבדוק את זה אצל וטרינר. לעיתים זה מעיד על כאב בעין, שקשור לכיב בעין, גוף זר או בעיות אחרותשלום דוקטור,לפני כמה ימים קנינו כלב חדש מסוג שפיץ יפני,הוא בן שבעה שבועות ולאחר כמה זמן שהיה אצלנו, התחילו להיות לו מן ״שקים״ אדומים-חומים מתחת לעיניים (לא ממש גדולים) רציתי לדעת ממה זה נובע? האם זה מסוכן? והאם זה ניתן לטיפול?
תודה רבה. אלהיתכן ומדובר בתופעה הקרויה "צרי איי"- cherry eye. תוכלי לחפש את זה באינטרנט לראות אם מדובר באותה תופעה. במידה וכן, יש צורך בניתוח תיקוןשלום,
יש לי כלבה מעורבת בגודל קטן בת 12. מטופלת בציקלוספורין בשתי העיניים בגלל מיעוט דמעות. לאחרונה שמתי לב שאישון אחד תמיד גדול מהשני. מה יכולה להיות הסיבה לכך?
תודה איריתשלום אירית, צריך לבדוק את זה. לעיתים זה פשוט עניין של גיל, לעיתים זה אומר יש בעיה בעין, כמו לחץ גבוה בעין, בעיות ברשתית ועודשלום , יש לי כלבת שיצו גזעית בת 3 בערך , היא סובלת די הרבה מדלקות עיניים אבל כל הזמן אנחנו מנקים לה וגוזרים את השיערות שמפריעות לה . היום שבאתי לנקות לה שמתי לב שעין אחת שלה רגילה ועל העין השניה יש כמו קרום לבן כזה ששינה לה את העין לכחול כהה , כמובן שאני אקח אותה לווטרינר שמעתי על הרבה מקרים כאלה שגרמו לכלב להיות עיוור , זה משהו שיכול לעבור לה ?
טלשלום טל, זה בהחלט מצדיק בדיקה וטרינרית. אני מניחה שעם אבחון וטיפול נכון זה יכול לעזורשלום
יש לי כלב צ'יוואווה. והבנתי שהם סובלים מדלקות עיניים. האם אפשר למרוח לו פשוט משחת סינטומצין כמו של בני אדם? 3% או 5%? איך מורחים?
תודה שוןאין צורך למרוח משחה אם אין בעיה עכשווית. אם תהיה בעיה או דלקת בעין יש לפנות לוטרינריש לי כלבה בת חודש ופתאום נוצר לה כמו דימום פיני מסביב לעין מה עושים?
חןאם לא עבר עד עכשיו אני ממליצה לקחת אותה לוטרינר. לא ניתן לעזור לך כאן דרך הפורוםשלום רב.
הצ'ינצ'ילה שלי המליטה השבוע, ואחד הגורים לא מצליח לפתוח את העין כמו שצריך. לפני כיומיים העין שלו נדבקה, ופתחנו אותה לאחר שטיפטפנו לו טיפה של טיפות עיניים. בנוסף, על האף שלו יש גלד, כאילו נתנו לו ביסים קטנים (ראיתי שני גורים רבים בינהם, לא בטוחה איזה מהם...).
רציתי לדעת, איך אפשר לטפל הן בעין והן בגלד, והאם צריך לקחת אותו לבדיקה אם לא עובר, ואם כן מתי.
אני מפחדת שהוא יהיה עיוור.
תודה רבה! אליסאם יש לך משחת סינטומיצין אז שימי בעין. אם לא יהיה שיפור צריך לגשת לוטרינרשלום ותודה מראש,
אישתי ואני מטפלים בגורה של חתולת רחוב שחיה ליד הבית שלנו להערכתי בת חודש וחצי חודשיים, לפני שבועיים שלושה ראינו שהעיניים של הגורה נפוחות ואדומות בצורה חמורה ביותר שאלתי את הוטרינר מה לעשות והוא נתן לי משחה בשם אוקסיטטרציקלין - טרמיצין וביקש לשים לה פעמיים ביום, מאז אנחנו מורחים לה בין פעם לפעמיים ביום ומאכילים אותה והמצב השתפר, הנפיחות ירדה והעיניים הפכו לכחולות יותר ואין ספק שהיא רואה כי היא רודפת אחריי זבובים ומשחקת עם הגורים האחרים אבל עדיין לא רואים בבירור את האישונים שלה, היום ראינו שיוצאות לה הפרשות מהעין ויש גם בקרנית עצמה מין בליטה מתוך העין כאילו העין מנסה להפריש דרך הקרנית ובעין השניה יוצא נוזל אדמדם דרך הקרנית. השאלה שלי היא האם ההפרשות מהעין סימן חיובי או הדרדרות במצב?
צחשלום צח קשה לי להבין בדיוק מה קורה שם בעין. לא צריכות להיות הפרשות, והקרנית צריכה להיות חלקה. אני ממליצה לפנות שוב לוטרינרלחתולת רחוב שאני מאכילה יש הפרשה כהה מסביב לעיניים ועין אחת שלה מעט סגורה אבל לא דבוקה (כאילו משהו מציק) ויש לה הפרשות שקופות ולפעמים גם מעט הפרשה בהירה - זה לא נראה כמו דלקת עיניים רגילה הלחמית לא נפוחה והעין לא נדבקת ועפעף שלישי לא בולט היא גם נשמעת מעט מצוננת למרות שאין אף סימן לזה - היא לא מתעטשת לא נוזלת לה נזלת היא לא משתעלת וחוש הריח שלה בסדר גמור ..כשהיא אוכלת היא מריירת הרבה ומשאירה סימן רוק גדול מסביב לאוכל היבש.. היא מבוגרת ובהירה בצבע לבן אפרסק..חוץ מזה היא נחמדה ובמצב טוב משחקת מתרוצצת אבל אין שום סיכוי שתתן לי לשים לה משחה בעיין..לעומת זאת טיפול בכדורים יש מצב להחביא לה באוכל רטוב..אני לא רוצה כרגע לקחת אותה לוטרינר כי היא חדשה פה ולקח לי הרבה זמן לשכנע אותה לבוא לאכול אצלי ולא רוצה שהיא תלחץ ותעלם לי - כשהיא הגיע לפה היא היתה רזה ומוזנחת וקצת מיובשת ואני לא רוצה שמצבה ידרדר בגלל לכידה לוטרינר כל עוד אין בעיה אקוטית
אוריתשלום אורית, לצערי התשובה שלי היא שצריך לבדוק את העין כדי לבדוק מה קורה שם. את יכולה לנסות טיפול אנטיביוטי שתוסיפי לאוכל, ואם זה לא עוזר אז לגשת לטיפול בכל זאת אצל וטרינר. כדי לתת לה אנטיביוטיקה תצטרכי לגשת לוטרינר שיתן לך אותה, או מרשם. ותצטרכי גם למצוא וטרינר שיסכים לכך, כי לא אחד יסכים לרשום אנטיביוטיקה ללא בדיקה. לגבי הריור מהפה- כנראה שיש לה בעיית שיניים, אולי שן שצריכה עקירה. כל הכבוד לך על הטיפול בה והאכפתיות, ואני מקווה שבעוד זמן קצר תוכלי לקחת אותה לוטרינרשלום, לפני שבוע וחצי הצלתי חתולת רחוב בת חודש על כביש כאשר עורב ניסה לתקוף אותה וגיליתי שהיא סובלת מהרפס, הוטרינר נתן לי תרופות ואנטיביוטיקות לעיניים ולכיבים בפה.
אחרי שבוע וחצי ראינו שיפור בעין שמאל של החתולה אבל עין ימין עדיין מכוסה בשכבה אדומה (כנראה עפעף שלישי). הוטרינר החליף לי אנטיביוטיקה לעין ואמר שאם תוך שבוע זה לא יעבור לה אז צריך להוציא לה את העין.
בהתחלה חשבנו שאולי העורב הוציא לה את העין אבל בוודאות אני יכולה להגיד שאני רואה שיש משהו שמסתתר מאחורי השכבה האדומה..

האם הטיפול היחיד זה באמת רק ניתוח להסרת העין? אין ניתוח או טיפול להסרת השכבה האדומה? אני ממש רוצה להציל אותהשלום ליטל, אני מעריכה את האכפתיות והמסירות. אך ללא בדיקה לא אוכל לומר לך מה קורה בעין הזו ואם ניתן להציל אותה«   «הבא   | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 | 39 | 38 | 37 | 36 | 35 | 34 | 33 | 32 | 31 | 30 | 29 | 28    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...