פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

רפואת עיניים לחיות

+ הוספת הודעה

הכלבה מבוגרת ואינה רואה כראוי ולחתול מתפתח קטרקט? פתרונות לבעיות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד

ד"ר חוי צרפתי הינה בוגרת האוניברסיטה העברית, קורס מתקדם ברפואת עיניים וטרינרית והשתלמות בנושא בארה"ב. מתמחה של הרויאל קולג' (הקולג' המלכותי הבריטי) באופטלמולוגיה וטרינרית ויועצת לבעיות עיניים. לפרטים נוספים>>

 

שלום ד"ר צרפתי נשמח אם תוכלי לייעץ לנו, העניין הוא כזה יש לנו כלבה מדהימה מסוג פאג סיני בשם מייקי, העניין הוא שבזמן האחרון היא מתגרדת סביב העיינים ואח"כ או לפני מלקקת את כפות הרגליים. קראנו מאמר באינטרנט שהתסמינים נראים כמו מחלת עיניים מחוסר דמעות הגורמת עם השנים לעיוורון.בשם pigmentary keratitis
האם תוכלי לומר מה התסמינים למחלה ? האם יש טיפול מונע? ומה כדאי לעשות? תודה מראש
שני ורוןשלום שני ורון
המחלה שאתם מתכוונים אליה קרויה keratoconjuctivities sicca או בקיצור KCS, אשר באופן משני מביאה ל-pigmentary keratitis, כלומר- להצטברות פיגמנט על הקרנית
המחלה נגרמת מבעיה בייצור החלק המימי של הדמעות על-יד בלוטות הדמעות. הדמעות מזינות ומרטיבות את הקרנית, אשר חסרה בכלי דם. כאשר יש מחסור בדמעות מופיעים הסימנים הבאים: הפרשות צמיגות הדבוקות לקרנית ולעפעפיים, עין אדומה, יתכנו כיבים בקרנית, ובמשך הזמן מצטבר פיגמנט חום על הקרנית המסתיר את שדה הראיה.
האבחון אינו פשוט ביותר- ע"י מדידת קצב יצור הדמעות הלוקח דקה אחת!!
ניתן לקרוא בעברית על המחלה באתר eyes.co.il בפינה של מחלות עיניים של חיות

אני ממליצה שהכלבה תבדק ע"י וטרינר, יתכן כי מדובר בבעיה זו או אחרת.


בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום.רציתי לשאול לגבי כלב מסוג לברדור מעורב עם זאב.הכלב בן שמונה וחצי וסובל מקטרקט בשני העינים.הוא גם סובל לעיתים במיוחד בחדשי הקיץ מדימום מהאף כאשר הדימום נמשך במשך זמן רב בכל מקרה.הכלב אוכל טוב ומתנהג למופת.הוא רגוע ולא עצבני.רק מתקשה בראייה .
שאלתי היא האם אפשר לשפר את מצב העינים שלו או אין מה לעשות?
תודה על תשומת הלב|
יוסי
שלום יוסי,

אפשר לשקול ניתוח קטרקט, אשר בו מוציאים את העדשה העכורה (קטרקט) ומאפשרים ראיה טובה יותר. סיכויי הניתוח הם כ- 70% ומבצעים אותו כאשר הכלב מתקשה מאוד בראיה כך שנפגעת איכות חייו. הניתוח כרוך בטיפול מסור בתרופות לפני ואחרי הניתוח ויש צורך בשיתוף פעולה של הכלב.
במידה ואתה מעוניין, אני ממליצה שתפנה לביה"ח הוטרינרי בבית-דגן, בו מתבצע הניתוח.


בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודהי ד"ר ,
רוקי שלי הוא גולדן בן שנה. בכל בוקר אני מוצא אותו עם הפרשות בעיניים. אני מנגב לו וזה כמעט לא חוזר במהלך היום. עיקר ההפרשות הם כאמור בבוקר.
האם הפרשות אלו הם נורמליות?
שיהי שי,
אם מדובר במעט הפרשות, כמו שלנו שי בבוקר, הרי שזה נורמלי. אם מעבר לכך, כדאי שהטרינר יבדוק.


בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודהאם לכלבים יש קורקבן(פופיק)?
אדי כלבנו האהוב הוא בן 5 חודשים,ותהינו איפה הפופיק שלו? קראתי בספר שיש לו אבל אני לא מוצא אותו.
אדי אומץ מ"תנו לחיות" במצב ירוד מאד,כשעינו השמאלית עיורת ונפוחה מאד.ילדים התעללו באדי ובאחיו לשגר.פרופסור בן יצחק מביה"ח בבית דגן קבע ששטף דם דחף את העין וניתק את עצבי הראיה. אדי החלים והתאושש אך העין עדיין נפוחה וגדולה מחברתה.הפגם הוא קוסמטי בלבד.אדי מסתדר מצוין ושובב גדול אבל לפעמים הוא נחבט בעין וזה מכאיב לו.
האם יש דרך להקל על העין של אדי או שצריך לחכות שיגדל?
בתודה וברכה, אדם רייק
שלום אדם,

אם העין עיוורת, אין מה לעשות. כדאי לוודא שלא מדובר בגלאוקומה- לחץ תוך עיני גבוה הגורם לגלגל עין גדול. צריך גם לודא שהכלב מסוגל לסגור לגמרי את העפעפיים בזמן מצמוץ ובזמן שינה. אם לא, העין עלולה להתייבש והקרנית עלולה להפגע. פגיעה בקרנית וגלאוקומה הם מצבים כואבים, גם אם הכלב שלך לא מראה סימני כאב. אני ממליצה מאוד שתפנה שוב לפרופ' כדי שיבדוק שוב. אם העין מאוד גדולה ועלולה להפצע, יתכן שכדאי אולי להוציא אותה, במילא הכלב לא משתמש בה והוא לא אכפת לו וכך תוכל למנוע בעיות.

לגבי הפופיק- הוא נמצא בבטן בקו האמצע, הוא נראה כבליטה קטנה (ולא כשקערורית כמו אצלינו)

ברצוני להביע את ההערכתי על-כך שאמצתם כלב שידעתם מראש כי הוא עיוור בעין אחת. אני בטוה שתהיו לו בעלים מסורים.בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום רב,
יש לי לברדור מעורב כבן 10 , הכלב סובל מאלרגיה בעור
שמתבטאת בגרד ופצעים על העור , בד"כ רק בעונת הקיץ.

לפני כחודשיים עין שמאל שלו האדימה מאוד ( בלחמית)
והיו גם הפרשות צמיגיות בצבע אפור. הטיפול שנתתי לו הוא משחת היקוצין, אחרי 10 ימים לא חל שיפור והווטרינר נתן לו משחת רציקלין וכדורי אנטיביוטיקה דוקסילין ל- 10 ימים. גם הטיפול הזה לא עזר בכלל,
וגם העין השניה האדימה ואז קיבלנו טיפות סילוקסן. שוב, השיפור לא היה משמעותי ואחרי כחודש של הטיפול הנ"ל לקחתי את כלבי לבי"ח הוטרינרי למומחה עיניים שנתן לנו טיפול משולב של טיפות סילוקסן וטיפות קורטיזון. לצערי, העין עדיין אדומה, אמנם פחות וגם
ההפרשות התמעטו. במקביל, התפתחה אצל הכלב דלקת אוזניים חריפה. שאלתי היא - האם יתכן שכל הסימפטומים האלה נגרמו מאלרגיה כלשהיא ? והאם לוקח כל כך הרבה זמן להחלמה של העין ?
בתודה מראש, סליחה על התיאור הארוך , רינתשלום רינת

אכן יתכן כי מדובר באלרגיה, אשר הטיפול בה הוא ע"י סטרואידים (קורטיזול). צריך לראות שיפור תוך מס' ימים. יתכן כי יש כאן משהו נוסף. אני מממליצה לחזור לביה"ח לרופא עיניים,שיעריך אך השיפור לאחר הטיפול ובמידת הצורך ימשיך באבחון ובטיפול.


בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודאני מגדלת אוגרים.
יש לי אוגר זכר שלעיתים אני מוצאת אותו כאשר הוא יוצא מביתו עם עין אחת סגורה ואחת פתוחה.
סביב העין נראה כי השיער דבוק מעט אך לא נראית שום הפרשה.
לרוב אני מרטיבה מעט את האזור ועוזרת לו לפתוח את העין. האם זו דלקת? מה ניתן לעשות בעניין.
אודה לך על עזרתך.
בתודה אושרת.שלום אושרת
נראה כי מדובר בדלקת עיניים קלה, מומלץ לפנות לוטרינר שיתן טיפול מתאים.

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום,
יש לי כלבת טרייר מעורבת. לכלבה הפרשות בצידי העיניים באופן תמידי. עיניה אינם אדומות.
אני נוהגת לספר לה את השיער בצידי העיניים אחת לשלושה שבועות חודש על מנת למנוע הצטברות ההפרשה.
האם עלי לחשוש או שמדובר בהפרשה נורמלית מהעיניים לסוג זה של כלבים.
מירבשלום מירב,

אם העיניים אינם אדומות ולא נראה כי הדבר מפריע לכלבה, הרי שנראה לי שאין מה לחשוש, וכנראה מדובר בדמעות שמתנקזות החוצה מהעין. בכל זאת הייתי ממליצה על ביקור את הוטרינר שיבדוק שלא מדובר בשערות או ריסים המגרים את העין

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום לך דר'
יש לי כלב פינצ'ר, מעורב, בן 3. מאז שהוא אצלי
( מגיל חודש, בערך ), יש לו משהו כמו "האפלה", בתוך האישונים, בעיניים. כשמסתכלים עליו באור, נראה כאילו, שיש לו אישונים בצבע כסף. הוטרינר שלי, עשה לו בדיקות דם, לבדוק, ואמר שהוא "או בתחילת, או בסופה של מחלת כבד כלשהי", ולא נתן לי תרופה, לשפר את המצב. שאלותי הן: האם לבעיות כבד, יש השלכות לעיניים? יכול להיות שלכלב שלי יש "קטראקט"? לאחרונה, מצבו החמיר לדעתי. הוא לא רואה עמודים, ומפחד לרדת מדרגות, כי הוא לא מעריך נכון את הגובה, ומפחד ליפול. איזה טיפול יש לעשות, על מנת שהוא יראה יותר טוב? והכי חשוב, היום: באיזה סכום, פחות או יותר, מדובר?
תודה לך על תשומת הלב.שלום לך,

לבעיות כבד אכן יש השלכות על העיניים, כמו למחלות רבות אחרות. איני בטוחה שבכך מדובר במקרה זה. מבלי לבדוק את כלבך, יתכן כי התיאור שלך תואם את התיאור של קטרקט. קטרקט הינו עכירות של העדשה, עד למצב של עדשה אטומה כך שהכלב מתפקד כעיוור. במקרים של עיוורון ניתן להציע ניתוח. איני יודעת את מחירו המדוייק של הניתוח, אשר מתבצע בביה"ח הוטרינרי בבית-דגן, אך סביר שמדובר ביותר מ-1000 ש"ח.
אך ראשית עליך לקבל אבחון מדוייק של מצב העיניים ומדוע כלבך מתחיל להתעוור.


בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום לך,
יש לי שאלה קטנה לגבי הכלבה שלי ואני מקווה שתוכלי לעזור לי..(:
יש לי גורת כלבים מסוג צ'יוואווה בת 3 חודשים.
לפעמים יש לה מתחת לעיניים ממש רטוב, כאילו היא בוכה,
יש לה את התופעה הזאת רוב הזמן, ולפני כמה ימים התחלתי לשים לה טיפות עיניים סטריליות בעיניים אבל זה לא מפסיק לה... האמת שזה גם לא נראה לי דלקת עיניים או משהו כזה, אבל אני ממש רוצה לדעת מה זה? האם זה ייתכן שהיא בוכה לפעמים?
אני מודה לך מאוד על תשובך...
שירן מהצפון
שלום שירן מהצפון,
כלבתך אינה בוכה, משום שכלבים (כמו חיות אחרות) אינם בוכים. הרטיבות שאת רואה הינה דמעות אשר נשפכות החוצה מעין. דמעות נוצרות כל הזמן ומתנקזות החוצה מהעין דרך פתח מיוחד המצוי בעפעף. שתי סיבות עיקריות לרטיבות מתחת לעין: או שפתח זה או הצינור שמוביל ממנו צרים או סתומים, או שמשהו מגרה כל הזמן את העין, כמו שערה או ריס למשל, וגורמים לייצור דמעות עודף. בכלבה שלך יתכן מאוד שמדובר בסיבה הראשונה, ואין צורך לטפל בכך, אלא אם כן את רואה שמתפתחת דלקת עיניים או חוסר נוחות בעין.

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום רב!
אני מגדל מזה כשנתיים כלב מגזע הפאג , לפני כחודשיים החלו אצלו הפרשות מוגברות של נוזל סמיך וצמיגי מהעין , הוטרינר שלו עשה צביעה לעין ונראו שפשופים קלים בשתי העינים , הכלב קיבל משחה אנטיביוטית שאכן עזרה , אך התופעה חוזרת כל שבועיים שלושה והכלב מתגרד נורא בעיניים - האם הדבר נורמלי (מפאת עיניו הגדולות)? להמשיך כל שבועיים שלושה לשים משחה אנטיביוטית? זה לא יעשה נזק? האם את מכירה טיפול יותר תמידי לבעיה מסוג זה?
ליאור
שלום ליאור,
נראה לי כי למעשה לא נמצאה הבעיה שגורמת להפרשות עיניים אצל כלבך. אם אכן יש שפשופים או שריטות על הקרנית, יש למצוא את הסיבה לכך. לעיתים מדובר בבעיה במבנה של העפעף או בריסים היוצאים מגבול העפעף, פונים לכיוון העין ומגרים את הקרנית. לכל אלו יש טיפול. טיפול במשחה אנטיביוטית סביר כי ישפר את המצב, אך כשמפסיקים אותו הבעיה חוזרת, אלא אם כן סולק הגורם הראשוני. לכן יש לבצע בדיקת עיניים יסודית יותר.בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום,
יש לי בולדוג אנגלי בן 5 חודשים שעבר לפני כחודש ניתוח בעין בגלל "CHERRY EYE".
האם התופעה יכולה לחזור באותה עין, בעין אחרת?
לפני מה שהבנתי מהמנתח הוא תפר את הבלוטה לאיזו עצם...
בכלל, האם התופעה מסוכנת?
תודה אלדישלום אלדי,

cherry eye הינה תופעה המתארת תזוזה מהמקום של בלוטת הדמעות של העין המצויה בעפעף השלישי. בד"כ הבלוטה מקובעת היטב בבסיס העפעף ולא רואים אותה. בכלבים צעירים לעיתים הליגמנט שמחזיק את הבלוטה למקום רפוי ולכן הבלוטה "עולה למעלה" ונראית כמו דובדבן ומכאן השם.
בלוטת הדמעות של העפעף השלישי אחראית על ייצור שליש מהדמעות של העין. הטיפול למצב הזה הוא אכן ניתוח להחזרת הבלוטה למקומה וקיבועה במקום. אם אכן ביצע הוטרינר קיבוע של הבלוטה לעצם, הרי שזהו הניתוח הטוב ביותר שניתן לבצע. קיים סיכוי מסויים לחזרתיות, אך בשיטה זו הסיכויים הם נמוכים- כ- 10%. יש סיכוי סביר שהבעיה תופיעה גם בעין השניה, ואז יש לבצע את אותו הניתוח.
לעיתים ישנה נטיה לרופאים לכרות לגמרי את הבלוטה ובכך לפתור את הבעיה. ניתוח זה אינו מומלץ, ביחוד בכלבים מסוג בולדוג אנגלי, כדי לא לגרום למצב של יובש בעין, מחלה הקרויה dry eye או KCS. מחלה זו הינה שכיחה יחסית בבולדוג אנגלי, ואי-טיפות ב-cherry eye יכול להחריף מאוד את הבעיה.

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום
יש לי חתול פרסי בן ארבע שמאז ומעולם סבל מדלקות עינים והפרשות חומות ודביקות
באופן סדיר הוטרינר היה שוטף לו את תעלות הדמע עד שוטרינר טחר זיהה אנטרופיון ב2 העינים וניתח אותו.
בהחלט היתה הפוגה לפרק זמן קל ואז התחיל המצב להדרדר רוב היום החתול עם עין אחת סגורה לחלוטין מההפרשות שהן בצבע חום רירי ודביק הרופא טען שהוא סובל מקונגטיביטיס כרונית מקווה שביטאתי נכון וטען שיכול להיות שיש לחתול כלמידיה או וירוס הרפס מאחר והחתול התחיל גם להתעטש
החתול טופל במשך 14 יום במשחת עינים ממשפחת ההטרציקלין ובאמת כאילו החתול נולד מחדש אבל לאחר כשבוע הכל התחיל מחדש?
מה לעשות אנחנו ממש מיואשים ומרחמים על החתול שלא משנה מה כל היום מסתובב עם עין אחת סגורה כמעט לגמרי הוטרינר גם הסביר לי שבמידה והבעיה היא כלמידיה אין כמעט דרך להיפטר מזה בגלל שיש לי עוד חיות בבית ואפילו אני יכול להיות נשא
אז יש פיתרון באמת?
המון המון תודה מהחתול הסובל ובעליו המיואשים
רועיראה תשובה לשאלה השניה

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשלום
זה שוב אני עם החתול הפרסי שסובל מדלקות עינים כרוניות
החתול גם סובל מאבנים בשלפוחית ואוכל מזון מיוחד אבל זו לא הבעיה כרגע
הבעיה היא שבבדיקות הדם נמצא שיש לו דיכוי של מערכת החיסון ווטרינר המליץ לתת תרופות לעידוד המערכת כמו אכינציאה וכד....
השאלה שלי מה דעתכם הכי יעיל לתת לעידוד המערכת החיסונית?
תודה רועישלום רועי,

אענה על שתי השאלות יחדיו. חתולים פרסיים ידועים בבעיות העיניים שלהם. הסיבה נובעת קודם כל ממבנה הפנים הפחוס מאוד שלהם, וממבנה העפעף. אכן, במקרים רבים נוצר מצב של התגלגלות העפעף פנימה, מצב הקרוי אנטרופיון. האנטרופיון חוסם את פתח ניקוז הדמעות ולעיתים שערות מהעפעף נוגעות בקרנית. כל אלו מחייבים ניתוח לתיקון האנטרופיון. ההפרשות החומות שאתה רואה הן למעשה דמעות שקופות אשר "זולגות" החוצה מהעין ובאויר החיצון הופכות לחומות.
לגבי וירוס ההרפס והקלמידיה: שניהם אופיניים מאוד לחתולים. שניהם עלולים לגרום לדלקת כרונית של הלחמית (קונג'וקטיביטיס) וההרפס עלול לגרום גם לפגיעה בקרנית. טיפול בקלמידיה כרונית דורש טיפול במשחת טטרציקילין (כפי שהשתמשת) למשך 3 שבועות לפחות. קלמידיה של תוכים אינה עוברת לחתולים ולהפך ואתה אינו גורם מדבק במקרה זה.
לגבי וירוס ההרפס המקרה מסובך יותר- לעיתים הגוף מצליח לטפל בו לבד ולעיתים מערכת החיסון חלשה מדי והוירוס נשאר פעיל. ניתן לעזור ע"י קפסולות הקרויות L-lysin. זוהי למעשה תוספת מזון ולא תרופה, אך היא עוזרת לגוף להלחם בוירוס.

ועכשיו לגבי החתול שלך- קשה לי לומר אם עדיין מדובר בבעיה מבנית של העפעף שדורשת תיקון כירורגי חוזר או שמדובר בהרפס או קלמידה שלא עוברים. אני מציעה לך לטפל שוב במשחה שהשתמשת בה אך הפעם למשך 3 שבועות. לא להפסיק גם אם אתה רואה שיפור. אם אח"כ הבעיה חוזרת, יש צורך בבדיקה וטרינרית חוזרת.

לגבי בדיקות הדם- איני בטוחה למה התכוון הוטרינר ב"דיכוי מערכת החיסון". האם מדובר בוירוס האיידס של החתולים? אין לי נסיון בתרופות אלטרנטיביות לחתולים. אם אתה מעוניין בכך, הייתי מציעה לך לפנות לוטרינר הנותן טיפול הומאופטי.

בהצלחה,
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודשוב שלום!!!
הפעם אני פונה אחרי שסוף סוף הגורים פקחו את עיניהם
כל כך חיכנו לרגע הזה אך אכזבה קטנה גילנו שלושה גורים מתוך ה 14 גורים יש להם עינים אדומות
מה הסיבה לעינים אדומות אצל אוגר סורי? ששני ההורים בעלי עיניים שחורות.
רונית אמא של רועישלום אמא של רועי

מדובר בשונות גנטית נורמלית. עיניים אדומות הם עיניים חסרות פיגמנט חום, ואני מניחה שצבע פרוותם הוא לבן. זהו מצב נורמלי שלא גורם לבעיות רפואיות

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודאתמול התגלה בעיניים של כלבי מסוג פודל מעורב קטרקט
הוטרינר אמר לי שיכול להיות שהוא יצטרך בדיקות מקיפות והוא יכול להתעוור מזה, מה לעשות?
revitalשלום,

קטרקט הינה תופעה נפוצה בכלבים מגזע פודל וגם בכלבים מעורבים. קטרקט פירושו עכירות של העדשה, אשר בד"כ הינה שקופה ומאפשרת כניסת אור לרשתית העין. כאשר מדובר בקטרקט בשל, כלומר- עדשה אטומה לחלוטין, הרי הכלב מתנהג כעיוור. אין טיפול למניעת הקטרקט או תרופה שיכולה לעצור את התהליך. כאשר הכלב מתעוור בשל הקטרקט, ניתן לבצע ניתוח להוצאת העדשה (כמו באנשים), אך זאת רק לאחר ויידוי שרשתית העין תקינה ואינה סובלת ממחלת ניוון רשתית.
סיבה אחרת להיווצרות קטרקט הינה סכרת, הגורמת להיווצרות מהירה ובזמן קצר של קטרקט. למחלה יש סימנים נוספים כמובן, ואם הרופא שלך יחשוד בכך, הוא בוודאי יבצע את הבדיקות המתאימות.


בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודלד"ר צרפתי שלום
יש לי כלב פנצ'ר מעורב עם תחש.
לפני כשנה כשחזרתי הביתה מצאתי אותו עם עין סגורה.
הוא טופל בטיפות עינים עם קורטיזון, והעין נפתחה לו אבל יש לו כמו שריטה בעין שלא עוברת לו וגם רואים שיש הבדל מסויים בין שני העיניים.
האם אפשר לתקן זאת ?
לונה
שלום לונה

לא לגמרי ברור לי אם עכשיו לכלב יש אי-נוחות בעין. יתכן שמה שאת רואה בעין היא צלקת של פצע שהיה על קרנית העין לפני שנה. אם זה המצב, אין מה לעשות וגם אין צורך. אם לכלב יש אי-נוחות בעין, כלומר: מצמוץ מוגבר, דימוע, עין אדומה וכולי כדאי שיבדק שוב אצל וטרינר.

בברכה
ד''ר חוי צרפתי
מרפאה לחיות מחמד
יהודבחצר שלי יש חתולה עם מספר חתלתולים, לרובם המון הפרשות מוגלתיות מהעיניים.
האם אני יכולה לעשות משהו?סביר להניח כי החתלתולים נדבקו בהרפס חתולים, מחלה שכיחה מאוד בעיקר
בחתולי רחוב. המחלה גורמת לזיהום ויראלי בדרכי נשימה עליונות ולדלקת עיניים.
בד"כ החתולים נרפאים לבד, אך במקרים מסויימים נגרמים נזקים בלתי הפיכים לעין
ולכן אם אפשר, רצוי לטפל.
במידה וניתן להתקרב לחתלתולים ללא סכנה מצד האמא, יש למרוח משחה על בסיס
אוקסיטטרציקלין שלוש פעמים ביום למשך שבוע.הכלב שלי בן 10, לדעתי הוא לא כל-כך רואה טוב בזמן האחרון. מה יכולה להיות
הסיבה?יתכנו מספר סיבות, ביניהם קטרקט, ניוון רשתית, דלקת של עצב הראיה
,גלאוקומה. ועכירות של הקרנית. אני מציעה שתפנה לוטרינר כדי שיבדוק האם אכן
הכלב לא רואה, האם העיוורון מלא או חלקי ומה הסיבה לכךיש לי כלב שרפיי בן שלושה חודשים. נאמר לי ע"י הוטרינר שלי שיתכן ויצטרך לעבור ניתוח עפעפיים בעתיד. האם חייבים לנתח ומה הסיכונים בכך?כלבים מסוג שרפיי סובלים לעיתים קרובות ממצב הקרוי אנטרופיון כלומר-
גלגול של שפת העפעף לכיוון העין. לעיתים מדובר רק על העפעף התחתון ולעיתים גם
על העליון. המצב גורם לכך ששערות של העפעף נוגעים כל הזמן בקרנית וגורמים
לגירוי כרוני. הדבר גורם לכאבים לכלב, וכן לכיבים בקרנית ולהופעת פיגמנט על
הקרנית שמפריע לראיה. מסיבות אלו הניתוח מאוד מומלץ, שאם לא כן הכלב שלך יסבול
מבעיות עיניים כל החיים. בניתוח אין סיכון מלבד בהרדמה עצמה, ומכיון שגילו צעיר
ובהנחה שהוא בריא, מדובר בסיכון נמוך מאוד.

בברכה,
ד"ר חוי צרפתי
מרפאה וטרינרית יהוד«   «הבא   | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...