חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום!
הכלב שלי כבר יותר מחודש מתעטש .. הוטרינר אמר להביא לו אנטיביוטיקה וזה לא עזר :( .... אי אפשר להרדים אותו לבדיקות כי הוא מבוגר (12) וכי יש לו בעיות נשימה (חצי פקינז )
הבנתי שאפשר להביא אכינצאה לכלבים וזה ממש טוב
השאלה איך להביא סירופ או כדור? ואיזה כמות לכלב ששוקל 5 קילו?
תודה !!

אפשר לתת אכיניצאה במינון כמו של ילדים
אבל אני ממליצה לחזור לוטרינר לקבל טיפול נוסף

שלום,
לפני כמה ימים שמנו לב שלכלבת הגולדן רטריבר שלנו (בת 4) נעלם השיער באף (בחלק השעיר בלבד), ממש בגבול של החוטם, בחלק העליון של האף. סך הכל היא נראית לנו חיונית (אנרגטית, אוכלת, שותה, צרכים). לפני חודשיים איבחנו אצלה קדחת הקרציות בשלב מוקדם והיא קיבלה טיפול אנטיביוטי שעזר. לפני חודש טיילנו איתה בחורשה ונדבקו אליה המון קרציות. עשו לה ספירת דם שנמצאה תקינה. מה זה יכול להיות? תודה רבה

שלום,
קרחת על האף יכולה להופיע בגל מגוון סיבות, ביניהן, פצע זיהומי, פטריה, נשיכה, גירוד, מחלה אימונית ועוד...
מומלץ לפנות לוטרינר המטפל על מנת לאבחן את הלקות ולטפל בהתאם.
תודה רבה

שלום.. לפני כ3 יום החתול שלי ברח מהבית, לא משהו מיוחד זה קורה הרבה... מסתובב קצת בחוץ וחוזר, אבל הפעם הוא הלך מכות עם חתול רחוב, באמצע הלילה שמעתי צרחות של חתולים, יצאתי החוצה וראיתי את החתול שלי הולך מכות עם חתול אחר. הוא כמובן נכנס יישר הביתה אבל אחרי זה האופי שלו ניהיה מוזר...
הוא ניהיה יותר פסיבי, הוא הולך לאט, פחות פעיל, נראה עייף כול הזמן.. אחת ההשארות שלי זה שהוא קיבל טראומה, זאת פעם ראשונה שהוא הולך מכות וכנראה ממש נבהל.
היום אבל שמתי לב שהוא קיבל שריטה כשהוא הלך מכות, לא משהו רציני, שריטה קטנה שנכנס קצת מתחת לעור, שומדבר מיוחד, אבל אני מפחד שהוא לא ייקבל זיהום או משהו.
צריך לציין שכשהוא היה גור הוא קיבל את כול החיסונים שצריך, כלבת וזה, היום הוא בן 3 שנים.

מה אתם אומרים? אני הייתי רוצה לקחת אותו לווטרינר אבל בכול זאת זה חתול בית, זאת תיהיה מלחמה להוציא אותו מהבית לוטרינר ואם אפשר להימנע מזה אז כמובן שזה עדיף..
אשמח לייעוץ ממכם.

שלום,יש לי שרפיי סיני אחריי שגילחנו אותו יצאה לו כתם שחור ברגל יפשר לדעת מה זה

שלום,
קשה להבין מתיאורך מה היא הלקות המדוברת. מומלץ לפנות לוטרינר לבדיקה
בהצלחה!

שלום,
הכלב שלי אובחן כסובל מדלקת פרקים ומקבל פרדניזון כבר כחודש ימים, ללא שיפור, והוא ממשיך להתקשות בקימה ובהליכה . קראתי שסטרואידים מסוכנים לטווח ארוך ולא מרפאים את המחלה, אבל יש כדור או תוספי מזון טבעיים המכילים גלוקוזאמין וכונדרויטין סולפט שמזינים ומחדשים את הסחוס ומשפרים את בריאותו.
האם נכון לדעתך להמשיך בטיפול בפרדניזון או לטפל בחומרים שלעיל?
תודה רבה

שלום,
טיפול בסטרואידים בדלקות מפרקים כרוניות מקובל אך פחות נפוץ בשנים האחרונות. לאור מחקרים רבים שנעשו בתחום, הטיפול המומלץ כיום הוא שילוב בין תזונה מתאימה, פעילות מתונה, שמירה על משקל, תוספי תזונה ושיכוך כאבים ונוגדי דלקת ממשפחת הnsaid's במידת הצורך. תוספי התזונה המומלצים, כפי שציינת בשאלה, מכילים גלוקוזאמין וכונדרוטין, אך גם חומרים נוספים, כגון קרן האייל, אומגה 3 ועוד.. מכיוון שנראה שאין שיפור בעקבות הטיפול בסטרואידים, אני ממליצה לפנות לוטרינר להתאמת טיפול טוב יותר שמשלב בין המרכיבים הנ"ל. חשוב לזכור, שדלקת מפרקים הינה מחלה כרונית ללא מרפא, אך בהחלט קיימים היום פתרונות מצוינים לשיפור המצב ואיכות החיים של הכלב.

שלום, יש לי כלבה מעורבת גודל קטן, בת 16.
לא מזמן גילו אצלה בעיות בכליות ובעיות בלב. זה התבטא בכך שהיא משתינה על המיטה שלי ונשארת בשתן של עצמה ולעיתים קרובות לא שולטת על השתן ואפילו לא מרגישה.
היא רזתה המון והיא בתת משקל למרות שאני מנסה בכוח להאכילה מכף היד שלי.
הייתי אצל הוטרינר ואמר ש25% ואפילו פחות הכליות שלה מתפקדות מה שאומר שאין כל כך הרבה זמן איתה.
האוכל הרפואי עדיין לא הגיע ואני נפשית וכלכלית לא יודעת איך להתמודד.
לא ניתן להרדים אותה כי לא כואב לה פיזית וטוב שלא כואב לה. כל בדיקת דם עולה 300 שח וכל ביקור לוטרינר הוא 200 שח ועוד לא ידוע לי על המחיר של אוכל הרפואי.
תעזרו לי בבקשה, תמיכה נפשית על איך להתמודד עם הידיעה שאין תרופה לכלבה שלי ותמיכה נפשית באיך להתמודד מבחינה כלכלית.
קשה לי כל כך לראות אותה ככה שהיא מרזה מיום ליום, בשתן של עצמה וחלשה .

שלום,
אימצתי לפני כ-3 חודשים כלבה שלצערי (ולצערה) מקיאה בנסיעות. כעת הכלבה בת 8 חודשים. העניין הוא שהכלבה גם חרדתית מאד אז לא ניתן לדעת אם ההקאות הן כתוצאה מחרדה או בחילה. כדורי פרמין עזרו לסירוגין. ניסינו אתמול סרניה- ישר מתחילת הנסיעה היא ריירה בכמויות גדולות מאד. נראה שהריור אפילו מקציף. לאחר כ-5 דקות נסיעה היא החלה לשלשל וכך היה כל הנסיעה. אפילו עשתה שתן באיזשהוא שלב.
אני כבר קצת מיואשת. מה לעשות?

שלום,
האם ניסיתם סרניה בזריקה או בכדור? אם בכדור, יתכן שטעם הכדור בשילוב עם החרדה גרם לריור.
נראה כי הכלבה סובלת מחרדה חמורה בכל הנוגע לנסיעות. אינני חושבת שטיפול תרופתי בלבד מספיק במקרה זה, ומומלץ מאוד לפנות למאלף או מטפל בהתנהגות כלבים על מנת לנסות לפתור את הבעיה.
בהצלחה!

שלום

אספתי את הגור הזה לפני שבוע וחצי על אי תנועה(רא תמונה) בשיא השרב כשהוא עיוור לחלוטין.
העברתי אותו למקום סגור וטיפלתי בו עם טרמיצין ל4 ימים.
העיניים התנקו והוא רואה מצויין אבל החלק החיצוני קצת עכור.
המטרה שלי לימצוא לו מאמץ.אני חושש שאולי יש לו בעייה בקרנית? וזה יחמיר עד לעיוורון ויהיה קשה עד בלתי אפשרי למצוא מישהו מניסיון.
מאחר ואין לי כסף וגם לא בית רציתי לדעת אם לפי התמונות אפשר להגיד לי משהו בקשר לזה?
אם יש בעיית קרנית הבנתי שמטפלים בהסרה שלה וסרום אבל רק אם הפרוגנוזה טובה.
האם זה רלוונטי במיקרה שלו?
אולי הכל בכלל בסדר איתו וזה רק נידמה לי שיש בעייה?

תמונה מהיום שנימצא

http://s33.postimg.org/f9ibsf1z3/CAM07485.jpg

תמונות אחרי הטיפול פה

http://s33.postimg.org/abnar34cf/CAM07643.jpg

http://s33.postimg.org/7jzw63xdr/CAM07626.jpg

http://s33.postimg.org/d655ci8jj/CAM07643.jpg

תודה
יניב

שלום,
התמונות לא ברורות ולכן קשה להעריך את מצב העיניים. אם יש שיפור כתוצאה מטיפול במשחת עיניים זה מצויין.
למרות הקושי מומלץ לגשת לוטרינר לבדיקה עם המכשור המתאים על מנת לאבחן כראוי את בעיית העיניים. כרגע מומלץ להמשיך בטיפול במשחה.
בהצלחה

שלום בגינה שלי(דירת קרקע) יש גור חתול לגור יש אמא, האמא לא מפחדת ואפשר ללטף את הגורים שלה, אחד הגורים (בן 5 שבועות) יש לו ריר בעיינים והן עצומות, כמו כן הוא לא יונק ולא משחק כמו האחים שלו, רועד ומיילל בלי סוף והולך במעגלים וקורס מידי פעם האם זה כלבת? למישהו יש מושג מה אפשר לעשות באופן עצמאי ללא וטרינר? תודה

שלום,
תיאור מצב העיניים מעלה חשד להידבקות בהרפס. עם זאת, הרפס בלבד לא מסביר את הסימנים האחרים שתיארת- חוסר יניקה והליכה במעגלים.
המלצתי היא לפנות לוטרינר בהקדם לבדיקה מעמיקה וטיפול בהתאם.

שלום רב,
קיבלתי גור בן חודשיים ונמצא אצלי כשבוע וחצי. הוא לא עושה צרכים בארגז למרות שאני שמתי אותו הרבה פעמיים כדי שהוא ייתרגל והארגז נמצא בסמיכות לאוכל. בנוסף הוא מידי פעם מסתובב בבית במעגלים לא ברורים כאילו הוא אבוד והוא מסתובב סביב הזנב. יש לי חתולים אבל זה מעולם לא קרה לי.
הוא אוכל ושותה ואוהב לשחקאבל מבחינת מבנה גוף הוא יחסית קטן והוא גם ישן הרבה זמן ויחסית נראה שמתעייף מהר.

שלום,
לעיתים לגורים לוקח זמן להבין היכן הם אמורים לעשות צרכים. בשאלתך לא פירטת היכן הוא כן עושה צרכים. האם במקום קבוע? האם יש תנועת חפירה וכיסוי הצרכים עם הרגליים לאחר מתן הצרכים?
בנוסף, לעיתים קרבה בין המזון לארגז מונעת כניסה לארגז הצרכים. תנסי להרחיק בין השניים ולשים צואה ואפילו מעט מהשתן שלו בתוך הארגז ולאפשר לו לרחרח את האזור.
לגבי מופע הסיבובים ובעיית הגדילה, קשה להעריך לפי התיאור אם מדובר בבעיה רפואית. מומלץ לגשת לוטרינר המטפל לצורך בדיקה והערכת מצב החתול.
בהצלחה!

כלבי עבר סירוס אתמול והוטרינר נתן משככי כאבים norocarp20mgלמשך 3ימים ואנטיביוטיקה synulox 250mg למשך 8 ימים. האם אחרי סירוס הכרחי לתת אנטיביוטיקה???

שלום,
מתן אנטיביוטיקה לאחר פרוצדורה כירורגית מומלצת ולעיתים אף הכרחית, ונתונה לשיקול דעתו של הרופא, בהתאם לתנאי הניתוח ומצבה הקליני של החיה.
רק בריאות

לכלבה שלי היתנפח תין אחד ויצאה לה דם ממנו .. מזה יכול להיות?

קיימים מספר פרטים חסרים לצורך הבנת הבעיה:
בת כמה הכלבה? האם מעוקרת? האם לפני/אחרי המלטה? האם יש סימנים נוספים?
כדאי לפנות לוטרינר המטפל לצורך בדיקה כללית ובדיקת העטינים.
בהצלחה!

שלום רב,
הכלב שלנו בן 14.5, שטקל כעת 35 ק״ג ( פירינאי וגולדן) אובחן עם קגחת קרציות לפני שבוע ( על ידי הרופא שלו כמובן) ביומיים הראשונים לא תיקשר והקיא את התרופה ולאחר מכן החל לאכול ומזה 5 ימים מקבל דוקסילין ןסטרואידים. הוא כבר אוכל לבד, שותה, עושה פיפי ואתמול קם לעשות קקי לבד... הוא מקדקש בזנב, מגיב אלינו, נובח, בוכה. אבל הוא שוכב ולא קם. לא עומד... האם יש קשר בין קדחת קרציות וחוסר היכולת שלו לעמוד?

לא ברור מהשאלה מה היה מצבו של כלבכם לפני האבחון. האם עמד והלך, האם אכל ושתה, והאם בעקבות הטיפול הסימנים הקליניים השתפרו?
באופן כללי הטפיל שמועבר על ידי הקרציה וגורם לקדחת הקרציות, מועבר דרך הדם ויכול לגרום לתופעות שונות, ביניהן דימומים, פגיעה בשורות הדם השונות, פגיעה במח העצם, דלקות מפרקים, מחלות אימוניות ועוד... על מנת להבין את היקף הפגיעה נדרש מידע מקיף יותר לגבי תוצאות בדיקות הדם והבדיקות הנוספות שנעשו. יתכן ודלקת המפרקים היא הסיבה לקושי בעמידה של הכלב, אך תיתכנה סיבות נוספות שחשוב לבדוק. אנא פני לוטרינר המטפל שאבחן את הבעיה לצורך המשך אבחון הבעיה.
רק בריאות!

היה לו גוש של צואה תקוע ושנקיתי לו את זה הוא ישר שילשל בנוסף התוכי שךי רגיל לצרוח כל היום וכבר מאתמול לא שמעתי ממנו אפילו שריקה הוא לא אוכל ולא שותה אחרי שהוא שילשל הוא קצט שתה אבל אני פוחדת שהוא ימות כל הנוצות שלו נפוחות ויציאת הקלואקה שלו נפוחה ואדומה אז בבקשה תיעצו לי מהר פליז

כפי שציינתי בתשובה הקודמת, הסימנים שאת מעידה עליהם, אלו סימני מחלה חמורים. יש לגשת בדחיפות לוטרינר המטפל בציפורים לבדיקה וטיפול.

יש לי תוכי מסוג קוואקר והוא חולה מאתמול פליז תעזרו לי אני חושבת שהוא עומד למות הוא חי אצלי יותר משנתיים
דחוףףףף תענו מהר!!!!

במידה ומדובר במקרה חירום, אני ממליצה לגשת בדחיפות לוטרינר המטפל בחיות אקזוטיות.
בהצלחה!

שלום, היום בבדיקה שעברתי גילו הופעת חיידק הליקובקטר פילורי אצלי בקיבה ולהבנתי החיידק מועבר ברוק והחיידק יכול להתקיים גם אצל כלבים, אני חוששת שכלבתי אולי נדבקה ממני, מכיוון שאני מנשקת אותה המון בפה.
האם ישנה בדיקה לוודא המצאות החיידק אצל הכלבה? והאם ישנו טיפול רפואי לכלב במצב כזה?
יש להוסיף שקיבלתי 3 סוגי אנטיביוטיקה ואם במידה והכלבה שלי נדבקה אז אדבק ממנה בחזרה.

בברכה,
אדוה.

שלום,
למרות שאין ההוכחה חותכת לפתולוגיה של הליקובקטר בכלבים, קיים רושם שהחיידק יכול לגרום לדלקת קלה בקיבה בלבד(בשונה מבני אדם). לכן המלצתי היא כרגע לעקוב אחר סימנים קליניים מחשידים כמו תאבון, הקאות, פליטות וכד'. במידה ומתפתחים סימנים כאלו יש להגיע לוטרינר לקבלת טיפול אנטיביוטי מתאים. בינתיים אפשר לנשק, אך לא בפה 
בהצלחה!

לפני כמה ימים החתולה חזרה צולעת הביתה - בדיקה זריזה הראה כי אצבע ברגל שמאל אחורית שלה מתוחה ומורמת. חשבתי שכמה ימים תשתחרר המתיחה.- חייבת לציין שהחתולה רצה קופצת ורק כשהיא הולכת היא צולעת. מה זה יכול להיות? האם יש משהו ביתי שיכול לעזור או שכדאי וטרינר

שלום,
אם האצבע נראית במנח לא תקין וגורמת לצליעה כדאי לפנות לוטרינר המטפל לבדיקה מחשש לשבר באחת מעצמות האצבע, או פציעה שדורשת טיפול. בינתיים כדאי לשמור על החתולה במנוחה במידת האפשר ולהימנע מיציאות לא מבוקרות מהבית.
בהצלחה!

שלום רב,

יש לי חתולה בת 3. הבוקר גיליתי סוג של כדור קשה למגע בחלק העליון של הצד השמאלי של הבטן שלה. מה זה יכול להיות ?

אני חייבת לציין, שהיא אוכלת ושותה כרגיל, אבל - זה כבר מספר ימים שהיא מעדיפה להיכנס למיטה שלה שנמצאת כעת במרפסת. המיטה שלה היא סוג של מלונה קטנה מבד קשיח.

אני שוללת היריון, היות שהיא לא יוצאת החוצה (מכסימום לחדר המדרגות).

יחד עם זאת, שמתי לב שהיא מלקקת/מנקה את הפרווה שלה, וגם - לועסת את הקצה של שטיח הצמר.

אשמח לקבל הערכות למצב.

בתודה,
שוש הלוי

שלום שוש,

האם החתולה חוסנה או בוצעה זריקה באזור הנפוח בתקופה האחרונה? לעיתים נוצרת תגובה דלקתית באזור ההזרקה שאמורה לעבור לאחר תקופה מסוימת.
יחד עם זאת, מסה בצד הגוף מחייבת בדיקה של וטרינר על מנת לשלול מצבים נוספים אפשריים כמו מסות שפירות או ממאירות.
רק בריאות.

שלום דוקטור,

החתולה לא קיבלה כל זריקה באזור הנפוח.

יחד עם זאת, הנפיחות יורדת ככל שעובר הזמן. כך שאני נוטה לחשוב שאולי עקץ אותה איזה שהוא חרק, גם לי היו נפיחויות שכאלה מחמת עקיצות , והן חלפו. (נראה לי שזה היה ה"נמר האסייתי" - יתוש ארסי במיוחד)
.
החתולה אוכלת ושותה כרגיל, וכך גם שאר הפרמטרים. מלבד העובדה שהיא ישנה יותר, ונראה שהנפיחות גורמת לה סבל, היות שכמות היללות שלה ירדה פלאים.

אני חושבת שאמתין עוד יומיים שלושה, כדי לראות אם הנפיחות חולפת לחלוטין.

אשמח לשמוע את תגובתך לדברים.

בתודה,
שוש הלוי

אני שמחה לשמוע שהנפיחות הולכת ויורדת, זהו סימן חיובי. עם זאת, במידה והנפיחות לא נעלמת ונראה כי כן יש השפעה על התנהגות החתולה, המלצתי עדיין להגיע לבדיקה אצל הוטרינר.
רק בריאות!

האם יש לך הסבר לעובדה שהחתולה ישנה יותר,

מידת חום גופה נמוכה במעט ממידת חום גופה הרגיל,

והיא רוצה יותר לאכול פרטי מזון נוספים שהיא לא אכלה בעבר , כגון : ירקות שונים (גמבה, עגבניה), שוקולד (אני יודעת שאסור לה , ואני מסרבת לתת לה , פיסת עוגה (ללא סוכר) ופיסת טוסט ?

אשמח לשמוע את תשובתך.

בתודה,

שוש הלוי

שלום,
אין דרך להעריך חום גוף ללא בדיקת חום גוף עם מד חום.
עייפות, שינוי התנהגות וכן העדפות מזון שונות הינם סימנים לא ספציפיים שעשויים להעיד על בעיה רפואית. לצערי לא ניתן לבצע הערכה רפואית מלאה ללא בדיקה רפואית מלאה. לכן אני שוב ממליצה לגשת לוטרינר לבדיקה.
תודה.

11:21 10/04/2016
יש לי לברדורית מוערבת בת 12 עם קשיים נשימה קשים,חרחור,בהליכה ומאמץ כבר חצי שנה,הדיאגנוזה מבית החולים הווטינרי בבית דגן,בבדיקה בהרדמה של הכלבה על ידי לרינגוסקופ,נמצא שאין פתיחה מתאימה של הסחוסים בכניסה לקנה הנשימה המאפשרים חלל מספק למעבר אוויר מתאים בשאיפה,נמצא כי מדובר בשיתוק לארינקס דו צדדי. שאר הבדיקות תקינות.
מוצה לכלבה לעשות ניתוח,לקשור את "השפתיים" בפתח קנה הנשימה.
השאלה היא מה לעשות? מה המסיכון בניתוח זה,גם לשאר התפקודיים בגרון,כיצד נעשה ויסות האוויר בגרון בהמשך לאחר הקשירה בניתוח.
אודה מאוד אם תוכלו לעזור לי להחליט,
בתודה יהודה 0509003474

שלום
במידה ועשית את כל הבדיקות והכלבה שלך יכולה לעמוד בניתוח אזי אני ממליצה מאד
יש כמובן סיכונים של דימומים סיכוני הרדמה
אך השיפור באיכות חיים שלה יהיה גדול מאד
ממליצה לך לעשות את הניתוח עם רופאים בעלי מומחיות בכירורגיה זה יעלה את אחוזי ההצלחה
בהצלחה גלית

«   «הבא   | 699 | 698 | 697 | 696 | 695 | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681    הקודם»   »