פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

היי, הכלב שלי בן 11 ומאוד מתקשה לקום וללכת, הוטרינר המליץ לי על סופרפלקס, מה את חושבת על סופרפלקס?

לגולדנית המקסימה שלנו בת 9 שנים יש הפרשה חומה מהאוזן... ניקיתי את האוזן מבחוץ וקצת פנימה עם צמר גפן טבול בחומר לניקוי אוזניים. האם אפשר לשים טיפות אוזניים של בני אדם?

שלום. הבאתי גורת ספינקס בת חודש וחצי לפני כשבוע.נבדקה אצל וטרינר נאמר שהכל בסדר ונקבע תור לחיסונים. היום בלילה פשוט מצאנו אותה מתה. הייתה אוכלת מצוין, עושה שירותים כמו שצריך, משתוללת רצה משחקת לא הראתה שום סימנים שמשהו כזה יכול לקרות. לא הספקנו לחסן אותה.בטח קשה להבין מה קרה לה בדיוק אך בכל זאת, האם יש סיכוי שנדבקה או חטפה משהו למרות שהתנהגה רגיל לחלוטין? מאוד מודאגת ורוצה לדעת איך להתנהג במידה ונביא עוד גור. תודה על המענה.

שלום רב,
בימים האחרונים ראיתי שיש לארנבת שלי קרום לבן-שקוף על אחד האישונים. האם יש טיפות שכדי להביא לה? וממה זה נובע?
תודה אור

שלום,
לפני 5 שבועות נוכחתי כי הכלבה (שמעוקרת) מרבה מאוד להשתין בטפטוף חלש מאוד. נעשתה בדיקת שתן במרפאת הוט. וUS ששללו דלקת בדרכי השתן או אבן. לבטחון קיבלה סינולוקס 250 מ״ג*2*5 ימים. היה שיפור מה. מזה שבועיים שוב השתנה מרובה בטפטוף חלש מאוד. בביקור נוסף אצל הוט., בדיקת US שללה אבן. הפעם נלקח שתן ישירות במזרק ונשלח למעבדה. התוצאות שאין דלקת. והשתן ״מדולל״ מאוד - כנראה שמרבה בשתיה. הוטרינר אומר שתסיים את הסינולוקוס שניתן לה: 250מ״ג*2*5 ואח״כ לעבור לאוגמנטין 250מ״ג*2*15 יום. הוטרינר אומר שכנראה יש לה מחלה הורמונלית, ״קושינג״. האם תוכלו לשתף אם נתקלתם בבעיה דומה ? איזה טיפול ניתן ? מה העלויות?
זה רציני ? היא יכולה להמשיך לחיות עם זה ? זה מסוכן לה ?
תודה רבה מראש,
״אמא״ דואגת

שלום רב,

אנו מציעים טיפול חדשני לדליפות שתן בכלבות המתבסס על שיקום רקמה ומיועד לטפל בבעיה לטווח הארוך. אשמח להפנות אותך לגורם מטפל.

קרן

www.biochange.life

אחרי שכרסם קצת בלע אותה .. אורך 8 סמ .. זה מסוכן ?

היכן ניתן לקנות פנינו פרופנולמין מלבד אצל וטרינר?

הי, יש לי קוקר ספנייל בן 7,רציתי לדעת איזה קולר יותר יעל קילטיקס או סרסטו? אם יש הבדל? המלצה
תודה

שלום
אני מגדלת חולדת מחמד בת שנה ו7 חודשים
הבחנתי בחודש האחרון בבליטה שנוצרה לה ליד הרגל האחורית, בליטה פנימית קשיחה ניתנת למגע
בנוסף החולדה מרבה לגרד את גופה ובכך לגרום לפצעים
אוכל להוסיף תמונה במייל
אשמח לשמוע חוות דעת, תודה

18:03 22/07/2020
ביקרתי היום בבית חולים הזה עם הכלב שלי עקב חשש לפריצת דיסק אינו יכול לעמוד על רגליו האחוריות . מה להגיד לכם בוקר טוב עולה שם 470 שח ובדיקת דם 450 שח סיפר לי מישהו עם כלב יורקשייר שעבר ניתוח כלייה שהגיע לתשלום של 42000שח אני לא מבין הם ממיגים עצמם כמלכ"ר מוסד ללא כוונות רווח אז מאיפה לעזעזל הסכומים האלו עכשיו אני מבין בעלים שמעדיף לתת זריקת המתת חסד כי אין לו את היכולות לשלם כאלה סכומים מה דעתכם בעלי הניסיון?

שלום.אנחנו מגדלים בכיף חתול כבר 12 שנים. חתול בית .עכשיו בננו בן ה10 מבקש לאמץ גור כלבים. אנחנו חוששים שהחתול שלנו לא יקבל אותו ואולי יחלה חלילה.אציין כי חתול שלנו בכל שנותיו היה רק 3 פעמים אצל וטריטאר ( חיסונים בבו גור, סירוס ובגיל 3 עקב דלקת בדרכי השתן). אנו חוששים מחשיפה למחלות שאולי יביא עמו הגור. מה אתם ממליצים? צד לא פשוט.תודה רבה

בהנחה שאתם תחסנו את גור הכלבים ותעשו בדיקות מקיפות וליווי ווטרנרי אזי אין סכנה למחלות מהכלב לחתול
יחד עם זאת תקופת ההסתגלות אינה פשוטה ויש להרגיל אותם זה לזה בסבלנות
בהצלחה ורק בריאות

שלום,

יש לי חתולת רחוב שנמצאת אצלנו וחיה בבית שלנו 15 שנה , מימי החתולה התחילה לתלוש לה פרווה מהגוף והתופעה ממשיכה,

הבאנו לחצר הביתה ארנבות יכול להיות שזה קנאה? האם היא רוצה תשומת לב יותר, כי היא מקבלת יחס מבני הבית, או שהבעיה אחרת
אודה לתשובה

תודה רינה

ממליצה לקחת את החתולה לבדיקה על מנת לשלול הדבקות במחלת עור מהארנבונים
לא מאמינה שמדובר בקנאה אלא בגרד או בחוסרים תזונתיים
יש לעשות גם בדיקת דם מלאה

שלום
האם מקובל שימוש בדוקסלין לדלקת עיניים יותר משבועיים?
תודה

תלוי מה הגורם
אבל באופן עקרוני אם זה טפיל שמגיב לדוקסילין אז כמובן שכן ולפעמים אף יותר משבועיים

היי,
יש לי שני חתולים. האחת בת 6 והשני בן שנה.
לאחרונה, החתולה הבוגרת התחילה/חזרה לעשות צרכים ברחבי הבית.במיטה, במרפסת, על הרצפה, על הספה. יש בבית שלושה ארגזים ואני מקפיד לנקות אותם לעיתים קרובות.
מה אפשר לעשות?

נא לגשת למרפאה לשלול דלקת בשתן וכן לעשות בדיקות דם
אם הכל תקין אזי כנראה מדובר בבעיה התנהגותית

יש לי שני אוגרים אחים קטנים וחמודים. בן ובת, הבת ממש השמיעה אבל אני לא יכולה אם היא בהריון כי עבר כבר בערך חודש. דבר שני הם לא מפסיקים להתגרד, וזה מפריע להם לישון,יש לנו שני כלבים בבית אבל אין להם פרעושים, קילחתי אותם במים ואני כל הזמן מנקה להם את הכלוב וזה לא עובר, מה אפשר לעשות? כי אני ממש מרחמת עליהם. ודבר אחרון הם לא מפסיקים לנשוך אותי, אני יודעת שהן צריכים להתרגל אבל הענין הוא שפעם הם לא נשכח ועכשיו הם כן. אני חושבת שאולי זה קשור לגירושין כי הם לא מפסיקים גם לנשוך את עצמם ואחד את השני, אולי זה כי הבת בהריון והם תוקפנים? תודה!

היי, בחודשיים האחרונעם התחלתי לשים לב שהכלבת גולדן, בת 9, ללא מחלות שידועות לי, עושה תנועות פה ולשון מוזרות כמה דקות אחרי האכילה. יכול להיות שזה היה קיים קודם. היא עשתה את התנועות האלה אחרי שאכלה מזונות תעשייתיים שונים וגם אחרי טונה, ביצה, לחם.
מצורף וידאו (בדקה ראשונהמופיעים כל התנועות שהיא עושה).
https://streamable.com/6jj7x8

תודה רבה

מציעה לגשת לבדיקה אצל הוטרינר שלכם
יש לבדוק את השיניים וחלל הפה

שלום
פינק שלי חול טוב אבל לא עושה קקי
לחצתי טיפה אל בטן ואז יצאה טיפה מה אפשר לעשות
פינק בנגלז
תודה

לחתול שלי יש פצע ליד הגבה שמדמם מדי פעם זה נמשך כבר 3 שבועות איך שהפצע מגליד הוא מנקה את עצמו ופוצע את עצמו באותו מקום. שמתי לו תכשיר לפרעושים כך שאין פרעושים.
מה ניתך לעשות כדי שהחתול לא ייגע בזה ?
תודה מראש

רצוי לשים קולר אליזביטני
לבדוק אם יש פצעים נוספים
לשלול אלרגיה למזון

שלום!
גור יורקשייר בן חודשיים ושבועיים, אוכל מזון יבש לגורים רק כ 25 גר ביום (כאשר ההמלצה למשקל ביחס לגיל היא לכמות של כמעט כפליים...). כאשר קיבלנו אותו מהבית גידול (לפני 10 ימים) הגור שקל- 1230 גרם ועכשיו 1150 גרם (איבד 80 גר). אציין שהוא קיבל שני משושים ותילועים , הוא אנרגטי מאד ולא נראה כאוב/בוכה והצואה שלו חומה ולא נוזלית. האם יש סיבה לדאגה?תודה

הוספת תגובה

היי,
יש אצלנו בחצר חתולה (נמצאת אצלנו בחצר כשנה ואנחנו מאכילים אותה) שלפני מספר חודשים המליטה בפעם הראשונה. נולדו ארבעה גורים שינקו והיו ויטאליים ופעילים. בוקר אחד קמנו וראינו שהחתולה העבירה את הגורים למקום אחר, שניים מתו ואחרי כמה שעות מת גם שלישי. אחד נשאר ויטאלי והמשיך לינוק ולהתפתח. אחרי כשבוע העבירה גם אותו מקום, וגם הוא מת אחרי כמה שעות. עכשיו החתולה שוב בהריון מתקדם. האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי שהפעם הגורים ישרדו ולא ימותו בהעברות? אציין גם שקיימת חתולה נוספת בוגרת שלנו באזור (לא יודעת אם זה משפיע). תודה!

במקרה כזה יתכן והם היו חלשים מהתחלה העברה אינה גורמת למות הגורים יתכן שהאמא חולה ואינה מזינה אותם מספיק
ממליצה למצוא דרך לעקר את החתולה בהקדם

X

כניסת מנהל