פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

לצוות פט-נט שלום!
ברשותי כלבה נקבה בגיל 4 שנים מסוג מעורב (גודל קטן).
כלבתי איננה מעוקרת ולאחרונה שמתי לב שהפטמות שלה מלאות בחלב בכמות גדולה למרות שהיא איננה בהריון.
אציין גם שכלבתי לא היתה אף-פעם בהריון והיחום האחרון שלה היה לפני חודשיים.
האם תופעה זאת תקינה והאם זה מסוכן לכלבה.
אודה אם תשיבו במהרה
יוסי מצפתלהערכתי לכלבתך יש הריון מדומה.
גם לפי הסימנים וגם לפי הזמן (הריון רגיל מלא עורך חדשיים מהזיווג שבא בתקופת הייחום.
לכלבות (בניגוד לנשים 9 יש מעגל הורמונלי מאד דומה בין אם הן הרות או לא. ולכןיש מספר רב של הריונות מדומים. הכלבה עוברת את כל התהליך ההורמונלי כמו כלבה בהריון ולכן גם כל השינויים הנובעים מפעילות ההורמונים K:השמנה , התפתחות הפטמטת והעטינים , יצור חלב לקראת סוף "ההריון"אפילו שינויים התנהגותיים כמו הכנה ללידה ואפילו "לידה "כשלאחריה כלבה זאת יכולה לאמץ גור כלבים או גור חתולים ולהיניק אותו !!!!
לא המצב אינו טומן בחובו סכנות ועצתי לך אל תעשה כלום התופעה עוברת מעצמה. מעבר לכך הייתי מציע לך לעקר אותה על מנת להיפטר מתופעת הייחום המטרידה ומהאפשרות להיתעברות לא רצויה או דלקות רחם המצריכות ניתוח מסוכן בגיל מבוגר.שלום, שמי הילה
ויש לי פינת חי קטנה בישוב שלי,רציתי לשאול האם יש משמעות לצבעים של החיות?
האם ילד שלוקח ארנבת בצבע מסויים -אומר משהו??משמעויות של צבעים בכלל..
תודה מראש , הילההילה יקירתי,
שאלתך לגבי הצבעים צריכה להיות מופנית או לפסיכולוג ילדים או לביולוג להם יש יותר ידע ממני.
ובכל זאת לצבעים יש משמעות בבעלי חיים :
צבעי יחום: טווס שמושכים את בנות הזוג
צבעי הסואה : זיקית
צבעים עזים המסמנים רעילות של בעל חי על מנת להזהיר טורפים אפשרייםשלום,
יש לי חתול בערך בן שנה.
לאחרונה הוא התחיל להקריח בצד האחורי של האוזן. ברצוני לדעת מה הסיבה לכך ומה ניתן לעשות בנידון? בנוסף, הייתי מעוניינת לדעת עד איזה גיל ניתן לסרס אותו?
תודה מראש, אוסיאוסי שלום
חתול מסרסים החל מגיל חצי שנה.
ובמקומות שונים בעולם כבר בגיל 8 שבועות.
התקרחות בצד האוזן כנראה נובעת מגירודי אלרגיה , או דלקת אזניים : קרדיית האוזן או פטרית עור. לשם איבחון וטיפול נכון יש לגשת לוטרינר הקרוב לבדיקה תוכלו גם לסרס באותה הזדמנותשלום רב.
אני מגדל כלב מסוג לבראדור, בן 3.5.
לאחרונה אובחנה ע"י וטרינר בעית אי ספיקת לב.
בעקבות האיבחון ולפי הוראת הוטרינר החלפנו את מזון הכלב ל- h&d והוא מקבל מידי יום כדור להקלה על הלחץ המופעל על הלב.
שאלתי :
המזון הנ"ל מאוד יקר ואני רוצה להפחית בהוצאות מבלי לפגוע בבריאות הכלב. האם אפשר לתת לכלב אוכל שאני אכין בעצמי ומבוסס על סויה. שיכיל גם מרכיבים אחרים החיוניים לכלב.
אם כן האם אפשר לקבל מעין "מתכון ויטמינים ,קלציום וכו'. משקלו של הכלב - 40 ק"ג והוא פעיל למדי המלצות נוספות בענין תזונת כלבי מבורכות.
תודה רבה - אמיר.אמיר שלום,
לצערי איני חושב שאוכל לעזור לך. HD
המזון שהוכתב לכלבך הוא דל מלח !!!
בארץ כל הבשר הכשר הוא מומלח בשחיטה ולכן שלא כמו בחו"ל לא ניתן לרקוח דיאטה דלת מלח אמיתית אלה אם תרכוש בשר טרי לא כשר שעלותו לדעתי אינה נמוכה מעלות המזון הרפואי שאתה מקבל שהוא מאוזן ומצויין.
הישמר במיוחד מתבשילי שולחן שלנו שהם עתירי מלח בדרך כלל,
בברכה עופר שביטשלום קוראים לי תמר ויש לי כלב בן שנתיים מסוג שיצו בשם קרמר.
אנחנו גרים בכפר ולקרמר יש המון פצעים על הגב,הלכנו להמון וטרינרים וכולם נתנו לנו משחות שלא עזרו,ניסנו לספר אותו אך גם זה לא עזר.הוא כל היום מתגרד ואנחנו מרחמים עליו.
השאלה שלי היא ממה זה נובע?
איך אפשר לטפל בזה?
יש לי עוד כלב בוקסר האם הוא יכול להדבק?
תודה, תמרתמר יקירתי,
כל כך הרבה שאלות שמאד יקשה עלי לענות לך משום שאין קשה מלפתור בעיות עור בכלבים.
ובאמת לפעמים הדבר דורש הרבה מאמץ וסבלנות וכמובן וטרינר טוב.
ישנן עשרות אפשרויות לכלב מתגרד החל מפרעושים , פטריה , דמודקס , סקביאס, אלרגיה למזון, אטופי , בעיות הורמונליות , פיודרמה , פוליקוליטיס , ועוד ועוד ועוד.
עצתי לך : פני לוטרינר שאת סומכת עליו ותתמידי עד לאבחנה אמיתית שתכלול בדיקות כמו תרבית , מגרד עור , בדיקת דם ואולי אפילו ביופסיה.
אל תרוצי בין וטרינרים משום שאז לאף אחד לא ניתנת הזדמנות אמיתית לאבחן ממש את הבעיה. ואדגיש שוב בעיות עור יכולות להיות מתסכלות ויתכן שיקח זמן רב להגיע לאבחנה אך פתרון חייב להמצא.
לסיום אם תרצי תוכלי להתקשר עמי ישירות
ל ofervet@zahav.net.il
עם תיאור מדוייק של הבדיקות הטיפולים והתופעות המדויקות של כלבך ואנסה בכל זאת ליעץ לך לגופו של עניין.
גירוד קל, עופר שביטכמה זמן נמשך הריון אצל כלבה וכמה אצל חתולה?הריון בכלבה בממוצע נמשך 60 יום (חדשיים) 54-64 יום
בחתולה להבדיל הריון נמשך 60 יום בממוצע (54-64 יום)
בדיוק אותו זמן פרו ורבו! עופר שביטלחתלתול החמוד שלי, בן 8 חודשים, אשר סורס לפני כשבועיים, יש בימים אלה שלוש בעיות (אם כי בסך הכל הוא שמח ופעיל כמעט כרגיל:
(1) מאז הסרוס התאבון וכמויות המזון שהוא אוכל מאד פחתו - האם זה נורמלי או מצביע על בעיה?
(2) יש לו נפיחות אדומה על השפה העליונה בצד אחד של הפה. זה החל לפני שלושה שבועות ואז חשבתי שזה נבע ממגע עם דבק (כמו כוויה, היו גם נקודות לבנות בתוך הנפיחות כמו קצת מוגלה) הפצע הגליד מעצמו, אבל עכשיו שוב חזרו הנפיחות והאדמומיות - מה לעשות?(
3) בצד אחד של ה"טוסיק" ליד המקום של ניתוח הסרוס, הפרווה נשרה ויש קרחת עגולה ובתוכה קצת אדמומית - האם זו תופעת לוואי של הניתוח או שיש לטפל בנפרד בתודה רבה בשמו, מיאוו. הילההילה יקרה ומיאו
ירידה בתיאבון אינה תופעה מקובלת למעט לתקופת החלמה קצרה מיד לאחר הניתוח . אך אם אין סימני מצוקה נוספים אפשר להתעלם מהתופעה במיוחד מאחר שאתם בקרוב מאד תבקרו אצל הוטרינר על מנת לטפל בבעיות הנוספות כמו נפיחות בפה. צריך שוטרינר יבדוק .
נפיחות מקומית בשפה יכולה להיות קשורה למחלה הקשורה עם אלרגיות/כשל חיסוניויש לטפל בה.
לגבי האדמומיות שוב יש להיבדק אצל רופא : האם את לא מציינת את אזור הניתוח עצמו : בכל מקרה לאחר שבועיים הגלדה צריכה להיות מושלמת.
חזרי לוטרינר להתייעץ...הורי לא מרשים לי להכניס כלב הביתה ברצוני לשאול האם יש לכם דרכים לשכנע את ההורים לתת לגדל כלבליהוד יקר
תאמר להוריך שגם לי הורי לא נתנו להכניס כלב הביתה וראו מה נהיה ממני (למורת רוחם של הורי ) אז היום אני וטרינר עם שני כלבים ושלושה חתולים בבית. ושכל ההורים יתפוצצו.
לענייננו. לדעתי גידול כלב או חתול בבית הוא נכס אמיתי אם לא להורים בודאילילדים. ילד שמגדל כלב לעולם לא יפחד ממנו. לעולם לא יתעלל בבעל חיים ויהיה בריא נפשית . גם היום אני מסתכל בקנאה ובהנאה בבני וביחסי החברות שלו עם כלבנו קרמבו - משהוא שאני כבר לא אזכה לו.
ליהוד אני חושב ששיחה רצינית עם ההורים והבהרה שבה אתה מתחייב לכל המטלות של גידול הכלב : נקיון , האכלה , טיולים , ואחריות לטיפול וטרינרי. וכן הבטחה שהדבר לא יפגע בתיפקודך בבית הספר תוכל לקדם את ענינך . ואם לא: ככה זה בחיים תבדוק אולי אחד השכנים ישמח אם תוריד את כלבו כל יום לטיול צרכים???שלום רב,
לחברה שלי יש כלב מגזע בולדוג צרפתי, הכלב בן שנתיים.לפני כשבועיים הוא היה מעורב בריב בין הכלבים ומתוצאה מכך הוא נפגע באוזן הימנית. { הוא נינשך באפרכסת }
האם זה יכול לפגוע בשמיעה של הכלב?
במידה וכן האם זה זמני או למשך כל חייו.
מה היא המלצתך להמשך הטיפול.
תודה מראש ולדהלדה סביר להניח ששמיעתו לא תיפגע כלל ועיקר אני מניח שהטיפול יכלול שיחזורתנוך האוזן כירורגית ואנטיביוטיקה .יש לי שתי כלבות בבית,
האחת - מעורבת (מגזע שפיץ), בת 7,
והשניה - פוינטרית בת 6.
לפני כחודשיים ברחה המעורבת מהבית בהיותה בתקופת ייחום ומצאתי אותה לאחר כשלושת רבעי שעה משחקת עם כלב זכר.עם הזמן היא גילתה סימנים של הריון, השמינה, התנפחה, ומאחר ויש לה הסטוריה של הריון מדומה - לא היה ברור לי אם היא לקראת המלטה או לא.
בימים האחרונים התחילה לחפש לה פינות, והיום אכן מצאה פינה והתיישבה בה תוך שהיא מלקקת את עצמה. בדקתי את הפטמות, לא היה ברור לי לגמרי אם הן מפרישות חלב. בכל אופן, היא בפינה כשמדי פעם יוצאת לעשות את הצרכים שלה, אבל נראית גם מותשת ועייפה.
כיצד אפשר לדעת אם הכלבה אכן לקראת המלטה?
והאם התנהגותה סבירה?
כמה זמן לפני ההמלטה היא יושבת בפינה שלה וכיצד אפשר לוודא מתי מתחילה ההמלטה?
תודה.אי אפשר להבדיל בין הריון מדומה ובין הריון אמיתי על סמך הסתכלות בלבד.
צריך בדיקה פיסית של רופא או אולטרהסאונד.תקופת ההכנה לפני המלטה משתנה מכלבה לכלבה.
רוב הכלבות יחכו עד ממש לפני ההמלטה.יש לבדוק שהכלבה לא עברה את זמנה את זאת ניתן לראות כאשר יש הפרשה ירוקה מהבושת: זה הוא סימן לניצוק השליה של אחד הגורים או יותר ומצביע על מצוקת עובר.
וכמובן לחפש את ההתכווצויות המעידות על תחילת המלטה.
מרגע ירידת הפלאג הראשוני יקח עד שעתיים ליציאת הגור הראשון התמשכות פרש זה מצריך התערבות וטרינרית.בקרוב אני אקבל אוגרים מחברים
יש לי שאלות:
היה להם זוג הורים אוגרים במשך שבועיים בדיוק ביום שישי האחרון, נולדו להם 15 אוגרים - הנקבה המליטה במהירות 15 ולדות לאחר זמן קצר היא אכלה 9 מהם.
כידוע לי, לפי דבריהם, אתמול (ביום שישי) בצהריים נשארו רק 6 גורים.עכשיו, הם לא רוצים יותר את האוגרים הם מוכנים לתת לי אותם - אחרי ששמעו כי אני מעונין בגידול אוגרים.
השאלה שלי היא האם ניתן להפריד את הולדות מהאם / ההורים תוך זמן כל-כך קצר? או שצריך לחכות זמן מה? ואני לא רוצה את ההורים גם אני רוצה רק את האוגרים הקטנים אז...עוד שאלה היא באיזה גיל האוגרים מגיע לבגרות מינית והנקבה יכולה ללדת?
והאם זה מסוכן שהם כמה ביחד?
אני אמור לקבל את האוגרים ביום ראשון.אז אני אשמח לקבל את האוגרים בהקדם
ממני ארזארז מצורף חלק ממאמר שאני כותב לאתר זה להנאתך והשכלתך.
בטבע בחדשי החורף.
בשבי : כל השנה.
גיל בגרות מינית: 50 יום.
הריון : 18יום. שגר "ממוצע 3 גורים להמלטה.גורי אוגרים נולדים עם שיניים , עיניים עצומות ,ו ללא פרוה , ברגע שנפתחותעינהם הם עוזבים את הקן בחיפוש אחר אוכל.נקבות מתיחמות 24 שעות לאחר הלידה.
לאוגרת המצפה, עדיף למצוא כלוב חדש ונקי ובו מספיק מגבות נייר לבנות קן. ניקוי הכלוב והחלפת מצעים רק לאחר פתיחת עיני הגורים.
אוגרת במצוקה תהרוג את ולדותיה במיוחד בהמלטה ראשונה.אין לסלק את הזכר מחדר הלידה ולא לאחר מכן : האוגר מסייע בידי האמה המיניקה בגידול והשגחה על הקטנים.יש לי דני ענק ,בן שנה ושלושה חודשים כמה פעמים ביום אני צריך להאכיל אותו? נדבלדעתי כלב צריך שיהיה לו אוכל תמיד ושיאכל לפי צרכיו האישיים. למעט אם יש לו נטיה להשמין אז יש להגבילו לשתי ארוחות ביום.יש לי גור גיזעי מסוג ויימרנר בן 3 חודשים.
הגור שובב מאוד ומרבה להשתולל לקפוץ וליפול. הכלב יורד ועולה שתי קומות.
האם לאסור עליו לעשות זאת???
יש לי חשש שכאשר הוא יהיה בוגר יהיו לו בעיות באגן. שמעתי שלסוג כלב זה בעיות באגן זה דבר שכיח. למרות שלהוריו בצילום אגן יצא להם בבדיקה A שזה מצויין.
אודה לך אם תסביר לי על בעיות אגן אצל כלבים מסוג זה ואיך ניתןלמנוע בעיות אלו אצל גורים או תרגילים שיחזקו לו את האגן.
בתודה מראש תמירתמיר, פעילות גופנית בגורים אינה גורמת או תורמת להתפתחות בעיית אגן בכלבים.
זוהי מחלה תורשתית בעיקרה . הגורמים הסביבתיים הגורמים לה והידועים לנו הם : עודף משקל בגורים צעירים , עודף קלציום (סידן) בגורים צעירים כל השאר גנטי.
היפ דיספלזיה היא מחלת אגן תורשתית בה יש חולשה וחופש במפרק האגן עקב מבנה פגום של האגן.
תופעה זאת מביאה לידי כאב והתפתחות של דלקת פרקים המתבטאת בצליעה קשה במיוחד בגורים צעירים .
המחלה לרוב מתמתנת בגיל שנה + וחוזרת לעת זיקנה ביתר שאת.
כיום יש מספר טכניקות כירורגיות לטיפול בבעיה ובתרופות שעוזרות לבנות את הסחוסים ואת המפרקיש בביתנו חתולה מסוג לא ברור (מעורב).
בעבר נהגנו להחזיקה בחוץ אולם לאחר עיקורה לפני מספר חודשים היא נמצאת רוב הזמן בבית ויוצאת לגיחות קצרות של מספר שעות.
מאז העיקור החתולה שמנה ופרוותה התעבתה (אולי גם בגלל החורף).בימים האחרונים נראה כי היא איבדה את התאבון ואוכלת רק קצת מתוך היד.יש לציין כי מלבד תופעה זו איננו מבחינים בשינויים אחרים ראויים לציון התהגותה.
האם יש מקום לדאגה?
ומה ניתן לעשות אם בכלל?נראה לי שיש מקום לדאגה: ניתן לקחת אותה לוטרינר לבדיקה. מומלץ!!!שלום. ברשותי כלבת לברדור בת כ-7 חודשים. אתמול החלה לדמם ,מן הסתם וסת,ושאלותי הן:
א. האם אינה צעירה מדי בשביל וסת ראשונה?
ב. כיצד מתמודדים עם הלכלוך? (הלבשתי לה תחתונים עם חור לזנב ותחבושת הגיינית)
ג. האם וסת פירושה יחום? כמה זמן הוא נמשך ומהי תדירותו? .
תודה יעל.ייחום הוא וסת.
מחזור לוקח חצי שנה בכלבה!!!
תקופת הדימום עצמה לוקחת 7-10 ימים בהם כלבים נמשכים אך הכלבה לא תיתרצה להם. מיד עם הפסקת הדימום הכלבה מבייצת ונותנת לזכרים להיזדווג עמה.ייחום ראשון מתחיל מחצי שנה ומעלה .
תחתוני ייחום מיוחדים יש לקנות בחנויות אך אילתורים בייתיים מבורכים גם הם.
זהירות אל תניחו לכלבתכם להסתובב ללא רצועה ואל תשאירוה בחצר ללא השגחה פן תשובו ותימצאו אותה מחוברת לזכר עם חיוך על שפתיו. במקרה הנ"ל אל תפרידו , תנו לטבע לעשות את שלו והמתינו עוד כ חדשיים לגורים החמודים או לכו לוטרינר לאחר 10 ימים לקבלת זריקת הפלה או מהרו ועקרו את כלבתכם.שמי אבי ברשותי גור כלבים כבן חודשיים.
שאלתי היא -
האם ישנם הבדלים בסוגי האוכל מתוצרת הארץ או חו"ל
ומהם ההבדלים התזונתיים באוכל?
ומהם סוגי האוכל הנחשבים לאוכל טוב ובריא מתוצרת הארץ / חו"לאוכל תוצרת הארץ הוא מ צ ו י ן. לך עליו.
בכלל ככל שהאוכל יותר יקר הוא גם בדרך כלל יותר איכותי.שמי שחר פרקש
ברשותי גור כלבים מסוג קווקר ספניאל אמריקאי שאלתי היא מהי מידת הכמות הדרושה ל 3 מנות אוכל כיצד ניתן לחשב זאת האם המידה המופיעה בקופסת האוכל הינה כמות לארוחה אחת , שלש ארוחות?שחר פרקש היקר, כל יצרן ממליץ על כמויות מזון שונות לפי איכות וריכוז המזון שלו תבדוק על השק או הקופסה או תברר אצל היבואן.דר' שביט שלום רב,
קיבלתי במתנה ארנבת מסוג ננסי
להערכתי, אין לי מושג בת כמה היא מאחר והיא נורא קטנה פיזית אני מניחה כי היא בת 4-3 חודשים התיאבון שלה מאד בריא אני מאכילה אותה כופתאות וכן הגללים שלה חומים זהובים, אך מידי פעם ישנה תופעה של מן גללים שחורים ולא עגולים האם זה מעיד על משהו לקוי בעיכול?
מלבד זאת הבחנתי במן קילופי עור ממש קטנים בראשה כמו אבקה אך לא באזור הזנב.
טרם לקחתי אותה לוטרינר האם יש צורך?
ורציתי גם לדעת מהי מחלת ה"גרב", מאחר וקיבלתי את הארנבת במתנה (כנראה הייתה שייכת למישהו וברחה מהבית ) אין לי מושג אם היא קיבלה זריקה נגד מחלה זו.
האם גידול ארנבות מסוכן לבניי אדם?
תודהעופרה,
גידול ארנבות אינו מסוכן לאדם כלל ועיקר נהפוך הוא.
קילוף עור יכול להיות אחד מסממני גרב או לא. ולכן חשוב לגשת לוטרינר לפגישת הכירות ובדיקה כללית ראשונית אולי גם לתילוע ?
תהני עופר שביטשלום רב
אנו מגדלים שני חתולים, חתול גור כבן 4 חדשים וכן גורה נוספת בת 8 חדשים.
הגורה ברשותנו כמעט מאז היותה בת חודש ומצבה הבריאותי טוב הגור הנוסף ברשותנו מזה כחודשיים ואין הוא מפסיק לשלשל שני הגורים גם יחד אוכלים מזון יבש הניתן להם יחדיו בקערה כפולה את צרכיהם הם עושים גם כן בקופסת חול סגורה משותפת מזה כחודשיים אני ואשתי אובדי עצות לגבי דרך הטיפול בגור לאחר נסיונות חוזרים ונשנים של כל סוג האנטיביוטיקה וכן החלפת המזון יקשה עלינו מאד לקחת דגימת צואה שכן שני הגורים עושים את צרכיהם באותו הכלי
המצב כעת בלתי נסבל היות ושאריות השלשול נדבקות לרגליו האחוריות של הגור לאחר ביצוע הצרכים ומטנפות את הבית
בברכה כרמונה חגיכרמונה שלום
אכן בעיה כאובה אמיתית העלית.
שלשול בגורי חתולים. לצערי הבשורה היא כי חייבים לאבחן נכון ורק אז לטפל : דהיינו ללא הפרדת החתולים וקציר של צואה שילשולית ובדיקתה במעבדה כולל תרבית לזיהוי חידקים ורגישותם אני ספק רב אם תמצאו מזור למחלה.אז קדימה לבדיקות לאבחנה נכונה וודאית ולפתרון הבעיה אצל הוטרינר
בהצלחה.יש לי כלב מסוג פומרנין,
הכלב בן פחות משנה, הכלב סובל כנראה מבעיה בפיקה, וכתוצאה מזה הוא נאלץ ללכת על שלוש רגליים, ואת הרגל הרביעית הוא מרים,
הוטרינר אמר שאין מה לעשות, ממה זה, ואיך אפשר לפתור את הבעיה, האם הבעיה ברגל גורמת לכאביםכלב פומרניין שאינו דורך על רגל שלישית עושה זראת משום שהיא כואבת לו.
צריך להיות מקרה נדיר ביותר שבגיל כזה לא ניתן לנתח , לתקן , לתת טיפול תרופתי על מנת להקל בכאב .
אני מזמין אותך בעל הפומרניין ליצור עמי קשר ישירות לבירור הטיפול בכלבך.בברכה עופר שביטofervet@zahav.net.il«   «הבא   | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...