חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

שלום,
לפני יומיים אימצתי גור שננטש.
הגור עם עיניים עצומות אך הוא זוחל.
אני מאכילה אותו מבקבוק.
רציתי לדעת איך אני יודעת שמצבו הבריאותי תקין ושאני מאכילה אותו בצורה נכונה

אם הוא עדיין עצום עיניים הוא בן פחות מ-10ימים
יש חלב מיוחד לגורי כלבים להשיג אצל ווטרינרים

שלום, לצערי הכלב שלי נפטר מזקנה לאחר 14 שנים.
ברצוננו להביא כלב חדש וקטן.
אנחנו לא נמצאים המון בבית ואנחנו גרים בבניין גבוה והבנתי שאפשר לאלף כלב קטן לעשות צרכים בארגז צרכים.
רציתי לשאול איזה סוג ממולץ לגידול בבית ומה ההשלכות של עשיית צרכים בארגז צרכים?

בדרך כלל כלב בוגר יכול להתרגל לצאת פעמים ביום, בבוקר לפני העבודה ובערב כשחוזרים, וזה עדיף
ההשלכות של עשית צרכים בבית הם הריח הלא נעים והצורך לנקות

שלום!
יש לי כלבת פקינז בת שנה וקצת ויש לי בעיה עם שיער האוזניים שלה. גם אם אני מסרקת אותו כל יום נוצרות לה "ראסטות" וזה מאוד לא נעים לה שאני מנסה להתיר אותן. מה הסיכוי שיש פתרון לכך?
שרון

היי יש לי שאלה ממש חשובה- אני חייבת לדעת איזה סוג הכלב הזה זה ממש חשוב לי אני חושבת שהוא מעורב אבל אני אשמח שתגיד לי איזה סוגים תודה רבה!
אלינור:)

קישור לתמונה של הכלב??
http://sizmedia.com/my.php?i=djqyz5mmnjlv.jpg

שלום רב, אנו משפחה עם שלושה ילדים ובית קרקע עם גינה. מעוניינים לבחור כלב בינוני (אפשר גם גדול או קטן) שלא משיר הרבה שיער ובעל מזג נוח לילדים ולא מאוד אנרגטי.
האם יש לכם המלצות על גזעים רגועים, נעימים אשר גם ינבחו על פורצים פוטנציאלים?
תודה ושבוע טוב.

בוקסר יכול לבוא בחשבון אבל ישנם גזעים רבים נוספים למשל ביגל, לברדור, פודל, קוקר ספניאל ועוד

שלום רב
1 ברצוני לקנות כלב מגזע קבליר קינג צארלס מאיזה בית גידול כדאי לקנות בצפון? תודה
2- האם ניתן לזווג כלבים אשר נולדו לאותם הורים אבל לא באותה המלטה?
3- האם ניתן לזווג אצל קבליר גלבים משני צבעים אוני או עדיף אותו צבע?
תודה מראש

תשאלי בהאחדות לכלבנות לגבי מגדל בצפון - 03-6727174
אסור להרביע אח ואחות מאותם הורים
שאלי את המגדל לגבי הצבעים

שלום,
רציתי לדעת האם ניתן לעבוד עם כלב "מסוכן" ככלב טיפולי (לא נכייה, יש הבדל)
גם במידה ואני עושה ביטוח האם מותר לי לעבוד איתו במערך טיפולי

תודה

אין כלב מסוכן, יש רק בעלים מסוכנים
באיזה גזע מדובר?
אין לי מושג לגבי הביטוחים הנדרשים

שלום . יש לי כמה שאלות. קניתי לפני שבועיים פקינז לבן בן 5 חודשים.אמרו לי שזה פקינז ננסי .איך אני יודעת שהוא באמת ננסי,והאם היו צריכים להביא לי תעודה כלשהיא שמעידה על הגזע שלו?
לפקינז שלי יש ריח ממש חזק והוא לא ממש נעים.רציתי לדעת האם זה הריח הטבעי שלהם או שיש מה לעשות עם זה ?

אין גזע פקינז ננסי, ישנם גדולים וקטנים יותר והם מאותו גזע
בכל מקרה, רק כלב עם תעודת יוחסין הוא גזעי בוודאות
אפשר לשטוף אותו בשמפו מיוחד לכלבים

שלום רב,
יש לי מכת נמלים בבית, ואני לא רוצה להזמין הדברה רגילה כי יש לי חתולים שאין באפשרותי להוציא עד שהבית יהיה נקי ובטוח.
התייעצתי עם אנשים לפתרון חלופי. אחד אמר לי שכדאי לי לשטוף את הרצפה עם אבקה נגד פרעושים, אחר אמר לי שזה לא טוב לחתולים ועדיף להשתמש בסנו K2000. אשמח לחוות דעת לגבי הצעות אלה או לפתרונות אחרים.

תודה,
חן

שלום, אתמול אימצתי גורה בורדר קולי בת פחות מחודש מאישה שהזניחה את הכלבים שלה אבל יחד עם זאת טוענת לידע וטרינרי..
היא נתנה לי כדור אחד של ורמיס ואמרה לי לתת מהערב שליש מהחצי פעם ביום במשך 3 ימים, הפסקה של שבוע ואז לתת עוד שליש מחצי. בנוסף היא הביאה לי בקבוק ומטרנה צמחית אמרה להאכיל 4 פעמים ביום 60 ונתנה לי קופסא קטנה עם אוכל רויאל קנין לגורים לתת לה פעם ביום.
האישה לא נראתה לי אמינה בעליל ולכן חשבתי לחכות ליום ראשון שאקח אותה לווטרינר מקצועי.
ראיתי 2 תולעים לבנים ארוכים מוזרים כאלה ליד הגורה, ובלילה שמתי לב שהיא מגרדת את הטוסיק על הרצפה. נתתי לה מהאוכל היבש אכלה ממנו מס׳ גרגירים בודדים ולאחר שקיבלה פורמולה היא שלשלה. בקקי אגב לא נראו דברים לבנים שלפי הבנתי מהאינטרנט הם התולעים.
השאלה שלי היא האם לחכות לבדיקה של הווטרינר לפני שאני נותנת לה את הכדור לתולעים? בגיל כזה אפשר לתת כדור כזה לקיבה בכלל?
והאם אני צריכה להיות מודאגת מהשלשולים? האם המטרנה גורמת לכך? האם זה שלב מתאים לשלב לה אוכל יבש?

המון תודה על המענה, לידר

יש לי כלב לברדור מעורב כבן שנתיים שעד היום היו אוזניים נופלות ולאחרונה התחיל מדי פעם להרים אותן.
האם זה אומר שיש סיכוי שיעמדו ?

שלום, יש לי כלב מסוג אקיטה יפני הוא די מבוגר ולפני תקופה הזבובים בקיץ ממש התיישבו עליו ועשו מחילה שלהם מתחת לזנב באזור של פיי הטבעת נהיה ממש תולעים שם הוא קיבל טיפול הוציאו לו הכל וזה נסתם אך הפעם שוב פעם זה קרה והעניין שזה מדממם והפעם התולעים ממש זעירים והם אוכלות אותו וככה גדלות נראה לי מה ממומלץ לעשות כעזרה ראשונה? ואיך זה קורה פעם אחר פעם זה מקשה עליו בהליכה הוא רק יושב תודה מראש.

הזבובים נמשכים לפצע מזוהם ומטילים שם ביצים המתפתחים לרימות, צריך לטפל בפצע לפני שהואא מזדהם ומפריש
כאשר יש כבר תולעים אפשר לשפוך אלכהול לתוך הפצע ואז הרימות בורחות החוצה, שולפים אותן בעזרת פינצטה ומטפלים בפצע עם משחת פולידין למשך מספר ימים עד הוא מתייבש ונסגר

שלום,
יש לי גור האסקי סיבירי בן שישה שבועות,
הוא משלשל כבר יותר משבוע וביומיים האחרונים השלשול הפך לצבע צהוב,
וטרינר נתן לו 2 זריקות של אנטיביוטיקה ומאז אנחנו נותנים לו כבר כמה ימים אורז וחזה עוף שהרתחנו בסיר ללא תבלינים וזה גם לא עזר,
בנוסף הוטרינר המליץ לנו לתת לו תחליף חלב לגורי כלבים במקום האורז והחזה עוף והוא הקיא את זה..
אשמח לקבל עזרה מה עושים במצב כזה..
תודה רבה.

אני מציע לתת לו מזון רפואי בשימורים, ID של חברת הילס למשך מספר שבועות ואחר כך להחזיר אותו בהדרגה למזון יבש איכותי
כתוספת אפשר לתת תכשיר בשם פרוקולין וגם אנטיביטיקה מתאימה, למשל רספרים בסירופ, דרך הפה,
האם הגור כבר חוסן?

שלום, לאחר הרבה מחשבה החלטתי לקנות כלב לראשונה בחיי. לאחר שלמדתי קצת על סוגי כלבים ותכונותיהם הרועה הבלגי מלינואה קנה אותי מפני שהוא קל לאילוף ידידותי וממושמע. השאלה שלי היא האם הרועה הבלגי הוא בחירה טובה לכלב ראשון שאני אגדל? תודה רבה!

שלום, לאחר מחשבה רבה החלטתי לקנות כלב ואני מדגיש לראשונה בחיי. כלב שמאוד קנה אותי הוא רואה בלגי מכיוון שהבנתי שהוא ממושמע, קל לאילוף ומאוד חכם. השאלה שלי האם בתור כלב ראשון הרואה הבלגי הוא בחירה נכונה או שלא? תודה רבה!

קיימים שלשה סוגים של רועה בלגי, אם אתה מתכוון לשחור שנקרא גרוננדל, אז זה כלב מאוד ממושמע ואינטלגנטי ואני בהחלט ממליץ
ישנו גם רועה בלגי מלינואה, שהוא עלול להיות מעט אגרסבי ואולי לא מתאים לכם

שלום,
יש לי כלבה פודל ננסית כבת שנתיים ו 7 חודשים. אני בשבוע הבא מתכננת לעשות לה הזרעה עם זכר שהוא גם פודל ננסי כבן שנתיים וחודשיים. ההזרעה תתבצע בימים ה 11 וה- 13.
רציתי בבקשה לדעת מספר דברים: 1. מה הסיכוים של הכלבה להיקלט להריון? 2. האם ישנו סיכוי שהכלבה תמות כתוצאה מההריון או מהלידה? 3. האם ההריון יכול להשפיע עליה מבחינת מצבי רוח וכדומה? 4. במידה ואנו מוסרים את הגורים שלה למאמצים האם זה יכול לגרום לה לדיכאון או השפעות כאלה ואחרות?

תודה רבה,

בדרך כלל הזרעה שנעשית נכון וביום המתאים, מצליחה, אבל אין 100%,
בהריון עלולים להיות סיבוכים, אם הכלבה ניראית חולה או מפרישה מהנרתיק, צריך להיבדק אצל הווטרינר
יש שינוי התנהגותי בהריון, אבל לא דברים חריגים
אין בעיה במסירת הגורים אחרי גיל 6-7 שבועות

שלום,
יש לנו חתולה בת 4 ושמנו לה אמפולה לפני שבוע פרונטליין וכנראה חלק נשפך על הפרווה ולא על העור ויש לה פרעושים.
האם אפשר לשים עוד אמפולה?

תודה מראש
עינב

שלום,
יש לי יורקשייר טרייר מקסים בן 9 שנים פחות או יותר.
הוא מטופל ומטופח (לפחות לפי ההסברים שקיבלנו מהמקום שממנו קנינו)
מסיבה כלשהי הוא כל הזמן מתגרד (אין לו פשפשים/קרציות), מידי פעם יש לו ממש פצעים על העור והפרווה שלו נראית קצת מדובללת ולא עשירה ומבריקה כמו שצריכה להיות.
אנחנו מקפידים להבריש אותו מידי יום ולגזור לו את הפרווה במקומות הבעייתיים.
נאמר לנו לקלח אותו פעם בשבועיים עם שמפו ומרכך רגיל של בני אדם (וכך אנחנו עושים)
אולי זה לא באמת ככה וצריך לרחוץ אותו באופן שונה.
לא מצאתי יותר מידי פרטים בנושא ולכן אני פונה אליכם לעזרה.
תודה והמשך יום נעים,

לא כל גירוד הוא בפרעושים, הכלב כנראה סובל ממחלת עור כל שהיא
קחו אותו לווטרינר לבדיקה,
בשום אופן לא לרחוץ כלב בשמפו של בני אדם

שלום,
הבאנו הביתה גור בן שלושה חודשים בערך. הוא הגיע עם המון פרעושים. שמנו לו אמפולות של סולטיף לפני חמישה ימים ואין שום שיפור.
כמה זמן חייבים לחכות לפני ששמים אמפולות אחרות?
כדאי לשים תרסיס לגורים במקום?
כדאי לשים גם קולר נגד פרעושים וקרציות?
איזה אמפולה או תרסיס נחשבים הכי יעילים?

תודה מראש

איני מכיר את המוצר שהשמשתם בו, אני משתמש ב"אדווקאט" של חברת באייר
בכל מקרה, אם יש כעת פרעושים על ההכלב, לוקחים פקעת צמר גפן טבול באלכוהול, ומשפים היטב את כל הכלב, כל הפרעושים מתים מיד, צריך גם לרסס את מקום המרבץ שלו בתרסיס ביתי יעיל המשמש נגד מקקים, זבובים וכו`.
אפשר לשים שוב טיפות בעוד שבוע.

שלום
לפני 10 ימים שמנו לחתול קולר נגד פרעושים. בשלושת הימים האחרונים הוא חסר אנרגיה, ממעט לאכול ומתבודד. האם יתכן שיש קשר?
תודה

אם זה מוצר בדוק בהמלצת הווטרינר זה בדרך כלל בסדר, בכל מקרה הורידו את הקולר וקחו אותו לווטרינר לבדיקה

«   «הבא   | 347 | 346 | 345 | 344 | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327    הקודם»   »