חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

אימצנו כלבת יורקי/טרייר כסוף מצער בע"ח כבת שנה. היא נובחת נביחות מאיימות על כל כלב שפוגשים ברחוב וגורמת להם להגיב בתוקפנות כלפיה.
כיצד להפסיק התנהגות זו (אין לי כסף למאלף)?

יש המון מאמרים באינטרנט וסרטונים ביוטיוב של מאלפים מהארץ ומחו"ל.
שוו הלקרוא ולנסות לבד תקופה מסוימת, לא כל דבר צריך לקפוץ למאלף, במיוחד שהתענוג עולה לא מעט כסף.

היי, רציתי לדעת מה הכוונה במנשך הפוך בצאו צאו והאם זה יכול לגרום לבעיות בעתיד?

מנשך הוא הפוך כאשר הלסת התחתונה ארוכה יותר מהעליונה
בדרך כלל אין זו בעיה בריאותית אך הכלב יפסל בתערוכה ואסור לו להרביע

היי שלום רב,
הכלבה שלי מסוג פודל בת 11 שנים.
מיוחמת, לדעתי בשיא הייחום- ביוץ כיון שלט מדממת יותר.
כשהורדתי אותה לטיול , לרגע אחד של אי תשומת לב הכלב של השכן עלה עליה. קלטתי את זה תוך דקה, דקותיים ורצתי להפריד ביניהם. חצי הנחמה שהם לא היו דבוקים.
האם הסבירות שתכנס בסיטואציה כזו להריון?

חשוב לי לציין, שלא עוקרה מעולם , מסיבות אידיאולוגיות שלנו.
אשמח לתשובה,
תודה מראש

אם הכלבים לא התחברו הכלבה אינה בהריון
עם זאת הייתי ממליץ להזריק לה חומר נגד יחום "דלפוסטרון" בעוד 5 חודשים ומידי 5 חודשים לאחר מכן, כדי למנוע את האפשרות שתורבע בגילה המתקדם

שלום לכולם.

אז ככה, אני והחברה רוצים בערך מאז ומתמיד לגדל כלב. שנינו מאוד אוהבים את כלב הביגל, וקראנו עליו המון על כמה שהוא כלב רגוע,חכם, מסתדר עם ילדים והכי חשוב כלב אוהב!

אנחנו רוצים להביא ביגל תוך שנה בערך... לא לפני שאנחנו מבררים כמה דברים חשובים:

1.  האם ביגל (בהנחה כמובן שמביאים אותו בתור גור בן כמה חודשים) יכול להסתדר בדירה (ללא גינה)?

2. האם הוא יכול להסתדר לבד בדירה, בזמן שאנחנו בעבודה? נניח שאני מוציא אותי בסביבות 6:30- 7:00 בבוקר וההוצאה הבאה שלו תהיה בסביבות 16:30-17:00? 

3. מעבר לזמן שהוא צריך להתאפק לא לעשות צרכים, אני לא רוצה שהוא ירגיש בודד בזמן שאנחנו בעבודה. מצד שני, כל הכלבים הביתיים מבלים לבד עד שהבעלים מגיעים הביתה...

4. מה לגבי כל עניין התעודות ושאר הדברים הרשמיים? קראתי שזה חשוב מאוד לקחת (לקנות) כל עם תעודות מאשר כלב שאמור להיות גזעי אך ללא תעודות. מצד שני, לא ממש אכפת לי שהאמא של הכלב אלופת הארץ או דבר דומה לכך.. מה עצתכם בנושא?

5. מה להערכתם מחיר של גור? אגב, יש מצב למצוא ביגל בצער בעלי חיים או שאר המקומות או שזה בלתי אפשרי?

תודה על העזרה

גזע הביגל הוא אכן מתאים לדירה ומשפחה הן מבחנת גודלו אופיו ושערו הקצר
אני מליץ לפנות להתאחדות לכלבנות, לקבל מהם את שמו והטל. של מרכז גזע הביגל ולקבל מנו המלצה היכן לרכוש את הכלב
כלב יכול בעיקרון להיות בבית שעות רבות אבל כשהוא גור יש להוציאו לעיתים קרובות יותר

אהלן.מחפשים המלצות לכלב שיכול להתאים לילד עם צרכים מיוחדים.יש לנו ילד שעוד מעט בן שנתיים עם עיכוב התפתחותי משמעותי.מדברים על פיגור אבל עוד מוקדם לאבחן.הילד ממש אוהב כלבים אבל לפעמים יכול להתנהג לא כל כך בעדינות ולמשוך בפרווה וכאלה (הוא ילד מאד עדין אבל לפעמים מתרגש ויכול לשרוט...).הכלב צריך להיות רגוע ויציב שידע להיות חבר טוב ולתת אהבה ומידי פעם להתמודד עם "הצקות" כמו משיכה בפרווה.אנחנו גרים בבית עם חצר אך מעוניינים שהכלב יהיה רוב הזמן בבית איתנו אנחנו מעדיפים כלב לא קטן אלא יותר בכיוון של בינוני/גדול.נשמח ממש להמלצות.תודה

נראה לי שכלב מגזע לברדור יתאים לעניין אבל צריך בכל זאת להגן עליו לפחות בתחילה כשהוא עוד גור מהצקות של ילד

שלום, אני מתעניין ברכישת כלב גזעי עם תעודות. המוכר מסר לי טלפונית שלגור יש אשך טמיר. הגור בן 3 חודשים. אבקש לדעת אם הדבר עדיין יכול להסתדר באופן טבעי ועד איזה גיל?
האם יש טיפול ש"מתקן" את הבעייה? האם לאחר ניתוח הכלב יפסל מהרבעות/תערוכות?
תודה ושנה טובה

כלב עם אשך טמיר פסול להרבעות ולתערוכות
בגיל 3 חודשים הסיכוי שהאשך ירד למקומו קלושים

שלום
אני מעוניין להביא כלב דוברמן גזעי מחו"ל
רציתי לדעת איך עושים את זה? עם מי צריך לדבר?

כדאי ליצור קודם קשר עם מועדון הדוברמן בתאחדות לכלבנות ולהתייעץ עימם
אפשר להביא כלבים מחו"ל, הכלב צריך להיות מחוסן נגד כלבת, משובב בשבב אלקטרוני וצריך לעבור בדיקת דם לקביעת רמת הנוגדנים נגד כלבת שבדמו
כל זאת יש לעשות עוד בחו"ל

יש מספר טלפון או כתובת כל שהיא שדרכם אני יכול לעשות זאת?

התקשר להתאחדות לכלבנות 03-6727174 ובקש מהם מס. הטל. של מרכז גזע הדוברמן

מחפשים חבר לחיים?

http://www.dogsportal.co.il/adoption-dogs/rehovot-loves-animals/

שלום

האם כלב שפיץ פומרני מתאים לבית עם ילדים קטנים? באיזה גיל רצוי לסרס אותו?

זה גזע של כלבים זעירים שמתאימים לגידל בבית
אין שום צורך לסרס אותו.

שלום רב :-)
אני מעוניינת לרכוש גור מלטזי עבור משפחתי (או כלב קטן ללא נשירת שיער שמתאים לילדים, בדירה...). באתר של הווטרינר קראתי שמומלץ לבדוק תעודות, מתי הייתה ההמלטה, לראות את האימא וכו... אני לא מבינה בנושא והייתי שמחה אם תוכל להמליץ לי על מגדלי גורי מלטז/אחים הגונים שאפשר לפנות איליהם. תודה מראש רחל

התקשרו להתאחדות לכלבנות, 03-6727174, ותבקשו את מספר הטלפון של מרכז הגזע מלטז, מרכז הגזע יודע היכן יש גורים ואת איכותם

תודה רבה, אעשה כן :-)

מחפשת זיווג לכלב בן 6 מגזע שפיץ יפני עם תעודות , מדהים ביופיו

על מנת שכלב זכר יומלץ לזיווג עליו להיות כמובן בעל תעודת יוחסין, רשום במועדון הגזע (כלבי שפיץ) ולהשתתף בתערוכות
אם אכן זה כלב מצטיין הוא יומלץ להרבעה ע"י המועדון

יש לי זכר בערך כ7 שנים מדהים ביופיו שפיץ גזעי קטן באיזור תל אביב

היי אנו מנסים לזווג זכר בן חמש עם נקבה בת שלוש יש לה עדיין טיפות קטנות של דם אבל היא מאפשרת לו לעלות, הזכר מאוד בעניין ומנסה כל הזמן לעלות אבל כל פעם לאחר כמה שניות הוא יורד ממנה , יש לציין כי הם שוהים יומיים ביחד בביתו של הזכר, נשמח לעצה

ראשית, חוב להפגיש א הכלבים בימים המתאימים שהם הימים בין ה-10 ל-14 מתחילת הדימום
במקרה שאתם מתארים הזכר כנראה חסר נסיון, כדאי להיעזר בווטרינר או מגדל מנוסה

שלום יש לי אקיטה אמרקאי בן שלושה חודשים האוזניים שלו עוד לא עומדות פגשתי במקרה בחור שמחזיק את האח שלו האוזניים קבר עומדות אצל הגור שלו מגיל חודשיים וחצי הגור שלי נראה יותר גדול בממדים שלו האם יש קשר למה אצל הכלב שלי עד לא עומדות???

בדרך כלל האוזניים מזדקפות לקראת גיל4 חודשים, כך שבינתיים אין לך מה לדאוג
ככל שהגור גדול וכבד יותר, האזנים מזדקפות יותר מאוחר

היי,
לאוהבי חיות בלבד ורצינים, אני מחפש בית חדש וחם לג'וני פאג סיני גזעי יפיפה בן 8.
מאולף, מטופח ובריא.

להתקשר: 050-6409845

היי
מחפשת בנרות 'גרייהאונד' גדול, ידוע לי שלא מגדלים בארץ וייבוא עולה הון תועפות. ייתכן שלא מוסרים כלבים כאלה ו'עושים עליו קופה' כמו על כלבים אחרים רק בגלל התעודות. אז אהיה מוכנה גם להתפשר על כלב חזק יותר שהוא תערובת של גרייהאונד (הגדול, כלב הריצה) וסלוקי (לא מעוניינת בסלוקי בכלל).

והברירה האחרונה היא הגרייהאונד האיטלקי אם יש למסירה....תעודות לא חשובות אבל כן כלב אצילי ומתוק כמו אלה שציינתי.

תודה מראש ואשמח לכל מידע. ל 052-892-8149

אין כלבים מהגזעים האלו ללא תעודות מלבד הלבריאר הערבי, סלוגי, שניתן למצא אצל הבדואים בנגב ובסיני.
אני ממליץ לפנות להתאחדות לכלבנות, 03-6727174 לקבל מהם את שמו ומספר הטל. של מרכז הגזע גריהאונד, דרכו תוכלי לדעת אם יש כרגע גורים למכירה.
הלבריאר איטלקי הוא מאותה משפחה אבל כלב זעיר במימדיו.

היי דר' שחף
תודה על תשובתך, אני משערת שאתה מתכוון לכלב המכונה גם 'גרייהאונד איטלקי' (האם כך הדבר?), היות שבשם שציינת בעברית לא ניתן למצוא את סוג הכלב אליו התכוונת וכאשר חיפשתי גרייהאונד איטלקי באנגלית גיליתי שבצרפתית שמו הוא Levrier italian
הכלב הזה קטן מאד ועדין. יש קבוצה של בעלי כלבים כאלה בפייסבוק ומדי פעם יש המלטות אבל לדעתי זה די נדיר. עם זאת מחירם מאד גבוה ושוב, לא חשוב לי עניין התעודות שמייקר מאד!! את עלות הכלב ואת הכסף הזה אפשר להשקיע בגידולו ובטיפול הרפואי והיומיומי שהכלב צריך.
כתבתי למישהי שהיא ראש חוג (מתנצלת שאיני זוכרת איזה חוג בפקולטה זה) ומגדלת בעצמה 1-2 כלבי גרייהאונד בייבוא אישי. ושוחחתי עם מישהו שאישר שאין בכוונתה של אותה דר. להרשות גידול של גריהאונד בארץ או לסייע בייבואו גם עם הקשרים האישיים שלה עם מגדלים בחו'ל ואחרים המעורבים בתערוכות. חבל שכך הוא הדבר ואני משערת שיש לה סיבות לכך. עם זאת ייבוא אישי של כלב יכול להגיע לעלות של 10-20.000 דולר מלבד עלות הכלב עצמו. לעומת זאת שמעתי שהבדואים גונבים את כלבות ו/או כלבי הגרייהאונד (הגדול בו אני מעוניינת) כדי לבצע הכלאה שלהן עם הסלוקי שגדל עם הבדואים (לטענתם הכלב המעורב יהיה מהיר יותר וחזק יותר) וייתכן שכך הוא הדבר, אבל היות שכלבים אלה אינם לאימוץ (גורי התערובת שהומלטו) הרי שנותר לי רק להמשיך לחפש כי אני מעוניינת בכלב בוגר וגם ייבוא של בוגר עולה הון. תודה רבה ושבוע מקסים....OREE

הכלב שלי בן כ5 מסורס מגיל שנתיים מסוג פטדל ננסי אולי מעורב. אתמול ניסה להזדווג עם כלבה במחזור והיה רגע שהיו צמודים מאוד. האם יכול להיות שיש לו אשך טמיר ואם היא יכולה להכנס להריון התודה חגית

כלב מסורס אינו יכול להרביע כלבה כי אינו פורה
גם אשך טמיר אינו פעיל ואינו מייצר תאי זרע

יכול להיות שהסירוס לא הצליח. כי הוא נדבק לכלבה המיוחמת טוסיק אל טוסיק במשך כ10 דקות. אין לו אשכים אז מניין היצר

אכן ז מעט מוזר, כדאי להיבדק אצל ווטרינר

הוטרינר שסרס בדק בתיק הרפואי ואמר שבהליך הסרוס לא התגלה אשך נסתר ובהליך הורידו לו את שני האשכים

היי,
מעוניינת בגור לברדור גזעי -לבן
עד 8 שבועות
מי שיש/שיודע ויכול להמליץ אני אשמח
שתצרו עימי קשר באמצעות המייל bosmatse15@gmail.com
תודה לעוזרים !
בסמת

הכלבה שלי בת 12 בערך והשנה היא קיבלה פעמיים מחזור האם זה בסדר
תודה מראש לאה

זה לא מחזור, היחום הוא הביוץ,כלבה מתייחמת כל ששה חודשים באופן נורמלי

הכלבה היתה מיוחמת לפני חודש וחצי כמאת שבועיים
יכול להיות שיש בעיה אחרת ?

שלום לך,ברשותי כלב דוברמן בן 5,הוא עבר כבר שלושה בעלים.ידוע לע על פי שיחה אחת עם הבעלים הראשון שהוא ייבא את הכלב כגור מרוסיה או מצכיה.[שכחתי].אינני יודעת על הבעלים הקודמים דבר מלבד שם פרטי ועיר מגורים.לכלב קעקוע מספרים ואותיות על האוזן ובבטן. וגם שבב ,איך אני יכולה לשחזר את כל המסמכים שלו.?תודה

אם הכלב הובא לארץ עם תעודת יוחסין ונרשם בהתאחדות לכלבנות,מספר השבב שלו רשום אצלהם,התקשרו אליהם 03-6727174 ותבררו

היי באיזה גיל סאן ברנרד מתחיל להתחרות בארץ? מה הקריטריונים לתחרות מעבר לתעודות כמובן .. תודה ויום טוב

כלבים יכולים להשתתף בתערוכה בחל מגיל 3 חודשים

«   «הבא   | 350 | 349 | 348 | 347 | 346 | 345 | 344 | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330    הקודם»   »