חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

וטרינרים שלום,
ברצוני להתייעץ עימכם לגבי הכלב שלי אשר חווה אתמול התקף אפילפטי בפעם הראשונה. הכלב שלי בן 6 שנים ומעולם לא הפגין תסמינים נוירולוגים כאלה או אחרים.
ההתקף קרה בערך חצי שעה לאחר שחזר מטיול בשדות ולאחר שראינו אותו שותה מים עומדים. ההנחה הראשונה שלנו היתה שהוא הורעל ממדבירים או כל רעל אחר שעלול להימצא בשדה חקלאי, אך הוטרינר אליו פנינו אומר שלדעתו זו אפילפסיה. הוטרינר ביצע בדיקות דם וצילומי רנטגן והכל יצא תקין. כמו כן גם ניתנו לכלב נוזלים.
היום הכלב מתנהג דיי רגיל, קצת עייף יותר מבדר"כ אבל הוא אוכל ועושה צרכים כרגיל.
אשמח לקבל חוות דעת נוספת ועצות לגבי המשך טיפול.
תודה רבה ושבוע טוב

שלום,
אני חושבת שפעלתם נכון שהלכתם לבדוק מיד את הבעיה. להערכתי, אם היה מדובר בהרעלה, היינו רואים יותר מהתקף אחד ב24 שעות האחרונות. בדיקות הדם והצילומים גם כן מחזקים את ההערכה שלא מדובר בהרעלה. עייפות לאחר התקף אפילפטי היא תופעה שכיחה, שיכולה להימשך גם שעות לאחר ההתקף עצמו. המלצתי כרגע היא לעקוב אחר כלבכם אחר התקפים נוספים, או סימנים נוירולוגים אחרים. במידה ומופיע התקף נוסף יש להיוועץ שוב עם הוטרינר המטפל.

היי,
אימצתי גורון חתולים ועכשיו הוא כבן חודש וקצת.
קניתי ספריי Frontline נגד פרעושים ושמתי עליו בעזרת צמר גפן על הגוף.
החתול מנקה את עצמו ובכך מלקק את החומר ששמתי ואני מודאגת שזה מסוכן לו אבל אי אפשר לעצור אותו מלנקות את עצמו. מה עושים??
האם זה מסוכן לבני אדם גם? האם צריך לשטוף אותו אחרי יומיים כדי שנוכל לחזור לנשק לו את הגוף? :) תודה מראש וחג שמח!

ספריי פרונטליין מאוד בטוח לשימוש בחתולים. יש לדאוג שלא ילקק את הגוף כשעה לאחר הריסוס. לאחר מכן זה בטוח לליקוק. כמו כן רעילות החומר לאדם מאוד נמוכה, לכן אין סכנה לנגוע בחתול ואף לנשק :)

שלום, כלב בן 8 בריא בדר'כ מקיא מהבוקר.
כבר מס' פעמים. לפעמים רעידות. ללא חום. שותה מעט מים. עד כמה להיות מודאגת?

שלום, יש לעקוב אחר הכלב מבחינת המשך הקאות, תאבון, צואה וחיוניות. במידה ואין שיפור, יש להגיע לבדיקת וטרינר להמשך אבחון.

הגיע לביתנו חתול קטן נראה כ4 חודשים.
החתול משלשל , ניסינו לתת לו עוף מבושל עם אורז,כשבוע,לא עזר.
מה לעשות?

אם שינוי תזונתי לא עזר יש לפנות לוטרינר לבדיקה לגורמים נוספים לשלשול כמו נגיעות בחיידקים/וירוסים/תולעים/טפילים אחרים.
הטיפול ינתן בהתאם לאבחנות

תודה על תשובתך המהירה

שלום,לאקי שלי בן חמש וחצי. לברדור מעורב עם פרינאי. אחרי טיול ארוך חזר צולע בהסתכלות על כפות רגליו גיליתי יבלת על אחת הכריות ברגל ימנית קדמית. יש דרך לטפל? תודה יהל

שלום,
יתכן והיבלת היא תוצאה של הליכה על משטח חם, או חיכוך של כרית הרגל עד לפציעתה ויצירת יבלת.
יש לפנות לוטרינר לבדיקה על מנת לראות האם יש חדירה של היבלת את שכבות השומן והאם נדרש טיפול נוסף.
בהצלחה

שלום!
הגורה שלי, בת 5 חודשים, עברה אתמול עיקור. היא לא אכלה דבר מהלילה לפני העיקור, היציאות ביום העיקור היו תקינות, ועכשיו כשהיא עשתה קקי ייצא לה גוש קטן ויבש עטוף ברירית לבנה-צהובה סמיכה ודביקה.
הרירית לא נראית כמו תולעים.
האם זה תקין?
תודה!

לאחר פרוצדורה כירורגית בהרדמה יתכנו שינויים במעבר התוכן במערכת העיכול, עקב מגע באזור עצמו או השפעה של חומרי הרדמה.
יש לעקוב אחר הצואה במקביל לתאבון הכלבה. במידה והמופע לא משתפר או אף מחמיר יש לפנות לוטרינר המטפל לבדיקה
תודה.

שלום רב,
יש לי גורה בת 8 חוד - רועה אוסטרלית גזעית. הגורה שהתה בפנסיון עקב נסיעה לחול וחזרה ככל הנראה עם שעלת. היא משתעלת מעט )שיעול יבש) מנוזלת ומתעטשת מדי פעם. יש לה תיאבון ופרט למעט עייפות אינה מראה סימניי מחלה. רציתי לדעת האם לתת אנט' כטיפול מונע? ואם כן מה ניתן לתת במקום דוקסילין?

תודה, חן.

האם אבחנת השעלת היא על סמך בדיקה של וטרינר? אם לא, יש לפנות למרפאה לבדיקת וטרינר לצורך אבחון סופי של הבעיה.
במידה ומדובר בשעלת קיימים מספר טיפולים סימפטומטים לתמיכה והקלה. אין טיפול מונע והמחלה תעבור לאחר תקופה קצרה. טיפול באנטיביוטיקה מומלץ במידה ויש סיבוכים משניים. לצורך התאמת אנטיביוטיקה יש לפנות לוטרינר.

שלום , הכלבה שלי עברה עיקור לפני חודשיים ןהוא עבר בהצלחה , אתמול היה דם על הרצפה ושמנו לב שהיא מדממת מהאיזור שם ורק מחר נוכל לקחת אותה לוטרינר , הדימום הזה מסוכן? מאיפה הוא בא ?

שלום,
במקרה שלכם, חשוב לאבחן האם הדימום מקורו בשתן דמי או דימום מאיבר המין. בנוסף, חשוב לדעת איך הכלבה מרגישה באופן כללי. האם חיונית, עירנית, אוכלת ושותה? האם מדובר בטפטוף קל או בדימום אקטיבי ורציף? האם הופיעו במקביל קושי בהשתה, או השתנה מרובה?
במידה והכלבה חיונית ועירנית וכן הדם שראיתם הינו בכמות קטנה, יש להגיע בהקדם לבדיקה אצל וטרינר, אך עדיין אין מדובר במקרה חירום.
בהצלחה!

לחצרי הגיע חתול לבן עוור בעין אחת.באזור העין החולה והפה יש הפרשות כהות.לאחר טיפול בטרמיצין בעין ועקירת שיניים אצל וטרינר,החתול ממשיך להפריש מהעין והפה. האם ניתן למנוע או להקטין הפרשות אלו. החתול אוכל ונראה חיוני.
אודה לך על המלצתך.נאוה

יש לבצע בדיקה מעמיקה ומקיפה של חלל הפה, הסינוסים וארובת העין, על מנת לזהות גורמי זיהום, מסות, גופים זרים או גורמים נוספים היכולים להוביל לדלקת כרונית. אם העין דלקתית ובמצב גרוע יתכן ותידרש הוצאה של העין. בנוסף יתכן ונדרש מתן אנטיביוטיקה סיסטמית לתקופה ארוכה.
בהצלחה

תודה על המלצתך יש לי שאלות
א.עקירת העין מחויבת אישפוז בבי"ח וטרינרי או מרפאה רגילה.
ב.הטיפול האנטיביוטי במשחת טרמיצין או אורלי,אולי גם נגד אלרגיה עם סטרואידים?
שוב תודה,נאוה

1. הוצאת עין ניתן לבתע גם במרפאה וטרינרית ולא רק בבית חולים. יתכן וידרש אשפוז התאוששות, בהתאם למצב החיה.
2. כוונתי באנטיביוטיקה סיסטמית, היא למתן אורלי של כדורים. כלומר אנטיביוטיקה שמגיעה לאזור דרך זרימת הדם.
3. איני יכולה להמליץ על טיפול בסטרואידים ללא אבחנת הבעיה באופן מסודר

שוב תודה,רק רציתי לעדכן שמזה 3 ימים אני מנגבת את העין החולה בדתאמיצין טיפות עיניים ויש שיפור ניכר.
מאחר והטיפות עם אנטיביטיקה וסטרואידים כמה זמן ניתן להמשיך למרוח לו.
תודה מראש, נאוה

תודה על המלצתך יש לי שאלות
א.עקירת העין מחויבת אישפוז בבי"ח וטרינרי או מרפאה רגילה.
ב.הטיפול האנטיביוטי במשחת טרמיצין או אורלי,אולי גם נגד אלרגיה עם סטרואידים?
שוב תודה,נאוה

שוב תודה,רק רציתי לעדכן שמזה 3 ימים אני מנקה את העין החולה בדתאמיצין טיפות עינים עם אנטיביוטיקה וסטרואידים ויש שפור ניכר.
כמה זמן ניתן לנקות את העין עם תרופה זו?החתול נמצא בחצר כך שניתוח יהיה דבר מסובך עבורו..
תודה מראש,נאוה

היי
אימצתי גור לפני חודש לברדור מעורב.
בן חודשים.
לפני יום ראיתי גולה קטנה בגודל של זית על איבר המין.תת עורית לא כואבת לו במגע
יש לי תור לוטרינר ביום ראשון
מה זה יכול להיות?
תודה

לא ניתן לאבחן את הבעיה אם קיימת, על סמך תאור כללי. בבדיקה אצל הוטרינר העלי את הבעיה לצורך בדיקה שלה.

שלום הכלב שלי מסוג פאג, חלה לפני כשלושה שבועות בשעלת,ולאחר שהתסמינים פגו חשבנו כי חלפה המחלה, אך אתמול שוב החל להשתעל.. האם יכול להיות ששוב נדבק? מה ניתן לעשות? הוא קיבל כבר אנטיביוטיקה לפני כשבועיים
תודה

שעלת ברובה מחלה קלה שבמרבית הפעמים עוברת ללא טיפול אנטיביוטי. איני יודעת מה האנט' שניתנה והאם היא עזרה. במידה ויש חזרה של הסימנים על אף הטיפול יש להגיע למרפאה המטפלת לצורך ביקורת עקב חשש לסיבוך משני.

הכלב שלנו חזר מפנסיון כלבים חולה בשעלת מכלאות. בעבר הוטרינר המליץ לתת מספר ימים עוף גזר ואורז.
שאלתי - האם נותנים גם את המרק מהעוף ?(לא זכור לי אם המליצו לתת או לא)תודה.

שלום,
איני מכירה טיפול תזונתי מיוחד בשעלת מכלאות.
אך לשאלתך, עקרונית אין מניעה לתת את מי הבישול של העוף כתוספת למזון.

חתולי שוקי הוא בן 20 שנה... בשנה האחרונה חלה ירידה חדה במשקל גופו. פרוותו התדללה. והליכתו נחלשה למרות שהוא אוכל בצורה מופרזת וכל הסמן מילל ודורש מזון. אלו כל הסימנים לסכרת. בגילו המופלג וגם עקב יכולותיי לא אוכל ולא ארצה להכנס למשטר של הזרקות. יחד עם זה אני רוצה לסיחע לו ולהמנע מהרדמתו שכן הוא חתול עירני ומלא חיוניות מעבר לבעיה. האם יש טיפול אוראלי שקל יותר מאיסולין שניתן לנסותו.לעזרתכם אודה. ציפוש

שלופ ציפי,
הסימנים אותם את מתארת אכן יכולים להעלות חשד לסכרת. עם זאת, קיימות מספר מחלות אנדוקריניות נוספות וכן מחלות על רקע גידול סרטני המראות סימנים דומים.
מומלץ לכן לבצע בדיקות סקר הכוללות בדיקות דם ושתן, וכן ביצוע הדמיה במידת הצורך(צילומים או אולטראסאונד).
לא ניתן להתחיל טיפול באינסולין ללא אבחנה ברורה של הבעיה.
בהצלחה!

כיצד ניתן למרוח משחה אנטיביוטית על שולי פצע של חתולה, שהתמגלו, מבלי שהיא תלקק את זה ?

השאלה לא ברורה לי במלואה..
לגבי מניעת ליקוק, יתכן ונדרש קולר אליזבת' לצורך מניעת התעסקות בפצע. בנוסף פצעים מסויימים באזורים מסויימים ניתן לחבוש ובכך למנוע גם ליקוק.

שלום, יש לי כלבת אסקי בת 15, לאחרונה שמתי לב שאזור הנרתיק שחור. הכלבה מעוקרת . אשמח לקבל ייעוץ בנושא.

האם הכלבה מלקקת באופן תכוף יותר באזור? האם ישנן הפרשות חריגות מהאזור?
כדאי להגיע לוטרינר לבדיקה מקיפה הכוללת לקיחת דגימה מהנרתיק ואולי אף בדיקת שתן.
בהצלחה!

החתול שלי (5 ק"ג) בלע בטעות חצי כדור של רילקסין שהיה מיועד לכלב במשקל 15 ק"ג.. האם לרוץ לבית חולים?

אין צורך לרוץ
מדובר באנטיביוטיקה שלכל היותר תגרום לשלשול או הקאה
ממליצה על המשך מעקב וכן יש ליידע את המרפאה
בכל מקרה של החמרה יש לפנות למרכז חרום

תודה יקירה..
הוא (להבדיל ממני..) לא התרגש מכלום.. ועבר את הלילה בשלווה גמורה..
תודה על האתר ועל המשוב..

החתול שלי בן כארבעה חודשים, ג'ינג'י שובב וחסר מנוחה.
בביקור אצל וטרינרית בשל דלקת עיניים הראיתי לה גם פצעון שיצא לו ב", שפה" העליונה והיא אמרה לי שזו איזו מחלה לכל החיים המשלבת דלקות עיניים כיבים בפה ופצעים בבטן... לא זוכרת את שם המחלה .האם זה נשמע מוכר? והאם זה משהו שבעתיד ילווה בסבל?

יש מחלות כרוניות בחתולים אך איני יודעת למה הם התכוונו
מציעה שתבררו יותר לעומק

לאחר בירור.
לא נעשה עדיין אבחון רשמי. לא בא לי לגרור אותו סתם לבדיקות או לשלם סתם הרבה כסף.
לא קיבלתי ממש הסבר. מצאתי מעט מידע ברשת. ועדיין זה נשאר ערטילאי מבחינתי.
האם יסבול מזה? האם יש טיפול? מה צריך לדעת?

היי, הכלבה שלי בת ה9 חודשים התחילה טיפול באנטיביוטיקת אוגמנטין (500 מ״ג, פעמיים ביום, למשך 10 ימים) בעקבות צלקת מעיקור שלא החלימה כמו שצריך.
היא כלבה עם תיאבון מאוד בריא שמסיימת את הקערת אוכל שלה בדקה (שוקלת 25 קילו) והיום (היום השלישי של הטיפול בכדורים) שמתי לב שהיא לא כל כך אוכלת ולוקח לה כמו שעות טובות לסיים את הקערה.
האם חוסר תיאבון היא תופעת לוואי שיכולה לקרות בעקבות הכדורים האלו?
חשוב לציין שהיא כבר קיבלה כדורי אוגמנטין בעבר אשר לא השפיעו על התיאבון שלה ושחוץ מחוסר תיאבון היא גם ישנה הרבה (אך כשהיא ערה היא פעלה כרגיל- רצה, משחקת...)
תודה רבה!

כן אוגמנטין יכול לגרום לתופעות לוואי כגון חוסר תאבון ואף הקאות אך בכ זאת הייתי חוזרת למרפאה לבדיקה נוספת וגם לבירור לגבי החתך

היי יש לי כלבה בת ר וחצי חודשים מסוג פינצ'ר, היום היא שיחקה על המיטה עם הבובה ולפתע התחילה לצרוח, אחותי רצה אליה וראה שהכלבה ךא מצליחה להזיז את הרגליים האחוריות . חשוב לציין שהכלבה לא נפלה ולא קיבלה מכה. היינו אצל וטרינר ואין שבר ואין פריצת דיסק או משהו פיזי. מה זה יכול להיות ? זה יעבור ?

האם עשו צילום?
לפי התיאור זה מקרה אקוטי כמעט בטוח שיש מעורבות של טראומה כלשהי כלומר נפילה או מכה
במידה ולא מוצאים את הסיבה או הגורם כדאי גם לשקול טיפול אלטרנטיבי למשל דיקור סיני

לגורה שלי (4 חודשים) יש כבר שבועיים הפרשה מהעין יכול להיות שזה קשור לזה ששינינו לה את סוג האוכל? ואם לא למה זה קורה ואיך אפשר למנוע את זה?

שלום
יתכן אך פחות סביר שזה קשור לאוכל
האם הגורה מתנהגת כרגיל האם מלבד העיניים יש דברים נוספים
לגבי עיניים באופן כללי תמיד ממליצה לגשת לוטרינר/ית לבדיקה
גלית

«   «הבא   | 699 | 698 | 697 | 696 | 695 | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682    הקודם»   »