חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

ישלי גור האסקי סיבירי מעורב עם רועה גרמני, בן חודשיים, והאוזניים שלו שמוטות.
איך אפשר לגרום להן לעמוד?

היי,
יש לי כלב, רועה שווצרי (זאב לבן. האוזנים שלו עוד לא עומדות, הוא בן 7 חודשים. הבנתי שצריך לקשור את האוזניים שלו ואני לא מוצא וטרינר שעושה זאת, יש וטרינר שאתם מכירים או יודעים או אפילו אתם יכולים לעשות זאת?
תודה והמשך יום טוב,
טל

בגיל 7 חודשים קשירה לא תעזור כבר, ישנן שיטות אחרות שעשויות לעזור,

שלום,
יש לי 2 כלבים בבית וקניתי את הקולרים של פרבנטיק נגד קרציות . הכלבים משחקים אחד עם השני השאלה האם זה בטוח במקרה ואם יש מגע עם הקולר לכלב ? האם מומלץ להשתמש בקולר זה עם 2 כלבים בבית

שלום,
יש לי כלב מסוג רועה שווצרי הוא בן 7 חודשים והאוזניים שלו עדין לא עומדות.
לפי מאמרים שקראתי צריך ללכת לוטרינר שיקשור לו את האוזניים, אתם מכירים אולי וטרינר שעושה את זה כי הרבה וטרינרים אמרו לי שהם לא עושים את זה. אני מכפר סבא

שלום, שמי מרב,
יש לי כלבה מעורבת בת 6-7 חודשים.לפני כחודש עברתי לבית עם גינה והיא מבלה שעות רבות בחוץ. אני שמה לה אמפולה נגד פרעושים וקרציות פעם בחודש כמו שכתוב - אבל עדיין, ישנם קרציות ופרעושים על הכלבה - אבל בכמות ממש מינורית, קרציה פעם ב.. וכנ"ל גם פרעושים - הם קיימים, אבל ממש ממש מעט.
השאלה שלי היא לגבי קולר נגד המזקים הנ"ל:
1. האם אפשר לשים במקביל גם אפולה פעם בחודש וגם לשים לה קולר נגד מזיקים?
2. האם לקולר ישנן השפעות בריאותיות על בני אדם? אם נוגעים בזה או אם נוגעים בכלבה ומשחקים איתה? -אני כרגע בהריון ואני חוששת שהחומרים שעל הקולר יזיקו לי.
3. ולגבי העתיד - האם זה בטוח להשתמש בקולרים מסוג זה כשיש בסביבת הכלב ילדים קטנים..?

תודה מראש והמשך יום נפלא.

אין בעיה להתשמש בקולרים, בתנאי שלא לועסים אותם, אני ממליץ על "פרוונטיק" אבל אם יש בבית חולה סכרת, אסור לו לגעת בקולר
אפשר לשים קולר וטיפוניות יחד, אני ממליץ על "אדוווקאט" של חברת באייר

שלום לכולם,
יש לנו שני כלבים בוגרים בבית. מעורבים, בני 5 ו 3.5.
לפני כשבועיים שניהם סופרו וקולחו ולאחר יומיים שמנו להם את התכשיר רבולושן כנגד פרעושים.
לצערי יש להם עדיין מלא פרעושים, חלקם מתים אך רובם חיים.
מה צריך לעשות?

הרוולושין הוא תכשיר יעיל, יתכן וישנם בסביבת הכלבים כמות גדולה של פרעושים, כדאי לרסס גם את השטח

שלום,
הכלבה שלי בימים האחרונים כל הזמן מלקקת,מגרדת ולועסת את כפות הרגליים שלה עד כדי כך שהיא פוצעת את עצמה בחלקים שבין כריות כפות הרגלים. רציתי לדעת מה יכולה להיות הסיבה לכך? האם זה חמור? או שזה יעבור?
דרך אגב היא בת 12 האם יש לזה קשר?
תודה רבה.

שלום למומחים
ברשותי רועה גרמנית בת חודשיים ושבוע.
עברה את חיסון המשושה וטיפולים כפי הנדרש עד עכשיו.
בשבועיים האחרונים אני רואה סימני קרחות/נשירה קטנה מסביב לעיניים של הכלבה. [רק לעיניים]
זה תקין לגזע? אולי זה דמודקס? או שזה סתם החלפת פרווה באיזור הפנים
כי אני רואה שינויי בגוון כרגע היא שחורה ולאט לאט מתחילה להתבער לחום דבש
אשמח לעזרה בנושא. אם יש צורך יש תמונה

יתכן שיש לה דלקת עפעפיים וההפרשה גורמת להתקרחות, זה עלול להיות גם דמודקס, כדאי להיבדק אצל ווטרינר

שלום רב
יש לי גור בן חודשיים שנמצא אצלי יומיים.
במהלך היומיים האלו הוא כל הזמן ישן!
האם זה תקין?/מה כדאי לעשות?

שלום רב,
יש לי שני כלבים, זכר ונקבה אשר נמצאים רוב היום בחצר. שמתי לב שבחודשיים האחרונים המון זבובים נמצאים עליהם ואף פוצעים אותם באיזור האזניים והאף. אחד מהם שאימצתי מצער בע״ח היה פצוע מאוד באוזניים בגלל זבובים שהיו פוצעים אותו אך הפצעים נסגרו וכעת הם שוב נפתחים בגלל הזבובים. מה ניתן לעשות?
תודה, עמית.

היי, רציתי לדעת באופן כללי אם כלבי פומראניאן נשארים בגודל ממש קטן או שהם גדלים? ואם הם גדלים עד לאיזה גובה בערך? אני מתכוונת אם יש כלבי פומראניאן שלא גדלים ונשארים קטנים? תודה וחג שמח????

שלום רב! יש לי כלב פאג סיני בן שנה ושלושה חודשים.היום הוא קיבל את חיסון המשושה הסדיר שלו. כעבור שעה וחצי, וללא סיבה מראית לעין, הוא החל מגרד עצמו באיזור הפנים וכעבור מספר דקות התגלתה נפיחות גדולה ומדאיגה באיזור הפנים. הנפיחות התפשטתה לכל איזורי הפנים, בכללם פה, עיניים ומעל האף. מייד הבהלנו אותו לוטרינר הקבוע שלו, שבו נערך החיסון היום.הרופא טען כי להערכתו מדובר באלרגיה לחיסון. הוא נתן לו זריקה שתקל על הגירודים והנפיחות ואמר כי זו צריכה לרדת עד מחר בבוקר לכל המאוחר. ראוי לציין, כי כלבי לא הגיב כך בעבר לשום חיסון אותו קיבל (המשושה הראשון, תולעת הפארק והכלבת). נהפוך הוא, הוא לא הראה שום סימנים ותופעות לוואי לחיסונים שקיבל ( אף לא חולשה וחום השכיחים על פי המחקרים לאחר קבלת החיסונים).הוא כלב מקסים, נמרץ ואנרגטי ומלא בשמחת חיים. חשוב גם לציין כי יש לו מרפאה קבועה והוא מקבל את החיסונים בזמן. הוא כלב מאוד שמור שאף פעם לא התפתחה לו תופעה כזאת של התנפחות הפנים, לא מתוזנה ובטח שלא מחיסונים. האם להערכתם התגובה של הכלב לחיסון נגרמה אך ורק מהחיסון או שמא יש בה מעבר? ובנוסף, האם התגובה האלרגית ( הנפיחות הגדולה) לחיסון תחלוף עד מחר וכלבי יחזור לקו הבריאות? אשמח לתשובות מהירות . תודה רבה, זיו

זו תגובה אלרגית שכיחה, בדרך כלל הסימנים חולפים תוך כמה שעות עד יום , אם זה יקרה שוב בחיסון הבא צריך להזריק חיסון של יצרן אחר

יש לי פיטבולית גזעית בת 4 חודשים מחוסנת וללא עיקור בחודש האחרון היא מתגרדת בלי הפסקה ומתחילה להקריח באזור הגב והרגליים האחוריות כבר קירחות כמעט לגמרי.
הייתי אצל ווטרינר ולא מצאנו שום דבר חריג כגון תולעים או פטריות בעור.
היא טופלה באנטיביוטיקה במשך כשבוע ואפילו החלפנו לה אוכל ללא עוף בגלל רגישות לעוף יוקונובה כבש.
המצב רק ניהיה יותר גרוע היא ממשיכה להקריח והגירוד הופך ליותר מסיבי.
אני כבר רוצה שהיא תפסיק להזיק לעצמה ואני ישמח לתשובה. תודה רבה

יש לי האסקית סיבירית בת שנה והיא יחסית דקה להאסקית למרות שההורים שלה רחבים.
למה היא לא כמוהם?
תודה

גנטיקה זה לא אחד לאחד, ישנם שינויים בן הורים לצאצאים, בכל מקרה, ההתרחבות מגיעה בן גיל שנה לשנתיים

שאלתי היא לגבי יעילות הקולר קילטיקס
אחרי כמה זמן מענידת הקולר היעילות מגיעה למקסימום?
ענדתי לכלבתי את הקולר לפני 3 ימים ואני עדיין מוצאת עליה קרציות (על אף שגם נשרו ממנה הרבה קרציות)
האם גם אלו שנשארו עוד ינשרו?

הקולר יעיל, לוקח יומיים שלושה עד שמחסל נגיעות גבוהה, לכן רצוי במקרה כזה לשטוף קודם את הכלבה בשמפו נגד קרציות ורק אחר כך לשים את הקולר

שלום, ענדתי לכלבתי את הקולר קילטיקס ויום לאחר מכן מצאתי מלא קרציות זרוקות על הרצפה בביתי כאילו שנשרו ממנה עקב ענידת הקולר. שאלתי היא אם הקרציות הללו שנפלו בביתי הן מסוכנות. את אלו שראיתי הורדתי באסלה אך מה עם ישנן עוד זרוקות על השטיח, הרצפה וכד׳?! האם הן חיות או מתות והאם הן מסוכנות ואיך אוכל להיפטר מכולן גם מאלו שאיני רואה
אני רוצה לציין שכל אלו שמצאתי בביתי הן בעקבות ענידת הקולר (נשרו מכלבתי).

הן כנראה הושפעו מהרצועה ונקטלו, לא כדאי לשטוף באסלה, עדיף קודם לאסוף לתוך צנצנת עם אלכוהול, שיהרוג אותן בוודאות ואז לזרוק

אני מתלבטת האם לאמץ רועה הולנדי, בת תשע גזעית, שמחפשת בית חם והיא כלבת עבודה.
אני גרה בבית פרטי ויש לי ילדים.
האם הגיל מבוגר מידי וצפויות בעיות בריאות בקרוב והילדים עלולים להיקשר ולהתאכזב?

צריכה תשובה דחופה בבקשה...

בעיקרון כדאי יותר לאמץ גור ברייא שיהיה איכם שנים רבות
עם זאת יש מעשה של חסד באימוץ כלבה מבוגרת

שלום,
יש לי כלב מסוג ג׳ק ראסל מעורב בן שנתיים.
אתמול הוא עבר חיסון כלבת והיום הוא עם הזנב למטה ולעיתים הוא נושך את הזנב
רציתי לדעת מה זה אומר? האם זה קשור לחיסון? ומה עלי לעשות?
תודה

היי, הכלבה שלי לייקה בת 8 חודשים, מעורבת , בגודל בינוני עד גדול. היא אוהבת מאוד לקרוע בגדים ולבלוע את החתיכות.
רציתי לדעת האם זה מסוכן?

גזע הכלבה שלי זה יורקשייר היא בת שנה וחודש יש לי מספר שאלות:
א. הכלבה שלי קבלה מחזור ולא עקרתי אותה. אם לא זיווגתי אותה והיה לה מחזור והיא לא יצאה מהבית (אף כלב לא ניפגש איתה עד שהסתיים לה המחזור וכל השלבים) יכול להיות שיהיו לה סרטן עטיני?
ב. עשינו לה קוקיה והיא תלשה אותה. האם יגדלו לה עוד שערות?
ג. אם יש לה פצע ליד האף והעין (מגרד לה) , צריך לקחת אותה לווטרינר?

שירה

ראשית, אין מחזור לכלבות, היחום הוא הביוץ.
אם היא לא הזדווגה עם זכר היא לאל תהיה בהריון
אין שום קשר בין סרטן ליחום
שערות גדלות שוב
אם יש פצע שאינו נרפא, כדי לבדוק

«   «הבא   | 345 | 344 | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327 | 326 | 325    הקודם»   »