חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

שלום ד"ר רפי.
כבר לא מעט זמן אני חושב לקנות או לאמץ כלב נוסף שיהיה חבר לכלבתנו המעורבת בת ה16.
הכלב שאני מחפש הוא הדוגו ארגנטינו הבעיה מתחילה שלאחר לא מעט חיפושים רוב הכלבים היו חירשים או לא גזעים.
רציתי לדעת האם יש אפשרות למצוא בארץ כלב עם קווי דם בריאים ?
ומה תהליך הייבוא של כלב מסוג זה ?
תודה והמשך שבוע מצוין. זיו

שלום יש לי שני רועה גרמני בני כשנתיים. האם מומלץ לתת להם תוסף תזונה בשם
Vetzyme B plus E ?
גלי

לא מכיר, כעקרון, אם הכלבים מקבלים מזון איכותי ואין להם בעיות בריאות מיוחדות אין צורך בתוספים

שלום רב,
יש יל כלבה מסוג האסקי איזבלה ( זן מיוחד של האסקי סיבירי שיש לו בדרך כלל גוף ארוך אבל קטן יותר מהאסקי סיבירי) בת 9 חודשים..לפני שבוע היה לי זיווג עם כלב האסקי..זה היה הייחום הראשון שלה. השאלה שלי האם זיווג כבר בייחום הראשון הוא דבר מסוכן להתפתחות של הכלבה או אולי יש לי זה השפעה על הגורים?
תודה, מישיל

זה כמו לתת לילדה בת 12 להיכנס להריון, זה אפשרי אבל מזיק להתפתחות הגופנית והנפשית.
ישנן זריקות שמפסיקות את ההריון, שאל את הווטרינר שלך לגביהן

שלום
יש לי פינצר מעורב בן חודשיים
ופעם אחד אחותי שיחקה איתו ונפל עליו כיסא מקודם הוא לא יכל לדרוך על הרגל ועכשיו הוא דורך חלקית על הרגל
ואז גילינו שהאצבע שלו נפוחה
האם זה שבר ? איך מזהים שבר? ומה הטיפול אם זה שבר?
תודה אביעד

זה עלול להיות שבר או סדק בעצם
קחו אותו לאבחון אצל הווטרינר

שלום,
הכלבה שלי כל הזמן תולשת לה את השערות מגרדת שם.
זה נראה נורא.
יש משהו לעשות בנושא ?
סיון

שלום
אני רוצה להביא לכלבה שלי מסוג רועה גרמני -בת חצי שנה- בשר חי לאכול,
ככה עשיתי עם הכלבה הקודמת שהייתה לי מסוג פיטבול,
חברים שלי אומרים שלכלבה הקיימת היום לא כדאי לתת בשר חי כי יש לה פרווה ארוכה והיא תסריח
האם זה נכון ?
תודה ויום טוב. דניאל

מאוד לא רצוי לתת לכלב בשר חי וזה לא קשור לפרווה
בשר חי עלול להכיל חידקים ווירוסים מסוכנים ואפילו תולעים שמסוגלות להדביק בני אדם במחלה קשה

שלום רב.
אחרי לא מעט מחשבה החלטנו לקנות גור דוגו ארגנטינו שיהיה חבר לכלבה המעורבת שלנו בת ה16 .
ראיתי בעבר כמה גורים אבל כולם לא היו נראים יפים חלקם חירשים ואחרים מעורבים.
ברצוני לשאול האם אפשרי בכלל למצוא בארץ גור עם קווי דם בריאים לאור מיעוט הגזע ?
ושאלתי השניה מה התהליך בשביל להתחיל תהליך ייבוא של כלב זה?בתי גידול באירופה איך העסק עובד ?.
תודה על הזמן זיו.

אני הייתי מרכז הגזע דוגו ארגנטינו בהתאחדות לכלבנות ולמעשה הכלבים הראשונים הובאו לארץ בעזרתי
אבל לצערנו, הגזע הוכרז בחוק כגזע מסוכן, ולכן אסור לגדל אותו ואסור ליבא אותו, אין יותר כלבים עם תעודות ואלו שישנם החוק מחייב לסרס ולעקר אותם כדי שלא יתרבו
חבל, אבל זה המצב

היי,
הכלבה שלי מכניסה את זנבה בין הרגליים שלה אני לא חושבת שזה בגלל פחד כלשהו,
יכול להיות שזה מעיד על מחלה כלשהי?
תודה,תמר

שלום,
משפחתי ואני מאכילי חתולי רחוב מתחת לבית שלנו כל יום,כ-20 חתולים.
חלק ניכר מהחתולים מצוננים , מתעטשים,נזלת,דמעות בעיניים.
האם יש משהו שניתן לעשות כדי לעזור להם?
תודה,
מאיה

כן, רצוי מאוד לחסן אותם אם אפשר ואם הם כבר חולים אפשר להוסיף אנטיביוטיקה למזון לפי הנחיית רופא ווטרינר

שלום
יש לי כלבת פודל ננסי גזעית בת שלוש וחצי, היא מיוחמת וברצוני לזווג אותה
וזו הפעם השנייה שאנחנו רוצים לנסות להרביע אותה , אציין שבפעם הקודמת לפני כשמונה חודשים היא הייתה עם זכר פעמים ובכל פעם כשעה וחצי אך זה לא צלח וזה היה ביום ה 9 וביום ה 11 .
שאלתי כיום על מנת להצליח מהו היום הנכון לעשות זאת? ומה משך הזמן שהזכר והנקבה צריכים להיות יחד על מנת שאכן תתבצע הרבעה ?
כמו כן מהוא משך הריון ממוצע של כלבת פודל? ומהו ממוצע כמות הגורים?
תודה מירית

הימים הם הימים הנכונים, אבל הזכר צריך להתחבר אל הנקבה לפחות ל10-20 דקות אחרת אין הרבעה
כדאי לקחת זכר מנוסה שכבר הרביע בהצלחה ואפשר גם לעזור להם אצל ווטרינר או כלבן מנוסה, אם זה לא מצליח אפשר גם לעשות הזרעה מלאכותית
בכל הגזעים הריון אורך 62-63 ימים, כלבות זעירות ממליטות בין 2 ל- 5 גורים

שלום רב
יש לי שאלה לגבי דוברמן
אני אוהב לרוץ ובעבר היה לי רועה בלגי שהיה רץ איתי והיה בכושר מעולה והשאלה האם גם עם דוברמן מותר לרוץ ריצות של ארבעים דקות רצוף או שזה גזע שמסוכן לו מבחינה בריאותית לרוץ ולהתאמץ ומותר לו רק הליכות והאם מותר להחזיק כדור ביד או משהו לתת לו לקפוץ או שקפיצות עלולות להזיק לו?
תודה טימור

דוברמן הוא כלב הרבה יותר אתלטי וזריז מרועה בלגי וממש בנוי לריצות ומשחקים

שלום רב
לפני 5 חודשים נאלצתי להרדים את הכלב הרועה הבלגי שלי כי הוא כבר גסס מסרטן קשה מאוד ולא היה כבר מה לעשות ועכשיו אני רוצה להביא גור חדש וחשבתי על קאנה קורסו,אומם רציתי רוטוילר אבל לבסוף נאלצתי לוותר כי איני מעוניין לסרס כלב ויש לי כעת מספר שאלות:
1.האם קאנה קורסו זה כלב שמירה והגנה או שהוא מסוג הכלבים שגאם יתקפו את בעליהם הם מסוגלים לשבת ולהסתכל וזהו?
2.האם אפשר לרוץ איתו בבגרותו או בשל משקלו ניתן רק לעשות איתו הליכות?
3.האם הוא כלב שהוא לרוב טריטוריאלי ורב עם כלבים זכרים אחרים או שהוא בדרך כלל אדיש ונחמד איתם?
תוודה שמואל

הקאנה קורסו הוא כלב שמירה והגנה מעולה, הוא גם כלב שאינו כבד ומסורבל ואפשר בהחלט לרוץ איתו
כמו ברוב גזעי הכלבים, יש בהחלט היתכנות לקרבות בין זכרים אבל זה ניתן למניעה ושליטה ע"י אילוף

כמה זמן כלבים יונקים?
לוי

אפשר לגמול גורים בגיל 7 שבועות, אבל רצוי להתחיל להוסיף מזון, למשל גבינה לבנה, כבר מגיל 3 שבועות

שלום, ד"ר רפי.
לפני כ3 שבועות אמצנו גור בן חודשיים.
יש לי כמה שאלות
1.בבית יש לו פד בחדר שלו (שלנו), וכל פעם שהוא צריך לעשות את צרכיו, הוא עושה על זה. אלא אם כן הוא מסתובב בבית, הוא משתין ועושה קקי בכל הבית. אנחנו מורידים אותו 6 פעמים ביום, גם למטה הוא עושה, גם בבית הוא עושה, וגם על הפד הוא עושה. איך אפשר לאלף שיעשה רק למטה וכמה זמן בערך זה ייקח? (עשינו לו חיסון, מותר לו לרדת.)

2.איזה אוכל ביתי מותר לו? הוא אוכל את האוכל לגורים שלו, אבל לא הרבה. אנחנו נותנים לו בכל הזדמנות את השאריות של העוף+עצם והוא אוכל את הכל תוך שניות. האם מותר לו ככה? ואיזה אוכל מותר?

3.אני יודעת שזה גור וזה המשחק שלו, אבל הוא אוהב לנשוך את הידיים שלנו, חפצים שלנו (אוזניות, פלאפון, גרביים, נעלים וכו').. איך אפשר ללמד אותו לא לעשות את זה? זה מאוד מציק.

4.לפעמים הוא מאוד מסריח, כמה פעמים בחודש צריך לקלח אותו ואיך? להביא אותו למספרה או לקלח בבית? איך אפשר?

תודה רבה!
ליאת

לא רצוי להרגיל אותו לעשות על בד, כי בד זה גם שטיח, כיסוי מיטה, כורסאות וכו', אם כבר אז על עיתונים.
הדרך היעילה והקצרה ביותר ללמד אותו להתאפק היא בשיטת הכלוב, רוכשים או משיגים כלוב טיסה ומחזיקים אותו כל הזמן בפנים עם דלת סגורה, צריך כמובן להוציא אותו מידי מספר שעות, על הידיים ישר החוצה, כלבים שונאים לעשות צרכים במקום שהם ישנים וזה מלמד אותו להתאפק, בדרך כלל מספיק שבוע והו מתרגל לעשות רק בחוץ, אבל הוא צעיר לזה, נסו בעוד חודש.
לא רצוי באופן מוחלט לתת לו מזון ביתי ועצמות זה ממש מסוכן, תנו לו מזון יבש מאיכות טובה, מותר להוסיף לזה קצת גבינה לבנה ושום דבר אחר.
כשהוא נושך זה אמנם מתוך משחק, אבל אתם צריכים להגיב ולמנוע ממנו לעשות זאת ואפילו לצעוק עליו ולדחוף אותו ממכם, הוא יבין שאסור לו
אפשר לשטוף אותו במים אפילו כל יום או לשפשף במגבונים לחים, רחיצה עם שמפו מיוחד לכלבים לא יותר מפעם בחודש, אפשר כמובן בבית במקלחת

היי
יש לי כלבה מגזע פאג סיני בת כ10 חודשים והיום ראיתי שהיא קצת מדממת
המחזור הראשון שלה היה בחודש ספטמבר...
יש מצב שהיא שוב פעם בייחום?! אחרי 4 חודשים?
מוטי

בדרך כלל כלבות מתייחמות כל 6 חודשים, אבל יש גם חריגות, דימום יכול לנבוע גם מבעיה רפואית, הייתי ממליץ על ביקור אאצל הווטרינר

שלום, אני מעוניינת לרכוש גור מלטז או שיצו. אני מחפשת כלב ללא נשירה וכמה שפחות ריח. אבל הכי הכי חשוב שלא יינבח הרבה, מאחר ואצלי בבית יש כל היום "טיילת" של ילדים ואני לא מעוניינת שכל דפיקה בדלת או רעש מבחוץ הכלב יינבח. הלכתי לראות מלטזים ונראה שהם נובחים בלי הפסקה. מה כדאי יותר- מלטז או שיצו? האם שיצו מנשיר פרווה ? והאם ניתן להרגיל מלטז לא לנבוח ? תודה נעמי

כבר עניתי לך בפורום Y NET , כל הכלבים קצת נושרים, קצת נובחים וקצת מריחים, אני עדיין חושב שחתול מתאים יותר לדרישות שלך, נקי, מריח טוב, לא נובח אבל קצת נושר,

שלום, צהריים טובים!
יש לי גורה חדשה מעורבת - רועה כנעני וכנראה גולדן (..ועוד כמה דברים..), לפי הערכת הווטרינר היא בת שלושה חודשים פלוס-מינוס. כרגע האוזניים שלה שמוטות ורציתי לדעת האם עם הגיל הן מתרוממות ומזדקרות?
תודה מראש! מרב

אם היא מעורבת עם גולדן רטריבר האוזנים ישארו שמוטות, כמו שאופייני לגזע הזה

שלום רב, לפני כשבוע ימים קניתי גור פומרניאן כבן חודשיים. הכלב לא שוקל מעל ל-150 גרם והוא נורא קטנצ'יק. לפני כשלושה ימים גיליתי על פרוותו מ'ס פרעושים קטנים וזריזים. לאחר התייעצות עם ורטינארית נאמר לי שאני יכולה להשתמש בפרונטליין ספריי. בחנות בעלי החיים נאמר לי שבגלל גודלו אני אצטרך לשים שפריץ אחד על הכפפה החד פעמית ולמרוח אותו. זה בדיוק מה שעשיתי למרות שלדעתי זה לא הספיק אך לא רציתי לגרום לו נזק. עברו יומיים ואני עדיין רואה עליו פרעושים. מה עושים? האם ניתן לתת שוב חומר כיוון שלא נתתי מספיק? אשמח לקבל תשובה בהקדם.
אדווה

קחו צמר גפן, טיבלו אותו באלכוהול ושפשפו היטב את הגור, כל הפרעושים ימותו מיד וזה לא גורם נזק לגור
צריך לרסס היטב בתרסיס שקניתם את המקום שלו המצעים וכו'.

ד"ר שלום,
רציתי לדעת בבקשה מה לעשות:
יש לי כלבת אקיטה בת שמונה חודשים. היא קיבלה ב"ה מחזור ראשון ואנחנו לא הולכים לזווג אותה אלא רק במחזור השלישי כמו שרוב הרופאים ממליצים.
רציתי לדעת אם היא קיבלה את המחזור שלה ביום חמישי ( 12.12.13) ונראה שלאט לאט מפסיקה ההפרשה הדמית. האם מרגע זה לא מומלץ להוציא את הכלבה מחוץ לחצר?
ואם כן מתי נדע שמותר להוציא אותה מהחצר ?

היא כלבה שחיה בתוך הבית, ולחצר אנחנו מוציאים רק בשביל הצרכים או טיול קצר (בתקופה הזו בלבד) של צרכים וחזרה הביתה!

אשמח לתשובה בהולה בנושא! עמיאל

ראשית, זה לא מחזור אלא יחום, שהוא בעצם הביוץ
היחום בכלבות נמשך 3 שבועות, וצריך לשמור שלא תתקרב לזכרים במשך כל שלשת השבועות האלו

«   «הבא   | 342 | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327 | 326 | 325 | 324 | 323 | 322    הקודם»   »