חפש בעלי מקצוע:

מחלות

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

מנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

לברדורית בת שנתיים וחצי, תמיד רודפת אחרי אוכל, הפסיקה לאכול.
עשתה קקי פיפי בטיול של הערב.
מה לעשות?

לחוסר אכילה סיבות רבות, מומלץ לגשת לבדיקה אצל וטרינר.

בהצלחה

שלום רב , מצאתי היום יונה ובמקום עיניים יש מלא יבלות צהובות אחת על השנייה בשתי העיניים , מה זה? זה מדבק? מה אני אמורה לעשות? יש לי עוד חיות בבית וציפורים שמתי את היונה מחוץ לדלת הבית יש מצב שהחיות שלי ידבקו?

יש להעלות את השאלה לפורום ציפרים וחיות אקזוטיות

הידרותרפיה הינה השיטה היעילה ביותר לטיפול ושיקום
המון סוגים של בעיות..
הסיבה העיקרית היא חוסר הלחץ על המפקרים בפיזיותרפיה מתחת למים!

הידרותריפה עוזרת לטיפול במגוון בעיו, כמו למשל: בעיות מפרקים, שרירים, פריצוד דיסק ושיקום לאחר ניתוחים ותאונות, עיקוב זקנה, בעיות אגן... ואפילו עוזר לחוסן נפשי, ושמחת החיים של הכלב!

פידו - המרכז להידרותרפיה ובריאות הכלב זמין לכל שאלה ולמתן מענה לשיקום הכלב שלכם!

המרכז ממוקם בלב תל אביב, רחוב גרוזנברג 25.

לפגישת אבחון צרו קשר עוד היום!

בטלפון: 03-552-4486

היכנס לדף הפייסבוק שלנו https://www.facebook.com/FidoCenter

שלום רב,
יש לי כלבה מסוג גולדן רטריבר. היא סובלת משלשולים תקופתיים (בערך כל חצי שנה). מקבלת אזניל שפותר את הבעיה. אובחן אצלה לפני כשנה חיידק (ששכחתי את שמו)בבדיקת צואה.
האם יש דרך להיפטר מהשלשולים באופן סופי ומוחלט?
תודה

דפנה שלום רב,

ישנן סיבות רבות לשלשולים חוזרים ובאים, החל מבעיות הורמונליות, בעיות של מערכת העיכול, גורמים תזונתיים, אי סבילות למזון ועוד..

אם הבעיה באה והולכת מומלץ לבצע תהליך אבחוני הכולל בדיקות דם, בדיקת אולטרה סאונד בטן ןבהתאם לצורך לשקול בדיקות נוספות. כמובן לודא שיש מזון מתאים ולהעזר בוטרינר שלך לבחירת מזון מתאים.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

יש לי כלבה פג סיני בת 5 שנים , בזמן אחרון הבחנתי שב2 העיניים שלה באיזור של הלבן יש כתמים חומים כהים ממש , מה זה????

קשה מאוד להגיד ללא בדיקה, שכן צריך להבין היכן בדיוק יושבים הכתמים (הבאיזה חלק של העין מבחינה אנטומית9, זה יכול להיות החל מפיגמנטציה לא משמותית ועד דברים יותר בעייתים. מומלץ לגשת לוטרינר שלך לצורך בדיקת עיניים.
בהצלחה

ד"ר גיל הדר

היי
יש לי זאב גרמני בן כ ארבע שנים
לפני כשנה הוא התחיל לאבד הרבה שיער באזור האגן מצד ימין
הוא מתגרד באזור הזה המון!!כל הזמן
הוא ממש רזה .כשנוגעים לו בגב מרגישים פשוט את עמוד השדרה וזה מפחיד כמה שזה בולט.
לאחרונה שמתי לב שהשיער שלו מעל העיניים,בקצוות של הפה,בתוך האוזניים מתחיל להלבין..
מישהו אולי יודע למה זה ? מה זה יכול להיות ?

האם לקחת את הכלב לבדיקה?

על פניו התהליך שאת מתארת יכול להיות מספר דברים ביניהם אלרגיה חמורה למשל למזון או לפרעושים. יש עוד דברים ברועה גרמני שיכולים ללגרום למצב כזה אבל דורשים בדיקה.

אני ממליץ לפנות לוטרינר, לשללול המצאות טפילי עור, לשבת טוב טוב על ההיסטוריה הרפואית ובהתאם להחליט האם יש צורך בבדיקות נוספות כגון בדיקות דם.

ולבסוף להתאים טיפול.
אין סיבה שהוא יסבול ככה ויש מה לעשות היום

בברכה

ד"ר גיל הדר

שלום, יש לי חתול כבן 3 ובזמן האחרון החל להתעטש ועכשיו זה כבר מצטבר לו מסביב לנחיריים כמו גוש יבש בצבע כהה. הוא מסרב לאכול אוכל יבש אז אני נותנת לו אוכל לח, עוף וכבד טרי. מה שמדאיג אותי זה שבעבר הוא היה חיוני יותר וטורף את האוכל והיום הוא כבר לא אכל את האוכל הלח והכבד שהוא אוהב. ניסיתי לנקות לו האף אך הוא משתולל. הצלחתי נחיר אחד כדי שלפחות יריח האוכל ויאכל. הנשימות שלו מחרחרות. מה לעשות בכדי להקל ולעזור לו ?

חתול רחוב שאני מאכילה על בסיס קבוע לאחרונה ירד מאד במשקל. בימים האחרונים רזה ממש כמו שלד, הולך לאט, מסרב לאכול, יש הפרשה רירית רבה מהפה עד שממש התקשתה והתמצקה, נראה שיש גם דלקת חמורה בעין עם הפרשת מוגלה.
אנא כתבו מה לעשות? אני לא יכולה לחלוטין לטפל בו כי הוא מיד שורט ומתקיף.
האם אפשר אולי לתת לו אנטיביוטיקה בתוך גבינה או חלב? זה הדבר היחידי שהוא קצת מלקק...

צריך לבדקו את החתול, הסימנים שאת מתארת יכולים להיות קשורים או למחלה סיסטמית (למשל מחלת כליות), או לבעיות פה וחניכיים חמורות שיש לעיתים בחתולים.

לכל אחד מהם טיפול שונה וגישה שונה.

במידה והטיפול הינו אנטיביוטי יש היום גם אנטיבוטיקות ארוכות טווח אם לא ניתן לתת טיפול יומי בבית.

אבל לפני הכל צריך לדעת ממה סובל החתול בדיוק. מומלץ לגשת איתו לוטרינר.

בברכה

ד"ר גיל הדר

הגיעה אלינו חתולה שהיינו מאכילים בעבר. היא בת 15 בערך, ניראתה רע, ורזה. בזמן שהיא עומדת היא מתנדנדת קלות. היא מתקשה לשכב וגם להתיישב. כדי להכנס למקום האכלה היא צריכה לקפוץ, והיא מתקשה לקפוץ למקומות גבוהים (ניתלת כדי להכנס),.כשהיא הולכת או מנסה להתכופף כדי לאכול ,הרגליים שלה מחליקות לצדדים.
מה זה אומר?

יתכן והחתולה סובלת מבעיות פרקים חמורות במפרקי האגן או שסובלת מחולשה כללית על רקע מחלות שונות. על מנת לאבחן יש צורך בבדיקה רפואית. מומלץ לקחת אותה לבדיקה. היום יש הרבה דברים שניתן לעשות כדי לעזור וכדאי להגיע לאבחון כדי שאפשר להתאים טיפול יעיל ..
בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום ד"ר אני זקוקה להכוונה,
אני מגדלת ארבעה חתולים ואחד מהחתולים סובל מדלקת אוזניים. אתמול התנפח לו צד אחד בפנים. הוא חתול בעייתי ואי אפשר לקחת אותו לוטרינר בלי טישטוש ואי אפשר לשים לו טיפות. רק כדורים. יש לי בבית דוקסילין כדורים וסינולוקס כדורים ששמעתי שפותרים דלקת דרכי נשימה עליונות. האם אמת הדבר ובאיזה מינון לתת. הוא חתול רחוב ממוצע שוקל ארבע קילו בערך.
זה מאוד יעזור לי.
תודה רבה,
מיכל.

פורום זה אינו יכול להחליף בדיקה רפואית - וכמובן שאיני יכול להגיד לך איך לטפל כאן בפורום.

במידה והחתול סובל מדלקת יש צורך בבדיקה גם עם עבור הביקה יש צורך בטשטוש החתול.

ישנן סוגים שונים של דלקות אוזניים בחתולים - אקריות אוזניים, חדייקים, שמרים... ולכן חשוב לאבחן ולהתאים טיפול מתאים.

במידה וקשה לך לקחת למרפאה ישנם היום גם וטרינרים שמגיעים הבייתה. אני לא ממליץ לחכות הרבה, ובטח לא ממליץ להתחיל טיפול אנטיוטיקה ללא בדיקה מסודרת.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

שלום,
לכלבה שלנו בת השנתיים התגלה אבצס בבלוטה אנאלית לפני כשבוע, התחלנו טיפול בקלינדמיצין וסטרואידים וכמה שעות לאחר האבחון האבצס התפוצץ ודלף.
אתמול היא נבדקה שוב ע"י הוטרינרית שהעידה על שיפור ניכר בגודל האבצס הפנימי (מארבעה ס"מ לס"מ) ונלקחה אספירציה מהתאים.
היום התקבלה התשובה כי התגלו תאים חשודים - עגולים ומיטוטיים וכי יש צורך בהסרה מלאה של הבלוטה ע"מ לשלוח לביופסיה מלאה ואבחון סופי.
כמו שנשמח לחסוך את סיבוכי הניתוח וההרדמה, אבל לא במחיר של התפשטות תהליך ממאיר.
שאלתי - האם ישנה דרך לבדוק את סוג התאים בצורה מעמיקה יותר לפני קבלת ההחלטה על ניתוח כירורגי?

עמית שלום רב,

אם קיימת מסה בבלוטה אנאלית, ניתן לבדוק אותה בשתי דרכים:

1. אספירציה חוזרת, וניתן לשלוח גם את המשטחים שנעשים למעבדה ציטולוגית ולקבל חוו דעת רשמית. לעיתים זה בהחלט יכול לתת אבחנה חדש משמעית (ולעיתים לא!) .

2. הסרה של הבלוטה ולשיחתה לביופסיה.

כמובן היתרון באספירציה שהדבר אינו כרוך ברדמה מלאה והעלויות שלו משמעותית יותר זולות, אם הוא נותן אבחנה מה טוב ובמידה ולא יש צורך בביופסיה.

בצהלחה.

ד"ר גיל הדר

שלום
יש לי חתול רגדול זכר בן 4, מזה שנה בערך הוא סובל מכיבים בעור - לא ברור אם זה לא מפצעים קטנים יותר שהוא מגרד מאוד והופך ממש לחורים בפרווה. הוטרינר הקבוע שלנו כבר נתן לו כמה פעמים זריקה אנטיביוטית והחלפנו לו מזון למשהו רפואי יותר אך זה לא עוזר והחתול נראה ממש סובל. האם אתה מכיר וטרינרים שקצת יותר מכירים את זן החתול הזה והמחלות הייחודיות לו? עדיף באיזור חיפה/צפון כי החתול ממש לא נהנה לצאת מהבית ולנסוע רחוק מדי.
תודה מראש.

אינני יכול לתת המלצה על גבי פורום זה לוטרינר זה או אחר.

עם זאת, קיימים בישראל מספר רופאים מומחים לרפואת עור של כלבים וחתולים. תוכלי לקבל הפנייה לרופא עור מומחה דרך הוטרינר הרגיל שלך.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום,
קיבלתי מהוטרינר להשתמש במשחת פוסידרם וטרינרי עבור דלקת מופרשת בפניו.
האם המשחה מתאימה גם לפצעי לחץ באזור המרפק?

המשחה הינה משחת עיניים ואינה מתאימה לטיפול עורי.

ד"ר גיל הדר

שלום יש לי כלבה מסוג אסקי סיבירי מעורב ולפני שבועיים נהיה לה פצע ברגל שנראה כמו חור עם דימום כבד על נעצר הדימום
עשיתי לה חוסם עורקים טיפלתי בה במשחה נתתי לה אנטיביוטיקה 500 מילגרם שלוש פעמיים ביום הפצע מתחיל להיסגר ואני רוצה לדעת עד מתי לתת לה את הטיפול הזה ?
תודה
נ.ב שמתי לה תרסיס נגד רימות מסוג פרונטליין עד מתי גם זה?

אנני בטוח שעוד רלוונטי התשובה שלי עם זאת בכל מה שקשור לחוסם עורקים - אין לעשות זאת בבית לכלב.
במידה ויש דימום פעיל יש לשים חבישה מקומית ולגשת מיד לרופא ההוטרינר שלך. וכן מומלץ לא להתחיל טיפול אנטיובטי שלא בהשגחה והוראה מפורשת של הרופא.

בברכת, חג שמח

ד"ר גיל הדר

שלום גיל,
בדקתי את הכלב, עשינו לו בדיקות דם, הווטרינרית נגעה לו בבטן, ולא מצאנו שום דבר שמוביל להקאות.
הווטרינרית הביאה לו כדור תילוע והזריקה לו נגד תולעת הפארק.

היא אמרה לי לכתוב בכל פעם שהכלב מקיא כדי לדעת מתי ולמה זה נובע.
בנוסף לכך, אנחנו נחליף לו לאוכל דגים (כדי לבדוק אם האלרגיה באה מהכבש או מהעוף) וגם נשים לו אמפולות ונקלח אותו כדי למנוע גירודים ולהבין גם ממה זה נובע. בבדיקת דם יצא שהכל תקין (חוץ משלושה דברים שהיא אמרה שזה בגדר הנורמלי..).

תודה על העזרה גיל, עכשיו אני רגוע יותר לגבי הכלב... המשך יום טוב.

ביום שני לקחתי גור חתולים בן חודשיים וחצי בערך שכבר קיבל את כל החיסונים והטיפולים המונעים. מאז שהוא אצלי יש לו יציאות מאוד נוזליות למרות שהן רק פעם עד פעמיים ביום ולפעמים גם נוזל על הפלסטיק של הארגז. הוא אוכל כמו הגור שכבר ישנו אצלי, אוכל לגורים יבש ורטוב והוא שותה מים מידי פעם. היום היציאה הייתה ממש כמו רוטב שוקולד והוא אפילו לא כיסה בחול לאחר מכן ולפעמים יש לו מין דליפות רק מסביב לתחת? (לא בטוחה בשם) הוא פעיל ומשחק ונראה בסדר, אני אמורה לדאוג?

שלום רב,

ישנם סיבות רבות לשלשול בגורי חתולים, ביניהן טפילים שונים, תולעים, דלקות מעיים שונות ועוד.

יש לגשת לבדיקה אצל וטרינר שיתאים טיפול.
זה בהחלט לא מצב תקין שלושל נוזלי שכזה במשך מספר ימים.

בהצלחה ותתחדשו!

ד"ר גיל הדר

שלום,
לכלבה שלי נוצר גידול לא יפה ברגל ועוד שניים נוספים (אחד בעמוד השידרה ועוד אחד בצד הגוף)
היי אצל וטרינר אחד ואני מתכוונת ללכת לעוד אחד לחוות דעת.
היא בת 9 עוד מעט 10 טריירית מעורבת עם פודל, מלאת אנרגיה ושמחה.
הוטרינר הצי 3 אפשרויות:
1. הסרת הגידול בניתוח
2. ביופסיה בהרדמה מלאה
3. זריקה לקחת נוזל מהגידול ולבדוק ללא הרדמה.
נכון לעכשיו קבעתי לה ניתוח לשבוע הבא להסרת הגידולים.
אני מאוד מאוד חוששת, במיוחד שיכול להיות שמדובר בגידול שפיר וניתן למנוע את כל הסבל הזה.
אני נגד טיפולים כימותרפיים בכלבה שלי ולכן אני מאוד מתלבטת וגם אני כמובן מפחדת מההרדמה שלא תתעורר:(

היי עדי,

צר לשמוע על הגיודלים אצל הכלבה שלך.

חשוב לדעת כמה דברים:
דבר ראשון לא כל גידול הוא סרטני, במילים אחרות חלק מהגידולים ניתן להסיר כירורגית ולאחר מכן הכלב ימשיך את חייו כרגיל.. .
בנוסף -לא כל גידול מלווה לאחריו בהמלצה לטיפולים כימוטרפים.

כן חשוב לאבחן באיזה גידול מדובר.
לצורך כך יש מספר שיטות :
1. שיטה מהירה , קלה, שלא דורשת הרדמה בד"כ, נקראית אספירציה (או FNA), שיטה זאת נותנת תוצאה ציטולוגית, הבעייה בה היא שהיעילות אבחון שלה היא חלקית. עם זאת הרבה פעמים שווה להתחיל דווקא בה בגלל המהירות תשובה שלה, והעובדה שלא צריך הרדמה.
2. שיטה שנייה ושלישית אני שם ביחד - ומדובר על ביופסיה ו/או הסרת כל הגידול ושליחה שלו למעבדה.
השיטה השנייה היא היא זאת שתתן אבחנה וודאית של איזה גידול זה - שיטה זאת כרוכה בהרדמה המלאה.

בין אם יצא גידול סרטני או לא ובין אם תחליטי לטפל תרופתית או לא אני ממלית כן להמשיך ולאבחן - שכן טוב לדעת מול אמה אנחנו מתמודדים בתהליכים של גידולים.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

היי
שמעתי לאחרונה שישנם טבליות חדשות נגד פרעושים וקרציות? האם יש יעילות מיוחדת? אפקטביות יותר מאמפולות וקולרים?
איפה ניתן להשיג אותן?

שלום רב,

קיימים בשוק מוצרים רבים כנגד פרעושים, בפורום זה כמובן שאנני יכול להתייחס לחברה זאת או אחרת.
חלק מהתכשירים קיים גם בצורת כדור.
צריך לבדוק איזה תכשיר מתאים ביותר עבור הכלב שלך, ולצורך כך יש להתייעץ עם הוטרינר שלך.

אציין שחלק מהתכשירים (ובתוכם הכדורים) מוגדרים כתורופת ולכן חשוב לרכוש אותם רק על ידי וטרינרים כדי להמנע מתופעות של הרעלה.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

היי גיל,
יש לי כלב מסוג פינצ'ר מעורב בן 10.
הכלב מקיא בערך אחת לשבועיים, ואני שמתי לב שיש בקיא גם כרישי דם קטנים בצורת עיגולים. אני יודע שהוא לא מרגיש טוב ושיש לו כאבי בטן כשהוא עושה רעשים מהבטן.
הוא פעיל, רוצה לצאת לטיולים, מתייחס כרגיל כשקוראים לו, אוכל כרגיל אחרי הקאה חשוב לציין, אך אין משהו חריג בהתנהגות.

הוא היה בפנסיון לכלבים לפני חודש, והבעלים של הפנסיון התקשר להודיע שלכלב יצא קצת דם בצואה, לא בצורת נוזל אלא פשוט דם בצואה.
למחרת כשהכלב עשה את צרכיו הצואה יצאה כרגיל, צואה בריאה. כשהכלב חזר אלינו מהפנסיון שמתי לב שהוא הקיא, אבל הוא הקיא דשא שהוא כנראה אכל שם. הקיא יצא בלי דם.

אם הכלב מקיא ומתנהג כרגיל, לדעתך צריך לפנות לווטרינר? כמו שאמרתי זה קורה אחת לשבועיים-חודש, אבל אסור לשכוח גם שהוא כבר כלב מבוגר (10) והגוף שלו הוא כבר לא כמו שהיה פעם.

תודה רבה גיל, שבוע טוב.

טל שלום רב,

הקאות אחת לשבועיים אינן תופעה תקינה, בטח לא כשמלוות בדם.

בנושא מה שהיה בפנסיון קשה להגיד האם קרשור או לא להקאות שאת המכיר או שהיה עניין אקראי.

בנושא ההקאות ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום להקאות כאלו, החל מכיבים במערכת העיכול העליונה, גידולים, דלקות שונות, גוף זר שיושב בקיבה, מחלות סיסטמיות כגון מחלות כליות או כבד.

המלצתי בנושא היא כמובן לגשת לוטרינר, סביר שיצטרכו לבצע בדיקות דם לודא שהכל תקין, ולשקול הדמייה כגון אולטרה סאונד בטן.

חשוב להבין שישנם תהליכים שאם תופסים בהתחלה ניתן לעזור בצורה ממשית לכלב.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

«   «הבא   | 697 | 696 | 695 | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677    הקודם»   »