פורטל פטנט (Petnet) בית לאוהבי חיות. כלבים, חתולים, ציפורים ועוד...

חפש בעלי מקצוע:

חפש
http://www.gag-lachayot.co.il/?utm_source=PETENET&utm_medium=Popup&utm_campaign=banner_desketop

פורום מחלות לחיות ובעלי חיים

+ הוספת הודעה

איך מטפלים בחתול מצונן, מהו הטיפול המקובל לסרטן ומה עושים בכדי שהכלב לא יקיא את התרופות? תשובות לשאלות אלו ולעוד רבות אחרות תוכלו למצוא כאן

ד"ר גלית לוי גיחון, מנהלת פורום מחלות לחיות ובעלי חייםמנהל הפורום: ד"ר גלית לוי גיחון

ד"ר גלית לוין-גיחון הינה וטרינרית, בוגרת המחזור החמישי של בית הספר לרפואה וטרינרית על שם קורט באוניברסיטה העברית בירושלים. היא הבעלים של שתי מרפאות וטרינריות בחולון ובכפר סבא ומשמשת כרופאה אורחת במרפאה במדינת ניו-יורק בארה"ב. לפרטים נוספים>>

שלום..יצאנו אתמול עם הכלב לטיול, וכנראה נכנס לו משהו לאף..לא הפסיק להתעטש,וגם יורד דם עם זה..
בלילה נרגע והכל עבר,עכשיו זה קורה לו פעם ב.. מה זה?איך ניתן לטפל? והאם יש סיבה לדאוג ולקחת לוטרינר?

שלום רב,

בכל מקרה של דם מהאף בכלב יש לגשת לוטרינר לבדיקה. ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום לדימום מהאף ביניהם:
קדחת קרציות,
הפרעות קרישת דם שונות
גוף זר שנכנס לאף
גידול באף
דלקת (וירוס/פטריה)
ועוד..

חשוב לבצע בדיקה אצל הוטרינר וספירת דם לשלול קדחת קרציות ולבדוק טוב היסטוריה לראות אם יש סיוכי חשיפה לרעל עכברים או לבצע בדיקה לשלול גם את זה.
במידה והבידקות האלו תקינות ועדיין יש התעטשות דמית מומלץ לבצע בדיקת רינוסקופיה (כניסה לאף עם סיב אופטי) ולדא שאין שם גוף זר.

בהצלחה ונשמח שתעדכן אותנו בהתפתחות..

ד"ר גיל הדר

יש לנו כלב מסוג פקינז הוא מספר ימים לא אוכל ולא שותה ביקרנו אצל הויטרינר הוא ביצע בדיקת דם שנראתה בסדר נתן לו נוזלים ואנטיביוטיקה דרך הווריד ומאמר שאם עד מחר בערב לא ישתנה כלום לחזור אליו.
למחרת בערב לאחר התייעצות עם הויטרינר הוחלט לקחת אותו לבית החולים בבית דגן כרגע הוא מאושפז שם וכל הבדיקות יצאו תקינות פרט לדלקת במערכת העיקול. ביצעו צילום אולטרסאונד וגם כאן הכל נראה תקין והכלב עדיין לא אוכל ולא שותה ומקבל נוזלים דרך הווריד. מחר זה יום השלישי לאישפוז הרופאים עובדי עצות וגם הם לא מבינים למה הוא לא שותה ואוכל.
האם יש למשהו ידע מידע הקשור לתופעה הזאת.

קובי שלום,

צר לי לשמוע על כלבך שלא מרגיש טוב.

יש סיבות רבות לכך שכלב לא יאכל, החל מדלקות לבלב, או דלקות במערכת עיכול, וכן בדברים גדולים יותר.

אני שמח לשמוע שאתה בידיים טובות בבית החולים.

קשה לי כמובן לענות ספיציפית על כלבך שכן לא ראיתי את בדיקות הדם, וד"ח האולטרה סאונד. אבל אני מקווה שבימים הקרובים יחול שיפור עם כלבך. ישנם מצבים (כגון דלקת לבלב למשל) שהם עניין של זמן ולוקח לפעמים מספר ימים עד שהכלב מתחיל לאכול.

לצערנו מדובר ברפואה והדברים לא תמיד צפויים. צריך להיות עם אורך רוח ולקוות לטוב.

בהצלחה ובבריאות שלמה,

ד"ר גיל הדר

היי, לכלבה שלי בת 7 היתה דלקת אוזניים ונפיחות באוזן כתוצאה מכך האוזן נפלה . הדלקת עברה הנפיחות ירדה אבל האוזן עדיין נפולה מה שלא אמור להיות . (עברו שבועיים בערך שהאוזן ככה שמוטה) השאלה שלי היא האם האוזן תחזור לעצמה ותעמוד? קראתי באינטרנט שאמרו שיקח לה זמן אפילו עד כמה חודשים כיוון שהאוזן עברה טראומה ושהיא צריכה להתחזק ולהחלים עד שתעמוד שוב האם זה נכון??
ואם לא, מה אפשר לעשות כדי להעמיד אותה? הבנתי שישנם שיטות שגם וטרינרים משתמשים בהם כמו פלסטרים וכאלה..

משאלתך לא ברור לי האם הייתה המטומה באוזן? או רק קצת נפיחות? במידה והייתה המטומה (האוזן ממש נפוחה כגון בלון קטן), אז מאוד תלוי איך היא טופלה. לעיתים האוזן משנה את המבנה שלה בעקבות המטומה, שינן שיטות שיכולות לעזור בטיפול אבל אם כבר עברו שבועיים והנפיחות ירדה לא בטוח שהן עוד תקופות.

צריך לראות את המצב כרגע כדי הלהבין האם יש משהו שניתן לעשות כדי להחזיר את האוזן למצבה. או שבכלל האוזן נפולה בגלל שעדיין יש דלקת וכואב לה שם.

מומלץ לחזור לוטרינר שלך לביקורת ולהבין טוב יותר את המצב.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

שלום רב,
כלבתי בת 3, המליטה לפני 5 שבועות. הכל היה תקין, היום הקיאה מזון ללא דם, חניכיים ורודות, החלו רעידות, עיניה מצועפות ללא שינוי בלובן, ונוקשות ניכרת ברגליה האחוריות - לא יציבה.

סילבי - יש לגשת במיידי לוטרינר - רעידות חולשה והקאות לאחר המלטה יכולים להיות קשורים לאקלפסיה מצב בו הסידן בגוף יורד לרמות מסוכנות, או לדלקות עטין, או לסוכר נמוך ועוד גורמים נפוצים.
מומלץ לא להמתין ולגשת לוטרינר שכן אקלפסיה למשל יכולה להיות מצב מסכן חיים.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום אני מאכילה חתולי רחוב ויש לי גם חתולים משלי שמתי לב שאחד מהחתולי רחוב נעלם לכמה ימים וחזר חלש בהתחלה שילשל כשניסיתי לטפל בו שמתי לב שבשתי עיניו יש מעטה ירוק והוא נהיה עיוור הוא חתול רחוב ומאוד רוצה לעזור לו אין לי אפשרות כלכלית לקחת לוטרינר כי אני חד הורית עם שני ילדים שגם ככה האכלה שלהם היא הוצאה אסטרונומית עבורי האם יש איזה דרך או האם אתם מכירים את המצב הרפואי הזה ומה ניתן להציע

רונית שלום,

לצערי לא ניתן לעזור במקרה זה ללא בדיקה רפואית, לא ברור משאלתך מהו המעטה הירוק על העיניים. ישנם גורמים רבים שיכולים להתאים למצב זה שאותו את מתארת מדלקות עיניים, בצקת קרנית, אובאיטיס, הרחבת אישונים (שלעיתים נותנת אשליה של צבע אחר), ועוד גורמים. ללא בדיקה לא ניתן להתאים טיפול.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

תודה רבה על התשובה המהירה אני יטפל בזה

שלום,
לפני כשלושה ימים אמצתי חתול כבן חודש וחצי מהרחוב.
כבר בהסתכלות ראשונה הבחנתי כי יש לו נפיחות די גדולה באיזור הבטן התחתונה וקיוויתי כי זה עקב תולעים, לקחתי אותו לווטרינר ונוכחתי לדעת כי מדובר בהרניה ( גדולה יחסית).
רציתי לדעת כיצד אני צריך לפעול עם חתול של יש לו הרניה :
1. לגבי האוכל- האם הוא יכול לאכול מזון קשה או לדאוג להרטיב לו במים את הגרגרירים?
2. האם מומלץ לבצע ניתוח לתיקון ההרניה? ואם כן באיזה גיל?
3. האם ם יש סוגי מאכלים שלא מומלצים לו?
4. האם יש לנקוט בזהירות יתרה בעת משחק? האם הוא יכול להיות בחוץ או שהדבר יסכן אותו?

בתודה, ניב.

ניב שלום רב,

כאשר אנחנו מדברים על הרניה בחתול הכוונה במקרה זה היא על הרניה טבורית שבה איזור הטבור לא נסגר היטב. הגישה והטיפול הינן בהתאם לגודל ההרניה. להגיד גדולה יחסית לא אומר הרבה, השאלה האמיתית היא האם איברים חיוניים כגון מעי יכולים להכנס בהרניה הזאת. אם התשובה היא כן אז ללא ספק מומלץ לנתח. אם התשובה היא לא אז ניתן לחכות ולתקן בזמן עיקור\סירוס. מבחינת מזון - אין משמעות למיטב ידיעתי לסוג המזון - ניתן לאכול הכל כרגיל. לגבי לצאת החוצה - התשובה היא אותו כנל אם יש לנו סיכון שלולאות מעי ילכדו בהרניה אז מומלץ לנתח אם לא אז לעקוב אין קשר ברור בין לתת לחתול לצאת החוצה או לא.
בצורה אידיאלית היינו מעדיפם לתקן את ההרניה בגיל יותר מבוגר מהשיקול העיקרי של הרדמה בגורים כאלו קטנים היא מסוכנת, חשוב לשקול יחד עם הוטרינר שלך את הסיכון והתועלת בהתאם לגודל הרניה וגיל החתול.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום רב
יש לי זכר מעורב בגודל בינוני (25 קג)בן 6 .
בריא לגמרי באופן כללי .
ביומיים האחרונים נשימתו מרעישה עד מצפצפת
גם אחרי פעילות וגם במנוחה ,ממש נשמע כאילו מתאמץ ,מזכיר לי דלקת ריאות בחיצוניות לפחות .
בנוסף התחיל לנחור בשינה .ראוי לציין שלפני שבועיים וקצת הייתה מכת קרציות אצלנו במושב וגם הוא נדבק ע"י כמות רצינית כולל 2 צמודות לעין שגרמו לנפיחות עצבנית בעין . מאז הוא טופל ואין לו קרציות .

אביעד שלום,

המצב שאתה מתאר עלול להיות מדאיג ומומלץ לגשת לוטרינר - צריך לשלול דלקת ריאות, נוזל חופשי בבית החזה או בעיות של חללי האף.

לא ניתן להגיד ללא אבחון האם הדבר קשור או לא לקרציות.

המלצתי במקרה זה הינה לגשת לבדיקה רפואית אצל וטרינר.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

היי,
יש לי כלב פינצר מעורב כבן 9 כבר במצב בריא (לפני חודש עשה שיננית והבדיקות דם היו תקינות) הכלב נובח הרבה ושמתי לב שביומיים האחרונים הוא ממש צרוד ממש לא יוצא לו קול

מה אפשר לעשות ממה זה נובע ומה ההשלכות של זה ומה אפשר לעשות שיעזור לו

אודה לתשובה קצת יותר מפורטת ולא רק ללכת לווטרינר אין לי את הכסף בשביל זה וחשוב לי הבריאות של הכלב

חייב לציין שהכלב לא סובל מקשיי נשימה הוא לא מנוזל ומתנהג כרגיל
אבל פשוט אין לו קול

תודה רבה על ההתייחסות

שינוי בנביחה בכלב מבוגר יכול להגרם ממספר גורמים שונים - ביניהן מחלות וירליות (כגון שעלת) או וירוסים שונים, ממחלות הורמונליות (תת פעילות בלוטת התריס), גידולים, שיתוק בלוע ועוד...

אם מדובר בצרידות אקוטית, ומלבד השינוי בנביחה הכלב 100% אוכל שותה חיוני וערני ניתן לחכות 10-14 יום לראות אם זה משתנה במידה ולא מומלץ לגשת לבדיקה רפואית. במידה ומלבד הצרידות יש גם ירידה בחיוניות, אפאטיה ירידה בתיאבון, הפרשות מהאף או שיעולים - מומלץ לגשת לוטרינר.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

תודה רבה רבה

שלום,
חתולה שלי (מחוסנת כבת שנה) המליטה גורים (כרגע כבני 3 חודשים).
לאחרונה החתולה התחילה להתעטש וכך גם הגורים שלה וכששיחקתי עם אחד הגורים שמתי לב שיש לו אף נוזל (כך כנראה יש גם לשאר החתולים המצוננים).
אני רוצה לדעת שני דברים בבקשה:
1. זה מסוכן לבני אדם להיות לידם?
2. איך לטפל בהם בדיוק?

מחכה לתשובה, תודה רבה.

שלום רב,

בחתולים מאוד נפוץ לראות מחלות דרכי נשימה עליונות - מחלות אלו נגרמות על ידי קומפלקס וירוסים וחיידיקם - כאשר השניים הנפוצים ביותר הינם הרפס וירוס וקליצי וירוס.

בד"כ אין מה לדאוג לגבי הדבקה של אנשים (מלבד במקרים בהם מעורב חיידק הקלמידה שכן יכול לעבור גם לאנשים).

מחלות אלו מתאפיינות בהתעטשויות, הפרשות מהאף, הפרשות עיניים וודלקות עינים ולעיתים עוד סימנים כגון כיבים בפה, צליעה ועוד..

הרבה פעמים אנחנו רואים שהמחלות מתפרצתות ברגעי סטרס (המלטות , שינויי מזג אוויר, הנקה, וכ"ו..).

הטיפול בעיקר תלוי בחומרת המחלה - במקרים חמורים אנחנו מטפלים באנטיוטיקה ובמשחות עיניים על פי הצורך. במקרים מאוד קלים לא תמיד צריך לטפל. מומלץ לפנות לוטרינר על מנת להעריך את חומרת המחלה ולהתאים טיפול.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום רב,
לכלבתי בת ה15 (שי-צו) קרצינומה של הכבד ובנוסף גם על בלוטת האדרנל. מדובר בהערכות בלבד, בהסתמך על CBC ופאנל ביוכימי, אולטרסאונד וצילומי רנטגן. לא נצפו גרורות. גידול על האדרנל, נכון לזמן הגילוי (דצמבר האחרון) לא חודר לוריד נבוב. לכלבה ככל הנראה קושינג שלא אובחן כראוי מעולם, ובשוגג לאחר משטחי עור מרובים עקב התקרחויות, קשקשת, עור רגיש ומדמם וגרד בלתי פוסק טופלו ב8 שנים האחרונות על ידי פרדניזון -מינון נמוך חמישה מ"ג פעם ביומיים ולמעשה זהו הטיפול היחידי שניסינו ומנע את מצב העור האיום שהיה בהצלחה רבה (אם כי בדיעבד, הבנתי שעבור קושינג ככל הנראה פרנדיזון הוא לא בדיוק טיפול מתאים בלשון המעטה).
רקע נוסף, שכנראה מהווה שאר סימפטומים מובהקי-קושינג רבים שהפגינה לא הדליקו נורה אדומה כקשורים אחד לשני על ידי הוטרינר הקבוע דאז- דלקת אזניים כרונית ואבדן שמיעה מוחלט בגיל 11 לערך, וKCS מגיל 8, הוביל לאבדן ראייה בעין אחת וירידה קלה בעין האחרת. טיפול אנטיביוטי הוא היחיד שהוצע לנו ולא צלח. מקבלת ממני 3 מנות של ג'ל סיכה לעיניים כבר שנים. התנהגויות לא אופיניות נוספות בשנה האחרונה שהובילו למעשה לגילוי הגידולים: גניבת אוכל משולחנות, פירוק שקיות אשפה, אגרסיביות לא אופיינית באוכל, שתית כמויות עצומות, חוסר יכולת להתאפק ושתן בכמות גדולה- מדולל. (נכון לשלב זה של המחלה, השתן הפך כתום ובעל צבע חזק מאד ביומיים האחרונים). רשרוש לב. לב מוגדל.
התייעצות עם אחת מבין שתי האונקולוגיות לכלבים בארץ בסופו של דבר גרמה לי להבין שעם כל הכאב עדיף כי אתן לטבע לעשות את שלו, מבחינת אחוזי סיכוי כנגד סיכון, והיכולת להתמודד במצבה עם ניתוחים בשני איברים שונים, או להעניק לה תוחלת חיים ארוכה בהרבה מזו שהייתה צפויה לה לו הייתה בריאה לחלוטין או באם לא היינו מתערבים כירורגית.
עם זאת, החלטתי לתמוך בה בשלביה האחרונים באמצעות כדורי דנה-מארין (סיליבין, נגזרות של פוספטסילכולין ואדנוזיל מתיונין) לטיפול בכשל כבד אצל כלבים, תוספי תזונה (גדילן מצוי וכיוב), מוקסיפן במינון גבוה למדיי (500 מג), פמוטידין (5 מג) קומפלקס אומגה 3, ויטמין K, ויטמין E (אביטול 100 מג), קומפלקס פרו ופרהביוטיקה. בנוסף להפחת המלחים, הפחתה של חלבון והגברת האינטייק הקלורי מפחמימות בעלות ערך גליקמי נמוך. כל התוספים נרשמו לבקשתי לאחר שלמדתי את הנושא עד המידה שהתאפשר לי, ובהתייעצות עם ביח וטרינרי שסיפק את ההנל, כמובן.
התרופות והתוספים החלישו אותה, הפכה מכלבה היפראקטיבית,קופצנית, אצנית ומצחיקה אפילו לאור גילה המופלג לכלבה דיכאונית, אנורקסית אפאתית וכבויה. כל אלו היו בלתי אפשריים לבליעה (כלבה למודת נסיון, מסוגלת להפריד רבע כדור גם אם אשים אותו בתוך אנטריקוט), גרמו להקאות והכי גרוע מבחינתי- הכלבה נרתעה ממני עד מאד ומשגרת דחיפת הכדורים היומית עד כי כל ההנ"ל שניתן לה על מנת להפחית את הסיכוי למוות בתרחיש בצקת מוחית עקב אנצפלופתיה ושאר נבואות סבירות (הכלבה החלה במקביל לבהות, ללכת במעגלים, לאבד לחלוטין חוש כיוון אפילו בחדרים האהובים עליה בבית) לבסוף הכל נזנח, לאחר חודש של משטר תזונה. מאז עברו כמעט שלושה חודשים שהכלבה הפכה להיות אנינה יותר ויותר, איבדה את התיאבון המוגבר שתמיד אפיין אותה (כמובן שבמקביל המשכתי מתן פרדניזון על מנת למנוע משבר אדיסון ) ועד הגיענו ליום הזה, הכלבה נושמת מאד בכבדות. מנוזלת ובעלת נחיריים מוצרים כך שהם נדבקים זה לזה ומקשים נשימה. מסתובבת המון במטבח בשעת בישולים, אך לרוב מקיאה כשמוגש לה אוכל.
היום הגיע שיא השבירה הנפשית, שלי בעיקר- הקאה עם מה שנדמה כדם שנקרש. שלשולים כבר שבוע, ואני אובדת עצות.
אין לי כוונה להציל אותה, למרות הרצון להציל את החברה הכי טובה שלי שליוותה אותי עוד מחגיגות בת המצווה שלי- אני יודעת שזה לא ריאלי, ובראש ובראשונה המטרה שלי היא לא להעריך את חייה על חשבון הסבל שלה. הכלבה לא בכתה פעם אחת, למען האמת- נאלצת לעבור שטיפה של הרגליים עקב דריכה בצואה בערך אחת ליומים , ועד היום היא יוצאת מהמקלחת בריצות אמוק וקפיצות על קערת האוכל כדי להפיג את הסטרס האצור בה עקב ש\באימת הרחצה. אך ברגעים המעטים האלה אני לא נאחזת. אני מבקשת עזרה נואשת משום שהווטרינר החדש שלה נורא מושך אותי לכיוון בו אני נלחמת בתחנות הרוח כשלמעשה אני סך הכל רוצה למנוע ממנה סבל מיותר בעודה מבלה את ימיה/שבועותיה או חודשייה האחרונים. האם יש משהו שביכולתי לתת לכלבה (ירדה מ11 לפחות מ9 קג) פרט לפרמין (פחות מרבע כדור אחת לשש שעות) או טרבאמין (רבע כדור)?
הכלבה עור ועצמות אבל עדיין מסתכלת עלינו אוכלים בעצב אך לא נוגעת באוכל בעצמה. מסתובבת במטבח כשהיא מריחה ניחוחות בשריים ועוקבת אחרי צלחות. יש תרופה שביכולתי לתת לה שתעורר תיאבון (אך לא תרדים כדוגמת ווליום). בנוסף, לאור נשימותיה הכבדות (שנעלמות לפרקים לאחר שהיא שותה ונחירייה מתרחבים ומפנים דרך אוויר) - אני מפחדת לשים לה שמנים אתריים שונים על האף כדי להרחיב מעבר לנשימה.
האם אפשר להקל עליה ולו במעט? ימים כלילות אני יושבת לצידה על הריצפה. זה עדיין לא הזמן, כפי שאני רואה את הדברים בצורה לא אובייקטיבית אמנם. מחפשת איזושהיא דרך "להרוויח" עוד כמה ימים טובים ביחד.
אודה מאד לתגובה אינפורמטיבית כלשהי,
חג אביב שמח לכולם.

ענבר שלום רב,

דבר ראשון כל הכבוד על הפירוט בשאלתך. ואני מצטער מאוד לשמוע על כלבתך שנשמע שמצבה לא פשוט בכלל.

אני כבר רואה ומבין שהתייעצת עם מומחים בתחום (אונקולוגים ופנימאיים). ועל בפן הרפואי אין הרבה שאוכל להוסיף בשלב זה.

לגבי שאלתך על עידוד תיאבון ומניעת הקאות ושיפור חיים בימים אלו:

ישנן מספר תרופות שאינני יודע אם ניסית כב בעבר -

1. סרניה - בעבר הייתה מגיעה גם בכדורים היום קשה למצוא אבל קיימת בצורה של זריקה - מדובר בתרופה חזקה למניעת הקאות ועידוד תיאבון - תרופה שיש לקבל מוטרינר.
2. מירטזפין - מעודד תיאבון בכלבים
3. זופרן - מוריד בחילות מאוד חזק ומעודד תיאבון (תרופה יקרה!).
מעבר לכך עם ההקאות והדם בהקאה הייתי ממליץ לשקול ביחד עם הוטרינר שלך טיפול במורידי חומציות כגון אומפרזול.

בכלל כל התרופות האלו אינן תרופות במרשם וצריכות להנתן על ידי הוטרינר המטפל שלך ובליווי שלו.

המון בהצלחה ובריאות שלמה,

ד"ר גיל הדר

היי,
חייבת את עזרתך דחוף, נתתי לכלב שלי אנטיביוטיקה לפני שהוא אכל בבוקר 75 rilexina
הוא הקיא אחרי כמה שעות.
האם נגרם לו נזק ואני צריכה לקחת אותו לוט??
תודה

שלום רב,

במידה והתחלת טיפול אנטיבוטי וישנן תגובות לא רצויות יש לפנות חזרה לוטרינר שרשם לך את הטיפול.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

שלום יש לי כלבה שיצו טרייר בת 7 עם אוזניים עומדות ויציבות בדרך כלל לפני כשבוע הבחנתי שהכלבה שלי מנערת את הראש ומגרדת את האוזן הרבה הבנתי שמשהו לא בסדר בדקתי לה את האוזן כי חשבתי אולי משהו מציק לה או נכנס לה ולא היה כלום ואז ראיתי שזה נמשך והבחנתי בנפיחות קטנה בחלק החיצוני באוזן ושהיא לא יכולה להרים את האוזן עד הסוף כמו בצורתה הטבעית הזקופה. לקחתי אותה לבית חולים וטרינרי שם לקחו דגימה ובדקו ראו שיש לה שמרים באוזן הביאו לי כדורים וטיפות אוזניים לתת לה למשך 14 ימים. כרגע עברו כ6 ימים מתחילת הטיפול שהבאתי לה . הנפיחות עדיין קיימת והיא לא החמירה . התרככה קצת והכלבה כבר לא מגרדת ומנערת את הראש . השאלה שלי היא האם צורתה הטבעית של האוזן תחזור לעצמה לאחר שהנפיחות תרד לגמרי??? הנפיחות בכלל תרד? תעלם? כי אני קראתי באינטרנט על נפיחות באוזן שזה בכלל המטומה ושצריך לנתח את זה . הכלבה שלי עדיין לא מרימה את האוזן עד הסוף אבל כן מזיזה אותה רק החלק העליון פשוט לא מתרומם. מה עושים????

שלום יש לי כלבה שיצו טרייר בת 7 עם אוזניים עומדות ויציבות בדרך כלל לפני כשבוע הבחנתי שהכלבה שלי מנערת את הראש ומגרדת את האוזן הרבה הבנתי שמשהו לא בסדר בדקתי לה את האוזן כי חשבתי אולי משהו מציק לה או נכנס לה ולא היה כלום ואז ראיתי שזה נמשך והבחנתי בנפיחות קטנה בחלק החיצוני באוזן ושהיא לא יכולה להרים את האוזן עד הסוף כמו בצורתה הטבעית הזקופה. לקחתי אותה לבית חולים וטרינרי שם לקחו דגימה ובדקו ראו שיש לה שמרים באוזן הביאו לי כדורים וטיפות אוזניים לתת לה למשך 14 ימים. כרגע עברו כ6 ימים מתחילת הטיפול שהבאתי לה . הנפיחות עדיין קיימת והיא לא החמירה . התרככה קצת והכלבה כבר לא מגרדת ומנערת את הראש . השאלה שלי היא האם צורתה הטבעית של האוזן תחזור לעצמה לאחר שהנפיחות תרד לגמרי??? הנפיחות בכלל תרד? תעלם? כי אני קראתי באינטרנט על נפיחות באוזן שזה בכלל המטומה ושצריך לנתח את זה . הכלבה שלי עדיין לא מרימה את האוזן עד הסוף אבל כן מזיזה אותה רק החלק העליון פשוט לא מתרומם. מה עושים????

משאלתך נשמע שמדובר בהמטומה באוזן, זוהי נפיחות הנגרמת כתוצאה מגירודים וניעורי ראש רבים בד"כ על רקע של דלקת אוזניים.
הטיפול כולל דבר ראשון טיפול בבעיה המקורית - דלקת האוזניים.
לבי הטיפול בנפיחות באוזן, זה תלוי בדרגה - לעיתים יש טיפול תרופתי שיכול לפתור את זה (סטרואידים), ולעיתים צריך ניתוח - כל מקרה לגופו.
המטומות שמטופלות בזמן בד"כ מובילות לחזרה מלאה של האוזן לצורתה. אם לא מטופל זה כן ישתפר וחלוף אך לעיתים עם שינוי בצורת האוזן.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

תודה על התייחסותך ! יש לציין הכלבה שלי מתנהגת רגיל עם מצב רוח עם תאבון משחקת ומשתוללת . אני כשראיתי את הנפיחות ישר לקחנו אותה לרופא אני מקווה שהאוזן תחלים ושתחזור לצורתה הטבעית !! אנחנו דואגים ומטפלים בה כמו שהוטרינר אמר לנו היא אפילו נותנת לנו כבר לשים לה את הטיפות אוזניים בלי התנגדות. עוד שאלה אחת כי זה ממש חשוב לי ! איך אני יוכל לדעת שהכלבה לא צריכה ניקוז של המטומה ??? אני מפחדת שזה יהיה מאוחר מדי ! אני לא מבינה איך הוטרינר בבית חולים אמר שהיא לא צריכה ניתוח.. איך אני ידע שהיא לא במצב של ניתוח ?? ועוד משהו.. איך נראה כדור הסטרואידים?? הרופא נתן לנו 2 סוגים של כדורים אחד בצבע ורוד שזה האנטיביוטיקה והשני בצבע חום שאין לי מושג מה הוא . והטיפות כמובן.

תודה על התייחסותך ! יש לציין הכלבה שלי מתנהגת רגיל עם מצב רוח עם תאבון משחקת ומשתוללת . אני כשראיתי את הנפיחות ישר לקחנו אותה לרופא אני מקווה שהאוזן תחלים ושתחזור לצורתה הטבעית !! אנחנו דואגים ומטפלים בה כמו שהוטרינר אמר לנו היא אפילו נותנת לנו כבר לשים לה את הטיפות אוזניים בלי התנגדות. עוד שאלה אחת כי זה ממש חשוב לי ! איך אני יוכל לדעת שהכלבה לא צריכה ניקוז של המטומה ??? אני מפחדת שזה יהיה מאוחר מדי ! אני לא מבינה איך הוטרינר בבית חולים אמר שהיא לא צריכה ניתוח.. איך אני ידע שהיא לא במצב של ניתוח ?? ועוד משהו.. איך נראה כדור הסטרואידים?? הרופא נתן לנו 2 סוגים של כדורים אחד בצבע ורוד שזה האנטיביוטיקה והשני בצבע חום שאין לי מושג מה הוא . והטיפות כמובן.

לא כל המקרים מצריכים טיפול כירורגי. בלי לראות את האוזן קה להגיד האם זה אחד מהמקרים האלו או לא.
לגבי הכדורים אם רשום עליהם שם - תכתבו לו אותו ואני אגיד לכם אם מדובר בסטרואידים או לא. כמובן גם ניתן להתקשר לבית החולים בו קיבלתם את הטיפול ולשאול מהו הטיפול שקיבלתם..

חג שמח

ד"ר גיל הדר

היי ,יש לי כלבה האסקית גזעית בת 3 חודשים קיבלה רק חיסון אחד עד היום,אתמול החלו אצלה הקאות קצף לבן ושלשולים חומים .היא לא אוכלת ובוקושי שותה .הווטרינר שהזמנתי הביא לי נוזלים באנפוזיה והזריק לה אנטביוטקה .לדעתו זה ווירוס .
האם ניתן להסתמך על המילה שלו?כי מיום ליום היק רק נהיית יותר חלשה ובוקשי זזה.

עוד משהו ,כל הלילה הזה היא הקיאה צבע צהוב חרדל כזה באופן ממושך כ 4-5 פעמים משעה 12 בלילה עד 7 בבוקר.

כל גור שלא אוכל, שנרה חלש, ומקיא הרבה ומשלשל חייב ללכת לראות וטרינר, אם אין שיפור אחרי טיפול ראשוני צריך לחזור לוטרינר. החשש העיקרי במקרים אלו שמדובר בוירוס הפרוו או כלבלבת - שתי מחלות גורים קשות ולעיתים עלולות גם לסכן את חיי הכלב.
הייתי ממליץ לפנות לוטרינר שוב לבצע בדיקת דם ואולי קיט לפרוו, ולהתחיל טיפול יותר אגרסיבי.

בהצלחה

שלום רב,
אני מקווה שתוכלו לעזור לי. לפני מספר חודשים לכלב שלי ירד גם מהנחיר, הוא לא הרגיש טוב ולקחנו אותו לוטרינר. לאחר צילום רנטגן הוטרינר הבחין כי יש לו דלקת בניב ולכן עקרנו את השיניים. כעת, לאחר הניתוח.. הכלב מרגיש טוב יותר. אוכל, מטייל, שותה, שמח ופעלתן. אך האף שלו עדיין סתום והוא מתקשה לישון בלילה כי הוא מרים את האף למעלה על מנת לשאוף את הנזלת. יש לו נזלת מנחיר אחד ואפילו על הנחיר יש מעט יובש.. כמו כן, הוא מחרחר ומוצעא לפעמים אוויר מהפה. עשינו לו בדיקת דם, ביופסיה, הוטרינר בדק גם את טיפת הדם מהאף.. הוטרינר אמר כי הוא לא רואה סימן לגידול וכי יש שם משהו שהו חיידקי. כעת הכלב מקבל ציפרודקס בפעם השניה ועדיין לא חל שיפור. הכלב הוא מסוג קוקר ספניאל אנגלי בן 15, לא חורג במשקל. לא משתעל. קראתי קצת על אפשרות של פטריה אך אין לי מושג איךבודקים ומה הטיפול. אשמח לקבל תשובה ונשערה ממה יכולה לנבוע הבעיה של הכלב היקר לי מכל

שלום רב,

הפרשות מהאף בכלב נובעות בד"כ או על רקע זיהום פטרייתי, או על רקע זיהום ויראלי, או על רקע גוף זר או על רקע גידול. נדיר שזיהום חיידקי יהיה גורם ראשוני. על כן מכיוון שהפרשות אלו לא חולפות למרות טיפול אנטביוטי, אני ממליץ לבצע בדיקת רינוסקופיה בשלב ראשון בדיקה בא נכנסים לאף עם מצלמה ורואים בעיניים מה קורה, כמו כן באותה הזדמנות לקחת תרבית לפטריה ולשלוח למעבדה מתאימה, ובמידה ורואים לקויות ספיציות לשקול לקיחת ביופסיה מהן. אם גם זה לא יוביל למסקנות חדשות ופתרון יש לשקול לבצע CT לאיזור. בהצלחה ונשמח שתעדכן אותנו לאחר שבדיקות אלו יעשו.

בהצלחה,

ד"ר גיל הדר

שלום,
יש לי 4 חתולים בחצר ,אחד מת חודש שעבר בלי סימנים מקדימים בכלל , אחד חלה אחרי שבעיים בדלקת לא ברורה וכרגע בטיפול אנטיביוטי אחרי שאושפז בבית דגן, ואחת בהריון, חתול אחר- צ'ילי התחיל להראות סימנים מדאיגים אך לא דומים לשאר - הבטן שלו נפוחה וקשה מהרגיל ( הוא אוהב לאכול הרבה אבל הוא לא שמן אלא פשוט גדול, הוא לא מעוקר)
והוא לא זז כמעט בכלל, לפעמים הוא מתיישב וכמעט מקיא אבל בסוף לא
אתמול הוא היה לגמרי בסדר
יכול להיות שזה משהו רציני? בדקתי והחום שלו בבוקר היה 37.8
אני מאוד פוחדת עליו במיוחד לאחר שני האירועים הקודמים
אני מביאה להם לאכול אוכל יבש ומעליו קופסא של אוכל רטוב
בבקשה תחזרו אלי בהקדם , תודה רבה

שלום רב,

לעיתים באוכלוסיות של חתולי רחוב (שכמובן מעבר ל 4 שלך הם בטוח פוגשים גם עוד חתולים), ישנן מחלות מדבקות שעוברות מאחד לשני, במקרה שלך לא לגמרי ברור לי ממה מת הגור הראשון, אבל לאור זה שגם שאר הגורים אצלך חולים הייתי ממליץ לגשת לבדיקה וטרינרית ולשקול בדיקה של מחלות חתולים - כגון FIV/FELV, בדיקה כללית שיכולה לזהות עדות לוירוסים שונים (הרפס וקליצי), וכמובן מומלץ לחסן את החתולים הבריאים שלא יחלו..

לגבי החתול עם הבטן הנפוחה - אם הוא מראה סימנים כגול חולשה, אפאטיה, הקאות וירידה בתיאבון צריך לגשת איתו למרפאה לבדיקה שכן אלו סימנים של מספר מחלות בחתולים וחלקן יכול להיות משמעותי מאוד (כגון חסימה במערכת העיכול, או וירוס פנלאוקופניה ועוד..).

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום,

במהלך השנה וחצי האחרונות חיסנתי את הכלבה שלי בחיסון משושה וגם בתילוע.
שמתי לב שבכל פעם שהיא מקבלת טיפול/חיסון, יום אחד או כמה ימים אחרי היא סובלת
מכאב בטן והפרשות רכות, ריריות או נוזליות.
מכוון שלא שינינו את האוכל שלה, קל לקשר את זה לטיפול/חיסון.
בשנים הראשונות לחייה זה לא השפיע עליה.

רציתי לשאול האם קיימים סוגים שונים של חיסון משושה או כדורי תילוע?
כלומר, האם קיים חומר כלשהוא בסוג חיסון אחד שמעורר לה תגובה בקיבה שלא קיים בסוג אחר?
האם פנייה לוטרינר אחר עשויה לפתור את הבעיה, או שהחומרים זהים אצל כל וטרינר?

תודה רבה,
אוראל :)

אוראל שלום,

במקרים נדירים יש כלבים מראים רגישות מסויימת לחסיון או לתילוע. אגב חשוב להבדיל בין השניים ואולי כדאי לתת בנפרד כל אחד כדי להבין האם התגובה של הכלב היא לחיסון או לתילוע או לשניהם?

קיימים מספר חברות של חיסונים ושל כדורים נגד תולעים וכמובן מומלץ לשנות חברה (לא וטרינר) ניתן לבדוק עם הוטרינר שלך האם הוא יכל להזמין עבורך חיסון מחברה שונה.

בהצלחה

ד"ר גיל הדר

שלום!
אני וחברותיי נתקלנו בבעיה. יש בבית הספר וגם ליד הבית חתולי רחוב אשר כל הילדים זורקים עליהם אבנים פוצעים אותם ואפילו שלושה חתולים נהרגו,נקבה ,זכר ואחת הגורות שלהם, הם מתו והגורה הקטנה, היחידה שנישארה בחיים, נותרה לבדה. מה לעשות איתה? היא מפחדת מימני ולא יודעת שאני רק רוצה לעזור לה. היא צעירה מאוד ואני דואגת לה. מה לעשות?

נטע שלום,

את מתארת כאן מקרה חמור מאוד של התעללות בבעלי חיים.
לגבי מה שקורה בבית הספר אני ממליץ לפנות למנהל/ת ושהם יאגו להסברה לילדים ובמקרה הצורך יפנו לרשויות המתאימות לדיווח על התעללות.
לגבי מה שקורה ליד הבית יש להעזר בהורים לצורך פנייה נגד המתעללים - להתעללות בגורי חתולים חסרי ישע אין שום הצדקה בעולם!!!

לגבי הגור האחרון שנותר ושמצאת - אם את רוצה להצילו צריך לנסות לקחת אותו קודם כל מהאיזור המסוכן לו. צריך להזהר שאוספים חולים כאלו שכן הם מפחדים - ניתן להתיעץ ולהעזר בוטרינר הקרוב לביתך.
בגדול ברך כלל אני ממליץ להעזר לכפפות סקי עבות, ובמגבת כך שהגור לא יוכל לשרוט או לנשוך אותך. לשים אותו בארגז ולפנות לוטרינר לצורך הוראות איך לטפל, או לאיזה עמותה לפנות שימצאו לו בית.

בהצלחה רבה וכל הכבוד

ד"ר גיל הדר

שלום
לכלבה שלי מסוג שיצו יש המון פרעושים
1. שמנו לה גם אמפולות וגם ספריי ואף אחד מהם לא עבד, יש המלצות לחברה כלשהי שבטוח עובדת?
2. לפני כמה זמן החלו להופיע על הגוף שלי כל מיני עקיצות עגולות אדומות קטנות עם הילה ורודה ומגרדות רק .צת בהירה וגם כמה ענקיות נפוחות ומאוד מגרדות באיזור השוקיים, האם אלו עקיצות פרעושים? ואיך אפשר להמנע מזה והאם צריך לטפל בזה?
תודה

אלה שלום,

אני כמובן לא יכול להמליץ על גבי פורום זה על חברה ספיציפית לטיפול בפרעושים. עם זאת מומלץ לפנות לוטרינר/ית שלך שימליצו על חברה טובה ומותאמת לכלבך.
לפני העקיצות על גופך - בהחלט יתכן והן באשמת פרעושים (אם כי גם כאן אסייג ואומר שישנם עוד דברים שיכולים לגרום לעקיצות על הגוף ולא כולם באים מכלבים...). אבל מכיוון שאת רואה על כלבך פרעושים צריך לטפל כמה שיותר מהר.

אני תמיד ממליץ שחוברי הדברה יש לקנות אצל הוטרינר (שב"כ מחזיק מספר סוגים בדרגות חוזק שונות ויודע להמליץ על מה טוב לכ כלב והכי חשוב מה בטוח לכל כלב).

בהצלחה.

ד"ר גיל הדר

«   «הבא   | 695 | 694 | 693 | 692 | 691 | 690 | 689 | 688 | 687 | 686 | 685 | 684 | 683 | 682 | 681 | 680 | 679 | 678 | 677 | 676 | 675    הקודם»   »
X

כניסת מנהל