חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

האם זה היה רק רעד של הגוף בעודה עומדת או האם היתה חולשה או שהיא נשכבה על הארץ האם ראית בעיה זו בעבר?
במידה וזה כבר קרה בעבר והרעד היה בכל הגוף רצוי להתייעץ עם הווטרינר/ית שלך על מנת לשלול התקף אפילפטי
הרבה בריאות
גלית

היי ישלי כלבה פקינזית בת שלוש,טילתי איתה היום ופתאום היא התחילה לרעוד ללא הפסקה אחרי איזה כמה דק עבר לה חזרנו לבית פחות או יוצר התנהגה כרגיל והלכה לישון ,מה זה יכול להיות?

שלום

חתולת רחוב בת 4 שאני מאכיל מגיל גורה יחד עם עוד 17 חתולים.כולם בריאים ומעולם לא חלו.
גם לה עד עכשיו לא היו לה שום בעיות.

לפני שבועיים התחילה אצלה בעיה והיא - התקפות של התעטשות בתדירות של כל שעה בערך כאשר בכל התקף היא מתעטשת בערך 10 פעמים רצוף ומהר.לעיתים בסיום ההתקף יוצא לה מהנחיר מעין חוט ארוך וקשה של מעין נזלת.תמונה ניתן לראות פה

https://www.imageupload.co.uk/image/cCOq

ניסיתי לתת לה חצי כדור של zeto
כל יום במשך 4 ימים אבל הטיפול לא הניב שום שיפור.עושה רושם שזה רק הולך ומחמיר מבחינת התדירות של ההתקפים.

אין לי אפשרות לקחת אותה לרופא.

מה זה יכול להיות אם האנטיביוטיקה לא עזרה ואין אף חתול חולה באיזור שלה?
האם יש סיכוי שזו אלרגיה כלשהי או משהו ייחודי שמתאים לתיאור שרשמתי פה

מודאג.תודה

שלום
אני שמחה שאתה מטפל בחתולי רחוב תבורך
אני מציעה ליצור קשר באזורך עם וטרינר/ית שאתה סומך על מנת שתוכל להתייעץ לגבי הטיפול בחתולי רחוב
חשוב מאד לדעת מתי וכיצד ובאיזה מינון להשתמש ,למשל האם האנטיביוטיקה שנתת מתאימה למקרה זה האם נתת את המינון המתאים למשקל החתול האם נתת לפרק הזמן הרצוי ועוד.
צריך להיזהר במתן תרופות ללא יעוץ ,ראשית כדי לא לפגוע בחתול בו אתה מטפל ושנית כדי לא ליצור עמידויות
בהצלחה גלית

ביומיים האחורונים אין התעטשות וכלום
ניראית בריאה והכל טוב

תודה רבה על היחס והמענה!

שלום המנקה הייתה בבית והכלב שתה קצת מים עם אקונומיקה מדובר בכלב קטן הוא הקיא פעם אחת והוא לא רוצה לשתות מים מה צריך לעשות???????

שלום
אני מגדלת 4 חתולים, לגבי אחד מהם, יש לי תחושה שהוא יורד במשקל,
החתולים הם ארוכי שיער, תמיד נראים מדושנים, אך לאחר חפיפה הם ממש לא שמנים, האחד שבו מדובר, כשאני מרימה אותו נראה לי שעצמותיו בולטות יותר , אני מחפשת שינוי בהתנהגות ולא מוצאת כאלה, הוא אוכל ושותה כרגיל, יש לחתולים מזון ושתיה נגישים במשך כל היום. הוא אוהב להתפנק, וממשיך לדרוש פינוק, כך שאין שינוי התנהגותי.
החתולים לא יוצאים את גבולות הבית, יש לי מרפסת ושם הם מטיילים.
לפני שאקח אותו לטרינר, אשמח לשמוע כמו מה זה נשמע, כי כל יציאה מהבית לוטרינר היא פניקה.
תודה

שלום
לא ציינת את גיל החתול
ירידה במשקל במידה ולא עשית שינוי תזונתי קרי החלפת מזון שינוי זמני האכלה וכ"ו בהחלט יכולה להעיד על בעיה רפואית יחד עם זאת זה סימן קליני מאד לא ספציפי
אני ממליצה לקחת אותו לבדיקה רפואית אך עד אז כדאי לבדוק היטב שהוא אוכל את המנה שלו ,בעיקר לאור העובדה שיש לך מספר חתולים בנוסף יש להפריד ולראות את הצואה והשתן
יש הרבה מאד מחלות שעלולות לגרום לירידה במשקל בחתולים למשל מחלות כליה בעיקר בחתולים מבוגרים
רק בריאות גלית

שלום,

האם כלבת מלטז בת שנתיים עם בקע טבורי קטן מולד יכולה להיכנס להריון ? או שאסור בגלל סיכון לסיבוכים.

תודה רבה.

שלום,
על מנת להעריך את הסיכון צריך לקבוע מה בדיוק גודל ההרניה והאם ההרניה נסגרה. מומלץ לגשת לוטרינר המטפל לבדיקה והערכת ההרניה.
תודה.

יש לי כלב מלטז בין 10 חודשים שעבר ניתוח פורטו סיסטמיק שנט בגיל 3 חודשים לאחר הניתוח הכלב נראה חיובי והוא אמור להפסיק את התרופות הכלב עבר גילוח אצל הספר ומאז הוא רועד ומילל ומקודם ראיתי אותו נובח על הקיר זה קשור לתספורת או שזה קשור לניתוח

שלום,
רעידות ויללות לאחר תספורת הינם מופעים שכיחים לאחר תספורת. עם זאת, בשל מחלת הרקע של הכלב, כדאי להיוועץ עם הוטרינר המטפל ולהגיע אליו לבדיקה על מנת לשלול הישנות של המחלה או בעיה במתן התרופתי.
תודה

שלום לכולם, חתולה כמעט בת 17, בריאה יחסית לגילה, נתקפת מדי כמה חודשים בהתנהגות משונה. כמה פרטי רקע: מתגוררת במושב מזה כשנתיים, כך שלפעמים יוצאת לשבת בגינה. לאחרונה עברה בדיקות דם שמעידות כי הכבד מתפקד היטב, הכליות במצב טוב ביחס לגיל. אוכלת מזון רפואי של רויאל קאנין, שותה הרבה מים. ההתנהגויות המוזריות כוללות לילות שלמים (!) של יללות וצרחות בווליום שקשה להאמין שיצור כה קטן ועדין מסוגל להפיק. רוצה לצאת, ולאחר שמוציאים אותה רוצה להכנס וחוזר חלילה. כל הזמן מחפשת לשתות מים ולשבת בתוך מים, וגם התנהגות יחסית חדשה: נשכבת ליד האסלה במקום שהרצפה מאד קרה. אנחנו אובדי עצות, מתקשים לנהל חיים רגילים כשאי אפשר לישון בלילה תקופות שלמות, והחתולה גם היא מתענה. היינו לאחרונה אצל הוטרינר לבדיקה מקיפה, ולא נמצא שום סימן גלוי לעין/לבדיקות שעשוי לגרום לה לכאבים/סבל מסויים. התחושה היא שהאפיזודות האלה מתרחשות בתקופות של חילופי עונות. ניסינו לתת לה להריח קטניפ (נפחת חתולים) בצורתו המיובשת- זה מה שמצאתי, לא הזיז לה. מאד נשמח לעצה טובה. אולי טיפות הרגעה כלשהן שאפשר לתת לפני שנת הלילה?

שלום,
מדובר במקרה מורכב שנדרשת העמקה באבחון. יש מספר פרטים שלא ציינת כמו האם החתולה מעוקרת? האם עברה גם בדיקות שתן?
המלצתי היא לבצע בדיקות דם ושתן מלאות. בנוסף מומלץ לבצע בדיקה לתפקוד בלוטת התריס.
טיפול בתרופות הרגעה טבעיות ולא טבעיות הוא טיפול מקובל. עם זאת הייתי ממליצה לבצע העמקה באבחון ולשלול גורמי מחלה אחרים לפני התייחסות לבעיה כבעיה התנהגותית.
תודה.

נמצא חתול רחוב רזה לא אוכל ולא שותה חלש תשוש לא יכול לזוז יורק את האוכל עושה צרכים על עצמו ומתעטש הרבה
מה לעשות???????

שלום,
ניתן להזמין לוכד או ללכוד את החתול בעצמך אם אינו מתנגד ולהביאו במהרה לוטרינר שאתה מכיר או שקרוב לאזור לצורך אבחון וטיפול ראשוני.
כמו כן, ניתן להתקשר לשירותים הוטרינרים העירוניים של העיר שבה נמצא החתול ולהתייעץ איתם לגבי איסוף החתול ו/או טיפול באחת מהמרפאות שהם עובדים עימם.
תודה ובהצלחה.

גור חתולים בגיל בערך 4 חודשים , שבדרך כלל פעיל ומאוד אנרגטי , כבר שלושה ימים מסרב לאכול ולשתות , חלש מאוד, עושה צרכים במידה מועטה, ומעוניין רק לישון. יש לציין שהחתול נוהג להסתובב בחצר ולשחק עם חתולים אחרים.

יש לי כלב קינג צארלס מקסים ...אך יש לו בעיה מאוד קשה שאני מאוד מקווה שיש מה לעשות איתה ... הבעיה היא שכל פעם שאני מוציא אותו לעיול הוא משתין על הידיים הקדמיות שלו.. והוא כבר בן שנה .. אשמח אם תוכלו לעזור לי .. תודה מראש

שלום, שמתי לב שלכלבה שלי יש 3 (פחות או יותר) פצעים לבנים בפה והם בולטים.
אין לה תיאבון היא לא אכלה יומיים מה זה יכול להיות??

שלום,
לפצעים בפה או מסות קטנות בפה יכולות להיות מספר אבחנות. קשה להעריך במה מדובר ללא הסתכלות ובחינה מעמיקה של פה החיה. אני ממליצה להגיע לביקור אצל הוטרינר המטפל לצורך המשך אבחון.
תודה.

לפני כמה ימים מסרנו את הגורים הקטנים של הכלבה שלנו, לאחר שהרגלנו אותם לאכול אוכל יבש ומדי פעם עדיין ינקו מהאימא.
מאז מסרנו את הגורים החלו להופיע נפיחויות גדולות באזור פטמות הכלבה, ככל הנראה חלב שהצטבר.
מישהו יודע כיצד ניתן לעזור לכלבה להיפטר מנפיחויות אלו?
האם זה מסוכן?
האם דורש התערבות וטרינר או שזה טבעי?

חתולה בת כשמונה חודשים לא גודלת
נראית חולנית.
היתה אצל 3 וטרינרים ולא עלו על הבעיה לפני שבוע היתה במרפאה של עמותה מוכרת והוטרינר מישש אותה אמר שהיא מקוררת ונתן לה אנטיביוטיקה.
היום שמתי לב שהלחמית בעיניים שלה צהובה מאוד.
החתולה היתה קצת רזה. אבל לא הפסיקה לאכול. היה לה תיאבון.
היום הנשימות שלה היו איטיות ונראתה במצב לא טוב.
לקחתי אותה לוטרינרית והיא עשתה אולטרסאונד ואמרה שנראה שמצב הכבד לא טוב ושעדיף לגמול אותה מהיסורים שלה ולעשות לה המתת חסד.
אני יודעת שהחתולה לא נראתה טוב היום וכניראה מצבה הדרדר. אבל היא קפצה על האוכל כשנתתי לה קופסת שימורים של פטה כבד.
בדקתי באינטרנט על בעיות כבד בחתולים וכתוב שם שלרוב אין להם תיאבון לחתולים שיש להם בעיות כבד.
ולא מסתדר לי איך יתכן אם באמת כפי שהוטרינרית אמרה שלפי האולטרסאונד יש לה בעיית כבד. אז איך יתכן שהיה לה תיאבון. .
אני מתייסרת שהסכמתי שיעשו לה המתת חסד למרות שראיתי שהנשימות שלה בעיתיות. אבל גם בעבר היו לה עליות וירידות והחתולה היתה מאוד משונה אחרת מחתולים אחרים. שאלתי היא האם לבעיות כבד יש פיתרון כי הוטרינרית אמרה שאין פיתרון. במצב שלה. ולמה היה לה תיאבון אם אומרים שאין תיאבון לחתולים עם בעיות כבד. תודה וסליחה על החפירה

שלום
נתנו לחתולה מזון רפואי שמפרק את האבנים בדרכי השתן
נתנו את המזון כשהיא השתינה רגיל ולא היו לה אבנים בשתן
אחרי שנתנו לה אותו היא התחילה ללכת הרבה לארגז ולהשתין
מצאנו אתמול על הרצפה פיפי ורוד
אנחנו גרמנו לה לעשות את זה? המזון הרפואי יכול לעשות את כשאין בעיה רפואית?
תודה

שלום רב.
יש לי כלב פקינז זכר ראש ארייה בן 4שנים לאחרונה שמתי לב שיש לו ביצה אחת יותר גדולה מהשנייה אבל ממש גדולה אשמח לדעת מה זה ואיך אפשר לטפל בזה ו/או שזה חולף עם הזמן.
תודה.

שלום
יש לי כלבת פינצ׳ר שועלית מעורבת, קטנה, 4 וחצי קילו בערך, בת שנה
אומצה מעמותה ובגיל 3 חודשים התגלה אצלה pss (פורטו סיסטמיק שנט)
היה לה עודף של חומרים בדם שלא סוננו בכבד וחזרו לגוף וזה גרם לה לתופעות ניורולוגיות של ניתוק מוחלט, הליכה לצד קירות בראש מורכן וזנב שמוט, ריור וניתוק מהסביבה, היא נותחה וטופלה והיא מדהימה ובריאה לחלוטין מאז,
לפני יומיים לאחר טיול
החלו עוויתות בעיקר ברגליים, היא קפצה לספה והיתה מעט מנותקת..
החלה לחפור בתוך הספה בתנועות מהירות ולא הצליחה להגיב לקריאות שלי, קראתי לה ורק הסתכלה עלי במבט מבולבל והמשיכה לקפץ מספה לספה, שמתי לב שמשהו מציק לה גם ברגליים כנראה כי ניסתה לנשוך או ללקק אותן, הרחתי חומר שומני חזק כמו שמן לצבע או משהו כזה...
ונזכרתי שבדרך עברנו על משהו שנשפך במדרכה ליד הבית (היה נראה כמו מים) אבל רק עברנו לשניה דרך זה...
שטפתי לה מהר את הרגליים ולקחתי אותה למרפאה, בדרך היא לא הצליחה כ״כ לשבת רגוע כי היו לה את הקפיצות והעוויתות הקטנות האלו
במרפה אחרי 20 דקות החלו להרגע התגובות... הקפיצות פסקו והיא החזרה לעצמה לחלוטין, היה תיאבון והכל היה בסדר אז לא ביצענו בדיקות דם.
אני מנסה להבין האם התגובות הניורולוגיות הללו קרו בעקבות חומר חריף וחזק שהיא נגעה בו או שמא יש לה התפרצויות שיכולות להיות שוב קשורות לאמוניה בגוף, תופעות חוזרות של השנט שהיה לה בכבד

גורי רועה אסייתי בני חודשיים מתוך חמישה שניים רועדים ומתקשים ללכת ולעמוד על הרגליים הקדמיות ,אין להם חום ודופק יציב אוכלים ושותים רגיל קיבלו חיסון משושה ונגד תילוע ,מה יכולה להיות הסיבה לתופעה
מצפה לתשובה ,בתודה מראש

היכן ניתן לקנות תרופות לכלבים במחיר שפוי? (קניתי אצל הוטרינר כדורים בעלות של 25 שח לכדור). אני סבורה שקיים מקום בארץ שניתן לקנות בו במחיר זול יותר מאשר מהוטרינר ששם יש ״עוד יד״ שמרוויחה כסף.
אודה על התשובות, אני מיואשת, משלמת הון תועפות על דלקות אזניים

«   «הבא   | 700 | 699 | 698 | 697 | 696 | 695 | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680    הקודם»   »