חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

שלום רב
יצרתי קשר עם בית גידול לכלבים מגזע לברדור. הם מציעים לנו גורה שהאבא הוא אגן A והאם אגן c .(כרגע אין להם המלטות צפויות מאמא אגן A) לטענתם אין כל משמעות בנושא, אדרבא, הסטטיסטיקה מראה שהרבעה של הורים בעלי אגן C ו- A הגורים יותר בריאים. שאלתי היא מה המשמעות לגבי בריאות העתידית של הגורה המוצעת, והאם כדאי לחכות להמלטה של אם בעלת אגן A .
תודה
רוני

לא תמיד יש התאמה בין מצב האגן של ההורים לזה של הגורים, אבל ככל שהאגן של ההורים תקין יותר יש אפשרות סטאטיסטית שגם האגן של הגורים יהיה תקין

שלום לך
יש לנו פודלית ננסית גזעית מעוקרת בת 5 ואנו מעוניינים להוסיף כלב נוסף למשפחה והפעם למטרות שמירה. הבית גדול ונכון להיום אנו מוציאים את הכלבה בין 4-5 פעמים ביום. אנו מעוניינים להביא זכר גזעי ומתלבטים בין מלינוואה או דוברמן. הקריטריונים לכלב הם; בראש ובראשונה שיער קצר עם מינימום נשירה, אחכ מסתדר עם עוד כלבים(אנו מודאגים כי הפודלית שלנו לא חברותית כל כך לכלבים אחרים) עם ילדים,צייתן ונוח לאילוף עם אופי נוח וכמובן שמירה על הבית. עליי לציין שנביא אותו כאשר יהיה בן חודשיים וכמובן שיעבור אילוף מקצועי לצורך העיניין. צמצמנו את האפשרויות לפי הקריטריונים האלו והגענו לרועה בלגי או דוברמן. היינו מעוניינים לשמוע חוות דעת ,ייעוץ וגם פתוחים לעוד הצעות.
תודה מראש על כל התייחסות לנושא.

אם אתם לוקחים זכר לא תהיה בדרך כלל בעיה עם הכלבה הנקבה שלכם
לגבי הגזעים המתאימים, זכרים של רועה בלגי ודוברמן אינם מסתדרים כל כך עם זכרים אחרים והבלגי גם נושר
הייתי ממליץ אולי על בוקסר

היי שלום
רציתי לדעת האם מותר לזווג זכר ונקבה שהם אחים מאותו זכר ומנקבות שונות?
תודה על תשובתך

אפשר אם אין לאחד משני הכלבים בעיות תורשתיות

תודה על התשובה ד"ר רפי שחף!

שלום
בבעלותי רועה גרמני בן 4 ונקבה בת 3 משומה הם לא מצליחים להזדווג
כל ייחום הזכר מנסה הנקבה עומדת לו הוא לא מצליח מה עושים?

רצוי להיעזר במישהו מנוסה, ווטרינ, מאלף או מגדל בעל ניסיון

יש לנו שני גורים לאחד מהם יש ציפורן מפוצלת - אילו שתי אצבעות במקום אחת ברגליים האחוריות....
איך מכניסים תמונה?
תודה רבה

זו תופעה נפוצה בגזעים מסויימים ואינ מהווה כל בעיה בריאותית או אחרת

כלבת קולי גזעית עם תעודות בת 3.
מחפש לה זיווג של כלב קולי גזעי.
לפרטים אנא התקשרו 050-6212007

אמרו לי שהכלבה שלי היא פינצ׳ר אבל חיפשתי על פינצ׳רים ואמרו שהצבע שלהם נע בין חום לשחור. והכלבה שלי לבנה. אתם יכולים להגיד לי איזה סוג היא?

אימצתי כלב הדומה בצבעים לרועה קווקזי (פרווה שחורה עם עיגולים לבנים בעיניים ו"גרביים" לבנות. הכלב בגודל של האסקי בערך( בינוני ) ודומה לכלבים רועים\זאב.. רצתי לדעת במה הוא יכול להיות מעורב

רק כלבים בעלי תעודת יוחסין של ההתאחדות לכלבנות הם גזעיים בוודאות

אימצתי כלב הדומה בצבעים לרועה קווקזי (פרווה שחורה עם עיגולים לבנים בעיניים ו"גרביים" לבנות. הכלב בגודל של האסקי בערך( בינוני ) ודומה לכלבים רועים\זאב.. רצתי לדעת במה הוא יכול להיות מעורב

שלום לכולם
יש לי כלב נדיר מאוד מסוג קרבש (שחור פנים) רואה אנטולי, ואני מחפש לו זיווג נקבה.
אם מישהו מכיר ויכול לעזור אנא לפנות ל :

אימייל :
yanivr78@gmail.com

תודה,
יניב

אם לכלב שלך יש תעודות יוחסין, אתה יכול לפנות למועדון כלבי רועים בהתאחדות לכלבנות

אני בעל שני זכרים מדהימים בני עשרה חודשים
אחד לאפהאונד פיני
ושני רועה שבדי (norbottenspets),
שניהם ללא תעודות אך טהורי גזע. מעוניין לזווג עם נקבות טהורות גזע, יש סיכוי שקיימות נקבות מגזעים אלו בארץ? מועדון כלבי הרועים הישראלי רוצים סכום כסף נכבד בתשלום מתחדש וקבוע (כמובן, איך לא בארץ היהודים) רק עבור הזכות להצטרף לפורום הפעיל שלהם באתר האינטרנט, וממש אין לי תקציב לזה....

רק כלבים בעלי תעודות יוחסין מוכרות הם גזעיים
כל השאר אלו השערות
במועדוני הגזע בהתאחדות לככלבנות יכולים להיות חברים רק כלבים בעלי תעודות יוחסין, אם לכלבים שלך אין תעודות גם תשלום לא יגרום לכך שישלחו לך כלבות להרבעה

שהכלבים שלי עונים מבחינה פיזית על כל מאפייני הגזעים שלהם. לכן הם שייכים לגזעים האלו, וזה אחרי בדיקה מדוקדקת לפי תמונות של כלבים מהגזעים האלו, ולפי התיאור הפיזי המפורט שפורסם באתרי המועדונים הרשמיים של שני הגזעים בפינלנד ובשבדיה. לצורך פרסומי החברים ותקשורת ביניהם הוקמו בשני המועדונים קבוצות סגורות בפייסבוק ולאחר שהעליתי את צילומי הכלבים שלי ושלחתי בקשה להצטרף לקבוצות הרשמיות צורפתי מייד על ידי חברים המנהלים את הקבוצות, שבמציאות הם בהנהלת מועדוני הגזע הרשמיים בשתי המדינות. עם פרסום ושיתוף הצילומים שלהם הכלבים זכו למחמאות רבות מצד חברי הקבוצה והובעה תמיהה מצד הרבה משתתפים כיצד כלבים מגזעים אלו הגיעו לישראל וחיים במדינה בעלת אקלים חם. בהתכתבויות פרטיות חברים רבים בהנהלת בקבוצות ציינו שהיו שמחים אם אצטרף למועדון הרשמי, וציינו את האפשרות לזיווג בין אחד מהכלבים שלי לבין נקבות מובחרות ומצטיינות בנות הגזע מכיוון שהם בעלי מאפיינים נדירים ומובהקים מאוד של שני הגזעים בהתאמה, ואף זכיתי להזמנה (שסורבה בנימוס) להגיע לפינלנד לאירוע של הערכה וקבלת חברים חדשים למועדון הרשמי של בעלי לאפהאונד פיני (breed reprisals & assortments). לכן בעידן של תקשורת מיידית דרך האינטרנט תעודות מההתאחדות לכלבנות בישראל אינן מעלות ומורידות כהוא זה.

אוקיי הכלבה היתה מיוחמה דאגתי להביא לה זכר ציוואה כמעט אותו גודל הם נדבקו לקח ל בערך 5 דקות לשחרר האם יש סיכוי שהיא בהריון

בדרך כלל כלבים "נתפשים" ליותר זמן, לפחות ל10 דקות, עם זאת יתכן שיש הריון גם בזמן קצר יותר

שלום.. רציתי לברר אם באמת קיים כזה גזע שי צו רוסי ננסי..?

יש גזע שיצו והוא שייך לכלבים הננסים
אין שיצו רוסי

צהריים טובים, אני מעוניינת לקנות כלבת שיצ'ו /ננסי , האם יש לכם ?
יום טוב, מירב

שלום.
אני מחפש להבין קצת על סטאף אנגלי לחברה שלי היה כזה כשהייתה גרה באוסטרליה מסתבר שהוא מאוד פופולרי שם, אני הייתי בטוח שזה כלב מאוד מסוכן, כמובן עם אילוף וגידול נכון הוא לא אמור להיות תוקפני אבל אשמח להבין קצת יותר עליו, ולדעת אם יש מקום בארץ שמוכר או כל דרך אחרת שניתן לקנות סוג כזה.
תודה.

לצערנו, הסאף הוכנס לרשימת הגזעים המסוכנים שאסור לגדל או ליבא אותם לארץ

אחי, ניתקלתי באתר שמספק מידע על גזעי הכלבים השונים.

צירפתי לך לינק לדף באתר העוסק בסטאף אנגלי

http://www.dogsportal.co.il/Dog_Breeds/terriers/english_Staff_dog.html

יוסי

אם משהו שומע יודע על משהו משוכר גורת סטאפי אשמח לדעת :)

גור בן 8 שבועות, בן לשושלת אלופים, מחוסן ועם שבב. ערני וחכם.זכר. פשוט מקסים. לראות ולהתאהב. מחירו לקניה 3800 שקל. מי שמעוניין יקבל תמונות

שלום שמי אייל, אני רואה שפרסמת שאת מוכרת גור קולי טריקולור..
ברצוני לשאול היכן מוצאים זכר לזיווג?
תודה רבה.

שלום רב. יש לי כלב מסוג קינג צ'ארלס גזעי עם תעודות. כיצד ניתן למצוא לו נקבה לזיווג?

פנה אל מועדון הגזע בהתאחדות לכלבנות

אני ומשפחתי רוצים לאמץ כלב, הבעיה שיש לאחותי בעיה של אלרגיה לכלבים ואני הייתי רוצה לדעת איזה גזעים מומלצים יותר ומומלצים פחות לבעלי אלרגיה...
שמעתי שאין דבר כזה באמת כלב היפואלרגני...
בבקשה אם תוכלו לפרט על מספר גזעים מומלצים ופחות מומלצים שנדע איך להתנהל. תודה!

זה נכון שאין כלבים היפואלרגנים באופן מוחלט, עם זאת ישנם הטוענים שלחלק מגיזעי הטרייר האלרגים פחות רגישים
האם אחותך נבדקה ע"י רופא אלרגולוג שקבע בבדיקה שהיא אלרגי לכלבים?

שלום, אני מתלבטת בנוגע לרכישה של גור מלטזי ננסי ורציתי לשאול:
1. מאיזה גיל אפשר להרחיק אותו מאימו מבלי שיילל בלילות?
2. האם זה נכון שיש לו בעיות בשליטה בצרכים? כלומר לא מסוגל להתאפק יותר מידיי ושיש להוציא אותו כל כמה זמן?
3. האם זה נכון שאם יישאר מספר שעות מסוים לבדו הוא עלול להכנס לדיכאון?
תודה רבה !

אפשר לקחת את הגור בגיל 7 שבועות, אם תשאירו אותו לבד בלילה הוא יבכה כי לא היה קודם לבד אף פעם לכן רצוי בלילות הראשונים, להחזיקו בארגז או כלוב ליד המיטה
גור צעיר, כמו תינוק, זקוק לעשי צרכים לעיתים קרובות יותר ממבוגר, לכן צריך להוציאו יותר פעמים ולהרגילו בהדרגה לעשות צרכיו בחוץ.
לא הוא לא יהיה בדכאון

שלום . רציתי לדעת אם יש בעיה לזווג מיני בול טרייר עם בעיית מנשך קלה ?

השאלה כמה קלה?, אם זה כלב עם תעודות כדאי להתייעץ עם מרכז הגזע בהתאחדות לכלבנות

«   «הבא   | 349 | 348 | 347 | 346 | 345 | 344 | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329    הקודם»   »