פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

כלבתי הקטנה, בת שלוש וחצי, אוכלת עצמות עוף ואוכל חתולים אך לא את מזון הכלבים שאנו קונים לה.
האם תוכל להמליץ על מזון בריא וגם שחביב על כלבים? האם יש נזק כלשהו לכלבה באכילת עצמות עוף/ עצמות הודו או שוקולד מיוחד לכלבים? יעליעל שלום,
מזון חתולים הוא בהחלט טעים יותר ועצמות... מה ישווה להן בטעם?
המלצתי היא שתלכי לחנות חיות ותבקשי דוגמיות של מזונות שונים. נסי ותראי מי מהם הכי טעים לכלבתך, או קני מספר שקיות מזון והגישי במקביל וראי לאיזה שקיות מתייחסת הכלבה יותר.גורת הכלבים שלי הורעלה והחשד הוא לבוטוליזם. כרגע היא משותקת ברוב חלקי גופה.
האם המצב הוא הפיך?
ומה בכלל ידוע על הרעל הזה?
תודה, רוניתבוטוליזם היא מחלה שנגרמת עקב אכילת רעל המיוצר על ידי בקטריה בשם קלוסטרידיום בוטולינום.
כלבים בדרך כלל נדבקים בעת אכילת גוויה במצב ריקבון שם מתרבה הבקטריה.
הכלב עמיד מאד בדרך כלל לרעלן הבוטוליזם. קשה לעשות אבחנה מוחלטת (זיהוי הרעל בצואה) או בטחול. סימנים: חולשה במקרים הקלים עד לשיתוק גפיים, עצירת שתן, עצירות, הפסקת יירור ועד למוות משיתוק.
טיפול: בדרך כלל תומך בלבד. אנטיביוטיקה ניתנת למקרים של חשד לבקטריות במעי. אנטיטוקסין לא יעיל במיוחד. רוב הכלבים יחלימו בפרק זמן של ימים.
כמובן תלוי בחומרת הפגיעה (כמות הרעל).מבקש עיצה כיצד להיפטר בדרך הומנית ממטרד יונים חמור.יונים ניתן לסלק: נייר כסף רועש באזור ישיבתם, סרטים מתבדרים ברוח ומפחידים, שבשבות נעות ברוח או צפצפות מיוחדות שניתן לרכוש בחנויות ציוד לחקלאים.רופא נכבד, משפחתנו מגדלת שלושה סוגי חיות מחמד: חתול, אוגרים סיביריים וזוג תוכונים אוסטרליים. אתמול ניגשנו עם התוכים לחנות חיות, לאחר שהתוכה "התנפחה" מקור, ושערותיה סמרו כמו קיפוד. קיבלנו 10 מ"ל אנטיביטיקה לעופות, אותן הוספנו למי השתייה של התוכים. נכון לעכשיו, מקץ יממה, וחימום מאסיבי, התוכה אוכלת ב"אטרף," אינה משלשלת, אך עדיין נראית נפוחה יותר מהתוכון שעימה בכלוב.
האם תוכל לאבחן מחלתה, ולהציע פתרון?
בתודה מראש אביטל.אביטל היקרה .
במידע שהעברת לי אין שום דבר שיכול לסייע לי בקביעת אבחנה לעיית התוכה .
די נחרדתי שבמקום ללכת לרופא וטרינר קיבלת טיפול אצל בעל חנות חיות שאולי פגע ואולי לא.
המלצתי לכי לוטרינר לאיבחון וטיפול ראוי
היית מטפלת בילדך על פי עצתו של בעל המכולת ???יש לי חתולה בת 4 שאובחנה אצלה אסטמה לפני 8 חודשים ומאז מטופלת בזריקות קורטיזון .
מאחר והבנתי שזריקות אלו עלולות להזיק למערכת החיסונית שלה , החלטתי להיוועץ בוטרינר נוסף שהפנה אותי למומחה בנושא שנתן לי מרשם של כדורי קורטיזון עם הסבר שהתופעות לוואי בטיפול בכדורים פחותות .
רציתי לדעת אם אלו הפתרונות היחידים לטיפול באסטמה אצל חתולים מאחר ולא הייתי רוצה לחשוב שאני גורמת לנזק כלשהו לחתולה שלי, טליה.טליה : אסטמה בחתולים מטופלת לרוב בקורטיזון.
ברם יש לשלול אפשרות של אלרגיה למזון על ידי דיאטות מיוחדות (פני לוטרינר) היפואלרגיות.
נכון שהטיפול בכדורים פחות מזיק ויותר תחת שליטה. וחשוב להגיע למינון הכי נמוך (יום כן יום לא - בערב!!!)שבו החתולה לא סובלת.
אני ממליץ מדי פעם לעשות הפסקות בטיפול ולבחון את יעילותו.
בברכה עופר שביטהאם ניתן לתת לחתול רסקיו רמדי להרגעהלפני נסיעה למשל?
ובכלל האם ניתן לתת מוצרים הומופאטים לחתולים??TMרסקיו רמדי : כן בהחלט. (אין לי מושג לגבי היעילות ) אך אני שומע ממביני ענין שזה אכן עוזר. אז בבקשה.אני עובדת בפינת חי ובה הרבה ארנבות,בכל פעם שארנבת ממליטה היא אוכלת את הגורים,מה לעשות (ניסיתי להפריד לפני המלטה ללא הצלחה)?
הפעם הצלתי שני גורים ואני נותנת להם חלב בטפטפת. מה הלאה איתם?תמשיכי להאכיל אותם עד שיתחילו לאכול ירקות (חסה) ומזון מרוכז. בהצלחה.
אולי כדאי להוריד את רמת העקה מהנקבות הממליטות על ידי הפרדתם עוד טרם ההמלטהובידודם המוחלט מהשארהכלבה עברה תאונת דרכים ומגרדת בטירוף עד כדי זוב דם , עברה את כל הבדיקות: אוכל היפואלרגני, ביופסיה ,ועוד. ועדיין לא מוצאים מה הבעיה, מה עוד אפשר לעשות????? אודה על תגובה מהירה. שאולאין לי מספיק פרטים כדי שאוכל לקבוע :
האם החלה להתגרד לאחר התאונה ?
האם מתגרדת במקום אחד ?
איזה בדיקות עשו ?
איזה טיפולים קבלה ?
נסה להעביר לי יותר אינפורמציה.יש לי חתולה מתוקה בת חמישה וחצי חודשים. היא נמצאת אצלי כבר למעלה מחודשיים וגיליתי שאני אלרגית אליה. אני לוקחת מדי יום כדור האיסטון האם יש טיפול אחר שעלי לעשות...?
הרופאה אמרה לי שנטילת האיסטון אינה פתרון ושעלי להוציא את החתולה.
מיותר לציין שאני מאוד אוהבת אותה וקשורה אליה וברצוני לדעת האם יש פתרונות אחרים?
אודה לתשובתך המהירה טלטל לא ברור לי מהוא גילך וזה בהחלט משנה את תשובתי.
אני נוטה להסכים עם הרופא שנטילת כל תרופה אינה פתרון ולכן לצערי אני ממליץ לך להכיר במוגבלותך (וזאת היא בהחלט מוגבלות ) ולחשוב על ויתור על החתולה ואולי לאמץ כלב ????
נכון שההחלטה היא שלך (או של הורייך אם את קטינה ) אבל איני חושב שנטילת תרופות לאורך זמן תוסיף לבריאותך ובריאותך חשובה לנו יותר מאשר גידול חתול בבית (עם כל הכבוד).לחתולים שלנו יש חיבה מיוחדת לבונזו.
משום מה הם פשוט מעדיפים לאכול בונזו על פני אוכל לחתולים (וניסינו כבר כמה סוגים), זה לא שהם לא אוכלים גם את האוכל שלהם, הם פשוט פחות מתלהבים מהרעיון.
אבל שמעתי שלא בריא בשבילם לאכול אוכל שמיועד לכלבים, ורציתי לברר אם זה נכון ואם אנחנו לא מזיקים להם? שקדשקד הסירי בעיה מליבך.אם החתולים אוכלים גם את מזונם שלהם אין שום בעיה שיאכלו גם בונזו.
כל דבר במידה.יש לי ארנבון קטן ומאז שקניתי אותו הוא לא אוכל כלום, בחנות נתנו לי אוכל מיוחד שהוא אמור לאכול אבל הוא לא נוגע בזה, אז ניסיתי לתת לו ירקות ירוקים ועלים ירוקים וגם בהם הוא לא נוגע,
למה הוא לא אוכל ומה עושים כדי שיאכל?
ועוד שאלה יש לו ריח לא נעים!
האם אפשר לרחוץ אותו במים או שיש איזשהו תכשיר שאוכל לקנות לו בכדי שיריח טוב?
תודה מאילניתניתן לרחוץ ארנבון מלוכלך עם שמפו של כלבים.
אך לפני כן הייתי לוקח אותו לבדיקה וטרינרית לברר את האנורקסיה שלו.לפופאי החתול האהוב יש אבנים בדרכי השתן.
הוא משתין עם דם ועד אתמול השתין גם על הספות, בניגוד גמור להרגלו, כניראה כדי לסמן לנו שמשהו לא בסדר.
הוטרינר המליץ Hills cd-s ואמר כי יאלץ לאכול את האוכל הספציפי הזה עד שארית ימי חייו.
לנו עצוב מאוד והיינו רוצים לדעת כמה שיותר פרטים על המחלה. האם לא ניתן לתת לו שום צ'ופר מלבד האוכל?
האם יש משהו שאפשר אפילו לבשל לו?
מה לגבי מזון בחנויות חיות שעליו כתוב שהוא מיועד לחתולים החולים במחלה?
אנא עיזרו לנו ולפופאי!!!!פופאי יצטרך לאכול את הcd מזון המיוחד לדרכי השתן כל חייו.
ואין זה נורא כלל ועיקר משום שהמזון הוא טעים מזין ובריא מאד. והאלטרנטיבה היא עגומה : דלקות חוזרות , סתימה של מערכת השתן המאיימת על חיי החתול ונזק מצטבר לכליות.
רוב המזונות היום מציינים את תכונותיהן כנגד בעיות בדרכי השתן.
למיטב הבנתי מדובר בחתולים שעדיין אין להם בעיות במערכת השתן ולא בחתול הסובל מהבעיה כפופאי.
הסיבה לדלקות או אבנים (לרוב חול ולא אבנים ) אינה ברורה לחלוטין בין אם הגורם הוא וירלי או אחר
התוצאה זהה : עליה בדרגת החומציות של השתן הגורמת לשקיעת מלחים המסיסים בשתן חומצי ויצירת גבישים בשתן יותר בסיסי . השילוב של שתן מאד מרוכז (חתולים הם שתיינים קטנים מטבעם ) וצינור שתן מאד צר גורם לסתימות בדרכי השתן המאימות על חיי החתול והמצריכות פתיחה כירורגית מידית. לפעמים כאשר טיפול מונע במזון ה CD אינו מצליח אנו מבצעים ניתוח " שינוי מין " שבו איבר המין הזכרי הצר והארוך נפתח לצורת איבר מין נקבי קצר ורחב מה שמבטיח שלא יוותרו סתימות.
ולסיום עם החתול אוכל את המזון בהצלחה אין סיבה לא לתת לו תשופר פעם ב... כל עוד התשופר אינו בא על חשבון המזון הרפואי.לד"ר עופר שביט שלום
לפני כחודש רכשתי כלבת יורקשיר בת ארבעה חודשים דרך מגדל. בעל הכלבה רופא שיניים ואת זריקות החיסונים לכלבה לדבריו הוא הזריק בעצמו, ומשום כך לכלבה אן תעודת חיסון קבלתי אישור בלבד עם חתימת רופא (מגדל) השיניים שמצוין באישור: זריקה 1 זריקה 2 וזריקה 3 . ללא פרטים נוספים,
השאלה שלי איך אדע שאומנם הכלבה מחוסנת?
אני לא בוטחת במגדל מהסיבה שהכלבה היתה במצב עלוב כאשר הביא אותה אלי,עם ריח הכי מסריח שהכרתי בחיי, השיער דביק ומלוכלך, ועוד דברים נוספים שלא הבנתי איך מחזיקים כלב בתנאים כאלו, ולקבל כסף טוב על כך. סליחה שאני גולשת לעניינים אחרים זה פשוט מאוד הכעיס אותי.
האם לאישור שקבלתי יש ערך?
מה עלי לעשות בכדי להיות בטוחה שאומנם הכלבה מחוסנת?
בתודה מראש עדיעדי שלום,
מכתבך מאד קומם אותי ואני מוכרח לומר לך שאני מזדהה איתך לחלוטין.
לא רק ש"הרופא שיניים" ( האם הוא באמת רופא?) עבר על החוק בטפלו בבעלי חיים בשעה שהוא אינו רופא וטרינר , הוא עושה מעשה חסר אחריות ולא מקצועי . חוסר מקצועיותו מוכפל ומשולש ב צורה בה הוא מציין את החיסונים "1.2.3 " פשוט בושה.
אני מזמין אותך להתלונן בפני עמותת הרופאים הוטרינריים על מנת שזו תדאג לצד החוקי ותמנע מאדם כזה לגרום נזק נוסף בעתיד.
אנא פני לד"ר אייל רנן 03-9688549
לגופו של עניין לדעתי את צריכה לפנות למגדל בדרישה לפירוט של סוג החיסוןבאין מידע כזה יש להתיחס לכלב כמי שאינו מחוסן, ולחסנו מחדש . אפשרות נוספת היא לבקש מהוטרינר שלך לערוך בדיקת רמות חיסון לפרוו וכלבלבת אשר תקבע את את הצורך או אי הצורך בחיסון נוסףבהצלחהקבלתי ארנבת לכיתה . אין לי מושג כיצד לטפל בה. לצורך עזרה ראשונה פניתי לחנות לחיות מחמד ,ושם קיבלתי מספר עצות לגבי המזון והמצע בכלוב.ברצוני לדעת האם אין חשש לבריאותם של התלמידים, ואם כן אז למה לשים לב?תודה רבה בטיבטי שלום
קודם אציין שלמרות שאני סולד את הרעיון של גידול בע"ח בכלובים לשם שעשוע ובידור (ראה תוכים בכלובים)אני בהחלט רואה בחיוב פינת חי בכיתה ולו גם למען ילמדו הילדים איך להתיחס בהומניות ובאחריות לבעלי חיים.
בגדול אין חשש לבריאות הילדים רצוי שהארנב יבדק תקופתית על ידי וטרינר גם כתכנית תברואתית וגם כחינוך הילדים לטיפול נאות בבע"ח.
אני משוכנע שאחד מתלמידייך בקשר עם וטרינר מקומי שיסכים לבדוק את הארנב אפילו ללא תשלום כחלק ממעורבותו בקהילה.
בקרוב אפרסם באתר זה מאמר על גידול ארנבות שיענה על שאלותייך האחרות בינתיים איעץ לך להוסיף לפינה אוגרים סיביריים הקלים מאד לטיפול ומאד חביבים לילדים. קראי את מאמרי בנושא באתר זה.יש לי צינצילות בבית ולפני חודש וחצי נולדו לי שני גורים יפהיפים אבל לאחרונההם התחילו לאבד פרווה בחלק האחורי של הגב מה עושים?הכי טוב יהיה לגשת לוטרינר הקרוב לאבחנה מדויקת . גורמים אפשריים לתופעהשל אובדן שיער בצינצילות יתכנו טפילי עור (דמודקס צייליטיילה , פרעושיםסקביאס ) או אלרגיה או אפילו תנאי סניטציה בלתי הולמים בכלוב.
כל אלו ניתנים לבירור בבדיקה פיסית על ידי וטרינרהאם מותר לתת לחתולה בת 3 חודשים שנמצאת בטיפול אנטיביוטי נגד נזלת ושיעול - תרופות טיבעיות כמו פרוטק, אכיניצאה,וכו..
ומה עם אסידופולוס שמצויין למערכת העיכול לבני אדם?
כשלוקחים אנטיביוטיקה לחתולים זה גם טוב?
אני מחפשת גם מומחה לבעיות שיניים ולסת לחתולה שננשכה בפנים.
תודה מראש אוריתאורית שלום.
אין לי נסיון עם תרופות הומאופתיות בבע"ח אך ההגיון משדר לי שמה שטוב לאנשים טוב גם לחיות במיוחד אם אינו תרופה (יש להזהר בהשלכות דומות בתרופות במיוחד בחתולים להם יש כבד פחות מפותח מאנשים וכלבים ותרופות מסויימות הטובות לבני אדם או כלבים עלולות להיות רעילות ביותר בחתולים למשל "אקמול".
אני מכיר וטרינרית הומאופתית מצויינת נסי אותה : ד"ר רונית אבוטבול טל:03-5449549
לגבי בעיות שיניים הודיעיני כתובתך ואעזור לך למצוא רופא מתאים.שלום עופר.
יש לי כלבה קטנה מעורבת בת שנתיים.
נדמה לי שהיא בהריון אבל אני עדיין לא בטוחה .בכל אופן, בימים האחרונים היא ישנה כל הזמן ואוכלת פחות מהרגיל וגם לא את אותם הדברים היום היא גם הקיאה. האם אלו סימנים של כלבה בהיריון או שאני צריכה להיות מודאגת לגבי מצבה הבריאותי?בנוסף לכך לאחרונה יש לה ריח מאוד לא נעים מהפה והיא נוהגת לאכול עשב, דבר (כך נאמר לי) המסמן על בעיות בקיבה
אודה לך על תשובה מהירה מאחר ואני קצת מודאגת
תודה נעהנעה שלום
הקאות אינן תופעה רגילה בהריון בכלבות (להבדיל אולי מנשים בהריון )
לכן עצתי לך לגשת לוטרינר לבדיקה משום שהתופעות שתיארת מדליקות נורה אדומה : החל מקילקול קיבה ועד דלקת רחם לא עלינו
בהצלחהלפני 3 ימים קיבלתי נורת כלב במצב גרןע לאחר טיפול ראשוני לניקיון הגורה מפשפשים וקרציות.
לקחתי אותה לרופאה בצער בעלי-חיים ושם נתנו לגורה זריקת חיסון משולשת ועדין הגורה בקושי נושמת והיא חלשה מאד אנא מה לעשות
מחכה לתשובה דוידדויד
עצתי לך לך לוטרינר הקרוב לביתך או שוב לוטרינר של צער בעלי חיים לבדיקה חוזרת.
גם רופאים טועים (וכמובן שגם אני בינהם) ויתכן שדברים התפתחו בינתיים .
לכן לעולם אם אינך מרוצה מפעולת הרופא או אבחנתו המשך הלאה או חזור לבדיקה נוספת.
לפעמים עדיף להיות טרחן או דאגן מאשר להצטער כאשר מאוחר מדי.
בברכה עופר שביטיש לי כלבה מסוג פקינז ננסי בת חודשיים.
בגיל חודש קיבלה שריטה בקרנית (בעין)טופלה בסינטומיצין.
עדין יש שריטה קלה ועכירות קטנה בגלגל העין.
לדברי הוטרינר הדבר יכול להביא לדלקות חוזרות עד לעיורון.
מה לעשות? ומה דעתך?
בתודה לי-אורלי אור שלום
חסרים לי נקצת פרטים כמו למשל לפני כמה זמן נשרטה כלבתך.
מנסיוני שריטות שטחיות (שאינן חודרות לתוך חלל העין)כאילו שמטופלות במשחה אנטיביוטית משאירות עכירות קלה באיזור השריטה (צלקת ) עכירות זאת אינה מסוכנת ותיעלם מעצמה או תשאר קטנה ומצומקת כצלקת שלא תפריע לגורה.
אין אני רואה בכך שום חשש לדלקות חוזרות או לאובדן ראיה.אתמול אחר צהריים כלבתנו האסקי סיבירית המתוקה התחילה להסתובב סביב עצמה נשכבה והחלה לפרכס ורק אחרי כמה זמן הצליחה לחזור לשיגרה.
מה הסיבה?
מה לעשות אם זה יקרה לה שוב?אילן רוץ מהר לוטרינר!
תיאורך יכול לסמן תחילתה של אפילפסיה (מחלת הנפילה )
כלבך צריך לעבור בדיקות יסודיות הכוללות בדיקה פיסיקלית ובדיקת דם כללית לשלול או למצוא גורם להתקפת האפילפסיה שתיארת.
כמו כן הוטרינר יעדכן אתכם לגבי המשך הטיפול ואיך להתנהג בהתקפות עתידיות אם יבואו.«   «הבא   | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...