פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...
פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

 

ברצוני לדעת אם ניתן להאכיל ארנב בקליפות של תפוחי אדמה או תפוחים רגילםכן ניתן לתת לארנב תפוחים וקליפות כמובן שכתוספת לכופתיות ולעוד ירקותיש לי שני כלבים מגזע סטאף אנגלי,נורא אנרגטים.
מאז שאני מכיר אותם יוצא להם מאיבר המין נוזל מוגלתי כל הזמן.
מה הבעיה, מה עושים?הפרשה צהובה מהפרפוציום הוא מעטפת הפין בכלבים נקראת סמגמה והיא נורמלית כמו נזלת מהאף שלנו.
אם ההפרשה היא מוגברת במיוחד כדאי להיועץ בוטרינר שיבדוק אם לא מדובר בזיהום שמצריך טיפול .
ברוב המקרים זו היא הפרשה רגילה.האם ניתן לתת לגור מסוג ויימרנר בן ארבעה חודשים תוספת של קאלציום?
הגור לא מפותח מספיק לגילו ואינו אכלן גדול למרות שהוא מקבל יוקונובה.
איזה ויטמינים מומלצים להוסיף לאוכל?
איך ניתן יהיה להדביק פער התפתחותי זה?
בתודה מראש, תמירתמיר שלום
אסור לתת תוספת של קלציום לגורים.
היום חקרו, דרשו ומדדו יצרני מזון הכלבים את הצרכים של הגור הגדל וייצרו לו מזון מאוזן על כל מרכיביו על זה להוסיף קלציום: אתה גורם רק נזק.
לגימבורן יש מולטי ויטמין שבו מינימום של קלציום. לגבי גודל כלבך צריך לבדוק אותו ולראות אם באמת הוא קטן מהרגיל ומה הסיבות אם בכלל.שלום,באיזה גיל אפשר להתחיל לרחוץ גור (גולדן)?נועם וגלית ניתן לרחוץ גור בכל גיל וללא חשש.
כמו שרוחצים תינוק. מיים חמימים ושמפו של כלבים (ללא חומר נגד פרעושים)שלום,
יש לנו גור גולדן בן 3 חודשים.
כמה פעמים ביום מומלץ להאכיל אותו?
ושאלת השאלות..איך מלמדים את הגור המחונן שלנו לא לעשות בבית (הוא אצלינו כבר חודש ולמד לעשות רק על העיתונים במרפסת, אולם בחוץ הוא כמעט לא עושה) המון
תודה מראש,נעם וגליתנועם וגלית
3 פעמים ביום להאכיל גור בן 3 חדשים או שיאכל מתי שהוא רוצה :קערה תמיד מלאה.
תוך יומיים הוא יפסיק לאכול כחזיר ויתחיל לאכול לפי צרכיו ולא לפי קביעות שרירותיות שלנו.
מים תמיד שיהיו בהישג יד.
צרכים : כמה שיותר תוציאו אותו ככה הוא ילמד מהר יותר לעשות בחוץ.שמי סיימון ויש לי גור דוברמן כבן 10 חודשים והיה לו פפילומה, הוא עבר ניתוח והכל היה בסדר עד שאחרי כחודש זה חזר לו וזה גדל במספר (יותר ממאה בערך) ועכשיו אני לא יודע מה לעשות אם לעבור שוב את הניתוח ואני לא רוצה שוב לגרום סבל לכלב שלי בבקשה תעזרו לי שוב
תודה סיימוןסיימון,
צר לי כנראה שתצטרכו לעבור שוב את הניתוח להסרת הפפילומות.דרך אגב האם ידעת כי פפילומות הן מחלה וירלית!!! (נגרמת על ידי וירוס )והיא לעיתים עוברת מעצמה בלי התערבות בכלל.קוראים לי רעות ויש לי שני כלבים בבית.
אחת מהן בת 12 בערך והיא מתחילה לגלות סימני הזדקנות למינהם. באחד הימים היא פתאום לא ביצעה שום הוראה שניתנה לה והחלה להתנהג בצורה מוזרה. הרגשתי שהיא לא רואה ולא שומעת אותי ונבהלתי.
רציתי לקבל עיצה או עזרה לגבי מצבה.
תודהרעות, מתיאורך קשה להבין אם האירוע הוא חד פעמי או אכן מצביע על זקנה וסניליות
בכל מקרה יש לטפל ביתר התחשבות בזקנים שבחבורה ובשלב ראשון הייתי מעביר את הכלבה למזון סניור לכלבים זקניםיש לי אוגרים סבירים.
האם הולידה כרגע אוגרים קטנים מה צריך לעשות?
להפריד בין הזכר לנקבה?
אני פוחד שהנקבה תוכל את הגורים
מה לעשות?????
תודה שישי שלום אין צורך לסלק את הזכר נהפוך הוא: הוא עוזר לנקבה.
נקבה לחוצה עלולה לאכול את ולדותיה לכן : פשוט שימרו על השקט ואל תביאו את כל ילדי השכונה להציק.דר עופר שביט שלום רב
יש לנו כלבת וימרינר בת 3 , שסובלת מאגזמות (פצעים אדומים עם מוגלה בכף הרגל ) בכפות הרגליים. היא מרבה לגרד את כפות רגליה עם שיניה וכן ללקק אותם.
עד כה לא הצלחנו למרות שפנינו לכמה רופאים לפתור את הבעיה אולי לך יש רעיון........ נשמח עם תוכל לעזור לנו בפתירת הבעיהעדי שלום
בעיות עור מהסוג שאת מתארת יכולים להיות בעייתיים במיוחד. הן באבחנה והן בטיפול.
היצמדי לוטרינר אחד ותישארי עמו עד שתקבלי תוצאה שמקובלת עלייך . אל תרוצי בין רופאים לפני שאת משוכנעת שהם הרימו ידיים אני מזמין אותך לשלוח אלי את הבדיקות שעשיתם ואז אולי אוכל לחוות דעת לגופו של עניין.
מחלות כאילו מצריכות מספר בדיקות בסיסיות והרבה סבלנות לאבחן..האם יש להמנע מלתת מוצרי מזון שונים (שאריות) בנוסף למזון יעודי אותו מקבל הכלבלשאלתך אם מותר לתת שאריות מזון בית לכלבים הדעות חלוקות יש הטוענים שלא צריך לתת ואילו אני בין הטוענים שאין שום בעיה.
ראשית חבל לזרוק מזון טוב לפח ,
שנית כל דבר במינון הנכון הוא טוב,
כל זמן שהשאריות אינן הופכות למזון העיקרי של הכלב מבחינתי אין בעיה לתת מה גם שהכלבים מתים על האוכל הביתי שהוא מאד טעים.יש לי כלבה קוקר ספניאל בת 8 , שהיא נוהמת כאילו משהו/מישהו מעצבן אותה. זה קורה גם כשאף אחד לא לידה. הדבר כבר קיים כשנה אבל בתקופה האחרונה זה
החמיר. האם יש פתרון לדבר? או ממה זה נובע?
תודהאסתי יקרה תופעה כזאת יש לברר כאשר מבינים בדיוק את הנסיבות בכן הכלבה מגיבה כפי שהיא מגיבה. גם לך לדעתי כדאי לפנות למאלף שיבקר בבית ויאבחן את התופעה ממקור ראשון.שלום, שמי יניב
ברשותי כלב מסוג גולדן רטריבר אני סטודנט שעובד ולומד. שאלתי היא היות ואני לא הרבה זמן בבית אלא רק בערב האם זה מזיק לכלבי שהוא נמצא זמן רב בבית.יניב זה בטח לא תורם לו או מפתח אותו. כלבים כאלה נוטים לפתח חרדת נטישה שמתבטאת בהרס בבית ונביחות לרוב. או שתמצא סידור שמישהוא יוציא אותו לטיול במשך היום או שתוותר - לטובתו!!!יש לנו חתולה פרסית שמיללת ומתחככת ברהיטים רוב שעות היום. אנו מאמינים שהיא מיוחמת. כיצד ניתן לוודא שהיא אכן מיוחמת?
כמה זמן הייחום אמור להימשך?
כמה פעמים בשנה נערך יחום?
האם נכונה השמועה כי חתולות פרסיות הן עקרות?(בעלות סיכויים נמוכים יחסית להכנס להריון).
תודה מראש - משפחת הדרמשפחת הדר: דגדגו את בסיס הזנב שלה: אם היא " תרקוד את הריקוד": תגביה את חלקה האחורי, תסיט את זנבה ותיכנס לעמדה הנכונה לביצוע האקט כנראה שהיא מיוחמת. ניתן גם לבדוק את הפות אם הוא רטוב וגדול (אך אינכם יודעים איך הוא נראה אחרת).
חתולה מיוחמת פעמיים שלוש בשנה. ייחום מסתיים במגע מיני. אם אין כזה היא תתייחם מספר פעמים רב משהוא כמו שבוע כן שבוע לא כחודשיים.
חתולות פרסיות אינן פחות פוריות מחתולות אחרות למיטב ידיעתי.אם אינכם מתכוננים להרביע אותה אנא עקרו אותה.
בהצלחהשלום לוטרינר,
השאלה קצת מפורטת אם הפרטים חשובים כי זו שאלה לפסיכולוג...
פיקה, הכלבה של אחותי היא בת 4 , פירנאית+זאבה יפה ועיוורת מגיל מאוד צעיר. לאחרונה היא החלה לנבוח בטירוף בכל פעם שאחותי ובעלה יוצאים מהבית לעבודה בבוקר )לרוב יוצאים לחוד(. זה מנהג די חדש, בד"כ היא כלב רגוע שרוב היום ישנה, אך היו לה מקרים רבים של השתנה בלילה על השטיח בסלון. לפני כשנתיים היתה תקופה של כחצי שנה שבה נשארה שעות רבות לבד בדירה )דירה אחרת, עם כלב נוסף שמאז מצא בית אחר והוצאה לטיול רק פעם ביום)!(. מאז המצב השתנה והחיים נורמליים... היא מקבלת פינוק ואהבה רבים ויוצאת באופן סדיר לעשיית צרכים. מה יכול לגרום לה להשתגע ככה ולהטריף את השכנים
האומללים?
תודה מראש הדודה של פיקה.לדודה של פיקה שלום
כפסיכולוג בגרוש )אבחנות התנהגותיות צריכות להיעשות לאחר תצפית מסודרת בתנאי המחיה הטבעיים של החיה( נשמע כאילו לפיקה יש חרדת נטישה קלאסית המועצמת במצבה הייחודי כעיוורת. מצבים כאלו מתפתחים גם בשלבים מאוחרים בחיי הכלב. גם כאן לדעתי צריך להשתמש במקצוען על מנת לתקן את המעוות (משימה לא פשוטה בכלל ומצריכה הרבה מאמץ ורצון מצד ההורים!!!)
פני אל נועה דורון 050-673730 והיא תהיה לך לעזר רבלפני מס' ימים מצאתי חתול כבן 4 ימים מוטל על שפת בריכה.
בינתיים הוא אצלי עד שאמצע לו בית (למרות שאני יודעת שזה כמעט בלתי אפשרי).
יש לי מס' שאלות אליכם:
1. מכיוון ואין לי ידע רב בנושא חתולים כה זעירים, אשמח אם תתנו לי אינפורמציה כלשהי כיצד להתנהג איתו? כיצד להזין אותו? וכו'
2. מכיוון שאין באפשרותי לגדלו, אודה לכם אם תדריכו אותי כיצד למצוא לו בית. אני בטוחה שלכם יש קשרים טובים יותר מאשר לי,אז אני מבקשת את כל עזרתכם.
בתודה מראש, איריסאיריס שלום
תגדלי אותו!!!
קיבלת חתול מדהים במתנה ללא תשלום , תני לו בית חם ותקבלי בתמורה חום ואהבה כמו שלא היית יכולה לחלום!!!
אוכל מסחרי לחתולים + מים חפשי ארגז חול לצרכים והרבה חום ואהבה .
זה כל הסיפור.יש לי כלב מסוג גולדן רטריבר שקיבל את הכינוי גולדן-ויילר )מכיוון שבגיל שנה וחצי רב עם רוטויילר(
הכלב מגיל 7 חודשים היה באילוף משמעת אצל אחד המאלפים הטובים בארץ שהוא מדריך בחוג לכלבי הגנה והצלה. הכלב שלי רק רואה זכרים הוא מתחרפן אי
אפשר ללכת איתו בלי מחסום הוא תפס ביטחון רב ביותר באילוף. האם ניתן להוציא ממנו את התוקפנות?!
הכלב חברותי מאוד עם אנשים אם נוגעים בו הוא הולך עם הבן אדם הביתה ושוכח שאני בכלל הבעלים שלו - הכל כדי שילטפו אותו
מה ניתן לעשות?! - אם בכלל. אני מיואשת ממנו נורא. אני מעוניינת בתשובה אמיתית וכנה אפילו אם לא ניתן לשנות לו את האופי (או לשייף לו ת'מוח) בתודה גדולה, רונית המאיריהכל אך טבעי והכל ניתן לשליטה ושינוי.
בצורה רפואית ולאחר התייעצות עם הוטרינר שלכם ועם המאלף שבחרתם מומלץ לסרס כלב תוקפן . )מה יותר צעיר ככה משפיעה יותר טוב ( במקביל יש לחזור על תהליך האילוף עם הכלב על מנת ליצור מחדש את ההיררכיה המעורערת במשפחתכם שבה הכלב מרשה לעצמו לעשות ככל העולה על רוחו - חוסר משמעת בסיסי.
קל ? לגמרי לא : מצריך מאמץ והשקעה.
אפשרי? בהחלטאנו מגדלים גורת גולדן רטריבר בת חודשיים וחצי משקלה של הגורה 9 ק"ג
אנו מאכילים אותה באוכל של חברת יוקונובה לגורים - כבש ואורז בכמות של 420 גרם ליום רצינו לדעת מהי הכמות המומלצת כדי לא לגרום לעודף משקל שיפגע במבנה האגן תודה על תשובתכם
מירי ובאנימירי ובאני
את השאלה תפנו ליוקנובה אך חוששני שאין תשובה מוחלטת התשובה נמצאת בתוצאה: גור אחד ישמין מכמות מסוימת ואילו גור אחר ירד במשקל מאותה כמות. הכל תלוי בפעילות ובחילוף החומרים האישי של הגור.
אני ממליץ: הרבה פעילות (במידה) ואוכל כפי יכולתך כאשר!!! מקפידים שהכלב לא עולה במשקל.יש לי תוכי דררה זכר מקסים ויפה. הוא בן 4.
רציתי לשאול שתי שאלות:
1.(מה ניתן לעשות נגד הצווחות שהוא משמיע (לא שהוא שר)?
2.האם יש איזה חיסונים או תרופות כל שהם שצריך לתת לו?
בתודה, עוזלתוכי אין חיסונים אך כדאי לבדוק אצל וטרינר להימצאות מחלת הפסיטיקוזיסד''ר עופר שביט שלום,
אני רוצה לאמץ שני אוגרים, זכר ונקבה, ואני מתלבטת בנושא הרבייה, אין לי אפשרות לטפל בעוד אוגרים האם כדאי לעשות עיקור?
ואם עיקור, אז לזכר או לנקבה? זה לא מזיק?
האם יש פתרונות אחרים? חשבתי שזו תהיה אכזריות לקנות שני זכרים או שתי נקבות, הם לא משתעממים ורבים?
בתודה, דניאללדעתי עדיף לקנות 2 זכרים או שתי נקבות - פחות אכזרי מלסרס או לעקר.שלום ד''ר שביט
לכלבתי גודש חלב כחודשיים וחצי לאחר היחום , היא מתנהגת רגיל אך אינה אוכלת כמו קודם. האם יש דרך להפחית את הגודש ? נראה לי כי היא סובלת מכך.
שאלה נוספת: איך מאבחנים דלקת רחם.
תודה גדיגדי
כלבתך עוברת הריון מדומה ובשלב זה היא עוברת הנקה מדומה. ( אתה יכול להצמיד לה גור יתום היא תטפל בו)
גודש חלב נמשך מספר ימים ועובר) חשוב לא להניק בתקופה זאת.
מניעה בעתיד : עיקור!!!
דלקת רחם מאבחנים בבדיקה פיזיקלית : 3 שבועות לאחר ייחום , הפרשות מוגלתיות מהבושת, שתייה מרובה ומתן שתן מרובה וחולשה לחוסר תיאבון.
בדיקת מישוש הוטרינר ירגיש רחם מוגדל מלא מוגלה. בנוסף ספירת דם תראה לוקוציטוזיז גבוהה רנטגן ואולטרה סאונד יראו רחם מלא מוגלה.«   «הבא   | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1    הקודם»   »
X

כניסת מנהל

פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...