חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

שלום,
1.יש לי כלבת בוקסר צרפתי לבנה(לא לבקנית) ומצאתי זכר לבן עם כתם, מה הסבירות שהכלבים יצאו לבנים?
2. מה משך ההריון אצל בוקסר צרפתי? קראתי איפה שהוא שזה 65 יום אבל זה נראה לי לא נכון בגלל שהריון של חתולה זה בערך 95 יום.

תודה מראש, קורה.

אין בוקסר צרפתי, יש לך בולדוג צרפתי
הריון של כלבות מכל גזע - 62-63 ימים בממוצע, הריון של חתולה - 56 ימים בממוצע
סביר שהגורים יהיו ברוב הגוף לבנים יתכנו כתמים שחורים

אני מעוניין לקנות בול טרייר השאלה היא עם הוא יכול להיות מסוכן, קשה לאלף אותו, באיזה גיל כדאי להביא אותו, באיזה איזור המחירים שלו נעים? תודה מראש.

הגזע הזה הוכרז כגזע מסוכן, (למרות שהוא לא כזה) ולכן אסור לגדל אותו או ליבא אותו, לפי החוק חובה גם לסרס כל כלב מהגזע הזה.

שלום,
אני מתכנן לאמץ כלבה בת 3 חודשים.
רציתי לדעת מה כדאי שיהיה בבית במהלך השעות שאני לא נמצא, על מנת להפיג את השעמום עבור הכלבה.
במהלך השבוע אני לא נמצא בבית 7-9 שעות בגלל עבודה.
אני יודע שיתכן שמדובר במשך זמן ארוך להשאיר גורה לבד, ואשמח לקבל את חוות דעתכם על כך.

בבעיה הזאת נתקלים רוב מגדלי הגורים, צריך להחזיק אותה במקום מוגבל בשטח ולקחת בחשבון שלפחות בהתחלה היא תעשה שם את צרכיה
אולי אפשר להעזר באחד מילדי השכנים שיוציא אותה גם כשאתם לא בבית

שלום
יש לי כלבת האסקי סיבירי בת 7 חודשים היא עכשיו בייחום ושמתי אותה על המרפסת. אבא שלי לא ידע והוציא אותה והיא ברחה לזמן מה. מצאתי אותה אבל אני חוששת שהיא נכנסה להריון.
שאלתי היא, האם ישנה זריקה נגד הריון שאני יכולה לתת לה ? והאיך היא תשפיע עליה? מה היא יכולה לגרום לה? והאם מומלץ לתת לה זריקה כזאת ? ומה עלותה של הזריקה? הווטרינר שלי אמר 800₪ אחרי 10 ימים אני חושבת שזה הרבה, האם זה הגיוני ?
תודה רבה

זה אכן הרבה מאוד אבל זה הפיתרון היחידי ללא תופעות לוואי, החומר להזרקה, אליזין, יקר וצריך להזריק פעמיים

שלום, יש לנו כלבה בת שנה מעורבת זאב עם לבלדור. היא התחילה להמליט גורים, 4 גורים לבנתיים ועברו כשש שעות מההמלטה האחרונה, רואים שהבטן שלה גדולה וצריכה להמליט עוד. האם הזמן שחלף נורמאלי? אם לא מה עושים?
נא תשובתכם הדחופה

שלום ד״ר
הבאתי פקינז ואני רוצה לדעת אם אפשר להוציא אותו למטה בגיל חודש וחצי.

שלום!

רצינו לזווג את הכלב לברדור שלנו, בן 2.5 עם לברדורית, על פי כל הסימנים הכלבה הייתה מוכנה לקבל זכר. ניסינו יומיים בין הימים 9-11 בערך והכלב שלנו (הזכר) רק הסתובב לידה ולא עלה עליה. מה הסיבה?

תודה,
נטליה

הוא חסר נסיון , בפעם הבאה כדאי להעזר במגדל מנוסה או ווטרינר שיעזור לו

שלום
יש לי כלבת יורקשייר בת 7 חודשים
היא קיבלה מחזור לפני מספר שבועות וכרגע הדימום שלה פסק
השאלה שלי היא מדוע כפטמות שלה נפוחות כאילו מין גולות כאלה ויש להן צבע אפור?
אני אציין שהכלבה לא זווגה

תודה רבה !!!

יתכן שיש לה הריון מדומה שזו תופעה שכיחה למדי
כדאי שהווטרינר יבדוק

שלום רב,
יש לי כלבת שייצו בת שנתיים וחצי כרגע היא בייחום השלישי שלה. אני מעוניינת פעם אחת שהיו לה גורים. אני מכירה שייצו מנוסה ובוגר, אני מעוניינת לדעת כמה דברים לפני כן:
1) האם יש סיכון בהמלטה? כלומר אם ייצא והיא תהיה לבד בבית ותמליט האם זה מסוכן?ובכלל האם המלטה זה לא בריא לכלבה? כי הבנתי שהמלטה אחת זה בריא.
2) האם יש הכנות שצריך לעשות לכלבה לפני ההמלטה? חיסון או כל דבר כלשהו?
3) האם היא יכולה להיות עם הגורים משעות הבוקר עד אחר הצהריים בערך לבד מהימים הראשונים?
אודה לתשובה מהירה בנושא.
תודה רבה.

המלטה היא תהליך טיבעי ובדרך כלל מתנהלת ללא בעיות, רצוי לחסן ולתלע את הכלבה לפני ההריון, אפשר בהחלט להשאיר את הכלבה לבד מספר שעות אבל רצוי לא יותר מידי זמן
בהצלחה

יש לנו כלב שייצו, בן 2.5,פעם אחד היה עם נקבה. אנחנו גרים בקרית אתא

גור/כלב צעיר שנמצא ונאסף - האם לתת לו מיד חיסון משושה או להמתין מספר ימים כדי לראות מה מצב בריאותו?

שלום ד"ר שחף
שמעתי שיש שני סוגי פומרניין סוג אם אף קצר וסוג אם אף ארוך . אני הייתי מעוניינת באחד אם אף ארוך.
ושאלתי כאן היא האם יש לו שם נלווה לשמו פומרניין או משהוא אחר בכדי שאוכל למצוא את הסוג אם האף הארוך .
בתודה שיר

יש רק סוג אחד של פומרניין, בתוך הגזע ינם כמובן הבדלי צורה וגודל כמו בכל בעלי החיים

שלום יש לי כלב פודל זכר בן שנתיים ואני רוצה להביא עוד פודל השאלה שלי היא מה עדיף זכר או נקבה?
תודה. שגיא

יש לי שאלה ספציפית לגבי כלב מגזע מלטז אני מתכננת לקנות אחד כזה בזמן הקרוב ואני מנסה לדעת עליו כמה שיותר בויקיפדיה למשל כתוב שיש לו "כתמי דמעות" ושבכללי מלטז הוא כלב קשה לטיפול. אחרי שדיברתי עם חברה שלי שיש לה כלב מסוג זה היא אמרה שלכלב שלה זה לא קרה ושבכללי מלטז הוא לא כזה בעייתי זה נכון? ואומרים שהוא נובח הרבה?
אנה

הגזע נחשב נוח באופיו ונוח לטיפול, יש אמנם אפשרות שיהיו לו כתמי דמעות אבל זה לא מזיק לבריאותו ויש לזה פתרון קל

יש לי כלב גק ראסל בן 2 חודשים והאוזנים שלו עד עכשיו נפלו עכשיו אוזן שלו חצי נופלת והשנייה נופלת מה אני צריכה לעשות זה יסתדר לו לבד?
עדן

שלום רב,
רציתי לדעת אחרי כמה זמן מחיסון ההוריקן השני,מותר לכלב להסתובב חופשי,שהוא מחוסן לגמרי.
האם יש צורך לחסן כלב לתולעת הפארק בירושלים.
תודה נעמי

שלום רב קוראים לי מירב ויש לי פינצ׳ר מעורב בנקניק הוא עבר את כל החיסונים הכלב שלי בן 3 ו9 חודשים לפני חודש קניתי אבקה נגד פרעושים והכלב התחיל להתגרד והשאיל את עורו מהפנים ומהצוואר מתחיל להיווצר חתכים והוא מתגרד הרבה שאלתי היא: האם צריך לנסות ולמרוח לו סוג של אנטיביוטיקה במקום של העור? והיכן שהוא קילף את עורו?
מירב

הוא לאא מעורב ב"נקניק" לגזע המאורך קוראים תחש
אף אחד לא משתמש יותר באבקות והן גם לא יעילות, לטיפול בכלב גשי לווטרינר

אני גרה בירושלים.יש לי גור בן חודשיים וחצי,האם עלי להתחיל לחסנו בבוא הזמן לתולעת הפארק,או שאין צורך.
שאלה נוספת,הגור שלי קיבל את החיסון השני של ההוריקן,מתי אפשר יהיה לצאת איתו בחופשיות ללא דאגה שידבק
נעמי

תולעת הפרק הולכת ומתפשטת בכל הארץ, לגבי ירושלים, התייעצי עם הווט. שלכם
אפשר כבר להוציאו למקומות שאין הרבה כלבים מסתובבים, אחרי החיסון של 4 חודשים זה יהיה בטוח יותר

שלום רב!
לפני שבוע קיבלתי גור דוברמן בן חצי שנה ויש לי מספר שאלות אם אפשר:
1.הגובה שלו בישיבה הוא 65 ס"מ עד השכמות,האם זה בסדר לגיל חצי שנה או שנחשב קטן?האם הא עוד יגדל לפי דעתך?יש לציין שהוא דוברמן גזעי
2.מתי בערך כלבים זכרים שלא מסורסים מתחילים לפתח את ייצר ההגנה והתקיפה שלהם?
3.אני מאכיל אותו ברויאל קנין לגורים מגזע גדול מקסי,האם לדעתך זו חברה מספיק איכותית או שחייב לעבור לחברה כמו יוקונובה והילס?
תודה רבה טימור

גובה מודדים בעמידה, מהשכמות לרצפה, בכל אופן ההגובה סביר
הם מתחילים לפתח יכולות שמירה והגנה עם הגיעם לבגרות, בגיל שנה שנה וחצי
המזון הזה ושני האחרים ברמה טובה

בוקר טוב,
אני כבר שאלתי אבל...
החתולה היא פרסית והחתול שהיבאנו הוא בריטי הוא כבר אצלינו שבוע ולא קורה כלום היא מתגלגלת לידו ומייללת לידו.
אפשר לקבל עצות או שזה בסדר שזה כבר שבוע והם צריכים יותר זמן..?
תודה נטליה

שלום, אני מגיעה מארה״ב עם הכלב שלי - פודל מעורב. רציתי לשאול מס׳ שאלות:
1. הכלב שלי מקבל מידי חודש כדור המשלב בין flee prevention ו heartworm prevention. אני יודעת שבארץ נותנים מידי חודש קפסולה נגד פרעושים אבל האם גם את ה heartworm צריך לתת מידי חודש? אם אני אפסיק לתת לו את הכדור האם יהיו לו איזה שהן תופעות לוואי?
2. איזה חיסונים ניתנים מידי שנה לכלב בארץ? מלבד חיסון הכלבת.
תודה על המידע
לירון

1. למזלנו אן בארץ תולעי לב, לכן בארץ אין צורך לתת את התרופה
2. חיסון משושה פעם בשנה, טיפול נג תולעי מעיים , פעמיים בשנה, זריקות נגד תולעת הפרק, כל 3 חודשים

«   «הבא   | 343 | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327 | 326 | 325 | 324 | 323    הקודם»   »