חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

היי ,
הייתי אצל מאלף מוכר בתחום עם גור בן 3.5 חודשים השיטת אילוף שלו לרגלי היא עם קולר חנק האם זה מומלץ?
בנוסף אם הכלב נובח על כלבים או משתולל הוא אמר לתת לו מכה בצד הגוף ולצעוק לא.
אני לא התחברתי לשיטה והיא מפחידה אותי .
רציתי לדעת אם זה גם יכול לפגוע בכלב מבחינת בריאותית ונפשית ?
תודה

לדעתי גיל 3.5 חדשים הוא צעיר מידי לאילוף ברצועת חנק
בגיל הזה נהוג "אילוף גורים" שהוא פחות נוקשה
אילוף רגלי פקודות נוספות ברצועה, אני ממליץ מגיל 6-7 חדשים

היי, אימצתי לפני מספר ימים כלבה בת שנה ממכלאה ועדיין היא לא נבחה.
הכלבה מעורבת. נאמר לי בעת האימוץ שיתכן ומדובר ברועה עם האסקי ואולי יש גם כנעני.
מה יכולה להיות הסיבה לכך שהכלבה לא נובחת והאם יש אפשרות לגרום לה לנבוח?
בתודה מראש, אלון

ישנם כלבים שנובחים יותר וישנם כאלו שפחות
הכלבה עדיין לא התאקלמה אצלכם ואין לה עדיין הרגשה שזאת הטריטוריה שלה, עם הזמן היא תתחיל לנבוח כשצריך

שלום רב,
יש לי כלב מסוג ג'ק ראסל מעורב כנראה ביגל.
הכלב שלי אוטוטו בן 8 שנים.
השאלה שלי היא כזאת; האם ניתן לזווג אותו?

אני שואלת מכיוון שאחרי הליכות האלב שלי מתעייף מהר והדופק שלו עולה.
האם אין סכנה ללב בזיווג, וזאת אחרי מאמץ לכלב בגילו?

אשמח לתגובה.
יום טוב ותודה.

בדרך כלל אין בעיה להרביע בגיל הזה, אבל כדאי שהווטרינר המטפל יבדוק ויאבחן את התופעות שציינתם
יתכן והוא סובל מאי ספיקת לב אבל זו רק השערה

שלום ערן..
אני בעליה של לוסי..בול מסטיף בת 3 מקסימה שאימצנו לפני כשנה וחצי להצטרף לבוקסר המבוגר שלנו.אנו בית שתמיד כלבים שכנו בו...ולא מהגזעים הקטנים.יש חצר ואהבה לכלבים.
אלא שהכלבה מאוד טריטוריאלית וחייו של הבוקסר אינם מן הקלים..כך גם יחסיה עם כלבי השכנים.
לצערינו הרב אנו נאלצים למסרה ומחפשים לה בית חם ואוהב.
נשמח באם תוכל לסייע
מעוקרת מחוסנת ומטופלת באהבה רבה.
בברכה דורון פרומקין
מושב ביצרון

נאלץ בכאב רב למכור אותה עקב הנסיעות שיהיו לי לחו"ל.
₪1,200 בלבד.

המעוניינים יצטרכו להגיע לטבריה.
054-5701543

הכלבה הננסית הכי קטנה בטבריה (אין דברים כאלה). אומנם היא בגודל שפן רזה השכל שלה ממש "אינשטיין" היא הייתה בגילגול הקודם שלה ילדה קטנה והיא לא שחכה מי היא, מד החמודי שלה ברמות הכי גבוהות מאז שהחלו למדוד חמודי. אל תגידו לה היא צריכה ללכת על ארבע כי היא מעדיפה ללכת על שתי רגליה האחוריות.
חיסנתי אותה 3 פעמים וגם תילוע בכל פעם בשווי 600 ₪. מבינה "שבי" ומאולפת לעשות צרכיה הקטנים בחוץ או בפינה של המרפסת שמש שהרשתי לה.

054-5701543

שלום יש לי כלב מלטז.
האם מותר לתת לכלב : מלפפון,גמבה,גזר? האם מותר לתת לכלב ארטיק קרח?

רצוי שהכלב יאכל רק את מזונו היעודי
עם זאת אפשר לתת לו מידי פעם, אם הוא אוהב את זה, גם מלפפון, וגזר אבל לא גמבה, פלפל שום או בצל ולא שום סוג של קטניות

כלבתנו המיוחמת נפגשה עם זכר בגודל וגזע התואמים לשלה.
היא הניחה לו לעלות עליה. הוא עלה כמה פעמים ולא הגיע לדלב שבו הם מחוברים.
פעמיים כשהוא פימפם יצא לו גם זרע.
בעלי הכלב אמרו שזה קורה שאין הידבקות ויש הריון. כי בזמן הזה האיבר כן נכנס ופלט זרע (הם גם הרימו מיד את הכלבה כדי שהזרע שניראה לעין יכנס לנרתיק).
השאלה היא אם הם אכן צודקים ויכול להיות הריון גם כשהזיווג הוא כזה?!

יש סיכוי קלוש שהזרע נקלט אבל לרוב אם אין הדבקות בין הזכר לנקבה אין הריון

נראה לי שאין כיום גריהאונדים בארץ אבל בהחלט כדאי להוסיף את הגרייהאונד האיטלקי!

שם הגזע "לבריאר איטלקי קטן" (piccolo leriere italiano)
בעבר היו בארץ כלבים מהגזע הזה וגם כלבי גריהאונד. איני יודע מה מצב הגזעים האלו עכשיו.

אין אפשרות לקבוע אבחנה לפי תאור מילולי, יתכן שזו אכזמה אלרגית,
פני לווט. לאיבחון וטיפול

פג סינית מעורבת בפיץ טיץ גרמני יש פצעים אדמומיים בבטן ובזנב שמתיבשים ונשאר סימן שחור

בבקשה זה ממש דחוף

שלום יש לי כלב מלטז בן שנה ו10 חודשים ואני רוצה לזווג אותו בפעם הראשונה. האם המלטזית שצריכה להזדווג איתו צריכה כבר ניסיון עבר? או שבסדר גם אם היא "חדשה" בתחום?

שלום!
כהכלב שלי מגזע יורקשיר בן 3 שנים שוקל 6קג. פעם בחודש אני מקלחת אותו עם שמפו נגד פרעושים וקרציות של חברת Bayer, הנקרא Bolfo(propoxur 0.1%. 3 ימים אחרי מקלחת פעם בחודשיםם אני שמה לו טיפות של אדבנטיקס 1.0מיל אמפולה 4-10 קג לכלבים. אבל הכלב מגרד, יש לו פצעונים אדומים וכל מיני דברים שחורים קטנים ליד, ותפסתי כמה פעמים פרעושים עליו. תמליץ לי בבקשה באיזה תכשיר להשתמש נגד פרעושים וקרציות?

את האמפולה נגד פרעושים יש לטפטף אחת לחודש על העורף
לא אוכל להמליץ במסגרת זו על מוצר ספציפי
בקשי המלצה מהווטרינר המטפל שלכם

מהי הדרך היעילה ביותר להוריד משיער הכלב שרף עץ האורן שנדבק ?

הדרך היחידה היא גזירת השיער עם השרף הדביק

שלום
מעוניינת לדעת האם כלב השנאוצר הננסי משיר שיער?

אתם מכירים מגדלים רשמיים?

פנו להתאחדות לכלבנות 03-6727174 ושאלו שם מי מרכז את הגזע הזה הגזע

שלום יש לי שני שיצו אמא ובן, והבן לפעמים מנסה לזווג את אמו..
האם אפשר זיווג בן אמא ובנה? יש סיכון בהריון ובבריאות הגורים?

אפשר לזווג בין אמא לבן ואב לבת, אבל רק אם אינם סובלים מפגמים ומחלות תורשתיות, למשל אשך טמיר

שלום, יש לי כלבה מסוג שיצו וגם כלב מסוג שיצו הכלבה קיבלה מחזור ואתמול הסתיים לה השאלה אחרי המחזור כשמסתיים הדם היא יכולה להיכנסלהריון?כי הזכר דבוק אליה ורוצה ממש אבל היא לא רוצה...אז זה אומר רק כשהיה דם היא יכלה להיכנס להריון או שיש כלבים שלא נותנים?