חפש בעלי מקצוע:

גזעי כלבים

+ הוספת הודעה

מתי כדאי לזווג כלבה והאם ישנו גזע מיוחד שידידותי לילדים? תשובות לשאלות ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל פורום: ד"ר רפי שחף

ד"ר רפי שחף הינו בוגר הפקולטה לרפואה ווטרינרית מאוניברסיטת פיזה באיטליה ובעל דיפלומה בבריאות ציבור ווטרינרית מאוניברסיטת תל אביב. את ניסיונו העשיר בתחום הגזעים צבר כמרכז חוגי כלבים וכן כמייסד ארגונים וטרינריים. לפרטים נוספים>>

שלום רב יש לי גורות קטנות מעורבות ) צארלס קאווליר עם פומרינין ) הן בנות 4.5 חודשים הווטרינר שלי המליץ לי לעקר אותן כבר עכשיו וזה מרגיש לי מוקדם מידי בכל המקומות והמאמרים שאני קורא מומלץ לעקר מגיל 6 חודשים ומעלה מה דעתכם מתי הגיל הנכון ביותר עבור הגורות שלי ? בנוסף מתי מגיע הייחום הראשון אצל כלבות קטנות ? ושאלה נוספת האם אחרי העיקור יש צורך להישאר בבית יחד עם הכלבות יום יומיים או שלהשאיר אותן כמה שעות לבד זה בסדר?
תודה מראש
עומר

לא בהכרח צריך לעקר כלבות וזה לא נכון שהעיקור מועיל לבריאותן, בכל מקרה לא כדאי לעקר לפני גיל 7-8 חודשים
במקום עיקור אפשר לתת 2 זריקות לשנה נגד יחום, החומר הבטוח נקרא "דפוסטרון"

שלום רב,
יש לי שאלה שמאד מטרידה אותי. שוב פעם לגבי הכלב שלי בן ה- 16
בזמן האחרון המצב שלו התדרדר, הוא הולך באיטיות רבה ובחוסר איזון והראייה שלו חלשה מאד והוא שומע קצת. לפעמים הוא נראה חסר שליטה בגוף שלו, חלש, לא יודע איפוא הוא הולך ומציג אותות של חוסר מנוחה. גונח הרבה.
אני מאד מטפל בו בזמן האחרון ומגיש לו אוכל איכותי ומטייל איתו כל יום בבוקר.
ההתלבטות שלי היא קיומית ופילוסופית: אם אני ממשיך לטפל בכלב (וזה לא כל כך משפר את מצבו, זה רק תחזוקה עבורו) זה לא נחשב התעללות בו?
אני לא צריך לחשוב בכיוון של המתה מחסד?
אני מבקש את ניסיונכם עם אנשים וסיפורים דומים לשלי. מתי צריך לחשוב על המשך טיפול לכלב ומתי צריך לחשבו על כיוון של המתה?

מה שאני עושה לא עוזר לכלב, אני מרגיש שלא נוח לו, הוא לא רואה אותי לא מזהה עצמים ולא אנשים. פשוט לא נראה כל כך שמח. הבאתי לו כלבה לפני כשנתיים שזה עודד אותו לצאת לטיולים איתה. כשהיא לידו הוא יכול לזהות אותה והוא מתקדם ומריח אותה אבל איתי הוא לא מזהה.

תיאבון יש לו, הוא אוכל בבוקר ובערב במיוחד כי אני מגיש לו ארוחות טובות, עם בשר וכבד.
אשמח מאד לתגובתכם, ואם יש אפשרות לפתוח את המקרה הזה בפני אנשים אחרים שאוכל לקבל תגובות כם מהם במיוחד מאלה שהתנסו במקרים דומים.
המון תודה,
שרבל

זו באמת אחת הבעיות הקשות שאנחנו, מגדלי הכלבים ניצבים לפניהן
כאשר אנחנו לוקחים גור, אנחנו צריכים לדעת שלרוב הוא ימות לפנינו, זה הטבע,
אחת היתרונות של המקצוע שלי, הווטרינריה, הוא שאנחנו יכולים להפסיק סבל מיותר ולעזור לכלב הזקן או החולה ללא תקווה לשים קץ לסיבלו
מתי? הקריטריון שלי הוא, האם הכלב נהנה עדיין מחייו, אין טעם לחיים שהם חיי כאב וסבל

שלום,
יש לי בבית 2 כלבים ו 2 גורי כלבים. רציתי לשאול מדוע כלבים דומים לזאבים והאם נובחים כמוהם?
תודה,
איתן

הכלבים שייכים לאותה משפחה של הזאבים, כמו שחמור וסוס הם אותה משפחה אבל שונים, כך גם הכלבים שונים מהזאבים והשועלים

שלום..יש לי כלבה פאג סיני בת שנה וחצי...
לאחרונה היא התחילה לגרד את כצבנה באוזניים ושהיסתכלתי ראיתי שיש מן פצע דלקתי ..
ניקיתי לה אותו עם צמר גפן ומים..
רציתי לדעת אם יש לך תשובה זמנית עד שאני אקח את הכלבה שלי לווטרינר..
עוד דבר שישוב לי לציין שהכלבה הינה כלבה ביתית שיוצאת לחצר לעשות צרכיה
ובימי שישי שבת אני מוציאה אותה לסיבוב ארוך וכמובן שהיא ישנה איתי
בדקתי לה פרעושים וקרציות ואין לה כלום..

אני אשמח מאוד לתשובה
תודה רבה שיר

אני מקווה שבינתיים לקחתם אותה לווט. הפורום הזה אינו מיועד לשאלות דחופות

שלום רב,
אימצתי כלבה לפני שבועיים והיא נולדה ב7/11/13 מתי עליי לקחת אותה לוטרינר למתן חיסונים ומה החיסונים הדרושים?
תודה יוליה

שלום רציתי לשאול יש לי כלבה פקינזית מיוחמת וכלב הפומרניאן שלי זיווג אותה היא התייחמה לפני 3 ימים והם הזדווגו לפני יומיים היום היא דיממה שוב האם זה אומר שהיא מעוברת או לא ? וכמה זמן היא תשאר מיוחמת
עדינו

הכלבה ממשיכה לדמם גם אחרי הרבעה במשך כ- 3 שבועות מתחילת היחום

שלום,
רציתי לדעת מה אפשר לעשות כדי להקל על כלבה שהיא רוב הזמן בבית בתקופה הקרה הזאת ורק יוצאת לגינה לצרכים. אני לא רוצה שהיא תיכנס לדיכאון וכו' בגלל המצב שהיא בקושי מתאווררת ומצד שני לא רוצה שתהיה חולה!
בברכת שבוע טוב!
עמיאל לוזון

שלום,
יש לי גור כלב מעורב חצי פקינז, בן כמעט חצי שנה, עד לאחרונה שהה בעיקר בחצר ויצא לטיול לצרכים מדי 4-5 שעות, בלילות ישן בבית, כמעט קבוע לקראת 4 לפנות בוקר עשה צרכים ליד מקום השינה שלו ויילל שאבוא לנקות לו ,בעקבות מזג האוויר הכנסתי אותו לבית גם ביום והוא מבקש לצאת לצרכים לפעמים גם כל שעה- שעתיים ויש לו הרבה פספוסים , כאשר הוא מוגבל בתוך המתחם בו הוא אוכל וישן , אם מפספס בלילה אפילו כבר לא בוכה ופשוט ממשיך לשכב באיזור, איך אני יכולה להגדיל את מרווח השעות שצריך להוציאו ? האם שינוי מזון יכול לגרום לתדירות גבוהה של צרכים (פיפי) ? - החלפתי לו מזון לפני 10 ימים , אודה לעזרה .
רחלי

אין קשר למזון אלא אם כן המזון ירוד בטיבו (וזול) בדרך כלל כלבים שונאים לעשות צרכים במקום בו הם ישנים, כדאי שתיעצו עם מאלף בדבר הדרך הטובה ביותר לגמול אותו

איזה כלבים שורדים בקור הירושלמי
ואם יש הבדל בין גזעי או מעורב
תודה רבה יונתן

כל הכלבים סובלים מחום יותר מאשר מקור, בארופה המושלגת חיים כלבים מזה אלפי שנים
כמובן שכלבים זעירים צריכים להיות בבית או במקום סגור ומוגן

יש לי כלב מסוג סמוייד אני גר במקום קריר ויורד שלג, הבעיה שהכלב שלי נמצא בגינה, בזמן שיורד שלג או גשם הוא נשאר בחוץ ומתרטב הבעיה שהוא לא נכנס לביתו האם זה בסדר או שזה יפגע בבריאותו?
עמאד

הכלבים האלו הם מגזע צפוני ועמידים מאוד לקור, אבל צריך שתהיה לו מלונה טובה, אטומה למים ולרוח ושיהיה לו נוח בפנים
רצוי גם אם אפשר, לכניס את המלונה מתחת לגג, מחסן או סככה

יש לי יורקשייר טרייר בן 6 וחצי חודשים. לפעמים הוא לוקח את אחד מהצעצועים שלו ומאונן עליו. לפעמים הוא גם נפצע מזה ויורד לו קצת דם באיבר המין. לעיתים רחוקות איבר המין שלו מתנפח והופך אדום כולו. יצא לו רק אשך אחד בנתיים,ואם השני לא יצא נצטרך לעשות לו ניתוח. האם יש קשר בין האוננות לאשך? מה לעשות בנושא הפציעות?
אמילי

זה רגיל אצל זכרים, אשך טמיר הוא בעיה רצינית וחובה חובה לנתח אותו
אין קשר לאוננות

שלום אני גל מנהריה הייתי מאוד רוצה לדעת איפה יש בתי גידול או המלטה של הסוג צ׳או צ׳או.
אשמח לקבל את עזרתכם בנושא תודה מראש! גל

שלום אני גל איצקוביץ מנהריה בעברי כילד הייתי מציג בתערוכות כלבים וצברתי מספר זכיות.
זה כבר כמה שנים שהזנחתי את הנושא וזה מאוד בוער בי הייתי רוצה לדעת על תאריך שמתקיימת תערוכה בין לאומית כדי להזכר קצת בילדות ולחוות את החוויה המדהימה הזאת.
גל

אתה יכול לברר בהתאחדות לכלבנות, מלבד תערוכות בינלאומיות יש הרבה תערוכות של מועדוני גזע
03-6727174

שלום
לא מיזמן קניתי גור פינצר עוד לא עשו לו חיסונים והוא בן חודשים וחצי ההתנהגות שלו הבוקר היתה בסדר, אך לפנות הערב הוא התנפל עלי זאת אומרת נשך אותי ונטפל אליי ממש נלחצתי ואחרי זה הוא לאט לאט נרגע , יש סיכוי שזה היה משחק? או שאולי הוא חולה כלבת ?
תודה.. דיאנה

שלום, הכלב שלי בן 7 שנים,מעורב, בריא לגמרי. היום הוא קיבל חיסון כלבת ותולעת הפארק. ועכשיו הוא הקיא את כל ארוחת הערב שלו. האם אני צריכה לדאוג?
מאיה

לרופאים שלום רב!
הקטן שלי הוא לברדור בן שנתיים וקצת (לא ממש קטן)...
הוא בריא בדר״כ, אוכל ומטייל פעמיים ביום, גר בבית ויוצא גם לחצר כשפותחים לו (או כשהוא מצליח לפתוח לבד).
בזמן בית ספר הוא נמצא לבד בבית (בשלושת השבועות האחרונים כבר לא לבד כי השתחררתי מהצבא ואני בבית).
מבחינה התנהגותית הוא בסדר גמור, עבר קורס אילוף (הדבר היחיד שהוא עדיין עושה זה לקפוץ לחיבוק עם כל דבר שזז אבל אף אחד לא מושלם)
לאחרונה שמתי לב שמדי פעם הוא מסתכל למרחק ומתחיל להוציא קולות קטנים של.. קשה להסביר,, משהו כמו בכי כזה של גורים? רציחות קטנות כאלה... ממה זה יכול לנבוע? קראתי איפשרו שצריחות יכולות להעיד על תחילתה של מחלה, יכול להיות שזה המצב אצלו?
יש לציין שהמטפל האחראי עליו בבית הוא אחי, הוא זה שמאכיל ומטייל איתו וגם עבר איתו את האילוף ורואים שהכלב מאד אוהב אותו, יכול להיות שהוא מתגעגע אליו כשהוא לא בבית?
תודה מראש על התשובה! פני

יש לי פינצרית בת שלוש שנים היא המליטה (ההריון לא מתוכנן) אתמול חמישה גורים אחד מת. הכלבה היום התנפחה והייתה חלשה מאד הזריקו לה עירוי ועשו בדיקות דם אנחנו כרגע עם הגורים ועדיף שהיא לא תניק אותם כדי שלא יהיה לה מחסור בסידן אני ילדה עם שני הורים נכים ואין לנו אפשרות לטפל בגורים לבד ניסינו לתת להם תחליף חלב בבקבוק וזה לא מצליח אנחנו גם חסרי אונים אני ממש מבקשת שתנסו לתת מענה מה אני יכולה לעשות כדי שהכלבה תוכל להבריא ושהגורים יוכלו לחיות אני רוצה לדעת אם יש מקום שמטפל בגורים כאלה או כל דבר אחר כי ככה הם ימותו או שהיא תמות בבקשה תענו בהקדם ..
שיראל

אני מקווה שהבעיה היא לא שנשאר לה גור ברחם כי מזה היא באמת יכולה למות, נסו להיעזר באחת מאגודות צער בעלי חיים בסביבתכם

שלום... קנינו גור פודל טוי בן 6 שבועות. הגור אצלינו 4 ימים והוא לא שותה ובקושי אוכל... מבעלת הכלב נאמר שהוא הורגל לדוגלי רטוב. אני שמה לו טיפה דוגלי במים חמים וכפית שימורים (אוכל משלים לגורים) כמה לקים וזהו! ב4 ימים הוא רזה! לא נראה שהוא הורגל לאוכל הזה לפניכן... כיצד להרגיל אותו? או במה להאכיל אותו?
יוליה

רצוי לתת אוכל יותר איכותי יותר וכזה שמיועד לגורים, לא טוב להרטיב במים אפשר לערבב עם גבינה לבנה 9 אחוז, כדאי מאוד שיבדק ע"י ווטרינ ויחוסן

היי שמי רן
בהמשך לתשובתו של ד"ר רפי שחף לגבי הפסקת הריון לכלבה ע"י זריקה , אודה לדעת האם יש בזריקה סיכון כלשהו או תופעות לוואי?
תודה , רן

הזריקה נחשבת בטוחה והחומר דומה לזה שבגלולה של היום שאחרי, אבל אין תרופות ללא אחוז מסויים של תופעות לוואי

«   «הבא   | 341 | 340 | 339 | 338 | 337 | 336 | 335 | 334 | 333 | 332 | 331 | 330 | 329 | 328 | 327 | 326 | 325 | 324 | 323 | 322 | 321    הקודם»   »