חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

יש לי חבורה של חתולים רובם מזדקנים שנמצאים בבית ובגינה- כולם מסורסים ומעוקרות- אחד מהם בן 8 בערך, שסורס לפני שנתיים, פשוט התייחם!
מאז, ובמשך כל היום כמעט בלי הפסקה הוא צועק ומיילל ורודף אחרי הזכרים הכי צעירים שלי כאילו הם נקבות מיוחמות..
בנוסף, הוא תוקף בפראות את החתולים האחרים, מה שמאוד מסוכן כי הוא נשא איידס.. הצרחות בלתי נסבלות והמכות שהוא נותן לאחרים נוראיות, כך שנאלצתי בסוף לשים אותו בכלוב..
בבדיקות מקיפות נשללה אפשרות של אשך טמיר, בדיקות דם יצאו תקינות מלבד סימן של התחלה של אי ספיקת כליות, נתנו לו טיפול נגד כאבים אולי משהו מציק לו וכמובן שזה לא עזר, רק וטרינר אחד אמר לי שהגיוני מאוד שבגלל שהוא סורס בגיל 5 בערך שריח של נקבה מיוחמת הדליק אותו מחדש.
החתול סובל ולאף אחד אין פתרון ולי ברור שצריך משהו שיוריד את רמת ההורמונים בגוף! האם קיים כזה דבר?? תודה!

שלום ,
השאלה שלי היא כזאת :
יש לי כלבה מסוג רועה מלינואה בשם ואס , אני רוצה תשובה יותר מדויקת מאשר 6 חודשים עד שנה מתי היא מסיימת לגדול ( 6 חודשים עד שנה זה כללי , אולי בגלל סוגה תוכל/י לדייק יותר ) ..? או מתי היא מקבלת ייחום ראשון ?
ומה יקרה עם אחרי הייחום הראשון אני יזווג אותה ? אני יודע שצריך לחכות שלוש ייחומים עד שבאמת יהיה טוב להכניס אותה להריון אבל מה יקרה עם בייחום הראשון או השני ?
תודה מראש

כלבה בגודל הזה גדלה עד גיל 10-12 חודש, לאחר מכן היא מתרחבת
יחום ראשון בין 7-8 חודשים, הריון מוקדם עלול לפגוע בגדילה ובהתפתחות

שלום, יש לי גורת פודל טוי בת 4 חודשים. היא אצלינו מגיל 7 שבועות. מהיום הראשון אצלינו היא מטופלת נגד פרעושים. בתחילה בספריי פרונטליין ולאחר מכן קיבלה אצל הוטרינר אמפולות אדווקט ולפני 10 ימים אמפולה אדוונטיקס. יש לנו בית עם חצר והיא יוצאת לחצר, אך חיה בבית (אין לנו עוד חיות מחמד). אתמול ראיתי עליה פרעוש חיי (הוצאתי אותו). האם האמפולה לא אמורה למנוע פרעושים? היום חיפשתי בכל גופה ולא ראיתי זכר לפעושים או צואת פרעושים. מה לעשות ?האם אפשר לקלח אותה עם שמפו נגד פרעושים היום ולשים לה ספריי פרונטליין בעוד יומיים למרות האמפולה? תודה רבה נעמי

הפרונטלין לא כל כך עוזר, פרעוש אחד זה מקרה, המשיכו טיפול סדרתי עם אדוונטיקס

קניתי לכלב שלי אבקת קרצייות מסוג כל פט חזק ידידותי לכלבים ??
אני יכול להסיר מזה הוא יוכל ללקק את זה?

לא מטפלים יותר בקרציות באבקות, אתם נושמים את זה והכלב מלקק, ישנן רצועות יעילות על הצוואר

שלום רב ד"ר רפי שחף!
הכלבה שלי כבר חודש במחזור (יחום) והיא זה לא מפסיק אני לא יודעת כבר מה לעשות!
היא כל הזמן מוציאה את התחתון ששמתי לה והיא יורדת מתחת למיטה ומוציאה את זה מה עושים במצבים כאלה? מתי זה יפסיק? והאם יש סימנים לזה שזה מפסיק?
אני חייבת תשובה כמה שיותר מהר תודה רבה
עדנה.

לרוב זה אמור להיפסק תוך 3 שבועות, אם זה נמשך, גשי לרופא הווט.

שלום ,
יש לי כלבה בת 4 מסוג פומרניין ועיקרו אותה היום, רציתי לדעת איזה תופעות לוואי עלולות להיות? ואמרו לי שהיא תיהיה ילדודית פתאום זה נכון?

תודה רבה!

ישנן מספר תופעות לוואי אפשריות, בעיקר השמנה ולעיתים אובדן שליטה על דרכי השתן

שלום ד״ר,
יש לי 2 כלבי פקינז ראש אריה הזכר בן 3 והנקבה בת שנה וחצי.
ב2.3 הכלבה קיבלה מחזור וכרגע היא מיוחמת, הזכר מנסה לזווג אותה` אך לא ניראה שהוא מצליח.
האם זה הגיוני ומה אפשר לעשות?
יש לציין ששניהם בתולים

אפשר להיעזר במגדל מנוסה או ווטרינר
לא לנסות להרביע לפני היום ה-11 מתחילת הדימום

שלום!
יש לי חתולה בריטית בת 4 שנים. לראשונה התייחמה בגיל 9-10 חודשים. בייחום השני התעברה והמליטה.
לאחר כ-7 חודשים עוברה פעם נוספת והמליטה גורים חמודים ויפים. עוד בתקופה שהגורים היו איתה החלה שוב להתייחם. החלטתי שהיא צריכה תקופת הפוגה ומנוחה ועשיתי לה זריקה נגד ייחום שאמורה היתה להשפיע לכעד חצי שנה.
מאז עברו כבר כמעט שנתיים, אך אין ייחום :(
אני מאוד רוצה שיהיו לה עוד גורים אך איני יודעת מה עליי לעשות לשם כך.
החתולה בריאה ואין שום שינויים בהתנהגות או בכל פן אחר מאז ההמלטה והזריקה.
אנא המליצו על פעולה כלשהי
תודה מראש, קרן

שלום!
יש לי חתולה בריטית בת 4 שנים. היא התייחמה לראשונה בגיל 9 חודשים. לאחר תקופה, היא נכנסה להריון והמליטה.
לאחר כחצי שנה התעברה פעם נוספת והמליטה גורים מקסימים.
עוד כשהגורים היו איתה, היא התייחמה. החלטתי שהיא צריכה הפוגה ומנוחה ולקחתי אותה לווטרינר שעשה לה זריקה שאמורה הייתה למנוע ייחום לכעד חצי שנה.
לצערי כיום כבר עברה שנה וחצי, אך החתולה לא מתייחמת.
אציין כי אין שום שינויים פיזיים או התנהגותיים מאז ההמלטה והזריקה.
אני מאוד רוצה שיהיו לה גורים פעם נוספת.
אנא עזרו לי, מה אוכל לעשות כדי שהחתולה תתייחם ותמליט שוב?
בתודה מראש, קרן

שלום לך דוקטור רפי שחף, שאלתי אותך לגבי המחזור שלא מסתיים לכלבה שלי בעבר ורציתי לשאול כל כמה זמן היא מקבלת מחזור כל שנה , חצי שנה?
המחזור שלה לא נגמר!
אני צריכה את התשובות האלה דחוף

זה יחום לא מחזור, כלב מתייחמת פעמים בשנה, כל ששה חודשים לתקופה של 3 שבועות בכל פעם

שלום ד״ר,
לפני מספר ימים (שלושה ימים) קנינו גורה כבת חודשיים וקצת מסוג פודל ננסי. יש לי כמה שאלות ואשמח אם תוכל לענות לי בהקדם ולעזור בדחיפות, מכיוון שאבא שלי רוצה שאני ימצא כבר פתרון לפחות עוד חודש.
1)הגורה מיללת המון ולא רק בלילה.
2)הגורה התחילה לנשוך נשיכות קטנות. הבנתי שזה בגלל שיניים, אבל איך אפשר למנוע זאת?
3) הגורה עושה את הצרכים בכל מקום, אפילו ששמנו לה מקום קבוע. איך שמשחררים אותה היא עושה את הצרכים.
4)איך אפשר למנוע דברים כאלה ללא עזרה של מאלף בגלל תקציב? האם אתה יכול לכתוב לי כמה הוראות להקפיד על כך או משהו דומה?
תודה רבה על העזרה שיר:-)

1. הכלבה מפחדת להישאר לבד בחושך, זה טיבעי, שימו אותה בארגז ליד המיטה שלכם ואם היא בוכה שימו עליה יד והיא תירגע, כשהי תתבגר קצת תוכלו להעביר אותה למקום אחר בבית שהיא כבר רגילה אליו
2. זה משחק, אבל אפשר לגעור בה בקול רם כזהיא עוה את זה והיא תבין שזה אסור
3. שימו אותה בארגז שבו היא ישנה, שהיא לא יכולה לצאת ממנו, מספר פעמים ביום קחו אותה על הידים ישר החוצה ותנו לה לעשות צרכים, כשהיא עושה בחוץ שבחו אותה, כשהיא בית ללא השגחה שתהיה תמיד בארגז, או בכלוב מתאים, תך מספר שבועות היא תלמד לעשות בחוץ

שלום,אני חדשה באתר. יש לי כלב שאימצתי מתנו לחיות לחיות לפני שנה הוא מעורב ובערך בן שנתיים. בזמן האחרון הוא לא מפסיק לכרסם וללקק את כפות הרגליים שלו בגלל שיש לו עור מאוד יבש (דבר ששמתי לב אליו בזמן האחרון ולא היה לפני כן) עד שהן נהיות אדומות ולפעמים רואים את הבשר.
מה אוכל לעשות כדי לטפל בעור היבש ולמנוע ממנו לפגוע בעצמו? אשמח אם אקבל תשובה בקרוב.

הכלב שלי היא כלבה מעורבת בת שנה ושלושה חודשים נמצאת בתקופת העיון הראשונה שלה כבר שלושה שבועות ונמצאת לקראת סיום. כל התקופה שמרנו שלא תבוא במגע עם חבריה הזכרים. עם זאת, אצלנו בישוב כול הכלבים יוצאים ביחד ונפגשים. היום בדרך מסתורית הצליחה הכלבה לברוח ביחד עם כלב בן שנתיים מסוג בולדוג.
האם היא יכולה להיכנס להריון בפעם הראשונה שהיא מקיימת יחסים? ואם כן איך אפשר לדעת אם היא בהריון ואיך אפשר לעצור את ההריון ולעקר אותה?

קרוב לוודאי שהיא בהריון
ישנן זריקות המפסיקות הריון וכמובן אפשר גם לעקר אותה

שלום,
אני מעונינת לדעת כמה זמן נמשך הריון של כלבת פומרניין בוגרת ומתי ניתן לדעת כמה גורים נמצאים בבטן.
תודה

הריון בכלבות מכל הגזעים נמשך 62-63 ימים בממוצע
קשה לדעת בדיוק כמה גורים יש אבל אפשר לקבל מושג בצלום אולטרסאונד

יש לי שאלה מוזרה!
יש לי כלבה בת 6 שנים. היא עברה שלוש לידות וקיבלה מחזור לפני שבועיים וחצי וזה רק מחמיר יותר, מתי זה יפסק? ומה הסימנים שהמחזור ניגמר?
שאלה שנייה- יש לה פחד נטישה ותמיד שהיא שומעת ברק או רעש כלשהו אז היא בורחת מתחת למיטה. מה עושים עם זה?
אשמח לתשובה במהירות לגבי המחזור
עדנה.

ראשית, זה לא מחזור, היחום הוא הביוץ, הוא נמשך כ-3 שבועות
כלבה מתייחמת לכל אורך חייה, זה לא נפסק
הרבה מאוד כלבים נבהלים מרעמים, אם העניין מסתכם בזה שהיא מתחבאת, לא נורא

שלום ,
הכלבה שלי , שנאוצרית בת שנתיים, הייתה מיוחמת לפני כמה ימים . אנחנו גרים במשק ככה שהיא משוחררת בחוץ בלי גישה לכלבים זכרים . תמיד אחרי ייחום היא נכנסת להריון מדומה, ממש קטנצ׳יק ( מפרישה חלב , וקצת נפיחות בבטן). בייחום הזה לא הערכנו נכון את הנכונות של כלבים שמריחים כלבה מיוחמת והם נכנסו למשק , אני לא יודעת אם הם הצליחו לזווג אותה או לא. היא נראית כרגיל מלבד זה שהיא לא מפרישה חלב כמו תמיד אחרי ייחום ...
ייתכן שהיא בהריון? יש סימנים של הריון בשלב ממש מוקדם? במידה ואין , תוכל/י לתת לי את הסימנים הראשונים שמגיעים כשכלבה נכנסת להריון?
תודה רבה :)

צריך להתייחס אליה ככלבה בהריון, ישנו טפול בזריקות שמפסיק את ההריון, התייעץ עם הווטרינר שלך

שלום
יש לי כלבה מסוג קינג צרלס בת שבע , בעבר היו לה שני המלטות . האם ניתן לעבר אותה שוב גם בגיל הזה ?

בברכה
עדנה

שלום רב,
יש לי כלב פיטבול אמסטף בשם רקסי . תמיד שהוא יושב ואני מלטפת אותו או אחותי או סתם מישהו , איבר המין שלו חלק ממנו נהיה אדום. זה בולט וזה מגעיל.. ממה זה נובע? ומה ניתן לעשות ?

יש לי שלוש שאלות מאוד מאוד חשובות, אשמח אם תענו לי בהקדם.
1.אני רוצה לשכנע את הוריי לקנות לי כלב, איך אוכל לשכנע אותם(אנחנו גרים בדירה)?
2.אני רוצה מאוד מאוד כלב קורגי, האם הוא כלב נפוץ בארץ(כלומר, שאוכל למצוא אותו ברוב החנויות ולא אצטרך לחפש חנות מיוחדת)?
3.איך צריך לטפל בקורגי(איך צריך לטפל בפרווה, האם היא נושרת הרבה, האם הוא מתאים לדירה, כמה פעמים צריך להוציא אותו מהבית בשבוע/יום, האם הוא קל לאילוף).

הקורגי הוא כלב נחמד ונוח, לא קונים אותו בחנויות אלא במועדון הגזע דרך ההתאחדות לכלבנות,
טל. 03-6727174
כלב מוציאים מספר פעמים ביום, לקורגי נשירה רגילה כמו לרוב הכלבים, הוא לא גדול לכן נוח בדירה,
איך לכנע את ההורים, את זה תצטרך לפתור לבד

כלבת הפודל ננסי שלי זווגה עם זכר בתאריך 27.2 ו 2.3 ובשני המקרים נדבקו הכלבים.
ברצוני לדעת:
1. האם הדבקות הכלבים מעידה על מוכנותה לזיווג ולהכנס להריון?
2. מה התאריך המשוער להמלטה ?
תודה

אם הכלבה משתפת פעולה והם נדבקו, קרוב לוודאי שהכלבה בהריון
ההמלטה צפויה 62-63 ימים אחרי ההזדווגות

«   «הבא   | 344 | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327 | 326 | 325 | 324    הקודם»   »